De heer G. Grondsma plotseling overleden eoda Stad en omgeving Aanleg verbindingsweg en tunnel vraagt f 2.000.000 Een jazz-festival met twee nieuwe huis-orkesten Bekwaam zakenman en een blijmoedig mens r Gezinstarief electriciteit en gas niet van de baan Fa Marie Oudejans Werkzaam leven „De strijd op Ambon" 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen De heer van Slingerland bedankt als raadslid Beperking van andere grote iverken Uitbreiding van stadhuis B. en W. komen met nieuw voorstel Ombouw van het electrisch net „HET VULPENHUIS" V De Sint was al aan het vooruitwerken Oud en modern vonden aandachtig gehoor Alles wat GERO maakt Cassettes-Etuis Dozen Messen Lepelrekken Losse artikelen J. F. M. EN DEL Kerstcollecte van het Leger des Heils Motorrijder dodelijk verongelukt MAANDAG 30 NOVEMBER 1953 OP 64-jarige leeftijd is Zaterdagmiddag onverwacht overleden de heer G. Grondsma, een zeer bekend kaashandelaar en -exporteur hier ter stede. Hij werd op 12 Maart 1889 te Oosthem in Friesland geboren en stamde uit een oud geslacht van kaashandelaren. In Sneek bezocht hij de lagere school en daarna was hij leerling van het instituut Poutsma te Leeuwarden. Vervolgens werd hij met zijn broer opgenomen in de zaak van zijn vader, de firma G. Grondsma en Co te Leeuwarden, welke on derneming reeds in 1839 was opgericht. Toen in 1912 een filiaal te Alk maar werd gevestigd, kreeg de heer Grondsma daarvan de leiding. Ook de onderneming in Alkmaar breidde zich regelmatig uit en in 1934 werd daarin het bedrijf opgenomen van de N.V. Karperton, fabriek van korstloze kaas. Het bedrijf van de heer Grondsma is thans gevestigd aan de Kanaalkade hoek Kaarsemakersgracht en van hieruit worden de producten naar alle wereldstreken verzonden. Het is niet te verwonderen, dat de heer Grondsma weldra in de kaashan del een vooraanstaande plaats bezette. Hij was destijds voorzitter van de Ver. van Kaashandelaren in Noord-Holland en na de oorlog van de toen opgerichte Ver. van Kaasexporteurs. Nog steeds was hij voorzitter van de Ned. Zuivel- beurs in Amsterdam. In het begin van dit jaar kreeg hij zitting in de advies commissie (speciaal voor de reclame) van het Zuivejbureau dat ook over de subsidie voor onze kaasmarkt moet be slissen en hij prees zich bijzonder ge lukkig haar belangen nu persoonlijk in dit centrale zuivellichaam te kunnen behartigen. In 1937 bij de oprichting van de Stichting tot behoud van de kaasmarkt werd de heer Grondsma tot penning meester benoemd, welke functie hij, na het bedanken door de heer mr J. P. Bosman, met het voorzitterschap ver wisselde. Ook maakte hij deel uit van de noteringscommissie voor de Noord hollandse Edammers. Bij vele Alkmaarse verenigingen is de overledene bestuurslid geweest of heeft hij op andere wijze zijn steun aan de organisatie gegeven. Als hoofd van een belangrijke onderneming maakte hij vele jaren deel uit van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Van 13 Sept. 1934 tot 3 Sept. 1935 en van 19 Dec. 1935 tot 1 Sept. 1941 is de heer Grondsma voor de CHU lid van de Alkmaarse gemeenteraad geweest, als opvolger van wijlen wethouder J. Ringers. Het verenigingsleven heeft veel aan hem te danken. Wij denken bv. aan de vroegere Ontzetvereniging, later 8 Octobervereniging Alkmaar Ontzet genoemd en aan de Openbare Leeszaal en Boekerij hier ter stede, waarvan de overledene meer dan een kwart eeuw bestuurslid en vice-voor- zitter geweest is. In de oorlogsjaren was hij de stu wende kracht voor het verzamelen en verzenden van pakketten levensmidde. len naar in diverse kampen geïnter neerden. Hij bracht in zijn auto zelf een grote voorraad kaas naar de gijze laars in St. Michielsgestel, waar hij te vens voor enige spanning kon zorgen. Het bedrijf, dat veel van zijn tijd en energie eiste, noopte hem herhaaldelijk tot grote