Vrije school en de K.V.O. vierden hun Kerstfeest Nieuws uit S WIKA Nieuws uit de Langedijk Voorstel aankoop bouwterrein in Zuid-Scharwoude „Amicitia" bestond 95 jaar Nieuws uit Bergen Heemwacht richt adres tot de gemeenteraad Kerstconcert in de Hervormde Kerk BONTSHOWROOM EN ATELIERS REGULIERSDWARSSTRAAT 108-114 Heerenveen werkt zich op naar de middenmoot Bakker-Smits derde te München Nog geen beslissing over de Stichting tehuizen voor bejaarden Bridgedrive in „De Rode Leeuw" Uitslagen van Schaakmat Wat eeuwig leeft" kreeg indrukwekkende opvoering Verboden jacht in het Ambacht Warmenhuizen Om de biljarttitel Heiloo Blindenbond houdt 8 Jan. propaganda-avond Oudorp Groet MARKTBERICHTEN DE SCHAGER MARKT MACHINE-BANKWERKERS VERTEGENWOORDIGER Tarwebloemsoo gram 22° Patentbloemsoo 30 Zelfrijzend bakmeelsoo 32 Slaolie, extra grote fles 139 Blanke rozijnen z.pit 250 gram 38 Krenten 250 w 38 Advocaat 0.6 literfles 250 Boerenjongenspot 115-195 Rode Franse landwijn fles 175 Mooie Pinkzalm. blik 95 Sardines blik 47-57-85 Haring in tom.saus blik 69 Makreel naturelhoog blik 71 Studentenhaver 100 gram 43 Uw advertentie in dit blad treft doel Een trouwe wachter x>- Drie Bergense schilders exposeren bij De Start Bromfietsrijder gewond Tegen speelweide op Maesdam v. Vliet eti Pronk startten in Dortmund Schulte-Peters werden tweede te Zürich MAANDAG 28 DECEMBER 195S LANGEDIJK. In de Dinsdagavond In Langedijk te houden raadvergade ring komen enige belangrijke voorstel len aan de orde. Van de meeste im portantie is wel een voorstel van B. en W., tot aankoop van diverse percelen grond met opstallen te Zuid-Scharwou de, in het belang van de volkshuisves ting. Ter toelichting schrijven B. en W. het volgende: Bij de voorbereiding van onze plan nen om te komen tot stichting van een drietal tehuizen voor bejaarden, heb ben wij onder meer uitvoerig overleg gepleegd met het bestuur van de stich ting „Buitenzorg" over de plaats van een tehuis te Zuid-Scharwoude. De be sprekingen zijn thans zover gevorderd, dat een keuze kan worden gedaan uit twee mogelijkheden, te weten: Je. verbouw van de bestaande Herv. pastorie te Zuid-Scharwoude; Ze. stichting van een nieuw tehuis op een terrein aan de Oostzijde van de Dorpsstraat, dat vrij komt na af braak van de woningen, nrs. 178, 180, 182, 184 en 184 a, die alle on bewoonbaar zijn verklaard of bin nenkort daartoe zullen worden voorgedragen. Alle eigenaren zijn bereid hun eigen dommen tegen een redelijke prijs van de hand te doen, zodat als de raad dit goedkeurt, de gemeente deze terreinen in haar bezit kan krijgen tegen de prijs van plm. f 8,50 per m2, in welke prijs de opstallen zijn begrepen. Geconsta teerd wordt, dat deze prijs, ook in ver houding tot het uitbreidingsplan „Cen trum", zeer reëel is. Het gaat hier over een oppervlakte van 2105 m2, waarmede een bedrag van f 18.060,gemoeid is. ET is ons, zo schrijven B. en W. nog niet bekend, of het stichtingsbestuur van „Buitenzorg" de voorkeur geeft aan de eerste, dan wel aan de tweede oplossing. (Wij kunnen mededelen, dat omtrent het een en ander een defini tieve beslissing van de zijde van het stichtingsbestuur op korte termijn zal volgen, Redactie.). Niettemin, zo ver volgt de