Toneelminnend Nieuwe Niedorp was jubileumuitvoering van „Cicero" V.V.V. afd. Groet-Camperduin bedankt voor de Federatie Nieuws uit Castricum LAATSTE NIEUWS Nasleep kwestie Dinkelberg Een bevredigend seizoen Heiloo Oudercomité R.K. scholen op 10 December bijeen J. Spaans 40 jaar bij P.T.T. WERVINGSAVOND Sint Nicolaas werkt druk programma af Bebe, Billy en Bobo klaar voor de start Noord-Scharwoude Geestmerambach t V erkavelingsrente over 60 j. berekend St Nicolaas was verhinderd De gemeentelijke subsidies in 1954 Tentoonstelling van zelf gemaakte werkstukken Thans arbeiderswoningen De Rijp De R.K. Vrouwenbeweging gaat afdeling oprichten Groot-Schermer Plattelandsvrouwen bijeen De Sint bij de schooljeugd JIMMY BROWN EN DE Meisjeslyceum viel na uitstekend spel in derde bedrijf iets uit de toon Naar het eeuwfeest Beemster BURGERLIJKE STAND Emigranten begin Maart naar Canada Bazar werd een succes U itwisselingsavond MARKTBERICHTEN Ex-politieagenten te Velsen buiten vervolging Dodelijke aanrijding te Hensbroek Trekking Staatsloterij DONDERDAG 3 DECEMBER 1953 Op de in dc zaal van dc lieer Klop te Groet gehouden najaarsvergadering van de VW Groet-Camperduin is na langdurige discussies besloten uit de Federatie van VW's voor Noord-Holland boven het Noordzeekanaal te treden. De VW Groet-Camperduin heeft zich hiermede volkomen geschaard achter de vroegere directeur van de Federatie, de heer J. Dinkelberg. over wiens ontslag op de laatste federatie-vergadering nogal het een en ander te doen is geweest. Met voldoening werd teruggezien op de verschillende festiviteiten die de gasten waren aangeboden zoals strand feest, vuurwerk, duinwandelingen, etc., maar er kwam kritiek over de .wijze waarop de daarvoor benodigde gelden werden verzameld. Dat rondtrekken met lijsten en rammelen met bussen kon menigeen maar matig bekoren, en men verlangde dat van de diverse V. V. V-leden daarvoor een bijdrage zón worden gevraagd. Een definitieve oplossing werd niet gevonden. Een van dc punten die de kortste tijd in beslag nam en waarbij de meeste eenstemmig heid werd vertoond, was de herkie zing van de heer S. Gutker als pen ningmeester. Dit geschiedde n.l. met algemene stemmen bij acclamatie. Op Donderdag 10 December zal de tnige tijd geleden opgerichte ouder commissie, samengesteld uit ouders van de kinderen die de r.k. scholen te Heiloo bezoeken, voor het eerst voor het front der openbaarheid verschij nen. Op deze avond zal worden gespro ken door dr Vaessen, voorzitter van het oudercomité en de heer W. Tanis. De heer M. P. Hoenen, psycholoog, houdt een inleiding over het onder werp ,,Hulp bij school- en beroeps keuze". De avond wordt met zang en muziek opgeluisterd. Op 16 December is de brievenbesteller, de heer J. Spaans, veertig jaar in dienst bij de PTT. Op vijftienjarige leeftijd kwam hij als hulpbesteller in dienst en op achttienjarige leeftijd kreeg hij zijn vaste aanstelling. Het zal deze bekende figuur op zijn feestdag aan belangstel ling zeker niet ontbreken. Getrainde corpsen van diverse diensttakken zijn een onmisbare voor waarde om de organisatie „Bescher ming Burgerbevolking" van nut te doen zijn. Niet alleen in oorlogstijd, doch ook bij ongelukken, branden en andere rampen. Georganiseerde hulp kan veel onheil voorkomen". Deze woorden sprak burgemeester Kalff op de wervingsavond door de „bescherming Burgerbevolking" in de lustende Jager gehouden. Na het ver- lonen van verschillende filmpjes gaf de heer Van Wilgenburg vervolgens een uiteenzetting over de organisatie en de werkwijze van de B.B. Met het vertonen van de films „Staakt het vuren" en „Eiland van vertrouwen" werd deze zeer instruc tieve avond besloten. De grote kindervriend Sint Nicolaas Is thans druk bezig