Duintrappers kregen een nieuw bivak Nieuws uit Bergen Een SERVIES uit 't SIERHUIS is een SIERMD Nieuws uitBeemster „Sproetenkopje" werd met veel vaart en geest opgevoerd Nieuws uit De Rijp Bewaarcentrale is thans over de kinderziekten heen Nieuws uit de Langedijk Mijn buurman verbouwt Corsettenhuis DE BOER LAATSTE NIEUWS CORSETTENHUIS DE BOER Vervolg stadsnieuws Klaverjassers verdienden f 25.- voor bejaarden BURGERLIJKE STAND Bouwrijp maken van grond aan de Trompstraat Bejaardenzorg vraagt een subsidie van f 3000 RK Meisjesschool in het Bergerwegkwartier Operette al uitverkocht Heer-Hugowaard Nut opende seizoen met caharet-avond „BERGER LUCHTPOST" EXPOSEERDE Bergen aan Zee KLEUTERSCHOOL STRIJDT VOOR HAAR BESTAAN Goede rollen van debutanten Lezing over schilderkunst Gunstige financiële resultaten Geslaagde uitvoering van BSV-adspiranten Eerste samenkomst van de culturele kring KVT eindigde in een gelijk spel BESOMMINGEN IJMUIDEN VZV zag' zich door pech zege ontgaan Foresters weerstond Westzaan (0-0) VIOS en Nieuwe Niedorp scoorden niet maar viert Sint Nicolaasfeest Langestraat (b. d Grote Keik) Tel. 3880 Zwarte Piet viel in een plak Trekking Staatsloterij MAANDAG 83 NOVEMBER 1953 De voorzitter van de klaverjasclub De Waagklok", de heer Kruisveld, heeft f J25— kunnen afdragen aan de stich ting Alkmaarse Bejaardenzorg. Dit was het voorlopige resultaat van de door de klaverjasclub ten behoeve van de so ciëteit georganiseerde drive waaraan door zestig koppels werd deelgenomen. Het is een gezellige en sportieve strijd geworden. De uitslag was: 1 Hof —Hoekstra 5301 punten; 2 Spaan Kalksma 5195 pnt; 3 J. MollevangerC. Mollevanger 5121 pnt; 4 Schaper—Strei- cher 5101 pnt. De voorzitter van de SAB, de heer P. Jansen, heeft de kla verjassers voor hun spontane mede werking hartelijk dank gebracht. Gehuwd: Christiaan Th. Bruin en Cornelia Haarman. Jan Kleijberg en Cornelia H. Daalder. Harke de Vries en Wilhelmina A. Fopma. Overleden: Cornelis Berkhout, 87 jaar, wed. van J. Windt. Elisabeth Ursem, 82 jaar. In verband met de bouw van 18 wo ningen aan de Trompstraat moet zijn daarvoor benodigde terrein bouwrijp worden gemaakt. De kosten hiervan worden geraamd op 51.600. B. en W. delen hierbij mee dat op het terrein 6 woningen meer kunnen worden ge bouwd. Zij verzoeken de raad een cre- diet van 51.600 beschikbaar te stellen, Van de Stichting Alkmaarse Bejaar denzorg is bij de raad een verzoek ont vangen om toekenning van een subsi die uit de gemeentekas van 3000. De Postharmonie verzocht eveneens om financiële steun. Deze verzoeken zullen worden behandeld bij de ge meentebegroting voor het jaar 1954. De raad, die Donderdag in algemene vergadering bijeen komt, wordt voor gesteld zijn medewerking te verlenen aan de stichting van een rk. Meisjes school voor gewoon lager onderwijs met bijbehorend gymnastieklokaal in het Bergerwegkwartier. De operette-avond, die Woensdag avond onder auspiciën van de Dienst Welzijnszorg Leger door de Haagse Ope- rettezahgers' O.l,v: Cor Wijgers wordt gegeven is reeds geheel uitverkocht. Opgevoerd wordt „Victoria en haar hu zaar". GESLAAGD VOOR WISKUNDE L.O. Voor het examen wiskunde l.o. slaag de te Den Haag onze stadgenoot de heer E. Pijning. Zaterdag gaf het bestuur van het Nutsdepartement ter opening van het seizoen een cabaretavond voor zijn leden. De