Grote branden in het verleden Nieuws uit Bergen Sint Nicolaas bracht overal zijn goede gaven Nieuws uit Bergen aan Zee Sint bezocht kleuters en de jubilerende heer Ravenhorst 10 April 1793 trof een ramp Broek op Langendijk Wordt de molen „Oosterdijk weer bedrijfsklaar gemaakt? 1 WÊÈ Sint Nicolaas op de lagere school Het dorp zelf had geen spuit Positie Nieuw Leven in het geding De huldiging van de heer G. van Kalken Manifestatie van burgerzin Egmond-Binnen BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING HOOI VOOR THOLEN Openbare aanbesteding Langedijk K. V.P. beraadt zich over Sta ten verkiezing Vijftig jaar in dienst van familie Zeiler „DE werkzaamheden van de polders Geestmerambaclit, Oosterdijk en Molen- geerzen, tijdens het afgelopen jaar, hebben wel een bijzonder kalm ver loop gehad", zei de voorzitter, de heer C. Duif Sz, tijdens de Woensdagmiddag in Concordia gehouden vergadering van het college van het dagelijks bestuur met de hoofdingelanden en de commissie uit de Ringpolder. „Tijdens deze uit zonderlijk mooie herfst", aldus spreker, „is hel motorgemaal heel weinig ge bruikt, hetgeen wel een unicum genoemd mag worden". Spreker memoreerde de verkavelingsplanncn van het Geestmerambacht. waarvoor de tuinders in het algemeen wel rijper zijn dan enkele tientallen jaren geleden. Spreker hoopte, dat de plannen gunstig zullen uitvallen voor de polder. Ten aanzien van de studiecommissie voor de ruilverkaveling betreurde de voorzitter, dat deze alleen bestaat uit technici. Er heeft geen enkele man uit de practijk zit ting in, al is er dan tenslotte toch nog een commissie van practici aan toe gevoegd. Naar aanleiding van de pogingen om subsidie te krijgen voor de twee nog aanwezige watermolens was een schrijven ingekomen van ir Thomese van de Provinciale Waterstaat, waarin werd aangedrongen om de molens weer bedrijfsklaar te maken opdat deze, in tijd van nood, weer gebruikt kunnen worden. Geadviseerd werd, dat er dan steeds een molenaar beschikbaar moet zijn. Het gaat hier hoofdzakelijk om de molen Oosterdijk, daar de molen te Sint Pancras practisch niet meer te gebruiken is, en hiermede wel ƒ50.000, gemoeid zou zijn. DONDERDAG 3 DECEMBER 1953 De tournee van Sint Nicolaas door Bergen om 9 uur in de Rustende Jager begonnen is de eerste dag een ware manifestatie geweest. Pre cies op tijd verliet de machtige Spanjaard zijn Hoofdkwartier om zijn serie officiële bezoeken ten uitvoer te brengen. De Jan Hoogervorst-kleuterschool was het eerst aan de beurt en het be hoeft wel nauwelijks gezegd te worden dat de Goedheiligman door mejuffrouw Vennik, haar assistenten en haar tal rijke kroost bijzonder hartelijk ver welkomd werd. Het entree van Zijne Hoogwaardige Excellentie ging na- tuurijk gepaard met de gebruikelijke zoetjesregen en zijn aftocht had ook nu weer plaats op het hoogtepunt van zijn bezoek toen alle kinderen zich vergaapten aan de presentjes en het snoepgoed die zij uit 's Bisschops mil de hand hadden gekregen. Onder leiding van de „jufs" werd de rest van deze schooldag in alle vrolijk heid en uitbundigheid doorgebracht, waartoe de poppenkast van mej. Ven- nik ook het nodige heeft bijgedragen. De christelijke kleuterschool bereid de de Sint een niet minder goed wel kom. Overal waren feestelijke versie ringen aangebracht en de Heilige had er zelfs een speciaal strooilokaal tot zijn beschikking. hen schat van cadeaux, door het personeel onder leiding van mejuf frouw Elly van Kasteel vervaardigd, stond tegen de wand opgestapeld en de Sint deelde maar uit, met milde hand en siechts in urgente gevallen een vermanend woord sprekend. Het „Oude Hof" kreeg een bliksem bezoek en aangezien het hier een „uni versiteit" betrof kon het er wat Spaan- ser toegaan dan bij de kleutertjes. De Sint zag er dan ook geenszins