eocJa PELS' Stad en omgeving loo CIGARETTE N fuXet&tofckpaJtJünq! Anderhalf jaar geëist tegen de exploitant van verkooplok'aal Automobilisten kregen zware straffen Oratorium Der Messias werd in 24 dagen gecomponeerd Het veilingbestuur en de R.K. kleinhandelaren komen bijeen Para-normale waarneming bij dieren niet onwaarschijnlijk „Kerel van een vrouw" kreeg een goede vertolking r Zware straffen gevraagd tegen chauffeurs VOOR DE 16E KEER Voor de Alkmaarse rechtbank Advocaat hield vloeiend pleidooi Uitvoering door Toonkunst De gemeente kan het zelf goedkoper Late conclusie CITROEN PREMIES ZIEKENFONDS VERHOOGD Dr van Tiel kon echter geen bewrs leveren Als bijen om de honing Beroep Geref. Kerk (Art, 31) Schouwspelers zijn heter stuk waard Bloem wijk jeugd zag vele, mooie films Persoonlijke en materiële schade door onveilig verkeer WOENSDAG 16 DECEMBER 1953 Een gevangenisstraf van anderhalf jaar werd gistermiddag voor de Meer voudige Kamer geëist tegen de Alkmaarse exploitant van een verkooplokaal J. S., die zich in 1952 en 1953 onder valse voorwendsels een bedrag van onge veer f 1000 van een „compagnon" zou hebben toegeëigend en bovendien ten nadele van Maatschappelijk Hulpbetoon een bedrag van f 356 zou hebben ver duisterd. Wat het eerste ten laste gelegde betrof zou hij bij zijn relatie aan hoord gekomen zijn met het verhaal dat hg van een emigrant een gehele in boedel voor ongeveer f 1500 kan overnemen en hij had daarbij verklaard, dat deze partij met een zoet winstje verkocht zou kunnen worden. De geldschieter ging hierop in met het minder prettige gevolg echter dat hij naar zijn geld kon fluiten. De advocaat van verdachte, mr H. Lestcrhuis, gaf van zijn cliënt, die in de rapporten een „genie in het verzinnen van leugens" werd genoemd, een karakterschets die wel enigszins van die der rapporteurs afweek. reden en later afgemaakt moest Volgens hem was verdachte een hard werkend man, die alleen niet met geld kon omgaan. „In dit geval," aldus mr Lesterhuis, „is van verduistering geen sprake, maar heeft mijn cliënt een geldsbedrag geleend dat hij nog niet heeft kunnen terugbetalen." Het subsidiair ten laste gelegde werd door verdachte zonder meer toegegeven. Een gevangenisstraf van 2 maanden en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van acht maanden werd door de officier van justitie mr J. C. V. Meisch- kc geëist tegen de autohandelaar J. v. R. uit Alkmaar. Deze zaak waarvan wijin de krant van Woensdag 2 December reeds een verslag gaven, kwam in het kort hierop neer dat twee agenten in de nacht van 11 October verdachte hadden aangehou den, omdat hij bij het starten met zijn wagen bijzonder veel lawaai had ge maakt. De bestuurder rook na zijn aanhouding naar alcohol en werd vei ligheidshalve mee naar het bureau ge nomen en daar verhoord. De verdediger, mr W. C. A. Buers achtte het zeer on waarschijnlijk dat zijn cliënt tijdens die nacht „onder de invloed" was geweest. Dat de verdachte bovendien slingerend gereden zou hebben noemde hij twij felachtig, zo niet onmogelijk, daar de wagen toen de bestuurder een stop teken werd gegeven slechts 10 meter had gereden. Op deze en andere gron den pleitte mr Buers vrijspraak, daar bij de opmerking lancerend dat hij een onvoorwaardelijke vrijheidsstraf in deze zaak toch zeker niet op zijn plaats achtte. Een ongeluk waardoor de tuinder M. V. uit Castricum waarschijnlijk voor zijn gehele.leven ongelukkig zal blijven was op 13 Maart veroorzaakt door de Vlaardingse chauffeur J. H. P. P. had op genoemde datum getracht een in dezelfde richting rijdende paard- en-wagen waarop V. was gezeten, te passeren. De bestuurder van een voor liggende tankauto was deze manoeuvre gelukt, maar P. faalde, omdat toen hij naast de kar reed met grote snelheid een tegenligger zag naderen. Hij bracht zijn veewagen zo snel naar de rechter kant van de weg dat het paard aange- WILT U EENS GOED GEKAPT WORDEN! Studio-Coiffure Simon Kaper", maakt, wat bij U past. Robot-Wave. De nieuwe perm.