ONZE KINDERKRANT Wat de post ons bracht EEN WELGEMEENDE WENS Churchill sprak tot Lagerhuis Ons hoekje POPENT J^ssistente Floris Vis lust alleen maar pinda. doodt R*1 m^/,s Elf blokletters Pirn, Pam Pom en de wonderlamp RAI-orgaan verscheen in jubileum uitgave DOKTERS ADELAIDE HUMPHRIES Commerciële televisie in Engeland Luister eens naar: Radioprogramma VRIJDAG 18 DECEMBER 1953 Beste kinderen, Met de rebus hebben jullie niet veel moeite gehad, dat kon ik wel merken. Deze week hebben we twee puzzles. Die zien er heel anders uit, hè? Niet zo eenvoudig. Laat je maar niet afschrikken, hoor, het valt heus ivel mee wan neer je eraan begint. Ik beh be- nieuwd. Brieven en briefjes kunnen ge stuurd tvorden aan het bekende 'adres: Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende week! Van mijn trouwe nicht Nellie van Lcijen uit Obdam kreeg ik een lange brief met een goede oplossing. Wat fijn, dat jullie samen een Kerstspelletje gaan opvoeren. Je kunt zeker wel mooi zingen, hè? Weet je al wat je thuis gaat maken? Iets borduren misschien? Feliciteer Arie maar vast met zijn ver jaardag. Wat een feesten bij jullie, pal op elkaar. Dag Nellie. Tot de volgende keer! Frank Plantinga uit Hoorn heeft een massa cadeautjes gekregen van Sinter klaas. Hij vindt je zeker een aardige longen! Je oplossing van de rebus is goed. Bedankt voor de mooie tekening. Fijn, dat je me nu weer op volle kracht gaat schrijven. Ik verheug me al op je volgende brief! Mijn trouwe neef Jan Burger uit Lutjebroek heeft ook al helemaal geen moeite gehad met de puzzle. Wat dom dat ik dacht, dat je in Enkhuizen woont. Ik zal me nooit meer zo vergis sen, hoor! Fijn, dat je rapport zo goed was. Wat een verrassing weer eens een lange brief te krijgen van Gcry Bart uit Benningbroek! Nee, ik was jou ook nog niet vergeten, hoor! Je groeten aan alle neven en nichten breng ik hierbij over. Leuk, dat je Geer Zeilemaker wel kent. Ja, 's winters kom je eerder tot schrijven dan -s zomers, hè? Wat heb je veel gekregen op Sinterklaas avond, zeg! Nog wel gefeliciteerd met je vaders verjaardag. Was het een ge zellige dag? O ja, je oplossing van het raadsel is goed, hoor. En hier hebben We dan Geer Zeile maker uit Si.ibekarspel. Wat heb je een mooie Mies-de-Muis getekend en ge kleurd, zeg! Ja, December is wel één van de fijnste maanden van het jaar. In mijn buurt zijn de meisjes ook weer druk aén het touwtje springen. Dag, Geer! Walter Jan Roos uit Schellinkhout is een nieuwe neef. Natuurlijk mag jij ook meedoen. Heb je de rebus hele maal alleen opgelost? Wat hebben je zusjes en jij allebei een mooie namen, zeg! Krijg ik nog eens zo'n keurige brief van je? Hans Steenhart uit Alkmaar is een nieuwe neef. Hartelijk welkom in onze kring, hoor! Je oplossing is goed. Nee, een puzzle met prijzen was het ditmaal niet. Jammer, hè? Nellie Tuvnman uit Alkmaar is een nieuwe nicht. Wat heb jij je briefje grappig opgevouwen, zeg! Dank je. wel, hoor. Je oplossing is best. Hoe oud ben je eigenlijk? Dat moet je me toch nog eens schrijven Ellis Rus uit Alkmaar is ook al een nieuwe aanwinst. Je hebt de rebus goed opgelost, hoork Nu, ik merk wel dat jij wat dol bent op dat kleine broertje van je. Staat hij nog in de box? Of is hij daar al te groot voor? Dag, Ellis. Tot een volgend keertje. Gerard Mensonides liet weer