tegenop om enkele van de charmante meisjes van „Werkspoor", die luer een cursus volgen, op zijn schoot te nemen, het geen een van hen de opmerking ont- loKte: „Wat een Senuwesint, zeg!" Toen er gestrooid werd scharrelden de twintigjarigen als krielkippen over de vloer, schijnbaar geheel ten offer gebracht aan het kinderlijke geloof in een absoluut goed en heilig man voor wie ze graag op hun tong beten om te laten zien dat ze er geen tranen van jn hun ogen kregen en wie ze met trillende stem hun Sinterklaasversjes opdroegen. Café Nieuwendijk sloot de rij van bezoeken en hoewel het er zeer warm en zeer vol was kon Sint Nicolaas hier eindelijk op verhaal komen. Der traditiegetrouw kregen de kin deren van alle lagere scholen gisteren ook de Sint op bezoek, 's Morgens wa ren het de leerlingen uit de vierde en hogere klassen van de St Ursula- meisjesschool, de Berger Schoolvereni ging en de School met de Bijbel en des middags die van de Openbare scholen en de Adelbertus-jomgensschool. Ge durende anderhalf uur werd de Berger jeugd aangenaam bezig gehouden met het sprookjesverhaal „Paulus de Bos kabouter", dat door het Marionetten theater van Bert Brugman op waarlijk zeer suggestieve wijze voor het minia tuur-voetlicht werd gebracht. De schit terende koppen van de das, de raaf, de vos en de uil en last but not least de heks, de spannende intrige, de artis tieke décors en de sensationele licht- Geboren: Emerentia Alida Maria, d.v. J. J. Tromp en A. W. Koper; Emi lia Gemma, d.v. E. Skotarczak en J. A. Willemsen; Margaretha Maria, d.v. M. tllaga en C. G. Kool; Co-nelis Martinus Maria, zv. C. Kraakman en A. M. Louwe; Margaretha Catharina Maria, d.v. M. L. Pepping en C. M. de Boei-, Overleden: Catharina Elisabeth Zoon, 37 jaar, d.v. R. J. Zoon en A. Schuit. Ondertrouwd: E. Fr. Olbers van Den Helder en C. A. Levering van Egmond- Binnen; G. J. Melker en C. G. Zuur bier, beiden van Egmnnd-Binnen. Getróuwd: Johannes Kerssens van Akersloot en Hermina Admiraal (al hier); Jacobus Johannes de Waard van Egmond-Binnen en Elisabeth Maria Botman van Bergen; Johannes Theodo- rus Duinmeijer en Catharina Anna de Goede, beiden van Egmond-Binnen; Cornelis Adrianus Koopman van Eg mond aan Zee en Adriana Gerarda Ad miraal van Egmond-Binnen; Petrus Jo hannes Liefting en Elisabeth Emmeren- tia Theresia Melker, beiden van Eg mond-Binnen. Ingekomen: J. T. Kalb van Alkmaar naar no. 358 f-X; A. J. Sengers van Hei- loo naar no. 54 J anaweg; P. L. C. M. Wagenaar van uriloo naar no. 435; Wed. SmitHogenboom, J., van Alk maar naar Julianaweg 46; G. Smit van Alkmaar naar Julianaweg 46; A. W. Walraven van Amsterdam naar no. 353; F. M Oepkes van Nw. Niedorp naar no. 78; E. M. Botman van Bergen naar Duin 541; A. G. Verduin van Aker sloot naar Lamoraalweg 26; W. Bruin van Heiloo naar Julianaweg 52. Vertrokken: G. M Liefting van no. 1 naar St Pancras; W. G. Waterlander van no. 4 naar Beverwijk: H. Admi raal van 85>b naar Akersloot; W. T. Verhoogt van 151 naar Arcen en Velden; H. J. M. Admiraal van no. 49 naar Velsen. Het blijkt dat er ook dit jaar op Tho- len nog een tekort aan hooi zal zijn. Daarom is door de burgemeester van Eg- mond een beroep op verschillende orga nisaties gedaan om met de op handen zijnde inzameling van hooi mede te werken. Buiten deze actie om bestaat voor t°" neel. en muziekverenigingen de moge lijkheid op Thoien voorstellingen te ge ven. Ongemerkt wordt hierbij dat reis. en verblijfkosten door het adoptie-comité zullen worden vergoed. effecten deden de kinderen en volwas senen alles om zich heen vergeten. Nadat de kinderen waren getrac- teerd, bracht St Nicolaas nog een kort bezoek en richtte hij zich in prijzende en vermanende bewoordingen tot de Berger schooljeugd, die alles natuurlijk voor zoete koek opnam. Een comité dat alle