Weer debat in Tweede Kamer over humanistische invloed DE WONDERE WAERELT Grote daling van de eierprijzen Indonesië heeft mij nog nooit uitgenodigd Stijging van overheidsuitgave Begroting Sociale Zaken geslaagd geacht BENELUX EEN in buitenlandse handel Sabena voldaan over de helicopter-resultaten De grootwinkelbedrijven vragen spreiding der loonbetalingen Koninklijke familie viert Kerstfeest in Den Haag Rotterdam thans lichthaven Altaarstenen uit Wadway er kerk weer R.K.-eigendoin Uitslaande brand te De katholieke vakbeweging besprak werkgelegenheid Jisp Doopsgezinden gaan rusthuis bouwen Tehuis komt in Schoorl Prins Bernhard hield een persconferen tie De reis naar Ethiopië R.K. priester te Rotterdam veroordeeld Kappers willen zes procent loonsverhoging Liefhebbers voor Ouwe Sinterklaas Markten Barneveld-Ede 1 VRIJDAG 11 DECEMBER 1953 (Van onze parlementaire redacteur). {-JET NEDERLANDSE volk verloochent zijn aard nooit. Het begeeft zich met een zekere wellust in theologische disputen.... bij alle mogelijke gelegenheden. Ook in de -Tweede Kamer. Dezer dagen is daar heftig gedebatteerd over de geestelijke verzorging van de mili tairen door de humanisten, en gistermiddag raakte men tijdens de behandeling van de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid opnieuw in dergelijke beschouwingen verzeild. De minister had op zijn begroting een post geplaatst voor de aanstelling van een tweede humanistische verzorger voor de arbeiders in de D.U.W.-kampen. Dat wekte de ontevredenheid op van een aantal leden. De anti-revolution- naire heer Stapelkamp was van oordeel, dat aan de humanisten een onevenredig grote invloed wordt toegekend en hij gaf. consequent aan zijn standpunt, de minister in overweging de desbetreffende begrotings post terug te nemen. TA., «wiirrvafio urnvrli Berger de verrassende mededeling, dat X/C ClIliglcLllC WUIUl het in beginsel niet onmogelijk is eens- f)E GEESTELIJKE in de K.V.P.-frac- u tie, magister Stokman, beredeneer de nog uitvoeriger, dat de invloed van de humanisten buiten de normale pro porties treedt. Hij vestigde daartoe de aandacht op de voortgaande stijging van de bedragen ,die de overheid voor de humanistische activiteit in de DU.W.-kampen beschikbaar stelt. In 1952 was dat 19.000, in 1953: 26.000 en in 1954 zal het bijna 30.000 zijn. In 1952 was er één volledig betaalde humanistische verzorger, in 1954 komen er twee. Aan salaris voor deze twee mensen wordt ruim f 14.000 uitgetrok ken. De gemiddelde bezoldiging van de vijf R.K. verzorgers is veel geringer. De K.V.P. is verdraagzaam, maar dat neemt niet weg, aldus dr Stokman, dat naar haar oordeel de hoge bedragen niet in overeenstemming zijn met de ge bleken behoeften. Tegen de post voor de twee humanistische verzorgers had ook de heer Stokman bezwaar. Prof. Lemaire van de K.N.P. dacht er precies zo over en de heer Kikkert verklaarde van zijn kant, dat de sub sidiëring voor de humanisten in verge lijking met die voor andere groepen te hoog is. De enige, die zich achter de minister plaatste was de heer Van Lier van de P.v.d.A., die betoogde, dat in de kam pen veelal sociale nood heerst, ook on der hen, die van de Kerk vervreemd zijn. Het is goed, vond hij, dat de hu manisten zich het lot van deze mensen aantrekken. Hun getal is zeker zo groot als dat van de kerkelijken, al zijn ze niet allen bij het Humanistisch Ver bond aangesloten. Men drong er voorts bij minister Suurhoff, over wiens beleid men alge meen tevreden was, op aan spoedig te komen met definitieve regelingen van de ouderdomsvoorziening en van de kinderbijslag voor zelfstandigen en met eer. ziekenfondswet. Niet mals oordeel de »en aantal Kamerleden over de So ciaal Economische Raad, die te lang laat wachten op zijn adviezen over de ouderdomsvoorziening en de kinderbij slag. Wat de werkgelegenheid aangaat, was de Kamer unaniem in haar mening