Twaalf Nieuws uit Heiloo ULO-school speelde het blijspel Millionnair tegen wil en dank Burgemeester van Hensbroek sprak voor plattelandsvrouwen Nieuws uitZ-enN-Schermei „Wilde Rozen" kreeg een zeer goede opvoering Geslaagd cabaret van Benny Vreden Boeiend optreden van Leo Rommerts Meervogels in de tweede helft door Egmondia verrast Goede wedstrijd van AVA dames Uitzending omroej Twee programm; Oterieek Woningen aanbesteed Sshsrmerhorn Een zeldzaam jubileum Groot nieuws voor de jeugd Gevonden voorwerpen Zakkenroller gegrepen Slechts materiële schade Langedijk Oogst van de straat Minimumprijzen bewaarkool Bergen N. Niedorp-Vrone was kleurloos en saai Zwart stelde de zege voor gastheren veilig Over „De Gemeente" L.T.J. - toneel voor het voetlicht Maharadja's hebben aan 23 pianovleugels niet genoeg Wieringerwaard met 5-0 door LSVV verslagen Uitgeest Uitje voor de jeugd van de O.L.-school i Aanhoudend zacht, vorig jaar vorst HET is interessant het weer var deze dagen te vergelijken mei dat van verleden jaar. Toen kwam er in onze kustprovincies al vele aagen matige vorst voor. Op 26 November werd in Hoorn al acht graden vorst gemeten. De laagste Decembertemperatuur kwam eveneens in onze provincie voor en wel op 2 December. De laagste temperatuur toen geme ten bedroeg op het station van het KNMI te Obdam —10,8 gra den Celsius. Verleden jaar stren ge vorst, nu dagen aaneen zacht weer met middagtemperaturen van 12 d 13 graden Celsius. Hel is wel een -bijzonder droge en zachte herfst, maar ook de eerste winterdagen zullen zacht blijven. Een nieuwe depressie zal van daag opnieuw zachte lucht van de oceaan aanvoeren. De wind kan weer tot krachtig aanwakkeren, maar er valt geen noemenswaar dige regen. Het weer loopt niet op de kalender, want al is het "andaag de eerste December, de temperatuur die gemiddeld nor maal is «oor de Octobermaand blijft hoog. WEERBERICHT MAANDAG 30 NOVEMBER 1953 r De Heilooër u.l.o.-schoolvereniging NIO gaf gisteravond een zeer ge slaagde opvoering van het blijspel „Millionnair tegen wil en dank" van George Barr. Charley Stafford, een berooide win kelbediende, erft van zijn grootvader een millioen dollar. De volgende dag erft hij van een oom nog vijf millioen. Deze mag hij echter alleen aannemen op voorwaarde, dat hij het geld van zijn grootvader er in een jaar door jaagt. Hoewel het er eerst naar naar uitziet, dat de zakenbeleggingen meer geld terugbrengen dan ze kos ten, weet Charley tenslotte toch de één millioen dollar in een jaar uit te geven. Al zijn vrienden zijn bij hem op hoge salarissen in dienst, terwijl hij zijn oude hospita een schoenenwinkel geeft. Charley schijnt zijn meisje Mary te verliezen. Hij mag zich nl. niet met haar verloven, volgens het testament van zijn oom, vóórdat het jaar om is. Charley komt dan in het bezit van de vijf millioen dollar, teiwijl hij ook zijn verloren gewaande meisje Mary weer terugkrijgt. In de zware hoofdrol zagen we Dick Slinger, die zijn taak op uitnemende wijze vervulde. Kees Wijkei- en Hetty Veldkamp konden we eveneens zeer waarderen als het echtpaar Smith, dat de schoenenwinkel kreeg. Verder wil len we nog noemen Gerrit Jan v. Op het Raadhuis te Oterieek is een aanbesteding gehouden voor het bouwen Van een blok van vier woningen voor bejaarden, alsmede voor het bouwen van ten biok van vier woningen voor kleine gezinnen. De huizen zullen te Stompe- toren worden gebouwd. De uitslag voor het bouwen van wonin gen voor bejaarden luidde als volgt: J. Tromp te Alkmaar f 