GBATIS! Er is geen brand! ik breng de krant! Nieuws uit Stompetoren „Voorwaarts" bestond 70 jaar Nieuws uit Heiloo Kerstconcert trok verdiende belangstelling Topduel tussen Disnie2 en IVA bleef nog onbeslist Nieuws uit Bergen Kaleidoscopisch beeld over de Noordelijke vogelwereld burgerlijke stand burgerlijke stand marktberichten Twee ladders en een hooivork het begin Vfejerelke 'kerstboom De Rijp Volle winst voor De Rijp Bushalte wordt verplaatst VTN zette 71 wagons af Repertoire soms iets te hoog gegrepen Petten Voorhoede was ook tegen Koedijk machteloos Beemster VOLGEND VOORJAAR EEN NIEUW IJSCLUBGEBOUW? VAN DE GROENE TAFEL Uitstekende partijen in Hoorn Bergen aan Zee Een eigen V.V.V. JIMMY BROWN EN DE Castricnm Bestuursperikelen bij aquariumvereniging Het huis je wordt gesloopt Kerstverlichting in winkelstraat Simon de Waard sprak voor de KJVO Voorlopig marktoverzicht Purmerend DINSDAG 22 DECEMBER 1953 Zestien Schermer mannen bonden in het jaar 1883 een hooivork tussen wee ladders en gebruikten dit toestel als rekstok. Het was de eerste rekstok die de opgerichte Scherm- en Sportvereniging bezat. Zaterdagavond werd deze oprichting door de gymnastiekvereniging „Voorwaarts" voor een uitverkochte raai in het „Schermeers Wapen" herdacht. Het was de heer J. van Dok, die jet zeventigjarig bestaan van „Voorwaarts" in een gloedvolle rede herdacht. „Dat onze Vereniging nog jong en fris is ondanks haar 70 jaar, blijkt wel uit iet feit, dat zij 110 leden telt, t.w. 12 heren, 12 dames, 8 dames-senioren en de rest jeugd", sprak hij. In 1883 opgericht met 16 heren en 80 jonateurs droeg de vereniging de naam Goedsmoeds". Gekleed in lange witte iauwsluitende broek met trui, waar over een brede sjerp, kon men deze heren langs de Noordervaart zien wan delen. Toch waren zij de pioniers, want er was in die jaren veel conser vatisme te overwinnen. In 1900 kwa men de eerste dames bij de vereniging Er werden ook uitvoeringen gegeven, met een rij petroleumlampen als voet licht". Onder luid applaus deelde spr. mede, dat van de enige in leven zijnde oprichter, de heer J. Verweel uit Oost huizen,e en schriftelijke felicitatie was binnengekomen. De beschermheer, burgemeester J. Posch, bracht namens het gemeente bestuur de gelukwensen over aan de jubilerende vereniging. Wij zijn in onze gemeente niet rijk aan jubilea, zei hij. Drie verenigingen zijn reeds opgehe ven, de „Huisvlijt", de „Floralia" en de toneelver. „Aurora". Daarom was spr. uitermate verheugd dat dit bijzondere jubileum mogelijk was geworden. Het was hem een genoegen in zijn archief een programma gevonden te hebben van een uitvoering uit het jaar 1890. Toen heerste er dezelfde activiteit. De heer Posch overhandigde de vereniging dit archiefstuk onder de voorwaarde dat men het zorgvuldig zou bewaren. Namens het gemeentebestuur overhan digde spreker een enveloppe met in houd. Ook namens de Schermer dan sers bracht burgemeester Posch de ge lukwensen over en nog een enveloppe met inhoud. De heer Stenneberg uit Alkmaar fe liciteerde namens de Turnkring Alk maar. Hij dankte voor de grote steun die de kring altijd van „Voorwaarts" had ondervonden. De heer Jac. Schuurman uit Oter- leek sprak namens Turnlust uit Oterleek. Spr. memoreerde het grote werk van de oud-turnleider Lambert, die drie reuzenzwaaien aan de rekstok maakte en dan in hoogstand tot stil stand kwam. „Voorwaarts" en de „Schermer Ge