enda Vriesmans Stad en omgeving GEOPEND GEOPEND SOECKER SOECKE Uit de Alkmaarse Raad De Hoofdstad Operette bracht weer Weense sfeer Kunstnijverheidsexpositie werd officieel geopend Autoi Ezmen gaf goed spel zien in „Ideetje" Vol Gulden Vlies genoot van „Wiener Blut" DINSDAG 22 en WOENSDAG 23 December van 9 tot 9 nar DONDERDAG 24 December van tot 6 nur VROOM DREE SMATVIV Johan Kaart ontving welgemeende hulde Kerstspel trok honderden toeschouwers ADVOCAAT Van unicum tot serieproduct CITROEN JENEVER Militair stal in de Overdekte Motorrijder sloeg drie maal over de kop BURGERLIJKE STAND Zware taak voor twee hoofdpersonen 160 jaar op KERSTKRANSEN KERSTTAARTEN en Alleen Voetbal- en alcoholkate M.i.v. 1 Januari duplolampjes verpikli Nog slechts 3 dagen 31 MAANDAG 21 DECEMBER 1953 fi/[EYER HAMELS Hoofdstad Operette is er Zaterdagavond opnieuw op uitstekende wijze in geslaagd de volle zaal van het Gulden Vlies te brengen in de sfeer van het Wenen van de laatste eeuwwisseling. Het Wenen van die jaren, dat niet alleen de zetel was van de regering van het eens zo trotse keizerrijk OostenrijkHongarije, maar ook de woon plaats van Johann Strauss, die mede door zijn meeslepende muziek de stad aan de Donau maakte tot een der heerlijkste en genoeglijkste centra van Midden-Europa. De ditmaal gebrachte operette „Wiener Blut" van Victor Leon en Leo Stein met muziek van J. Strauss raakt sterk aan die sfeer van de keizerstad aan de beroemde rivier met haar soldateske karakter van opgepoetste gardeofficieren (Josef Roth ver telt er over in zijn knappe roman „Radetzkymars"haar hartver- overende galanterie en innemende frivoliteit. En het doet een mens van het atoomtijdperk goed althans op een wijze als deze nog een enkel moment iets te ervaren van het goede van dat fin-de-siecle. In dit min o£ meer bewuste heimwee naar de tijd van weleer ligt misschien ook wel de oorzaak van het feit, dat de Hoofdstad Operette welhaast altijd een zo talrijk publiek weet te trekken. Immers om het verhaal, dat op de planken opnieuw tot leven komt, be hoeft men het eigenlijk niet te doen. Het is vrij onbenullig, niet interessant of buitengewoon spannend en toch het boeit oog en oor in hoge mate. Strauss' muziek is inderdaad onsterf lijk als de Donau zelve en vond in de leden van het orkest onder directie van de bekwame Alfred Salten uitstekende vertolkers. Goede stemmen mochten we vooral beluisteren van Mizzy v. d. Lans als Franziska Cagliari, danseres aan de Weense Hofopera en.... vrien dinnetje van Graaf Balduin Zedlau (Tony Diamant). Merman Valsner als josef, kamerdienaar van graaf Zedlau, wist zijn uitstekende stem te steunen met een grote speelvaardigheid. Ook Ruth Roden als de gravin oogstte ver diend succes. De komische noot werd ook nu vnl. weer gebracht door Fritz Steiner, als de premier-minister. Hij gaf van dit oude heertje in groot gala bij herha ling een kostelijke parodie, eerst teza men met Karei Wijnbergen (een rake koetsier) en later met zijn onafschei delijke partner Otto Aurich, die als is ons magazijn zijn wij ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Een uitverkocht „Gulden Vlies" genoot Zondagavond weer van Johan Kaart en Johan Boskamp in „Potasch en Perle- moer", welk stuk hier voor de zestiende keer werd opgevoerd. Johan Kaart, die dit jaar zijn veertig jarige toneelloopbaan viert, maar hiervan uit bescheidenheid niet veel wil weten, werd vóór de pauze spontaan toegespro ken door de directeur van „Het Gulden Vlies", de heer W. Mooij, die de talloze successen herdacht, welke het gezelschap Kaart in de loop dér jaren ook in Alk- naar genoten heeft. Spreker zette zijn woorden kracht bij door Johan Kaart een fraaie assortiment sigaren