Opgewonden VVV Bergen ging onverrichterzake huiswaarts Agenda Tegen meinedige werd wederom vier maanden geëist PELS' Stad en omgeving Van impasse naar de passie Getuigenverklaringen aan de wankele kant Bevredigende opvoering van „Gaslicht" door „Voetlicht" VHIESMAN'S tübbei. Likeuren Directeur blijft nog Laatste blaadje Wijnkelder KRAAKMAN Klein incident met lange nasleep PORTWIJNEN Op de kortste dag BURGERLIJKE STAND Beklemmende film, slecht toneelstuk De burgemeester woonde de voorstelling bij DE heer W. A. Pieters wilde als de moordenaar vaak te sinister zijn. Bewondering hebben wij echter voor zijn rustige gebaren, zijn vaak frap pante mimiek en rake intonaties. De dames H. H. Narold-Bas en A. G. Pieters-Schut als de dienstboden ble ven bescheiden op de achtergrond, maar bereikten daardoor, dat de sfeer een iets meer klemmender karakter kireeg. Dat de heer B. Verhagen ten slotte de voortreffelijkste van allen was zal niemand kunnen ontkennen Bob Verhagen, die zich volkomen had ingeleefd in de rol van de detective, heeft een aangeboren talent om zich met zwier over het podium t= bewo gen. Zijn houdingen zijn altijd raak. zijn stembuigingen steeds wisselend. Laat hij er echter zorg voor dragen dat hij de articulatie niet al te sterk doorvoert. Dit geldt trouwens ook voo de anderen. De regisseur, de heer J. Huygen. had een strakker tempo Bestuurde verdachte de wagen? vanaf 5.75 per hele fles Luctor et Emergo in Kerststemming DOKTERSDIENST t WOENSDAG 23 DECEMBER 1953 DE MOEILIJKHEDEN, die zich in liet bestuur van de VVV-Bergen hebben voorgedaan zijn dan gisteren in een buitengewone ledenverga dering in het openbaar ter sprake gekomen. Dat gebeurde aan de hand van een agenda, die nogal ingrijpende voorstellen bevatte. Zo stelde het bestuur op verzoek van de Raad van Bijstand zijn mandaat be schikbaar. Het wenste, met uitzondering van de heren J. Broersma en C. Peetoom, niet herkozen te worden. De Raad van Bijstand had daar om een candidatenlijst opgesteld en was bovendien gekomen met het plan de directeur eervol ontslag te verlenen en enige commissies te be noemen, die zich o.a. met de propaganda en de zomerfeesten zouden moeten bezig houden. Het is er allemaal niet van gekomen. Het be stuur bleef voorlopig althans de directeur bleef en de commis sies bleven (nog) weg. Zo was de situatie toen na heftige discussies, waaraan soms door twintig personen tegelijk werd deelgenomen, de vergadering om half één 's nachts werd verdaagd. Hoofdoorzaak van deze beslissing, waarop de ere-voorzitter burgemees ter dr W. Huygens aandrong, was, dat het merendeel van de nieuwe candida- ten zich had verbonden aan de voor waarde de VW te splitsen in een „belangstellende" organisatie, die zich met de onpersoonlijke reclame zou be zig houden en een „belanghebbend" lichaam, dat de distributie van de gas ten over de verschillende hotels en pensions tot taak zou hebben. Een der gelijk ingrijpend voorstel kon logi scherwijze zonder voorbereiding niet in behandeling worden genomen en dat was dan de reden waarom men na midernacht onveriticl.terzake uit eenging. Men hoopt thans, dat de ge schillen nog eens rustig kunnen wor den bekeken en dat daardoor ook de afgescheiden leden uit Bergen aan Zee, die een eigen VVV hebben gesticht alsmede de leden van de VVHB (Ho recabedrijven) op hun genomen beslis sing de VVV te verlaten zullen terug komen. Het betreft hier in totaal 110 leden. Voorzitter de heer F. L. Driessen, die deze avond voor een moeilijke taak stond, zette na de behandeling van de inleidende huishoudelijke punten het standpunt van de meerderneid van het bestuur uiteen. Hij betoogde, dat voor een directeur van de VVV in Bergen zeker een taak is weggelegd en het bevreemdde hem, dat de Raad van Bij stand, die acht maanden geleden ad viseerde een dergelijke functie in te stellen