dat de bewindsman over voldoende werk plannen moet beschikken, teneinde deze onmiddellijk bij omslag van de conjunctuur te kunnen uitvoeren. En wat de lonen betreft, kwam van de socialistische afgevaardigde, de heer KTADAT door de Benelux-ministers te Luxembuij het protocol was onder tekend voor een gemeenschappelijke handels- en betrlingspoiitiek van Bel gië, Nederland en Luxemburg, is gister medegedeeld, dat aan de voorbereiding van de practische verwezenlijking van de overeenkomst direct zal worden be gonnen. Reeds tijdens deze voorberei ding zullen met betrekking tot net af sluiten van handelsovereenkomsten met andere landen enkele experimenten worden ondernomen. Dit werd mede gedeeld door de Belgische minister van Buitenlandse Handel en is een grote verandering in de houding der Belgen, die eerst wih e wachten totdat de par lementen der drie landen het accoord hadden bekrachtigd. Van de zijde der Nederlandse delegatie werd het thans bereikte een keerpunt genoemd in de Beneluxpolitiek. De Benelux is thans zo erg op weg naar een volledige economische unie dat een terugga op grotere weerstan den zou moeten stuiten dan een nieuwe stap voorwaarts. gezindheid te bereiken om tot een vrijere loonvorming te komen. Daar voor zijn geen „ruwe stoten" of zachte duwtjes nodig. Afgewacht zullen moe ten worden de resultaten van het over leg in het bedrijfsleven. De heer Stapelkamp waarschuwde tegen te veel werken in D.U.W.-ver- band, omdat de arbeid in de D.U.W. declasseert en deprimeert. Van alle kanten verlangde men van de minister, dat hij het subsidie aan de emigratieccntrales zou verhogen. Men vreesde, dat zij anders op „emi- grantenjacht" zouden gaan. Ook werd gevraagd, of het wel juist is arbeiders met regeringssteun te laten verhuizen, Tijdens de eerste drie exploitatie maanden zijn op het helicopternet van de Sabena 3.094 pasagiers vervoerd. Zoals bekend is, begon de Sabena met het eerste internationaal helicopter- luchtnet op 1 September 1953. Dit net verbindt Brussel met Antwerpen en Rotterdam, met Rijsel, en met Luik, Maastricht, Keulen en Bonn. Het totaal van 3.094 passagiers mag, volgens de Sabena, als zeer bevredigend gezien worden, wanneer men rekening houdt enerzijds met de late opening van de lijndienst op Keulen en Bonn (11 Octo ber), en anderzijds met het van kracht worden van de winterdienstregeling (sedert 4 October), wat de afschaffing heeft meegebracht van een dagelijkse dienst op Rijsel en van een andere op Rotterdam. als er in ons land behoefte aan die arbeiders bestaat. In het algemeen achtte men de emigratie geslaagd. De heer Stapelkamp verzocht aan de bewindsman met een regeling te ko men, die een minimum vacantie garan deert en de heer De Kort tenslotte maande hem aan zich vroegtijdig te be zinnen op het steeds moeilijker wor dende probleem der oudere arbeiders. De Raad voor het Grootwinkelbedrijf heeft aan alle Kamers van Koophandel in Nederland een adres gezonden, waar in de aandacht wordt gevestigd op de mogelijkheid de behoeftenvoorziening der bevolking te verbeteren door sprei ding van de loonbetalingen over de ge hele week. Het publiek doet thans een groot deel van zijn aankopen vooral op Za terdagmiddag. Hierdoor ontstaat een opeenhoping, die niet ten goede komt aan de wijze waarop gekocht en be diend wordt en waardoor de distributie duurder wordt dan nodig is. Door wij ziging te .brengen in de gewoonte, dat de gezinnen van weekloners eerst op de laatste dag van de week over hun geld beschikken, zou het, naar de Raad voor het Grootwinkelbedrijf meent, mogelijk zijn een deel der aankopen gelijkmatiger over de week te vA-de- len. De grootwinkelbedrijven zouden het op prijs stellen, indien een zekere spreiding kan worden aangebracht in de uitbetaling der weeklonen door gro te werkgevers en zij menen, dat de Ka mer van Koophandel de aangewezen lichamen zijn om dit punt