Militaire Intendance 125 jaar Vragen staat vrij r Belangrijk onderdeel, dat de stemming van de troep bepaalt Vbikcufe £3 ÊCiHderhoeit, [/Assistente De kinderbijslag Bepaalde voorwaarden Misverstand Niet te vlug zijn Het ontslag De stoppen Natuurlijk Verandering Aanmaken met spiritus Snurken r Pim, Pam Pom en de wonderlamp SNIJKOEK BOEKEN J BULLETIN Eggpte DOKTERS 2> ADELAIDE HUMPHRIES De karavaan Luister eens naar: Radioprogramma n v/f jiioi/AU JNDERDAAD zal de kinderbijslag worden verhoogd per 1 Januari. De verhoging is ook van toepas sing op de kinderbijslag kleine zelfstandigen. De bedragen komen er dan als volgt uit te zien: eerste kind van 46 op 48 cent, tweede en derde kind van 51 op 54 cent, vierde en vijfde kind van 67 op 75 cent, zesde en volgende kinde ren van 67 cent op 85 cent. U ziet dat de bijslag voor de grootste gezinnen het meeste is verhoogd. Dat is gedaan omdat de grote ge zinnen een groter aandeel in de consumptie-beperking hadden, terwijl hun aandeel in de belas tingverlaging kleiner is. Voor rentetrekkers wordt de bijslag thans: Voor het eerste kind 12.50 Tweede en derde kind 14.05 Vierde en vijfde kind 19.50 Zesde en volgende 22.10 Voor de kleine zelfstandigen wordt de bijslag: Het derde kind ivoor de eerste twee wordt geen bijslag gegeven) van 28 cent op 30 cent, vierde en volgende kinderen van 34 cent op 43 cent. Buitendien zal de inkomengrens voor de kleine zelfstandigen met 200 worden verhoogd, zodat na 1 Januari nog enkele groepen zelf standigen in aanmerking zullen komen. J^AN men iemand dwingen om een goedkoper huis te betrek ken? Die vraag wordt eenvoudig gesteld, maar een algemeen ant woord is niet te geven. Indien (daar gaat het in dit geval om) iemand een heel duur huis heeft en geen ander inkomen dan de noodwet, lijkt ons dit begrijpelijk: sociale zaken wil wel steun verle nen maar niet op basis van die hele 4ure huur. Als conditie zal dus worden gesteld: wij geven u bedrag x, u zult dus goedkoper moeten gaan wonen, wanneer u er niet mee uit kunt. Betrokkene kan dus de steun weigeren, maar zal dan zelf een oplossing moeten vinden voor de moeilijkheden. zijn. ook over het erfrecht, nog altijd wonderlijke misver standen. Nu zou dat zo erg nog niet zijn, als hierdoor geen domme dingen in de practijk ontstonden. Wie erft als van een echtpaar een van de twee sterft? Indien er geen testament is, erft de langstleven de. Ook bij een tweede huwelijk. Broers of zusters van de over ledene erven dus niets. Alleen wanneer er een testament is, kan het gebeuren dat anderen erven, want man en vrouw kunnen elkaar onterven. Nu in een bepaald geval broers en zusters van de overleden vrouw al begonnen zijn om bepaalde zaken uit het huis te halen, zul len ze dienen te zorgen dat deze er even snel weer inkomen. Want wat ze nu deden is misschien zelfs wel diefstal. J7EN lezeres vraagt onze mening over de volgende kwestie. Er zijn bepaalde moeilijkheden. Leze res is weduwe. Nu wil ze enerzijds wel graag hulp hebben in cïier voege, dat ze een van de kinderen tijdelijk in een inrichting zou wil len laten opnemen. TIJDELIJK. En zelf bijvoorbeeld een gezins voogd aanvragen. Ook tijdelijk. Maar ze heeft zo vaak gehoord dat, als je dit doet, de grootste moei lijkheden ontstaan om zo'n kind weer terug te krijgen. Helaas heeft ook Mentor vaak moeten constate ren, dat ook wanneeer men vrij willig een en ander deed, later het terugkrijgen van zo'n kind uiterst moeilijk is. Men kan dan ook beter wachten om dit te doen, tot het be slist niet anders kan. Of de nood zaak aanwezig is, zal de moeder zelf moeten beoordelen. Hierbij moet ze natuurlijk niet in de eer ste plaats denken aan zichzelf, maar aan de belangen van het kind tof de kinderen). Het vragen om een gezinsvoogd behoeft niet altijd te voeren tot ontheffing uit de ouderlijke macht. Want