Aardgas in eerste plaats voor hoogwaardig gebruik Minder bewolking aan de Triëst-hemel NAVO paraat POPENT „Centraal Bureau" bereikte een record-omzet Zuid-Frankrijk lijdt onder te veel water V.S. blijven hopen op gunstig onthaal door de Sovjets Minister Zijlstra: Maar de zoutindustrie kreeg het wel Strijdmacht is nu geconsolideerd Mysterieuze diefstallen van benzine opgehelderd Half jaar geëist tegen kunstschilder-oplichter Toenemende vraag naar kunstmest Rede van premier Pella Staking in Italië GEESTELIJK LEVEN BEROEPINGSWERK BESOMMINGEN IJMUIDEN Oost-Duitsland Ulbricht kondigt de loonsverhoging aan West-Berlijn bereidt zich voor Moskou en het atoomplan Stap bij het Kremlin Nederlands voetbal een openbaring I. Goezenko wil getuigen Men had hen al opgegeven VRIJDAG 11 DECEMBER 1953 (Van onze pari. redacteur) £)E MINISTER van Economische Zaken, prof. Zijlstra, heeft gis teravond in de Tweede Kamer het bewijs geleverd dat een zeer ge leerd man door een vrijwel uit puttende en zeer gedetailleeerde behandeling van een bepaald on derwerp - in snel tempo uitge sproken - een in wezen eenvoudige zaak afschuwelijk ingewikkeld kan maken. Hij deed dat toen hij zijn gasbeleid en in het bijzonder zijn aardgasbeleid verdedigde te gen de aanmerkingen die er tegen gemaakt waren. De Nederlandse Aardolie Maatschappij (de NAM) heeft na verscheidene boringen niet alleen naar olie, maar ook speciaal naar gas, enkele diep onder de grond gelegen reservoirs gevonden die het gas in exploiteer- bare hoeveelheden leveren. De Nederlandse regering neemt dat gas van NAM over, het verkoopt het aan de gemeenten die op aard gas willen overschakelen en aan de industrie. De minister staat echter op het standpunt dat het aardgas in de eerste plaats be schikbaar gesteld moet worden voor hoogwaardig gebruik, dat is voor de gascomfoortjes en de gas fornuizen in de keuken en voor chemische toepassing, en pas inde laatste plaats voor de aanwending onder ovens, omdat men daarvoor wel brandstoffen van minder be tekenis kan vinden. Hij heeft dat Donderdagavond alle maal nog eens uitvoerig, goochelend met cijfers en gegevens uiteen gezet. Wat speelt zich echter achter de schermen af en welke moeilijkheden die hij zich gedeeltelijk zelf op de hals gehaald heeft heeft de bewindsman te overwinnen? De overheid heeft van de winplaat- sc: van het aardgas naar een aantal gemeenten in het Noord-Oosten des lands een buizennet laten aanleggen. Op zichzelf was dat verstandig om dat rt geren vooruitzien is en men nog de gelegenheid had het werk niet al te duur te laten uitvoeren. Nu de productie van aardgas lang zamerhand enige betekenis begint te krijgen wil de minister aardgas wel graag aan de gemeenten verkopen, an ders rendeert ook het buizennet niet. De gemeenten weten dat de regering min of meer in een dwangpositie zit en proberen daarvan te profiteren door de gunstigste voorwaarden te bedingen. Zr haasten zich niet. De onderhande ld gen zouden waarschijnlijk vlotter verlopen zijn, als de buizen nog niet gelegen hadden Nu de afzet aan de gemeenten dus hog van een zeer bescheiden aard is zit de Twenste industrie op 't Vinken touw Zij probeert de situatie uit te buiten en het aardgas zo goedkoop mo gelijk te kopen. (Vervolg van pag. 1) Men verwacht in NAVO-kringen, dat niet alleen voor de hand liggende on derwerpen als de Europese Verdedi gingsgemeenschap, de positie van Duits-' land en de Russische politiek ter spra ke zullen komen, maar vermoedelijk eveneens de strategische en politieke situatie in Oost-Azië, de kwestie van het Suez-kanaal, die van Triest en mis schien zelfs het Brits-Perzische olie geschil. Ongetwijfeld zal de'Amerikaanse mi nister van Defensie, Wilson, door zijn Europese collega het vuur na aan de schenen