33.697,D. Lan gedijk te Heiloo f 30.570,J. Opdam te Heiioo f 32.527,A. Ruiter te Aven- horn f 35.350,P. de Jong te Wormer- Veer f 34.880,D. van Diepen te Scher merhorn f 31.642,J. Nat te Stompe- toren f 33-135,D. v. d. Gulik Zn. te Waarland f 36.100,—; F. Hes te Sint Pancras f 33.600,G. Kuijpers te Hoog woud i 33.000,C. Overboom te Aven- horn f 33.385,L. Pekelharing te Alk maar f 34.700,P. Schotsman te Scher- inerhorn 32.666,P. Blankendaal te Alkmaar 33.697, De laagste inschrijver voor het bou- tyan deze woningen was de heer D. Lan gedijk te Heiloo voor de somma van f 30.570,De begroting voor het bou wen van deze woningen luidde £31.000, De uitslag voor het bouwen van vier Woningen voor kleine gezinnen luidde: J. Tromp te Alkmaar 47.480,—; D. Lan gedijk te Heiloo 41.700,J. Obdam te Heiloo f 44.284,A. Ruiter te Aven- horn f 43 298.P. de Jong te Wormer- veer 45.960,D. van Diepen te Scher- merhorn f 43.220,J. Nat te Stompe- toren f 45.345,D. v. d. Geluk Zn. te Waarland f 49.000,—; F. Hes te Sint Pancras f 42.700,—; G. Kuijpers te Hoog woud f 46 000,—; C. Overboom te Aven- horn f 46.289.L>. Pekelharing te Alk maar f 47.600,P. Schotsman en J. de Reus te Schermerhorn f 45.160,P. Blankendaal te Alkmaar f 47.480, De alagste inschrijver voor het bou wen van deze vier woningen is de heer D. Langedijk voor de inschrijvingssom van f 41.700,—. Het bedrag der begro ting luidde f 44 000, De gunning voor het bouwen van deze bovenvermelde woningen is in afwachting van de goedkeuring door het Ministerie van Wederopbouw aangehouden. Het was 18 November 35 jaar gele den ,dat de heer F. van Leven in dienst trad bij de landbouwer P. Man tel te Schermerhorn. Door allerlei omstandigheden was de huldiging van fle jubilaris uitgesteld. Donderdag- ivond was het echter feest voor het ech'-^aar Van Leyen en de kamer van de heer Mantel bood dan ook een feestelijk aanzien toen zjj binnentra den. Het komt in landbouwkringen zeer sporadisch voor, dat een werknemer zijn 35-jarig jubileum viert en 35 jaar bij eenzelfde patroon m dienst is ge weest. Dit was dan ook de reden, dat burgemeester Driessen en zijn echtge note de jubilaris persoonlijk kwamen feliciteren. Burgemeester Driessen had een dergelijk jubileum in landbouw kringen in zijn lange loopbaan als gem. ambtenaar en burgemeester in agrarische gebieden, nog nooit mede gemaakt. De heer Mantel zelve memo reerde de lange loopbaan, die de heer Van Leyen in zijn bedrijf had doorlo pen. Het is wel een opmerkelijk feit, dat gedurende deze 35 jaar tussen de heren Mantel en Van Leyen nooit een onaangenaam woord !s gewisseld. Toen de heer Mantel in Mei, 35 jaar geleden, het bedrijf van zijn vader overnam, waren zij oeiden nog in mi litaire dienst. Op 18 Nov. trad Van Leyen in dienst en beheerde door de loop der jaren alle werkzaamheden. Jarenlang voer hij met de motorboot „De Schakel" van de heer Mantel de landbouwproducten naar de veiling in Broek op Langendijk en vertegen woordigde zijn patroon daar naar zijn beste weten. De heer Mantel schonk Van Leyen een groot vertrouwen en nooit is dit beschaamd. Als waardering voor zijn prestaties ontving hij' een prachtige rooktafel. De zoon van de heer Man tel bood de jubilaris de bijbehorende sigaren aan. Het was reeds ver over middernacht toen de verraste jubilaris huiswaarts keerde. Zaterdagmiddag 5 December arri veert St. Nicolaas met zijn trouwe Pie terman om 2 uur bij de openbare school. Ook dit jaar is het de wens van de Sint, dat alle toekomstige leer lingen, die 4 jaar