in principe laat men kinderen toch het liefst bij de eigen moeder. "pOEN de politie de oorzaak on derzocht van het ongeval op het bouwwerk, waren de getuigen verplicht om naar waarheid te antwoorden. Ook toen daardoor de uitvoerder, die wist dat de schoorsteen wankel stond, daar door in een moeilijke positie kwam. Dat bij wijze van wraak (lie uitvoerder later met ontslag areigt, is mogelijk. Maar dat het Gewestelijk Arbeidsbureau dit ontslag ook werkelijk zou aan vaarden, geloven wij niet. Mocht het dus gebeuren, lezer, volg dan de gebruikelijke gang van zaken. Weiger dus duidelijk het ontslag te aanvaarden, pak geen rente- kaart aan of extra loon of iets wat lijkt op toestemming, laat ook het gereedschap op het werk, kom de volgende dag weer gewoon terug enga direct naar het Gewestelijk Arbeidsbureau. 1NDTEN de gemccnic-stop springt, zijn de kosten die de gemeente rekent voor de vernieuwing, voor rekening van de huurder en niet voor rekening van de eigenaar. Indien dit springen ontstaat, door de slechte staat van de leiding die in huis ligt, dan is de eigenaar voor herstol of vernieuwing aan sprakelijk. [-JOE komt lezer er toe te denken, dat Ambonezen buiten de sociale wetten zouden vallen. Als hij Ambonese werkkrachten in dienst heeft, moet hij deze lasten evengoed betalen. Het zijn toch gewone werkkrachten? QF wij u kunnen aanraden van verzekeringsmaatschappij te veranderen? Zonder kennis van feiten niet. Maar als er geen drin gende reden voor is, zijn wij er niet voor. Het is zuiver kapitaal vernietiging. Want er moeten nieuwe polissen worden gemaakt, er moet opnieuw afsluitprovisie worden betaald en zo meer. Een agent die nieuwe posten maakt, doet nuttiger werk dan de agent die alleen .„overschrijft". y\LS ik de kachel met spiritus aanmaak, is dat dan gevaar lijk, vraagt een lezeres? Dat ben zine gevaarlijk is, weet ze en petroleum geeft een vette aanslag op het mica. Nu staat spiritus onderaan op het lijstje van vluch tige stoffen. Men mag (ook de winkelier) spiritus in onbeperkte hoeveelheden in voorraad hebben. ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken persoonlijke geestelijke moei lijkheden enz. V schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe. Mentor Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan Bij de brandweer van een hele grote stad is nog nooit een brand- of ontploffingsgeval gemeld door aanmaken met spiritus. Wanneer de volgende factoren zich tezamen en in vereniging zouden voordoen is een ontploffing denkbaar: ver stopte schoorsteen (waaldoor de gassen niet kunnen worden afge zogen) de spiritus in een nog warme haard gedaan, daarbij de spiritus niet direct aangestoken (waardoor eerst vergassing kon plaats vinden) en tenslotte een bepaald mengsel spiritus-lucht zich vormdedan misschien. Maar in de practijk steekt men de spiritus direct aan, deed die bui tendien in een koude haard of kachel en de schoorsteen blijft trekken. Zodat we maar willen zeggen: al gaat er niets boven de ouder wetse vuurmaker s,spiritus is prac- tisch ongevaarlijk. Maar natuur lijk geen spiritus in een nog warme haard of kachel doen en buiten dien direct aansteken. \\IAT er toch te doen is tegen snurken, vraagt een lezeres. Want haar man zaagt en wel zo dat ze niet slapen kan. Snurken komt door het gaan hangen van de huig, die dan door het adem halen tot trilling komt. U kunt eens met de arts overleggen. Soms helpt een andere houding, bijvoor beeld iets hoger gaan liggen. En als niets helpt? Danwatjes in de oren doen of bij de apotheek zo'n middeltje kopen (een klein instrumentje om de oren af te sluiten. Op den duur went men aan alles, ook aan de zagende zaag, lezeres. MENTOR. Drie millioen liter benzine ver bruikte het Nederlandse leger op de manoeuvre „Grand Repulse" van deze zomer in Duitsland, die een week duurde. 