zijn Heiloo's pro- giamma af te werken. Gisteren is hij op huize Nijenburgh hartelijk welkom geheten en in de Rustende Jager door de kinderen van de o.l. school toege zongen. Morgen komt hij bij de r.k. scholen op bezoek, waarbij hij met mu ziek voorop naar de meisjesscholen aar. de Mollevaartsdijk gaat en 's mid dags zal hij de jongensscholen met een bezoek vereren. Zaterdagmorgen zyn de kleuterscholen aan de beurt. REQUEST AFGEWEZEN Door H. J. K. is verleden jaar een request bij Ged. Staten ingediend dat ge richt was tegen de voorgenomen bouw van een gymnastieklokaal ten dienste van de Vondelschool en de ULO-school. Ged. Staten hebben op dit request afwij zend beschikt. Bij de beschouwingen over de inge diende begroting kwam natuurlijk het geliefkoosde onderwerp, subsidie van de gemeente, ter sprake. Een der wet houders nam daarop het woord cn gaf college in de staatshuishoudkunde, waarin hij het verschil tussen de kapi- taalsdienst en de gewone dienst uit eenzette. Ook het kampeervraagstuk kwam ter tafel en het bleek duidelijk dat men ten opzichte hiervan nogal scherp te genover elkander staat. De ene grogp ziet in meer kampeerterreinen een na deel. doordat een gedeelte van de gas ten die komen om te rusten niet op een leger kampeerders gesteld zijn, een andere groep zegt ..hoe meer zieltjes hoe meer vreugd" (en hoe meer pro fijt) en wil het aantal van de kam peerterreinen niet tot de thans be staande beperkt zien. Uiteindelijk heeft het gemeentebestuur te dien op zichte het laatste woord, maar het schijnt nog niet geheel duidelijk welk standpunt dit bestuur hierbij inneemt. Dus maar afwachten! Voor de rond vraag had zich een tiental der aanwe zigen opgegeven die ieder op hun beurt met een min of meer ernstige klacht df opmerking de aandacht van de vergadering vroegen. Er ontston den daarbij onderlinge de,batten waar bij geen der beide partijen werd over tuigd, zoals dat meestal het geval is. De meeste opposanten werden door toezegging van de voorzitter, dat de zaak de aandacht van het bestuur zou hebben, tot berusting gebracht. Onder deze bedrijven was het mid dernachtelijk uur al aanmerkelijk overschreden toen de heer Duin, met dank aan de aanwezigen en de beste wensen voor het nieuwe seizoen, de vergadering sloot. De chimpansees Bebe, Billy en Bobo, drie artislen van liet bekende circus Bertram Mills zijn druk bezig met oefenen voor hun wielrennersnummer, dat ze zullen vertonen, zodra het circus zijn deuren heeft geopend voor de a.s. kerst voorstellingen NOORDSCHARWOUDE. Het vraagstuk van de ruil- en herverkave- l'ng van de polder Geestmerambacht werd Woensdagmiddag besproken in een vergadering van de Stichting van de Landbouw. Aanwezig waren be stuursleden van de standsorganisaties, veilingbesturen en bestuursleden der landarbeidersorganisaties. De leiding berustte bij de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer Jac. Weel. Evenals op de vergadering van de Hollandse Maatschappij voor Land bouw werd door tal van sprekers aan de discussies deelgenomen. Men sprak zich algemeen uit voor de totstand koming van een spoedige verkaveling van het Geestmerambacht. Over de viaag van een rij- of vaarpolder werd echter nog geen definitieve uitspraak gedaan. Ten aanzien hiervan wil men eerst het grote rapport van de inge heide studiecommissie afwachten. Wat de financiële kant betreft, sprak de vergadering zich uit dat de tijdsduur van de te betalen verkavelingsrente °ver minstens zestig jaar berekend zal worden. Ten opzichte van de moge lijkheid dat de overhad de gronden lri het ambacht tegen een behoorlijke taxatiewaarde over wil nemen stond tten afwijzend. Vijftienhonderd kinderen hebben dank zij de activiteit van het winke lierscomité, in vijf