onder de aandacht van het bedrijfsleven te brengen, en aan de uitvoering daarvan leiding te geven. De koninklijke familie zal dit jaar het Kerstfeest met het hofpersoneel vieren in de koninklijke stallen aan de Hogewal te Den Haag. Deze vie ring geschiedt op 23 December. Er zal een kerstspel worden opgevoerd. Hare Majesteit de Koningin zal het Kerstevangelie voorlezen en ZKH Prins Bernhard een Kersttoespraak houden. De samenzang zal wor den begeleid door koperblazers van de Koninklijke Militaire Kapel. Aan de Kerstfeestviering zal door ongeveer 350 personen worden deel genomen. Heel Rotterdam heeft zich in feesttooi gestoken om tot 24 Dec. „Rotterdam-Lichthaven" te worden. Deze blijde gebeur tenis is georganiseerd ter gele genheid van het achtste lustrum van 't Rotlerdamsch Studenten corps. Gisteravond om acht uur drukte burgemeester Van Wal- sum op een knop, waardoor de Maasstad plotseling in het licht werd gezet door duizenden schijn werpers, neonbuizen, grote en kleine lampen en zelfs enorme gasvlammen. Het dorpje Wadway heeft een zeer oud Nederlands Hervormd kerkje, dat uit de vijftiende eeuw dateert. Het ge bouw wordt slechts eenmaal per jaar voor een dienst gebruikt en het ver keert in een vrij desolate staat. Tot de dingen die aan de R.K.-eredienst her innerden behoorden twee altaarstenen, die een deel van de vloer vormden. Ze waren voor de Hervorming een onderdeel van de altaartafel, die na derhand werd afgebroken. Thans zijn deze stenen opgegraven en in eigen dom overgegaan aan de R.K. kerk te Wognum. Vijf en zeventig jaar lang hebben de burgemeesters van Wognum allen telgen van het geslacht Commandeur en de R.K. geestelijkheid getracht de Ned. Hervormde kerkvoogdij te bewe gen deze voor de katholieken zo belang rijke stenen af te staan en eindelijk is dit gelukt. De stenen zijn opgegraven door de fa. Wit die ze naar de Hieronymus- kerk te Wognum heeft getranspor teerd. De stenen zijn gemaakt uit rode Bremer zandsteen en ze zijn 1.80 m. lang, 55 cm. breed en ruim 10 cm dik. Er wordt nu overwogen ze te plaatsen voor het hoofdaltaar in de R.K. kerk te Wognum. Het gat in de vloer van de kerk te Wadway zal gedicht worden met grafstenen die afkomstig zijn van de openbare begraafplaats. Gisteren iverd in het Casino te Den Bosch het werkgelegen- heidscongres van de K.A.B. ge houden. Tijdens de pauze v.l.n. r.: De Verbondsvoorzitter J. A. Middelhuis, de minister van Maatschappelijk werk mr F. van Thiel en de commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Brabant, prof. dr E. de Quay. De eieren, die het hele jaar «tuur zijn geweest, zijn gedurende de laatste we ken aanzienlijk in prijs gedaald. De eierhande' welke met grote voorraden dure eieren zat. heeft daardoor een ge voelige klap gekrege'% De verklaring van deze plotselinge daling moet vnl. worden gezocht in de verminderde ex port, speciaal naar Duitsland. Daarbij komt, dat de eierproductie op het ogen blik wel een derde hoger geschat wordt dan vorig jaar omstreeks dezelfde tijd Doordat de eieren zo duui zijn, het de binnenlandse consumptie te wensen over. Niet slechts een vergelijking met de prijzen van enkele weken geleden toont een aanzienlijke daling van de prijzen aan, ook een vergelijking met de prij zen van vorig jaar. Het sterkst zijn wel de prijzen der grote eieren teruggelopen Werd op de Barneveldse markt op 5 November per 100 stuks giute eieren nog t 21 40 geno teerd en op 26 November 19.—, thans was de notering 1 15.