187. Buiten het kasteel gekomen, bleef Billie een ogenblikje staan. „Wat doe je nou?" schreeuwde Kareltje. „Blijf hier toch niet staan, man. Direct krijg je die hele troep op je hielen". ..Kalmpjes aan, wezel", riep Billie min achtend. „Ons kan niets gebeuren Zie je die tas?" Grijnzend knipte hij het slot open van Moeder's tas en haalde er het oude koperen lampje uit. „Dit dingetje zal ons uit de misère helpen!" „Ik snap je niet", riep Kareltje, terwijl hij angstig achter zich keek. „Wat is dat voor een oud stuk roest?" „Dit i| de wonderlamp', zei Billie plechtig, terwijl hij liefkozend over het lampj» streek. „En met die wonderlamp kun nen wij alles wensen, wat we maar willen". „Ik geloof er niets vanzei Kareltje weer, maar nog vóórdat hij uitgesproken was, hoorde hij 'n vreemd zoevend geluid en op hetzelfde ogen blik stond er een klein zwart jongetje voor zijn neus, die met een verontrust gezicht stamelde: „Meesterrr beveelt..» Ali gehoorrrzamen". (Advertentie, Ing. Med.) (Van onze Haagse redactie) DE SOLDATEN van vóór '40 maten hun diensttijd af, naar liet aantal meters kuch, dat zij Ie slikken kregen of nog moesten slikken. ..Nu nog zoveel nieter kuch", zeiden ze. En dat aantal bood dan iedere insider de mogelijkheid op de dag af te bepalen, wanneer die onver getelijke tijd er weer op zou zitten. Die uitspraak bepaalt, icelke be langrijke factor het eten is in het leven van de militair. Dit is geen nieuwe gedachte, want Napoleon zei al, dat de soldaat marcheert op zijn maag. De thans 12ó-jarige militaire intendance in Nederland is de instantie, aan wie de zorg is opgedragen o.a. voor de soldatenmaag. [)E MILITAIRE INTENDANCE heeft een omvangrijke taak. Laten we maar eens de huidige troepensterkte in Nederland srhatten op 60.000 man. Dat is een schatting aan de lage kant, maar toch wel groot genoeg om te la ten zien, wat er dan dagelijks nodig is. Wel, dat is dan 30.000 kg brood, 2400 kg vleeswaren cn 7500 kg vlees, 2400 kg kaas, 2400 kg zoete broodbelegging, 4500 kg boter, vet of spijsolie, 4800 ke aardappelen, 19.500 kg groente, 4500 kg fruit. 2100 kg peulvruchten, 1800 kg grutterswaren, 450 kg koffie, 120 kg thee, 30.000 kg melk en 3000 kg suiker. Dat de jongelui buiten dit van rijks wege beschikbaar gestelde dagrantsoen, nog wel wat meer verorberen, hoeven we niet te vertellen. De cantinebazcn wéten dat precies. De voeding der militairen is niet de enige zorg, die aan de Intendance is overgelaten. Ook de bevoorrading van het leger in vredes- cn oorlogstijd met benzine, olie en smeermiddelen, kle- chng en persoonlijke uitrusting ge schiedt door dit Dienstvak. Daarnaast wordt gezorgd voor mobiele-, bad- was- en reparatie-inrichtingen, cn uiteinde lijk voorziet deze dienst ook de talloze cantines van de nodige artikelen, met welke laatste rol hij de romantische figuur der marktentsters als het ware van het strijdtoneel verdreven heeft. Onder leiding van de Intendance werken in ons land drie militaire bak kerijen, t.w. in Amsterdam, Deventer en Vught. Hebben deze bedrijven de broodleveranties aan de garnizoenen in lie verschillende delen van ons land Vrijwel overgenomen, de leverantie van #lle andere benodigdheden geschiedt nog door particulieren. De „verple- gingsofficieren" verwarrende be naming voor deze belangrijke figuren in de garnizoenen vervullen hierbij hun verantwoordelijke rol. Zij zijn bij hun aankopen gebonden aan een rant- soenschaal. Die rantsoenschaal heeft in de loop der jaren heel wat verandering ondergaan. De gewijzigde inzichten in de voe dingsleer zijn hiervoor bepalend ge weest. In het verleden lette men voor namelijk op de hoeveelheden en op de calorische waarde. Aan eiwitten kende men een overdreven waarde toe. Oude ren zullen het zich wel herinneren aan de hoeveelheden peulvruchten, vlees en spek die hun