eens wat van zich horen. Gezellig, neef. Je oplossing van de rebus is goed, hoor! Wat heb je veel gekregen van Sinter klaas, zeg! Ik ook, hoor. Bedankt voor de mooie Kersttekening. Anneke Vogelpoel is een nieuwe nicht. Natuurlijk mag jij ook meedoen. Je hebt de rebus goed opgelost. Doe je de volgende keer weer mee? Van Frans van Til uit Alkmaar kreeg ik een brief met een goede op lossing van de Sinterklaas-puzzle. Ja, je brief was wel wat onduidelijk, maar ik heb hem met veel moeite kunnen ontcijferen. Natuurlijk mag Jan Jelle- ma mij ook eens schrijven, Maar kan hij dat niet zelf doen? Of heeft hij net zo'n handschrift als jij? Bedankt voor de mooie tekening. En hier heb ik dan nog een brief van Frans van Til, ditmaal met een goede oplossing van de rebus. Hè, wat fijn, dat je nu met inkt hebt geschreven. Had je broer een goed rapport? Je hebt heel wat van Sinterklaas gehad, zeg! Ja, ik ook. De tekening van de zeilboot is prachtig. Dank je wel! Ali de Jong uit Middenmeer stuur de een goede oplossing van de Sin- terklaaspuzzle. Jammer, dat je brief je wat laat kwam, daardoor krijg je nu pas antwoord. Doe je de volgen de keer weer mee? Maar dan je in zending een dagje eerder posten, hoor Van Piet Brands uit Anna Pau- lowna ontving ik een goede oplossing van de rebus. Heb ik je voornaam goed geraden? Dat zou wel heel toe vallig zijn! Van mijn trouwe nicht Dea Kramer uit Zaandam kreeg ik eindelijk weer eens een brief. Ik kan me best begrij pen, dat je het vaak veel te druk hebt om te schrijven. Je oplossing is natuurlijk goed. Fijn, dat je zo'n bes te Sinterklaas hebt gehad. Cilientje en Marietje Briars uit Amsterdam hebben de rebus goed opgelost. Wat een gezellige brief. Ja, Ferdinand slaat nog wel eens over, maar jullie geen enkel keertje, he? De winkels in Amsterdam «hebben nu natuurlijk weer prachtige Kerst etalages. Jullie zullen je ogen wel uitkijken! Dag, nichtjes. Tot de volgende keer 1 Floris Vis lust alleen maar pindakaas, Bruinbrood met pindakaas erop. Geen leverworst, geen pap, geen muisjes, Alleen maar pindakaas, wat een strop! „Pindakaas is zo duur", zegt zijn moeder, „Neem nu eens appelstroop, neem nu eens jam". „Nee", zanikt Floris, „dan neem ik nog liever, Nog liever neem ik geen boterham." Floris Vis eet potten vol pindakaas, 's Morgens aan tajel en stiekum in bed. Hij lust geen kauwgom, geen dropjes, geen repen, Alleen maar pindakaas, geel en vet. „Wat moet ik toch met die Floris beginnen?" „De dokter, haal dan de dokter erbij." Dat zeggen zijn moeders beste vriendinnen, Bij zoiets moet een dokter, zo zeggen zij. Floris Vis gaat dus naar het spreekuur, Een potje pindakaas puilt uit zijn pak. „Hij kan er niet afblijven, echt niet dokter, Hij lust niet eens meer Jan-in-de-zak." Het is en het blijft een moeilijke kwestie, Zelfs voor de knapste dokter van Mook, Het kan zijn een eerste aanval van geelzucht, Maar pindaritis, zoiets heb je ook. „Het beste lijkt me van dit wat te slikken." Floris krijgt mosterd met een snuif zout. Sindsdien komt er geen pindakaas meer op tafel, Omdat hij er domweg niet meer van houdt. PAULIEN. Willem en Jacob van Straten waren broers en ze woon den samen in een klein huisje. Wat deden die broers het liefst? Ze los ten graag puzzles op. Vooral Jacob kon een puzzle niet onopgelost laten liggen al was