Goal van Schippers bezorgde Purmersteijn nederlaag Egmondia schoot tegen Berdos vijf maal in de roos De zege van Alkmaarse Boys hing aan zijden draad AIcmaria Victrix zag zich de zege op ZSGO ontglippen AIcmaria Victrix 3 promoveert naar reserve klasse KNVB De uitslag van ZAP-Limmen is nog onzeker Zee- en Meervogels deelden na sensationeel begin de eer RKAFC dwong Succes kwartier voor tijd op de knieën Modderballet in Langedijk LSVV won met 2-0 van VIOS Bergenarett konden het doel niet vinden Slechte tweede helft M emoriam wedstrij d AIcmaria Victrix Offside goal betekende de gelijkmaker P. Bergen won handicap kolfwedstrijd Dank zij 4-0 overwinning op Helder Uitslagen van afdeling Noord-Holland Protestcommissie heeft het laatste woord Zee- en Meervogels deelden de punten Gelijkmaker kwam in de laatste minuut Schaakkampioenschappen Mej. Bouwman naar voorwedstrijden MAANDAG 28 DECEMBER 195S Een groot aantal toeschouwers is ge tuige geweest van de wedstrijd LSW VIOS, een treffen dat vanwege de gladheid van het veld het uiterste van de spelers vergde. Deze zware wed strijd is verdiend door LSVV gewon nen. De zege werd echter pas in de laatste minuten veilig gesteld. De wedstrijd begon al dadelijk met een snelle aanval van de thuisclub, waaruit A. Leek de bal net naast schoot. Na enige vergeefse aanvallen kreeg de linksbuiten van Vios een mooie kans, maar Overpelt benutte deze niet. Oe aanvallen van LSVV werden door de verdediging van Vios soms veel veel geluk gestopt. Na een half uur spelen was het A. Leek, die enige spelers omspeelde en de bal be heerst in de hoek plaatste (1—0). Na de rust werd ondanks het zwaar te bespelen veld in een behoorlijk tem po verder gespeeld. Aan beide zijden werden kansen gemist en de spanning begon te stijgen. Toch ontstond nog een hachelijk moment voor het LSVV- doel, toen Schrijver onvoldoende weg werkte en de midvoor de bal als het ware voor het inleggen kreeg. Hij schoot echter te zacht, zodat Schufferen nog redding kon brengen. Een paar minuten voor het einde scoorde D. Leek na goed opbrengen van P. Hand en de stand was 20. Kort hierna kon digde de scheidsrechter het einde aan van deze, on een modderballet gelij kende wedstrijd. Niettegenstaande het feit dat Egmon dia de wedstrijd tegen Berdos begon met twee invallers die de rechtervleu gel moesten formeren behaalden de Eg- monders een 50 overwinning. Het waren juist de junioren Buys en Viseer die opvielen en een niet gering aan deel in het succes van de Egmonders hadden. Spoedig reeds verkeerde het doel van Berdos in gevaar; de gevaarlijke Egmondse voorhoede stelde de Berdos defensie voor moeilijke problemen. Toch wisten de Bergenaren, dank zij vooral hun prima spil, Klaas Wit, lan ge tijd stand te houden. Het was zelfs op vrij gelukkige wijze, dat Egmondia, na bijna een half uur spelen, de lei- i ding nam. Keeper Brakenhof plaatste 1 bij een uittrap de bal juist voor de voe ten van de Egmondia midvooor Zwa nenburg. Deze liep even op, om vervol- gens van ca. 30 meter afstand een kei hard schot te lossen, dat de Bergense keeper te machtig was (01). Egmon dia bleef aanvallen. Een vijftal corners, door de jeugdige rechtsbuiten Visser zeer mooi voor het doel gezet, leverde wel groot gevaar, maar geen doelpun ten op. Een schot van dezelfde speler over de uitgelopen Berdos-doelman ging precies langs het lege doel. De eerste aanval van Egmondia, di rect na de hervatting leverde meer succes