Winst Staatsloterij komt niet aan culturele instellingen Van het platteland naar de grote stad... i Nota over domeingronden van IJ selmeergr onden Importeur liet schulden oplopen tot anderhalve ton Vreemde woorden buitelen door de Tweede Kamer ilBICIHFIN Begroting Financien goedgekeurd De vaat houdt U niet langer tegen De kwestie „V.V.V. Courses voor 1954 Russisch gewichtheffer, Duits krijgsgevangene? Een Hongaarse zwemploeg komt naar Arnhem De zesdaagse te Brussel DE staatssecretaris van Financiën, dr Van den Berge, heeft in de Woensdag avond gehouden vergadering van de Tweede Kamer medegedeeld, dat de regering bjj nadere overweging tot de conclusie gekomen is, dat de belemme ring voor vrouwen om tot de Rijksbelastingacademie in Rotterdam te wor den toegelaten, dient te worden opgeheven. Enkele .jaren lang had zij zich ver zet tegen de aandrang, die vooral van het socialistische Tweede Kamerlid, mej. mr Tendeloo, was uitgegaan om meisjesstudenten tot de belastingacademie toe te laten. Het voornaamste argument hierbij was, dat door het Rijk aan elke student een groot bedrag ten koste wordt gelegd en dat dit bedrag zijn rendement niet opbrengt, als het afgestudeerde meisje na enige tijd de belas tingsdienst verlaat, bv. wegens huwelijk. Daartegenover stelde mej. Tendeloo, dat ook niet alle mannelijke studenten hun hele leven bij de belastingen blij ven en dat voor de Rijksuniversiteiten en de Hogescholen hetzelfde argument van de regering geldt. Daar laat men echter wel vrouwelijke studenten toe. Mej. Tendeloo wilde de zaak gauw in orde gemaakt zien en zowaar: Woens dagavond deelde de staatssecretaris mede, dat over het bezwaar van de kosten heen gestapt zou kunnen worden en dat het beter is vrouwen op te nemen. Vrouwen kunnen naar belastingacadem ie Haak V los uit de greep van Rheumatische Pijnen. Proeven met een win d-gen era tor Parasiet van internationaal formaat Hij reed voor in een glanzende auto De balk en de splinter Vrouw beroofde een Amerikaan goed nieuws ÜSïïSSSKSfSX ü^tAsTrSSSiriz jaspers s~ SitostsMlrf Critiek op opbouw defensie De KLM organiseert een vlucht naar Tasmanië Dodelijke bromfiets-val Gedeelte van Den Haag in duisternis gehuld Prins Bernhard Fonds zond telegram aan Kamerleden Sll NEDERLANDS DETACHEMENT VERENIGDE NATIES COUPON Verzoeke mij dfi brochure „Mannen van Stavast'" te sturen: DONDERDAG 3 DECEMBER 1953 Ga gerust een avondje uit... Zo'n berg afwas behoeft Uw gezellig avondje-uit niet meer in de war te brengen, of U ruwe „afwashanden" te bezorgen. Met Castella Vaatwas is Uw afwas zo aan kant cn blijven Uw han den zo zacht als fluweel. Een lepeltje Castella Vaatwas ontwikkelt een teil vol actief sop, dat blijft doorschuimen, tot het laatste bordje gereinigd is. Alle vet, alle vuil en aanslag verdwij nen in een ommezien. U heeft dit won dermiddel (Castella Vaatwas kost maar 25 cent per pak) toch in huis? (Advertentie, mg. Med.) JJ Naar wij vernemen heeft de heer M. Toussaint te Tegelen in een schrijven aan het geschorste bestuur van VVV medegedeeld, dat hij zijn aanklacht, volgens welke dit bestuur de amateur- bepalingen van de KNVB zou hebben overtreden, reeds geruime tijd geleden heeft ingetrokken. Ongeveer een maand geleden heeft hij de KNVB bericht ge zonden. dat hij d e gehele aanklacht heeft verzonnen en nauwkeurig heeft voorbereid uit rancuneuze gevoelens tegenover enkele bestuursleden van WV van wie hij vergeefs steun in zijn persoonlijke