zaal van de heer K. Evers was goed bezet toen de voorzitter de heer A. R. Molenmaker de aanwezigen welkom heette. Hij memoreerde de kort geleden gehouden jaarvergade ring, die in verhouding tot deze avond zeer slecht bezocht was. Hierna was het woord aan het cabaretgezelschap van Chris v. d. Velde uit Amsterdam. Het was een klein gezelschap be staande uit enkele jongelui die het publiek wisten te boeien met hun pro gramma onder de titel Jn spin de we reld in. Alles was eenvoudig van op zet, décor, belichting, costuums, maar wat vooral opviel was het sublieme spel dat deze artisten boden. Het was een programma, dat op een cultureel hoog peil stond. Feestelijk gedreun van krijgstrommen weerklonk Zaterdagmiddag in de bossen van Bergen uit de richting van het „Ezelsweidje". Diep ver scholen in het natuurreservaat lag daar de geweldige boshut, door welker reten en kieren, gedragen door de westenwind, een heerlijke ii—i t,.juiae oyutugen uzejc wae..ieester Huygens Zaterdagmidaag het nieuwe troeplokaal van de NPV, Bergen geopend, geur van pannekoeken zich verspreidde. Op het „weidje" laaiden,, enige kampvuren hoog op. Totempalen, vlaggen en wimpels duiddèn het hoofdkwartier aan van deze nederzetting in de „jungle", waar een flinke zestienpersoons-slaaptent in het niet zonk tegenover het hoge geboomte, dat zelfs kans zag de geweldige blokhut op het midden terrein tot een hutje terug te brengen. De postduivensportvereniging „Ber ger Luchtpost" heeft in café Oldenburg met 120 dieren geëxposeerd. De keuringen hadden het volgende resultaat: Klasse Oude Doffers: 1 A. Visser .90 punten, 2 N. Vrasdonk 89 punten, 3 N. Vrasdonk 87% punt. Jonge Doffers; 1 W. Akerboom 92 pnt., 2 H. Timmer 91 pnt,, 3 W. Aker boom 90% pnt. Late Jongen: 1 H. Timmer 91% pnt., 2 J. Stadegaard 90% pnt., 3 J. de Broe der 87% pnt. Oude Duiven: 1 N. Vrasdonk 93% pnt., 2 J. Duinmeyer 93 pnt., 3 J. Duin- meyer 91 pnt. Jonge Duiven: 1 A. Visser 91 pnt., 2 H. Timmer 90 3/4 pnt., 3 J. Duinmeyer 90% pnt Het „Tweeling-dorp" Bergen-Ber- gen aan Zee is organisch net zo onaf scheidelijk aan elkaar verbonden, als de opgeld doende Siamese-tweelingen. Soms kunnen ze gescheiden worden, maar de Bergense tweeling is „ge doemd" levenslang gelijktijdig adem te halen. Dat niettemin ieder voor zich een strijd \oert, waarbij de kleinste wel eens in de verdrukking komt blijkt wel uit de „kleuterschoolcontroverse". De gemeenschap te Bergen aan Zee moet een hardnekkige strijd voeren om haar school te behouden en het spreekt vanzelf dat haar financiën hierbij een grote rol spelen. Gelukkig echter dat „De Jonge Spelers", een toneelgroep van de Ringers cacaofabrieken te Alkmaar het Bergen aan Zee'se streven ook tot het hunne gemaakt hebben en dus ten ba te van de kas der kleuterschool een voorstelling gegeven hebben van „Over twaalf dagen tegen midder nacht". Een goede opvoering heeft de aan wezigen een genoeglijke avond ver schaft. Gesteund door trommen, schalden hoorns en fluiten een defileermars tijdens welke een carré werd gevormd rond de grote mast waaraan een vlag statig omhoog-rees. „Vlaggenparade.eerbiedig „saluut". „De Duintrappers", een padvinders troep aangesloten bij de NPV, ver kreeg uit handen van burgemeester dr W. Huygens een eigen „hol". De „vader" van het dorp sprak ernstige woorden tot de jongeren, woorden, die tevens een