- wave 12.5015.compleet. HAARVERVEN ALLE KLEUREN Zaamveg 115B - Wormerveer Tel. 82642 Filiaal Grand-Hotel „Gooiland" Hilversum. Dépos. Chanel - Caron - Klytia - Max Factor Yardley enz. Tevens vlotte 2e kapster gevraagd. (Advertentie, ing. Med.j wor den en de tuinder door de schok van de bak viel en beide benen brak. Tegen de onverantwoordelijke rijder werd een boete van f 200.of 40 dagen geëist. Het is nog zeer de vraag of de getui ge, die tijdens de zitting met twee krukken tot voor het getuigenhekje moest strompelen, ooit weer zijn lede maten normaal zal kunnen gebruiken. Tegen de Alkmaarse mejuffrouw K., die zich aan diefstal had schuldig gemaakt, maar niet voor de behande ling van haar zaak ter zitting was ver schenen, werd een gevangenisstraf van 1 maand gevorderd. In alle zaken zal over veertien dagen uitspraak worden gedaan. Vijftien keer een bijkans uitverkocht huis voor een en dezelfde toneelvoor stelling komt sporadisch voor in Alk maar. Johan Kaart en zijn gezelschap leverden dit. „Potasch en Perlemoer" is zo geweldig in trek dat een 16e op voering noodzakelijk bleek. Zondag 20 Dec. kunt ge in het Gulden Vlies Johan Kaart en Johan Boskamp nogmaals be wonderen. WOENSDAG VICTORIA THEATER. 2.30 en 8 uur: De raadselachtige mr Motto (14 jr). HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 u.: De dertiende getuige (14 jr). CINEMA AMERICA IN, 2.30 en 8 uur: Robinson Crusoë en Co. (a.l.). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: 't Is feest in Parijs (18 jr). GULDEN VLIES, 8 u.: Selskip Friso. WAPEN VAN HEEMSKERK, 10 uur; Vergadering kuikenfokkers. 8 uur: Vergadering Land- en Tuinbouwjonge- ren. HARMONIE, kleine zaal, 8 uur: Dr A. Melchior spreekt voor het Nut over Oost-Afrika (met film). CAFE HARING, 8 uur: Vegadering kaoDerspatroons. GULDEN VLIES, 7.30 uur: Vergade ring Grond- en Huiseigenaren. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Het geheim van de Madonna (18 jr). donderdag VICTORIA THEATER, 8 uur: Alles draait om Eva (18 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: De dertiende getuige (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Ro bert Koch (Herv. Jeugdraad). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: 't Is feest in Parijs (18 jaar). GULDEN VLIES. 8 uur: Concert Noordholl. Philh. orkest. Stadhuis, 2 uur: Raadsvergadering. Valks Lunchroom, 8 uur: Ver. Weer- en Sterrenkunde. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Iwo Jima (14 jaar). dienst apotheken Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Ritsevoort 5. hoog water te bergen aan zee Woensdag 11.46 0.10 Donderdag 12.29 0.58 te camperduin Hoog Laag Woensdag 12.01 0.15 6.01 18.15 Donderdag 12.34 1.03 6.34 19.03 B. W. uit St Pancras, een jongeman van 18 jaar, had met zijn auto als niet geroutineerd rijder eveneens 'n gevaar lijke schuiver gemaakt. Door bij een S - bocht niet geheel rechts te rijden en door bovendien zijn richtingaanwijzer rtiet tijdig uit te steken had hij bijna een botsing veroorzaakt met een hem achterop komende motorrijder. Geluk kig was de laatste er nog goed af ge komen, maar dat was toch geen reden voor deze geweest het er bij te laten zitten. Eenmaal voor de kantonrechter gedaagd werd tegen de jeugdige auto mobilist een boete van f 6.gevorderd Hij zal zich echter bijzonder onprettig gevoeld hebben toen gisteren voor de meervoudige kamer een boete van £.100.tegen hem geëist werd. PEN schitterend pleidooi van mr J. A. van Waarden uit Amsterdam gold de Langedijker c. l. die op 24 Juli uit een uitrit de weg naar Dirkshorn was opgereden. Hoewel hij dit langzaam en voorzichtig had gedaan had de bestuur der van een in volle snelheid naderen de personenauto dit niet bemerkt en was vervolgens na de voorkant van de wagen te hebben geraakt hevig rem mend naar de kant van de weg ge slingerd. Hoewel de kantonrechter in Het Toonkunstkoor, afd. Alkmaar zal o.I.v. dirigent Herman Zaal 23 Decem ber a.s. in de Grote Kerk een uitvoering geven van Handels meest beroemde Oratorium „Der Messias". George