zijn geworden, in de school aanwezig zijn. Muylwijk als de vriend William, Mar jan Peys als operettester en Kees Dek ker als uitvinder. We mogen zeker de „mannen" en „dames" uit de tweede klas niet ver geten, die onder de naam „Eminenten" de entre-act muziek verzorgden. De avond werd besloten met een gezellig bal. Gevonden: 1 zak vismeel, rijksdaal der, rode portemonnaie met f 4.19, polshorloge zonder bandje, merk Mari ner, een kip, rood garnituur, groene bal, zwart jongensjasje, 1 paar ongevoerde lederen handschoenen, 1 paar wit wol len kinderwanten. Tijdens het bal van de DOVES-uit- voering jl. Zaterdag werd uit een tweetal tasjes van dames geld gesto len. Men verdacht al spoedig de jon geman, die dicht bij de benadeeelde dames S. en N. uit Alkmaar gezeten had. Deze verdachte, dé 29-jarige B. uit Alkmaar is aangehouden en heeft bekend de diefstal gepleegd te hebben. Gisteravond om 7 uur reden uit de richting Alkmaar vier auto's vlak ach ter elkaar over de Kennemerstraat- weg. Op het teken van de voorste wa gen, dat hij naar rechts zou afslaan, remden de bestuurders van de twee volgende auto's. De heer L. uit Haar lem, die de vierde wagen, een bestel auto, bestuurde, zag het echter niet en reed op de wagen van V. uit Bever wijk in. Er was alleen materiële schade. OPBRENGST COLLECTE De opbrengst van de klaproos-collec te bedroeg in Heiloo f 230.32. BROEK OP LANGENDIJK. Opgave van gevonden voorwerpen: halsketting, bruine portemonnaie, drie sleuteltjes, ach- terslot van een vrachtauto, zwart ge haakte dameshandschoen, Duits woorden boek, klosje garen, wit kindersokje, kin- derportemonnaie, haarspit en haarhamer, kindermuts, bruine want, autoped op luchtbanden, zilveren armband met Delftsblauw, steentje, zakmes, ge breide handschoen, ijzerzaag, houten vaarschuitje zonder voorsteven, ceintuur van een gabardine regenjas, zwarte rij laars, een rijwiel, een tas waarin brei werk, wollen damesvest, tas met gereed schap en autoped op luchtbanden. Inlichtingen betreffende bovenstaande voorwerpen op werkdagen van 9-12 en van 14-17 uur op Groepsbureau rijks politie te Broek op Langendijk. LANGEDIJK. Met ingang van heden zijn de minimum-prijzen voor bewaar kool als volgt vastgesteld: rode kool A 6 en B 5; witte kool 5; gele kool A 6 en B 5; groene kool A 7 en' B 5, alles per 100 kg. De heffing op rode kool bestaat uit een basis-heffing van f 0.50 en een op slagheffing van f 0,50 per 100 kg; op witte kool resp. £0,50 en f0,30 per 100 kg. De heffing van gele en groene kool bedraagt f 0,50 per 100 kg. Qe VPRO hield Donderdagavond een „bindingsavond" in de Rustende Jager Het doel van deze bijeenkomst was in de eerste plaats de band met 1 - Tl do leden van de omroep te versterken 1 uf:i" „Vlll u een meevaller voor en vervolgens aan het werk en het j Ploegen betekende, doel der VPRO grotere bekendheid te waf Yfor Nieuwe Niedorp geven. lDePa.ald hoopvol. Er kwamen verschil- Daartoe gaf de voorzitter van de af- 'enc^ kansen, doch Kater en Van Zoo- Alle factoren, die een partijtje voet bal interessant kunnen maken, hebben gistermiddag bij Nieuwe Niedorp Vrone ontbroken: het werd een slechte wedstrijd zonder spanning cn sfeer. Het enige, dat na dit vrij doelloos te gen een bal trappen bevredigde, was deling Bergen, de heer Meyer, het woord aan ds Hoekema, die in een gloedvolle rede het ontstaan, doel cn streven der Vrijzinnige Protestantse Radio-Omroep schetste en er tenslotte op wees, hoe door meer bekendheid aan haar werk te geven, talrijke mis