felicitatie in hielden. De gronden en de bossen werden daarop door burgemeester Huygens in de hoede van de nieuwe bewoners aanbevolen. Vaandrig Slotemaker, verantwoorde lijk leidei' van deze jeugdgroep, dank» te de burgemeester voor de hulp die hij en de gemeente verleend hebben. Hij betrok in zijn dank ook de heer en mevrouw van Balkenende. In het bijzonder werd genoemd de heer Volkers, wie door de „Districts commissaris" van de NPV een erken telijkheidsinsigne op de borst werd gespeld, vergezeld gaande van een eigenhandig geschreven dankbetuiging van de Koninklijke Commissaris van de NPV Prins Bernhard, "WaT^de aankleding van het bivak betreft, verzorgde de kunstschilder Karei Colnot de geschilderde wand- panelen. Meerdere „Oubazen", „Akela's" en jeugdleiders spraken natuurlijk hun vreugde uit over het verkregen bezit en mevrouw mr Broekman-Vriesman sprak namens de ouders enkele woor den van dank en waardering. Onder gejuich van gasten en geno digden, bewoners en toevallig belang stellenden, verschafte burgemeester Huygens zich tenslotte toegang tot het Hol, door met een forse bijlslag een boomtak te splijten die de deur tot de vier „nesten" versperde. Buta-gaslicht verspreidde in het in terieur een aangenaam schijnsel en padvinders met hoge koksmutsen ser veerden stapels pannékoeken aan de lopende band, een „Lucullische" ver kwikking, die magen en harten ver kwikte. De padvinders dromden van alle kanten op, messen en vorken wa ren er tekort, maar de druipende vin gers allerwege spraken voor zich zelf. f „Sproetenkopje", een Amèrikaans blijspel van Jay Tobias. Zaterdag avond voor het voetlicht gebtacht in de toneelzaal van Het Heerenhuis, door de Toneelvereniging „Midden-Beemster"is een stuk vrijwel zon der enige pretentie, en juist misschien daarom aantrekkelijk voor het publiek. Met vaart en geest ten tonele gebracht, heeft het de bekoring van de verlichtende humor-, waarmede de schrijver kwistig is omge sprongen. Al kan men dit echter ook te ver doorvoeren, want onzes inziens waren de perikelen met de staaf ijs, in het derde bedrijf, teveel berekend op het verwerven van goedkope lacheffecten. Een andere positieve zijde van dit blijspel was wel, dat ..Midden-Beemster enkele debutanten een kans kon geven, iets wat bij een dramatisch gegeven, meer risico met zich brengt. lAdvertentie fng. Med.j Na het openingswoord kon „Sproe- tenkopje" bezit nemen van het toneel en ons laten zien, dat Sproetenkopje (Lopke van Twisk), het „lelijke" nicht je van de familie Higgins, bestaande uit vader, moeder en dochter, naast deze „lelijkheid" toch vele andere ongeweten charmes bezat, waarvan velen, zowel op het toneel als in de zaal, de bekoring ondergingen. Natuur lijk ook die andere „lelijkerd", Bob Shannon (Jan Kreuger), eigenaar van een kippenfarm en later ;een gevierd componist. In een juist aanvoelen van de situaties hebben deze béide hoofd rolspelers de door hen voorgestelde fi guren uitstekend op het toneel ge bracht. Hier omheen groepeerden zich de anderen. Hirram Higgings. eigenaar van een lunchroom, goed gespeeld door A. C. Bakker, diens vrouw. Cassie Higgings waarvan mevrouw J. BrandWals weer een pracht creatie maakte. Dan de debuterende Annie Bakker als hun verwende en verwaande dochter Alay- ne Higgings. Zij heeft goed, spel te zien gegeven in deze toch waarlijk niet