groepen gistermid- Jag een Sint Nicolaasvoorstelling kun nen bijwonen in zaal Roosendaal. De ze groot opgezette voorstelling had een zeer ordelijk verloop, dank zij de me dewerking van het onderwijzend per soneel en de politie, die er voor zorg droegen, dat de kinderen de zaal kalm en rustig betraden, om daar te genie ten van het optreden van prof. Anto- nini die als buikspreker en goochelaar een flink succes oogstte. En al was de Sint dan persoonlijk verhinderd aan wezig te zijn, toch ontbraken de lied jes te zijner ere niet op het program en evenmin de surprises, die voor elk kind aanwezig bleken te zijn. Wel kan Sint even tijd vinden, een bezoek te brengen aan de kinderen, wier ouders lid zijn van de supporters vereniging C.S.V. Hij doet dit Zater dagmiddag in het Corso Theater, waar de kinderen dan verwacht worden. Op de gemeente-begroting voor 1954 zijn de volgende subsidies uitgetrokken: Pro Juventute f 50,Dorus Rijkersfonds f 10,Rode Kruis f 50,Castricumse Reddingsbrigade f 500,(v. j. f 150, Reclasseringsverenigingen f 50,Witte Kruis voor t.b.c.-bestrijding f 6300, Wit-Gele Kruis f 5225,Witte Kruis f 1100,Nederl. Congres voor Openbare Gezondheidsregeling f 10,Moeder- schapszorg f 25,Stichting Geestelijke Volksgezondheid f 1800,Gezinsverzor ging f 2525,Gezinshulpen f 3324, Kon. Wilhelminafonds f 50,school- gymnastiek f 1248,Centraal Ziekenhuis te Alkmaar f 2800,Rheumatiekbestrij- dmg f 50,Kraamcentrum f 90,Com missie kinderhygiëne f 780,muziek corpsen: St. Aloysius f 300,D.I.U- f 150,Castricumse Accordeonvereniging f 100,Bond tegen het schenden van Gods Heilige Naam f 10,Ned. Kam- peerraad f 15,Gemengde Zangvereni ging f 200,St. Caecilia f 200,Da meskoor Duin en Bosch f 100,gymnas- verenigingen f 632,50, jeugdverenigingen f 550,Land- en Tuinbouwtentoonstelling Alkmaar f 25,tijdschrift De Speelwagen f 10,Haarlemse Orkestvereniging f 210,toneelvereniging De Schakel en St Pancratius elk f 100,Castricum Vooruit f 400,voor reclame badplaatsen f 25,Federatie van WV's in Noord- Holland f 150,—. Zeer waardevol voor de genezing van patiënten, is de tegenwoordig zeer in zwang zijnde bezigheidstherapie, dat wil zeggen het door de patiënten laten maken van allerlei werkstukjes. Reeds geruime tijd is deze bezigheidstherapie .oegepast in het Prov. ziekenhuis „Duin en Bos" waar de traditie getrouw, even voor de Sint Nicolaastijd. een tentoon stelling van deze werkstukken wordt gehouden. Dit was ook dit jaar weer het geval, in een der gebouwen van het ziekenhuis, waar een fraaie expositie was ingericht van meubelen, matten, uorstelwerk en een rijke keuze van speelgoederen, alles uiterst solide en welverzorgd. Daarnaast was er ook ;en tentoonstelling van door het inwo nend personeel vervaardigde schilder stukken. Het merendeel van deze arti kelen was uitermate geschikt, om iienst te doen als Sint Nicolaasge- schenk. Voor degenen, die niet in de gelegenheid waren, de expositie te be zoeken, bestaat echter nog de moge lijkheid bestellingen te doen. MARKTBERICHT TUINBOUWVEILING „ONS BELANG" De notering waren gisteren: spruiten: geschoonde 30—45, ongeschoonde 20—28 en grové 1519; andijvie 612; boeren kool 814; prei 8—15; peen 5—5,50. Na de bouw van de 96 woningen in de Oranjebuurt, beschikt bouwonderne mer J. Biesterbos thans over vergun ningen voor de bouw van alsnog 180 huizen in dezelfde wijk. Allereerst kreeg onze plaatselijke bouwer toestemming voor de bouw van 25 woningen aan de Prinses Beatrix- straat, daarna voor 55 aan de Prins Mauritsstraat en aansluitende straten, welke beide complexen thans hun vol tooiing naderen. Voorts beschikt de heer Biesterbos thans over vergunnin gen voor 40 huizen aan de Prins Hen drikstraat en de Prins Frederikstraat en bovendien 