om de werkzaamheden naar be horen te kunnen doen verlopen, nu een advies had uitgebracht, dat daar lijn recht tegenover staat. Het benoemen van commissies, die het werk zouden overnemen, noemde spr. een typisch Hollandse oplossing, waarvan hij wei nig heil verwachtte. De heer Broersma, die met de heer Peetoom de minderheid in het bestuur vormde, was de mening toegedaan, dat er in het hoogseizoen stellig een taak is weggelegd voor een directeur, maar dat de overige negen maanden deze ex tra en dure kracht gemakkelijk gemist kan worden. Spreker achtte het onver antwoord daarvoor de toch ai niet rooskleurige financiën aan te spreken. Ook al subsidieert de gemeente voor f 5000 dan blijft er nog f 2000 over, die door de VW moeten worden betaald. De kern De oud-secretaris van de VW, mr F. Zeiler, plaatste de opmerking, dat alle geschilpunten en de daaruit voort gevloeide voorstellen neerkomen op de vraag of de directeur wei of niet ge handhaafd dient te worden en dat dit weer is te herleiden tot de eigenlijke kern van de gehele zaak: de onenig heid tussen de directeur de heer Buis kool en de eerste informatrice mej. Sluyter over de werktijden en de lei ding van het informatiebureau. Moest dit nu, zo vroeg de heer Zei ler zich af, in een openbare vergane- ring worden behandeld? De enig juis te weg zou zijn geweest als deze Kwes tie over het personeelsbeleid in het bestuur was uitgemaakt en dat de min derheid zich bij de meerderheid had neergelegd of, in het tweede geval, voor de bestuursfunctie had bedankt als het de verantwoordelijkheid voor hel besluit van deze meerderheid niet wenste te dragen. Het was van de heer Broersma niet tactisch de Raad van Bijstand in dit geschil te mengen, al dus spreker. Het had de heer Zeiler in hoge ma te verwonderd, dat in Augustus door het VW-bestuur aan B. en W. het ver zoek werd gedaan de heer Buiskool voorlopig nog geen woning te verstrek ken. De heer Broersma antwoordde hier op, dat dit verzoek was geschied toen de geschillen in het bestuur zich al hadden toegespitst. Spr. verweet daar op de heer Zeiler, dat als hij zo'n voor stander was van een reglementaire be handeling van de zaken, hij in zijn be stuursperiode de gelden van het open luchttheater, die als vermakelijkheids belasting aan de gemeente hadden moeten worden afgedragen, niet in de kas van de VVV had moeten stoppen. Verder zei de heer Broersma, dat de gemeente per vergissing f 5000 subsi- di had uitgekeerd, hoewel dit voor de tijd waarin de heer Buiskool in 1953 heeft dienst gedaan f 3750 had mogen zijn. De teveel betaalde f 1250 zijn echter nooit teruggestort. Dat laats'e, aldus de heer Zeiler, is een kwestie, van de penningmeester de heer Klein aangaat en wat het eerste betreft: van dat geld behoefde inder tijd geen vermakelijkheidsbelasting te worden betaald. Wethouder Den Das verdedigde ver volgens het standpunt van de Raad van Bijstand, die aan B. en W. had ver zocht bemiddelend te willen optreden in het bestuursgeschil. Toen er van een oplossing geen sprake bleek, had de Raad het recht de kwestie voor te leggen aan de ledenvergadering. De heer J. L. Smits '.->nceerde een aanval op mr Zeiler, die hij verweet Het duurde gisteren nogal lang met de discussies in de VVV- vergadering te Bergen en daar door kwam het, dat voorzitter F. L. Driessen diepe plooien in het voorhoofd trok toen een der leden zijn personlijke visie ging voor lezen uit een indrukwekkende stapel dicht beschreven velletjes. „Kunt U Uw conclusie niet ge ven?" informeerde hij voorzichtig en toen de ontboezemingen onbe lemmerd doorborrelden: „Neemt U Uw laatste blaadje maar We zouden wensen, dat velen deze raad hadden opgevolgd. op als verdediger van de directeur? die U zelf in de impasse hebt geholpen". Geen ruggegraad „Ik ontken, dat er een conflict is", zo hervatte mr Zeiler zijn