Productieve Lamers lieeft met acht punten de leiding Fantastische moyennes op de tweede wedstrijddag Dr J. Degenaar werd door zijn oud-patiënten gehuldigd HOGE PRIJS Raad St. Pancras besloot tot de onteigening voor Nobelhof Wat de theaters brengen RËL Betere schoenreparatie Flinke Pakhuisruimte '.T&ïdbciZz Heiloo RAAD VERGADERT VRIJDAG Mutaties P.v-d.A. De Jong toonde zijn klasse Encyclopaedic als geschenk Koninklijk onderscheiden De Rijp Inwijding Doopsgez. Kerk bij NIC. SCHUIJT - SCHOORL t-AHNfcR's lederharde. Nuigbiouwerstiaat 6 - Alkmaar GEBR. STET - HERENWEG 234 Fa. G. OUDES WINKELHUIS TE HUUR GEEN KORTINGEN GEVEN WU GEEN SCHUILNAMEN GEBRUIKEN WU F. G. VRASDONK, J. GROSZ, ABONNEERT U OP DIT BLAD Warmenhuizen Om de biljarttitel Burgemeester gaf reeds terugblik op 1953 MARKTBERICHTEN HARMONIE THEATER De grote beslissing VICTORIA THEATER De raadselachtige Mr Moto CINEMA AMERICAN Robinson Crusoë en Co REX THEATER Het is feest in Parijs DE JOURNAALS Broek op Langedijk De schijven schoven weer ZATERDAG 12 DECEMBER 195S Het is de bedoeling van Burgemees ter en Wethouders van Heiloo op Vrij dag 18 December a.s. een raadsverga dering te houden, waarin de volgende agenda zal worden behandeld: Ten eerste zullen de heren A. Greeuw die de opengevallen plaats van mevr. Wieringa zal innemen en D. de Jager die door ziekte nog steeds niet aan wezig kon zijn worden beëdigd. Bij de ingekomen stukken treffen we o.a. aan een voorstel om de heer A. Greeuw inplaats van de heer A. J. Hauer in de raadscommissie voor openbare werken te benoemen: een schrijven van Ged. Staten van N.H. van 21 October 1953, waarin zij goedkeuring hechten aan het besluit van de raad tot wijziging van de verordening op de heffing van een vermakelijkheidsbelasting in deze ge meente; een besluit van Ged. Staten van N.H. houdende verdaging van de beslissing omtrent de goedkeuring van het raadsbesluit tot aankoop van enige percelen grond van Hareman e.a.; goed keuringen van Ged. Staten tot aan koop van percelen grond van de heren Steenvoorden, Zonneveld en Tesselaar, en verkoop van percelen grond aan de heren Koomen, Rozema. Van Raven- stijn: een besluit van hetzelfde college houdende goedkeuring tot bepaling van de plaats waar het gymnastieklokaal voor de openbare scholen zal worden gebouwd. Verder is er een voorstel van B. en W. tot verlaging van het getal van de opcenten op de personele belasting van 150 tot 100. Ben voorstel van B. en W tot vaststelling van de begroting en die van het grondbedrijf en tot goed keuring van het fonds armengoederen voor het jaar 1954. In het bestuur van de Partij van de Arbeid, afdeling Heiloo zijn de laatste tijd nogal wat mutaties voorgekomen. De stand van zaken is thans als volgt: Voorzitter, het tweede kamer lid, de heer Egas, en penningmeester de heer H. C. H. Hondelink. De heer K. de Vries en de dames Bergman, Massee en Hauer beraden zich nog over het overnemen van het secretariaat, door één hunner. lijk. Zonder enige twijfel zal Zonder van de komende dagen zijn klasse nog eens willen bewijzen en het zou ons niet verwonderen als hij nog een partij met vier of vijf beurten ging winnen. £)E JONG demonstreerde in zijn partij tegen Rob O verdijk voor het eerst zijn fantastisch rappelvermogen. Te genwoordig ziet men maar zeer zelden series aan de lange kaderlijn. Knappe koppen hebben uitgemaakt dat het productiever is de ballen op de kop van de tafel bij elkaar te houden en spelers als bijvoorbeeld een Wijdeveld hebben vaak niet meer dan een kwart van de tafel nodig. Toch is een serie aan de lange band voor het publiek een aantrekkelijk