60 aan de Louise de Co- lignystraat, Charlotte de Bourbonstraat en de Eerste Groenelaan. Dit laatste complex van zestig zal bestaan uit ar beiderswoningen, waarvan de huurprijs ongeveer f 7.50 per week zal bedragen. ONZE STRAATVERLICHTING De kosten van de straatverlichting hier ter plaatse, bestaande uit 250 lantaarns, worden voor 1934 geraamd op f 17.800, Dinsdagavond werd in café Grasboer een bijeenkomst gehouden om tot op richting te komen van een afdeling van de R.K. Vrouwenbeweging. Op deze avond was als propagandiste mej. Bol- sius, presidente van de afdeling Haarlem, uitgenodigd. Zij gaf een interessante uit eenzetting over het doel van de Vrouwen beweging en vestigde in het bijzonder de aandacht op de gewijzigde taak van de huisvrouw en moeder. In het verleden heerste slechts de gedachte, dat de vrouw alleen in het gezin een taak had te ver vullen. Door de langzamerhand gewij zigde omstandigheden (sociaal- en cha ritatieve arbeid) doet deze mening niet meer algemeen opgeld. Het is thans noodzakelijk, dat ook de vrouw zich op de hoogte stelt van de grote problemen, die de wereld bezig houden. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd dankbaar gebruik gemaakt. Op 1 Januari zal een bijeenkomst wor den belegd waarop men tot de defini tieve oprichting van een afdeling in deze parochie wil komen. De plaatselijke afdeling van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen kwam dezer dagen in café P. La- keman bijeen. Speciaal werd gememo reerd het grote succes dat de „stand" van de Plattelandsvrouwen op de j.l. gehouden Bazar heeft gehad, en waar van de opbrengst ten goede komt aan de bij de Watersnood getroffen gebie den. Dit geld zal zeker zijn bestemming wel vinden. Hierna werd een verslag uitgebracht van de te Alkmaar gehou den Provinciale vergadering. Mej. Zr N. Nieuwpoort te Bergen hield vervol gens een lezing over het onderwerp ..Kinderen vragen Uw aandacht". Een boeiende en uiterst leerzame causerie, die de moeilijkheden behandelde waar. mee kinderen op een bepaalde leeftijd soms hebben te kampen, en die dus ook de Ouders krijgen te verwerken. Vrijdagmiddag zal de goede Sint ook aan onze Gemeente een kort bezoek brengen. In de zaal van de heer C. van Truijen zal de jeugd bijeen komen, om de goede gaven in ontvangst te nemen. In afwachting van zijn komst zullen enkele filmpjes worden vertoond, zo- dgt het weer een plezierige middag voor de jeugd zal worden. 18 Op de automarkt was aanbod genoeg, maar Jimmy had aan één oog opslag genoeg om te constateren dat het alles bij elkaar niet veel soeps was wat hier te koop werd aangebo den. De kooplui c1;e allerlei soorten baarden en baardjes aan hun kinnen hadden hangen en die allemaal kaf tans droegen, stonden om het luidst hun waren aan te prijzen. Er waien vehikels bij, die men nieA kon aan schouwen zonder lachen uit te 1 a - sten. Jimmy moest op zijn lippen bij ten om dit te voorkomen, want hij wist, dat dit voor de kooplui de vre selijkste belediging zou zijn, die men hen kon aandoen. Het was maar goed dat Jimmy Brown een beetje ver stand had van automobielen, want als hij de aankoop van een vervoermiddel aan prof. Propjos had overgelaten, dan had deze het eerste het beste wrakke wagentje gekocht dat hem onder de ogen was gekomen. Jimny keek een beetje rond en eindelijk ontdekte hij een jeep, die er niet al te gammel uitzag. De koopman be merkte zijn belangstelling en hij be gon dadelijk te illen dat hij de mooi ste, de beste en sterkste auto van heel Calcutta te koop aanbood voor een prijsje, zo laag, dat hij het niet eens durfde te noemen uit vrees door zijn medekooplui van de markt te worden gejaagd wegens dumping der prijzen. „Fluister 't mij dai maar in m'n oor", zei