ge makkelijke rol en kah als een goede aanwinst voor „Midden-Beemster" worden beschouwd. Haar vriend, Ted Shannon (Piet Kleiterp), en broer van Bob, was een goede tegenspeler, al was hij nu niet direct de athletische figuur, waarvoor hij moest doorgaan. Prachtige typen kregen wij uitge beeld van Sammy Simms (Piet Knip), een eeuwige student, en Genevieve Montagne (mevrouw N. Berkhouwer Sjjbrands), een verwarring stichtende, Franse kokkin. Dan de twee andere debutanten, mevrouw A. DoetsFritz als vrouw Hobbs, een buurvrouw, en haar dochtertje Angelina (Nel Marees'. waren zeker niet minder dan de an deren. Zij gaven verrassend goed spel te zien. De bijrolletjes van IJsman (Klaas Plas) en postbode (Cor Bol) waren in vertrouwde handen. Al met al een zeer verdienstelijke opvoering, waaraan d<. regie van de heer J. M. Zachariasse, de grime van de heer Loevens en de keu rige toneelaankleding een niet gering deel bijdroegen. Ensemble Steevers ver zorgde na afloop de dansmuziek. Zaterdagavond heeft in Café Mid delburg. de heer Ch. Wentinck, kunst recensent van „Elseviers Weekblad" voor D.U.V. een lezing gehouden over: Beeldende Kunst. Een klein, maar aandachtig gehoor nam met belangstelling kennis van sprekers visie op de verschillende stij len in de schilderkunst in de loop der geschiedenis. De lezing werd verduidelijkt door het projecteren van reproducties uit de verschillende scholen en stromingen. Dezer dagen werd in café Grasboer de jaarvergadering gehouden van de Coöperatieve Aardappel Bewaar Centrale „A.B.C.'In zijn openings woord sprak de voorzitter, de heer G. Roelofsen zijn voldoening uit over de goede opkomst van de aandeelhouders. Hel deed hem veel ge noegen te mogen constateren dat de belangstelling voor de Coöperatie steeds groeiende is en dat is gebleken dat in de afgelopen drie jaar, welke sinds de oprichting zijn verstreken, de grootste moeilijkheden zijn overwonnen en men blijkbaar de kinderziekten achter de rug heeft. Bij de behandeling van de Balans, Verlies- en Winstrekening en het jaar verslag bleek, dat ook dit jaar weel een gunstig resultaat was bereikt. Kon in het eerste jaar ua de oprichting een winstsaldo worden geboekt van f 174.04, en in het tweede jaar f 155,37, het afge lopen jaar sloot men met een winst saldo van f 204.22. Dit resultaat is voor al gunstig te noemen, daar uit een en ander bleek, dat de ontvangsten over de gehele lijn een daling te zien geven. De gunstige resultaten werden dan ook hoofdzakelijk bereikt door een inten siever gebruik van de boxruimte voor tweede bewaring en een belangrijke be sparing op de uitgaven. De grotere be langstelling en het overbruggen van de moeilijkheden, waarover de voorzitter in zijn openingswoord reeds sprak, wordt gedemonstreerd in een grotere vraag naar aandelen. Veder bleek uit het jaarverslag, dat dit jaar een topjaar was geweest wat betreft de hoeveelheid aardappelen die werd bewaard. Voor eerste bewa ring werden ongeveer 115 wagons aard appelen bewaard en voor tweede be waring 95 wagons. Hieronder bevonden zich verschillende producten, zoals poters voor eigen gebruik, kool, con sumptieaardappelen, wortelen en rode bieten, Het aantal leden was met twee ver minderd doordat drie tuinders nu onder één firmanaam waren ingeschreven. Uit het jaarverslag betreffende de af deling Z.L.T.B. bleek, dat ook hier