algemene beschouwing. Als de meerderheid op een punt van personeelsbeleid beslist dan is er van een conflict geen sprake. Het bestuur heeft echter een ernstig gebrek aan ruggegraat getoond en wil het bijltje er nu bjj neerleggen. Dat is desertie. U laat anderen met de prut zitten, aldus spreker, die vervol gens met stemverheffing uitriep: „Als Dirk Klomp nog leefde zou hij hebben gezegd: Mensen, wat hebben jullie mjjn dorp aangedaan?" Toen dan tenslotte de verkiezing van het nieuwe bestuur aan de orde werd gesteld verklaarde een der can didates de heer A. L. Bakker, dat hij zijn candidatuur terugtrok als er geen uitspraak kon worden gedaan over het voorstel de VW in twee organisaties te splitsen: een, die de onpersoonlijke reclame zou behartigen en een ander, die zou opkomen voor de zakelijke belangen. En daarmede werd de impas se. waaruit men dacht te geraken, nog groter. Het voorstel van de heer P. Bianken- daal om de beslissingen aan te houden en de zaak eerst rustig te bekijken werd gevolgd door een motie van de heer Zeiler, waarin werd gewezen op het feit, dat in de vergadering van 30 Januari was besloten een directeur te j benoemen en dat, aangezien de meer derheid van het bestuur zich achter de handhaving van deze functie stel de, er geen enkele reden was het toen uitgestippelde beleid thans te doorkrui sen met voorstellen, die op onregle mentaire wijze tot stand zijn gekomen. Passie De vergadering was naarmate de tijd verstreek in een ietwat opgewon den stemming graakt. Van de impasse was men ongemerkt in de passie te recht gekomen en dat leidde meerma len tot heftige discussies, waar zelfs het geklop van de voorzittershamer niet boven uit kon komen. De heer Zeiler maakte de heer Broersma het verwijt, dat hij gewei gerd had het besluit van de meerder heid uit te voeren om mej. Sluyter er op te wijzen, dat zij ontslagen zou worden als zij haar houding niet wij zigde, waarop de heer Peetoom repli ceerde: „Man, je weet er niks van. Je bent niet eens met de feiten op de hoogte". De heer Zeiler (met opgehe ven vuist): „En waarom gaat het dan? Waarom worden deze feiten bewust verborgen? Waar spreken plicht is, is zwijgen een misleiding". De vergadering was langzamerhand in het stadium gekomen, dat men el kaar niet meer kon verstaan. Een lid van de VVHB, de heer Slikker, die het woord tot het bestuur wilde rich ten, zag zich genoodzaakt tot vlak voor de bestuurstafel door te dringen, maar de voorzitter had geen tijd hem op te merken orndat hij het te druk had de cacophonie met ferme hamerslagen te onderdrukken. Toen de rust was weergekeerd bood de heer Zeiler zijn excuses aan, dat hij zich door de motie had laten gaan. Het doet mij leed, aldus spreker, dat de voorzitter zich de leiding volkomen uit handen laat nemen. Daarom heb ik met deze heftigheid gesproken. Het was een cri de coeur van iemand, die zelf 13 jr. achter de bestuurstafel heeft gezel en. Nadat de burgemeester had voorge steld de vergadering te verdagen, ver klaarde de heer Driessen zich bereid zijn voorzitterschap nog enige tijd te handhaven om de lopende zaken af te doen tot t.z.t. de nieuwe voorstellen aan de orde kunnen worden gesteld, n toen ging men uiteen. Even wijs als men vier en een half uur te voren was gekomen. Aan het begin van de vergadering had de voorzitter een kort overzicht gegeven van het seizoen 1953, dat vol gens de statistieken niet onbevredigend is verlopen. Het aantal bedden nam belangrijk toe en dat was ook het ge val met het aantal gasten. BEAUJOLAIS 3.25 - 3.95 BORDEAUX ƒ2.15 - enz. .vV':Y GRAVES SUP. ƒ3.50 DOURO PORT 4.95 - enz. J' SHERRY DRY 5.00 - enz. VERMOUTH ƒ2.50 - enz. OUDE WAAG ƒ7.20 JONGE WAAG ƒ6.50 f| en zo voort -Tb/"' Platte Steenenbrug 114, tel 2604 (Advertentie, lng Med i WOENSDAG REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Just for you. (Alle leeftijden). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 u.: Moulin Rouge (18 jaar). HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: Mein Herz darfst du nicht fragen. (Alle leeftijden). CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: Beau geste (18 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: 't Voetlicht met „Gaslicht". WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Flitsshow. GROTE KERK, 8 uur: „Der Messias" door Toonkunst met Noordh. Philh.- Orkest. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Meisjes in het wit (14 jaar). DONDERDAG. CINEMA AMERICAIN, 8 uur: De haven der hartstocht (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Salto des Doods (14 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: Mou lin Rouge (18 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: De vrolijke gevangene (alle leeftijden). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek De Bever, Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 17.39 5.55 Donderdag 18.21 6.38 TE CAMPERDUIN hoog laag Woensdag 17.44 6.00 11.44 0.00 Donderdag 18.26 6.43 12.26 0.43 Het zachte kaarslicht, bij de invallende duisternis flonkerend in Kerststemming (met gratis miniaturen. Prijzen vanaf 4.60) (Advertentie mg >MeQ.) Gisterenop de kortste dag van het jaar, vond de heer J. v. d. Kuytwo nende aan de Nieuwpoortslaan, in het duin bij Wijk aan Zee een dagpauwoog en hij bracht deze fraaie vlinder levend en wel mee naar Alkmaar, waar zij ons vanmorgen ter redactie werd getoond. Wanneer het kwik zo eind December evenveel graden boven nul staat als het zich normaal gesproken beneden het nulpunt dient te bevinden, kun je blijkbaar allerlei wonderlijke dingen verwachten en dit is er één van. De tul pen komen op, de frambozen rijpen, er worden hier en daar zelfs nog aard beien geplukt. Begint op 21 December nu eigenlijk de winter of de lente? Geboren: Antoon N., zoon van G. D. Bats en H. Kroese. Overleden: Adrinnus W. Geels, 51 de schuld te zijn van alles. „U treedt I jaar, geh. met H. A. Overtoom. (Advertentie, lng. Med.) (Van een onzer redacteuren) OP DE AVOND van de 25e October 1952 vond op de weg van Egmond naar Bakkum in de omgeving van Castricum een klein incident plaats dat naar later zou blijken, grote gevolgen had. Een tvagen waarin mej. D. B. en de heer H. P., beiden uit Bergen, waren gezeten, had een aan rijding met een hond. De inzittenden stapten uit de wagen, maar toen bleek dat de hond geen letsel had bekomen en de heer H. P. even met de eigenaresse, mevr. De G.-R., had gesproken, reed het tweetal verder. Later was de heer P. tot de ontdekking gekomen dat zijn wagen bescha. digd was, meldde zich een uur na het ongeval weer bij de eigenaresse en eiste schadevergoeding. De dame wenste niet zonder meer te betalen, met het gevolg dat de heer P. zich tot de politie wendde. Dat kleine incident had en lange nasleep want gistermiddag, ruim een jaar daarna, stond mej. D. B. ivegens meineed in hoger beroep terecht voor het Am sterdamse Gerechtshof, waar de procureur-generaal, mr. J. F. Roeffel- man, bevestiging eiste van het vonnis van de Alkmaarse rechtbank, zijnde vier maanden gevangenisstraf. PATRICK HAMILTON heeft indertijd triomphen gevierd, toen zijn thriller „Gaslicht" werd verfilmd. Het sinistere verhaal van een man, die 20 jaar lang met ongekende verbetenheid zoekt naar een zestal edelstenen waarvoor hij eerst een moord op een oude vrouw pleegt werd op een dermate beklemmende manier gebracht, dat de film een wereldsucces beleefde. Dit mede dank zij knap camera- en montage- iverk en meesterlijke creaties van Charles Boyer en Ingrid Bergman. Het is daarom zo wonderlijk, dat voor het toneelstuk weinig waar derende woorden te vinden zijn. Het enerverende karakter van het gegeven, dat op het witte doek zo sterk