moeilijkheden had ge vraagd. De heer Toussaint deelde me de, dat hij tot dusverre van de zijde van de KNVB geen enkele reactie op deze annulering van zijn verklaringen had ontvangen. De persoonlijke moei lijkheden van de heer Toussaint zijn hierin gelegen, dat hem door de KNVB de straf is opgelegd, dat hij voor goed is uitgesloten van het bezoeken van voetbalwedstrijden, die in Noord-Lim burg worden gespeeld. De heer Tous saint is steeds een aanhanger van WV geweest en is veroordeeld op grond van de beschuldiging bemoeiingen te hebben gehad met het aantrekken van spelers tot deze vereniging. Tijdens de te Zwolle gehouden na jaarsvergadering van het verbond van verenigingen van langebaandraverijen en renn 11 in Ned-rland, waarop na genoeg alle 21 Nederlandse banen wa ren vertegenwoordigd, is medegedeeld dat de animo voor de totalisator nog steeds stijgende is. In de periode van 1 Januari 1953 tot 30 November 1953 bedroeg de omzet f 7.297.878,50 tegen een totaal bedrag van f 5.828.132,50 over dezelfde periode in 1952. De heer L. Uytendaal werd herko zen als verbondsgedelegeerde in het hoofdbestuur van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport. De vaststel ling van de voorlopige course-agenda voor 1954 veroorzaakte nogal wat dis cussies. Tot volledige overeenstemming kon men niet komen. Met de volgende data voor de 5 grootste banen in ons land ging men echter reeds met al gemene stemmen accoord Duindigt: 28 Maart, 11 April, 19 April, 30 April, 9 Mei, 16 Mei, 23 Mei, 30 Mei, 6 Juni, 20 Juni (derby rennen), 18 Juli (Diana-prijs rennen), 1 Augus tus (derby draverijen), 22 Augustus, 29 Augustus, 12 September (St. leger, kampioenschap van Nederland), 26 September 10 October, 17 October, 31 October, 7 November. Alkmaar: 21 Maart, 25 April, 27 Mei, 13 Juni, 11 Juli, 15 Augustus, 29 Au gustus, 3 October. Mereveld: 4 April, 18 April, 2 Mei, 7 Juni, 27 Juni, 25 Juli, 8 Augustus, 5 September Wickevoort), 9 Septem ber, 10 October, 14 November. Hilversum: 4 Juli (kampioenschap Nederlandse paarden), 24 October. Groningen: 9 Mei, 23 Mei, 20 Jv'i (Sweepstake), 29 Juni, 11 Juli, 8 Au gustus, 22 Augustus (Grote Prijs van Nederland), 12 September, 26 Septem ber. De avondcourses van Hilversum zijn hierbij niet vermeld. Mevr. Gertrud Dürichen, een inwoon ster van Hamburg, heeft aan de Zweedse krachtsportbond een brief gericht waarna zij beweert dat de be kende Russische gewichtheffer Sakso- nov in werkelijkheid een gewezen Duitse krijgsgevangene is. Na een filmjournaal gezien te heb ben van de wereldkampioenschappen gewichtheffen, die deze zomer te Stock holm zijn gehouden, is mevr. Dürichen naar zij schrijft ervan overtuigd, dat Saksonov niemand anders is dan haar echtgenoot die tijdens de wereldoorlog in Rusland gevangen werd genomen. Naar wij vernemen zijn er bespre kingen gaande de landenwedstrijd Ne derland—Hongarije. zwemmen, water polo en schoonspringen, op 10 en 11 Juli 1954 te Arnhem te houden. Zoals reeds werd gemeld, zijn de K N.Z.B.-officials tijdens het bezoek van de Nederlandse zwemploeg aan Boedapest in September jl. met de Hongaarse zwembond in principe over eengekomen, dat de Hongaren op door reis van Parijs naar Stockholm, waar zi 1 in de komende zomer respectieve lijk in landenwedstrijden tegen Frank- riik en Zweden zullen starten, in ons land tegen de officiële Nederlandse ploeg zullen uitkomen. Woensdagavond luidde de stand in de zesdaagse te Brussel: 1 Van Steen bergenOckers (Belg.) 990 pnt., 2. SchultePeters (Ned.) 580 pnt., 3 Sonfftleben—Godean (Fr 570 pnt., 4. KcbletVon Buren (Zw.