Jimmy, die toch wel wat in dit wagentje zag, al stond het niet be paald rijk op zn' banuen. „Voor 11, Edele Heer, omdat u 'n vreemdeling bent, reken ik u niet meer dan drie duizend gulden." Jimmy keek hem even doordringend aan. „Op je ogen", zei hij en draaide zich om. Toneelminnend Nieuwe Niedorp was aanwezig bij de jubileumuitvoering, die het negentigjarige Cicero heeft gegeven met het stuk „Meisjeslyceum". De Prins Maurits was dus tot de laatste plaats bezet met toneelliefhebbers, tevens vrienden van „Cic"ro", die hebben meegeleefd met wat deze vereniging op deze avond presteerde, met wat men beleefde, zowel tijdens het spel als tijdens de vriendelijke woorden, die er na het spel werden gesproken. Om dan te begin nen met het spel en het stuk. Wat waren de verwachtingen, na het tweede be drijf, hoog gespannen en laat het ons openlijk zeggen, wat is het in het derde bedrijf hevig in elkaar gezakt. Buitengewoon jammer, dat Cicero op deze avond deze tegenvaller moest in casseren. Het eerste bedrijf gaf de spe lers gelegenheid om zich in te leven om te tonen dat ze wat waard waren, om te acclimatiseren, om de zenuwen de baas te worden. Er werd reeds in dit bedrijf uitstekend werk geleverd, zo bijv. door Corrie Rootjes als de strengheid eisende directrice, wanneer ze de brief1 vindt die zoveel beroering brengt in het wereldje van leraren. De brief van Kathe Seidl, voortreffelijk vertolkt door Ans Wetsteen. Uitste kende leraren geschapen door Besoo en Koster, door Brabman en mevrouw Groot-Van der Hagen, die toch wel en kele zwakke momenten had, deden het beste verwachten. In het tweede bedrijf stegen die vér- wachtingen nog. Werkelijk voortreffe lijke momenten. Een fijne creatie van Besoo, een fel scheldende Ans Wet steen in hun onderscheidene rollen, een voortreffelijke mise en scène, goe de mimiek, vlot tempo, dat alles deed ons vol verlangen uitzien naar het der de bedrijf, waarin de moraal van het stuk, het niet doordrongen zijn van de oude leraren van het feit dat jonge meisjes wel iets anders aan het hoofd hebben dan boeken en wijsheid. En dat derde bedrijf trok en trok. Het ge schikte einde scheen door de schrijver niet te kunnen worden gevonden, ter wijl het een onvergefelijke regiefout was, dat de verloofde van Seidl zo veel te zwak was, zo veel te kort schoot Het werd daardoor bijna niet aan vaardbaar, dat Seidl de brief werke lijk aan hem had geschreven en niet zoals tijdens de beschuldiging werd gezegd, aan één der leraren. Was dit bedrijf dus bepaald een tegenvaller, toch kunnen wij het uitstekende werk van verschillende spelers niet verge ten. Ook in de kleinere rollen werd uitstekend werk verricht, zij het dan natuurlijk niet zo opvallend. Is dat echter niet een voorwaarde voor een goed gespeelde rol van de tweede rang? Aan aankleding en grime was natuur lijk weer de nodige aandacht besteed. Geboren: Marjanne, d.v. J. Wals en M. Rus; Theodorus, z.v, J. Roet en A. Beerepoot; Petrus Hermanus Maria, z.v. H. P. Stam en A. Langenberg; Marti- nus, z.v. D. J. de Wit; Aris Jan, z.v. de Heer en G. J. Slot. Overleden: Anna Maria Besse, oud 82 jaar, weduwe van F. van Ammers. De afgelopen week zijn de adspirant- emigranten, die tijdelijk waren onder gebracht in het IJsclubgebouw op de ijsbaan te Midden-Beemster, verhuisd naar hun „winterverblijf", een gedeel te van het gebouw van de Coöp. Land- bouwvereniging B. P. S. aan de Volgerweg, hoek Jisperweg. Naar wij vernemen zullen de ca 20 jongens nog hier blijven tot einde Fe bruari, waarna zij begin Maart zullen vertrekken. Allen gaan naar Canada. Op een enigszins intiem feestelijke bijeenkomst hebben de dames van „Ons Clubje" Woensdagavond de ba lans opgemaakt van een jaar vereni gingsleven met als slot