Frederick Handel (16851759) één der groot meesters uit het rijk der toonkunst, was de componist, die de grondlegger en vervolmaker was van de huidige oratoriumstijl. De muzikale weergave van de Bijbelse Oratoria kreeg bij Handel niet de theologische bezinning als bijvoor beeld in de werken van Bach of Heinrich Schütz. Handel ziet het oratorium als opera- dramaticus en realiseert in machtige structuur vooral de menselijke ontroe ring. De algemene waardering voor deze kunstvorm stimuleerde Handel zijn ora torium-composities steeds meer uit te breiden. „Der Messias" werd door Han del maar liefst binnen 24 dagen (22 Augustus—14 September 1741) gecom poneerd. Een enorme prestatie die al leen maar door een groot genie kan worden geleverd. De eerste uitvoering van het werk werd gegeven te Dublin ten bate van een liefdadig doel. Tijdens zijn leven bestemde Handel de op brengsten van deze uitvoeringen voor het Foundling Hospital. Charles Jen.ies schreef de tekst uit de boeken der Pro leten, de Psalmen en Evangeliën. Het Werd geen helden-oratorium. Christus zelf wordt niet in enige vocale partij getoonzet. Over Hem horen wij slechts in de lyrische beschouwingen van de aria's. Het koor heeft hier een lerende, profeterende en lofprijzende functie. Een fuga dient ter introductie van het eerste deel waarin de komst van de Messias wordt voorspeld. De Pastorale Symphonie vormt steeds weer in dit gedeelte een hoogtepunt. Het tweede deel behandelt het lijden en sterven van de Heiland, Zijn opstan ding cn verkondiging van het Evangelie Het beroemde Halleluja-koor is een sprekend voorbeeld van Handei's door zichtige muzikale bouwstijl. In 1743 toen Der Messias in Londen werd ge zongen. en het koor het Halleluja ju belde, stond koning George II van zijn zetel op en hoorde staande deze lofprij zing aan. De toehoorders volgden dit voorbeeld en nadien heeft men zich hieraan gehouden. Toen in 1945 na de bevrijding Der Messias in ons land werd uitgevoerd en door geallieerde militai ren uit Engeland en Canada werd bij gewoond, nam men eveneens hetzelfde voorbeeld over. Het derde deel behandelt de overwin ning op lijden en sterven en het laatste oordeel. De aria „Ik weet dat mijn Verlosser leeft", is een meesterstuk van instrumentale en vocale compositie, door het phraseren en versieren van de motieven. Door het enkele woord Amen wordt het gehele werk besloten. Hkndel schrijft hierop weer een fuga, met een geniale doorwerking. Na een generale pauze wordt met enkele ac- coorden het „Amen" herhaald en dit vormt het grandiose slot. Dit oratorium behoort tot de muzikale scheppingen die om hun muzikale waarden gelden voor alle tijden. En daarom zal de be langstelling voor het oratorium ook steeds op niveau blijven. Speciaal de Nederlanders prefereren deze kunst vorm ten zeerste. Het Toonkunst Koor heeft zich van de volgende soilstische medewerking verzekerd: Dora v. Doorn- Lindeman (sopraan), Annie Hermes (alt), Wiebe Drayer (tenor) en Laurens Bogtman (bariton). De orkest-begelei ding wordt verzorgd door het n.h. Philharmonisch Orkest. De Grote Kerk zal voor deze gelegenheid extra ver warmd zijn, zodat de koude geen be zwaar kan vormen om naar Handels meesterwerk te gaan luisteren. projector voor st. agnesschool B. cn W. stellen de raad voor mede werking te verlenen voor de aanschaf fing van een filmstrookprojector ten behoeve van de RK St. Agnesschool aan de Koornlaan no. 4. verband met de geringe schuld van verdachte deze tot eenboete van slechts f 6.had veroordeeld was de laatste in verband met een dreigende civiele procedure toch in beroep ge gaan bij de Meervoudige Kamer. In een vloeiend en zeer stevig gear gumenteerd betoog toonde de verdedi ger aan dat verdachte alles had gedaan wat practisch mogelijk was geweest en dat hem zeker geen (onvoorzichtigheid kon worden verweten. Na een juridisch ping-pongspelletje van re- cn dupliek sloot de president de discussie tussen officier en pleiter en bepaalde ook de uitspraak van deze zaak over 14 dagen. De officier