toelichting, menen wij de raad te moeten voorstellen om, ongeacht de uiteindelijke beslissing, thans reeds tot aankoop van genoemd terrein te beslui ten en wel om redenen in het belang van de volksgezondheid. Woningbouw terrein treft men in Zuid-Scharwoude practisch niet aan. Mocht uiteindelijk tot verbouwing van de bestaande pas torie besloten worden, dan komt een flink bouwterrein, nl. 1980 m2 beschik baar voor nieuwbouw van woningen. Het zou in dit geval mogelijk zijn 13 kleinere woningen te doen stichten, ge groepeerd in hoefijzervorm, waarbij dus de idee van een modern hofje te ver wezenlijken is. IN dezelfde raadsvergadering komt de begroting 1954 aan de orde. Ten op zichte van volgnummer 636 a, betref fende kosten stichting van een drietal verzorgingstehuizen te Broek op Lan gendijk, Zuid-Scharwoude en Noord- Scharwoude, zeggen B. en W., dat hoe wel men oorspronkelijk van mening was, in de raadsvergadering van 29 Dec een uitgewerkt voorstel betreffen de deze materie aan te bieden blijkt dit echter niet mogelijk te zijn, aangezien nog diverse kwesties om een oplossing vragen. Daarom wordt voorgesteld deze post momenteel in te trekken en een aparte vergadering te wijden aan deze belangrijke zaak in de eerste helft van Januari 1954. yOORGESTELD wordt aan twee sport verenigingen in de gemeente, t.w. D.T.S. en L.S.V.V., die ieder reeds het initiatief namen tot accommodatie van haar velden, ieder f 10.000,subsidie (bijdragen a fonds perdu) te verlenen. Hoewel in Broek op Langendijk het particulier initiatief niet in staat is ge bleken tot inrichtng van een sportveld te komen, moet zo besluiten B. en W., de gemeente dit initiatief in handen ne men. Daarom wordt voorgesteld in de inrichting van een sportveld te Broek op Langendijk een bedrag a fonds perdu van f 10000.uit te trekken. Van het resterende bedrag van deze investering betaalt de sportvereniging „Broek op Langendijk" huur, zodat wordt opge merkt, deze kosten weer terugvloeien in de gemeentekas. De bedoeling is, dat ook de verschillende scholen van deze sportvelden gebruik zullen maken. ZUID-SCHARWOUDE. In café „De Rode Leeuw" van de heer P. Kra mer werd tweede Kerstdag een bridge- wedstrijd gehouden, waaraan door 40 personen werd deelgenomen. Na een zeer spannende strijd was de eerste uitslag als volgt: Groep A: le pr. A. KeppelJac. Zijp 64% pnt.; 2e pr. C. BakkerIJ. Raan 64% pnt.; 3e pr. P. GoetA. Dekker 58 pnt. Groep B: le pr. de heer van Roeckel en mevr. Nieuwedijk 66 pnt.; 2e pr. F. HinkK. Bruin 60 pnt.; 3e pr. A. v. d. Welle—A. Kramer 55% pnt. NOORDSCHARWOUDE. De strijd op de schaakborden werd voort gezet. De uitslagen luiden: Klasse I: G. Keppel—G. Goudsblom 1-0; dr J. de Wit—W. P. Groot 0-1; F. H. A. ScholtesJ. van Hout 0-1; J. J. LevendigW. Kaan afgebr. Klasse II: H. de JongP. C. Kloos terboer J- Ootjers—K. Bakker 1-0; J. Glas—P. Glas 1-0; C. Gutker— J. Glas Ui-V2\ P. Glas—B. Spaaij afgebroken. Klasse III: J. KamperF. Schuijt 1-0; H. WitsmeerS. Witsmeer 0-1. KERSTFEEST IN „BUITENZORG" OUDKARSPEL. In het verzor gingstehuis „Buitenzorg" vond op Eerste Kerstdag 's avonds de kerst viering plaats. Medewerking werd verleend door een groepje jongelui, dat onder leiding van Wilca Tromp op