aan te bieden, daarbij de hoop uitsprekend dat Johan Kaart en zijn medewerkers nog vele malen in onze stad zullen optreden. Honderden Alkmaarders zijn gister avond naar de Grote Kerk getiokken om daar de opvoering bij te wonen van een Kerstspel dat aan de zgn. „Open- Deur"-dienst voorafging en opgevoerd werd door leden en oud-leden van de V.C.J.C. Op eenvoudige wijze werd door een kleine twint'g personen de Kerstge schiedenis uitgebeeld. Daar de opvoe ring alleen bij het licht van tientallen kaarsen werd gespeeld kreeg het ge heel wel een suggestief karakter. De zwakke tekst van het verhaal dat in een we nig dynamisch scenario ver vat is deed de Kerstboodschap echter niet bijzonder sprekend tot zijn recht komen en het was dank zij de goed verzorgde zang en de korte duur var, het spel da men toen niet onbevredigd hoefde heen te gaan. Het tweede gedeelte van de dienst werd vczorg-l door ds H. A. Visser, die spra over ''et onderwerp „Kerst feest, Volksfeest?" dierenarts en vader van de danseres Franziska optrad. Wat zij aan dwaas heden en dialogen ten beste gaven, was ronduit knap. Talrijke open doek jes en een herhaling van enkele scènes waren het niet uit te blijven gevolg. De drie decorontwerpen van Tom Manders deden het, vooral die van de imposante hall van het paleis van graaf Bitowski (een goede rol van Ad. Heerings) en die van het park met de leuke koepeltjes. De door de firma Lambert Hofer te Wenen ontworpen en vervaardigde costuums waren zeer fraai en een weelde voor het oog. Aan het oproepen van de sfeer, die „Wie ner Blut" suggereert, droegen deze costuums in niet geringe mate bij. VEEMARKT ALKMAAR 70 vette koeien 6001025, 50 nuchtere kalveren 3878 en 26 vette schapen 85 120 per stuk; 280 varkens 1,751,86 per kg. MAANDAG REX THEATER, 2.30 en 8 uur; lust for you (a.l.) VICTORIA THEATER, 8 uur: Moulin Rouge (18 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: Mein Herz darfst du nicht fragen. CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Beau Geste (18 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: Cabaret avond fa Schipper. BEJAARDENSOOS, 8 uur: Bijeen komst i.v.m. Stadsversiering. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Meisjes in het wit (14 jaar). Dancing, 8 uur: Kerstspel. DINSDAG. BIOSCOPEN als Maandag. GULDEN VLIES, 8 uur: 't Voetlicht met Gaslicht. GEREF. KERK, 8 uur: Kerstcantate Immanuel. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Geen verlof, geen verloving (14 jaar). Dancing, 8 uur: vergadering VW, DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek De Bever, Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 16.07 4.24 Dinsdag 16.46 5.10 TE CAMPERDUIN hoog laag Maandag 16.12 4.29 10.12 22.29 Dinsdag 17.01 5.15 11.01 23.15 KERSTMIS 1890 Ook toen al stond in het middelpunt van de gezel lige huiselijke kring. (S 4.50 Met gratis miniaturen) (Advertentie, Ing. Med.) Zaterdagmiddag is onder grote be langstelling de tentoonstelling „Van unicum tot serieproduct" voor het pu bliek geopend. Het was burgemeester mr H. J.. Wytema die de wethouders de heren H. W. Holsmuller en Ch. Venneker welkom heette en 't zeer op prijs stel de dat de heer L. H. C. Jaffé, wnd. directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam en mejuffrouw P. Augus- ttin, wetenschappelijk assistente van dit museum bereid waren geweest de ze expositie in te leiden. Burgemeester Wytema betreurde het dat de exposi tie-ruimte waarover de gemeente met deze zaal van het stedelijk museum beschikt zo gering was waardoor de tentoonstelling dan ook zulk een be scheiden karakter moest hebben Mej. Augustin gaf een uiteenzetting over de ontwikkeling van het met de hand gemaakte sierproduct, dat