gun stige resultaten werden bereikt, Aan de leden kon een bedrag van ruim 67 cent per f 100.geleverde aardappelen wor den terugbetaald, in totaal f 1648 99. Er, werden ruim 150 wagons aardappelen omgezet. Bij de bestuursverkiezing werd wegens periodiek aftreden de secretaris- penningmeester. de heer J. G, Woesten- burg bii acclamatie herbenoemd. Tijdens het verloop van de vergadering, werden woorden van da-k en waardering tot de heer Woestenburg gesproken voor het vele werk dat door hem op accurate wijze werd verricht. Ook de beheerder van de hutten, de heer H. Nibbering. werd speciaal bedankt voor de prettige en serieuze manier waarop hij de be langen van de Coöneratie en die van de leden in het afgelopen jaar heeft ge diend. Bij de 'erkiezing van een lid voor de Raad van Toezicht', verkreeg de heer G. Roelofsen 100 stemmen, de heer N. Vredevoort 46 en de heer N. C. de Vries 8 stemmen. De heer Roelofsen werd zo doende met een grote meerderheid be noemd. Naast de vele punten die nog behan deld werden, eisten de besprekingen over bet, handhaven van een transport- rdoeg geruime tijd op. Het bleek name- liik, dat in het afgelODen jaar door- enkele leden geen gebruik werd ge maakt van de diensten van deze dooi de Coöperatie aangestelde transnort- »loeg, hetgeen zijn oorzaak had in financiële overwegingen. Bii nader in zien bleek men er echter van overtuigd dat handhaving van de transportploeg in het algemeen, maar ook in indivi dueel belang noodzakelijk was. Met een kort woord besloot de voor zitter deze voor een groot deel van de bevolking zo belangrijke vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. De jaar lijkse adspirantenuitvoering van de Broeker Sportvereniging is altijd een evenement, waar veel belangstelling voor bestaat. Dit bleek ook Zaterdag avond, toen in café Kramer, behalve een groot aantal adspiranten, 'ook vele ouders aanwezig waren om de ver richtingen van hnn kinderen gade te slaan. Voor de pauze wa-en het hoofdzake lijk de kleinste afdelingen, die optra den. Het was een en al bedrijvigh id. Uit alles viel te constateren, dat er onder goede leiding veel te bereiken is op het gebied der gymnastiek. .In het tweede gedeelte van het uit circa twintig nummers hestaai.de pro gramma, viel ons op de uitstekende turnprestaties op de brug van de meisjes der eerste afdeling. Ook de overige afdelingen, w.o. die der jon gens, gaven meermalen goed werk te zien. In het bijzonder willen wij nog noemen de twee meisjes, Tinie Mulder en Corrie Aarsen, met haar fraaie oefeningen op de evenwichtsbalk. Het muzikale gedeelte werd zeer verdienstelijk verzorgd door mej. J. M. Zeeman op de piano. Na afloop heeft de voorzitter, de heer C. Mad- derom, de verschillende medewerk sters hartelijk dank gezegd. Mej. de Ruiter en mej. Glazekos, die zich met de leiding belastten, werd bloemen aangeboden, terwijl mej. Zeeman voor haar muzikale medewerking een en veloppe met inhoud werd overhan digd. Dit laatste viel ook de man ach ter de schermen, de electricien, ten deel, die de verlichting tot in de puntjes verzorgde. DE VEIDINGOMZET VAN DE L.G.C. BROEK OP LANGENDÏJK. Een be richt over de veilingomzet van October van de Langedijker Groenten Centrale vereist een rectificatie. De omzet was in vergelijking met het vorig jaar f65.707,26 minder, wy schreven twee ton minder. Dit