worden gelegd inzake zijn ideeën omtrent mogelijke vermindering van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa, een kwestie waaromtrent voor al in Frankrijk nog altijd een zekere ongerustheid heerst. De Franse minis ter van Buitenlandse Zaken, George Bidault, die deze keer het voorzitter schap van de conferentie zal vervullen, is volgens Franse zegslieden van plan uitvoerig in te gaan op de kwestie van het verbond tussen de NAVO en de EVG. Zoals men weet. zoekt Bidault. om de Franse ratificatie van de EVG te vergemakkelijken, naar een „Atlan tisch tegenwicht" voor de Europese integratiepolitiek. Dit tegenwicht zal in de eerste plaats moeten worden gezocht in versterkte Britse en Amerikaanse garantie, maar daarnaast zal Bidault ook streven naar oen nieuwe verhouding tussen NAVO en EVG, waarbij de laatste organisatie meer afhankelijk van de eerste zai worden, en in verband daarmee ook naar uitbreiding van de volmachten van de NAVO. In welingelichte kringen wordt ech ter aangenomen. dat de conferentie zal leiden tot stabilisatie van de bewape ningspolitiek, zoals die op het ogenblik 'n het algemeen door de regeringen van de NAVO-landen is geaccepteerd. Mevrouw Li, minister van Gezond heid in de regering van Peking, en mevrouw Kovrivina, vice-minister van Gezondheid in de Sovjet-Russi sche regering, worden deze maand te Nieuw Delhi verwacht. Zij zullen op uitnodiging van de regering enkele weken in India blijven. Neen, zegt prof. Zijlstra eerst voor hoogwaardige doeleinden en pas voor de industrie als de productie groot ge noeg is om die er bij te bedienen. Plotseling werd echter een contract afgesloten met de Nederlandse zout industrie in Boekelo voor levering van 200.000 kubieke meter aardgas. Hoe zit dat? vroeg men in Twente. De minister heeft daarop geantwoord dat dit gas üiteenzelfde bron komt als waaruit de Duitsers aardgas aftap pen en dat het dus voor ons land vei- loren gegaan zou zijn als wij er niet als de kippen bij geweest waren. In de Tweede Kamer begreep drs Nederhorst van de PvdA dat niet erg goed. Hij meende in een ander ver band van de minister gehoord te heb ben dat de Duitsers dit gas niet kun nen aftappen. Om in tweede termijn te kunnen antwoorden vroeg de .bewindsman eni ge tijd om zich voor te bereiden. Gespannen wachtte de Kamer op het antwoord. Het was inderdaad zo dat het gas aan de zoutindustrie geleverd werd om te voorkomen, dat de Duit sers er mede gaan strijken. En het was ook zo dat de Duitsers het niet kunnen aftappen, wantwij hebben het nu immers al gedaan! In zijn uitvoerige rede heeft de be windsman een en ander verteld over de structuur van onze bodem, over de exploratie waarbij hij er de na druk op legde dat exploratie in ons land vrij is over de controle op de activiteit van de NAM, over de aan wending van het aardgas en over dé prijs. Bovendien heeft hij het gasbeleid in het algemeen besprekend laten uitko men dat de regionale organisaties waarin hij de Kamers van Koophandel geen invloed wil toekennen, zich op de duur zullen hebben te voegen naar een nationale gasvoorziening, die stel lig een langeafstandsgasvoorziening zal worden. Hij vroeg de Kamer tenslotte, nu de strategie vaststond hem de vrije hand te laten wat de tactiek betreft. Hij kreeg die vrije hand maar betrekke lijk, want zijn partijgenoot, de anti revolutionnair dr Schouten, wilde nu en dan toch wel in die tactiek gekend worden. De minister kon aan het ein de van de avond tevreden zijn, want zijn gasnota werd zonder verdere plichtgevingen voor kennisgeving aan genomen. Anderhalf jaar lang inoest in het ben- zinelaadstation op Rijksweg no. 12 on der Linschoten geregeld worden vast gesteld, dat benzine op geheimzinnige wijze verdween. Toen ongeveer een jaar geleden twee