Door nederlaag tegen de Rivalen werd Alcmaria hekkensluiter Teleurstellend voetbal van Watervogels en Limmen Het begint er somber uit te zien voor de withemden KW sleepte tegen Alkmaar se Boys draw uit het vuur Niettegenstaande het overwicht verloor ZAP van DTS Jong Holland liet een 2-0 voorsprong glippen mêiêm wSÜm Goede start, slappe finish Bezoekers zegevierden met 2-0 Groot en Waayers in goede vorm Za terdagm iddagvoetba l Dindua vergroot zijn voorsprong VIOS-JVC kreeg sensationeel einde (2-1) Gelijkmaker kwam in de laatste minuut Feller scoorde beide goals voorgasten ODIZ had handen vol aan Bergen SVW behaalde zege op Kolping Boys Zaanlandia bevocht een zware zege SVA gaf de Rijp geen kans Randers kansloos tegen Hugo Bogs Trekking Staatsloterij 17620 17872 18291 20286 20902 MAANDAG 30 NOVEMBER 1953 ■■*4 Alcmaria speelde gistermiddag zijn achtste competitiewedstrijd. Het werd de zesde nederlaag en daar tot overmaat van ramp Kinheim zijn eerste overwinning behaalde, fungeren onze stadgenoten als hekken sluiters, omdat hun doelgemiddelde slechter is dan dat van de ploeg uit Velsen. Het begint er nu rlus toch wel somber voor de withemden uit te zien. Sinds het vorige seizoen is er nog niet veel veranderd. Ook nu weer verblijft Alcmaria in de staartgroep en het enige verschil be staat hierin, dat het nu in de derde in plaats van de tweede klasse is. Wij hadden toen de competitie begon niet zulke grote verwachtingen. Zeker hadden wij er niet op gerekend dat Alc maria tot de kampioenscandidaten zou behoren, maar dat de withemden met bijna de eerste helft van de competitie achter de rug tot de degradatiecandida- ten zouden behoren, hadden wij aller minst verwacht. Een vereniging met ze ven senioren-elftallen, waarvan het tweede in de reserve-klasse van de KNVB speelt en het derde en vierde in de reserve eerste klasse van de afde ling Noord-Holland, moet zich toch op zijn minst in de middenmoot van de derde klasse kunnen handhaven. Als dat niet het geval is hapert er iets aan zon elftal, moeten er oorzaken zijn die de prestaties op een of andere manier drukken. Na afloop van de wedstrijd, welke gistermiddag tegen Rivalen met 3—1 werd verloren, hadden wij het ge voel, dat het in hoofdzaak een zeer ma tige lichamelijke conditie was, die als voornaamste oorzaak moet worden aan gewezen. In de eerste helft namelijk speelden al die Alcmarianen een en thousiaste wedstrijd en hoewel het peil niet tot grote hoogte steeg, waren er talrijke aardige momenten en wat meer zegt. Alcmaria was in die eerste periode bepaald niet zwakker. Integendeel. Ais de gastheren na een kwartier spelen een 2—0 voorsprong hadden gehad zou dat volkomen normaal zijn geweest. In de tweede helft was er echter geen spoor meer van dat enthousiasme, van dat heilige willen te ontdekken. Riva len beheerste de wedstrijd en behaalde tenslotte een niet al te moeilijke en volkomen verdiende overwinning. Zoals gezegd liet Alcmaria in de eer ste helft zeer behoorlijk spel zien. Tal rijk waren de aanvallen die de waar lijk niet hechte verdediging van Riva len moest doorstaan, maar de afwer king was zo slecht dat de doelman, de enige uitblinker in de verdediging van Rivalen, zijn doel geruime tijd schoon kon houden. Na ongeveer een half uur spelen leidde een door Piet de Buyzer geleide aanval tot succes. De bal werd keurig door Wielinga vrij gespeeld en onhoudbaar voor doelman J. Kesselaar verdween het leer in het net. Tegen het einde van de eerste helft ging Rivalen het middenveld beheersen, voornamelijk door het vaak uitsteken de spel van linksbinnen Van Lent. Tel kens weer kwam de bal voor de Alc- maria-veste, waar doelman De Vries bij enkele schoten