reizen in Europa en nog slechts enkele jaren geleden heeft de heer Grondsma een uitgebreide zaken reis naar Amerika ondernomen. In zijn vrije tijd wijdde de heer Grondsma zich hoofdzakelijk aan de declameerkunst. Hij had een bijzonder klankvolle stem, die hij zo vèr-dragend kon maken dat hij op verzoek herhaal delijk als heraut is opgetreden en rede voeringen hield als groepen gasten bij bijzondere gelegenheden in het open baar moesten worden toegesproken. Voor liefdadige doeleinden en in begoten bijeenkomsten was hij steeds bereid ook anderen van zijn kunst te laten crpnieten. Hij was destijds leerling van Cato Esser en Lobo en jarenlang van d- Vlaamse actrice mevrouw Ver beekDe Swerdt, weduwe van de be- De heer G. Grondsma (linies) zoals velen hem kenden. Temidden van de stapels Edammers op de Alk maarse kaasmarkt. (Foto Jaap Schoen) kende kunstschilder Arthur Verbeek te Bergen. Als uitmuntend kenner van de Friese taal heeft de heer Grondsma veel in het Fries gedeclameerd. Bij het 400-jarig bestaan van Leeuwarden vervulde hij de hoofdrol bij de opvoering van de Fryske Tsjerne van de dichter Gysbert Japiks. Hij was ook de Friese decla mator bij de folkloristische feesten in Hamburg en vertolkte in de kerk te Stiens bij de onthulling van het monu ment voor de dichter-staatsman Pieter Jelles Troelstra enige van diens meest bekende gedichten. Door zijn bijzonder stemgeluid en de wijze waarop hij door lessen en oefe ning die stem leerde beheersen en mede door zijn fenomenaal geheugen, dat de oorzaak was, dat hij al zijn voordrach ten uit het hoofd kon geven, was hij hier ter stede ook de aangewezen man om diverse litteraire en andere bijeen komsten van zijn voordrachtkunst te laten genieten. Nu hij zo plotseling is heengegaan denken wij onwillekeurig aan de dag van 16 Nov. jl. toen hij als voorzitter van de Stichting tot behoud van de Kaasmarkt de penningmeester, de heer Keysper, op diens receptie in 't Gulden Vlies huldigend heeft toegesproken en zijn sonoor geluid plotseling alle ge sprekken in de zaal deed staken. En ook aan de dag daarna 17 No vember toen hij des avonds bij de herdenking van het 45-jarig bestaan van de Openbare Leeszaalin besloten bijeenkomst de bestuursleden meer dan anderhalf uur van zijn declameerkunst met de meest verscheidene voordrach ten deed genieten. De hoop, op die bij eenkomst uitgesproken, dat alle toen aanwezigen over vijf jaar bij het halve- eeuwfeest tegenwoordig zouden zijn, is helaas ijdel gebleken. Niemand heeft toen kunnen vermoeden, dat dit de laatste voordrachten zouden zijn, die hij heeft gehouden en dat hij binnen twee weken overleden zou zijn. Deze avond zal ongetwijfeld bij allen, die toen zijn kunst hebben genoten, in dankbare herinnering blijven. Met de heer Gerrit Grondsma is een bekwaam zakenman en bovenal een blijmoedig, goed en kunstzinnig mens van ons heengegaan. De teraardebestelling zal morgen plaats vinden des voormiddags 11.30 uur op de Gemeente-Begraafplaats te Alkmaar. De familie heeft verzocht geen bloemen té zenden en geen toe spraken te willen houden. HEDENAVOND spreekt Mevrouw LOKOLLO in 'T GULDEN VLIES over (Advertentie, Ing. Med.) Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoel gang. Neem de eerste week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Lever pilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeer middelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes. (Advertentie Ing. Med.) MAANDAG. CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Circus- bloed en In het land van de Mau Mau (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Het mysterie van het leven (14 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: De Zwarte Roos (18 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: Hand langers der duisternis (14 jaar). VOORMEER, 1.15 uur: Intocht Sint Nicolaas WAPEN VAN HEEMSKERK, 2 uur: St. Nicolaasfeest schooljeugd; 8 uur: Revue-avond Bellamy-vereniging. GULDEN VLIES, 2 uur: St. Nico laasfeest schooljeugd; 8 uur: Vetera nen Legioen en Stichting „Door de Eeuwen trouw". (Ambon-avond). HOTEL VICTORY. 