had eveneens een boete van f 6.geëist. (Advertentie, Ing. Med.) Voor de geldelijke gevolgen van on vrijwillige werkloosheid van haar per soneel voor zover vallende onder de bepalingen van de werkloosheidswet is de gemeente aangesloten bij de Be drijfsvereniging voor Overheidsdien sten te Amsterdam. Over het tweede halfjaar van 1952 heeft de gemeente een premie betaald van f 5784, terwijl op basis van de loonlijs'en 1952 over het jaar 1953 een voorshcotpremie is betaald van rond f 10.900.In de pe riode van 1 Juli 1952 tot en met 30 Jun' 1953 werden 16 werknemers wegens afloop van de werkzaamheden of om andere redenen niet op eigen verzoek ontslagen en een klein rekensommetje heeft uitgewezen, dat voor hen aan wachtgelden nog niet de helft van het premiebedrag van rond f 11.000 zou zijn belaald als de gemeente het risico van de werkloosheidsverzekering zeil had gedragen. Op grond van bovenstaande uitkomst en het vrij geringe verloop van perso neel geven B. en W. de raad in over weging zelf het risico van de onvrij willige werkloosheid te dragen en daartoe een uitkeringsregeling die niet minder gunstig mag zijn dan de wettelijke aanspraken vast te stel len. Aangezien de bijzondere regeling geen verhaal van de premie op de werknemers toelaat kan de compensa tie die hiervoor aan het personeel wordt gegeven, tegelijkertijd vervallen. Vanmiddag zullen de leden van de R.K. bond van detaillisten in aardappelen, groente en fruit St. Isodorus en het bestuur van de Coöperatieve veilingver eniging Alkmaar cn Omstreken een bespreking houden over het geschil dat is gerezen naar aanleiding van de 1% uitslagkosten, die door de detaillisten zou worden betaald ter ondersteuning van de nieuwe veiling. Op een vergadering van grossiers cn kleinhandelaren werd op 17 Mei 1951 het besluit genomen aan de bouw van de nieuwe veiling medewerking te verlenen. Dit voorstel werd met vrijwel algemene stemmen aanvaard, maar eerst thans om precies te zijn op 24 November 1953 komt St. Isodorus tot de conclusie, dat dit besluit geen rechtsgeldigheid bezit omdat de vergadering destijds mondeling bijeen was geroepen en de verhoudingen toen het op stemming aankwam waren „scheefgetrokken"! St. Isidorus heeft in een brief aan het veilingbestuur medegedeeld, dat de kleinhandel door de grossiers werd overstemd, ofschoon er slechts vier groothandelaren, die stemrecht hadden, op de bewuste bijeenkomst aanwezig waren. Het voorstel luiddê, dat de kleinhan del en de grossiers het eerste jaar 1% zouden bijdragen en de daarop volgen de jaren telkens 0,1% minder. Wanneer de veiling winst zou maken zou het bedrag dat in dat jaar door de handel werd betaald worden gerestitueerd. Als tegenprestatie is de handel een aantal faciliteiten beloofd. Zo werd overeengekomen, dat de gekochte pro ducten door het veilingpersoneel naar de stands van de handelaren zouden worden gebracht, zodat deze niet overal naar hun waren zouden behoeven te zoeken. Verder zou voor de zitplaatsen in de veilingzaal geen betaling meer worden verlangd en zou de handel twee adviserende leden in het bestuur kun nen benoemen. Bij de kerstboom stralend in volle luister of bij het enkel stukje hulst verhoogt de gezellige sfeer. Per Liter v.a. 5.95 (Advertentie ing Med., In verband met de stijgende bedrijfs kosten is de ziekenfondspremie van de Algemeene Afdeling Ziekenfonds Alk maar en Omstreken in een gisteren ge houden bestuursvergadering verhoogd van f 1.per week op f 1.30. De premie voor de aanvullende ver zekering die acht cent per week be droeg is thans vastgesteld op 10 cent. De vogeltrek behoort tot de categorie der instinctmatige handelingen en is nog niet verklaard. Ook bij de vissen als de zalm en de paling vinden wij deze trek. Van eerstgenoemde soort trekken de jonge vissen naar zee en pas na drie jaren keren zij terug naar het watergebied, waar zij werden geboren. De paling ver huist in 8 maanden van hier naar de Bermuda-eilanden, paart op een diepte van duizend meter, waarna de jonge dieren over