op. Linksbinnen Zwart brak al- Ongeveer tien minuten na de aanvang van de wedstrijd Alkmaarse BoysPurmersteyn scoorde de kleine kittige Schipper uit een scrim mage een doelpunt. Het was een goed doelpunt; de Boys reehlshinnen had maar een klein gaatje om de bal in te prikken en bovendien was liet een kostbaar doelpunt, want toen 22 vermoeide spelers de kleed kamers opzochten bleek dat bet doelpunt van Schipper geen navolging bad gevonden. Deze benauwde 10 overwinning kwam de Boys toe, maar bet dient gezegd dat de geblokten ook niet meer verdienden dan een overwinning-aan-een-zijden-draad. Niettegenstaande het uiterst gladde veld was de eerste helft veelbelovend. Er werd behoorlijk gecombineerd en verschillende malen hebben wij van goed i lividueel werk kunnen genie ten. H.'. kwartiertje rust was echter niet voldoende geweest om de spelers weer de nodige spirit te bezorgen om het hoge tempo ook in de tweede helft te kunnen volhouden. De energie van de spelers was veel eerder uitgebrand dan het publiek en waarschijnlijk ook zij zelf wel wensten. Met andere woor den: de wedstrijd eindigde als die klassiek geworden nachtkaars, met een kleine opflikkering aan het einde, toen Purmersteyn nog probeerde een gelijk spel uit het vuur te slepen. Hoe verdienstelijk de drie turven hoge binnenspelers van Alkmaarse Boys, Corrie Snijders en Schippers, op het middenveld ook hebben gewerkt, in hun aanvallende taak schoten zij toch te kort. Te vaak zagen wij de dappere aanvalsleider van de gasthe ren alleen optornen tegen de stevige en vrij hechte defensie van Purmer steyn. Hij had het niet gemakkelijk deze De Flier. Om kopduels te kun nen winnen moest hij bijna boven zijn eigen lichaamslengte uitspringen en dat is zelfs voor beter getrainde athle- ten een te lastige opgave. Een enkele maal werd zijn doorzetten beloond, maar dan was er maar al te vaak geen medespelers in de buurt om de bal af te geven. Van de buitenspelers van Alkmaarse Boys was Henk de Graaf ongetwijfeld de gevaarlijkste. Hij heeft een goed schot, aarzelt niet te lang met de bal voor het doel te plaatsen, maar het zou geen overbodige luxe zijn als hij eens een paar pond lichter zou worden. Hoewel wij Piet Indri soms verrassende dingen zagen doen, heeft hij ons ook deze middag niet kunnen bekoren. In de verdediging blonken ditmaal Toon Pater en Lo de Ley uit. Ab Krul zocht in de eerste helft tevergeefs naar zijn vorm en ook Pijper had lange tijd nodig om inge speeld te raken. Halfspeler Piet Snij ders groeit met iedere wedstrijd en als deze junior kans ziet om zijn tem po wat op te voeren, zal hij spoedig een niet te missen kracht in de Boys- ploeg zijn. Het ingrijpen van Henk Kramer was rustig en beheerst. Slechts een paar maal werd hij met een ge vaarlijk schot aan het werk gezet, maar hij deed dat zo voortreffelijk dat de Purmersteyn-schutters de lust tot schieten werd ontnomen. De wielervereniging AIcmaria Vic trix heeft tweede Kerstdag haar jaar lijkse Memoriamwedstrijd op home trainers gehouden. Zowel van de zij de van de renners als van het publiek bestond voor deze wedstrijd veel be langstelling. In de A-klasse werd Jan Ottenbros met royaal verschil eerste. Hij werd gevolgd door Piet van Ber- kum en Jan Bloedjes die met een zelfde tijd de tweede en derde plaats bezetten. De jeugdige Roele was bij de B-klasers wederom de snelste en H. Blom zegevierde in de C-klasse. De uitslagen luiden A-klasse: 2x1000 meter: 