laatste geldt voor de totaal-omzet van Januari tot en met October 1953, die in derdaad f 199,123,55 minder was dan in dezelfde periode van 1952. LANGEDIJK. Voor een groot aantal leden van de Culturele Kring Langedijk de grote zaal van „Concordia" was na genoeg geheel bezet vertoonde mr drs Regout uit Den Haag, Zaterdagavond de schitterende kleurenfilm over zijn 21.000 k.m. lange reis door Afrika. De titel van deze grootse film luidde: „Afrikaans Avontuur". Mr drs Regout is niet alleen een voor treffelijk cineast, maar tevens een vlotte spreker, die zijn gehoor op aangename wijze bezig wist te houden. Meer dan twee uur heeft hij een enthousiast publiek ge boeid met deze unieke rolprent, waarbij de zeden en gewoonten der bosjesmannen cn andere volken tot in perfectie waren opgenomen. Dat hij daarbij de Unie van Zuid-Afrika, het land der Transvaalse boeren niet had vergeten, spreekt haast wol vanzelf. De voorzitter, de heer J, J. Eecen, was zeker de tolk der aanwezigen, toen hij na afloop de spreker en cineast hartelijk dank zei voor deze prachtige avond. Het was de eerste bijeenkomst van de Culturele Kring in dit seizoen. Meer avonden zullen deze winter nog volgen, werd ons. van de bestuurszijde mede gedeeld. NOORDSCHARWOUDE. Vrijdag speelde het tweede tiental een competi tie-wedstrijd tegen KTV I te Enkhuizen. Hoewel het zich tijdelijk liet aanzien, dat Schaakmat wel zou moeten verliezen, wisten de Langedijkers niet van toegeven en konden een eindstand bereiken van 55. Dit is zeker een resultaat waar Schaakmat tevreden mee mag zijn. Er ia uitstekend gespeeld. De gedetailleerde uitslag is ala volgt (KTV I—Schaakmat II): A. David—C. Gutker I—O; Jb. Struik—F. H. A. Schol- tes 10; N. Ham—P. C. Kloosterboer 01; KI. Mantel—J. van Hout */sVal D. de Boer—J. Leegwater '/r—1/«» W. Rin- dertsma—H. de Jong 1/2Vs» P. Ruiter J. Klinkert Vr—Vs.* G. Velt—K. Bakker 0l; C.van der Leek—J. Kamper 01; B. de Jong—G. van Gulijc 1Oj totaal: 5—5. KERKELIJKE VERKIEZING BROEK OP LANGENDÏJK. Bij de Zondag gehouden verkiezing bij de Ned. Herv. gemeente werden de heren J. Bak (Ten Bruggeneate) en J. Kouwen Nzn. tot ouderling gekozen en de heren H. Kei zer Jzn. als diaken. In laatstgenoemde functie werd voorts gekozen de heer J. Vroegop Jach. Besommingen van Zaterdag: Sch. 140 f 1848 (haring), KW 107 f 2890, KW 52 f 4270, KW 5 f 1190 (haring), YM 230 f 1190, Ym 11 f 3130, Ym 3 f 1150, KW 21 f 1960. KW 60 f 350, KW 189 f 768, KW 53 f 640, KW 31 f 1109, KW 92 f 1188, KW 35 f 769, KW 12R f 506, KW 77 f 658, KW 94 f 674, WR 67 f 3850, WR 7 f 4010, HD 125 f 3990, RO 29 f 858. Aanvoer 2450 kisten. RKAFC heeft in de moeilijke uitwed strijd tegen VZV toch nog één winst punt kunnen meenemen. Heel lang heeft het er naar uitgezien dat de thuisclub een overwinning zou be halen. En onverdiend zou dit zeker niet zijn geweest. De gastheren speel den iets feller en ooit in snelheid wa- en zijde meerderen van de Alk maardei s. Het maken van doelpunten was echter een zwak punt bij VZV, netgeen overigens ook bij de Alk- maarders het geval was. Ondanks de goeoe RE" 4FC-verdediging, het beste deel van de ploeg, kregen de VZV-ers voor rust prachtige kansen. Het leek er op alsof men weigerde deze te benutten. Het éne doelpunt vlak voor de rust door Groen gescoord moest r.og met medewerking van RKAFC- zijde ter wereld komen. De