spreekt is hier volkomen af wezig. Het stuk is vervallen tot een niemandalletje, zonder enige pre tentie met veel melodramatiek en goedkoop sentiment. Via eindeloze dialogen, waaraan iedere originaliteit ontbreekt wordt de intrigue naar het einde gesleept. De mise-en-scène blijft verstard in één enkel décor, de opkomende en afgaande figuren gaan slechts zelden tot de daad over en gebruiken de rest van de tijd om zoveel mogelijk te praten. Hoe is deze vreemde tegenstelling te verklaren. De vergelijking film-toneel brengt ons nader tot de oplossing. De film heeft uiteraard meeir mogelijk heden, zodat bepaalde scènes, die in een schouwburg niet uitvoerbaar zijn, voor de cameraman geen moeilijkheden opleveren. Verder is bij de film de ge legenheid om tot breder spelontplochng te komen veel groter. Toneelspelers hebben een kleine ruimte tot hun be schikking waarin zij alles moeten doen, filmartisten daarentegen beschikken over alle entourage, die zij be hoeven. Nog moeilijker wordt het, wanneer amateurs zich met dit stuk gaan bezighouden. Zij immers worden bovendien gehandicapt door het feit, dat zij de routine missen, die hen over de onvolkomenheden heen moet helpen. Het moet dan ook als een bijzondere prestatie worden beschouwd, dat de toneelgroep „Voetlicht" gisteravond in „Het Gulden Vlies" met de opvoering van „Gaslicht" voor een talrijk publiek, waaronder ook de burgemeester, een redelijk succes heeft behaald. Te meer is dit bewonderenswaardig, omdat de tijd van voorbereiding zo kort is ge weest. fOCH menen wij, dat de regisseur met de keuze van dit stuk geen goede greep heeft gedaan. Enkele spe- lars konden de tekst niet helemaal aan, en de juiste sfeer niet opbrengen, om „Gaslicht" zo weinig mogelijkheden biedt. Mede daardoor kregen we soms geforceerd spel te zien, hetgeen kenne lijk voortkwam uit de drang, om. iets meer te suggereren, dan het stuk zelf doet. Verder liet mevrouw J. Molenaar- Van Vliet soms al te veel haar hart spreken. Gevolg: Al te hartstochtelijke uitschieters, die niet de tragiek van Je bedrogen vrouw vermochten uit te drukken. Overigens kweet zij zich uit stekend van haar taak. Vooiral in het eerste bedrijf, waarin de onderdanige positie van de vrouw uit 1900 ten op zichte van de man wordt geschetst, legde zij overal de juiste accenten. J-JET ZAL de lezer niet duidelijk zijn wat die meineed met die aanrijding van de hond heeft te maken. Welnu, op h.2t tijdstip dat de aanrijding plaats vond was de heer P. niet in het be zit van een rijbevoegdheid. Hij kon daardoor alleen recht op schadever goeding eisen als niet hij, maar mej B. de wagen zou hebben bestuurd. De eigenaresse van de hond beweer de, dat de heer P. achter het stuur van de auto vandaan was gekomen en haar verklaring werd door een ande re gestaafd. De officier van justitie te Alkmaar mr J.C. V. Meischke stel de tegen de heer P. een strafvervol ging in omdat hij met een wagen zou hebben gereden zonder daartoe ge rechtigd te zijn. Tijdens de behande ling van deze strafzaak nu had mej. D. verklaard dat niet de heer P. maar zij de wagen had bestuurd. De offi cier wenste dat niet te geloven en vervolgde haar wegens meineed. De rechtbank was het eens met de ziens wijze van de officier en veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van vier maanden. QISTERMIDDAG werden door het Hof slechts enkele getuigen ge hoord. In de eerste plaats verscheen M. de G.