de blokfluit kerstliederen speelde en canons zong. Ds Pliester en Wika Tromp hadden ieder nog een kerstvertelling, waar mede het geheel vervolmaakt werd. Aan het einde dankte de heer A. Swa- ger namens de inwoners voor deze mooie avond. Er zullen weinig toneelverenigingen in Noord-Holland zijn als de vereniging „Amicitia" te Schermerhorn, die op Tweede Kerstdag haar 95-jarig bestaan vierde met het opvoeren van het toepasselijke toneelstuk „Wat eeuwig leeft" De vereniging werd op 1 September 1858 door wijlen de heer J. Paardekoper op gericht onder het devies „Vooruitgang is ons streven" en wel weinig zal de heer Paardekoper vermoed hebben dat zijn vereniging bijna honderd jaar later niet minder dan 260 leden zou tellen die in een uitstekende geest samenwerken. „Amicitia" is nog in het bezit van een reglement uit 1885 dat de weidse naam draagt van „Wet der rederijkerskamer Amicitia". Het doel der vereniging werd toenmaals omschreven als „Bevordering der uiiterlijke welsprekendheid... en aankweking van schoonheid en goede zeden"Lid worden van de vereniging was niet gemakkelijk. Het eerst vervullen van een gastrol was voorwaarde om in „der vereniging rijen" te worden opgenomen. Aan de vereniging is tevens verbon den een commissie voor rolverdeling, een instelling die men, door de jaren wijs geworden, heeft opgericht en die tot taak heeft om tegen eventueel min der prettige eigenschappen van de le den bij rolverdeling e.d. te kunnen optreden. Het spreekt vanzelf dat men het 95- jarig bestaan op feestelijke wijze heeft gevierd. De grote zaal van mevr. P. Treiure was te klein om de talloze aanwezigen die van as opvoering van het toneel stuk getuige wilden zijn te bevatten. Daar de zaal overvuld was en de be zoekers toen het gordijn openging nog niet allen waren gezeten werd met het begin van het eerste bedrijf nog niet ten volle meegeleefd en dat was dan ook oorzaak dat de heer P. Kluft die de kunstschilder Fons van Laar vertolkte zijn concentratie enigszins verloor, waardoor zijn spel aan betekenis in boette. In het tweede en vooral in het derde bedrijf raakte hij echter zo goed op dreef dat dit zijn weifelend begin ruimschoots vergoedde. Ook de heer en mevrouw Lakeman als Holf en Hanny konden wij zeer appreciëren. Alleen moet de heer Lakeman niet vergeten dat men een lucifer niet op het vloerkleed moet gooien maar in de asbak dient te deponerenWat me vrouw N. Voerman als debutante bij „Amicitia" betreft, ook haar spel kon den wij waarderen, zij het dan dat zij iffi het derde bedrijf te weinig over tuiging en warmte in haar rol legde. Brillant was de heer J. G. de Jong als „Koos Friends", evenals mejuf frouw Map van Leyen die de verleide lijke actrice Nell ten Brink op de plan ken zette. Ook de heer J. Siersma kwam tot een hoogte, die wij niet van hem gewend zijn. In de heer T. Ben jamin misten wij echter de sportiviteit die men van een hockeyscheidsrechter toch wel hadden mogen verwachten. Zijn dictie was goed, zij het ook wat te plechtstatig. De 70-jarige mevrouw J. Schreuder- de Boorder gaf een frisse en uitnemen de vertolking van de schoonmoeder. Ook voor mevrouw D. Kluft niets dan hulde. In de de 55 jaar dat mevrouw Schreuder van de vereniging