de traditio nele bazar. Deze was ook dit jaar weer een suc ces geworden. Aan „Het Witte Kruis" alhier kon een batig saldo van f 400. worden afgedragen. Het is vrijwel zeker, dat de uitwis selingsavond tegen de binnenhuis sporters van Westzaan die in Fe bruari van dit jaar door de ramp niet kon doorgaan, thans in December in M.Beemster zal plaats vinden. Hierna werd dan het feit herdacht, dat Cicero negentig jaar bestond en dat opa Brouwer, die op kranige wijze de rol van concierge vervulde, vijftig jaar geleden ook al meespeelde. Voor zitter Besoo bracht hem er hulde voor, overhandigde hem een ere-medaille met inscriptie, sigaren en mevrouw Brouwer bloemen. Regisseur Van Vliet noemde de heer Brouwer een voorbeeld voor de leden en bracht een kist fruit en bloemen op het toneel. Burgemeester Baken bracht de har telijke gelukwensen over van het ge meentebestuur en overhandigde Cicero een enveloppe met inhoud. De heer Muider dankte namens de ouden van dagen van het tehuis, die steeds als gasten bij de uitvoeringen tegenwoor dig zijn en bood een taart aan, terwijl er verder nog bloemen waren van de familie Molenaar. Het laatste woord was aan de altijd optimistische opa Brouwer. Een op offering is het voor mij niet geweest, door de gezellige sfeer die er heerste. En als Cicero over tien jaar het hon derdjarig bestaan viert, hoop ik, dat er voor mij nog een klein gastrolletje is te vervullen. Over optimisme en le venskracht gesproken! Een gezellig bal hield de aanwezi gen nog geruime tijd bijeen. ALKMAAR, 2 Dec. Bevelanders 9 11; tomaten 4459; witlof A 4046, B 1537; bloemkool B 18—49; rode kool 58.50; savoye kool 56, groene kool 5 8; spruitkool A 1529. B 15, geschoon de 3037; boerenkool 410.50; sla 5.50 8.50; andijvie 610.50; rode bieten 67; bospeen 1318; waspecn 10—15; uien 36.50; prei 8—9; selie 2.504; soep 35.50; knolsoep A 712.50, B 25.50; Alicante 1.441.50; Goudreinet- te H I 18, K 13; GroningerKroon H 18; Jonathan K 812; Notarisappel H 22; Present van Engeland, H I 2128; Gie- ser Wildeman H I 28; St. Remy K 15; Winterjan H I 1519; Zwijndr. Wijn peer H 23. NOORDERMARKTBOND, 3 Dec. 3600 kg aardappelen: Noorderlingen 11.20, Bevelanders 11,50 en grove 9.10; 19.000 kg uien 5,506, grove 6,206,40, drie lingen 11—12 en nep 17; 3500 kg bieten A 5—5.10 en B 4; 3100 kg peen B 5 en C 5; 23.000 kg rode kool A 67,10 en B 55,10; 3400 kg gele kool A 6 en B 5; 2700 kg groene kool A 77,90 en B 5; 50.000 kg Deense witte 5; 40.000 kg Succes witte kool 5; 10-000 kg an dijvie I 10,10—12,70 en II 8,10—11,20; 200 kg witlof I 39, IIB 28 en afw. 14; 100 stuks bloemkool BII 29 en afw. 16. Doorgedraaid: 26.000 kg Deense witte kool, 40.000 kg Succes.witte kool, 16.000 kg rode kool, 3000 kg gele kool, 2500 kg bieten en 1500 kg peen. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Dee. 13.060 kg andijvie 8,50—11,90; 12.000 kg rode kool A 68,80 en B 56,40; 1800 kg groene kool A 77,50 en B 56,90: 15.800 kg uien 4,70?,10 en grove 5.90 —6.50; 4000 kg bieten 5.70—5.90 en B 4 2400 kg witlof IB 3548; 600 kg sprui ten AI 15—25. Doorgedraaid: 21.000 kg gele kool en 25.000 kg Deense witte kool. WARMENHUIZEN, 3 Dec. 40.000 kg rode kool A 67,10 en B 5; 4200 kg andijvie 6,707,60; 1750 kg uien: gewone 4,104,60, grove 4,105.50, gele drielin gen 7,10 en nep 14.10; 1500 kg Meerlan- ders 8.90. Doorgedraaid: 35.000 kg rode kool en 7400 kg witte kool. ZWAAG, 2 Dec. 1953. Aardappelen 10.20—14.10; Uien 2.40—19.70; Gare Bieten 110; Bieten 1.406.10; Chin kool 4.506.60; Gele bew. kool 58.30; Groene kool 5.109.60; Rode kool 4— 60; Boerenkool 48; Spruitkool 6—29 Witlof 1344; Breekpeen 55.80; Was. peen 1415; Andijvie 611; Sla 10—40; Bloemkool 1359; Alicante 94—1.73; Bramley's Seedling 815; Cox's Orange