het midden in de nacht. Willem wist dat maar al te goed en op een avond toen zijn broer wegwas maakte hij zelf een puzzle, legde die midden op tafel neer en ging vlug naar bed. Jacob kwam om twaalf uur thuis. Hij was verschrikkelijk moe en slaperig, maar- toen hij de puzzle op tafel zag liggen haalde hij toch zijn potlood uit zijn jas en ging aan het oplossen. „Vul de namen van de getekende voorwerpen in, van binnen naar buiten vanuit de 10 middelste vakjes. Bij goe de oplossing vermeldt de binnenste dik omlijnde serie van tien vakjes een wel gemeende wens!", had Willem er onder gezet. Nu, toen Jacob de oplossing wist, mompelde hij: „inderdaad" en kroop meteen onder de wol. Wat wenste Wil lem zijn broer? OPLOSSING REBUS Jullie mogen aanstaande Zaterdag en Zondag bij mij komen logeren. Wij gaan dan een grote molen ma ken. Oom Winl. doos a 90 ct (Advertentie, Ing. Med.) Johan was als bediende werkzaam in een grote meubelwinkel. Hij deed er van alles en hij deed het graag, want hij was erg handig. Eens kwam er van de fabriek een erg mooi ameublement aan. Het waren zware eikenhouten stoelen met leer bekleed en een prach tige tafel er bij met houtsnijwerk ver sierd. „Dat moet direct in de étalage", sprak de baas. „Johan, dat kan ik wel aan jou overlaten hé? Maak er maar iets moois van!" Daar voelde Johan wel iets voor. Hij maakte van grijs pa pier een oude, stenen muur en hing er een paar schilderijen op. Er was nog een namaak-schoorsteen die ook een plaatsje kreeg en daar voor plaatste hij het ameublement. Bij de winkel ernaast, een kledingzaak, leende hij een étalagepop, die hij een prachtig, maar ouderwets pak aantrok en plaatste de man in een van de mooie stoelen. Nu ging Johan eens voor de etalage kijken naar het resultaat. Hij knikte goedkeurend, maar vond toch dat er gens nog bij moest slaan wat voor een rijke meneer daar nu eigenlijk wel in de stoel zat. Dan zouden de mensen meteen ook weten welke omgeving Jo han had uitgebeeld. De jongen ging naar de meubelma kerij, vroeg een paar stukjes triplex en tekende daar de letters op. Toen ging hij zagen. Hij maakte er stevige blokletters van en stapelde deze zolang op om ze daarna te kunnen gaan schil deren. Juist toen hij klaar was kwam de baas binnen. „Wat wordt dat?", vroeg hij, verbaasd naar de letters kij kend. „Deze letters vormen de naam van de meneer in de étalage", lachte Johan. De baas bestudeerde de elf letters even en riep toen: „Ja, ik zie het al. Die letters vormen tezamen het woord K Haast hadden we het verklapt, want het is de bedoeling dat jullie eerst eens uitzoeken welke elf letters er op geslagen liggen en daarna welk woord er wordt gevormd. 201. En dat deden ze ook. Zo vlug mogelijk gingen ze met de lamp haar het kasteel terug. En daar vonden ze de hele vriendenschaar nog bij elkaar. Nou javriendenschaar was wel wat overdreven, als je naar al die boze gezichten keek. „Zo, dus jullie hebben de lamp weer", was het eerste wat mevrouw Babbelgraag zei. „Nou, geet hem dan maar gauw hier hè? Uitein delijk is-ie van mij. Ik heb hem zelf gekocht, voor een kwartje weliswaar, maar dat ding heeft destijds nog een prachtige hoed van mij vernield! Voor uit, geef op", krijste ze, toen Pim niet dadelijk aan haar wens gehoor gaf. „Dat ding is van mij!" „De brutaliteit", riep de emir woedend. „Als