verstanden omtrent aard en wezen van dit werk worden opgehelderd, zodat een beter begrip omtrent deze kleinste van alle radio-groepen wordt verkre gen. De duidelijke uiteenzetting werd door de aanwezigen van begin tot het eind met grote aandacht gevolgd. Vervolgens kwam „Benny Vreden's Micro-Cabaret" aan de beurt om voor de rest van de avond een afwisselend programma van een dozijn nummers ten gehore te brengen. Behalve Benny Vreden, die als ca baretier, componist en auteur zijn spo ren heeft verdiend, verleenden Piet Ekel, radio-acteur en imitator en last but not least Sonja Oosterman, die als radio-chansonnière in binnen- en buitenland bekendheid geniet, hun medewerkng. Of Benny Vreden zijn liedjes zingt, dan wel dat hij de voor moord bevreesde echtgenoot speelt, of Sonja Oosterman haar liedjes over de liefde zingt, dan wel het melkmeisje van Vermeer uitbeeldt en laat zingen, of Piet Ekel als schooljongen optreedt wanneer hij Top Naeff's „De Bof" ten gehore brengt, dan wel of hij met be hulp van een doodgewone emmer di verse radio-sprekers laat horen, het is alles even charmant en vol gevoel voor humor, zodat men tot de gevolgtrek king komt, dat men hier met een drie tal ras-artisten te doen heeft, die hun vak verstaan. Met ieder nummer dat zij brachten werd het contact met het publiek sterker, hetgeen aan het slot door een daverend applaus nog eens extra sterk werd onderstreept. Een grote groep Nederlanders, die met de eerstvolgende gelegenheden zullen emigreren, zijn op de Volkshoge school „Het Oude Hof" geestelijk toege rust en bekend gemaakt met dingen, die hun in de toekomst te wachten staan. Een aardig onderdeel van het leer programma van deze dagen was het op treden van de bekende zanger Leo Rommerts, die hen deed kennismaken met volksliederen uit een tiental lan den. In een korte inleiding zei hij o.m., dat volksmelodieën uit de tijd van Or lando di Lasso tot de hedendaagse tijd ten gehore werden gebracht. Hij wees daarbij op 't verschil tussen de moderne songs, die op een zolderkamer in Am sterdam of Parijs worden gemaakt door een commerciëel ingesteld componist en die songs, die uit de prairieën zijn voort gekomen. De prachtig sonore bas-bari ton gaf vertolkingen van Flamengo's uit Spanje, Chansons uit Frankrijk, het „bel canto" uit Italië en liederen uit Duitsland, het sappige Vlaamse Kwe zelken en het stoere Groninger boeren lied, de met harde „rrrr's" gezongen Schotse melodieën en de Engelse fleg matieke karakteristieken in één pro gramma met de oude „balladen". Zeer ontroerend was ook de vertol king van een „Negro-spiritual". Leo Rommerts begeleidde zichzelf muzikaal op de gitaar. Spreker ver telde ook iets over de muzikale adspi- raties in Australië. Daar wordt b.v. een volkswijsje gezongen dat „Dancing Mathilda" heet. nen faalden. Doelman Schuit behoefde niet in actie te komen voor zuivere en harde schoten, maar liet zich in de 25e minuut verrassen door een strak schot van Vonk. In de tweede helft werden de presta ties nog minder. De thuisclub had in Otjes niet de ideale midvoor, al kan er nog veel ten goede veranderen. Vrone was aanvankelijk niet zo mans om van het Niedorper falen gebruik te maken. Het bleef bij een doelpunt van de minst zwakke aanvaller, rechts buiten Huiberts, die via de paal het net nog maar heel zwakjes deed trillen. De scheidsrechter paste zich geheel aan bij de spelers, die allen ongetwijfeld wel hun best hebben gedaan, doch niet verder kwamen dan het lofwaardig streven. Waaruit men dan mag