voortreffelijk ingreep, maar bij hoge voorzetten en corners Een gevaarlijk moment voor het Alcmaria-doel. Doelman De Vries kan de bal nog juist bereiken. Wim Paulisse staat in spanning toe te kijken of het allemaal wel goed zal ajlopen. keer op keer faalde. Kort vóór de rust werd een fout in de verdediging Alc maria noodlottig. Van Lent was daar als de kippen bij om die fout af te straffen. Het Alcmaria-team zakte in de twee de helft als een kaartenhuis in elkaar. Het duurde echter nog tot twintig mi nuten vóór het einde alvorens midvoor Kraan uit een scherpe pass van Van Lent Rivalen de leiding kon geven. De zelfde speler maakte vijf minuten vóór het einde de zesde nederlaag van Alc maria met een tweede doelpunt tot een feit. De sprong van de doelman van Rivalen reikt juist niet ver genoeg om het harde schotdat de Alc- mariaan Wieling loste, te kunnen stoppen. Het was het eerste en tevens laatste doelpunt van de wit hemden. Van onze verslaggever te Den Helder) Watervogels heeft het Zondag op eigen veld tegen Limmen niet kun nen klaren. Met 20 bleven de gasten de Torren de baas, en opgemerkt zij, dat de minst slecht spelende ploeg heeft gewonnen. Aan beide kan ten werd povertjes gespeeld, en zelfs linksbinnen Bakker van Limmen, die de vorige keer in Den Helder zo uitblonk, was nu geen schaduw van toen. EF. 3320 Als wij enkele spelers van de gasten moeten noemen, die hebben voldaan, dan zijn dat rechtsback Groot, die Dirks volkomen in zijn macht had, en spil Waayers, die middenvoor Slot geen schijn van een kans liet. Limmen had in de eerste helft het windvoorde°l. De strijd speelde zich hoofdzake'i'k af op de helft van Wa tervogels. Het samenspel van de bezoe kers was echter te onsamenhangend om de achterhoede van de Torren voor grote problemen te stellen. Verder dan enkele corners kwam men niet. Bij het begin van de tweede helft leek het er met blanke stand voor Wa tervogels nug niet zo slecht uit te zien. Deze ploeg kreeg nu immers de wind mee, en alles was mogelijk. Edoch, Limmen pakte veel energieker aan dan voor de rust het geval was geweest, en slaagde er in, het middenveld te be heersen. En toen bleek al gauw, dat Hoogenboom meer adem had dan Van de Poll. Na tien minuten profiteerde hij van een fout van laatstgenoemde, om vervolgens Maas kansloos te passeren, 0—1. Hoewel Watervogels intussen tot meer aanvallen was gekomen, schoot er in de voorhoede toch weinig gevaar. Waayers c.s. hadden er weinig moeite mee. Een maal loste Slot een goed schot, maar doelman Haanraads stopte fraai. De twee helft was vijf en twintig minuten oud, toen Bakker van Limmen binnen de beruchte lijn werd gevloerd. Hij nam de toegekende strafschop zelf en be nutte hem onberispelijk, 02. Hoewel Beers van Watervogels nog enkele ke ren op verdienstelijke wijze zijn voor hoede aan het werk zette, werd er geen tegenpunt gescoord. Het gaat de Enkhuizers voor de wind met hun opmars naar de ere-titel. Ter wijl zij zelf in Amsterdam bij VVJA de punten wegsleepten, was hun gevaarlijk ste concurrent, KMVZ, zo vriendelijk met één winstpunt genoegen te nemen wat een compliment is voor de tegen stander Jong-Holland. PVWA dat in eigen huis nog steeds ongeslagen is, liet zich ook door Blauw wit niet kloppen. De club uit Wormer- veer maakte door deze nederlaag een be hoorlijke buiteling en is nu naar de middenmoot afgezakt. HCSC moet op zijn tellen passen, want het zakt steeds verder af naar de on derste plaats. De nederlaag tegen Krom hout was buiten verwachting. Ie klasse NHVB Een heftige strijd ontwikkelde zich tussen ZCFC en Marken voor de terug keer naar de vierde klasse van de KNVB. De Zaandammers rekenden af met de derde gegadigde voor de