1 Jn. Ot tenbros 82,4 sec.; 2 P. v. Berkum 86,3 sec.; J. Bloetjes 86,3 sec.; 4 B. v. d. Kamer 87,1 sec.; 5 K. Slot 91,1 sec.; B-klasse: 2x1000 meter: 1 A. Roele 83,3 sec.; 2 C. Prins 85 sec.; 3 K. Ka lis 88,1 sec.; 4 J. Bellis 88,2 sec.; 5 C. Hooghmaat 91,4 sec. C-klasse: 2x500 meter: 1 H. Blom 46,3 sec.; 2 J. Kalis 48,2 sec.; 3 Licht hart. 49,3 sec.; 4 Klanker 50,4 sec.; 5. J. Nap 52. In de eerste helft waren de aanval len van Purmersteyn bepaald talrijker, mede dank zijn de steun van de wind. De charges van het aanvalsquintet van Alkmaarse Boys daarentegen waren gevaarlijker en na twintig minuten spelen dachten wij Henk de Graaf de voorsprong te zien vergroten, toen hij met een formidabel hard schot de on derkant van de lat raakte. Wij hadden de indruk dat de bal de doellijn ge passeerd moest zijn. Wij waren er echter niet zeker van, evenmin als de scheidsrechter, die dan ook geen doel punt kon toekennen. Kort vóór de rust knalde de bewegelijke linksbuiten van Purmersteyn keihard in de rechter bovenhoek van Kramers heiligdom, maar met een machtige sprong kon de Boys-goalie de baan van de bal onder- j breken. Zoals gezegd daalden het tempo en het spelpeil in de tweede helft zien derogen. Telkens weer moest de scheidsrechter bovendien voor blessu res onderbreken. Veel fraais herinne ren wij ons uit deze periode niet. Toch kreeg De Flier nog een fraaie kans om de score te verhogen, toen hij met de bal aan zijn voeten alleen voor de Purmersteyn-doelman kwam te staan. Waarschijnlijk had hij verwacht dat de scheidsrechter voor buitenspel zou fluiten (als dat was gebeurd zou nie mand bezwaren hebben kunnen ma- Iken), waardoor hij te lang aarzelde en de doelman gelegenheid kreeg om in te grijpen. Met die buitenspelregel za- j ten de scheVl.-.rechtcr en de grensrech- ter van Purmersteyn overigens nogal eens in de knoop, maar gelukkig is oat j niet van invloed geweest op de uitslag. Ook de returnwedstrijd tegen ZSGO heeft AIcmaria niet kunnen win nen. Evenals enkele maanden geleden op het Sportpark, waren de wit- hemden ook nu sterker en hadden zij bij het ingaan van de rust een 20 voorsprong. In de tweede helft maakte doelman Mooy na zeven minuten spelen een blunder en een kwartier vóór het einde scoorde ZSGO uit buitenspelpositie de gelijkmaker. De voorwaarden voor de vierde overwinning in successie waren zeker aanwezig, maar Vrouwe Fortuna stond bepaald niet aan de zijde van de withemden, die met dit gelijke spel niet kreeg wat zij hadden verdiend. Bij AIcmaria was er maar één spe ler, die uit de toon viel en van de vele geboden scoringskansen er geen één wist te benutten, nl. Harry Schmidt, Hij bleek geheel uit vorm te zijn en wist zelfs een hoekschop niet meer voor het doel te plaatsen. Daardoor werd de taak der overige vier voorwaartsen, waarvan Jan Ge- nefaas weer zeer de aandacht trok door zijn snelheid en Wielinga beter was dan ooit tevoren, wel zeer ver zwaard. Het was jammer, dat in de overi gens goed spelende achterhoede, Pau- lisse keer op keer verzuimde de snelle linksbuiten van de gastheren af te dekken, die daardoor bij herhaling ge vaarlijke situatie wist te scheppen en AIcmaria, de overigens zo zeer ver diende overwinning zou ontnemen door een zuiver buitenspel-doelpunt. Het was maar goed, dat de gemoe deren niet oververhit geraakten, want de rechtspreker slaagde er volkomen in de stemming in het tweede deel van de wedstrijd radicaal te bederven. Hij