werden opgediend. Tegenwoordige voedingsspecialisten ....een gezond beeld.... De Griekse geschiedschrijver Hero dotus heeft eens van het oude Egypte gezegd, dat het „dingen te zien geeft, die men nauwelijks beschrijven kan". Toch heeft de Duitser Kurt Lange de stoute schoenen aangetrokken en niet levergeefs: hij heeft in zijn boek „Egypte" een bijzonder boeiend relaas gegeven van de wonderen en geheimen van de grote oude Egyptische cultuur. Het is een fascinerend boek over de pyramiden, de sfynxen, de konings graven, de dierenkerkhoven. de mum mies, de raadsels der Egyptische bouw techniek cn tal van andere merkwaar dige facetten van dit begaafde volk aan de bron' van onze beschaving. Kurt Lange is een uitnemend archeo loog, die over een rijke ervaring be schikt zowel door zijn arbeid in musea als door „fieldwork", en hij is boven dien een geboren en enthousiast ver teller, zodat men voor droge kost niet bevreesd behoeft te zijn. Dit werk van voortreffelijke kwaliteit werd vertaald door John Kooy en verscheen bij de uitgeversmaatschappij W. de Haan te Utrecht. Het bevat een grote hoeveel heid mooie kunst- en cultuurhistorische illustraties. weten gelukkig, dat de mens bij deze dingen alleen niet kan leven. Vitami nen, mineralen en andere stoffen, die slechts in milligrammen in de levens middelen voorkomen, zijn onmisbaar voor de opbouw en instandhouding van het menselijk lichaam. De militaire voedingsspeeialsten, die aan de Inten dance-dienst verbonden zijn, bepalen naar die wetenschap de rantsoenen. En zij bewijzen daarmee, dat de militaire keuken heel wat moderner is ingesteld dan vele particuliere keukens, die nog graag aan ingewortelde voedingsge woonten vasthouden. De opleiding van het beroeps- en dienstplichtig keuk&n- personeel in de eigen Koksschool te Leiden, garandeert ten overvloede, dat de moderne inzichten in de voedings leer ook werkelijk nageleefd worden. Bedenk, dat uit een onver zorgde kinderhoest een zwakke borst kan over blijven. Bescherm Uw kleine met 's werelds beste hoestsiroop (Advertentie, Ing. Med.) Zoals nu met dit voorval vandaag, betreffende mevrouw Stoval: Het was geen echte scène geweest. Niet genoeg om er zo'n herrie over te maken. Bij zichzelf dacht Betty-Jane dat mevrouw Stoval het recht had haar mening te zeggen. Men had haar ook nog nooit zo lang laten wachten. Geen enkele van dokter Holbrook's patiënten en bijna allen waren even rijk en dik en ge- wichtig-doend als mevrouw Stoval hoefde ooit lang te wachten. Zij be hoorden niet tot het soort patiënten, dat men laat wachten of een andere keer terug laat komen. Of wegstuurt. Zou dokter Holbrook werkelijk zoiets doen? Om juister te zijn: zou juffrouw Hilary het werkelijk gedaan krijgen, dat hij zoiets deed? Betty-Jane merkte dat zij gedurende het overige van de dag steeds tot deze verwarrende vraag terugkeerde. De rest van de dag ging heel ge woon voorbij; alles verliep zo glad als op geoliede kogellagers. Betty-Jane had na een paar dagen al ontdekt, dat dit kwam door juffrouw Hilary. Zij organiseerde alles, controleerde de twee secretaressen: de afspraken die zij maakten, de rekeningen en de lo pende correspondentie. Zij nam ook de verantwoordelijkheid op zich voor het verstrekken van de voorgeschreven medicamenten en controleerde alle dieetlijsten. Het laboratoriumwerk kwam onder haar toezicht en het was altijd juffrouw Hilary die de patiën- DOOR: ten binnenloodste in dokter Holbrook's spreekkamer. De voorbereidende werk zaamheden waren dan al verricht. Dit was niet moeilijk te begrijpen. Janice bezat de levendige, autoritaire manier van doen van een bevelvoe rend generaal. Wanneer zij een bevel gaf bestond er nooit enige twijfel ol hieraan zou worden gehoorzaamd. Zij was zo doelmatig als een machine en schijnbaar even onvermoeid en even trouw. Dit was