> 445 pnt., 5. Van EeslWagtmans (Ned.> 360 pnt StromHaan (Anstr.Ned.) namen met 1 ronde achterstand (640 pnt.) de Be plaats in. (Van onze parlementaire redacteur) £?R was enige beweging in de Kamer toen dr Van den Berge deze con clusie uitsprak en vooral mej. Tende loo was zeer in haar schik. Overigens hebben de minister van Financiën, de heer Van de Kieft en de staatssecre taris mr dr Van den Berge de afge vaardigden die Dinsdagavond over de begroting het woord hadden gevoerd beantwoord. De minister deelde >.a. mee, dat de Herstelbank na de oorlog veel belangrijk werk heeft verricht. Zij wist dat aan het lenen van cre- dieten risico's verbonden waren. Niet kon bv. worden voorzien dat al gauw de vraag naar prefabricated woningen, waarvoor aanvankelijk een grote be langstelling scheen te bestaan, zou ?f- nemen en dat Polynorm daardoor in moeilijkheden zou geraken. Achteraf kan niet gezegd worden of te licht vaardig credieten zijn verstrekt en of onvoldoende toezicht is uitgeoefend. £)E door de heer Van K jevorden op de uitkering van de oorlogsschade- vergoedingen geoefende critiek noem de bewindsman overdreven. De wet dateert' van 1950. Sedertdien zijn er 1.900.000 aanmeldingen om vergoeding geweest. Er waren 670.000 aanvragen voor huisraadschadevergoeding, die al le zijn vereffend. Er is f 655.000.000 voor uitgekeerd. Er kwamen binnen 250.000 aangiften van schade aan beroepsuitrustingen, 158.000 aangiften van agrarische schade en 600.000 aangiften, aan schade aan onroerend goed. Gemiddeld werd onge veer f 500.000.000 per jaar uitgekeerd. Voorts deelde de heer Van de Kieft o.a. mede, dat hij het verschijnen van Doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen. Zuiver bloed, dat is het geheim om vrij te blijven van scheuten en steken en die stramme pijn in ledematen en gewrichten. Daarom kunnen mannen noch vrouwen op rijpere leeftijd zon der Kruschen Salts. De zes minerale zouten die Kruschen bevat, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking. Onzuiverheden in het bloed kunnen zich dan niet vastzetten en pijn verwekken, maar worden afgevoerd langs natuurlijke weg. Dat is het hele geheim van Kruschen en zo werd de kleine dage lijkse dosis tot heil van tienduizenden lijders aan rheumatische pijnen. (Advertentie, Ing. Med.) een nota over de uitgifte van domein gronden in de IJselmeerpolders zal bespoedigen en dat de winst van de staatsloterij niet voor culturele instel lingen kan worden bestemd; wel zal worden nagegaan of aan deze instel lingen zekere belastingfaciliteit kun nen worden verleend. £)E staatssecretaris zeide, dat onver wijld een wetsontwerp betreffende de belastingheffing van overheidsbe drijven zal worden ingediend en dat hij binnen niet te, lange tijd een wets ontwerp regelende de fiscale recht spraak hoopte te kunnen afhandelen. Hij ontkende dat de in de wet op de vermogensaanwasbelasting opgeno men hardheidsclausule niet of niet goed wordt toegepast. Wat de erkenning van de titel van belastingconsulent aangaat zegde hij toe met de minister van Financiën in overleg te zullen treden. Aangezien deze gehele materie nog in beweging is, wilde hij niet te snel handelen. De Tweede Kamer keurde tenslotte na re- en dupliek de begroting van Financiën zonder hoofdelijke stem ming goed, met aantekening dat. de communistische fractie tegen