gezindten in Bergen vertegenwoordigt heeft het mo gelijk gemaakt dat bovengenoemde Sinterklaasactie een prachtig gebeuren is geworden. Het feest werd gevierd op een stijlvolle manier en er is geen wanklank gehoord. Een groot aantal mensen heeft zich weken achtereen, men kan wel zeggen „uitgesloofd" om dit unieke en eensgezinde feest, waar aan iedereen heeft mogen deelnemen, tot stand te brengen. Eensgezindheid is niet de sterkste zijde van de Bergense Gemeenschap. Maar dit was Bergen op zijn best! Voor de levering van linoleum en gordijnen ten behoeve van de Van Bre- derodeschool is een openbare aanbeste ding gehouden met de volgende resul taten: A. B. M. Kollmer, Bergen, linoleum f 4360.69, gordijnen f 884.30: Joh. Bak ker, Bergen f4321.f 1000,30; W. van 't Hoff, Bergen f4244,21, f853,50; J. M. v.d. Zwan, Bergen f4238,16, 860,20; Boorsma Textiel, Bergen f4200, f925.—: Fa D. W. de Kruyff. Amster dam f3878,60, KHNEMU, Amsterdam f732.40. De levering is aan de laagste inschrij vers gegund. BROEK OP LANGENDIJK. In het lokaal van P. Kramer te Zuid-Schar- woude hebben de leerlingen der O.L.- school uit Broek op Langendijk Woens dagmiddag hun Sint Nicolaasfeest ge vierd. Het is een lange middag gewor den, misschien voor de kleintjes wel wat te lang. Nadat de Sint en Zwarte Piet geestdriftig waren toegezongen, werden de kinderen in groepen op het toneel geroepen, waar ze persoonlijk door de goed Heiligman werden toe gesproken. In de meeste gevallen be tekende dit lof en soms ook wel eens vermaning. In de ledenvergadering van de K.V.P. Langedük, heeft de voorzitter, de heer Jac. Weel enkele woorden gewijd aan de a.s. Statenverkiezingen. Spr. zei, dat van de 77 zittende leden, er 19 tot de K.V.P. behoorden. Hij nekte zijn gehoor op er aan mede te werken, dat de fractie versterkt uit de verkiezings strijd te voorschijn zal komen. Uitvoerig werd er gediscussieerd over de contributieverhoging. Met in gang van 1 Januari heeft het bestuur de contributie bepaald op f 4.20 per jaar of f 0.35 per maand. Als candidaten voor de Prov. Staten werden gesteld: E. P. Clijnck, mr Ver meulen, Joh. de Lange, Th. Luijcks en Jac. Groen Azn. De, eenheid onder de katholieken, een actueel onderwerp in deze dagen, kwam ook nog ter sprake. Binnenkort komt het beraad tussen de K.V.P., K.N.P. en Werkgemeenschap in de P.v.d.A. aan de orde, aldus de voor zitter. Spr. hoopte, dat het gevolg zal zijn, dat alle Katholieken zich weer zouden scharen onder één partij, tot behoud van de geestelijke goederen, die men na jarenlange strijd heeft verworven. Ook Bergen aan Zee heeft gisteren hezoek gehad van de Sint. Hij bezocht daar de „kleuterschool", die bij gebrek aan een eigen gebouw in hotel Nassau- Bergen is ondergebracht en omdat de Goed Heiligman nu toch bij de familie Zeiler was heeft hij tevens de heer Ravenhorst zeer vriendelijk de hand gedrukt. En daar was een speciale reden voor. Want de heer Ravenhorst, die deze maand 70 jaar wordt, viert vandaag zijn 50-jarig jubileum in dienst van de familie Zeiler en voor hem had de Sint Spaanse sigaren meegenomen. Op 3 December 1903 trad de heer Ravenhorst in dienst van de familie, die toen een hotel in Baarn exploiteerde, waar de 20-jarige Ravenhorst huisknecht werd. Voordien was hij tuinman, bloemist en gasfitter. Nu tegenwoordig het brandweerwezen, mede door de voortschrijden de techniek, goed is uitgerust met modern brandweermateriaal en de brandweerauto met manschappen in enkele minuten op de plaats van de brand aanwezig kan zijn, waardoor vaak veel onheil voorkomen kan worden, gaan onze gedachten onwillekeurig terug naar vroeger jaren, toen een brand in de meeste gevallen ruineuze gevolgen had. Oudere mensen weten hierover nog veel te vertellen. Zo herinneren we ons, ook uit overlevering, dat Broek op