slechts voor enkelen bestemd kon zijn, tot het kunstzinnige voorwerp, dat volgens 'n artistiek ontwerp in groter getale ma chinaal vervaardigd kan worden en op deze wijze onder het bereik komt van een groter publiek. De heer Jaffé wees er op dat men achter dit gemultipliceerde product steeds de oude kunst van aanvoelen, 'n factor waardoor het kunstnijverheids- product over het algemeen sterk naast het massaproduct zal blijven op vallen. GESLAAGD Te Nijmegen slaagde onze stadgenote, mej. Tine de Vries, voor het examen phy- sio-techniek. vanaf 5.95 per liter TELEF. 2453 (Advertentie, ing Med.) De Koninklijke Marechausee heeft de hand weten te leggen op een 21-jarige militair, die zich vele maanden lang aan diefstallen heeft schuldig gemaakt. Uit het onderzoek is gebleken, dat de jonge man verantwoordelijk is voor de verschil lende ontvreemdingen in de Overdekte. Hij opende met een valse sleutel de kle- renkastjes en zocht daarin wat van zijn gading was. Eenmaal eigende hij zich een polshorloge toe en een bedrag van honderd-en-twintig gulden. Ook zijn mede soldaten in de kazerne bestal hij zonder gewetenswroeging. Uit de vitrine tegen over het R.O.G-gebouw ontvreemdde de soldaat een fototoestel. Hij pleegde voor zover bekend in totaal vijftien diefstalen. Een ongeluk dat bijzonder goed is afgelopen gebeurde Zaterdagmiddag om ongeveer twaalf uur op de Kenne- merstraatweg. De bestuurder van een personenauto, die in de richting Heiloo reed, wilde ter hoogte van perceel no. 79 omkeren, toen uit tegenovergestel de richting een motorrijder naderde, die de auto aan de voorzijde raakte, drie maal over de kop sloeg en toen pas op de straat terecht kwam. Bij nader onderzoek bleek de man slechts licht aan het hoofd te zijn ge wond. Verder klaagde hij over een pijnlijke rechterarm. In het Centraal Ziekenhuis constateerde men eveneens geen verwondingen van betekenis, zo dat de man naar zijn huis kon worden overgebracht. Auto en motorfiets wer den beschadigd. Geboren: Carolus C. M., z. van W. F. Hoebe en C. E. T. Fuhrmann Arie, z. van A. van Lienen en B. E. Wijn gaard. Willem F. K., z. van M. de Wild C. van Beurden. Wilhelmina, d. van J. Mooij en C. Heeren. Geertruda M-, d. van T. Stierp en M. van Horik. Euphemia M., d. van G. J. Visscher en M. Borg. Anna M., d. van J. de Groot en E. W. Admiraal. Dorothea C-, d. van A. G. Schokker en C. D. Huijze Gerardina M., d. van F. H. helder man en G. M. Velthuis. Overleden Maartje A. M. C. Na gelhout, 81 jaar, wed. van J. de Wit. EVANGELISATIESAMENKOMST Vanavond wordt in het gebouw Hof straat weer een evangelisatie-samenkomst gehouden, uigaande van de Gereformeerde kerk. Spreker is de heer H. J. Timmers Medewerking wordt verleend door mevr. De Graaf, declamatrice en de organist Bram Bruin. Het blijspel van Will van den Berg „Ideetje op de Vensterbank" j de Alkmaarse Gymnasiastenvereniging „Autoi Ezmen" Zaterds avond in de aula van de school opvoerde, vormde niet alleen een wijking van het genre toneelstukken, dat deze vereniging normaal vó het voetlicht pleegt te brengen, doch ook een welkome afwisseling de lange rij van onbenullige stukken, die zo vaak als blijspel worj aangediend. Met „Ideetje in de Vensterbank" hebben onze jonge gy nasiasten het zich niet gemakkelijk gemaakt, omdat een groot deelte van het stuk door de hoofdpersoon Ronnie Slagmeier (fjj( Rakker) wordt gedroomd en in deze droom denkbeeldige wezens treden, die in levenden lijve op het toneel moeten verschijnen. Gelukkig verkreeg Autoi de onont beerlijke steun van de Engelse leraar van het Gymnasium, de heer B. H. Poppinga, bij wie de regie in goede handen was. Het valt slechts te betreu ren, dat de tekst achter in de zaal niet altijd