Utrechters, Van der H. en De B. werden gearresteerd we gens een serie diefstallen, waaronder ook die van uit dit benzinelaadstation, meende men.de daders te hebben ge vonden. Hoewel deze mannen hun straf nog uitzitten, gingen de diefstallen ech ter door. Op geen enkele wijze kon wor den vastgesteld hoe en door wie deze werden gepleegd. Gisteren echter kon de rijkspolitie te Linschoten de hand leggen op de pomp bediende D. C. S. oud 23 jaar, uit Zeg veld, die nu van deze diefstallen werd verdacht Hij 'egde een volledige be kentenis af. Het bleek dat S. de benzine niet had ontvreemd, doch kans had gezien de tel ler van de pomp terug te stellen. Hier door was hij in staat gelden uit de kas van de baas te stelen. Meer dan een jaar heeft hij deze praktijken uitge oefend en het is waarschijnlijk dat het hier om een bedrag van f 4000,gaat. De technici van de benzinerrfaatschap- pij hadden deze knoeierijen met de pomp niet voor mogelijk geacht. Een gevangenisstraf van zes maanden eiste de officier van justitie gisteren tegen de 47-jarige kunstschilder P. H. K. uit Rotterdam, die zich voor de rechtbank te Rotterdam had te ver antwoorden, omdat hij in November 1948 te Straatsburg de garagehouder A. H. zou hebben opgelicht voor een be drag van vijftigduizend Franse francs. Hii zou de garagehouder hebben ver teld, dat hij een kasteel in Engeland bezat en de zoon van H. zou daar mo gen logeren om zich in de Engelse taal te bekwamen. Bij de behandeling van de zaak bleek, dat verdachte door een Franse recht bank, op aanklacht van H., hij verstek was veroordeeld tot anderhalf jaar ge vangenisstraf. Toen was hem oplichting voor een bedrag van tweehonderddui zend Franse francs ten laste gelegd, waarbij een bedrag van 150.000 francs wegens autoreparaties. Uitspraak 24 December. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, heeft te Parijs een on derhoud gehad met de premier van het Saarland Hoffmann. OOODT R*T EN Mu'S doos a 90 ct (Advertentie, Ing. Med.) DE NATIONALE coöperatieve aan- en verkoopvereniging voor de land bouw „Centraal Bureau" g.a. te Rotter dam heeft in haar boekjaar 1 Juli 1953- 30 Juni 1953 een recordomzet bereikt van 260.237.316 gulden en 1.366.044 ton goederen. Het behaalde overschot op de huishoudelijke dienst, dat f 163.530 bedraagt zal worden uitbetaald aan de leden-verenigingen. Aan het eigen ka pitaal kon uit de winst op producten, na aftrek van de belastingen, circa f 930.000 worden toegevoegd, zodat het totaalbedrag van het kapitaalfonds stijgt tot f 11.250.000. De „tot grote voldoening strekkende aanzienlijke stijging van het goederen kwantum" is niet alleen een gevolg van een stijgend verbruik der door het Centraal Bureau gevoerde agrarische productiemiddelen, maar wijst ook in de richting van een naar verhouding steeds sterker Vordende marktpositie. De v^pag naar kunstmeststoffen nam in Nederland over de gehele linie toe. De afdeling kunstmest bereikte de nog niet gekende omzet van ruim 800.000 ton. Bij de stikstofmeststoffen onder scheidde zich het binnenlandse prijs peil zeer gunstig van het buitenland se. De Nederlandse industrie heeft haar politiek om de Nederlandse markt te voorzien los van het wereldmarkt prijspeil geheel gehandhaafd, waarbij de eigen land- en tuinbouw ten zeerste was gebaat. De afzet van bodempro ducten wordt een steeds belangrijker onderdeel van het Centraal Bureau. Ook de afzet van zaaizaad en poot- goed heeft zich gunstig ontwikkeld. De verwachtingen ten aanzien van de po sitie bij de export van bodemproduc ten, zijn in het afgelopen boekjaar niet ■beschaamd. Naar vele landen kondan aanzienlijke hoeveelheden worden af gezet'tegerf ih het algemeen "redelijke prijzen. De omzet van de afdeling gra nen en veevoeders was dit boekjaar 20 pet. hoger dan in het vorige. Hij be droeg 454.465 ton met een waarde van f 139.600.000. Van het veredelingsbedrijf van land bouwgewassen van het Centraal Bu reau werden twee nieuwe c. b.