meenschap" hebben iets gemeen", zo zeide de voorzitter van „Schermers Gemeenschap', ds F. Keja. „Zij wer ken samen aan de verheffing van het platteland". Spreker deed zijn geluk wensen vergezeld gaan van een bloem tak. Verder sprak mevr. Duursma na- mens de Plattelandsvrouwen, de heer K. Otjes namens de werkloze IJsver eniging, de heer J. Zwart als voorzit ter der biljartver. Mik-Wis en als zaal houder, de heer K. Bleeker namens de J.G. en tot slot de heer L. Schuring namens de voetbalver. S.S.V. Alle sprekers overhandigden een enveloppe. Onder leiding van de eminente di- gymnastiek- en turnprogramma afge- recteur E. Coenen werd vervolgens een werkt. Er werd goed werk geleverd, zowel door de jeugd als door de oude ren. Het ringzwaaien van de dames en het hoogrek van de heren trok wel zeer de aandacht. Bijzonder fraai waren de uitgevoerde vrije oefeningen van de dames senioren en de dames le graad. Klaas Koomen uit Heiloo ver zorgde het komische gedeelte van de avond als muzikale clown en als imi tator. Hij had zeer veel succes en oogstte een uitbundig applaus. Na het slotwoord van de heer J. van Dok sprak de heer C. van Leijen de scheidende voorzitter toe. Hij dankte hem voor het vele werk door hem in het belang van „Voorwaarts" verricht. Naar de voorzitter mededeelde zal in Januari de dorpsfilm worden ver toond. In de Zondag gespeelde thuiswed strijd wist het eerste elftal van AVV De Rijp de volle winst te behalen. Reeds onmiddellijk na het begin van de wedstrijd bleek, dat het De Rijp ernst was om te trachten uit de ge vaarlijke zone te geraken. Het ver- toonde^spel was veel beter dan het lauwe spelletje, waar we de laatste tijd op werden onthaald. Het was vooral een winstpunt, dat De Rijp- spelers hun enthousiasme hadden hervonden. Reeds na ongeveer 20 mi nuten resulteerde dit in een doel punt van Hooijberg (10). Dezelfde speler wist voor de rust de voor sprong tot 20 te vergroten, maar deze stand werd door Zouaven weer (verdiend) tot 2—1 gereduceerd. Na de rust verrichtte Hooijberg de hattrick door handig te profiteren van een misverstand in de achterhoede der gasten. Zouaven gaf zich zonder meer echter niet gewonnen en wist zelfs ongeveer tien minuten voor het einde de stand op 32 te brengen. Na een nog terecht afgekeurd doelpunt konden De Rijp-spelers hun kleed kamers echter opzoeken met de we tenschap, dat zij weer een stukje ver- derd van de rode lantaarn waren ver wijderd. Het bekende wisselpunt van de bus lijn AlkmaarAmsterdam, de Dam te De Rijp, zal met ingang van Woens dag worden verplaatst. Het gemeente bestuur is van mening, dat de halte plaats op de Dam verkeerstechnisch niet verantwoord is. In verband hier mede is in samenwerking met de NACO besloten het wisselpunt te verplaatsen naar het plein bij de nieuwe Doopsgezinde Kerk te De Rijp. In de Ned. Herv. kerk werd onder leiding van D. Koeman gisteravond een Kerst-concert gegeven door het Ned. Herv. Kerkkoor, de Chr. Gem. Zang vereniging „Zang en Vriendschap" nit Heiloo, de Gem. Zangver. D.E.B. uit Zaandijk, en Castricum's Kamerkoor. Op een enkele uitzondering na werden alle koor-composities door de koren gezamenlijk uitgevoerd. Het kerkgebouw was uitstekend verwarmd en een simpele versiering accentueerde de Kerstsfeer. PLAIN en CORK IN SPECIALE LUXE DOZEN VAN 50 SIGARETTEN lAavertentie. lng. Med. BROEK OP LANGEDIJK De af zet van pootaardappelen door de af deling