stond regelmatig toe, dat rechtsback Winter de snelle Genefaas straffeloos „vloerde". Nauwelijks had de thuisclub afge trapt, of AIcmaria, gesteund door de wind, nam het initiatief tot de aanval. De Buyzer gaf de bal aan Wielinga, die even „hakte" en de toestormende Hommes gaf AIcmaria reeds binnen één minuut de leiding. Z.S.G.O. antwoordde met een snelle tegenaanval doch vond Mooy, die een uitstekende wedstrijd speelde, op z'n post. Snel ging het spel op en neer, waarbij AIcmaria een aantal hoek schoppen te nemen kreeg, uit een waarvan Genefaas keeper Ranshuis danig in het nauw bracht. De bal werd echter weggewerkt, doch kwam weer in het bezit van de actieve Wie linga, die na een omhaal juist naast de paal schoot. Vooral Alcrr.aria's linkervleugel bleef gevaarlijk, goed gesteund door de mid denlinie, die ook haar verdedigende taak niet vergat.. Geleidelijk aan slaagden de withem den er in een veldmeerderheid te ver overen, waarbij zij wel dikwijls het Z.S.G.O.-doel onder schot namen, doch geen doelpunten konden scoren. De wedstrijd was precies 20 minuten oud toen de Amsterdamse backs ver zuimden aan te vallen, waardoor Wie linga in z'n eentje op het doel afrende. Zijn schot ketste terug van de voet van de uitgelopen keeper Ranshuis, waardoor de bal opnieuw voor de voe ten van de Alcmaria-middenvoor kwam, die thans in het verlaten doel schoot (20). Wielinga bleef ook na dit succes het zwart-witte doel belagen, zodat de doelman der gastheren bij herhaling moest optreden. Hun aanvallen, meest al geleid door rechtsbuiten P. Both, liepen dood op de Alkmaarse verdedi ging, waarin vooral Maasen zijn man netje stond. Vlak vóór rust miste de Z.S.G.O. rechtsbinnen een pracht kans, toen hij alleen vóór Mooy gekomen met het verkeerde been inschoot. Door snel reageren voorkwam ,Mooy een doelpunt. Na de hervatting begonnen de Am sterdammers een kortstondig offensief. Het scheen, dat Alcmafia de voorsprong zou vergroten, toen Genefaas één van zijn talloze goede voorzetten lan ceerde, doch Schmidt maakte van de opgelegde kans geen gebruik. Na 7 minuten loste rechtsbuiten P. Both een als voorzet bedoeld hard schot, dat Mooy probeerde» weg te stompen in plaats van te vangen en daardoor doel trof (1—2). Daarmede herleefde de hoop in Jte Amsterdamse gelederen. AIcmaria bleef doorvechten en wist zich be hoorlijke kansen te scheppen. Zo bleef de situatie tot een kwartier vóór tijd, toen zoals hiervoor vermeld links buiten Wories in buitenspelpositie ge lijk maakte. AIcmaria gaf geen kamp en concen treerde de aanval op Genefaas, die echter telkens unfair werd genomen. In het café van de heer N. Rijer te Zuidscharwoude is op tweede Kerst dag een handicap kolfwedstrijd ge houden. Na een geanimeerde kamp was de uitslag: 1. P. Bergen 153 punten, 2. N. Bruin 147 puiten, 3. T. Comman deur 146 punten, 4. J. v. d. Ham 146 pimten (na overkolven), 5. J. Beoi 145 punten, 6. G. J acet 143 punten, 7 P. Molenaar 143 punten (na loti'g) Dubbele serie: C. Bruin 101 punten Enkele serie: C. Groot 53 punten. i Nog vóór het, oude jaar ten einde is, heeft het derde elftal van AIcmaria Victrix het kampioenschap van de res. eers e klasse C van de afdeling Noord- Holland behaald en daarmede automa tisch een plaats in de reserve derde klasse van de KNVB verworven. Twee seizoenen geleden degradeerde AIcma ria 3 naaT de afdeling, doch reeds in dit seizoen werd het verloren terrein heroverd. Vele trouwe Alcmarianen