Betty-Janes eerste betrek king, daar de arbeidsbemiddeling haar vlak na haar examen naar dokter Hol brook had gezonden, en zij was er slechts enkele weken werkzaam, toen zij bemerkte, dat er nog andere, veel subtielere plichten waren die juffrouw Hilary op -zich nam en dat zij deze ook met zekere en vaste hand verrichtte. „Vandaag gebeurde er iets grappigs", had Betty-Jane tegen haar tante Mame gezegd. Zij woonde met deze tante in New-Jersey en aan haar vertelde zij alle belangrijke en onbelangrijke ge beurtenissen van de dag. „Het was een roezige dag wij hadden een en der tig patiënten en dat is meer dan de meeste doktoren in twee dagen kun nen verwerken. Omstreeks vier uur konden wij er niet meer uitkomen en vroegen ons af, hoe wij het nog een heel uur zouden moeten volhouden. Dokter Holbrook kwam uit zijn spreek kamer. Ik wou dat u zijn spreek kamer eens kon zien, tante Mame, het is niet een van die gekleurde platen uit „Beter Wonen"; wel, in ieder ge val kwam hij er uit, terwijl hij zijn voorhoofd afdroogde, de arme man! En hij zei, dat hij niet geloofde, dit tempo nog langer te kunnen volhou den als hij er niet even vijf of tien minuten uitbrak. Hij zei dat hij zin had om even de straat over te steken en een kop koffie te drinken óf en hij lachte en keek naar juffrouw Hi lary, terwijl hij het zei een whisky zou hem misschien nog vlugger op knappen. Toen gebeurde iets merk waardigs Betty-Jane's grote blauwe ogen hadden ongeloof weerspiegeld juffrouw Hilary keek naar hem, glimlachte even en schudde haar hoofd. Zij sprak geen enkel woord. Daarop schudde dokter Holbrook zijn hoofd ook, een beetje treurig, hij draaide zich om en ging zo mak als een lam metje weer zijn kamer binnen. „H'm" had haar tante, bij wijze van commentaar, kort maar nadrukke lijk gezegd, net alsof zij dit voorval niets bijzonders vond, „dus zo zit de vork in de steel". Betty-Jane had gevraagd wat tante Mame bedoelde. Tante Mame had veelzeggend haar schouders opgehaald. „Het lijkt wel, of jouw juffrouw Hilary net zo de baas speelt over de dokter als over jullie vrouwvolk". Tante Mame sprak plat Engels. Zij was met Betty-Jane's oom Frank ge trouwd, toen zij maar net van de la gere school af was. Zij kwam uit een gezin van acht kinderen en was dus op school ook niet altijd even regel matig verschenen. Zij en oom Frank hadden vijf kinderen van henzelf en bovendien Betty-Jane en haar broer Timmy, zodat tante Mame niet veel tijd had gehad om beschaving te ver derven. Maar zij was een schat! Er tante Mame liet zich door niemand voor de gek houden. Betty-Jane moest telkens aan het commentaar van haar tante denken wanneer haar gedachten afdwaalden naar de mogelijke afloop van het inci dent van vanmorgen. Als het waar was, dat Janice Hilary de dokter re geerde en er waren tal van gelijk soortige gebeurtenissen geweest die deze mening voedsel gaven dan zou mevrouw Sioval, Long Island Stoval of niet, nooit meer een voet in de wachtkamer zetten. Stel je voor! Om alleen maar door je hoofd te schud den, dokter Holbrook te laten doen wat je wou! „Hoe is hij, die kerel waar je voor werkt?" had Betty-Jane's jongen ge vraagd. Betty-Jane en Bill Lurkio hadden al vaste verkering nog vóór dat Bill bij de marine kwam; zij zou den op een goede dag zelfs wel eens rouwen, als de toestanden weer nor maal werden. Tenminste als de toe standen ooit weer normaal zouden worden, al had Bill dat nog nooit met zoveel woorden gezegd. „Hemel", had Betty-Jane verschrikt uitgeroepen. „Het is geen kerel! Hij is een werkelijke schitterende, interes sante, enige man. Knap! Ik had nooit gedroomd, dat een man buiten de film zo knap kon zijn. Donker, mannelijk, weet je wel. Hij heeft ook een klein snorretje. En hij draagt zulke keurige kleren: dassen, die passen bij zijn sok ken en zakdoeken; alles verschrikke lijk