Broek op Langendijk van de VTN heeft het afgelopen seizoen 71 wagons aardappelen bedragen, het geen een bedrag van f 145.6677,83 ver tegenwoordigde. Het ledenaantal van de vereniging steeg tot 74. Het batig saldo dat dit jaar uit de bus kwam en f 147,28 be droeg werd overgeschreven naar het ledenkapitaal. De heer M. Oyevaar werd als bestuurslid herkozen, even eens de heer J. Kouwen-Wiering als "d van de Raad van Toezicht. He heer P. Band, directeur der VTN, Saf op deze bijeenkomst nog een uit eenzetting over stamselectie en moge' lijke spreidingsrassen en over de toe komstige export- en afzetmogelijkhe den. LANGEDIJK. Geboren: Anja, van Th. Swart en N. Hink. Harmen, 1van p. Lak en G. Barten. t .e*r.0Uwd; Nanne W. Groot, won, ■u ^nt*Bk, en Maartje Ootjers. Arend nuibers en Anna Dekker. 78 ,V 6 r e 6 n Bertus van der Wal, jaar, weduwnaar van T. Keizer. - Als solisten hoorden wij Rie Kuis, alt, E. Hagens, tenor en J. de Wit, organist. In de samenstelling van het programma hebben we het ten zeerste gewaardeerd dat er een merkbaar streven was composities uit te voeren die op hun kwaliteit getoetst, stuk voor stuk onaanvaardbaar waren. An derzijds had men zich in sommige ge vallen wat de keuze betreft wel enigs zins overschat. Men was allerminst fortuinlijk in „Gebed" van Schubert, waarin de stemming beslist onjuist werd weergegeven. Het Castricum's Kamerkoor zong „Benedictus" en „Trösterin Musik" van Anton Bruckner. Ook hier was in het „Benedictus" de stemming twijfel achtig. „Trösterin Musik", had betere momenten, maar de bezetting van dit koor was te klein gm tot een volledige ontplooiing te komen. „Denn die Herz- lichkeit" van Handel, werd vrij goed gezongen en hier slaagde de dirigent er in ook zijn intenties ten opzichte van de nuancering door het koor te laten uitvoeren. Het „Geistliches Lied" van Mendelssohn met alt-solo was eveneens goed van toonkwaliteit. De organist speelde correct een Prelu dium en fuga van Bach, en heeft overi gens de solisten goed begeleid: met verantwoorde keuze van registratie. Hoe de heer E. Hagens op het pro gramma vermeld kon worden als tenor, is ons niet recht duidelijk. Hij heeft een kennelijk baritonaal timbre. In de lagere regionen klinkt zijn stem soms zeer fraai, maar de hogere tonen missen de nodige resonans. Het „Gebet" uit Rienzi van Wagner, was hem wat te zwaar, maar in de „Vier Biblische Lieder" demonstreerde hij zijn muzikaliteit, en zong uit innerlijke overtuiging. De alt-zangeres Rie Kuis, heeft de beschikking over een zeer mooi getimbreerde altstem. Toch zal de betekenis van haar zingen nog be langrijk winnen wanneer zij in de voordracht een vrijer en artistieker rubato weet aan te brengen. In de drie kerstliederen van Fierse, had zij wel haar beste momenten, en was de in nerlijke bewogenheid van haar zingen, ook voor het auditorium duidelijk merkbaar. Zo zullen de luisteraars de goede momenten van dit uitgebreide Kerstconcert, zeker in herinnering houden. Zij hebben de ernst waarmede de koristen hun taak wilden vervul len ten zeerste gewaardeerd. Wanneer men in de toekomst wat eenvoudiger composities ter uitvoe ring kiest, zullen de resultaten er ech ter des te bevredigender om zijn. W. SCHREURS. Hoewel Petten gedurende de gehele wedstrijd tegen Koedijk de toon aan gaf, heeft men het weer niet tot een zege kunnen brengen. De voorhoede speelde heel behoorlijk, maar demon streerde in