10—12.30 en 1.30 5 uur: Bazar Tesselschade-Arbeid Adelt. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Paula (14 jaar). RAADHUIS, 7.30 uur: gemeenteraadsvergadering. DINSDAG BIOSCOPEN als Maandag. WAPEN VAN HEEMSKERK, 7 uur: Propaganda-avond Veilig Verkeer. BERGEN. Rustende Jager, 8 u.. Film liga. DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek De Bever. Emmastraat 36. Hoog water te Bergen aan Zee. Maandag 23.12 11.46 Dinsdag 0.17 12.40 Te Camperduin, hoog laag Maandag 23.17 11.51 17.17 5.51 Dinsdag 0.22 12.45 18.22 6.45 De heer G. van Slingerland heeft aan de KVP-fractie het voornemen te kennen gegeven voor het lidmaat schap van de raad te zullen bedan ken. De reden van de ontslagaan vrage is de gezondheidstoestand van de heer Van Slingerland, die hem de laatste keren al verhinderde de ver gaderingen van de raad bij te wonen. De heer Van Slingerland is ruim dertig jaar lid van de raad geweest, waarvan niet minder dan 23 jaar als wethouder. Hij was bij de laatste ge meenteraadsverkiezingen lijstaanvoer der, doch toen was er al sprake van, dat hij de nieuwe zittingsperiode niet zou uitdienen. Zijn opvolger is de heer D. J. Wol- dendorp, die echter nog geen beslis sing heeft genomen of hij zijn plaats in de raad, die hij de laatste verkie zing moest afstaan, zal hernemen. In liun aanbiedingsbrief op de begroting 1954 spreken B. en W. de verwachting uit, dat in het komende jaar een aanvang zal kunnen wor den gemaakt met de bouw en aanleg van de op de Juliana van Stolberg laan aansluitende brug en verbindingsweg met de provinciale weg, die naar de Omval zal leiden. Voorts nemen zij aan, dat ook een begin zal worden gemaakt met de tunnel in de Bergerweg. Aangezien met beide projecten aanzienlijke investeringen zijn gemoeid (tezamen meer dan twee millioen gulden) hebben B. en W. slechts enkele andere plannen op het gebied van weg- en waterbouw opgenomen. Hiertoe behoort o.a. de demping van een gedeelte van het Afgesneden Kanaalvak ten be hoeve van de bouw van een nieuwe veiling. Het onderhoud van straten, wegen en bruggen zal wederom op uitgebreide schaal plaats vinden. Zo zal het traject van de Kanaalkade tussen de Bokkebrug en de Friese- brug, dat onvoldoende op het overige weggedeelte aansluit, een alge hele vernieuwing ondergaan. Op de uit te voeren onderhoudswerken zullen hogere opslagpercentages worden gelegd als gevolg van de ver meerdering van het aantal technische ambtenaren en de ingebruik neming van het nieuwe kantoorgebouw van openbare werken. Het exploitatietekort van de markten wordt na de verhoging van de tarieven voor de veemarkten geraamd op f 13617 nagenoeg uitsluitend veroorzaakt door de kosten van de kaashiarkt. De begraafplaats heeft bij toepassing van de per 1 Januari ingaande nieuwe tarieven nog geen sluitende exploitatie. Er is, als men rekent op een tariefop brengst van f 35.000.. nog een tekort van f 1941.- ■Dat de huur- en pachtopbrengst van de aan de gemeente toebehorende ei gendommen slechts f 2000- hoger is dan de uitgaven (f42.080.-) schrijven B en W toe aan de kapitaalslasten van de dempings- en beschoeïingswerken aan het Afgesneden Kanaalvak, waar te genover onvoldoende inkomsten staan. Een ander eigendom van de gemeente, de Muziektuin. baart ook nog altijd zorgen. B en W beraden zich thans over de bestemming van de Muziektuin, waarom door de pachter, de heer Van Dijk, al enkele malen is verzocht. Zoals we reeds in kort meldden zal in het ruimtegebrek in het Stadhuis worden voorzien door een belangrijke uitbreiding, waarvoor niet minder dan f 500.000.