—, een verschil van 4 cent per ei in vergelijking met twee weken geleden en een verschil van 6.4 cent per ei in vergelijking van vijf we ken geleden. De prijsdaling van kleine eieren loopt nimmer in het oog, maar ts ook aan zienlik. Om de juiste grootte van de da ling van deze henneneieren te begrij pen, moet men in aanmerking nemen, dat deze eieren in dit seizoen nog steeds in gewicht toenemen. Maar ook zonder dit zegt het nog wel wat, dat er te Barneveld op 26 November voor 100 henneneieren f 15.40 en thans f 12.40 be taald werd, een verschil van drie cent. Vorig jaar werd op 11 December voor 100 grote eieren f 21.40 (thans f 15.00) en voor 100 henneneieren f 19.40 (thans f 12 40) betaald resp. een verschil van 6.4 en 7 cent De prijs kan echter thans 'k wat \ger zijn. omdat inmid dels de voerprijs niet onbelangrijk is gedaald. ]N DE NATIONALE die rentuin te Pretoria in Zuid-Afrika zijn drie Hjgers geboren. Neen, geen zetfout. Een lijger is een kruising tussen een leeuw en een tijger. Men had het dier overigens met even veel recht teeuw kunnen noemen. Van die drie in Pretoria geboren Hjgcrs is er een gestor ven. De ander hoopt men in leven te kunnen hou den. Van drie iijgers, die in 1935 in de dierentuin in Bloemfontein geboren werden, is er nog steeds een in leven. Naarmate de lygers of de teeuwen ouder worden, gaan zij meer en meer op een leeuw met weinig manen 'ijken. Het kruisen van leeuwen en tijgers zal èrgens wel zijn nut heb ben, veronderstellen wij. WT DE „JAPARA" van de Rotterdamse Lloyd ivordt een leeuw uit Klants dierenpark in Val kenburg naar Djakarta vervoerd, waar hij op nieuw in een dierentuin zal worden opgeborgen. De nieuwe kostbaas krijgt er tevens een aap je bij cadeau, omdat de leeuw, die bij Klant met dit aapje in één hok woonde, zo aan zijn klei ne vriendje is gehecht, dat deze heerser der wil dernis volgens deskundi gen binnen korte tijd van heimwee zou sterven, in dien hij van zijn speel makkertje werd geschei den. Ook het aapje zou waarschijnlijk spoedig wegkwijnen. Tot Gibral tar zal het tweetal echter toch gescheiden moetengc leven, want de leeuw wordt in een stevig hok aan dek vervoerd én die plaats zou in dit jaarge tijde voor het aapje do delijk zijn. Pas in de Middellandse Zee mag het diertje ook in het grote hok aan dek. De gezagvoerder van de „Ja para" zal hiervoor zor gen, al gaat het niet van harte. Want zijn com mentaar luidde: „Maar nlle verantwoordelijkheid laat ik voor die meneer Klant. Ik vind het maar een griézelige bedoe ning." QOK ALS PASSAGIEh van een vliegtuig blijkt men records te kunnen breken De 23-jarige Pa mela Martin uit Chicag' is erin geslaagd als ge woon passagier van een aantal lijnvliegtuigen de tocht om de wereld te volbrengen in negentig uur en negenenvijftig mi nuten. Dat is acht uur meller dan ooit tevoren een luchtpassagier de wereld heeft rondgereisd. Een kwestie van smaak. Wij zouden het liefst zo langzaam mogelijk rond de wereld reizen. [)E PEKSONEELSCHEI van een mijn in Naba- beep in Namaqualand (een deel van de Kaap kolonie) had Woensdag een voorgevoel van een ramp en maakte zich be lachelijk door honderden blanke en inheemse mijn werkers te verbieden In de schacht af te dalen. Een paar uur later stortte de mijn geheel in, QE FRANSMAN Herve Roger, die het slaap wandelen beoefent, was ook gisternacht weer op stap, doch maakte een zeer ernstige val, toen hij de deur uit wandelde. In zijn slaap had hij zich niet gerealiseerd, dat hij in een met grote snelheid voortdaverende trein ver toefde. Hij werd naar een ziekenhuis te Hazebrouck in Noord-Frankrijk over gebracht. Een uitslaande brand heeft gister avond de voormalige kaasfabriek in de gemeente Jisp verwoest. De laatste tijd werd deze fabriek als wasserij voor zakken en poetslappen gebruikt door de firma J. W. Snippe te Koog aan de Zaan. Twee gezinnen, een van elf en een van vier personen, die in een ge deelte van dit gebouw woonden, zijn door deze brand dakloos geworden. Slechts enig huisraad kon worden gered. De schade is bij benadering nog niet te bepalen. (Eigen bericht). Op een te Alkmaar gehouden bijzon dere vergadering van de Noordhol landse Ring van Doopsgezinde Gemeen ten werd met vrijwel algemene stemmen besloten goedkeuring te hechten aan het bestuursvoorstel