de omgeving van het doel gebied hoe zelfs de meest opgelegde kansen om zeep kunnen worden ge bracht. Daarbij dient echter te worden verklaard, dat het ook niet meezat: diverse malen bracht het houtwerk Koedijk redding en de uitstekende doelman Bloothoofd had het bepaald op een accoordje gegooid met Vrouwe Fortuna. Het was overigens niet alleen de Petten-vuurlinie, die niet tot treffers kon komen. Bij de weinige Koedijk- aanvallen ontstonden ook nogal eens kansen, maar de voorhoede der gasten faalde volkomen in de afwerking. Pet ten is wel heel dicht bij een zege ge weest: kort voor tijd werd zelfs een strafschop wegens hands gemist Zeer kranig werk deden de adspi- ranten door Nieuwe Niedorp a voor de eerste maal in de competitie een puntenverdeling af te dwingen. Al spoedig was het Arie Eriks, die voor Petten doelpuntte, maar nog voor de thee maakten de gasten gelijk. Daar na ging het spel gelijk op en werd er fel om het winnende doelpunt gestre den. De kansen bleven echter onge bruikt; de 1-1 was ook wel de meest bevredigende uitslag. Het terrein van de ijsbaan wordt binnenkort in verband met het te bouwen wooncomplex met een weg doorsneden. Het gedeelte dat afvalt wordt echter gecompenseerd door een stuk land dat naast de o. 1. school aan de Rijperweg ligt. Door deze wijzigingen zal ook het ijsclubgebouwtje moet verdwijnen en men heeft reeds lang uitgezien hoe men dit op de best mogelijke wijze ver vangen kon. In overleg met het bureau Oogst- voorziening dat van een nieuw ge bouwtje gebruik zal maken, is thans een ontwerp gereed gekomen dat voor ziet in een twee maal zo groot project. Indien de" plannen de officiële goed keuring kunnen wegdragen, zal waar schijnlijk reeds het komende voorjaar met de bouw worden begonnen. Ook het emigrantencentrum is in de plannen geïnteresseerd. „ER IS MAAR EEN Voor de der-de en laatste maal heeft de Gymnastiekvereniging „Hercules" de Non-stop-revue „Er is maar één opgevoerd. Ook nu weer heeft een uit verkochte zaal met voldoening en en thousiasme kennis genomen van de ver schillende prestaties der Herculanen. De beide koplopers in de eerste klasse, Disnie 2 en IVA 1, die nog geen punt verspeelden, hebben elkaar het afgelopen weekend in Hoorn ontmoet. Alle partijen waren het aanzien ten volle waard in deze be langrijke wedstrijd. Door een overwinning van M. Oosterbeek op G. Kooy namen onze stadgenoten een 10 voorsprong, doch daarna ver loren de drie IVA'ers een partij, zodat zij met 31 kwamen achter te slaan. De goed spelende invaller J. Sinjewel (Louis was verhinderd) won vervolgens van G. Kooy en G. Oosterbeek versloeg J. Lamers, waarmee de partijen weer op gelijke voet stonden. Dat doe ik dagelijks. Even een ruk aan de bel en mijn abonné w i rent al naar de gang. Want een krant brengt V spanning. Wat zou er in staan? Het antwoord krijgt U indien U zich thans abonneert. Bovendien ontvangt U de tot 31 December verschijnende nummers Nadat B. Sinjewel een punt had verspeeld aan B. Wever, maakte M. Oosterbeek weer gelijk met een zege op J. Lamers. G. Oosterbeek moest de laatste partij in drie games aan G. Kooy afstaan, waardoor de neven Oostertfeek met een 54 achterstand aan het dubbelspel begonnen. Dat wis ten zij in twee games te winnen. De eindstand werd 55, waarmee de strijd aan de kop dus nog niet is be slist. IVA 2 ontving De Merletten I uit Bergen. De gasten bleven met 6—4 de baas. Invaller