gezicht en daarmee werd men door de meester-rappelleur gisteravond verrast. Overdijk was te- DE GROOTMEESTERS van het klein biljart hebben gistermiddag en gisteravond in hotel de Nachtegaal met grof geschut geschoten. Jan Peetoom, die op de eerste wedstrijdmiddag twee overwinningen boekte, is daar het slachtoffer van geworden. Hij heeft het gistermiddag niet tot winst kunnen brengen, maar Lamers bleef staande. Deze mentaal uitermate sterke Beverwijker wees eerst Peetoom terug om later van Overdijk te gaan winnen. Met acht winstpunten uit vier partijen moet Lamers tot de grootste kanshebbers worden gerekend. Toch heeft hij gisteren niet de meeste indruk kunnen maken. Die eer eisten De Jong, waarschijnlijk de sterkste speler op klein biljart in Nederland, Ber- keimans en IPijdeveld voor zich op. Deze heren speelden maar met moyennes van 57.14, 66.66 en 80.—. Series van tegen de 200 en meer zelfs, bleken voor hen een zeer normale zaak. Niet echter voor de toeschouwers die vele uren lang gefascineerd van dit wondermooie schouwspel hebben genoten. y^NDERMAAL ZIJN wij tot de conclu sie gekomen dat biljarten toch maar een wonderlijke sport is. Wijdeveld, technisch de sterkste speler van dit achttal, verloor kansloos van Berkel- mans. Na vijf beurten wees nog niets er op dat Berkelmans met grote voor sprong zou gaan winnen. Toen de man uit Vught echter voor de zesde maal naar de tafel stapte, was dat om met een machtige slotserie van 207 de partij Uit te maken. Wijdeveld is geen speler die een der gelijke nederlaag zo maar zonder meer kan accepteren. Steffers werd daarvan het slachtoffer. Drie beurten had de Amsterdammer nodig om warm te draaien. Toen kreeg hij van Steffers een behoorlijke aanvangsstoot. Meteen verbluffende accuratesse hield Wijde veld de ballen in positie, scoorde vlie gensvlug enkele tientallen caramboles en een kwartier later had hij de eerste 100 bereikt. Onverstoorbaar ging Wij develd door. Doodstil werd het in de biljartzaal van de Nachtegaal. Het pu bliek voelde dat de eenzame man met die uitermate gevoelige handen bezig was een grootse serie op te bouwen. De 200 werd gepasseerd en het zag er naar uit dat Wijdeveld de partij in de vierde beurt zou gaan uitmaken. Op 241 brak de serie echter af, maar het bleek spoedig dat Wijdeveld nog geens zins was leeggespeeld. In de volgende beurt scoorde hij namelijk de ontbre kende 90 caramboles. Het is altijd een prettig gezicht Steffers aan het werk te zien. Hij heeft een bijzonder fraaie stijl, speelt ook sterk, maar hij kan blijkbaar niet finishen. Dat bleek ook weer in zijn partij te gen Jan Peetoom. Na tien beurten had Steffers een voorsprong van 310 tegen 196, maar hij had nog elf beurten no dig om de 400 vol te maken. Bijna had Peetoom daarvan gebruik kunnen ma ken om ook zijn derde partij te win nen. De man uit Schagen kwam slechts elf caramboles te kort. Met Zondervan is iets aan de hand. Hoewel hij gistermiddag een overwin ning behaalde op De Jong, heeft de Fries nog steeds geen sterke indruk kunnen maken. Hij is wat onzeker, speelt te nonchalant en mist de bra- vour die hem anders uit de meest las tigste situaties kan redden. Hij had tegen De Jong 17 beurten nodig om te kunnen winnen en dat is voor een spe ler van het formaat van de Fries te Veel. Berkelmans stond hem later op de dag 16 beurten toe. In die tijd bracht Zondervan het tot 265 caramboles en speelde dus met een moyenne van 16.51. Door deze nederlaag is hij uitge sloten voor de eerste plaats. Voor de kanshebbers is dat echter zeer gevaar gen dit machtsvertoon niet opgewas sen. De jonge Zaandammer