Pippin 4989; Glorie van Holland 20 37; Golden Delicious 60; Goudreinette 1733; Jonathan 2154; Laxton's Su perbe 1748; Present van Engeland 18 44; Present van Holland 23; Beurré Alex Lucas 3044; Bonne Louise d'Avranches 4050; Comtesse de Paris 2744; Doyenné du Comice 9198; Gie ser Wildeman 20—33: Legipont 4252; Sint Rémy 17; Winterjan 1321; Win terlauwtje 1322; Prei 8; Lombard Calville 22—37. BLOKKER, 2 Dec. 1953. Uien 5.90—8; Gare Bieten 8—11; Gele bew. kool 6 7.40; Groene kool 7.4010.40; Boeren kool 613; Spruitkool 626; Witlof 19 —44; Breekpeen 5; Andijvie 615; Sla 9; Bloemkool 1251; Alicante 152164; Bramley's Seedling 912; Cox's Orange Pippin 3578; Goudreinette 1235; Jonathan 2350; Present van Engeland 2342; Present van Holland 16—25; Sterappel Rode 25; Zoete Ermgaard 5 25; Bonne Louise d'Avranches 3052; Comtesse de Paris 1639; Fertilon 12 16; Gratiool 1417; Sint Rèmy 1319; Winterjan 1324; Winterlauwtje 1420; Westlandsbouw 1420. Honderden arbeiders van de scheeps werven bij Bilbao (Spanje) zijn in sta king gegaan. De Bijzondere Strafkamer van de Haaarlemse Rechtbank heeft uit spraak doende de 40-jarige J. Witte-' brood, destijds hoofdagent van politie te Velsen, cn de 45-jarige O. J. H. But- terman, destijds rechercheur van politie aldaar, ontslagen van rechtsvervolging. Zij waren ten nauwste betrokken bij de gevangenneming van een groep illegalen, die op 16 Januari 1945 een overval hadden gepleegd op de boer derij van de landbouwer W. van der Zon in de Broekpolder bij Velsen. De leden van de groep J. J. H. van der Haas, P. C. van der Haas, J. F. van der Heijden, D. van der Heyden en P. van Sloten werden op 16 Februari 1945 door de Duitsers gearresteerd en naar de voormalige Euterpestraat te Amster dam vervoerd. In Maart daaropvolgend werden de vijf mannen door de Duit sers gefusilleerd. De beide voormalige politiemannen was ten laste gelegd, dat zij als Neder landers tijdens de oorlog tegen Duits land illegalen hebben blootgesteld aan vervolging en vrijheidsberoving door de vijand. De rechtbank achtte het ten laste gelegde wel bewezen doch nam aan, dat de verdachten gehandeld heb ben om het algemeen belang te die nen. Daarom werden zij van rechts vervolging ontslagen. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie tegen beide verdachten negen maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Mr Schenkeveld uit Alkmaar had vrijspraak subsidiair ont slag van rechtsvervolging gevraagd. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur is te Hensbroek de 5-jarige Heulde van Leyen ter hoogte van de Ned. Herv. kerk bij het onverwacht oversteken van de weg in aanraking gekomen met een luxe auto, bestuurd door de heer Boots uit Spanbroek. Met een schedel basis- en een dijbeenfractuur is het kind op advies van dokter Cohen per ziekenauto vervoerd naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, waar het Don derdagmorgen aan de bekomen ver wondingen is overleden. De chauffeur heeft aan dit ongeval geen schuld. In de 521e Staatsloterij, 4e klasse, 12e lijst zijn de volgende prijzen gevallen: f 5000: 9042 5127 4647 16502 4614 8633 20817 21813 1430 3400 3756 7197 7593 8002 11024 11236 15701 16523 18963 20489 1589 1945 2120 2484 2994 3215 3404 3687 3869 5401 6092 6544 6985 8129 8999 9415 10189 10575 11673 14181 14243 14877 15024 15062 15418 16522 16743 18683 18752 18973 19025 19439 19926 20154 21566 ONGEREGELDHEDEN IN TIBET? Volgens berichten, die uit Noord- Bengalen te, Calcutta zijn ontvangen, rukken Chinese troepen op naar de grens van Tibet en Assam, klaarblijke lijk omdat in de Oosttibetaanse pro vincie Cham ongeregeldheden zijn uit gebroken. f 2000: f 1500: f 1000: f 400: f 200:

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3