groepten gistermiddag op het Sportpark bijeen om het „derde" een pittige melange van geroutineerde krachten en jonge spelers tegen Helder 3 in het veld te zien. Door Ru Schmidt ward het vóór de rust reeds 10 en in de twee de helft voerden Krijgsman, v.d. Sterre en v.d. Mark de score op tot 40. Wij dachten in de laatste minuut zowear doelman Vasbinder nog te zien doel punten, doch de door hem genomen strafschop was te zacht en te onzui ver om zijn Helderse collega te ver schalken. De zege en het behaalde kampioen schap zorgden voor een vrolijke stem ming in de kleedkamer, waar het be stuur, de spelers en de supporters bij een kwamen om even stil te staan bij dit heugelijke feit. De voorzitter van AIcmaria Victrix, de heer C. K. Swa- ger, bracht hulde aan het kranige elf tal en aan de lagere elftalcommissie, relevegirde lat Acmaria de aatste jaren ren niet verwend is met kampioen schappen en bood aanvoerder Tinus Kaal bloemen aan. Nadat uit volle borst 't clublied was gezongen, was het woord aan captain Kaal, die hartelijk dankte voor de waarderende woorden en de bloemen en voorts zeide: „Er is dit sei zoen ten behoeve van het eerste en liet tweede behoorlijk aan ons elftal ge plukt, maar wij hadden ons voorge nomen om kampioen te worden en dat hebben wij gedaan". De heer C. Ro- mijn feliciteerde AIcmaria Victrix ten slotte namens de H.F.C. „Helder". leen door en het was 02. Nog waren er geen vijf minuten gespeeld, toen in valler Buijs bij een mooie aanval van Egmondia raak schoot, mede doordat keeper Brakenhof het uitzicht belem merd werd (03). Verwoed kwam Berdos hierna opzetten. De gastheren zetten nu alles op de aanval. Het be slissende schot ontbrak echter, en veel kansen gaf de Egmondia-defensie ook niet weg. Tijdens dit Berdos-offensief lanceerde Egmondia een flitsende aan val over de rechtervleugel, die midvoor Zwanenburg bekroonde met een doel punt (04). Dezelfde speler schoot even later opnieuw raak. Met een 5—0 achterstand vocht Berdos voor een te- genpunt. Wel beleefde het Egmondia- doel enige benauwde ogenblikken, maar keeper De Lange was in topvorm en keerde alles. Toen eindelijk midvoor Van Diepen de roos trof, had scheids rechter Van Gelder juist voor buiten spel gefloten. Dat was dus wel pech voor Berdos, temeer daar deze beslis sing aanvechtbaar was. Hetzelfde gold wel voor het 6e doelpunt van Egmon dia, dat linksbuiten Zwaan vlak daarna scoorde. In de laatste minuten kregen de Bergenaren een corner te nemen, maar resultaat leverde deze ook niet op. De stand bleef 05. Van het voetbalprogramma dat de competitieleider voor de clubs uit de afdeling Noord-Holland had samenge steld, is weinig of niets terecht ge komen. Verreweg het grootste deel van de wedstrijden moest in ver band met de gesteldheid van de ter reinen worden afgelast. De uitslagen van de belangrijkste wedstrijden die nog konden doorgaan, luiden: IA.: Berdos-Egmondia 05; Zeevo gels-Meervogels 11. IC.: LSVV—Vios 2—0. 2C.: Callantsoog-Kolping Boys 5—3; Schoorl-Duinranders 12. Res. IC.: AIcmaria 3-Helder 3 40; Kaagvogels 2-West Frisia 12; Suc ces 2-Hollandia 3 24. Res. 2C.CSV 2-RKAFC 3 3—0; HSV 2-Uitgeest 2 80; Limmen 2- Vrone 2 63. Res. 3D.: Bergen 2Vitesse 4 4—2. Res. 3E.Bergen 3-LSVV 2 5—7. 4G.Berdos 4Egmondia 3 15. 