we praten van recht, dan behoort deze wonder, lamp aan mij! Wij zijn al sinds eeuwen de bezitters van de wonderlamp en in mijn familie is de lamp overgegaan van vader op zoonMoeder Woef- fie stond het hele toneeltje aan t« kijken met een meewarig gezicht, „Beste mensen", begon ze. „Luister jullie toch eens naar mij. Tot nog toe heeft die lamp niets dan narigheid ge sticht. Zouden we er nu niet beter aan doen„Ja, dat zou je wel wil. len, hè?", viel mevrouw Babbelgraag haar in de rede. „Je wilt natuurlijk zei! die wonderlamp in je bezit houden!!' Ter gelegenheid van het zestig-jarig bestaan heeft de Nederlandse Vereni ging De Rijwiel- en Automobiel In dustrie, de RAI, een jubileumnummer uitgegeven. Dit nummer van het RAI- orgaan ziet er keurig verzorgd uit en men zal er tal van bijzonderheden in treffen over het verleden en het heden van deze belangrijke organisatie. (Vervolg van pag. 1) Daarna sprak Churchill over de kwestie met Egypte over de Britse ba sis aan het Suezkanaal. Wij kunnen ons standpunt in deze zaak niet wijzigen. Het is voor ons van finantieel en mili tair belang, dat wij een mogelijkheid tot hergroepering van onze strijdkrach ten in Noord-Afrika en het Midden- Oosten behouden. Sedert 11 Mei, toen de Egyptenaren de onderhandelingen afbraken, is er geen verandering in de toestand gekomen. Over de motie van enkele tientallen conservatieven, die totale afbreking van de onderhande lingen met Cairo eisten, zei de premier met een glimlach: Er is geen levens kracht in de partij als er geen menings verschillen zijn. QOK Eden besprak de kwestie met Egypte. De mogelijkheid bestaat, zo zei hij, dat wij geen overeenstemming bereiken. Dit zou onfortuinlijk zijn, om dat een verdrag tussen ons en Egypte voor beide landen van werkelijk voor deel kan zijn, terwijl voorts het hand haven van de vrede in het Midden- Oosten erdoor wordt bevorderd. Wij zijn niet voornemens onze verantwoor delijkheid in het Midden-Oosten niet, langer te dragen. Over de EVG zei Eden, dat Enge land Frankrijk reeds bepaalde waar borgen heeft gegeven. Andere stappen voor nieuwe besprekingen met de zes EVG-staten zijn in overweging. Attlee verklaarde, dat de minister president hem aan een Kerstman doet denken, doch' dan, een zonder geschen ken. Zijn enige geschenk is nog afkom stig van president Eisenhower. Wij be groeten, allen de nieuWe„poging van! het Amerikaanse staatshoofd om tot een internationale regeling voor het pro bleem der atoomkracht te komen. Hij eindigde met de woorden: „Als de Brit se minister van Buitenlandse Zaken zich naar Berlijn begeeft, weet hij dat Van de week zal je 't beleven Mies doet met de mode mee Het kost haar heel weinig centen En toch is ze best tevree! 't Muisje zag eens in het weekblad „Voor De Muis En Haar Gezin" Mooie dames en die hadden, Prachtig lange oorbellen in. „Hé", riep Mies, „dat 's wat voor mij ook. Aan die mode doe ik mee! Wacht eens even zeg, ik weet Wat. Ja, ik heb een goed idee!" En wat denk je dat de Muis deed? Ze ging in de kast op zoek, Naar een trommeltje met lekkers Naar een trommel vol met koek. En twee grote krakelingen Hing ze om haar oren heen. Nu? Is Mies geen mooie dame? Zoals Mies is er niet een! 16) Sommige favorieten van Eric bleken ook lievelingen van Janice te zijn. Liebestod uit Tristan en Isolde, 