titel, Zwaluwen II, dat ook in de returnwed strijd de meerderheid van ZCFC moest erkennen. Marken schudde Dindua II van zich af. De overige clubs hadden een vrije Zaterdagmiddag. Stand 4e klasse A: Dindua 11 9 1 1 19 43— 9 KMVZ 11 6 4 1 16 32—18 PVWA 11 5 3 3 13 29—18 Kromhout 11 6 1 4 13 25—21 BI. Wit 11 5 2 4 12 29—26 J. Holland 11 4 3 4 11 31—26 AGT 10 2 3 5 7 14—34 NCSC 11 2 3 6 7 12—20 Zwaluwen 10 2 1 7 5 10—28 VVGA 11 2 1 8 5 9—22 De gewwhtiye strijd tussen VIOS en JVC heeft wel een bijzonder spannend en sensationeel einde gehad. De met in vallers voor Koot en Buiter uitkomende Warmenhuizers moesten vier minuten voor tijd JVC de gelijkmaker toestaan. JVC wilde toen méér dan 11, drukte VIOS fel terug. In de laatste minuut bracht echter een snelle uitval van de thuisclub de beslissing, want Rozendaal miste de kans niet (2Ij. VIOS had in de eerste helft vrijwel voortdurend een overwicht. JVC moest zich tot verdedigen bepalen, maar het duurde toch nog een kwartier voor de roodzwarten hun aanvalsdrift beloond zagen. Molenaar mocht een vrije schop nemen en plaatste de bal bijzonder fraai in de doelmond, waar Mosch in eens inknalde. Dat nam JVC niet. Hoornsman c.s. slaagden er in het spel te verplaatsen, maar leidden de aanvallen bijna steeds over rechts, waar de gevaarlijke Blaau- boer echter bijna elk duel met Koot's vervanger, Frans Stam, verloor. Na de hervatting begon JVC in ste vig tempo de roodzwarten terug te dringen. Het werd eer. ware belegering maar Hoornsman kon maar zelden ge vaarlijk worden. Geleidelijk werkte VIOS zich weer wat los, waarbij bleek, dat de Julianadorpers over minder uit houdingsvermogen beschikten dan de thuisclub. Niettemin kwam de gelijk maker. Stam maakte vier minuten voor het einde zijn enige fout: hij kreeg de bal niet onder controle en zo iets weet Hoornsman af te straffen (1—1). Hoe het einde kwam, vertelden we reeds. Een snelle uitval velde de blauw zwarten, toen zij de beste kansen op de zege hadden. Ook de lagere elftalle., van JVC hadden het afgelopen weekend wei nig succes. JVC 2 speelde thuis met 11 gelijk tegen Watervogels 3. De junioren verloren met 51 van Sint Boys en de adspiranten met 32 van HCSC a. De handbalresultaten waren: JHC 3—DES 1 6—0, JHC a—DES a 2—1, en JHC 2—Bergen 1 1—3. (Van onze correspondent te Krommenie) Vorige week speelde Alkmaarse Boys op eigen terrein ternauwer nood gelijk tegen Zaandijk. Het waren toen de Alkmaarders die in de laatste phase van de wedstrijd de gelijkmaker scoorden en gister middag zag Alkmaarse Boys in de uitwedstrijd tegen KW zijn 1-0 voorsprong in de laatste minuut te niet gedaan. De voorhoedespelers van beide elf tallen hebben vrijwel de gehele wed strijd als voornaamste tegenstander te gen de wind moeten kampen, wel een bewijs dat de technische capaciteiten niet al te hoog mogen worden aange slagen. Na ongeveer tien minuten spe len kon de snelle middenvoor van Alk maarse Boys, geholpen door de wind de bal in het KVV-doel te deponeren. Weinige minuten later ontsnapte het doel van de gastheren op gelukkige wijze aan een tweede doorboring toen de midvoor met een keihard schot de lat liet trillen. KW antwoordde met enkele aanvallen die .echter, dank zij het stugge verdedigen van de bezoe kers, op niets uitliepen. Na de hervatting ontstond een ge vaarlijke situatie voor het doel van Alkmaarse Boys. De voorhoede van KW was echter niet in staat om van deze kans gebruik te maken. Enkele verwoede aanvallen van KW resul teerden in een vrije schop op de rand (Van onze correspondent te Anna Pauwlowna) Niettegenstaande het feit dat ZAP in de wedsrjjd tegen DTS geruime tijd in de meerderheid is geweest behaal den de bezoekers een 20 overwin