R. Adriaansen, die in de eerste klasse zijn debuut maak te, bracht twee partijen op zijn naam. Max Valkenier zegevierde éénmaal. Samen wonnen zij het dubbel. In de tweede klasse ging IVA 4 op bezoek bij HCSC, dat nog geen enkel winstpunt heeft. IVA 4 won door J. Goedegebuur (3), R. Adriaan sen (3) en M. Oosterbeek. IVA 9 kreeg bezoek van DSS 5 uit Alkmaar. P. Banning (3) e*. T. Schoorl (2) wisten de stand op 54 te brengen. Samen verloren zij toen het dubbel, zodat de wedstrijd een puntenverde ling werd. Het damesteam van IVA trok tegen LTTV 2 aan het kortste eind. Mej. R. van de Weterink won haar drie partijen en mej. T. Bommer kwam tot éénmaal winst. Daar LTTV ook op het dubbelspel beslag legde, ver loor IVA met 6—4. De Vereniging Paal 33 heeft op de gisteren gehouden vergadering be- met"?—3s'oten over te gaan tot stichting van een eigen VVV-afdeling. Nadere bij zonderheden worden op de hedenavond te houden VW-vergadering bekend gemaakt. 34. Jackie, die nog altijd bij het half in gereedheid gebrachte kamp de wacht hield, was juist wat rustiger geworden, omdat hij het toch wel wat flauw van zichzelf vond om van een voorbij vlie gende roofvogel te schrikken, toen hij weer een vreemd geluid vernam. Een tamelijk regelmatig gebonk. Eerst heel flauwtjes, maar langzaam maar zeker duidelijker wordend. „Wat zullen we nu hebben?", dacht Jackie, die zijn hart weer in zijn keel voelde kloppen en die maar één wens had: dat zijn vader de kloosterpoort zou uitstappen om hem binnen te roepen. Het gebonk werd hoe langer hoe duidelijker, ,,'t Is net of er een karavaan nadert", dacht Jackie. Hij nam snel een besluit en kroop in de jeep, waarin hij zich zo goed mogelijk verstopte. Maar met één oog bleef hij kijken naar wat er nu wel naderde.... Het eerste wat hij ontdekte was een stofwolk en uit die wolk maakte zich een ezel los en toen nog een en nog meer viervoeters. Ze waren met brok ken touw aan elkaar verbonden en op dt eerste en de laatste zat een man. De andere ezels liepen gebogen onder de zware last die men op hun rug had vastgesjord. Bij elkaar waren het wel acht ezels. „Misschien zijn het monni ken van het klooster", dacht Jackie. Maar aan de andere kant leken de twee mannen weinig op monniken. Daar zagen zij veel te onguur voor uit 't Waren pezige kerels met bruine magere gezichten, die vol aandacht in de richting van de jeep en de half op getrokken tent keken. Geboren: Antonie, z. van A. van Ulsen en H. A. Spoorenberg. Richar- dus J. M., z. van D. Binnewijzend en A. T. Daane. Hyacintha A. M„ d. van H. Wijbenga en C. Tiebie. Jacobus G. M., z. van J. J. Houtenbos en J. H. v. Eijk. Bartina W., d. van M. W. van Amers foort en I. Boon. Ondertrouwd Adrianus Lieshout en Catharina N. van 't Sant. Getrouwd: Jacob Keijzer en Geer- truida N. Bossert. Overleden Dirk Kaan, 70 jaar. Voor de gisteravond in hotel „De Rus tende Jager" uitgeschreven ledenverga dering der aquariumvereniging „Rood- vinzalm" bestond een slechts zeer ge ringe belangstelling. Dit maakte het er voor het bestuur niet gemakkelijker op, daar men met moeilijkheden te kampen had in het bestuur. Drie leden hiervan stelden zich namelijk niet meer be schikbaar voor hun functies. Het betrof hier de heren J. Duke, secretaris, A, Vendel, penningmeester, en J. Vet, commissaris. Daar echter de heer N. de Zeeuw de functie van secretaris wel op zich wilde nemen, was ten aanzien hiervan