deel uit maakt heeft haar sterke spel nog niets aan betekenis ingeboet. Mevrouw A. de Jong-Visser was als verpleegster te koel. In haar miste men de warmte en liefde die zij voor de „patiënt" in het stuk aan de dag had kunnen leggen. Ondanks de minder sterke bezetting in de bijrollen heeft het stuk een in drukwekkende opvoering beleefd. Zo ontroerd was het publiek dat het na afloop vergat te applaudiserenHet werd pas tot de werkelijkheid terug geroepen toen de voorzitter, de heer Kluft het woord richtte tot mevrouw G. Lakeman-Kluft die dit jaar haar 12 -jarig jubileum vierde. Ook me vrouw J. Schreuder-de Boorder die thans 55 jaar op de planken staat mocht vele hartelijke gelukwensen en bloemen in ontvangst nemen. De heer Kluft sorak de hoop uit dat mevrouw Schreuder het 100-jarig bestaan der vereniging als diamanten jubilaresse zou mogen meemaken. „Amicitia" heeft haar 95-jarig be staan op waardige wijze gevierd. BROEK OP LANGENDIJK. Door het christelijk fanfarecorps „Advendo". dirigent de heer G. van Kalken en het Ned. Herv. Kerkkoor, dirigent de heer K. Wagenaar, werd traditiegetrouw, de eerste Kerstdag, een kerkconcert ge geven in de Ned. Herv. Kerk. Mede werking aan dit concert verleende de heer J. Timmerman organist. Na de opening door ds de Zeeuw werden door het Ned. Herv. Kerkkoor een aantal liederen gezongen, terwijl „Advendo" voorts enige nummers liet horen. Zowel naar de zang, als de mu ziek, werd met grote aandacht geluis terd. Prachtig was wel het slotnummer, „Ere zij God", dat gezamenlijk werd uitgevoerd door kerkkoor, fanfare corps en orgel. Ds de Zeeuw was zeker de tolk der aanwezigen, toen hij woorden van dank sprak tot alle medewerken den en de kerkvoogdij voor het afstaan van het kerkgebouw. Spreker zei nog, dat een waardiger slot op le Kerstdag moeilijk denkbaar was. Na het dank gebed zongen de aanwezigen van psalm 208, het laatste vers. Het was een bui tengewoon geslaagd kerk-concert. LANGEDIJK. Tegen een zekere B. uit Warmenhuizen, werd door de Rijks politie proces-verbaal gemaakt, wegens verboden jacht in het Ambacht. Boven dien werd het geweer van de jager, die niet in het bezit was van de ver eiste vergunning om te jagen, in beslag genomen. De biljartwedtsrijden om het kam- piqenschap van Warmenhuizen werden voortgezet met de volgende resulta- ten: H. Mosch 90 53 17 19 3.10 Jb. Swan 130 130 17 35 7.64 M. Quant 90 61 22 12 2.77 Jn. Slikker 170 170 22 28 7.72 Jb. Meijer 90 90 20 14 4.50 W. Hoogeboom 210 164 20 48 8.20 Mart. Pronk 100 100 25 14 4.00 Ant. Dekker 130 119 25 29 4.76 Nic. Pronk 190 141 18 51 7.83 Jn. Kuiper 120 120 18 42 6.66 Opgemerkt zij, dat de heer W. Hoo- geboom cadre speelt en de overigen libre. De Nederlandse Blindenbond houdt te Hedoo op Vrijdag 8 Januari in „De Rustende Jag^r" een propaganda-avond. Het is de bedoeling middels de film „Eén van ons" en het propaganda- woord van de heer Joh. v. d. Berg de bezoekers kennis te laten maken met de blinde medemens en iets te vertel len van zijn moeilijkheden, maar ook van zijn mogelijkheden. Thierry v. Driest verleent aan dit programma haar medewerking. Er is een comité gevormd dat bestaat uit burgemeester J. Kalff, wethouder J. Rus, wethouder J. Schuyt, pastoor