conclu deren, dat we van de leiding af en toe ook niet veel begrepen. Egmondia was in de wedstrijd tegen Meervogels voor het eeTSt sinds lange tijd volledig. Meervogels miste spil De Maar, hetgeen voor de Zaandam mers een geduchte handicap was. Niet temin gaven zij voor de rust uitste kend partij en hadden zij het beste van het spel. Dit was voor Egmondia echter geen beletsel om na 12 minu ten de leiding te nemen. De rechtbin-.en lanceerde een voor zet, waaruit rechtsbuiten Zwart, die naar binnen gelopen was, met een forse kopstoot doelpuntte (10). Bijna vergrootte E imondia direct daarop de voorsprong, -laar toen de Zaanse kee per reeds geslagen was, trapte rechts back Blom de bal nog juist van de doellijn. Op gelukkige wijze kwam Meervogels vlak daarna aan de gelijk maker. De bal caramboleerde voor het Egmondia-doel, waar de verdedi gers elkaar in de weg liepen. Zo stui terde de bal ongehinderd in het doel (11). De Zaandammers "ielen nu verwoed aan, maar doelpunten kwa- Donderdagavond hield burgemeester S. B. F. Kooiman voor de afdeling HensbroekObdam van de Plattelands vrouwen, in samenwerking met de ver eniging Ontwikkeling en Ontspanning, een lezig over wat spreker noemde: „De Gemeente". De burgemeester was van mening dat zijn. causerie hier en daar wel wat droog zou worden, daar de materie zich hoofdzakelijk zou uitstrekken over de voor de gemeente van belang zijnde wetten. Na een kort historisch over zicht, waaruit duidelijk af te lezen viel hoe snel de gemeenten in de laatste eeuwen zijn uitgegroeid, ging spreker De toneelver. van de L.T.J. heeft de afgelopen dagen in de zaal van de heer P. van Saase, het toneelstuk Wilde Rozen" door Joh. van Eekelen, onder regie van de heer Jac. Kraakman, ten tonele gebracht. Er was voor deze op voering, die gevolgd werd door een gezellig dansje onder de muziek van de band van „de Meteoors" tamelijk veel belangstelling. In „Wilde Rozen" weerspiegelt zich één van de moeilijk ste problemen waarvoor de jeugd van nu en later zich gesteld ziet. Een jeugd, die door misdadige praktijken in het leven wordt geroepen en die dikwijls zonder de minste voorlichting midden in het volle leven komt te staan. Met volle overgave hebben de spe lers zich aan dit diepaangrijpende en moeilijke spel van leed en hartstocht gegeven en zij verdienen dan ook zeker alle lof voor hun pogen. De rolkennis liet niets te wensen over, terwijl ook de keuze van spelers bijzonder ge slaagd kan worden genoemd. In dit stuk werd de rol van Herman v. Wilt- voorden op goede wijze vertolkt door J. v. d. Hulst, hoewel hij af en toe wel iets rustiger had kunnen spelen. Mej. Ans Swart had als „moeder" geen ge makkelijke opgave. Zich in te leven in de problemen van de jeugd vraagt veel tact, een eigenschap die zij goed wist uit te beelden. Haar geaffecteerd spre ken deed echter wel een beetje vreemd aan. De rol van „Coen", vertolkt door de heer G. Keijzer, werd op prima wijze weergegeven. Het publiek zag hem nu eens als een ernstig iemand en niet als de vrolijke klant, zoals men hem meestal op de planken ziet. „Ina, de dochter", vertolkt door mej. Afra van Diepen, bracht als een onbezonnen en wufte deerne de enige humor in het spel en kreeg de lachers op haar hand. Haar vrij en „ongekunsteld spel was uitstekend evenals het spel van „Loes van Wendelen" vertolkt door mej. Aïi de Reus. Ook de andere spelers komt een woord van lof zeker toe. De opvoe ring heeft dan ook diepe indruk op de aanwezigen gemaakt. Dr. Ph. Visser, oud-ambassadeur