rustig, maar toch geweldig chic". „Ik vroeg niet om een catalogus van zijn klerenkast", had Bill knorrig ge antwoord. „Ik vroeg, hoe hij was". „Dat vertel ik juist" had Betty-Jane geduldig gezegd. Zij had besloten haai enthousiasme wat te temperen, want Bill was jaloers. „Hij is ontzettend aar dig. En heel beleefd, zelfs tegen mij". (Wordt vervolgd). In zijn nieuwe gedichtenbundel „Be Karavaan" blijkt Bertus Aafjes anders wegen te hebben ingeslagen. De onbe zorgde dichter is zich meer in het le ven gaan verdiepen, zijn gedichten zijn wat manlijker geworden en daarom des te boeiender. „De karavaan" ver scheen bij J. M. Meulenhoff te Am sterdam, in de serie De Ceder. DE HAFFNER-SERENADE van Wolfg. Amad. Mozart. Voor fees telijke gelegenheden zoals tuin- feestenjubilea, voorname brui loften, componeerde men sere nades voor orkest en zelfs voor meer orkesten, o.a. Mozart een serenade voor vier orkesten. Ook de beroemde Kleine Nachtmusik behoort lot de serenadeliteratuur voor orkest. Dikwijls komen in dergelijke serenades concerteren de partijen voor, zoals bijvoor beeld in Mozart's Haffnersereva de. Luistert eens naar een uitvoe ring door het kamerorkest o.l.V. de gastdirigent Boyd Neel.. {Don derdag 20.05 over Hilversum 2 over 298 m). HYMNE VAN W. PIJPER voor bas-solo en orkest, gecomponeerd tussen de jaren 19411943 op tekst van P. C. Boutens. Een wonder lijk geharmonieerd, maar prach tig werk, dat wordt uitgevoerd door Het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit. Solist Henk Dnessen, bas. (Donderdag 18.00 uur over Hil versum 1 402 meter). DONDERDAG 3 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7-00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7-10 Gram. 7.15 Idem. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Gram. 10.00 Kamerkoor en orgel. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 An gelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30 Land en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Priester Missiedag. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Zang en piano. 13.40 Gram. 14.00 Nederl. Kamermuziek. 14.20 Gram. 14-45 Voor de vrouw. 15.15 Gevar. mu ziek. 15.40 Vocaal Ensemble. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Pianorecital. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordracht. 18 00 Omroeporkest en solist. 18.15 Piano duo. 18.35 Raadhuispraat. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Gevar. programma. 21.45 ,,Ik denk er zo overen U!'\ 21.55 Amus.muziek. 22.20 Oorgelconcert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.1524-00 Gram. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.43 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor zang. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.40 Voor de kinderen. 11.00 Gevar. mu ziek. 11-50 Voordracht. 12.00 Zang cn piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Instr. Sextet en soliste. 12-50 „Uit het bedrijfs leven", causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen en gram. 13.30 Lichte muziek. 14.00 „Mag ik mij even voorstellen? Miju naam is Cox!", hoorspel. 14.35 Piano recital. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.00 Gevar. programma. 16.45 Voor de jeugd. 17.00 Reportage. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. L- G. Jaquet: „Het Chinese element in Zuid- Oost-Azië". 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- problemen. 18.25 Reportage of gram. 18.30 Gram. 18-45 „Bill Sheriff en zÜn Prairie-duivels", hoorspel. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Kinderkoor. 19.25 Ge sproken brief uit Londen. 19.30 Licht® muziek. 20.05 Kamerorkest. 2110 „Nina hoorspel. 22.40 Gram. 22.45 Sportactuali- teiten. 23.00 Nieuws. 28.15 Jazz-compe- titie. 23.552400 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2