Langendijk eens door een grote brand geteisterd werd. Dit was op de 10e van grasmaand (April) van het jaar 1793. Niet minder dan 42 huizen en het raadhuis gingen toen in een vlammenzee van ongekende afmetingen verloren. De tegenwoor dige Ned. Herv. kerk, die nog steeds op dezelfde plaats staat, bleef be houden. Deze geschiedenis is in een lijvig ge schrift op rijm gezet door een ons on bekende ingezetene, die op het tijdstip van de noodlottige brand in Broek op Langendijk woonde. Dit vers werd in 1867 overgeschreven door nu wijlen Simon Zeeman, die toen elf jaar oud was. Deze Simon Zeeman was de vader van de heer Klaas Zeeman Sz., de be kende historicus uit Noordscharwoude. Laatstgenoemde stelde ons het lange gedicht ter hand. Het is daaruit, dat wij enkele bijzonderheden noteerden van deze wel zeer rampzalige gebeur tenis. Zoals hierboven geschreven brak de brand uit op 10 April, de tiende van grasmaand, schreef de dichter van het vers. Om half negen brak de brand uit in een oud huis en hij duurde tot bijna middernacht. De brandklok begon te luiden en het gehele dorp kwam in rep en roer. Maar helaas, 't was al te laat Men had geen middelen bij de hand dan alleen een antal emmers om de brand te stuiten. Broek had n.l. geen brand spuit, dit in tegenstelling met de andere drie Langedijker dorpen. A De burgers trachtten de huizen, die bij het water stonden waterrijk als de Langedij! ook ;n die tijd as nat te houden met gieters op de daken. Schout Blokker, burgemeester zouden we tegenwoordig zeggen ,gaf zijn orders om de brand te blussen en zond tevens een bode uit om brandspuiten. De wint was vrij sterk Noord-Oost en de hoge daken waren in die tijd van riet, zodat het niet te verwonderen was, dat alles als een fakkel begon te branden. Bo vendien stonden de huizen dicht bij elkaar, dus sloeg het vuur over van he ene huis op het andere. De spuit van het nabuur^mp Zuid- scharwoude was spoedig aanwezig maar hield zijn eerste stand niet lang, daar de brand voor de wind af verder woekerde. Noordsrharwoud- was de tweede, die met haar spuit de vuur haardkolos trachtte te doorbreken. Zij werd gevolgd door Oudkarspel, die met een paardenl cspa an kwam rijden. Koedijk arriveerde cm twee watermo lens te bewaren, welke zich aan het einde van het dorp bevonden. Op de hierbij geplartste tekening zijn de wie ken van de molens nog duidelijk te zien. Bij al deze hulpverlening bleef de stad Alkmaar niet achter. Onder -leiding van Schout v.d. Lei werd gestart, zodat er toen bij elkaar vijf spuiten aanwezig waren. De brand sloeg oo' over naar het andere deel van de straat, zodat steeds meerdere bewoners hun hebben er houwen door de vuurdemon be dreigd zag^.i. Het schoolhuis de plaats waar we de tegenwoordige wo ning van het hoofd der openb. lagere school aantreffen bleef ook al niet behouden, evenmin als het raadhuis. De herberg aan de overkant, waar het latere café „De witte Zwaan" verrees, thans Ger. Kerkgebouw, bleef ook al niet gespaard. Bij dit alles kunnen we ot.s zeker wel voorstellen hoe groot de paniek onder de bewoners geweest zal zijn. Men haalde, aldus de aaker van het vers. de beesten van de stal, men redde het vee, de kinderen en de wijven, duwde ze in de bekende Langedijker schuiten van de wal en liet ze i .et het nodigste heb ben en houwen op het water drijven. De slachtoffers werden ondergebracht bij hun mede-dorpsbewoners, ondanks dat een derde van het dorp verbrandde. Begrijpelijk is. dat de schade enorm was en het hee't zeker jaren geduuid, eer de laatste sporen van de brand wa ren verdwenen. Men hield collecten om de getroffenen van het allernodigste te voorzien. Of er van hogerhand ook hulp is verleend is ons niet bekend. Men mocht het haast verwachten. Het mag verder een wonder heten, dat er geen mensenlevens te betreuren