te Moskou, Karakorumbestormer en con sul-generaal te India, heeft in een bui tengewoon interessante lezing een beeld gegeven van de toestanden in In dia vóór de tweede wereldoorlog. Vierhonderd millioen mensen, onder danen van 562 vorsten in een schake ring van talrijke grote en onderge schikte religies, levend in streng van eikaar gescheiden kasten, bevolken dit geweldige land, waar men de schrilste tegenstellingen tussen rijkdom en ar moede aantreft. Dit alles liet dr. Visser aan de hand van een serie geprojecteerde foto's zien en het kan gezegd worden dat de frap pante voorbeelden die de spreker uit zijn rijke schat aan belevenissen en er varingen te voorschijn wist te halen, de toehoorders eenvoudig verbluften. Maharadja's die het aan hun stand verplicht zijn 24 pianovleugels te ko pen, waarvan er drie en twintig in kelders opgeborgen zijn en waarvan er één gebruikt wordt, zijn in India geen zeldzaamheid, terwijl daarnaast een verpauperende bevolking van tientallen millioenen niet weet hoe zij aan het dagelijks brood van de volgende dag moet komen. Aan het slot van zijn lezing, die an derhalf uur duurde, besprak dr Visser nog het probleem van India als buffer staat tussen een China dat zijn zelf standigheid koste wat het kost zal wil len bewaren en de Unie van Sovjet republieken die de onbeperkte invloed in China wenst uit te oefenen. Slechts democratisering van India zal het voor Sowjetisering kunnen be hoeden. De lezing werd gehouden onder aus piciën van de K, J. V. O. in de geheel .bezette dancing van de „Rustende Ja ger". (Zie voor nieuws uit Bergen ook pag 5). over tot de behandeling van de ge meentewet. Spreker vergeleek de raadsvergaderingen van 40 jaar gele den mét die van thans; voorheen was een raadsvergadering, vooral ten plat- telande, een zeer gemoedelijke bespre king, waar men over van alles en nog wat sprak en daarbij vaak het doel waarvoor men nu feitelijk bijeen was, totaal vergat. Ook het gebruik dat na afloop der vergadering nogal eens een borreltje werd gedronken, kwam wel voor. Spreker herinnerde zich uit zijn jon ge jaren, toen hij nog als raadsverslag- gever diverse raadsvergaderingen be zocht, dat na afloop van zo'n vergade ring de veldwachter naar voren trad en sprak: „Ik en de burgemeester drin ken klare met suiker, en wat wensen de heren te gebruiken?" Langzamerhand zijn deze gebruiken in onmin geraakt en dat is eendeels maar goed ook, daar de taak van raads lid tegenwoordig zo veelomvattend is, dat men wel heel goed op de hoogte moet zijn om zijn taak naar behoren te kunnen vervullen. Vervolgens besprak spreker de positie van de burgemees ter, die hij gekscherend de „Rijks dwarskijker" noemde. Een burgemees ter staat het belang van zijn gemeente voor en wordt daarvoor door Rijk en Gemeente betaald, Hoe ook de taak van de burgemeester in de loop der jaren was uitgegroeid, bleek wel uit het feit, dat spreker toen hij in 1919 werd benoemd een salaris van f 900, per jaar had, terwijl dit thans ruim f 5000,bedroeg. Ook de begroting van 1919 en die van thans vormden een groot contrast, er bleek nog eens te meer hoe in de loop der jaren de uit gaven waren gestegen; zo werd b.v. voor het onderwijzend personeel in 1919 totaal f 2400.uitgegeven, terwijl dit thans f 13.200.