een weg van 3600 kilometer weer huiswaarts zwemmen. •halve vogels hel n ook insecten oriënteringsvermogen. Het grote en kleine nachtpauwoogwijfje is in staat op een enorme afstand mannetjes aan te trekken en honden en katten vinden soms over honderden kilometers de weg naar huis terug zonder dat zij met de genomen route bekend zijn. Al deze karakteristieke eigenschappen werden gisteravond voor de studievereniging voor Psychical Research, die in restau- De moeilijkheid is, dat de katholieke kleinhandelaren eerst met hun nieuwe zienswijze komen, nu de begroting reeds is opgemaakt. Het veilingbestuur meent terecht, dat deze bezwaren wel wat eerder naar voren hadden kunnen worden gebracht. CHAUFFEUR VEROORDEELD De Alkmaarse chauffeur v. B. die ervan verdacht werd een partij ge stolen zinken platen te hebben ver voerd is gisteren door de meervou dige kamer veroordeeld tot een boete van f 75.-— of 25 dagen. De Officier van Justitie had dezelfde straf geëist. Er rijden ongeveer 150 Morris- aulo's in de kop van Noord-Holland en al deze wagens koersen deze week naar Alkmaar, waar zij bij garage W. Tasche aan rje Straatweg voor niks en niemendal worden nagekeken. Deze service, die een week duurt en door de impbrtrice van de wagens, de N.V. Molenaar te Amersfoort, overal in den lande wordt gehouden, heeft bij de bezitters van de auto's veel waarde ring ondervonden. Dat blijkt reeds uit de lange rijen wagens, die men als bijen om de honing bij de garage kan zien staan. Ze worden door een spe ciale ploeg zorgvuldig nagekeken. Eerst gaan de wagens op de brug waar de carrosserie en het chassis worden gecontroleerd, daarna worden de lagers en de draaipunten aan een onderzoek onderworpen en verder volgt er een uitlaatgastest. Vervol gens worden de bougies gecontroleerd en de compressie gemeten en dan komt de electriciteitstest aan de beurt alsmede de controle van de ban den en de wieistand. Met een test op de weg wordt de controle afgesloten. Het, onderzoek duurt ongeveer ander half uur. De autobezitters krijgen een Hist mee met de gebreken, dié er aan de wagens kleven, want reparaties worden er in het kader van deze ser vice niet uitgevoerd. Dat is ook niet de bedo.eling. Het gaat er om de auto bezitters precies te vertellen, wat hun wagen on het ogenblik waard is en hoe zij die waarde nog kunnen verho gen. Tot predikant voor de Geref. kerken (art. 31) te Alkmaar en Broek op Lan- gendijk is beroepen candidaat A. C. Haitsma te 's-Gravenhage. De Dienst Welzijnszorg Leger heeft gisteravond voor een practisch geheel bezette zaal in het Gulden Vlies een verdienstelijke opvoering laten geven door de toneelgroep „De Schouwspelers" onder directie van Theo van Duyn Opgevoerd werd ,,'n Kerel van een vrouw", een blijspel in vijf bedrijven door F. P. Buch, Het motief was weer 'twelbekende allegaartje van een beetje tragiek een beetje humor, een man uit een ver land die als een verloren gewaande zoon Hiuis komt en zijn lichtelijk verarmde familie (natuurlijk) aan de nodige contanten helpt en tenslotte als bijzondere attractie de „kerel van een vrouw" die in rijbroek cn met herenhoed op het huis van haar oom beheert. Alles bij elkaar een stuk waarvan het succes voor honderd procent verzekerd was, vooral tijdens en na het vierde bedrijf, waarin men de masculine vrouwspersoon tot een „echt" meisje ziet ontdooien. Vooral de na jaren terugkerende zoon des huizes „Peter", die Theo van Duyn voor zijn rekening had genomen, werd op uitstekende wijze voor het voetlicht gebracht. Temperamentvol en vlot werkte hij zijn rol af en behoorde daardoor op deze avond tot de beste fi guren in deze amusante voorstelling. Rosa Swart was een overtuigende „ama zone", te overtuigend eigen'ijk. Zij had nogal de neiging zich te overspelen en miste, althans deze avond, een boeiend spelrhythme. Haar voordracht was over het algemeen te weinig genuanceerd. De momenten waarin zij zich echter kon laten gaan, waren uitstekend. Niet minder waardering hebben wij voor Wim de Haas als dr