waren. Een geluk bij alle ellende was dat de brand in de loop van de avond uitbrak en niet in de nacht. Anders zouden de gevolgen misschien nog wel erger geweest zijn. Ruïne van de grote brand te Broek op Langendijk, de 10e van gras maand (April) in het jaar 1793, waarbij een derde van het dorp of 42 woonhuizen en het raadhuis tot de grond toe afbrandden. Op dt achtergrond de Ned. Herv. kerk, die behouden bleef. LANGEDIJK Nu de minimum prijs van witte kool door de produc tencommissie op f 5.per honderd kilogram is bepaald, met ingang van Maandag j!., doet zich het verschijn sel voor dat van die dag af door de particuliere zuurkoo' abrieken nog geen enkel partijtje witte kooi aan de Lan gedijker veilingen gekocht is. De oor zaak hiervan is dat ze de prijs van f 5.te hoog vinden. Naar verluid zouden deze fabrikanten aangedrongen hebben op een verlaging van de mini mumprijs ten einde de concurrentie met de coöperatieve zuurkoolfabriek „Nieuw Leven" beter te doorstaan. Zij zouden wel bereid zijn f 4.te betalen en misschien ook wel f 4.50. Volgens insiders zal een prijsverschil van f 0.50 per 100 kg. weinig gewicht in de schaal leggen bij de kostprijs van de zuurkool. Het gaat hier om de positie van (ie nieuwe coöperatieve zuurkoolfabriek „Nieuw Leven" waarbij een tachtigtal tuinders is angesloten, ressorteren de onder de veilingen te Broek op Langendijk, Noordscharwoude en War- menhuizen. De witte kool van deze tuinders wordt door „Nieuw Leven" gekocht aan de veilingen, maar, en hier zit de kneep, nadat de tuinders hun geld van de veilingen hebben ont vangen, betalen zij aan hun coöpera tie weer een gedeelte terug. De fabri kanten voeren hiertegen aan dat deze handelwijze een oneerlijke concurren tie is daar zij thans de witte kool voor de minimumprijs van f 5.moeten kopen. De coöperatie zal ze wel voor f 5.kopen op de veiling, maar door dat ze bv. f 2.— per 100 kg van haar leden ter-gkrijgt besteedt zij in wer kelijkheid niet meer dan f 3.De vraag is nu hoe men uit deze impasse kan raken. Het bedrijfschap van groen ten en fruit heeft zich er al mee be moeid evenals het centraal bureau van veilingen. Het is een onverkwikkelijke zaak die ons inziens op de ruggen der tuinders wordt uitgevochten. Het beste zou zijn als de heren om de ronde tafel gaan zitten teneinde deze voor alle tuinders en in het bijzonder voor de witte koolverbouwers onverkwikke lijke zaak uit de weg te ruimen. BROEK OP LANGENDIJK. Hoe wel 7 December 1928 opgelicht, vond gisteravond de herdenking plaats van het 25-jarig bestaan van het Broeker fanfare-korps „Advendo". In het bijzon der gold deze viering de huldiging van de dirigent, de heer G. van Kalken uit Hoorn, die 25 jaar geleden de dirigeer stok opnam. Onder zijn eminente lei ding kwam „Advendo" reeds na tien Voor de heer Ravenhorst, die niet minder dan 50 jaar in dienst is bij de familie Zeiler, had Sint Nico laas een heuse Spaanse sigaar. Op 14 Mei 1907 kwam hij naar Ber gen aan Zee, waar de familie het aan durfde een café-restaurant-hotel te be ginnen. Zomers was het toen druk, maar 's winters woonde Ravenhorst helemaal alleen met zijn vrouw te Bergen aan Zee. Een maal per veertien dagen kwa men de melkboer en de kruidenier, eenmaal per week de bakker. De rest van de dagen bakte hij zijn eigen brood. Trouw surveilleerde hij langs de zomerverblijfjes, die daar successieve lijk werden gebouwd; met slecht weer „juttende" langs het strand voor een „stokie". In 1908 werd het eerste kind te Ber gen aan Zee geboren, een flinke doch ter, waarvan thans een kind onder de feestvierende kleuters was. al was hij de kleuterschoenen wel wat ontgroeid. Ravenhorst is met het bedrijf van de familie meegegroeid, zo zelfs, dat hij als lid van de familie wordt beschouwd. Ravenhorst is een bescheiden man, die