is bepaald uit vorm, heeft geen gevoel in zijn handen en hij kon het in de zeven beurten die De Jong hem toestond niet verder dan26 caramboles brengen. Tegen Lamers speelde Overdijk be ter. De Beverwijker draaide wat stroef en toen hij in de 13e beurt de 400 vol maakte, was Overdijk hem tot op 39 ca ramboles genaderd. Ook Peetoom ca pituleerde voor Lamers. Na elf beur ten was bij de stand 240—201 in het voordeel van Peetoom nog van alles mogelijk, maar de Schagenaar kon niet antwoorden op de serie van 171 die Lamers in de 12e beurt produceerde. De uitslagen luiden: Wijdeveld 400 5 241 80.— Steffers 73 5 40 14.60 Steffers 400 21 77 19.04 Peetoom 389 21 78 18.52 Lamers 400 13 136 30.76 Overdijk 361 13 98 27.76 Berkelmans 400 6 207 66.66 Wijdeveld 81 6 33 13.50 Zondervan 400 17 128 23.52 De Jong 335 17 145 19.70 Lamer 400 15 171 26.66 Peetoom 301 15 171 20.06 De Jong 400 7 175 57.14 Overdijk 26 7 10 3.71 HANDBALPROGRAMMA AVA Het programma van AVA voor Zon dag ziet er als volgt uit: Thuiswedstrijden: Heren: AVA 1 Tonegido 2; AVA 2Tonegido 1 en adsp. AVA a—AVA b. Uitwedstrijden: Dames: Nieuwe Nie- dorp—AVA 2 en BSV 2—AVA 3. Zaalhandbal in het RAI-gebouw te Amsterdam: Dames: AalsmeerAVA 1. Vanmorgen Is dr J. Degenaar Sr, die vandaag 50 jaar arts is, in zijn woning aan de Wilhelminalaan temidden van een kleine groep oud-patiënten, op in tieme maar hartelijke wijze gehuldigd. Het was de heer H. E. Wiéljöl'sp 8ie namens hen en de vele vrienden van de dokter, die niet aanwezig konden zijn, de dank vertolkte van deze grote groep van mensen, die in de ware zin des woords vrienden met hun huisdok ter zijn geworden. In een korte speech gaf de heer Wie- bols een overzicht van de inspannen de praktijk van een huisdokter, die in verhouding tot zijn arbeid heus niet zo royaal betaald wordt als een jonge tje uit de praktijk van dr Degenaar dit eens uitgerekend had. Volgens deze berekening zou dr Degenaar dan een vermogen in de schoot zijn geval len. Spreker roemde de vriendelijk heid en beslistheid van dr Degenaar en illustreerde deze eigenschappen aan de hand van een voorbeeld, waarbij de doktoren Degenaar senior en iunior eens een verschil van mening over de bedlegerigheid van een patiënt had den en waarbij de vader het achteraf „natuurlijk" beter had geweten. De grote waardering, die men voor dr Degenaar heeft verkregen kwam duidelijk tot uitdrukking, toen de heer Wiebols hem namens de patiënten twaalf delen van de Winkler Prins encyclopaedia en nog een ander boek werk overdroeg. Het behoeft wel geen betoog, dat dr Degenaar door dit blijk van sympa thie diep getroffen was en dan ook hartelijk dankte voor dit mooie ge schenk. Bij het ter perse gaan van dit num mer vernemen wij, dat dr Degenaar in verband met zijn jubileum is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, welke hoge onderschei ding hem vanmorgen werd uitgereikt. Naar wij vernemen zal a.s. Zondag S.ieuwL .gebouwde kerk van de "Doopsgezinde Gemeente in gebruik worden genomen. De inwijdingsplech tigheid wordt geleid door de vroegere predikant hier te plaatse, ds P. Keu- ning, die thans als predikant te Borne (Ov.) staat. De dienst zal te 2.30 uur aanvangen. ZONDAG 13 DECEMBER VAN 8-1 UUR Gelijmde rubberzolen, dames J 1.38, heren f 1.58 per paar, onderzetten inbegrepen. GEVRAAGD: IN CENTRUM STAD HEILOO TELEFOON 4388 Bij het inzenden van num merbrieven op advertenties wordt beleefd verzocht het juiste nummer In de linker bovenhoek van de enve- oppe. voor goud, zilver, ju welen, bloedkoralen. Langestr. 