— bedraagt. Vervolgens nam spreker de bestuurs kracht der gemeente onder de loupe en was van oordeel dat een kleine ge meente als Hensbroek het veei langer zou kunnen volhouden als een grotere gemeente en hij meende dan ook dat er van samenvoeging met andere ge meenten voorlopig geen sprake kon zijn. Na de pauze voerde spreker zijn toe hoorders langs diverse andere wetten, waaruit duidelijk bleek hoe veelom vattend de taak van raad en B. en W. zijn. Bijna op elk gebied hebben deze colleges een doorslaggevende stem, wat o.a. sterk naar voren treedt in de be voegdheid van de raad om verordenin gen vast te stellen en in de positie van B. en W., als de baas van het openbaar lager onderwijs. Na nog diverse andere wetten te hebben behandeld, besloot de burgemeester met de hoop, dat hij met zijn causerie enig licht had ge bracht in het gemeentelijk bestel. Een hartelijk applaus bewees wel dat spre ker een aandachtig gehoor had gehad. Nadat mevrouw Schuurman-Fok nog enkele Westfriese sketches ten tonele had gebracht en de vergadering geza menlijk enkele liederen had gezongen, keerde een ieder voldaan huiswaarts. men er voor de rust niet meer, zodat met 1—1 werd gedraaid. Na de rust zette Egmondia direct een verwoed offensief in. Voorlopig faalde de voor hoede echter. Zelfs op t meter voor het doel wist de midvoor nog niet te scoren. Eerst na 17 min. werd een vrije schop Meervogels noodlottig. Linksbinnen Zwart kreeg de bal en scoorde onhoudbaar (2—1). Direct daarop speelde de rechtsback van Meervogels hem de bal voor de voe ten en opnieuw suisde de bal in de touwen (31). Hierbij bleef het voor lopig, maar 'oen een offensief van de Zaandammers was afgeslagen, kwain Egmondia opnieuw opzetten. Met twee schittererende schoten bracht rechts buiten Zwart de stand op 51. Zo be haalde Egmondia tenslotte een flinke overwinning, die in de rust stellig nie mand had verwacht. Reeds spoedig gaf A. Leek LSW in de westrijd tegen Wieringerwaard d« leiding. Na dit doelpunt gaven de gasten enige tijd behoorlijk partij, maar het duurde niet lang ofLSVV kon, dank zij P. Hand, de voorsprong vergroten en daarna was het met de tegenstand van Wieringerwaard gedaan. Nog voor de rust bracht A. Leek de stand op 3—0. Na de hervatting kreeg Wieringerwaard het voordeel van de wind. De bezoekers werkten hun aanvallen echter zeer slor dig af, zodat de verdediging van LSW zich zonder al te veel moeite staande kon houden. Uit een penalty bracht A. Leek de stand op 4—0 en weinige minu ten later schoot dezelfde speler nogmaals onhoudbaar in. De A.V.A.-dames hebben gisteren In het R.A.I.-gebouw te Amsterdam laten zien, dat ze zich weer steeds beter thuis gaan voelen met het zaalhandbal. Zij bewezen dit door het Amsterdamse D.V.V. de zaalhandbalkampioenen 2e klasse van het vorig jaar met maar liefst met 52 te kloppen. Over het algemeen was het een goe de wedstrijd. In het begin wilde het bij A.V.A. nog nie,t erg vlotten, vooral de achterhoede liet nogal eens een steekje vallen. Verschillende keren kregen de D.V.V.-dames vrije scoringskansen. Me de door het zeer goede keepwerk van mej. Schuring bleef echter de stand in deze periode 00. Na ongeveer 5 minuten spelen gaf mej. Hieltjes A.V.A. de leiding, terwijl kort daarop het mooiste doelpunt van de wedstrijd werd gescoord, door mej. Van Kuyk, met een keihard schot, laag in de hoek. De D.V.V.-dames verhoogden hierop het tempo en wisten net voor de rust de stand op 21 te brengen. Direct na de rust was het weer A.V.A. dat de toon aangaf. De D.V.V.