-rassen in de rassenlijst opgenomen, n.l. domi nant-rogge en vares groene erwt. In 1952 was staring c. b.-tarwe met 31 pet. van het totale areaal het meest ver bouwde tarweras. Bij het erwten-are aal nam de rondo-c. b. 51 pet. in be slag, terwijl alle c. b.-erwtenrassen te zamen 74 pet. van het totale areaal in namen. SPOORWEGWERKER OMGEKOMEN Op het spoorwegemplacement-Noord te Rotterdam is gisteren de 46-jarige weewerker J. van Herk uit Capelle aan de IJsel, tengevolge van een on- geval om het leven gekomen. Hij w„s bezig met het lossen van rails, toen een losschiztend wrikijzer hem tegen het hoofd sloeg. De wegwerker viel op de wagon en werd direct naar een ziekenhuis gebracht. Bij aan komst bleek, dat hij was overleden. Een proefmodel van de Amerikaanse versie van de Britse Canberra, een twee- motorig straalvliegtuig, is boven Bel Air in de Amerikaanse staat Maryland in de lucht ontploft. Een van de twee inzitten den verloor het leven. Een mobiele brigade van de civiele verdedigingsdienst in Engeland hield op Greenwich een 'oefening, waarbij veronder stelde atoombomslachtoffers in veiligheid gebracht werden. Een twintigtal slachtofferswordt hier met een boot geëvacueerd. I Ns v $8 „Er zijn tekenen, die erop wijzen, dat de atmosfeer tot op zekere hoogte is opgeklaard", aldus heeft de Ita liaanse premier Pella in een toespraak verklaard, die hij gisteravond in de Italiaanse Senaat heeft gehouden. Hij deed een beroep op president Tito van Zuidslavië om „zijn kaarten op tafel te leggen" en een aanvang te maken met onderhandelingen, ten einde de Triëst-kwestie te regelen. Pella zeide, dat ratificatie door Italië van het E.V.G.-verdrag zeer vergeïnakkelijkt zou worden door regeling van het probleem Triest. Hij legde er echter de nadruk op, dat, over het algemeen, de Italiaanse rege ring steeds krachtig elke stap in de richting van Europese Unie, steunt. Een belangrijk effect van het con flict over Triëst was, zo zeide Pella, dat het belette, dat het Balkan-bond genootschap in de N.A.V.O. wordt op genomen. (Zuidslavië is, mét Grie kenland en Turkije, lid van het Bal kanbondgenootschap, maar niet van de N.A.V.O.) In d.iplomatieké kringen, in Londen is' gister verklaard, dat- h-erf.mekwnai- schijnlijk is, da't de drie Westelijke mogendheden en Italië enig Zuidsla- visch voorstel zullen aanvaarden, Een millioen leden van het Italiaanse rijks personeel zijn te middernacht, voor 24 uur in staking gegaan Am loonsverhoging af te dwingen. Op het laatste ogenblik besloten leraren van middelbare scholen, voorlieden bij de spoorwegen, toezicht personeel van andere staatsdiensten en de leden van de kleine neo-fascistische vakbond niet aan de staking deel te nemen. De regering heeft maatregelen tegen deleden van het rijkspersoneel, die zich bij de staking zouden aansluiten, bekend gemaakt. De stakers zouden een dag loon verspelen en een slechte aantekening op hun conduitestaat krijgen. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Bergshaven (toez.) M. J. Pool te St Maarten (N.H.). Geref. Kerken Beroepen te Amsterdam-W.: dr F. H. van Meyenfeldt te Amersfoort. Geref. Gemeenten Tweetal te Dordrecht: F. J. Dieleman te Yerseke en W. C. Lamaen te Grand Rapids (V.S.), van wie eerstgenoemde is beroepen. Beroepen te Meliskerke: H. Lichtenberg te Rotterdam. Giften en le gaten - Ten bate van de geluidsinstallatie in de kerk ontving ds P. Vagel, Ned. Herv. pred. te Brussel een gift van 10.000 franc. De besommingen zij- IJm 16 „Ber gen" f 17.580; IJ.m 14 f 8520; HD 87 f 9180; Kw 129 f 1700 (haring), Kw 18 f 1340 (haring); Tx 33 f 3700, Ro 29 f 1640; IJm 3 f 1630; Kw 189 f 780; Kw 128 f 1750; Sch 12 f 1510; Sch 11 f 1030Kw 77 f 840. De totale aan voer bedroeg 2390 kisten. De prijzen waren Per kg: Heilbot 32.65;, Tong: gr. 3.15—3.05, grm. 2.11—1.92, kim. 2.06— 1.92, kl. I 1.80—1.70, kl II 1.50—1.36; Tarbot I 2.35—2.05. Per 50 kg: Tarbot: III 70 en IV 58; Schartong 38—36; Schol: gr. 40- 38, grm. 47—44, kim. 60—48, kl. I 55—42 en kl. II 379; Schar 258; v. Ha ring 16—12; Makreel 38—36 Schelvis: gr. 6043, grm. 57—45, kim. 5246, kl. I 4844 en kl. II 3014; wijting 238; Gul: gr. 48, mid. 4131 en kl. 22—18; kl. Haai 17—15; Ham 84; Poontjes 21.20. EEN LUGUBERE VONDST De politie van Pamplico (V.S.) heeft in een put het hoofd van de 15-jarige Betty Clair Cain gevonden, die sinds Zondag werd vermist en \vier lijk 'e volgende dag bij een rivier werd op gegraven. In de put werd ook het stoffelijk overschot van de 22-jarige Harvey Allen aangetroffen, met wie Betty Zondag was uitgegaan. Ver scheidene personen zijn reeds aange houden. waardoor de kwestie Triëst verwezen zou worden naar een rechtstreekse conferentie tussen Italië en Zuiu- slavië. Het .officiële Zuidslavische pers bureau „Tanjoeg" en dagbladen in Belgrado hebben zich uitgesproken ten gunste van bilaterale onderhande lingen, betogende, dat de Italiaans Zuidslavische overeenkomst om de troepen van de grens terug te trek ker! een goed voorteken vormt voor directe onderhandelingen. Een offi cieel voorstel is niet gedaan. Het Oostduitse kabinet heeft gister in het openbaar een regeringsdecreet besproken, dat voorziet in een „aan merkelijke verbetering van de arbeids- en levensvoorwaarden". De bespreking werd door alle Oostduitse radiostations uitgezonden. De waarnemende premier Walter Ulbricht verklaarde, dat de re gering loonsverhoging voor arbeiders in particuliere industriële ondernemingen steunde.- De regering had 764. millioen oostmark (ongeveer 636.000.000 gulden) gereser veerd voor de woningbouw. Ulbricht zeide, dat de regering de 48-urige werk week wilde handhaven. De veilig heidsmaatregelen in de fabrieken dien den verbeterd te worden. Ulbricht ver wachtte een belangrijke stijging van de industriële productie in 1954 door de „edelmoedige hulp van de Sovjet- Unie". De toepassing van Sovjetrussi- sche werkmethoden zou uiteindelijk tot een overschot van verbruiksgoederen leiden. Hier streefde de regering naar In het plaatsje Faubourgs Debe- ziers in Zuid-Frankrijk is de electriciteits- alsmede de gas- voorziening door de hoge water' stand op verschillende punten gestoord. Het ivater van het riviertje de VOrb dreigt de stadsmuren te overspoelen. De hotels in West-Berlijn hebben reeds een ongekend groot aantal boekingen vooi 4 Januari, de dag waarop volgens Westers voorstel de Viermogendhedenconferentie in West Berlijn zou moeten beginnen. De meeste bekende hotels zijn voor die dag reeds volgeboekt. Sommige hoteldirecteuren vrezen mogelijke vordering van kamers ten behoeve van de conferentie-delegaties, maar volgens geallieerde functionarissen is een dergelijke maatregel p.nwa-r- schijnlijk West-Berlijn beschikt in totaal over zesduizend hotelbedden, waarvan echter een aanzienlijk aan tal aan permanente gasten is ver huurd. Men schat, dat meer dan dui zend pers- en radiomensen voor de conferentie verwacht kunnen wor den. Het Westberlijnse stadsbestuur heeft honderdduizend mark uitge trokken voor de voorbereiding van de conferentie. Ook de postdienst be reidt zich voor op extra drukte door het plaatsen van een aantal telextoe stellen en telefoons. Er komt ^ok een extra toestel voor het overz^.i- den van telefoto's. BONN EN „BERLIJN" De Westduitse Bondsdag heeft gister met algemene stemmen een resolutie aangenomen, die de regering opdraagt ter