14, Alkmaar Bekend filiaalbedrijf in de textielbranche zoekt in Alkmaar een met ot zonder woning Brieven met opgave van indeling, oppervlakte en huur aan het bureau van dit blad onder no. HA 693 Bur. Ver. Noordh. Dagbl. Voordam, Alkmaar. WORMIRVKR OU*. Maar.M hot gehot» |o«o één pHJ* één KWAUT0T Agentschap BERGEN t Karei de Grootelaan 20 - Tel. 2.1.3.0 Agentschap HEILOO t Kennemerstraatweg 307 - Tel. 5.6.8.1 Uw was Maandag of Dinsdag gehaald, Zaterdag ihuis In café Slikker is een aanvang ge maakt met de strijd om het biljart- kampiaenschap van Warmenhuizen. In de groep deelnemers is een wijziging gekomen: in plaats van de heren G. Sevenhuijsen en Mart. de Groot spelen namelijk de heren Mart. Pronk en Th. Smit. De eerste uitslagen waren: Jn. Kuiper Jn. Slikker Th. Quant Th. Smit Jb. Swan Nic. Pronk Mart. Pronk M. A. de Groot Jn. Slikke Th. Smit 120 170 90 100 130 190 100 200 170 100 120 164 90 85 120 180 54 200 101 100 19 19 21 21 21 50 22 45 6.31 8.63 4.28 4.04 4.61 7.30 9 18 6.— 9 81 22.22 15 15 40 6.73 26 6.66 Twee Fransen, Claude Magnan en Paul Chanson, hebben een „protonenmicro scoop" vervaardigd, die nog beter zou zijn dan de eleetronische. In de Vrijdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering heeft burge meester Kroonenburg een terugblik ge geven op het bijna afgelopen jaar. Spre ker releveerde de ramp die Nederland trof en de spontane hulp welke aller- wege geboden werd. De Raad nam in goede samenwerking met B. en W, be langrijke besluiten, zoals de bouw van nog vijf nieuwe woningen voor Nobel hof, de aanbesteding van drie bubbele woningen en de naasting van de wo ningbouwvereniging en de stichting van een gemeentelijk woningbedrijf. Voorts het besluit tot vernieuwing van het verenigingslokaal, aanschaffing nieuwe motorspuit en aankoop nieuw brand weermateriaal. Ten aanzien aan het onteigeningsplan van een strook grond voor uitbreiding van Nobelhof nam de raad het voorstel van B. en W. aan ALKMAAR, 11 Dec. Bevelanders 10; tomaten 2-377; witlof A 2530 en B 12 28; bloemkool AI 5064 en B 1341; rode kool 58,50; savoye kool 6; groene kool 511; spruitkool A 2039 en B 15 20; boerenkool 611; sla 315; an dijvie 617; rode bieten 47; bospeen 1217; winterpeen 57; waspeen 24 26; uien 2,50—7; prei 8—12,50; peter- relie 2,505; soepgroenten 211; knol- soepgroenten A 7—8 en B 2,504; appels: Bramley Seedling K 9—11, Cox Orange Pippin K 1820; Goudreinetten H I 20 —28 en AA 3$ Groninger Kroon H I 2026; Present van Engeland H 24—37 en Zoete Winterkroon H 16—23; peren: Beurré Alexander Lucas H I 2127, Com- tesse de Paris H 16, Gieser Wildeman H 15—20 en A 25—34, St Rémy H 17 en A 21 en Winter jan H 1217. NOORDSCHARWOUDE. 12 Dec. 17.000 kg uien 5,40—5,80, grove 4,90— 5,30, drielingen 910 en nep 15; 1000 kg peen B 5 en C 5; 27.000 kg rode kool A 6—7,50 en B 5; 2100 kg gele kool A 6—7,50 en B 5; 10.000 kg groene kool A 7—8,10 en B 5—5,10; 39.000 kg witte kool 4,50—5,10; 23 000 kg andijvie I 17,20 —19.80, II 12,10—16,90, B 9,70—13,60 en BII 8,40—11,40. Doorgedraaid: 11.000 kg wite kool, 20.000 kg rode kool, 2000 kg gele kool en 2000 kg groene kool. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Dec. 26.000 kg uien 5,20—6,30 en grove 5,50 —5,70; 25.000 kg andijvie 15,4021,50; 37.000 kg gele kool A 67,40 en B 5; 33.000 kg groene kool A 7—8,10 en B 5,50—5.80; 34.000 kg rode kool A 6— 9,30 en B 5; 6500 kg peen B 5—6,10; 2000 kg witlof I A 32—39; 1900 kg bieten A 5,20—5,30; 500 kg spruiten 1527. Doorgedraaid: 43.000 kg witte kool, 13 000 kg gele kool, 10.000 kg rode kool en 4100 lachende Japanees, de redder in kg groen» kool. nood. Hij weet beide slachtoffers Deze opmerkelijke film, waarin dap pere