4H.: Zeevogels 3AIcmaria 7 29. (Van onze correspondent te Anna Paulowna) De uitslag van de wedstrijd ZAP Limmen is nog onzeker. Nd afloop van de wedstrijd diende ZAP namelijk een protest in omdat de scheidsrechter in- plaats van een penalty een vrije trap had toegewezen. Om te voorkomen, dat over enkele weken de Limmen doel man alleen de reis naar Anna Paulow na moet maken, indien de protestcom missie het protest toewijst, liet de scheidsrechter de strafschop direct na afloop nemen. Timmer benutte de straf schop. Op het ogenblik is de uitslag dus 11, maar als ZAP in het gelijk wordt gesteld wordt de eindstand 21. ZAP begon de strijd met een grote veldmeerderheid. die echter niet lang genoeg duurde om tot doelpunten te Op een glad maar bespeelbaar ter rein hebben Zeevogels en Meervogels de punten gedeeld. Het begin van deze wedstrfjd was sensationeel. Bij de eerste aanval van Zeevogels kreeg linksbuiten Neiiens een schitterende kans .waarvan hij echter geen gebruik wist te maken. Direct daarop zat Meervogels voor het doel van de gast heren. Invaller doelman Braak kwam ver buiten zijn doel ten val, maar spil Groot kon de situatie redden. Kort daarop trok Zeevogels naar voren en weer kreeg Neüens een unieke kans, waarVan hij nu met een vlijmscherp schot gebruik maakte. Meervogels nam hierna, ondanks tegenwind, het spel in handen. Schut ters hadden de Zaandammers echter niet. Na een half uur vergrootte Zee vogels bijna de voorsprong. Midden voor Wittebrood brak alleen door en passeerde met een goed schot de uit gelopen Zaanse keeper. Linksback De Maar had echter het gevaar gezien en wist de bal nog juist voor de doel lijn weg te trappen. Nogmaals kreeg Zeevogels een kans, maar na een he vige doelworsteling bleven de Zaan dammers meester van het terrein. Na de hervatting was Meervogels lange tijd niet voor het Zeevogels-doel weg te slaan. Braak verdedigde ech ter zijn doel met veel bravour. Zeevo- :els zette nu ertige aanvallen op, die «iet zonder gevaar waren. Tenslotte :ing bij de Zaandammers linksback )e Maar in de voorhoede spelen, maar ok dat leverde geen resultaten op. 'eeds begon het publiek het terrein e verlaten, toen Meervogels een laat- 'e wanhopige poging deed om de ge- ikmaker te forceren. Nog zou dit 'et gelukt zijn, maar rechtsback trooker kreeg bij deze 'aatste aan val in het strafschopgebied de bal te gen zijn hand. Onverbiddelijk wees scheidsrechter Kerssemaker naar de witte stip. Rechtsbinnen Blom plaats te zich achter de bal en met een zacht rollertje in de uiterste linkerhoek passeerde hij Braak kansloos. Zo be haalde Meervogels in de laatste mi nuut nog een gelijk spel. kómen. J. van Oosten gaf in deze periode een uitstekende voorzet, die echter onbenut werd gelaten. Langza merhand verplaatste het spel zich naar de middenhelft en slaagden de gasten er in, doelman Kuys aan het werk te zetten. Na een half uur spelen bleef de Limmen-achterhoede staan, toen Stam een hoge voorzet voor het Lim- men-doel lanceerden. J. van Oosten, die de bal voor de voeten kreeg had geen moeite om rustig te scoren. ZAP kreeg weer moed. Een kogel van Van Klink ketste af op de bovenlat van net Limmen-doel en even later was het dezelfde ZAP-speler, die Haanraads wederom in moeilijkheden bracht. Kort voor het einde van de eerste helft kreeg de beste man van de Limmen-voor- hoede, linksbuiten Hoogeboom loon naar werken, toen hij Kuys met een diagonaal hard schot kansloos passeerde (1—1). Na de hervatting kreeg Kuys het aanvankelijk vrij lastig, maar de gas ten slaagden er niet in te scoren, zelfs niet toen Hoogeboom een unieke kans kreeg. Bij een