J. v. Muyen, ds Bloemhoff, de heer J. G. de Bruin, mevr. A. Z. de Lange-v. Foreest, dr D. W. L. Hoekstra en voorts uit de hoofden van alle plaatselijke scholen. ADRESVERANDERING RIJKSPOLITIE Het adres van de posteommandant der Rijkspolitie alhier is wegens ver huizing veranderd van Westerstraat 38 naar 't Wuiver 7, telefonisch te be reiken onder nummer 5896 K 2200. De wachtmester J. Smit, Westerstraat 40, is te bereiken onder telefoonnummer 3675 K 2200. GESLAAGD Voor het doctoraal examen rechten (vrije studierichting) is geslaagd de heer H. Meyers te Groet. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 28 Dec. 5500 kg uien 6.40—6.50; 10.500 kg rode kool A 6—9,20 en B 55,20: 2100 kg gele kool A 6,10; 4100 kg groene kool A 10,50—11.70; 20.000 kg witte kool 4,50—5. Doorgedraaid: 1600 kg gele kool. BARNEVELD, 24 Deo. Handel vrij vlug. Aanvoer e.a. 1.800.000 stuks. Prij zen: henneneieren f 11.5012.75, alge mene prijs f 12.10 per 100 stuks, kilo prijs f 2.16, kippeneieren f 15.2516.25, algemene prijs f 15.75 per 100 stuks. Kiloprijs f 2.47. BARNEVELD—EDE, 24 Dec. Han del vlug. Aanvoer ca. 1.000.000 stuks. Prijzen: eieren van 5460 gram f 11.64 12.85, eieren van 6066 gram f 13.14 16.00 per 100 stuks. Het was heel stil op de markt, deze laatste dag voor de feestdagen waren aangebroken, wat niet te verwonderen was, daar de slagers natuurlijk gezorgd hadden, dat ze hun beesten voor de Kerstmis reeds kant en klaar hadden. Zo was er dus één vette koe en één paard, waardoor van handel niet kon worden gesproken. De negen nuchtere kalveren gingen nog heel vlug weg tegen goede prijzen. De handel op de gebruiksveemarkt was ook gering met kalme handel. Alleen de biggenmarkt was goed voorzien en hier ging aardig wat om. Konijnen kon men voor een koopje krijgen. Nu de Kerstdagen zijn aangebroken, bleek de klad er meteen in te zitten. Prijzen en aanvoer: 11 melkkoeien 650950, 6 pinken 375550, 9 nuchtere kalveren 30 80, 6 overhouders 70 95, 74 biggen 4590, 85 konijnen 25, 5 kippen 1.503.25. Pelterijenhandel 3. WINNIK Herengracht 144 Amsterdam wegens UITBREIDING van onze VERPLAATST naar (gebouw HEYSTEE) b.h. Rembrandtspletn Telefoon blijft ongewijzigd 33236 Amsterdam N.V. CACAOFABRIEK DE ZAAK vraagt voor «poedlgo Indiensttreding Aanmelden dagelijks bij de fabrieksportier, Bijenkorfstraat M, CACAOFABRIEK DE ZAAN KOOG-ZAANDIJK GROSSIERDERIJ EN CHOCOLADE- EN SUIKERWERKEN te ALKMAAR vraagt voor spoedige indiensttreding Prettige werkkring. Gunstige perspectieven. Uit sluitend krachten die in staat zijn op intensieve wijze de verkoop ter hand te nemen komen in aanmerking. Rijbewijs noodzakelijk. Soil. m. opg. van ref. onder nr. A 373 bureau van dit blad. Keuze uit honderden voordelige aanbiedingen Voor'n fijne bowl: 1 fles Rodeo vruchten wijn en 1 bl. aardbeien op sap SAMEN 150. ALKMAAR, Langestraat. Tel. 3901 DEN HELDER, Spoorstraat 20. Tel. 2733 Bij beschikking van de Kantonrechter-plaatsver- vanger te Alkmaar d.d 23 December 1953 is JAN WILLEM BLOKPOEL, ge boren te Alkmaar op 3 Juli 1934 en wonende aldaar, Houttil 10, handlichting verleend tot: „Het drijven van handel in couvertartikelen, luxe- en kunstnijverheidsartike- !en, souveniers e. d. en het in deze branche