ning. Afgemeten naar het aantal kan sen had ZAP toch zeker een gelijk spel verdiend. Het elftal van ZAP was op een wat wonderlijke manier door elkaar „ge gooid". Achterspelers zagen wij in de voorhoede opereren en aanvalsspelers in de verdediging. De hechte DTS verdediging heeft zich deze voorhoede van de gastheren van het lijf. kunnen houden, waaraan vooral Bobeldijk en doelman Van der Hoven een belang rijk aandeel hadden. Met de wind tegen kon ZAP enkele behoorlijke aanvallen opzetten, welke door de aanvallende spil Stam wer den geleid. Tweemaal achter elkaar kreeg Van der Berg een redelijke kans, maar beide malen schoot hij in dt veilige handen van doelman Van der Hoven. Het overwicht van ZAP duur de geruime tijd, maar doelpunten ble ven uit. plotselinge uitval van DTS werd ZAP noodlottig. De verde diging aarzelde een moment waardoor Feller een kans kreeg. Geen moment aarzelde de aanvalsleider van DTS en Voor de tweede maal verscheen ODIZ gistermiddag in Bergen. Ook nu weer hebben de Zaandamse kampioens candidaten de punten niet cadeau ge kregen. Slechts met 2-1 verlieten de bezoekers het Bergen-terrein en het heeft maar weinig gescheeld of hek kensluiter Bergen had een gelijk spel uit het vuur gesleepd. In de eerste helft werd zeer snel ge speeld. Duidelijk was dat de bezoekers over een betere techniek beschikten, maar Bergen stelde daar een behoor lijke dosis enthousiasme tegenover, zo dat de rust aanbrak met een dubbel- blanke stand. In de tweede helft waren de eerste aanvallen voor Bergen. Met enkele verre schoten werd de betrouwbaar heid van de DOIZ-doelman op de proef gesteld. Na twintig minuten werd de Bergen-defensie door de gevaarlijke rechtervleugel van ODIZ verrast en kon J. van der Bijl de score openen. Tien minuten later vergrootte Van Veen de voorsprong tot 2-0. Uit een scrimmage voor het ODIZ-doel bracht Paping de stand op 2-1. In een sportieve wedstrijd heeft SVW oen 53 overwinning behaald op Kol ping Boys. Met open aanvallen zette de SVW de verdediging van Kolping Boys spoedig aan het werk. Een fout in de verdediging van de gastheren gaf rechtsbuiten Schouten gelegenheid SVW de leiding te bezorgen. Kolping Boys had bet antwoord klaar. Direct na de aftrap trokken de gastheren ten aan val en kon Louwen op fraaie wijze scoren. Verscheidene aanvallen van Kolping Boys leverden geen succes op. SVW had meer geluk. Niettegenstaande het overwicht van Kolping Boys kon den de bezoekers tot 31 uitlopen. In de tweede helft werd een goede aanval van SVW met een doelpunt beloond. Kunst bracht de stand weliswaar met een fraaie kopbal spoedig daarna op 4—2, maar SVW liep weer uit toen één van de backs een penalty veroorzaakte, welke feilloos werd benut. Van der Gragt droeg er zorg voor dat de SVW- doelman nog éénmaal moest misgrijpen waarmee hij de eindstand op 5—3 bracht. onhoudbaar voor Van der Berg, ver dween de bal in het ZAP-doel. Na de hervatting moest DTS zich voornamelijk tot verdedigen beper ken. Nu eerst kon de DTS achter hoede zijn capaciteiten tonen en het aantal werkelijke gevaarlijke momen ten voor het doel van Van der Hoven was zeer gering. Bij een uitval van DTS kregen de bezoekers op de rand van het strafschopgebied een straf schop te nemen. Feller plaatste zich achter de bal en met een keihard schot vergrootte hij de voorsprong voor DTS. ZAP gaf het niet op. In tegendeel. Zelfs de achterhoede ope reerde voor het DTS-doel. H. Timmer stond eenmaal in de weg toen een harde schuiver van zijn broer, doel man v.d. Hoven voor een probleem had kunnen stellen. Een legio aantal corners op het DTS-doel -bracht geen verandering in de stand. De gasten verdedigden zich met 8 man hard nekkig tegen de