mannen strijden voor de vrede in het zwaar beproefde Korea, heeft de toeschouwers van het begin tot het einde geboeid en hun getoond hoe na felle strijd, met hachelijke situaties, succes werd behaald. Bovendien was er een zeer goed uitgewerkte romance tussen kolonel Steve en Linda Day, een lid van de United Nations commis sie in Korea. Als Steve naar het front wordt gestuurd om de coommandant van een regiment te vervangen, gaat Linda mee als lid van het vluchtelin gen comité. Beide hebben het lang niet gemakkelijk, komen voor onverwachte en moeilijke problemen te staan, maar toch brengt het spannende slot een aan. trekkelijke oplossing, want Steve weet dat Linda met groot verlangen zijn te rugkomst tegemoet ziet. Zowel het spel van Robert Mitchum als dat van Ann Blyth was uitstekend. De regie stond voor moeilijke proble men. maar regisseur Garnett heeft ze op boeiende wijze opgelost. Een interessante watersportfilm gaat aan het hoofdnummer vooraf. Misdadigersverhalen, die zich in het verre Oosten afspelen worden gewoon lijk gestofferd door een aantal geheim zinnig doende Chinezen. Deze Ooster lingen zijn nu eenmaal ondoorgronde lijke mensen en als er smokkelzaken voornamelijk narcotica betreffende aan de orde zijn is een Chinees mi lieu het sensationeelste en geheimzin nigste dat men zich kan wensen. De bekende filmspeler Peter Lorre, op de film de Japanees met de eeuwige glimlach, die zich als een onschuldig handelaartje voordoet, is de hoofd persoon in deze spannende film. Hij is een smokkelbende op het spoor, die overal haar vertakkingen heeft. Mr Moto maakt een tocht met het schip Marco Polo van San Francisco naar Shanghai en treedt onopgemerkt als beschermer op van een jonge man, de zoon van de reder, die door zijn vader naar China gestuurd is om een einde te maken aan het smokkelen van byouterieën op zijn schepen. De jonge man maakt aan boord ken nis met een meisje, dat uitgezonden is om hem te bespionneren, maar dat verliefd op hem wordt en ten slotte als zijn beschermengel optreedt. Het vergaat beiden slecht, want in een nachtclub in Shanghai worden zij overvallen en in een kluis geworpen, waar zij op het moment wachten, dat men hen spoorloos zal laten verdwijnen. Natuurlijk is mr Moto, de glim- de te bevrijden en laat de vertegenwoordi ger van de rederij in Shanghai arres teren omdat deze de leider der smok kelaars is gebleken. Een spannende film waarin Peter Lorre, Virginia Field, Thomas Beek en Sig Rumann de hoofdrollen spelen. Vooraf o.a. een prcahtige film over het temmen van wilde paarden, de medische dienst in Nieuw Guinea en een tweetal alleraardigste tekenlilms. Stan Laurel en Oliver Hardy maken het de komende dagen in Cinema Ame- ricain weer bar bont. Ditmaal erven zij van een suikeroom een motorjacht en emigreren met een statenloze en nog een vreemde sinjeur naar een on bewoond eiland waar zij enige jaren doorbrengen en natuurlijk weer voor tal van vreemde situaties zorgen. Of beter, die situaties zijn door een won derlijke scenarioschrijver uitgedacht. Hun avonturen krijgen een drama tisch accent als er een charmante jongedame op het eiland wordt af gezet (hoe, dat moet U zelf maar gaan zien), wanneer er uranium wordt ge vonden en het eiland vervolgens door toeristen en gelukzoekers overstroomd wordt. Door 'n vulkanische aardbeving verdwijnt alles naar de diepte van de oceaan, behalve Stan, Oliver, de jonge juffrouw en de twee emigranten die, drijvend op een schavot, met een strop om hun hals door een schip opgepikt worden. „Hoe verzinnen ze het" hebben we gedacht Met welk een originaliteit heeft Ju- lien