- zal worden uitgetrokken. Door de ingebruikneming van het he lende perceel is dif ruimtegebrek nog niet opgelost en over een verdere uit bouw van de administratie B en W noemen in hun brief de mechanisatie van het bevolkingsregister valt op dit ogenblik in het geheel niet te den ken. Het is de bedoeling nieuwe admi nistratielokalen te bouwen aan de Zuid en Oostzijde van de binnenhof van het stadhuis, wat een verplaatsing van het museum noodzakelijk zal maken. Ver der zal de raad in de loop van het ko mende jaar worden voorgesteld het waardevolle oud-grehief van de ge meente in.een naar de eisen des tijds ingericht gebouw onder te brengen. B en W zullen voortgaan de woning bouw met kracht te bevorderen, zo vervolgen zij hun schrijven aan de raad De dringende noodzaak tot krotoprui ming zal hun daarbij tot stimulans zijn Het college betreurt het, dat bij de toewijzing van bouwvolume (het vo lume voor de periode 195456 is nog niet bekend) onvoldoende rekening wordt gehouden met het karakter van Alkmaar als woongemeente. Het in de afgelopen jaren togewezen volume is dan ook, naar het oordeel van het col lege te laag in verhouding tot andere gemeenten en het gevolg daarvan is, dat in het woonruimtevraagstuk tot nu toe weinig verlichting valt te bespeuren De' woningcomplexen nabij de Willem de Zwijgerlaan en aan de Hooftstraat zullen t.z.t. aan de daarvoor in aan merking komende woningbouwvereni gingen worden overgedragen. Met de federatie van woningbouwverenigingen hier ter stede is daaromtrent reeds overeenstemming bereikt. Naast de woningwetbouw zal ook aan de particuliere woningbouw speciaal de bouw van te verhuren midden standswoningen de nodige ruimte worden gelaten. B en W zullen in dit verband trachten het werk van de Bouwkas Noord-Nederlandse gemeen ten te stimuleren. Ingevolge raadsbesluit van 9 Juli '53 zullen de aflossingen op een aantal voorschotten voor de stichting van wo ningcomplexen op 7 Januari a.s. voor een jaar worden opgeschort. De vrij komende bedragen zullen door de wo ningbouwverenigingen worden gestoj t in een fonds voor achtpro*=mw onder houd. Hieruit zullen in het komende jaar de belangrijkste onderhoudswer ken worden gefinancierd. De gezinstarieven voor gas en electriciteit, waarover in de vorige raadsperiode nogal het een en ander te doen is geweest en die o.m. de breuk tussen het rooms-rode blok tengevolge hebben gehad, zullen in 1954 opnieuw een rol gaan spelen. Het voorstel tot invoering van deze tarieven werd door een minderheid van het vorige college aan de raad voorgelegd op 10 Juli 1952. In de vergadering van 4 September 1952 werd het minderheidsvoorstel verworpen omdat toen de stemmen voor de tweede maal staakten. B. en W. gaan het nu opnieuw proberen. In hun aanbiedingsbrief op de begroting schrijven zij, dat zij een voorstel tot het invoeren van gezinstarieven voor electriciteit en gas in beraad hebben. Een voorstel tot het ombouwen van het electrisch net op een spanning van 220 volt is gereed, zodat met de uitvoe ring van dit plan, dat heel wat onge mak bij verhuizingen in de stad zal kunnen verhelpen, in 1954 een begin kan worden gemaakt, mits de raad hieraan zijn goedkeuring hecht. De uitkomsten van het electriciteits- bedrijf laten wederom enige teruggang zien. De bedrijfsexploitatie levert ruim f 26.000 minder op dan voor 1953 wordt verwacht. Als oorzaken worden aange wezen de gestegei kapitaalslasten en de stijging van de kosten van stroom- aankoop. De verwachtingen voor het gasbedrijf ziin iets gunstiger dan verleden jaar. Wegens retributie en winstuitkering komt nu voor de algemene dienst be schikbaar een bedrag van f 129.196 (raming 1953 f 121.723: rekening 1952 f 50.807.86). De aflevering van electrische energie wordt begroot op 11.620.000 kwh (1952: 11.297.017 kwh). de gasverkoop op 11.412.000 m3 (1952: 10.829.629 ri3). Bin nenkort zal de raad een voorstel berei ken over het al dan niet langer hand haven van de retributes en het afschui ven naar vervangingswaarde. Aan de jarenlang gevoerde striid over de naasting van de radiodistribu tiebedrijven is een einde gekomen door de wijziging van de Telegraaf- en Tele- foonwet 1904. Als schadeloosstelling voor het verlies aan rechten of aan spraken van de opgeheven gemeente lijke en particuliere radioditributiebe- drijven is een slotuitkering toegekend van f 4.000.000, waarvan de gemeente f 41.806.71 krijgt. Aan eerder gedane uitkeringen is door de gemeente reeds ontvangen een bedrag van f 268.347.69. Op de begroting komt geen post meer voor ten behoeve van de plaatselijke prijzencommissie. aangezien deze met ingang van 1 Januari wordt opgeheven omdat zij geen bestaansredenen meer heeft als gevolg van het afnemen van het aantal overtredingen. De instelling van een commissie voor middenstandsaangelegenheden wacht nog op het advies van de Kamer van Koophandel. KINDERBOEKEN SPELEN LEGPUZZLES FRÖB EL-ARTIKELEN Schoutenstraat 15, Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Luister goed, Sinterklazen!' Zégt U dat niets: zak doekjes met handrol zoompjes? Let dan maar eens op uw vrouw, als haar visite er deli caat mee geurtZak doekjes betekenen iets voor een vrouw. De nieuwe Zwitserse „stof fels", die Gerard Worm speciaal voor haar im porteerde, betekenen zelfs véél. Voor haar én voor U als U tenminste een chte Sinterklaas wilt ijn. ALKMAAR: LANQESTRAAT (Advertentie, Ing. Med.) Ruim zestig kinderen van het per soneel van de Verenigde Noordliol- tandse Dagbladen hebben Zaterdag middag In cate Tom met hoogrode wangen en glinsterende ogen de komst van Sint Nicolaas afgewacht. De Sint zal weliswaar vanmiddag zijn officië le intocht houden maar h(j heeft het kennelijk te druk om alle bezoeken na de 1ste December af te leggen en daarom was hü alvast wat aan het vooruit werken. Voordat de Góedheiligman met zijn gitzwarte knecht de zaal binnentrad verscheen er eerst een „dikke meneer" op het podium. Dat was professor Cakie en die goochelde alles wat ,los zat weer aan elkaar. De jeugd genoot zichtbaar en hoorbaar en om eerlijk te zijn ook de grote „jongens en meis jes", die hun kinderen hadden verge-, zeld vermaakten zich uitstekend tij den dit go'ocheluurtje. Professor Ca kie had er slag van de kinderen voor zich te winnen en het was maar goed, dat er direct grote glazen vol limonade naar boven werden gebracht om de te leurstelling van het afscheid van de goochelaar wat te verzachten. En toen was het grote ogenblik aangekomen, waarop de Sint binnenschreed meL de huppelende Piet in zijn kielzog. Om de beurt mochten de kleintjes bij hem komen en als ze weer naar hun plaats gingen hadden ze allen een mooi ca deau tegen zich aangeklemd. Natuur lijk werd de Sint enthousiast toege zongen en met evenveel geestdrift dook de lieve jeugd onder, de stoelen als Piet handenvol pepernoten door de zaal smeet. Het was een prachtige middag. Een goed gevulde zaal heeft Zaterdagavond in Het Gulden Vlies wederom kunnen genieten van een voortreffelijk Jazz-Festival, georganiseerd door de Jazz Society AlkmaarVerheugend was het dat deze keer twee nieuwe huis orkesten van afdeling Alkmaar op het podium kwamen. Beide orkesten, dat van Ah Blaauwboer en van Jan Mulder, speelden in een moderne, zij het onderling verschillende stijl. Wellicht zou het heter geweest zijn zowel een orkest met oude als een met nieuwe stijl te vormen. Een oude bekende, „The Canal Street Jazz Band" uit Amsterdam o.l.v. Benno Stoppelman, opende het programma. Op de eigen wijze bracht dit orkest verschillende nummers in Dixieland- stijl. We hoorden o.a. „Who Sorry Now" en „Original Dixieland one Step". Ook de traditioneel geworden Blues ontbrak ditmaal niet. Het