ZAP-aanvallen en met succes. Een der DTS-verdedigers schoot bij een ZAP-aanval nog kei hard tegen de onderkant van de DTS- doellat, zonder echter zich voor een doelpunt in eigen doel behoeven te schamen. Zo eindigde deze strijd dus in een 20 overwinning voor DTS. (Van onze correspondent te Zaandam) Zaanlandia heeft een verdiende, doch zwaarbevochte zege behaald op een enthousiast spelend B rdos. Na enkele wederzijdse aanvallen kregen de zwartjes de eerste corner te nemen, doch Glandorf schoot net over. Ook aan de andere kant ging een goede kans verloren, toen Smit het doel te hoog zocht. Na een kwartier trok Zaanlandia wederom ten aanval en een fout van Berdos-back Van Diepen gaf Grootes de kans om te scoren (1-0). Direct hierop kroop de. thuisclub door het oog van de naald, toen één der achter spelers op de doellijn redding bracht. Met een hard schot bracht rechtsbui ten Smit tenslotte de partijen op ge lijke voet (11). De thuisclub bleef ondanks deze tegenslag aanvallen, doch Grootes en Kok hadden geen succes zodat de rust met gelijke stand inging' Dee tweede helft was slechts 5 min. oud toen eui goede voorzet van Hooy- schuur bij Dil belandde, die er 21 van maakte, in welke stand geen v - andering meer zou komen. Wel bleef het spannen, want de gasten probeer den met een groot offensief de achter- stand te nivelleren, terwijl ook de voorhoede der thuisclub niet stil zat, doch beide keepers wisten hun heilig dom voor verdere doorboringen te be hoeden. van het strafschopgebied. Dat inspi reerde Alkmaarse Boys tot een offen sief Maar ook de Alkmaarders brach ten het niet verder dan een vrije schop, waaruit wel enkele verwikkelingen, maar geen doelpunt ontstond. Wel moest de KVV-doelman al zijn talen ten aanspreken om een doelpunt te voorkomen. Met nog een kwartier te spelen stond KW, alle pogingen ten spijt, nog steeds met 1-0 achter. Wel son doelman Kramer eenmaal in een benauwde situatie slechts ten koste van een corner redding brengen, maar aan de andere kant kroop de goalie van KW door het oog van de naald toen een vrije trap vlak naast werd gescho ten. Tegen het einde van de wedstrijd trok geheel KW naar voren. Kramer moest enkele harde schuivers verwer ken, maar pas in de laatste minuut za gen de gastheren hun zwoegen met een doelpunt uit een vrije trap beloond. (Van onze correspondent in Zaandam) Het lijkt wel of de nieuwe vierde klasser SVA zich steeds meer in deze afdeling gaat thuis voelen. Want of schoon De Rijp een zwakke broeder is, heeft het zich toch niet zonder meer laten vermorzelen Integendeel, tot aan het eindsignaal hebben de Rijpers ge streden voor een betere uitslag. Dat dit niet lukte, kwam door het stug verdedigen der S.-achterhoede, waar vooral Koeman en Koopman de gasten weinig schietkans gaven. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers en af en toe zat er werkelijk wel kans in. Erbarmelijk slecht schieten was ech ter oorzaak dat dit eerste overwicht niet in een doelpunt werd omgezet. Ook bij S. vlotte het niet erg, doch na 25 minuten belandde de bal uit een verre voorzet bij Berkhout en met een strak schot gaf hij de thuisclub de lei ding. De gasten gooiden er nog een schepje op en harhaaldelijk zagen we aanvallen op het S.-doel. Geen dezer aanvallen werd echter gevaarlijk en keeper Koopman behoefde dan ook nauwelijks in te grijpen. Het succes kwam weer aan de andere kant: een ver, eigenlijk mislukt schot van Hijne werd door de keeper onjuist behan deld, waardoor de toesnellende Van Tunen de bal het laatste tikje kon geven, 2-0. We noteerden nog een goede aanval van De Rijp vóór de rust, maar het schot werd door de bovenlat gestuit. Direct na de thee beheerste S. het spel volkomen. Herhaaldelijk deed men aanvallen op het doel der gasten en de score bleef dan ook niet lang dezelfde. Het eerst gebeurde dit toen J. Al uit een goed genomen corner van rechts keurig inkopte, 3-0. Vijf minu ten daarna was het Scholten die met een prachtig schot via de bovenkant van de paal er 4-0 van maakte. Maar toen scheen het genoeg te zijn bij de bezoekers, zij vochten voor wat ze waard waren, terwijl ze elke S.