kon worden verstaan. „ideetje in de Vensterbank" is een stuk, waarin realiteit en verbeelding sterk door elkaar gevlochten zijn. Ron nie Stagmeier is een jong journalist, die furore hoopt te maken met het schrijven van een toneelstuk dat het zal „doen". In zijn ijver vergeet hij de vergadering te verslaan van de geiten- fokvereniging, wat hem op zijn ontslag komt te staan. Ronnie, die toch al niet op al te beste voet staat met zijn a.s. schoonpapa Schiks (Siem Swart) is jubelt de klok. In de 160 jaar waarin de nu jubelende klokken het „SOECKER HEIT DE KLOK" hebben ge tikt of geslagen is SOECKER in Alkmaar Uw kwaliteitsbegrip geworden. Een kwaliteit die men proeft en blijft proeyen, die be rust op traditie, vakkennis en uiterste zorgzaamheid. SOECKER biedt tal van kwali teitsproducten met een grote 1-eputatie. In dit jaar vestigen wij Uw aan dacht speciaal LANGEbTKAAT 39 Anno 1793 Tel. 2485 tAdveJ lenlie mg. iviea., JN 1954 herdenken wij het 700-jarig bestaan van onze stad en omdat ieder in zijn leven maar éénmaal gele genheid krijgt zo'n eeuwfeest mee te vieren althans in zijn eigen gemeen te is het begrijpelijk, dat voor het stadsfeest moeite noch kosten ge spaard worden. Het is van een herden king van bescheiden omvang al uitge breid tot een wekenlang feest, z lang, dat velen zich wel eens bezorgd afvra gen of wij al die tijd wel in de stem ming van „Wein, Weib und Gesang" zullen blijven. Misschien lukt dat, maar aan alles komt een eind, ook aan de goede dingen des levens en als we dan ein delijk met een zucht van verlichting onze feestneuzen afzetten is het zo on geveer tijd, dat de kermis zal begin nen. QIE komt het volgend jaar niet zo .bijzonder gelegen, mede omdat er een te korte periode ligt tussen het af breken van de feestgebouwen en het opbouwen van de kramen en spullen. Men is dus aan het verschuiven ge gaan, maar dat was een lastige puzzle. De middenstanders brachten hun wen sen naar voren en B. en W. stelden ten slotte voor de kermis maar uit te stellen tot de eerste helft van October, maar dan viel ze in de periode van de Ontzetfeesten, welke men juist in dit gedenkjaar ook op bijzondere wijze noopt te vieren. We vielen dus eigenlijk van het ene feest in het andere en omdat de boog niet altijd gespannen kan blijven gingen er hier en daar stemmen op om de kermis het volgend jaar maar eens helemaal te vergeten. £)AT dit op bezwaren zou stuiten is begrijpelijk want er is een grote ca tegorie mensen, die het hele herden kingsfeest met al zijn vertakkingen graag cadeau geven als zij de kermis maar kunnen behouden. De kermis heeft de oudste rechten al begint ze althans hier ter stede de laatste tien jaren een heel ander cachet te krijgen. Wat vroeger abnor maal was werd een kermisattractie en we herinneren ons nog altijd de dwerg die onder de tafel door kon lopen, de man zonder armen die met zijn tenen schilderde, het kalf met twee koppen, de ta.bak-etende Indiaan aan de ketting, de juffrouw zonder onderlijf en de da me, die zo dik was, dat je er omheen kon wandelen. We willen ouder en wijzer geworden wel toegeven, dat de jeugd in paedagogisch opzicht meer gebaat is als ze de Messias van Han del gaat beluisteren of een expositie van Van Gogn gaat bekijken, maar men bedenke, dat ook hier de boog niet al tijd gespannen kan blijven. Er zijn duizenden mensen, die aan de sfeer van die oude kermissen nog met een zekere weemoed terugdenken. Men is hier en daar aan het veredelen gesla gen en heeft -/ oud en wijs - vrijwel alles geweerd wat de kermissen vroe ger zo bijzonder attractief maakte, zo dat wij met uitzondering van een enkele parade-tent naast de moderne zweef- en draaiwerktuigen een lange rij gelijke en gelijkvormige