deelnemen als mede-firmant in de Firma W. Zaadnoordijk te Alkmaar, een en ander met inachtneming van het be paalde bij art. 484 B.W." De Griffier van het Kantongerecht te Alkmaar J. AMOUREUS, wnd. De enige en zéér eenzame kerst boom, die ieder jaar weer, als een trouwe wachter, de hoek siert van de Breelaan en de Stationsstraat, heeft - daar zijn wij van overtuigd - ook dit jaar „de" dienst gedaan, die ver wacht werd. Het Leger des Heils heeft er trouw de wacht gehouden en uit de Kerstpot velen met een welko me verrassing kunnen gedenken. Verraste gezichtjes straalden ook vol vertrouwen naar een sobere kerstboom, die als attribuut werd ge bruikt tijdens het opvoeren van een lekenspel: „Het spel van Christi Ge boorte". Geen geflonker en geschitter van klatergoud op sterren en van „glit ter" en slingers van zilver. Alleen maar een paar echte appels, vuurrood in het donkere groen. En voor de boom een middeleeuw se boerenbevolking, die zich kenne lijk verkleed had om voor de dorpsge noten een legendarisch verhaal uit te beelden. 'En in het donker enige honderden ouderen en kinderen, leerlingen (met hun broertjes en zusjes) van de „Vrije School". De „dancing" van de Rustende Ja ger was vol rumoer, vóór het begön, maar toen de eerste eenvoudige mid deleeuwse zangen opklonken en de „duivelsfiguur" in de „troep", door enige ommegangen zich voldoende had vertoond, viel de aandacht uitsluitend op het spel, dat door zijn eenvoud heel de jeugd volkomen in zijn ban kreeg. Breugheliaanse. klederdrachten, her ders en herrebergiers, Jozef en Maria en een houten kistje, als kribbe, werkten zeer suggestief. Ook de Kennemerjeugdgroep van Onthouders is een gehele dag bijeen geweest in, een „Kerstsamenkomst", waar genoten werd van declamatie en samenzang. 's Middags voor de jongeren en 's avonds voor de ouderen in tegen woordigheid van velen uit Kennemer- land, die aangesloten zijn bij de Ne derlandse Vereniging voor Afschaffing van alcoholhoudende dranken. Ook hier een kerstboom en kerst brood, kranjes van koek en suiker werk en zeer veel brandende kaarsen. Mevrouw Backer-Breed gaf een vertolking van „Flierefluiters Opont houd". Een tonelistische uitbeelding, die langzamerhand vèr boven „Noord- Holland alleen" gaat uitgroeien en een beheersing van diverse dialecten laat horen, die haar langzamerhand op het toneel van de grote steden doet verschijnen. Het Brabantse dialect in de voor dracht was „sappig" met een warme dictie, die de stemwisselingen van me neer pastoor, Merijntje en Fliereflui ter een grote inhoud kon doen ge ven. Prachtig uitgebalanceerd paste hier op aan de medewerking van Kees Blokker, Henk Tromp en Cor Wok- ke, die een trio speelden van W. A. Mozart, Divertimento I (KV 229 No Dit Divertimento, dat gecomponeerd staat voor een fagot en twee clari- netten, werd door Kees Blokker op een Posaune vertolkt, een prestatie, die bij juryleden in de Nederlandse Orkestwereld al het nodige opzien heeft gebaard. Vooral het 2e menuetto uit dit uit vijf delen bestaande concert deed de toehoorders spontaan in applaus uit barsten. Drie jonge kunstschilders uit Bergen, zijn uitgenodigd werk ter beschikking te stellen voor de expositie „De Start", die net als vorig