gelegenheid van de conferentie van de Grote Vier te Berlijn, aan te drin gen op het herstel van de Duitse een heid in vrede en vrijheid. Zoals gemeld heeft de afgevaardigde van de Sovjet-Unie, Wysjinsky, nog al koel gereageerd op de rede van presi dent Eisenhower inzake het atoom- vraagstuk. Ook via Radio-Moskou kwa men nu niet bepaald hoopgevende commentaren. Zo zei een der Sovjet- sprekers: „Het is heel duidelijk, dat Amerika geen vermindering van de in ternationale spanning wenst." Hij noemde de rede oorlogszuchtig. Zowel in Amerikaanse als Franse kringen noemde men deze eerste Rus sische reacties erg teleurstellend. Men koestert weinig hoop, dat Moskou Eisenhówers voorstellen zal aanvaar den. Toch hoopt men nog, dat de uit eindelijke reacties van de zijde van het Kremlin gunstiger zullen zijn. De Pravda heeft gister teksten van de rede van Eisenhower gepubliceerd. De Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Charles Bohlen, zal direct stap pen bij de Sovjet-regering ondernemen om haar aandacht te vestigen op het sociale karakter van Eisenhowers voor stel. De Sovjetleiders moeten begrij pen, dat het voorstel een ernstig en voor de vrede toepasselijk initiatief is. De laatste jaren is veel gesproken over het spelpeil van het Nederlands voetbalelftal, maar nog niet eenmaal waren wij de opmerking tegengekomen dat het peil zoiets als een openbaring is geweest. De Zuid-Afrikanen die on langs een tournee door Europa hebben gemaakt hebben echter niets anders dan lof voor het elftal waar zij enkele we ken geleden tegen hebben gespeeld. Zoals bekend was dat een elftal samen gesteld uit spelers van Noord-West Ne derland. En nu beweert Dick Kemp, trainer van de Springbokkies, dat het de beste ploeg is geweest waartegen zijn mannen hebben gespeeld. Hij voeg de daar letterlijk aan toe: „De stan daard van het Nederlandse voetbal is zoiets als een openbaring voor ons ge weest".... Te Londen wordt vernomen, dat En geland Eisenhowers voorstel tot op richting van een internationale „atoomenergie-bank zal steunen als het in de V.N. ter sprake komt, onge acht de houding van de Sovjet-Unie. Wel liet men uitkomen, dat, zo Moskou zich afzijdig houdt, het plan zijn voor naamste waarde zou verliezen. Toen Cnurchiil van net voornemen van Ei senhower hoorde, voordat de rede werd uitgesproken, zou hij zijn „geschrok ken" en de Amerikaanse president heb ben aangeraden „het hele geval maar te vergeten".... België, dat over de rijkste uranium- mijnen ter wereld (in de Congo) be schikt, heeft het atoomplan van ganser harte toegejuicht. Premier Laniel van Frankrijk noemde het voorstel een „verstandig en edelmoedig initiatief". Igor Goezenko, voormalig codeerkierk op de "ovjet-ambassade in Ottawa, is bereid vertegenwoordigers van de Ame rikaanse senaatssubcommissie voor bin nenlandse veiligheid te ontmoeten. Het is nog niet bekend, wanneer of waar de bijeenkomst zal plaats vinden, aldus verluidt in Canadese persberichten. Goezenko, die enige jaren geleden m Canada asyl kreeg na inlichtingen te hebben verstrekt over een Russisch spionnagecomplot in oorlogstijd, leeft onder de andere naam ergens in Ca nada. In de omgeving van Malvern in de. Amerikaanse staat Iowa geraak te een met munitie geladen vracht auto na een botsing met een andere auto in brand. Toen na twee uur eindelijk de gehelj lading grana ten met korte tussenpozen in de lucht was gevlogen, ontdekten brandweerlieden tot hun verbazing,, dat de twee chauffeurs nog in leven waren en slechts lichte verwondin gen hadden opgelopen. Zeven Tsjechen die 25 Juli 11. met een eigengemaakte tank over de Tsjechisch- Beierse grens zijn gevlucht, zullen Vrij dag per vliegtuig naar de V.S. vertrekken.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5