was. Ook de begroting van het staats- muntbedrijf voor 1954 werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Boven op een bunker aan het Bloemendaalse strand experi menteert de heer B. Visman uit Haarlem, leraar aan de M.T.S. met een windgenerator. Door op het uiteinde van een der vier wieken een viervlinderige pro peller te bevestigen, wist hij een toerental van 1200 per mi nuut te bereiken. Door dit sy steem kan men de capaciteit halen, die boven de 100 Kwh ligt. Indien het experiment van de heer Visman slaagt, zal dit een grote kolenbesparing bete kenen voor ons land. gen prototype van een flessentrekker een parasiet, die al driemaal fail liet verklaard is, een oplichter van in ternationaal formaat" aldus schetste de officier van Justitie van de Am sterdamse rechtbank de 51-jarige im porteur J. J. B„ oorspronkelijk afkom stig uit Boxtel, die gisteren anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief tegen zich hoorde eisen, omdat hij in bijna alle plaatsen van het Gooi winkeliers, zakenlieden, drukke rijen en particulieren had benadeeld. Zeldzaam zo brutaal als deze man te werk was gegaan. Van October 1951 tot November 1952 woonde hij met zijn vrouw en zoon in een grote villa aan de Amersfoortse straatweg te Laren. Hij had de benedenverdieping, gedeel telijk gemeubileerd, van de eigenlijke bewoner, die boven woonde, gehuurd. (Van onze parlementaire redacteur) kan dat niet anders? vroeg het Christelijk- historisch Tweede Ka merlid dr J. J. R. Schmal dezer dagen aan de mi nister van Economische Zaken, prof. dr JZijl stra, wiens begroting voor 1954 in de Kamer behandeld werd. De af gevaardigde kleedde zijn vraag uiteraard in een meer parlementaire vorm in, maar in wezen kwam zij toch neer op de een voudige informatie, of de bewindsman niet wat minder vreemde woorden in zijn Memorie van Toelichting en de Memo rie van 'Antwoord had kunnen gebruiken. Veel dingen kun je net zo goed of nog beter in begrijpelijk Neder lands zeggen, vond dr Schmal En hij somde op: adequaat: situatie; plaats gegrepen intering, die weer zal worden geëli mineerd; indicatie van een mutatie; tread; po- tentiëel gunstige moge lijkheden (de school meesters spreken hier van dubbele norte bri- sée, zei dr Schmal): ad hoe consultatie; wie de problemen van algemeen- economisch beleid com peteren en coördineren de functie. Als oen boetvaardig zondaar antwoordde mi nister Zijlstra, dat men in een bepaalde sfeer en met name in de weten schappelijke economi sche, te gemakkelijk tot het gebruik van ingebur gerde vreemde termen komt. Maar dr Schmal had gelijk en de minister zou zijn best doen. Intussen, zo merkte de bewindsman niet zonder enig leedvermaak op, is de geachte afgevaardigde zelf niet geheel vrij van vreemde smetten vrij Hij gaf daarvan enkele voorbeelden. INDERDAAD, dr Schmal jSprak in de speech, waarin hij de minister kapittelde over het on nodig gebruik van vreemde woorden van: die zelf in de cuisine werkt; document: purist, presente werkelijkheid: „immer langsam voran"' antithese: in de historie: reserveren; cum grano salis; urgentie; desidera ta; industriële centra; investeringen; projecten; lapidair. En hij bediende zich van een aantal veel gebezigde vreemde woor den, waarvan er vele ge makkelijk door Neder landse vervangen hadden kunnen worden: moment, cadeau's, principe, sug gestie, enthousiasme, de finitief, systematisch, ma ximaal, export en positie. En minister Zijlstra. die dus zo