goktentjes hebben gekregen, die altijd op dezelfde plaatsen staan. Men behoeft de kermis maar éénmaal te zien om ze voor jaren te hebben bekeken. Toch is die kermis een volksfeest gebleven en kan men op duizenden be zoekers niet het minst op de rijpe re jeugd uit de buitengemeenten re kenen. Waarom er juist tegen dit lang zamerhand vrij nuchter geworden volksvermaak zo'n grote oppositie ge voerd wordt hebben we nooit goed kunnen begrijpen, maar het is een feit, dat in veler ogen de kermis nog altijd een duivels vermaak is, dat zo krach tig mogelijk bestreden dient te wor den. De P. v. d. A.-fractie in onze Raad was er unaniem ook niet wild over. Er zitten fanatieke geheelonthou ders en misschien ook wel vegetariërs aan de obstructiezijde van onze raad zaal en wij zouden niet gaarne de ernst en de degelijkheid van hun principes onderschatten, maar deze groep toch willen kenschetsen als een gezelschap dat minder geschikt is om er eens ge zellig mee de kermis op te gaan. Het is dan ook geen wonder, dat de heer Kirpensteyn mede namens zijn' partijgenoten het voorstel deed, de kermis het volgend jaar maar eens over te slaan. De heer Hoytink heeft hem zo vaak verweten, dat hij aan de verkeerde kant van de tafel zat, dat het niet te verwonderen is, dat de heer Kirpen steyn zich glimlachend in de handen wreef toen hij dacht, dat het uur der wrake eindelijk had geslagen. „Waarom" zo vroeg hij „doet de heer Hoytink als wethouder mede het voorstel de kermisdata te verschui ven en vormt hij geen minderheid in het College, die zich pertinent voor op heffing van de kermis verklaart?" De heer Hoytink betoogde, dat het nu alleen over het zoeken naar een an der tijdstip ging en dat hij daarvan geen misbruik wilde maken door eigen principes op de voorgrond te stellen, maar hij voelde waarschijnlijk zelf de zwakke zijde van dit argument en toen zijn „vriend" die hij ditmaal de „heer" noemde hem duidelijk maak te, dat er thans een pracht van een ge legenheid was de kermis het volgend jaar te laten verdwijnen, spitste hij de oren als een ex-cavaleriepaard, dat er gens een trompet hoort en galoppeerde spoorslags naar de volgelingen van zijn vermaner, ietwat ontnuchterd nage staard door de rest van het College, dat Op een dergelijke escapade blijk baar in het minst niet had gerekend. De heer Kirpensteyn, die altijd prin- cipeel tegen de kermis was, sprak dit maal alleen van de sociale taak zijner fractie en de heer Berkhouwer heeft in een breed en goed gedocumenteerd betoog een geheel ander geluid laten horen. Er was z.i. geen enkel .bezwaar om de kermis het volgend jaar in de eerste helft van October te houden, ook niet voor de middenstand, die trouwens reeds gaat inzien dat een kermis door het bezoek van tiendui zenden alleen maar voordeel kan brengen. De vraag of het in October mooi weer zal zijn kan niemand be antwoorden en de opmerking van de heer Kirpensteyn, dat de ouders tegen zichzelf beschermd moeten worden om dat zij de kinderen zoveel kermisgeld zullen geven, dat de aankoop van win terjassen daardoor in het gedrang komt, verwees hij terecht naar de ouders zelf, die oud en wijs genoeg moeten zijn om hun geld zonder in menging van de overheid naar eigen inzicht te besteden. De Raad heeft niet tot taak volwassen mensen te bevade- ren of uit te maken wat zij mogen zien en wat zij mogen lezen. De burgemeester was het daarmede volkomen eens en toonde zich duide lijk geprikkeld door de wat schampere opmerking van zijn partijgenoot de heer Kirpensteyn, die hem een liberale zienswijze heeft verweten. Zijn voor vaderen noch die van de heer Kirpen steyn zuHen waarschijnlijk in een reeds grijs wordend verleden trouwe volge lingen van Pieter