was „Canal Street Blues", het nummer waaraan het orkest zijn naam ontleende. Het solospel van de klarinettist viel hierbij wel in het bijzonder op. Langestraat 65 Alkmaar (Advertentie, Ing. Med., Men verzoekt ons opname van het volgende Van vandaag tot Vrijdag 4 Dec zal het Leger des Heils, afd. Alk maar (Lin, ïerhoek 22, tel. 4828, ,.iro 438731) zijn jaarlijkse Kerstcollecte houden ten behoeve van de uitdelin gen aan arme zieken en ouden van dagen. Men verwarre dit oorspronkelijke Leger des Heils (Stichter William Booth), dat overal in den lande zijn nuttige maatschappelijke inrichtingen en tehuizen heeft, en dat ook in onze eigen stad zoveel mogelijk en op zo verantwoord mogelijke wijze de hel pende hand tracht te bieden, niet met andere secten en evangelisaties van enigszins gelijkluidende naam en voorkomen. Men lette op de S op de kraag of de rode band om hoed of pet. Ook vrage men naar geldige vol macht en door de politie afgestem pelde collectelijst. De ingezamelde gelden worden alle in eigen stad besteed. Er worden jaarlijks ongeveer 250 pakketten uit gereikt, en een strenge controle wordt uitgeofend, opdat v,an het ingeza melde alles ten goede komt aan wer kelijk hulpbehoevenden. Het Leger des Heils zelf of zijn leden ontvangen zelf niets van deze gelden of goede ren. Ook gaat er niets „naar Enge land", zoals ten onrechte wel eens wordt gezegd. Bij de Sociale Raad, bij de Politie, of bij het Hoofdkwar tier van het Leger des Heils, Prins Hendrikkade 4951, Amsterdam, kan men te allen tijde inlichtingen om trent werkwijze en financieel beheer van het L. d. H. verkrijgen. Na „The Canal Street Jazz Band" kwam het ABC-quintet uit Zaandam op de planken. Dit orkest, dat in mo derne stijl speelt, bracht o.a. „At the sunny side of the street" en How high the moon" Het kon ons door het be schaafde spel wel bijzonder bekoren. Alweer een oude bekende was het laatste orkest vóór de pauze: De Micro solisten uit de Zaanstreek. Dit orkest speelt in de stijl van de Dutch Swing College Orchestra. Vooral de swing liefhebbers zullen dit orkest bijzonder geapprecieerd hebben, daar ze het „Swing it out" nog iets meer op de voorgrond plaatsen dan het Dutch Swing College. Van de diverse num mers die het orkest ten gehore bracht konden we „Only" wel het meest waar deren. Het waren wederom de Micro solisten die direct na de pauze het pro gramma hervatten. „Real love-call" en „When the Saints go marching in" wa ren hier de nummers die met't meeste enthousiasme ontvangen werden. Het was hierna de beurt aan het eer ste Alkmaarse huisorkest, dat van Ab Blauwboer. Op accordeon, gitaar, bas, drum en vibrafoon werd o.a. „Should I" ten gehore gebracht. Over 't algemeen was het spel van dit quintet wel te waarderen. Het tweede Alkmaarse huisorkest konden we minder geslaagd noemen. Hoewel men door het plotseling inval len van enkele nieuwe spelers niet op elkaar ingespeeld kon zijn, mag toch wel verwacht worden dat de instrumen ten in orde ziin, iets wat hier niet het geval bleek, De saxophoon althans ver toonde neigingen tot valsheid. Met „Pennies from Heaven" en „Always" had men echter een goede keus gedaan wat betreft de te spelen nummers. Een bal o.l.v. een combinatie van enige leden van de „Canal Street Jazz Band" en enige leden van de Alkmaarse Jazz Society besloot deze geslaagde avond. Zaterdagmorgen is in de Wüstelaan te Santpoort de aldaar wonende negen tienjarige J. C. S. op een geleend mo torrijwiel eerst tegen het trottoir en vervolgens tegen een lantaarnpaal ge reden. De jongeman sloeg met de mo tor over de kop en kwam zo ongeluk kig terecht, dat hij ziin nek brak en ter plaatse overleed Hij was niet in het bezit ''an een rijbewijs. Het stoffe lijk overschot is naar het St Anthonius- ziekenhuis overgebracht.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11