handig de bal terugkaatste? Zijn beter schap zal hij in de toe komst nog moeten be wijzen; h'.j deed het niet in de redevoering, waar in hij dr Schmal van re pliek diende. We noteer den uit zijn mond: anti- cylische budgetering, autonome conjunctuurpo- btiek; structurele com ponenten; impulsen; ti ming; totale dependentie; accent op arbeids-inten- sieve productie; solutie; harmonisatie; katalysator; indicatie; stelling gead strueerd: inflatoire situ atie; faciliteiten voor ex port-combinaties; additio nele maatregelen; non discriminatie; penetratie; adequate vorm Dit is nog slechts een korte bloemlezing, doch ook zó a] genoeg om tot de ontmoedigende con clusie te komen, dat de geleerden heren het wei nooit zullen leren! Volgens de officier maakte deze ver dachte in het Gooi een grenzeloos mis bruik van vertrouwen. Voorrijdende in een glanzende auto bestelde hij in tal loze zaken luxueuze artikelen, hoewel hij wist, dat hij ze niet kon betalen. Ook buitenlandse firma's hebben on aangename herinneringen opgedaan. Aan hem afgestuurde zendingen wer den nimmer verrekend. „De verdachte pretendeerde een se rieus zakenman te zijn, doch niemand wist dat hij anderhalve ton schuld had en bij zijn laatste faillissement is de curator tot de ontdekking gekomen, dat hij niet eens over een boekhouding beschikte", merkte de officier van Justitie, mr G. R. Nube, vervolgens op. De lijst van niet betaalde inkopen bevatte o.a. costuums, meubelen, drank en bij drukkerijen bestelde folders tussen drie en zevenhonderd gulden per firma. Verder pasfoto's voor f 12 en een rekening van een tuinman, die hij de tuin van de villa had laten op knappen. De man wacht nog steeds op f 650. Verdachte was reeds viermaal veroordeeld wegens verduistering en oplichting. Hijzelf zeide niet de opzet te hebben gehad iemand te benadelen. „Mijn vooruitzichten waren goed" zei hij, terwijl hij voorts zinspeelde op de vertegenwoordiging in wasmachines, die hij zou krijgen. De rechtbank zal op 16 December in deze zaak uitspraak doen. POSTBESTELLING OP TWEEDE KERSTDAG Op tweede Kerstdag zal een post bestelling worden uitgevoerd. Op Za terdag 2 Januari wordt de postdienst uitgevoerd als op andere Zaterdagen. Een 27-jarige vrouw uit Oudesluis, moeder van enige kinderen, die thans door de vader worden verzorgd, heeft voor de Amsterdamse rechtbank haar levensloop horen ophalen. Zij had in Augustus jl. reeds terecht gestaan, omdat ze samen met een cou peur op 7 Juli 's morgens vroeg om half drie een Amerikaanse militair zijn chequeboekje had ontroofd. De cou peur is voor deze beroving intussen tot anderhalf jaar veroordeeld. De zaak tegen de vrouw uit Oudesluis werd toen aangehouden voor het uitbrengen van een reclasseringsrapport. Nadat zij door echtelijke moeilijk heden haar kleine woonplaats had ver laten en naar de grote stad getrokken was, geraakte ze al spoedig op het hel lende vlak. Ze gaf dit toe doch ont kende zich niets van haar kinderen te hebben aangetrokken. Op Maandag 6 Juli was zij het, die de Amerikaanse soldaat (genaamd Loguidice) in de stad ontmoette. Ze nam hem mee naar een hotelletje aan de Weesperzijde, om daar, gezamenlijk met een kellner en nog een man een vrolijke avond te be ginnen. Er werd flink gedronken, doch de kellner, die later bleek de Amster damse coupeur B. te zijn, schonk zich meestal water in. Kort na middernacht dreigde de Amerikaan in te slapen. De beide mannen ontketenden een rel met hem, omdat