Wilman die van deze figuur een pracht-creatie gaf. Zelfs in de finesses: de manier waarop hij een spelletje schaak begon en de wijze waarop hij bijvoorbeeld in een gespannen situatie zijn sigaar naar zijn mond bracht, onderstreepten op na drukkelijke wijze zijn strakke en be heerste spel. Emmy -van Swol was een iets al te geaffecteerde „Gravin Leonie", Bram Boulé een schutterige oud-overste, die best nog iets vierkanter had mogen zijn en Sonja Poolman een verdienstelijke „lustige Witwe". Het publiek heeft deze avond volop genoten. Een volgende keer hopen wij van deze toneelgroep die goed werk le vert echter eens een volwaardiger stuk te zien. rant „Kinheim" bijeen was gekomen, door dr N. van Tiel behandeld. Ook al bestaan er enkele spontane experimentele gevallen omtrent het vermogen van dieren om buiten-zin- tuigelijke waarnemingen te verrichten, toch meende spreker tegenover deze buiten-zintuigelijke gedragingen uiterst critisch te moeten staan. Vooral bij „sprekende" en „rekenende" honden en paarden is alles terug te brengen tot dressuur, waarbij de dieren veelal op voor derden onzichtbare mimiek van de dresseur reageren. Dr van Tiel, bioloog bij de B.P.M., kwam tot de conclusie, dat het para normale vermogen theoretisch bij die ren aanwezig mag worden veronder steld. De tendenz om de dierlijk- instinctmatige handelingen als bv. de vogeltrek te verklaren in termen, ont leend aan de parapsychologie, is echter zeker onvoldoende.. Het tot düsvefre verrichte experi mentele werk is niet onder voldoende strenge voorwaarden geschied en de getrokken conclusies zijn althans voor wat de resultaten betreft zeer aanvechtbaar. Voorzitter J. Jonker kon de twee honderd kinderen van de buurtvereni ging Bloemwijk bijna niet beschreeu wen, toen hg gisteravond in het Wa pen van Heemskerk trachtte het tra ditionele kinderfeest met cn kort woord in te leiden. Toen hij ch ein delijk verstaanbaar kon maken was h(j volkomen schor en daarom volstond hg er mee de kinderen en de leidsters welkom te heten. Om half zeven gisteravond was de Bloemwijk-jeugd op 't Boomkampplein bij elkaar gekomen om vandaar onder politiegeleide (vanwege enkele gevaar lijke oversteekplaatsen) naar deBreed- straat te wandelen. Het waren 200 kin deren van 6 tot en met 14 jaar, die in het Wapen een onvergetelijke avond hebben gehad. Zij werden getracteerd op chocolade en grote stukken specu laas en genoten verder van een aan tal aardige kinderfilms, die door de heer J. C. van Diest werden vertoond. Het was een programma dat zeer in de smaak viel en dat deed de rol frujetta eveneens, die de jeugd na afloop mee kreeg „voor onderweg". Bloemwijk houdt voor de kinderen uit de buurt behalve een tuinfeest in de zomer ook een feestavond, die altijd tussen Sint Nicolaas en de Kerst valt. Het bestuur is terecht van oordeel, dat de kinderen op school en thuis al ge noeg van St. Nicolaas horen en dat de buurtvereniging te dien opzichte geen taak heeft te vervullen. Aangezien men de kleintjes toch een feestavond wil geven is deze tijd hiervoor als de ge- schikste beoordeeld. Om ongeveer half tien was het feest afgelopen, zodat de kinderen nog vóór tienen thuis konden zijn. Doordat een wielrijder die gister ochtend om kwart over elf uit de Herenstraat kwam geen oorrang ver leende aan een over de Kanaalkade naderende vrachtauto werd hij door de wagen aangereden. Zijn fiets werd ernstig beschadigd, zelf wedr hij aan het linkerbeen gewond en door de politie naar huis gebracht. Om kwart voor twee kwamen op de hoek van het Klein Nieuwland een personenauto en oen bestelwagen met elkaar in onzachte aanraking. De bestuurder van de personenwagen had verzuimd voorrang te verlenen. Beide auto's werden ernstig bescha digd. .Een klein meisje dat om kwartover vijf bij de parkeerplaats aan de Koorstraat zonder op het verkeer te letten plotseling overstak werd door een wielrijdster aangereden die daar door kwam te vallen en aan haar been werd gewond.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5