-keepster kon echter een paar zeker schijnende doelpunten voorkomen. Mej. Van Kuyk bracht toch de stand op 31, waarop A.V.A. zekerder ging spelen. Succes bleef niet uit. Mej. Van Boxtel bracht de stand met 2 goede doelpunten op 5-1 D.V.V. probeerde hierna nog van alles, doch de meeste aanvallen bleven zon der succes, door het goede werk van de AVA-verdediging. In de laatste mi nuten verkleinde D.V.V. de achterstand tot 52. A.V.A. 2 dames speelde tegen Zwa luwen in Kolhorn en verloor ondanks, een veldmeerderheid, door gebrek aan schutters, met 20. A.V.A. III kon het tegen het onge slagen R.H.C. uit De Rijp niet bolwer ken en verloor met 60. AVA 2 heren won in een pittige wedstrijd van Vrone met 7—5. Zoals telkenjare liehben ook nu de leerlingen van de 3e, 4e, 5e en 6e klas se van de openbare lagere school aan de Hogeweg een uitvoering bijgewoond welke werd verzorgd door het district Zaanstreek van de Nederlandse Onder wijzers Vereniging. De uitvoering werd gehouden in café „Landzicht" te Wor- mer. Opgevoerd werd het sprookje „Prinses Désiré lacht niet mee". De kinderen, die met twee autobussen de reis maakten, hebben uitbundig geno ten. Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11 - Tel. 3320 Postgiro 187284 Voorlopig zal de Nederland zendtijd van twaalf uur I ring zijn de omroepverenig j TV-programma's te verzorg* [Naast het programma der aj I programma nodig, dat weer 1 worden verzorgd. Het ligt ir I sterken en daarnaast drie of I Groningen, Roermond en G: I radio-raad en de televisiera; I het aantal bezitters van tele I hoven de 10.000 uitkomt, zal I om de televisieuitzendingen I de nodige fondsen beschikba uitzenden, en wel in de vori lijke bron van inkomsten ziel uitzending van reclame, doel daarvan geen nadeel zullen o komen tot de bouw van een wil op den duur het omroep- Voorshands zal men evenwel volstaan in de vorm van een 0IT alles wordt uitvoerig toeg in een door minister Cals zo aan de Tweede Kamer aangel nota over het televisievraagstuk, in deze plannen uitvoerig worden gelicht en gemotiveerd. De reden dat de regering de: meende een zekere terughoudenc te moeten betrachten t.a.v. de tele was haar streven te voorkomen, een uit sociale overwegingen ongev beroep zou worden gedaan op koopkracht van het publiek. Toch de minister het niet eens zijn de opmerking van de televisie dat het bescheiden experiment is gelopen". Men moet het resultaat alleen beoordelen naar het aantal kers. De ervaring van de afgel periode geeft de hoop, dat het a: kijkers bij uitbreiding van de zen zal groeien. Wel was het door kleine aantal kijkers moeilijk de vloed van TV op de levensgewoo na te gaan. In de kwaliteit der gramma's kan zeker een stijgende worden geconstateerd. Dit biedt redelijke waarborg, dat de TV op aanvaardbaar peil zal worden ge den, dat zeer gunstig afsteekt bij i merende geruchten in deze uit buitenland. Het experiment heeft gens de minister uit technisch oogi tot een bevredigènd resultaat ge' en bewezen is wel, dat de techi in alle opzichten zal kunnen voor: in de behoeften aan een volledige dienst. Er zijn positieve redenen, die drukkelijk pleiten voor de invoel van de TV in ons land. Mits goed bruikt is het een waardevol ins' ment voor de culturele ontwikkel en verbetering van de ontspann Ook omdat andere landen anders de ons land toegewezen golven in bes zou nemen, wordt de regering geno zonder uitstel tot regelen van het bestel te kor.en. Verwachting tot morgenavond: MEER WIND Veel bewolking, maar over wegend droog weer. Matige tot Krachtige Zuid-westeliike wind. Vannacht iets zachter dan de af gelopen nacht. Woensdag: Zon op 8.27. onder 16.32 Maan op 4.16, onder 14.04 B 10

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 12