ze wilden, dat hij alle con sumptie zou betalen. De vrouw uit Oudesluis had in de volgende ruzie geen aandeel. Zij keek toe. Pe mannen dwongen de militair een handtekening te zetten op een van zijn traveller- cheques, warrna de coupeur, samen met de vrouw de dronken Amerikaan het hotel uitbracht. voor hen. die tobben «et middelen-leverancier een uü middef dbae.SaÏeSVbeva. om Uw "'maag te doen herstellen: I MAAG-CACHETS "AKKER^ i smaakloos, snelj^ zeker (Advertentie, Ing. Med.) (Vervolg van pag. 1) J\JAAR de gebeurtenissen met de achttien straaljagers, die onlangs in de mist terecht kwamen en een goed heenkomen moesten zoeken de piloten liepen gelukkig geen letsel van betekenis op, maar er was aan zienlijke materiële schade wordt op het ogenblik door een commissie een onderzoek ingesteld. De heer Visch hoopte, dat het rapport aan de Kamer overgelegd zal worden en dat daarop een discussie met de bewindsman volgt. De heer Haken sloot zich daar bij aan. Een belangrijk element in de beraad slagingen vormde tenslotte de afwij zing door de minister van humanis tische verzorgers in de krijgsmacht. Enkele leden bestreden zijn standpunt, doch de confessionele afgevaardigden billijkten zijn houding. Het meest prin cipieel ging de heer Bruins Slot hier op in. Voor hem waren geestelijke en godsdienstige verzorging indentiek. Aangezien bij het humanisme de mens en niet God het uitgangspunt vormt, kan hij humanistische verzorging dus geen geestelijke verzorging noemen. Op die grond was hij tegen de toela ting van humanistische verzorgers zoals er ook legerpredikanten en aal moezeniers zijn en tegen humanisti sche vormingscentra. Niet verzette hij zich tegen subsi diëring van humanistische militaire te huizen, aangezien hier sprake is van vrije t'dsbesteding en van het bren gen van de militairen in het milieu, dat zij thuis gewend zijn. Zoals uit het vorige proces tegen de coupeur bekend is, was hij het, die de Amerikaan „een zwieper gaf", zoals hij het zelf uitdrukte, en hem daarna op de grond vasthield met zijn armen op de rug. Het was daarop de vrouw die uit de achterzak van de Amerikaan het chequeboekje griste, alle cheques er uit scheurde en de omslag weer in de achterzak deed. Daarna verwijderde zij zich met de coupeur en keerde terug naar het hotel. Ter zitting zei de vrouw, dat zij door de coupeur bedreigd was en dat ze onder dwang haar medewerking aan de beroving had verleend. De officier van Justitie, mr G. R. Nube, hechtte aan dit verhaal geen ge. loof. In zijn requisitoir zeide hij er re kening mee te willen houden, dat da vrouw nog een blanco strafregister heeft. In het intussen uitgebrachte reclas seringsrapport wordt aanbevolen haar te doen opnemen in het r.k. meisjes huis te Alkmaar, dat voor werk voor haar kan zorgen. De officier wenste dit advies te volgen en eiste een jaar met aftrek van het voorarrest (vijf maanden) en met de bepaling, dat van de resterende zeven maanden er vier voorwaardelijk zullen worden opgelegd met onder toezichtstelling van de r.k. reclasseringsvereniging te Alkmaar. Mr A. J. Haakman, raadsman van verdachte, sprak in zijn pleidooi over haar „primitieve mentaliteit". Hij sloot rich verder bij het requisitoir aan. De rechtbank zal in deze zaak uit spraak doen op 16 December. Ter gelegenheid van het feit dat 150 jaar geleden de eerste emigranten voet aan wal op Tasmanië zetten, met het doel zich aldaar te vestigen, stelt de KLM zich voor, in samenwerking