Jelles zijn geweest en hij is geen paradapaardje van de P. v. d. A. dat plichtbewust in het ga reel moet draven en zich nooit eens een zijsprongetje mag veroorloven zonder dat de koetsier op de bok direct aan de teugels zit te trekken. Terecht bracht hij ook in herinne ring, dat het niet houden van de ker mis de gemeente op een verlies aan in schrijfgelden van omstreeks veertig duizend gulden komt te staan. Ook de communist, de heer Knuistingh Neven, bleef door het wintterjassen- argument niet overtuigd en de katho lieke fractie nam een eigen standpunt in doordat zij de kermis met enkele dagen wilde .bekorten. Men noemde dat daar een tussenvoorstel en het zou op zijn plaats geweest zijn als het hier niet ging over een dataverschuiving maar om een principieel debat om de kermis al dan niet definitief te schrap pen. Nu er in October voldoende tijd en ruimte voor een volledige kermis is waarvan toch ook de katholieke mid denstanders profiteren is er geen enkele reden duizenden te duperen en de gemeente een belangrijke finan ciële strop te bezorgen. De katholieke fractie hield ook na de schorsing van de Raad aan haar voorstel vast, waarna de 10 leden van de P. v. d. A., mitsgaders de heren Hoytink en Van der Borden, zich vóór het voorstel het niet laten doorgaan van de kermis verklaarden en twaalf raadsleden daar tegen zodat over dit voorstel in de volgende vergadering opnieuw gestemd zal moeten worden. Wanneer dan de thans afwezige raadsleden, de heren Huisman. Otten en Woldendorp, aanwezig zijn, zal dit voorstel waarschijnlijk worden verwor pen waarna het van de arbeidersfrac tie zal afhangen of wij het volgend jaar een hele of een halve kermis zul len krijgen. Tenzij men van katholieke zijde tij dig inziet, dat met een halve kermis noch de feestvierders, noch de exploi tanten en evenmin de middenstand of de gemeente gebaat zijn. De Raad heeft zolang over de kermis gedebatteerd, dat ter voorkoming van een avondvergadering alle ver dere agendapunten in ijltempo moes ten worden afgewerkt. Hier en daar beet men zich nog even vast in diverse bepalingen over personeelsaangelegen heden, maar het vraagstuk der ver- huistransformatoren waarover het fel ste debat verwacht werd, verdween on verwacht van de agenda omdat diverse raadsleden het nog eens nader wilden bekijken. Tot grote spijt trouwens van wethouder Leesberg, die zich blijkbaar duchtig voor het de,bat geprepareerd had. Hij had de valhelm op het hoofd gezet, de beenkappen omgedaan, de mouwen opgestroopt en een paar boks- handschoenen aangetrokken en we kunnen ons best voorstellen dat het niet prettig is op 't moment dat de bel voor de eerste ronde zal luiden te moe ten vernemen, dat de tegenstander tot zijn spijt verhinderd is, en in Januari wel eens terug zal komenMaar uitstel is geen afstel, er zal over deze kwestie ongetwijfeld nog een hartig woordje worden gesproken. Tegen het voorstel om in cassatie te gaan tegen een vonnis van de Arron- dissements-rechtbank, die bij een ont- eigenings- en schadfeloosstellingspro- cedure de grondeigenaar in het gelijk had gesteld, is de heer Van der Bor den heftig opgekomen. Er zijn bij deze ingewikkelde kwes tie te veel juridische inzichten, veror deningen en andere voorschriften be trokken om er een exposé van te ge ven. Mr. Leesberg, die met de raads man der gemeente alle details had be studeerd achtte het in cassatie gaan ze ker wenselijk, maar de heer Van der Borden wilde niet alleen de juridische kant van de kwestie bekijken. Hij vond, dat er grove fouten begaaan zijn en dat men had moeten bedenken, dat het hier niet tegen een speculant in bouwgrond gaat maar tegen een ,bona fide Alkmaarder, die zich verzet tegen het beknotten