tweede helft verliep voor RKAFC iets beter. Het spelpeil bleef wel on der de maat maar nu kwamen de blauw-gelen er meer aan te pas. De thuisclub trok zich tegen het einde steeds meer in de verdediging terug, angstvallig de 10 voorsprong ver dedigend. Geheel onverwachts werd het toch nog gelijk. Keeper Leegwa ter kwam bij een ingeschoten bal te struikelen, zodat rechtsbuiten Bier man niet de minste moeite had om een punt voor RKAFC te redden. Vooral in de eerste helft van de wedstrijd ForestersWestzaan w.erd zeer vlot en afwisselend gespeeld, met vele kansen aan beide zijden, die ech ter niet werden benut. Het was een aantrekkelijke wedstrijd die op eerste klasse noordhollands peil stond. In de tweede helft daalde het spelpeil enigs zins. maar toch was de wedstrijd het aanzien waard. De uitslag 00 geeft de verhouding goed weer. V1US heeft gistermiddag Nieuwe Niedorp niet op de knieën kunnen krijgen. De Warmenhuizers gaven wel vrijwel voortdurend de toon aan, doch vonden Druif altijd op zijn post als de bal tussen de palen terecht kwam. Overigens ingen de meeste felle scho ten naast en over. Een fraaie wedstrijd is het niet ge worden. Het was kick-and-rush, waar in bij Nieuwe Niedorp Druif en spil Klaver (die weer bergen werk ver zette) en bij VIOS Koot opvielen. Ge doelpunt werd er niet. Nieuwe Nie dorp kon ook maai- zelden gevaarlijk v, orden. Bij gebrek aan doelpunten is het wellicht goed op te merken,- dat scheidsrechter Van Duyse in zijn flui- tistencostuum te weinig opviel tussen de in het zwart gehulde Niedorpers. Bij OudesluisSchagen deed zich ook iets dergelijks voor. Misschien kan de bond de scheidsrechters hierop eens By aankoop van elke f 1.on- vangt U een waardebon van 10 cent, welke U kunt besteden bij een door mij aangewezen winke lier van een speelgoedzaak hier ter plaatse. De bonnen zijn geldig t.m. 5 December 1953. (Advertentie, Ing. Med.) WINKELS TOT NEGEN UUR OPEN LANGEDIJK. In verband met Sint Nicolaas mogen de winkels in Langedijk op Zaterdag 28 Nov. en van 30 Nov. tot en met 4 Dec, 's avonds geopend zijn tot 9 uur. Dit sluitings uur geldt ook voor 21 tot en met 24 Dec. en op 31 Deo. (Oudejaarsdag), De intocht van Sint Nicolaas te Schagen is Zaterdagmiddag wel bijzonder glorieus geweest. Een Dacota verscheen boven de stad en liet een achttal parachu tisten neeronder wie ook Zwarte Piet, die minzaam wui vend aan zijn parachute in de lucht hingwat hem echter niet belette om zorgvuldig de sloot in het oog te houden, waarover hij keurig heen zwaaide. Een ander gevaar dreigde toen ech ter en daar kon Zwarte Piet, alias onze voormalige streekbe- woner, de heer De Rooij, niet aan ontkomen. Hij plojte precies neer in een plak koemest, Van daar dat het nog al iets duurde, voor hij op de schouders van de anderen werd gehesen. De plak moest eerst verwijderd worden. Iets, waarover Zwarte Piet zich schier nog het meest verheugde. (Ongecorrigeerd) 4e klasse, 5e lijst van hedenmorgen. Hogere prijzen: ƒ2000.— 9777 12296 1500.— 1000.— 400.— 200.— 14947 4628 12855 2524 8023 1233 3584 7514 13924 17632 19851 4836 17345 3506 12095 2083 5246 8096 13935 18232 20379 7634 17660 4274 12492 2570 5513 9574 14117 18459 9631 18561 6696 16170 2908 5624 10497 14308 18905 1240; 1857!. 779; 2158: 3101 574! 1156! 1559: 1937I1

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3