-R., de eigenaresse van de hond. Zij verklaarde, dat zij een heer de linkerkant, de wagen had linkse besturing, had zien uitstappen en een vrouw aan de rechterkant. Zij had evenwel niet gezien wie er aan het stuur had gezeten. Volgens deze ge tuige zou de heer P. bij het weg rijden weer links zijn ingestapt, even als de tweede maal toen hij, ongeveer een uur later terug was gekomen om over schadevergoeding te praten. Ge tuige J. H. K., hotelhouder te Castri cum kon alleen verklaren, dat ver dachte, toen zij met de heer P. kort na het ongeval in zijn zaak was ge komen, had gezegd: „Nu heb ik mijn eerste aanrijding gehad". Getuige A K., garagehouder te Alkmaar, vertel de dat de heer P. in de periode dat hij geen rijbevoegdheid had, zijn wa gen altijd liet halen en brengen en dat hij hem nooit achter het stuur had zien zitten. In de stukken was nog een verkla ring van een andere getuige die de U ontvangt de VICTORIE" Leesportefeuille twee weken GRATIS, als U zich heden abonneert. Leesprijzen 2560 ct per week 8 gejl. weekbladen voor het ge hele gezin. Reekerstraat 29 - Alkmaar dat het gegeven zo saai en langdradig! mretefi aanhouden. Nu ontstonden er, is uitgewerkt, omdat de structuur van door te grote traagheid enige gevaar-1 (Advertentie, lng. Med.) lijke dieptepunten. Een enthousiast publiek dankte de spelers met een frenetiek applaus. Vanavond volgt een herhaling. heer P. links had zien uitstappen. Aan de hand van deze twee getuigen verklaringen achtte de procureur- generaal het ten laste gelegde bewe zen en eiste bevestiging van het von nis van de Alkmaarse rechtbank. [)E VERDEDIGER mr A. W. H. Bon dam te Alkmaar attendeerde het Hof op de wankele en telkens veran derende getuigenverklaringen. Hij merkte op dat getuige M. de G.-R. belanghebbende was daar zij, als de heer P. niet heeft gereden, betaling is verschuldigd. Mr Bondam wenste niet op alle tegenstrijdigheden in de getuigenverklaringen de nadruk te leggen, maar merkte wel op dat een van de omstanders zei, toen de wagen met de heer P. en verdachte wegreed: „Die toeter (mej. B.) rijdt niet voor de eerste keer". „Ik voor mij heb het gevoel dat ex iets mis is in deze zaak. In de eerste plaats is daar de wonder lijke manier waarop het proces-ver baal is opgemaakt en bovendien wil het mij voorkomen dat mij niet alle achtergronden bekend zijn. Ik voel mij gekortwiekt", aldus mr Bondam, die meende dat zijn cliënte diende te worden vrijgesproken. Over veertien dagen, 5 Januari, zal het Hof uit spraak doen. TELEFOON 2453 (Advertentie, Xng. Med.) De traditionele Kerstmis-viswedstrijd door „Luctor et Emergo" onder gun stige weersomstandigheden gehouden is zeer goed geslaagd. Er waren 48 deelnemers die 168 baarzen aan de haak sloegen. Zestien vlees )prijzen waren voor de win naars beschikbaar gesteld. Als surpri se werd nog een „monsterkonijn" verloot dat in het bezit kwam van de heer P. Mooy. De voorzitter dank te de leden na afloop van de wed strijd voor de sportieve wijze waarop dit seizoen is gevist en wenste hun een gelukkig Kerstfeest toe. De uit slag was: 1. H. van Dam 13 st., 2. T. Miechels 11 st., 3. B. Ullings 10 st., 4. H. v.d. Kort 9 st., 5. G. de Boer 8 st., 6, 7 en 8. R. Kuiper, J. Bijl en P. Mooy, 7 st. Tijdens de Kerstdagen en Zondag 27 December worden de doktersdiensten waargenomen door de artsen: ALKMAAR: 25 Dec.: H. C. A. Kop- pejan (2382) en A. H. F. M. Corthals (3193). 26 Dec.: W. F. J. Kruisinga (2387) en J. Lourens (2892). 27 Dec.: J. Degenaar (2310) en A. L. Gransbergen (2294). BERGEN: 25, 26 en 27 Dec.: A. H. v. Gelder (2027), KOEDIJK en SCHOORL: 25 en 26 Dec.: H. J. Piers te Koedijk (K 2201- 202); 27 Dec.: F. H. Risselade te Koe dijk (2209—360). HEILOO, LIMMEN, AKERSLOOT: 25 Dec.: A. A. M. E. Janssen te Hei- loo (K 2200—3530); 26 Dec.: C. A. van Hoolwerff te Heiloo (K 2200—3887)); 27 Dec.: P. Nijenhuis te Akersloot (K 2513—309). LANGEDIJK en ST. PANCRAS: 25 26 en 27 Dec.: A. Destree te St. Pan- cras (K 2267—482). HEERHUGOV'*RD en OBDAM: 25, 26 en 27 Dec.: H. B. Lohman te Obdam (K 2265—231). DE RIJP, BEEMSTER, SCHERMER: 25 en 26 Dec J. C. D. van Maanen te I De Ri.ip (K ?."97—355); 27 Dec.: K. J. I Welsenes te M.-Beemster (K 2998-455).

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11