jaar een tournée door Nederland zal maken. Het Ministerie van O.K. en W heeft volledige steun toegezegd om een en ander te doen slagen en de „Vrije Schilderkunst" een kans te geven, ter wijl getracht is, door een zo scherp mo gelijke selectie, een zo hoog mogelijke kwaliteit te garanderen. De drie schilders zijn Jaap Mooy, Dn' vid Kouwenaar en Henk van den Idsert De 78-jarige heer C. v.d. P. uit Schoorl is op Donderdag voor de Kerst op de hoek van de Komlaan en de Guurtjeslaan zodanig komen te vallen, dat hij met een gebroken been in het Centraal Ziekenhuis moest worden op genomen. Het ongeluk gebeurde door dat de heer v.d. P. met zijn bromfiets de bocht te krap nam en tegen een dame reed. Hij verdoor daardoor zijn evenwicht. EXAMEN SOCIOLOGIE De heer E. J. Helmer, medewerker aan de Vokshogescholen te Bergen. geslaagd voor het doctoraal examf Sociologie. De „Heemwacht" vertegenwoordigende het Kunstenaars Centrum Bergen, de VVV, de Volkshogeschool, Paal 33 en Natuurwacht hebben in een adres aan de gemeenteraad uiting gegeven aan hun ongerustheid over de plannen om op hel oude Maesdam een speelweide aan te leggen. Naar zij vrezen zal de rust en d< sfeer van deze nog idyllische plek bij Droomlaantje en Kranenburglaan ver stoord worden, indien daar de sport wordt beoefend. Te veel reeds gaat er verloren var. de oorspronkelijke schoonheid van hei dorp door de voortdurende uitbrei ding der bebouwing, waarbij telkens weer stukjes natuurlijke bosgron? moeten worden opgeofferd en waartiJ helaas, in toenemende mate een bouw trant wordt toegepast, die ten enen* male indruist tegen het karakteristiek® uiterlijk van Bergen. Naar de mening van ondergeteken den is het voor Bergen, ook als va' cantieoord, van belang, dat de natuu lijke rust en schoonheid worden "e' waard, waar dit maar mogelijk is- Zij dringen er daarom met kiem JM de raad op aan om het oude Maesaa in zijn tegenwoordige staat te houd de Weliswaar verluidt, dat deze speel weide vooralsnog uitsluitend voor de scholen beschikbaar zal worden ge steld, maar wanneer het terrein een maal in gebruik is genomen, dan zul len zeer waarschijnlijk ook sportver enigingen daarvan willen profiteren, evenals dit het geval is met het ge meentelijk gymnastieklokaal. En, zo vragen adressanten zich af, zal er dan geen aandrang komen om uitbreiding te geven aan deze gele genheid tot beoefening der sport? Nu al gingen er stemmen op om heel Maesdam daarvoor beschikbaar te stellen. Klaarblijkelijk is men dan ver geten, dat" deze plek vroeger ook wel „het Paradijs" werd geheten. IN HET WESTEN waren aller Velsenaren wonnen met 12 en lie genomen op hun Haarlemse con zondag van 1953 deed EBOH troo II. Het verdienstelijke gelijk spel naren niet helpen, daar Willem I Brabantse grond deed bijten. E tvachte tegenstand, mocht uiteind doch zag zijn positie toch verbetert Kerstsurprise bereidde. In IA blei rigd. NEC, Ajax en Haarlem woi homogeen blijft, valt er uit de bove Stormvogels stelde tenslotte teleui Boys te verliezen. AJAX nam tegen RCH geen halve maatregelen. Met niet minder dan 71 wonnen de hoofdstedelingen. Haarlem deed het tegen Oosterparkers heel wat kalmer aan. De roodbroeken bleven met 2—0 de baas over hun gastheren