Duvivier, de regisseur van Don Camillo, zijn nieuwe film ,,'t Is feest in Parijs" uitgewerkt. Hij doet 't alle maal heel anders dan anders. Geen aanzwellende ouverture-muziek, geen ellenlange lijsten met namen van een paar bekendè en tientallen onbekende medespelenden en medewerkers, maar opeens twee mensen op het witte doek, twee regisseurs, Henri Cremieux en Louis Seigner, die eens een film in elkaar zullen draaien. De een is een gematigd man, die het scenario vooral een menselijke kant wil geven, de nader daarentegen borrelt van sen satiezucht. Hij zoekt in elke scène naar woeste achtervolgingen, naar si nistere mannen met knallende revol vers en vooral naar wat zwoele en tourage. Ge moet die twee met elkaar zien bekvechten. Dat begint al aan het ontbijt, het zet zich voort op straat en de kapper, die de beide se- nariofabrikanten onder het mes heeft, moet op zijn qui vive zijn om de sen satieman niet te onthoofden als deze bij iedere uitval uit zijn stoel veert. En intussen ziet de toeschouwer hoe de beide heren zich het verhaal van het feest van de veertiende Juli hebben gedacht. Eerst zoals de een de idylle tussen Michel Auclair, de aardige Pa- risienne, en haar fotograag ziet en dan hoe de ander de geschiedenis wil do on verlopen. Dany Robin is in dit ver haal de zakkenroller en inbreker, die tijdelijk de taak van de verliefde fo tograaf overneemt als die tussen de bedrijven door een afspraakje nakomt met een hogeschoolrijdster uit het cir cus. Een buitengewoon geestige film, die als een frisse wind door de zaal gaat. Ge moogt deze originele rolprent niet verzuimen. Er valt heel veel te genieten. In het voorprogramma wordt nog een filmpje vertoond over Aruba, het eiland in de branding. In het binnenlands nieuws van deze week kunnen we nog een stukje Alk maar bespeuren en wat zou dan anders zijn dan de kaasmarkt. Nu niet vanwege de kaas. maar om de weegschalen die de cameramensen 'hebben opgenomen in hun reportage over het ijken van ge wichten. De mensen van het film- nieuws zijn nog even in de buurt ge bleven, want in ditzelfde programma komen ook opnamen voor van de over haal te Avenhorn, waar de schuiten van de tuinders over de weg worden gereden om van de ringvaart in de poldersloten van de Schermer te ko men. De geringe regenval van de laat ste maanden heeft al heel wat narig heid veroorzaakt. Dat zien we in de Oostelijke provincies, waar de pompen en regenputten geen druppel meer geven en op de rivieren, waar de wa terstand zo laag is. dat de aken slechts met halve lading kunnen varen. Een dapper staaltje zijn de opnamen vanaf de 150 meter hoge schoorsteen van de Oranje Nassau mijn in Zuid-Limburg. Polygoons wereldnieuws heeft de Zie- rikzeese kinderen vergezeld op hun reis naar Frankrijk. Het brengt ae toe schouwers vervolgens naar de Engelse badplaatsen, waar een hinderlijke vlie genplaag heerst, naar een veetentoon stelling in Londen en geeft verder op namen van een nieuwe autostrade in Venezuela, van een tornado in de Verenigde Staten en van de conferen tie op de Bermuda-eilanden. Tot slot zijn er nog enkele flitsen van de we reldreis van het Britse koningspaar. Van Week tot Week. Een goed ver zorgd journaal met vele interessante actuele opnamen waaronder het bezoek van de Koningin van Engeland aan Panama. Verder een felle brand in Poesan en de afzetting van de vorst van Oeganda. Ook ziet men de vlieger die tweemaal zo snel gaat als het ge luid. Synghman Rhee brengt een be zoek aan Formosa. Zuid-Engeland had veel te lijden van een vligenplaag. Als besluit opnamen van de samenkomst van de Grote Drie op Bermuda. met vier tegen drie stemmen. Tegen stemden de heren Duif, Van Kampen en Timmer. De voorzitter deelde mede dat Dins dagmiddag de nieuwe brandspuit aan de gemeente zal worden overgedragen. Wat betreft de werkzaamheden door de vaklieden verricht in opdracht van de gemeente is de schaal als volgt be paald: Aannemers tot f 3000, schilders tot f 1000 en smeden tot f 500 alvorens dit rouleert. De kosten van vier stook- kachels der OLS bedroegen in 1950, 1951, 1952 en 1953 resp, f 543.61, f 1027.24, f 869.48 en f 884.