om over te gaan tot het stichten en bekostigen van een Doopsgezind Tehuis voor bejaarden in Noord-Holland boven het IJ. De Dc jpsgezinde Broederschap ex ploiteert reeds door middel van de stichting voor Bijzondere Noden een tehuis voor ontheemden te Schoorl, als de plannen werkelijkheid kunnen wor den, dan zal aan dit bestaande gebouw een grote vleugel worden gebouwd. In de toekomst zal dan het gehele gebouw als rusthuis voor bejaarden kunnen worden gebezigd; de nieuw te bouwen vleugel zal echter reeds direct plaats bieden aan een behoorlijk aan tal bewoners. De kosten worden begroot op onge veer 150.000; dit bedrag zal door de Doopsgezinden in Noord-Holland door middel van leningen bijeen gebracht moeten worden. Moge de plaats zelve misschien min der centraal gelegen zijn, waar zullen de ouden van dagen hun laatste levens jaren in mooier en rustiger omgeving kunnen doorbrengen dan daar? Trou wens Schoorl is door het Broeder schapshuis reeds een centrum van Doopsgezind leven geworden. WIELRIJDSTER AANGEREDEN EN OVERLEDEN Gisteren heeft in de buurtschap Vlist een autobus mej. J. J. uit Schoonhoven, die daar op de fiets reed, aangereden en op slag gedood. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. De chauffeur heeft van de aanrijding niets gemerkt. Het slacht offer was juist in ondertrouw. (Van onze Haagse redactie). „Ik ben nog nooit uitgenodigd", be antwoordde Prins Bernhard de journa listieke vraag van een Indonesische collega, of Zijne Koninklijke Hoogheid het niet nuttig achtte ook eens een goodwilireis naar Indonesië te maken. Die vraag werd gesteld tijdens een persconferentie, waar Prins Bernhard de Nederlandse en buitenlandse pers bijzonderheden vertelde over zijn be zoek aan Ethiopië, dat uiteraard min der langdurig geweest is, dan zijn voor. gaande reizen. Het meest getroffen is de Prins ge weest door de Nederlandse pioniers geest, die tentoongespreid is door ae H. V. A. in de suikeronderneming Wongi. Niet alleen wij zijn hier trots op, maar ook de Ethiopische regering. Keizer Haile Selassie bezocht deze on derneming al verschillende malen en volgt de ontwikkeling met de grootste belangstelling. Een groot areaal bush werd opgeruimd en beplant. Volgend jaar zal er voor het eerst geoogst kun nen worden. De hier ruim voorhanden arbeidskrachten, die uit het hele land werden aangetrokken, werken bijzon der hard, sinds prestatieionen worden gegeven. De leergierigheid van de be volking is groot cn de verdiensten wor den aangewend voor verbetering van de maatschappelijke omstandigheden. Tijdens zijn verblijf vond Prins Bernhard gelegenheid op Nederlands specialiteit te wijzen op het terrein van havenwerken, wegenaanleg en bruggenbouw. Voor de Nederlanders als individuele krachten, biedt Ethio pië geen perspectief. Wel in groepsver band, als cultuuronderneming bijvoor beeld met kapitaalkra tige achter grond. Reeds heeft een groep Neder landse ondernemingen mensen op ver kenning uitgestuurd. Nagegaan wordt waar geschikte terreinen te vinden zijn voor rijst- en koffiecultuur en onder welke condities gewerkt kan worden. Prins Bernhard vond geen vrijheid de namen der betrokken ondernemingen te noemen. Op financiële steun van de Ethio pische regering mag beslist niet gere kend worden. De beschikbare gelden zijn hard nodig voor oplossing van het transport- en huizenprobleem. Deze problemen zijn de zorgenkinderen van de regering. Er is nog maar één spoor lijn, en veelal moet het transport ge schieden langs ongebaande wegen te paard of per ezel; zelfs de goudmijnen van de keizer, waar het goud als het ware voor het opscheppen ligt, moeten langs deze weg bereikt worden en kon den daardoor nog niet in exploitatie worden genomen. De Keizer van Ethiopië staat sympa thiek tegenover de Westerse wereld, niettegenstaande de geringe medewer king, die hij ontving van de Volken bond, toen