en NEC versloeg Heracles met 31. Leeuwarden liet zich in eigen huis door Elinkwijk de kaas van het brood eten. Be Quick verbeterde zijn positie door een kleine maar verdienstelijke 32 zege op Wageningen en Ensche- dese Boys en DWS deelden de pun ten. NEC Ajax Haarlem Wageningen Leeuwarden DWS Ensched. Boys Stormvogels Elinkwijk Be Quick Heracles Oosterparkers Zwolse Boys RCH leen ae ïeicung aaiie. zij een uvu-t v. Mi ning op EDO. DOS bleef goed volgen door Rigtersbleek met 52 te verslaan, zodat de Utrechters thans nog slechts één punt minder hebben dan EDO. Go Ahead viel even terug. Blauw Wit behaalde in de Koekstad een 33 ge lijk spel. Heerenveen had grote moei te met Enschede, won niettemin met 5_4 en heeft zich langzamerhand naar de middenmoot opgewerkt. 13 8 4 1 20 30—12 13 9 2 2 20 34-14 13 7 4 2 18 26—10 13 6 3 4 15 30—20 13 7 1 5 15 27—18 13 6 3 4 15 20—17 13 4 6 3 14 24—14 13 6 1 6 13 20—19 13 5 3 5 13 17—21 13 4 3 6 11 20—37 13 3 4 6 10 18—23 13 3 1 9 7 9—27 13 2 3 8 7 9—31 13 0 4 9 4 7-28 1 heeft VSV thans al-: VSV EDO DOS Go Ahead Volewijckers AGOVV Blauw-Wlt Heerenveen Rigtersbleek Sneek GVAV Vitesse Enschede t Gooi 13 9 13 7 13 7 13 6 20 13 13 13 13 13 3 3 4 3 7 3 2 6 12 4 13 3 12 1 13 3 13 2 30—11 18 22—16 17 38—19 16 24—22 13 30—32 12 23—20 12 26—23 12 31—31 12 31—31 11 20—23 11 16—2C 9 14—26 9 20—27 8 15-28 Het adres was ondertekend door heren D. L. Beyneveld en J- J- wenhuijsen. resp. voorzitter en sec taris van „Heemwacht". DE zware en gladde velden waren mede oorzaak van verscheidene ver rassende uitslagen in IC. Het doel puntrijke gelijke spel tussen NAC en Te München werd een internationale koppelwedstrijd gehouden over 25 uur, Winnaars werden de Duitsers Hoer- mannPreiskeit met 209 punten (664.942 km) vóór het Zwitserse paai KobletVon Bueren, dat met 154 pun ten en 'n ronde achterstand de tweede plaats bezette. De Nederlanders Bak ker—Smits eindigde met 134 punter (vier ronden achterstand) op de derde plaats, terwijl Petry—Schuermanr (Duitsland) met 86 punten en 6 ron den zich als vierde klasseerden. Te Dortmund heeft Arie van Vlie' een overwinning behaald in een sprint, wedstrijd, waaraan werd deelgenomer door Jan Dorksen, Platner Gerardin en Gosselin. Onze landgenoot wor eveneens de tijdrit over een kilomete: in de tijd van 1.05 en een sprintwed strijd over een kilometer. De Neder landse stayer Jan Pronk had minde: succes. In een wedstrijd over manche van 20, 30 en 40 kilometer werd hi vierde met een achterstand van 150! meter op de winnaar Holzmann. Kiliai en Lohmann werden resp. met een ach terstand van 1158 en 1328 meter 2e e: 3e. Te Zürich werd een koppelwedstrijf gehouden, wellie geldt voor het Euró pese criterium. Winnaar werd het Bfel gisch team BruneelAcou, dat de 101 km aflegde in 2 uur, 1.6 min. en 8! punten. Tweede werdc.i onze landge noten .SchultePeters met 51 punten De Zwitsers KobletVon Bueren be zetten de derde plaats met 74 puntei en twee ronden achterstand, terwij hun landgenoten RothBucher vierd- werden met 49 ronden en eveneen twee ronden achterstand. Rijwielen met hulpmotoren van he merk NSU-Wuiekly, type 51-zt, worde: met rijwielen gelijkgesteld.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6