-aanval door de buitenspelval- onschadelijk maakten. Er volgde, ondanks alle ijver, geen doelpunt: alles was te doorzichtig en herhaaldelijk konden de achterspe lers ingrijpen, terwijl Koopman met de enkele ballen die op zijn heiligdom werden afgevuurd wel raad wist. De laatste tien minuten boden voor S. nog enkele prachtkansen, doch alleen Schouten bleek in staat een der kan sen te benutten, 5-0. In de wedstrijd Hugo Boys-Randers zijn vele doelpunten gemaakt. Het was echter allerminst een aantrekkelijke wedstrijd want de goals werden slechts door een ploeg gescoord en van spanning is er dan ook geen sprake geweest. Ran ders verloor deze ontmoeting kansloos met 70. Reeds spoedig zette Hugo Boys enkele aanvallen op. Voorlopig wist de Randers verdediging met doelman Enoo aan het hoofd het gevaar te bezweren. De aan vallen van de gastheren werden echter talrijker en gevaarlijker, zodat doelpun ten niet uit konden blijven. Het eerste goal, dat door Commandeur werd ge scoord, was niettemin een gelukstreffer. Kort daarop scoorde Comandeur voor de tweede maal. Hoewel Randers door hard werken de bakens trachtte te verzetten, bleef succes voor de bezoekers uit. Het plaatsen was daarvoor te slecht. Nog voor de rust bracht Kager de stand op 3—0. Na de hervatting liep Hugo Boys spoedig nog meer uit. K. Keus bracht de stand op 4—0 en nadat een Randors aan val op buitenspel was gestrand, depo neerde Deken het vijfde doelpunt in het goals van Enoo. Randers bleef moe dig doorvechten maar de jonge ploeg, naar onze mening te jong voor deze zwa re afdeling, was niet opgewassen tegen de gastheren. De Wit benutte nog een penalty en Deken maakte de zeven vol. Hoewel Randers het laatste kwartier menige aanval opzette, konden de bezoe kers zelfs de eer niet redden. Een 20 voorsprong na een half uur spelen gaf Jong Holland in de wedstrijd tegen KMVZ moed. Dit re sultaat was tot stand gekomen door een iets betere spelopvatting. Jong- Holland speelde sneller dan hun te genstanders, die bovendien de bal te veel in de breedte speelden. Invaller Hoytink scoorde het eerste doelpunt. Het tegenbezoek aan keeper Hoek stra liep voor de Amsterdammers op niets uit. Klaas Hoekstra gaf de gasten een voorbeeld hoe het wel m-oest. Een handige manoeuvre ronde hij af met een prachtig schot, daarbij zijn club helpende aan een schijnbaar veilige voorsprong. Deze voorsprong was echter "Van korte duur. Een wei feling in de Alkmaarse defensie be tekende !n doelpunt voor KMVZ, ge scoord door Nieuwenhuizen. Na de hervatting waren de bezoe kers, gesteund door de wind, in het veld wat sterker. Jong-Holland bood echter felle tegenstand, waardoor het van een doelpunt voor de KMVZ-aanval een moeilijke opgave werd. De gelijkmaker ontstond uit een vrije schop, vanaf de zestien meter lijn Het was weer Nieuwenhuizen die deze kans benutte, 2—2. Dit werd ook het eindresultaat van deze pretti ge wedstrijd. In de 521e staatsloterij, 4e klasse, 9e 7is«A„zlJn v°lgende prijzen gevallen: 2000.—: 9168 18569 1500.—: 3465 1000.—: 9059 9324 9630 10826 13943 18999 400.—: 3175 8799 11124 19840 j <200.—! JS11 4515 7888 8950 10210 10742 11794 11940 12272 12844 13755 14725 14859 4ib50 21809 (Ongecorrigeerd)

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9