het Italië van Mussolini zijn land overviel. De Italiaanse invloed is nog allerwe gen merkbaar. Niet alleen leven er nog tal van Italianen in de meest vreed zame verhouding met de Ethiopische bevolking, maar ook is het zelfs zo De rechtbank te Rotterdam heeft gisteren de 50-jarige R.K. priester J. M. A G uit Rotterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden Volgens de dagvaarding zou hij zich hebben schuldig gemaakt aan overtre ding van het buitengewoon navorde- ringsbesluit. In zijn kwaliteit van pro motor van een stichting zou hij on juiste inlichtingen hebben verstrekt over de herkomst van bankbiljetten van duizend gulden De eis was een gevangenisstraf van zes maanden. dat men eigenlijk Italiaans moet spre ken, om zich met die bevolking in de steden te kunnen onderhouden. Er leeft geen haat tegen de Italianen. „Liggen er voor de Indische Neder lander geen goede kansen?" wilde een journalist nog weten. „Stellig", ant woordde Prins Bernhard. „Maar", zo voegde hij eraan toe. „Alleen in het verband van een kapitaalkrachtige on derneming. Niet individueel. Op hun kwaliteiten heb ik kunnen wijzen evenals op de schoolse grondslag, die in Nederland gelegd wordt voor de tropenmensen". Hardop denkend wees Z. K. H. er tenslotte op, dat het voor de ontwik keling van dit land met zjjn zeer in telligente en bekwame topmensen in de regering, niet uitgesloten moet zijn, dat enig Westeuropees land een groot crediet op lange termijn verstrekt. Prins Bernhard was ervan overtuigd, dat dit aanzienlijke rente zou kunnen opleveren. Het kapperspersoneel in ons land wil per 1 Januari een loonsverhoging van zes in plaats van vijf procent. Het vraagt deze een procent meer, omdat de vijf procent naar hun me ning niet van invloed is op het ver val. Daar de bedrijfsunie het over deze kwestie niet is eens geworden met de werkgevers, heeft de be drijfsunie zich rechtstreeks gewend tot de looncommissie van de Stich ting van de Arbeid om zodoende te trachten zes procent te verkrijgen. De werkgevers en werknemers hebben het plan het volgend jaar tot een geheel nieuwe CAO te ko men, waarbij ook de kwestie van het verval, waar de bedrijfsunie af zou wilen, onder -igen zal worden gezien. Omdat het typisch Texels folkloris tische feest van „Ouwe Sunterklaas" dit jaar op Zaterdag valt, heeft het be stuur van de Texelse Jeugdherberg ge meend een speciaal weekend te moeten organiseren, teneinde de liefhebbers onder de trekkers en Jeugdherberg vrienden in de gelegenheid te stellen, dit festijn eens bij te wonen. We hadden al gemeend dat er min der „overkanters" zouden zijn, omdat de Zaterdag een slechte dag is voor de vele vertegenwoordigers en zakenmen sen, die Texel anders op de 12e Decem ber rijk is. Wie actief mee wil doen raden wij aan niet te laat te komen, want dan kan hij voor het feest begint nog de no dige voorbereidingen treffen. Immer» het zelf „meespelen" verschaft de grootste vreugde. BARNEVELD, 10 Dec. Aanvoer on geveer 42.000 stuks (groter dan gewoon lijk door de naderende Kerstdagen). De handel in slachtkippen en piepkuikens was traag. Prijzen: slachtkippen f 2.05— t 2.20, piepkuikens f 2-15—f 2.40, kal koenen f 2.50—f 2.85, alles per kg. Ove rige per stuk: tamme konijnen f 2.50— 5.25, tamme jonge duiven f 0.65—f 0.75. wilde konijnen t 1.75—f 2.25, fazanten f 3.50—1 4.50, patrijzen 1.00f 2.60. Eiermarkt Barneveld Aanvoer onge veer 1.700.000 stuks. Handel kalm. Prij zen: kippeneieren t 14.5015.25, alge mene prijs 15.00 per 100 stuks, kilo prijs f 2.35, henneneieren f 12.00—f 13.25, algemene prijs 12 40 per 100 stuks, kilo prijs f 2.25. Veluwse eierveiling „Barneveld-Ede" Aanvoer ca 900.000 stuks. Handel ln kleine eieren traag. In grote redelijk, "rijzen eieren van 52-60 gram f 11.30— i 13.00, eieren van 60-66 gram f 13.40— t 15.79, alles per 100 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9