—. Onderhoudskosten inbegrepen. Met de Bank van Neder landse Gemeenten werd een rekening courant-overeenkomst aangegaan groot f 18.000 met een debetrente van 3 pet, en een creditrente van vijf-achtste pet. De raad ging accoord met de vaste be noeming van de gemeentewerkman, de heer T. Ruis. Hierna kwam aan de orde het voorstel om tot onteigening over te gaan van een strook grond ten Noorden langs de Bakkerslaan voor de uitbreiding van Nobelhof. De voorzitter lichtte het voorstel nader toe. zoals wij dit reeds publiceerden. Tijdens de ver gadering gaf de heer Rus, de gemeente architect nog een nadere technischs uitleg van het plan. De heer C. Duil sprak zich uit als een principieel tegen stander van onteigening. Spreker stel de voor om nader in contact te treden met de eigenaar, de heer Peereboom. De heer Timmer vroeg of ernog met Peereboom onderhandeld was. De voorzitter antwoordde van de laatste tijd niet. De heer Timmer zei ook te gen onteigening te zijn. De heer Kloos terboer zei dat er met de heer Peere boom niet veel te beginnen was. De heer Van Kampen stelde voor om een tussenweg te kiezen. Spreker wilde f 6500 bieden voor het stuk bouw grond. De voorzitter zei dat Peereboom f 7000 vroeg als uiterste bod. Spreker had toen eerst gesproken over onteige ning en zei dat het geen zin had nog een nader bod te doen. De voorzitter zag er een gemeentebelang in als de onteigening doorging. Een andere keus is niet mogelijk, gezien de houding van de eigenaar. Wethouder Groen zei dat er aan het onderhandelen eens een einde moest komen. De voorzitter be toogde nog dat de eigenaar alle gele genheid had zijn bezwaren in te dienen. Spreker zei dat bij een te hoge prijs de gemeente haar bouwplannen wel op kan bergen. Na enige discussie en tot stem ming overgaande werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Verder werd een voorstel aangenomen tot het verbod om rijwielen te plaatsen in de Boeterslaan bij het sportveld van Vrone. De laatste zal nu voor een rij wielstalling zorgen. Bij de rondvraag vroeg de heer Nierop inlichtingen over het saldo ad f 5000.van het fonds armengoederen. Hij wilde er land voor kopen. De voorzitter antwoordde dat er destijds waardepapieren voor gekocht waren. De heer Nierop vroeg verder de aandacht voor de woningbouw te Akersloot. Spreker had zijn ogen uitge keken, dat er zulke mooie woningen waren. Is dat soms ook niet iets voor St. Pancras. De voorzitter zei dat voor de woningen aan de Stuimellaan te St. Pancras vrijwel de zelfde huurprijs zal gelden. Niettemin is het college van B. en W. bereid een en ander nader t# bekijken. Met de wens op een goed uit einde van het oude jaar sloot de voor zitter daarop de openbare vergadering. De competitie van de Broeker Dam club heeft de volgende uitslagen op geleverd: le klas: P. de KroonC. Weder 2—9, P. de KroonJac. Bakker 2—0. 2e klas: A. LeegwaterG. Balder I— 1, C. Kok—A. Balder 2—0, A. Boon- H, Balder 02, J. BoeyerE. Smit 2—0. 3e klas: J. KooyH. Timmerman 2-0, W. Koedijk—B. Koedijk 0—2.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 12