van zijn rechten op de grond, die zijns vaders erfdeel geweest is. De molenaar van Sans-souci, die men zijn molen wilde ontnemen, heeft Frederik de Grote eens toegevoegd, dat er nog rechters in Berlijn waren. De grote Frederik heeft daar hartelijk om moeten lachen want er was geen rech ter, die hem in het ongelijk zou durven stellen, maar we zijn nu weer een paar eeuwen verder en Frederikken van dit formaat worden niet meer aan deze kant van het ijzeren gordijn gevonden. Dat de Alkmaarse rechtbank de ge meente reeds in het ongelijk stelde is het beste bewijs, dat de tijden veran derd zijn en ook, dat de heer Van der Borden wel eens gelijk kan hebben als hij voorspelt, dat ook een hoger rechtscollege er wel eens anders over kan denken dan de heren juristen de Raad thans durven voorspellen. terecht bevreesd zijn verloofde (Marry Ovinge) te verliezen Hi sluit daarom een scène op touw ten, die Loudy van zijn enorm moet overtuigen. Met hulp va> PTT-monteur (Sietse Walma van Molen) worden in Ronnie's kamer tweetal telefoontoestellen gemontt die voortdurend doorratelen en s- maar opdrachten voor de ontsla- verslaggever doorgeven. Ronnie k tenslotte in een soort van geeste»-' voering, waarin hij een langdurig sprek voert met een denkbeeldig je „Ideetje", Ina Bakker (die ecta werkelijkheid in Ronnie's kamer wezig is) en even later gevolgd door Vader Idee, een stokoude i aard (Jaap Nijdam). Hij droomt van een geweldig sut dat de hoofdredacteur van „De rechte Zuidse" er toe brengt Ronn» smeken wederom en thans als re' teur terug te komen, waartoe i evenwel niet bereid is. Tegen het slot van het derde bei komt Ronnie tot zichzelf; de dokter, is geroepen, behoeft geen hulp te v lenen. Ronnie's inbeelding blijkt proscopische aard te zijn. Een schoolvriendin Hannie de Loor Bakker (d), die hem vroeger in de ideeën aan de hand deed en het tot hoofdredactrice van een heeft gebracht, biedt Ronnie een tie als redacteur aan, waardoor bi toestemming van Loudy's ongenaak vader ontvangt. Wij zouden het bij een call'' woord van waardering voor alle or renden kunnen maken, doch willen uitzondering maken voor de zware len van Niek Bakker als Ronnie S meier, van Ina Bakker in haar r van „Ideetje" en Hannie de Loor. hebben als hoofdpersonen het m ke stuk op voortreffelijke wijze g gen en met hun collega's de bezoe waaronder wü de curatoren de oud- tor dr J. Hemelrijk en vele ouders merkten, een zeer genoegelijke bezorgd. The Dixieland Wanderers venor' de muziek van het bal. dat tol uur de vele danslustigen bezighie' Zondagavond waren twee jongelui Wormer bezig met hun voetbalt# een reclamelamp aan een kappers op de Geesterweg te vernielen ta door de politie werden betrapts verbaliseerd. Op de Mient werd de bestuuite een personenauto die onder deili, van alcohol verkeerde door de pi tot staan gebracht en mee naar het reau genomen. Houders van motorrijtuigen «i er aan herinnerd dat m.i.v. 1 Jw de koplantaarns voorzien moeien van een lamp waarin een „hommel is aangebracht (duplolamp). Deze lampen moeten met ingang 1 Januari 1955 voorzien zijn van rijkskeur. Nadere inlichtingen zijn te verkrij bij de afdeling verkeer aan het brt van politie. RIJWIELDIEFSTAL BEKEND Een man die op 7 October te maar een rijwiel had gestolen Zaterdag in Friesland aangehouden, heeft deze diefstal bekend. SNEL! kunnen wij onze fantastische aanbieding in Nylon kouse' handhaven: 50 denier 1 e paar 2.4i 2e paar 1$ 2 paar voor 30 denier 1e paar 2.1 2e paar 1.' 2 paar voor EN ALLES Ie KEUS!' U maakt toch ook gebrt^ van onze reparatie afdeling' Vandaag Uw kous brengen morgen weer halen. D3'l! Quick-service van: (Advertentie,

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 12