't viool concert van Paganini, de 6de sympho- nie van Tsjaikofsky, Bach's Toccate en Fuga in D kleine terts en bijna alles van Debussy. Janice was verbaasd toen ze een blik wierp op het kleine Franse klokje op de schoorsteenmantel en tot de ontdekking kwam dat het lang na middernacht was. Ze zei dat ze moest gaan., Het was dol geweest en ze zou nog veel langer hebben kunnen luiste ren, maar, zoals ze zei, morgen moest ze weer vroeg op. „Ik ben een werkende vrouw, weet je", zei ze, terwijl haar grijze ogen lachend in zijn donkere blikten. „We doen het nog eens", beloofde hij. „Dit is slechts een begin Hij was direct opgestaan, toen ze zei dat ze weg moest, alsof hij haar de overtuiging wilde geven dat hij geen poging zou aanwenden om haar langer te houden. Hij was naar haar toege komen en was blijven staan voor het kleine bankje voorop ze zat. Maar de zin die hij was begonnen maakte hij niet af. Janice stond op. Geen van beiden zei een woord. Gedurende de hele avond hadden zij gemerkt dat ze naar ver kiezing konden spreken of zwijgen zonder dat die magische band tussen hen werd verbroken. Misschien bracht hen dat nog dichter bij elkaar, mis schien deed de een of ander nog een stap maar plotseling waren Eric's armen om haar heen en zijn lippen op DOOR: de hare. Het was zeker niet vooruit bedacht, het gebeurde vanzelf. Het duurde een lang onvergetelijk ogenblik en het steeg hun meer naar het hoofd dan de koppigste wijn. „Het was niet mijn bedoeling dat dit zou gebeuren, Janice, geloof mij", zei Eric, terwijl hij haar losliet. Zijn don kere ogen waren ernstig. Er kon geen twijfel aan zijn oprechtheid bestaan. „Dat weet ik wel", antwoordde Ja nice. Maar ze wist heel goed, dat ze niet naar zijn huis had moeten gaan. De dienstboden sliepen. De stilte en de duisternis buiten deze kamer waren té groot nu de muziek zweeg. „Het ging vanzelf", zei Eric. Hij zag er 'uit als eerder op de avond, niet alleen veel jonger, maar ook waren zijn ogen ernstig en bezorgd.- „Dat weet ik", zei Janice weer. „Het was onze ..chuld .niet, van geen van beidenMaar ik kan niet zeg gen dat ik er spijt van heb, Janice". Haar ogen, die zo oprecht in de zijne keken, vertetóen hem dat zij dat ook niet had. Maar zij besefte dat het wel iemands schuld zou zijn en vooral de hare als het weer zou gebeuren. Ze zei: „Laten we er vanavond niet meer over praten. En wilt u me nu naar huis brengen?" „Natuurlijk, als je dat wilt, liefste". Zijn toon was innig en teder. Het was duidelijk, dat uitstel niet meer kon ver anderen in wat er tussen hen had plaats gehad. Hij gebruikte dat liefdewoordje niet luchtig maar vol betekenis. „Je weet natuurlijk", zei hij, toen ze de deur bereikt hadden, „dat we hier over zullen moeten praten, Janice". Hij was weer geheel zichzelf en meester van de situatie. Er was een soort van triomf in zijn woorden en in zijn houding. Er was teleurstelling in Janice's grij ze ogen toen ze naar hem opkeek en zachtjes antwoordde: „Ja, dat zal wel moeten". Maar toen nam zij ineens de situatie in handen. Haar stem klonk zacht, maar zeer vastberaden: „Goede nacht, dokter Holbrook". Ze legde een lichte nadruk op zijn naam alsof ze hem wilde herinneren aan het feit dat ze slechts zijn assistente was, „het was een heerlijke avond. Dank u heel hartelijk". „Het was een heerlijke