een grote taak heeft vervuld in zijn leven. Vijftig jaar trouwe dienst! Proficiat eerste Burger van Bergen aan Zee!! UET Rijk is bereid 75 voor zijn re kening te nemen terwijl de provin cie waarschijnlijk ook een belangrijk percentage subsidie voor haar rekening zal nemen. De voorzitter zei dat het bestuur wel iets voor het idee van de provincie voelde, ook naar aanleiding van een onderhoud met de vereniging „De Hollandse Molens". Men kan dan de subsidieaanvragen der gemeenten Langedijk en St. Pancras welke reeds eerder ingediend werden handhaven. De herstelkosten van de molen Ooster dijk werden geschat op f 15.000,De vergadering besloot de afwikkeling in handen van het dagelijks bestuur te stellen opdat dit college zich dan na der met Gedeputeerde Staten in ver binding stelt. Men ging accoord met de verkoop van een strookje grond bij de sluis te Noordscharwoude aan de gemeente Langedijk voor de som van f 100,De voorzitter deed hierop enkele mededelingen o.a. dat wateren de sluizen tot plaatsing zijn overgegaan van een 24 meter hoge seinmast met verlichting bij het watergemaal, verder dat een lek bij de Oosterdijk waarvan het bestuur tijdig in kennis gesteld werd, tijdig hersteld werd. Voorts dat de aangebrachte bekisting van de pro vincie aan de Oosterdijk uitstekend voldoet. 'pEN opzichte van de bemalingsuren en het olieverbruik werd nog medege deeld dat dit van Juli tot en met No vember als volgt was: Grote pomp 239 uur, kleine pomp 104 uur met een olie- verbruik van 9850 liter. Het vorig jaar was dit respectievelijk 516 uur en 444 uur met een olieverbruik van 28.000 liter. De olievoorraad per 1 December bedroeg 30.000 liter. De geloofsbrieven van de heren J. de Groot uit Warmen- huizen en L. Kalverdijk uit Oudkarspel werden nagezien en in orde bevonden, zodat genoemde heren opnieuw wer den toegelaten tot het bestuurscollege. Bij de gehouden verkiezing werd de voorzitter C Duif herkozen. £)E begroting 1954 werd als volgt vast gesteld: vermoedelijke totale inkom sten f 116.555,70. Vermoedelijke uitga ven f 98093,77. Zodat een vermoedelijk batig saldo van f 18.461,93 wordt ge boekt. De omslagen welke met twee gulden per hectare verhoogd worden werden als volgt bepaald. Van het mo torgemaal f 7,50 per hectare, van Bc Oosterdijk f 2.25 per hectare en van Molengeerzen f 1.50 per hectare. Men besloot over te gaan tot het opnieuw bestraten van 1600 m2 straatweg aan de Oosterdijk. In verband met de grote kapitaals uitgave voor onderhoudswerken etc., gedurende de jaren 1949 tot 1953 a f 290.311,werd besloten een kasgeld lening aan te gaan van l 120.000,—. jaar in de afdeling uitmuntendheid. Op vele concoursen gaf het korps acte de présence en v/st daarbij vele prijzen te winnen. Daarnaast mag met ere ge noemd worden het medewerken aan allerlei plaatselijke festiviteiten. Geen wonder dat de vereniging hoog aange schreven staat bij de burgerij. In tegen woordigheid van de leden en hun vrou wen werd de heer Van Kalken in café de Boer toegesproken door de ere-voor- zitter van „Advendo", de heer H. Vinke die dé grote verdiensten en de aange name wijze van musiceren schetste van de jubilerende dirigent. Als blijk van waardering werd een enveloppe met in houd aangeboden en aan mevr. Van Kalken een bloemetje. Uit dankbaarheid overhandigde de dirigent daarop aan „Advendo" een muziekwerkje. Twee leden, die eveneens jubileerden, nl. J. C. Oi.ievaar en J. P. Hartigh werden eveneens toegesproken. Zij kregen een W. j, 'okertje "cadeau." Burgerheester Schel haas, tevens beschermheer die destijds zitting had in het oprichtingscomité, richtte eveneens enige vriendelijke woorden tot de heer Van Kalken en de corpsleden. Daarna bleef men nog ge ruime tijd in gezellige sfeer bijeen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 12