de moeilijkheid al spoedig van de baan en werd deze persoon met al gemene stemmen als zodanig benoemd. Ten aanzien van de overige functies werd besloten, met de voorziening in de vacatures te wachten tot de eerstvol gende ledenvergadering in Januari. Het bekende huisje aan de Mient, dat ongeveer een jaar geleden een twistap pel vormde tussen huurder en verhuur der cn tenslotte door de huurder werd verlaten, met medeneming van ramen en deuren, zal er binnenkort niet meer zijn. Het wordt namelijk gesloopt, om plaats te maken voor nieuwbouw. Door de in deze straat woonachtige winkeliers is- de Burgemeester Mooy- straat gedurende de dagen voorafgaan de aan de Kerstdagen voorzien van een extra straatverlichting. Bovendien is er een kerstversiering aangebracht, het geen de straat overdag, zowel als des avonds een bijzonder aardig aanzien verleend. TUINBOUWVEILING „ONS BELANG" De noteringen waren: Spruiten 24— 64, spruiten B 15—29, koppen 12—18, prei 1216, andijvi, 828, witlof 30— 34 en boerenkool 6—11. Eten spreker van uitzonderlijk formaat en met een natuurlijke humor, die de geheel bezette Dancing van de Rustende Jager Zaterdagavond tot in de uiterste hoeken opgewekt deed toehoren, was de vogelkundige Simon de Waard, cue voor de KJVO sprak. De grote rust, waarover hjj als bespieder van het vogel leven moet beschikken, gebruikte hij voor zijn gehoor om rustig „anecdotes over zijn verre reizen in te lassen en dat speciaal op momenten dat hq een nieuwe film in zijn projector aan moest brengen. Vanaf zijn eerste voetstap on de coaster te Rotterdam, waarmede hij zijn reis naar het hoge Noorden maakte, tot diep achter de poolcirkel, een reis, die met projectielantaarn en projecties van kleurenfilms daadwerkelijk kon worden medegeleefd, heeft Simon de Waard zich als een begerenswaardig reisgenoot doen kennen. Prachtige natuuropnamen in het land van de „Middernachtzon", vaartochten over uitgestrekte meren, zowel op het lantaarnplaatje als in het filmbeeld weergegeven, waren van een uitzonder lijke subtiliteit. Het leven tussen de Lappen, waarvan er nog ongeveer 33000 beneden de pool cirkel leven, het bezoeken van vogel kolonies, dat alleen toegestaan is aan mensen, die uit natuurwetenschappe lijk oogpunt hiermede te maken heb ben, dit alles werd verhaald met uiter mate fijne smaak. Dieren vogels werden met mensen vergeleken zoals een kolonie papegaai duikers, die met „feest-neuzen" en „hangsnorren" uitgerust, als het ware één grote bruiloft hieldien op de rotsen van een vogeleiland De geheimzinnige stilte van uitge strekte naaldbossen werd kaleidosco pisch afgewisseld met filmbeelden van gebieden, die karakteristiek zijn door de volksgebruiken van hun bewoners. Zeekoeten, kraanvogels en alken kon den alleen worden bereikt via een da genlange reis met de „Noordpijl", de spoorwegverbinding die Stockholm verbindt met plaatsen tot ver over de poolcirkel. Simon de Waard toonde zich met zijn zeer opgeruimde verhaaltrant en zijn schitterend fotografisch materiaal als een groot ambassadeur en kenner van het vogelleven. ALKMAAR, 21 Dec. Tomaten. 23— 53; witlof A 3612 en B 15—34; bloem kool A 62—64 en B 20—32; rode kool 5— 8,50; groene kool 5—10.50; spruitkool A 3010 en B 15—29; boerenkool 10—21; andijvie 11—29,50; rode bieten 5—7; bos- peen 14; waspeen 1018; uien 47; prei 8—16; peterselie 10—12; soepgroenten 8— 16; knolselderie A 914 en B 36; ap pels: Bramley Seedling K 712, Goud- reinetten A 3539 en H I 2027, Jona than A 50 en B 48 en Notaris-appel Hl 28; peren: Gieser Wildeman Hl 25— 31 en Winterjan A 28 en Hl 20—25. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Dee. 12.000 kg andijvie 20.7033.90; 29.000 kg groene kool A 79,50 en B 7,20; 20.009 kg gele kool A 6—7,20 en B 5; 17.000 kg rode kool A 68,70 en B 5; 23.800 kg witte kool 4,50—5; 5900 kg witlof IB 29—41 en IIB 23—29; 5900 kg uien 5,40 5,90 en drielingen 6,208,30; 1500 kg peen C 5,10—5,30; 3100 kg bieten A 5,30 —6,20; 800 kg spruiten 20—25. Door gedraaid: 12-600 kg gele kool, 12.500 kg rode kool en 11.500 witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 22 Dec. 9200 kg uien 6,10—7,20, grove 5,50—6,20, drie lingen 8—9 en nep 15—20; 900 kg bieten A 5.40 en B 4; 500 kg peen D 5; 16.000 kg rode kool A 67,80 en B 5; 11.000 kg groene kool A 7,107,70 en B 55,80; 2700 kg gele kool A 66,60 en B 5; 28.000 kg Deense witte kool 4,505; 11.000 kg andijvie 30,60, II 16,2024-50 en BH 14,90—18,40; 100 kg spruitjes 1518. Doorgedraaid; 12.000 kg rode kool en 8000 kg witte kool. W ARMENHUIZEN22 Dec. 29.000 kg rode kool A 67,60 en B 5; 8900 kg andijvie 21—32,10. Doorgedraaid: 22.000 kg rode kool, 2200 kg gele kool en 10.000 kg witte kool. V.V. „Bangert en Omst., Zwaag, 21 December 1953. Late aardappelen 3 11, gare biet 211, uien 118, bieten 440, prei 813, Chin, kool 6.4010, groene kool 9.5011, rode kool 5 9.30, boerenkool 9—15, spruitkool 23-40, witlof 837, breekpeen 56.50, was peen 18—21, alles per 100 kg; Andijvie 1438, sla 16, bloemkool 1555, alles per 100 kg; Cox's Orange Pippin 31 86, Ellisons Orange 2939, Golden De licious 2640, Goudreinette 2339, Jo nathan 2445, Laxton's Superbe 20-27, Present v. Engel. 2551, Gieser Wilde man 25—35, Legipont 38—47, Winter jan 1726, Winterlauwtje 1524, Pater v. d. Elzen 1742, alles per 100 kg. HEM, 21 December 1953. Groene kool 59.60, bloemkool 977, prei 13, witlof 1935, rode kool 5.306.20, spruitkool 28, andijvie 29, peen 5.30 6.40, uien 4.607, Winterjan 1219, Gra- tiool 6—17, Sint Remy 18, Coutesse de Paris 1933, Winterlam 1217, Goud- reinet 1123. WOGNUM, 21 December 1953. Uien 5.105.60, prei 1314, rode kool 5.208.40, boerenkool 1314, spruitkool 19—36, 8000 kg witlof A 28-40, B 23-23, C 1827, Stek 1124 breekpeen 5, alles per 100 kg; Andijvie 1526 per 100 stuks; Winterjan 1323, Pater v. d. Elzen 621, alles per 100 kg. OBDAM, 21 December 1953. Uien 6.607, grof 4.504.80, peen C 5, groe ne kool A 7.30, B 55.40, spruiten 21 28, witlof I 32, II 23—24. Vanmrogen waren er naar ruwe schat ting een 450 runderen aangevoerd. De handel in de vette koeien was aan de stroeve kant en de prijzen waren over het algemeen lager. Op de geldemarkt was nog wel wat han del en naar het gebruiksvee bestond een behoorlijke vraag. Op de verse markt was het nog stil. Met de nuchtere kal veren was het al niet veel beter, wat ook ir. de prijzen tot uiting kwam. De vette schapen waren nog wel gewild. De aan voer van vette varkens was maar gering, maar desondanks bestond er maar weinig vraag. Slechts heel enkele gingen van de hand tegen een notering van f 1,88, maar deze liep reeds spoedig terug en het liet zich niet aanzien, dat de prijs zich zou herstellen. Op de biggenmarkt ten slotte constateerden we een vrij leven dige handel tegen bevredigende prijzen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9