avond, maar ik moet jou bedanken, Janice!" En hij legde op zijn beurt de nadruk op haar voornaam, alsof hij haar duidelijk wil de maken dat ze niet zomaar zijn as sistente was die met hem in dienst betrekking stond en dat ook nooit meer zou worden. HOOFDSTUK VI Het schakelbord in het appartement van dokter Holbrook was gedurende het grootste gedeelte van de dag zo druk bezet, dat het een stilzwijgende afspraak onder het personeel was om geen particuliere telefoongesprekken door te geven, tenzij het absoluut nood zakelijk was. Er waren verscheidene telefoontjes geweest voor mevrouw Mc. Rae. Juffrouw Willows had niet gepoogd haar afkeuring te verbergen, zelfs niet toen mevrouw Mc. Rae had uitgelegd dat Edna-Mae, haar dochter tje, ziek was. Janice zei, dat mevrouw Mc. Rae niet behoefde te komen zolang het kind niet beter was, maar mevrouw Mc. Rae antwoordde dat het zó erg niet was met Edna-Mae. „Als je 't mij. vraag", zei juffrouw Willows, „dan is zij het zelf, die ziek is en niet dan kind. Ze is ergens gewel dig ongerust over en niet over haar kleine meid. Zag je niet hoe haar han den trilden toen ze de telefoon op de haak hing? En haar gezicht was zo wit als een doek". „Neen, dat heb ik niet gezien", ant woordde Janice met een wat schuldig gevoel. Het was haar taak om derge lijke dingen op te merken. „Ik ben blij, dat u het heeft gezegd, juffrouw Wil lows". Een uur ging voorbij waarin Janice geen tijd had om aan mevrouw Mc. Rae te denken. Toen er even een adem pauze in de drukke werzaamheden was ingetreden, ontdekte ze dat mevrouw Mc. Rae was uitgegaan. Niemand verliet ooit het apparte ment zonder het Janice te zeggen. Na een half uur kwam mevrouw Mc. Rae terug. Ze slipte naar binnen met een blos op haar aardige ronde gezichtje en ze gaf niemand een ver klaring. Toen het sluitingstijd was ge worden nam Janice Eileen ter zijde. „Ik hoop niet dat je me een bemoei al vindt", sprak ze met de haar eigen warme, vriendelijke glimlach, „maar ik zag vanmiddag dat je even uitging. Als je het me had verteld, zou ik er nu niets van zeggen. Werkelijk Eileen, het is niet mijn bedoeling om bazig te zijn, maar als er iets niet in orde is, kan ik misschien helpen". „Ik moest iemand spreken, iemand die hier niet kon komen", gaf mevrouw Mc. Rae ten antwoord. „En er is niets mis en niets waarin jij of iemand an ders me zou kunnen helpen". Ze zag er slecht uit. Bovendien was er een angstige blik in haar ogen. En Janice wist dat Eileen Mc. Rae niet zo spoedig bang was. „Ik wou dat je morgen maar thuis bleef", zei Ze. „Wij redden ons wel". „Ik kan niet thuisblijven!" (Wordt vervolgd.) zijn pogingen om de wereldvrede verzekeren door alle Lagerhuisleden, ja door het gehele land gesteund zullen worden". Attlee werd voor die woorden door de leden van alle partijen luid toegejuicht. Het Britse Lagerhuis heeft zijn goed keuring gehecht aan de veelomstreden plannen der regering om de kosten voor de televisieprogramma's te dekken door reclame-uitzendingen toe te staan. Hier door komt een einde aan het monopo lie van de BBC, die haar uitzendingen bekostigt met hetgeen aan „kijkgeld" wordt ontvangen. Een Labour-motie, waarin werd ge- steld, dat de regeringsplannen in strijd zijn met het openbaar belang, werd met genoemde cijfers verworpen. Hier- na werd een regeringsmotie, welke