tegenaanval van ZAP werd J. van Oosten door een van de achterspelers van Limmen op een wat hardhandige wijze het scoren belet. De scheidsrechter kende een vrije schop toe, welke op niets uitliep. ZAP werd daarna overwegend sterker. Er ontstond een ware belegering van het Limmen- doel, maar ook de voorhoede van de gastheren bleef in gebreke, zelfs toen Timmer een penalty mocht nemen. Hij schoot de bal tegen de paal, waarmee Timmer verzuimde de zege veilig te stellen, zodat de protestcommissie straks moet uitmaken hoe de uitslag van deze wedstrijd, waarbij de gemoederen ten slotte verhit raakten, zal zijn. In wanhoop grepen, twintig minuten voor tijd. enkele Succes-spelers naar hun hoofd, toen hun keeper Ijzer over een bal heenviel, die de RKAFC-er Ten Have had ingekopt, na een goed genomen hoekschop. Dit doelpunt, het vierde van de Alkmaarders, gaf de doorslag in deze belangrijke kamp. Het pleit voor het moreel van de Wieringers, dat zij de 30 achterstand waarmee de eerste helft werd afgeslo ten, bijna hadden weggewerkt. Dat ge lukte niet helemaal omdat de voor hoede, met uitzondering van Nan Rot gans, slecht op schot was. De Alkmaarders, die zich in tech nisch opzicht onderscheiden van hun gasten, behaalden dan ook een ver diende overwinning, hoewel de 52 uit slag wel wat geflatteerd is. In de defensie van RKAFC blonk Wester als stopper uit, terwijl ook het goed spel van linkshalf Jo Tijm viel te waarderen. De aanvoer combineerde snel en schoot veel. Kooge moet echter afleren om steeds de bal met zijn hand mee te nemen. Het ene pifnt achterstand op de rang lijst was voor de bezoekers aanleiding om direct een fel offensief in te zet ten, Te veel werd het accent op de aanval gelegd en hier profiteerde RK AFC van. Na vijf minuten maakten P Tijm 1—0 voor zijn club uit een voor zet van Ten Have die naar de linker vleugel was afgezwenkt. Succes bleef niettemin in de aanval, doch nadat De Nijs doelman Ijzer met een ver schot verraste, was het overwicht van de be zoekers voorbij. Een prachtig doelpunt van De Nijs' was de beloning na fraai combinatie- spel Aan de Overkant faalde midvooi De Bie jammerlijk toen hij oog in oog met Popma kwam te staan. In de tweede helft werd de thuis club bijna verrast toen de canvallen van Succes beter werden afgewerkt. Hogesteger en Bontkes schoten bei den een keer raak en de gelijkmaker hing in de lucht. Het bovenomschre ven doelpunt van Ten Have maakte aan de Succes-illusie, echter een einde. Enkele minuten voor tijd liep RKAFC tot 52 uit. Op een doorspeelbal liep Ten Have stevig toe. Gebruik makend van zij" armen werd de Succes-achterhoede uit elkaar „geroeid" en zelfs De Vries, die vooral na rust uitstekend speelde, stond hier machteloos tegenover. Te Beverwijk zal op 2 Januari, gelijk met het Hoogovenschaaktornooi het candidatentornooi schaken voor het Nederlandse damsskampioenschap be ginnen. Aan dit tornooi wordt deelge* nomen door onze stadgenote mej. Bouwman, mevr. Van Aalst (Waar denburg), mevr. Huibert van Beuse- kom (Den Haag), mevr. J. Graveland (Zeist), mevr. Woudstra (Rilland Bath) en mej. mr. De Klerck (Den Haag). De dames die de vier eerste plaatsen be zetten, zullen in Augustus te Alkmaar uitkomen in het tornooi om het Neder lands kampir^ -hap, tezamen met mevr. Fenny - ^nkerk (Nederlands kamp'oene) en ?vr. Roodzant, die van het spelen van voorvvedstryden zijn vrijgesteld.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8