met de Nederlandse emigratiedienst een vlucht naar Tasmanië te maken met Nederlandse emigranten op 8 Februari. De vlucht zal worden uitgevoerd met een DC4 die op 16 Februari op het vliegveld van Hobart zal aankomen. Op 16 Februari wordt „People's Day" gevierd. De Nederlandse emigranten, die met de Tasmaniëvlucht van de KLM zullen reizen, zullen op 20 Februari de glorieuze intocht van koningin Eliza- oeth in Tasmanië meemaken. De 52-jarige T. R. uit Gouda is gis teren te Rotterdam tengevolge van een ongeval om het leven gekomen. De man reed met zijn bromfiets. Opeens slipte hij en kwam te vallen. Zijn. hoofd werd geraakt door een der wie len van een bestelauto Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis Cool- singel vervoerd waar bij aankomst bleek, dat hij was overleden. Gisteravond is om vijf vóór zeven la een, naar het zich nu laat aanzien, groot gedeelte van Den Haag het licht in de huizen en op straat uitgegaan. Vrijwel geheel Scheveningen, woon wijken ter weerszijden van de Laan van Meerdervoort en Loosduinen ver toonden het avondbeeld van de bezet tingsjaren: een inktzwarte duisternis. Het tramverkeer kon veelal geen voort gang hebben en verscheidene auto bestuurders achtten het raadzaam hun auto's niet verder te besturen, maar aan de kant van de weg te parkeren. In de huizen had men kaarsen en pe troleumlampen ontstoken. Het Prins Bernhard Fonds heeft gis teren een telegram gezonden naar le den van de Tweede Kamer der Staten- Generaal waarin het „de motivering van de afwijzing van het plan Staats loterij-Prins Bernhard Fonds name lijk de baten voor de afzonderlijke in stellingen zouden gering zijn on deugdelijk noemt. Het totaal bedrag van alle openbare inzamelingen beloopt ca. 5 millioen gulden per jaar. De bijdrage uit de winst der Staatsloterij ruim 2 millioen. De opbrengst der kinder- en zomer- zegels tezamen ca. 1 millioen. Alle hierbij betrokken instellingen aldus besluit het telegram gaan met het plan van het Prins Bernhard Fonds accoord en hebben vertrouwen in de verdeling door het fonds. Naar wij vernemen, zal het nieuwe Beurscomplex te Emmeloord (N.O.P.) op 23 December officieel worden geopend. Leeftijdsgrenzen van 19 tot 30 jaar. Ook zij, die nimmer in militaire dienst zijn geweest, komen voor uitzending in aanmerking. REEDS AFGEWEZEN CAND. DATEN KOMEN NIET IN AAN MERKING. In verband met een overcompleet aan onderofficieren en korporaa' is de aanneming van deze cate gorieën voorlopig stopgezet. De bezoldiging is gelijk an die van het beroe- ^personeel der Ko ninklijke Landmacht, vermeerderd met 35 voor ongehuwden en met 70 voor 'ruwden. Voor de aflossing van KOREA-vrijwitligers, die één jaar In KOREA hebben gediend, bestaat wederom de gelegenheid zich aan te melden voor dienstneming bij en uitzending naar het Voor elke maand verblijf in KO REA wordt bovendien f 100.— uitgekeerd, alsmede, zulks voor de duur van de wapenstilstand f 4.— over elke dag dat men ln KOREA normaal dienst verricht Overgang in beroepsdienst blij'ft, na. terugkeer uit KOREA, voors hands mogelijk. Aanmelding it mondeling, of schriftelijk te geschieden bij het Aanmeldingsbureau KOREA, Nieu we Frederikkazerne, van Alkema- delaan, Geb. E. 5, Kamer 9, 's-Gra- venhage, tel. 18.50 70, toestel: 1589 NAAM: ADRES: PLAATS: Aanvraag richten tot Aanmeldings bureau Korea, Nieuwe Fre ik- kazerne, van Alkemadelaan, 's-Gra- venhage. BD 45 (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5