een goedkeuring van deze plannen inhield, zonder stemming aanvaard. CHANSONS DE FRANCE. Een uitzending met liedjes uit de Franse folklore, gezongen door Denise Benoit met pianobegelei ding. Niet ten onrechte hebben, de subtiele Franse chansons een zekere vermaardheid. In deze fijn zinnige, vaak artistiek verant woorde liedjes, die over het alge meen de liefde tot onderwerp hebben, proeft ge als het ware de sfeer van Frankrijk en het karak ter van het Franse volk. Schoon heid en charme gaan hier hand in hand. Zaterdag 10.15 uur over Hilversum 1, 402 meter). MAZURKA'S VAN CHOPIN, gespeeld door Wilhelm Backhans. Chopin was een genie op een klein terrein, een specialist, maar een, die op dat kleine gebied groot was als geen tweede. Hij kende de grenzen, die hem gesteld waren en trachtte deze niet te forceren. Hij wist, dat hij een ding kende als geen ander en dat was de piano. Nimmer voor hem had dit instrument zo mooi geklonken. Niet ten onrechte stelde Schu mann deze geniale musicus voor als: Hoed af, Heren een genie". (Zaterdag 20.50 uur over Hilver sum I, 402 meter). ZATERDAG 19 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00-24.W KRO. 7-00 Nieuws. 7.10 Gram- 7.4a Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan* den. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleutert- 10.15 Franse chansons. 10.30 Gram. li'0® Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 An* gelus. 12.03 Promenade-Orkest. (12.30-* 12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katft* nieuws. 13.20 Amus,-Orkest en solist. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14..0 Engelse les. 14.40 Mannenkoor. 15.00^ Kro* niek van letteren en Kunsten. 15-35 Ac' cordeon-orkest. 16.00 Gram. 16.30 D® schoonheid van het Gregoriaans. 17-® Voor de jeugd. 17.55 Sportuitslagen. 18-W Lichte muziek. 18-15 Journalistiek over* zicht. 18.25 Dansorkest. 18.45 Buitenj correspondentie. 19.00 Nieuws. 19.1 Gram. 19.20 Parlementair overzicht. 19- Gram. 10.25 De gewone man. 20.30 Lichv baken. 20.'50 Gram. 21-00 Gevar. pr* gramma. 21.50 „Eerste hulp bij óngeluK 21.55 Actualiteiten. 22.00 Wedstrijd sterke'verhalen. 22.30 Wij luiden de Zon dag in! 23.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 VAB» 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPK 20 00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. J- Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieu^' 8.18 Gram. 8.55 Voor de huisvrouw. Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. Morgenwijding. 10-20 Voor de arpel in de continu-bedrijven. 11.35 .Cello piano. 12.00 Accordeonorkest. 12.33 0 13.00 Nieuws. 13.15 Vara-varia. wj Politie-orkest. 13.45 Sportpraatje, Politie-orkest. 14.25 Fries Pr0^ra -Mgf 14.50 Volksdansen. 15.15 „Van de tot het graf", causerie. 15.30 16.00 Kamerorkest en solist. 17.0j journaal. 17.30 Jam Session. 18*00 en commentaar. 18-20 Lichte muziek. Regeringsuitzending: Zoeklicht °^3i# Westerse Defensie. 19.00 Artistieke kaart. 19.30 „Passepartout". ca bct 19.40 „De Heidense wereld, wfarl ^55 Christendom ontstond", causerie'NjeliwS. „Deze week", causerie. 20.00 20-05 Gevar. programma 22.00 tisch corpmentaar, 22.15 Lichte ^g.OO 22.40 „Onder de pannen" hoorspe Niéuws. 23.15—24.00 Verzoekprogran

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2