emda Stad en omgeving Alcmaria vierde op waardige wijze zijn 56e verjaardag ,ss I V RK Metaalbewerkers vierden gouden bonds jubileum De heer Bus nam na 45 jaar afscheid van Herms Coster Minderwaardige huizen worden grondig gerestaureerd f Goed geslaagde revue Tuinvegetatie belemmert uitzicht weggebruikers OPLEGGER VERLOOR EEN DEEL VAN ZIJN LADING V j ,s Velen offerden geld en gaven Auto met slechte remmen veroorzaakte aanrijding Autobrand snel geblust Veel waardering voor betrouwbare werker Kermis weer in de raad BURGERLIJKE STAND JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Breedstraat nioet nog even wachten DIERENBESCHERMING Nieuwe ingenieur bij Openbare Werken MAANDAG 4 JANUARI 1954 Alcmaria's Don Kozakken onder leiding van Henk de Rover en met als solist Frits Helderman, vorm de één van de hoogtepunten uit de cabaret-revue. Van links naar rechts: Henk de Rover, Klaas de Grand, Ab Helderman, Frits Hel derman, Wim Paulisse en J. Helderman. w vtv' 4 V*5"V JFt jbT 4 v I - 'V m. Traditiegetrouw vierde Alcmaria Victrix Zaterdagavond in het Gul den Vlies haar verjaardag, de 56e. De viering van deze verjaardag had ditmaal een bijzonder tintje om dat men leden en genodigden voor het eerst een cabaretprogramma heeft voorgezet dat met eigen krachten werd uitgevoerd. De titel van deze cabaretrevue „We willen 't eens proberen", was zeer be scheiden en zeker niet in overeen stemming met het gebodene. Op vaak voortreffelijke wijze hebben verscheidene leden van Alcmaria be wezen dat zij hun vrije tijd niet alleen besteden met het trappen tegen of bet kijken naar een bal. De opzet was een voudig. maar juist omdat men niet te hoog heeft gegrepen is deze revue een succes geworden. Wij hebben de indruk dat ook in de toekomst de feestavon den op soortgelijke wijze verzorgd zul len worden en dat kan de verstandhou ding in de vereniging alleen maar ten goede komen. Op geestige wijze werden enkele be stuursleden en voetballers op de ,,hak'' genomen, werden supporters die als de zaken slecht gaan alleen maar afbre kende critiek laten horen, aan de kaax gesteld. Dat gebeurde op een wijze die alle lof verdient, te meer daar deze rasechte amateurs, zowel op het groene veld als op de planken, slechts zes ■weken de tijd hadden om hun pro gramma samen te stellen en in te stu deren. Natuurlijk waren er zwakke plekken. Vooral vóór de pauze, maar in de tweede ,,speelhelft" waren er enkele hoogtepunten die ons de min dere prestaties snel deden vergeten. Vooral de Don Kozakken en de finale waren origineel en goed gevonden. Wij zullen geen opsomming geven van de medewerkers die op deze geslaagde avond uitblonken. Een uitzondering moeten wij echter maken voor Jan Dogger, die als algemeen leider kans heeft gezien een goed sluitend geheel voor het voetlicht te brengen. Met deze cabaret-revue was de avond uiteraard niet geheel gevuld. De Rhythm Stars onder leiding van Toon Dekker hebben tot diep in de nacht welluidende klan ken geproduceerd, die talloos velen tot dansen bracht. Dat bal was een waar dig slot van de viering van Alcmaria's 56e verjaardag. De commissaris van politie heeft er enige tijd geleden op gewezen dat de verkeersveiligheid op kruisingen en splitsingen in onze gemeente zeer on gunstig wordt beïnvloed doordat in tuinen hoogopschietende beplanting aanwezig is die het uitzicht van de weggebruikers beperkt. Dit is des te meer bezwaarlijk nu er de laatste tijd steeds meer lage model len personenauto's op de weg ver schijnen. Hoewel voor tuinafscheidin- gen een bepaalde maximum hoogte en -laagte is voorgeschreven (waarvan door burgemeester en wethouders ont heffing kan worden verleend) is dit nog niet het geval met de hoogte der tuinvegetatie. Teneinde ook binnen de kom der ge meente maatregelen te kunnen nemen (indien bomen of planten zo hoog op groeien dat de verkeersveiligheid daardoor in gevaar wordt gebracht) hebben burgemeester en wethouders aan de raad voorgesteld zijn goedkeu ring te verlenen aan een nieuwe ge meenteverordening, inhoudende dat betrokkenen op aanschrijving van het college verplicht zijn bomen, heggen, struiken en andere beplantingen te be snoeien beknotten of af te knippen op die hoogte als nader wordt aangege- Een oplegger, beladen met 650 munitie kistjes, die Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur de Geestersingel passeerde ver loor op dat moment een gedeelte van zijn lading. Tweehonderd-en-vijftig van de kisten, die niet goed gestouwd waren, vielen van de wagen en versperden de weg zodanig dat het verkeer stagnatie ondervond en door de politie geregeld moest worden. De lading kon niet meer in haar geheel worden opgetast en een gedeelte dat bij het Gerechtsgebouw werd opgestapeld moest later worden weggehaald. Dt chauffeur kreeg een proces-verbaal. 'VCV%V '-'ipè 4 Ï-S&s S ,'v 1 C'; 'i K m w-, V.' -\ - }V hm v - - - üfiW 'Z 2% -ï- W& A 1 - C"t De RK metaalbewerkersbond St. Eloy heeft Zaterdag: in het Wapen van Heemskerk op feestelijke wijze haar 50-jarig: bestaan gevierd en op de receptie, die 's middags werd gehouden, hebben dan ook talrijke sprekers van de gelegen heid gebruik gemaakt om in een kortere of langere toespraak het bestuur met dit gouden jubileum te feliciteren. Het was de heer J. G. v. d. Brink, eerste voor zitter van de landelijke bond, die de rfj van sprekers opende en posthume dank bracht aan de thans overleden werkers, die aan het RK vakbewegingswerk hun beste krachten hadden gegeven, hun gaven en zelfs hun spaarzame geld hadden geofferd en ook de plaatselijke afdeling van St. Eloy te Alkmaar op deze wyze hadden opgewerkt. „Naast het materiële doel dat wij ons gesteld hebben", vervolgde de heer v. d. Brink, „streven wij echter ook naar een geestelijk doel en moet ons werk ook gezien worden als een categorie behorend tot het leken-apos- tolaat". In de hoop dat God de arbeid aan de rk vakbeweging verricht zou wil len beschouwen als een smeekoffer om hieraan Zijn genade te geven en tevens als een lofzang waarin Zijn Naam verheerlijkt werd besloot de heer v. d. Brink zijn toespraak. De voorzitter van de afdeling IJmuiden, de heer C. Kuster, richtte eveneens het woord tot het jubilerende bestuur en zag het als één der voornaamste opgaven der vakbeweging om in deze tijd van ontkerstening een greep op de jeugd te houden. Rector Voets uit Amsterdam, de vroegere geestelijke adviseur memoreerde in een humoris tische speech en voor de vuist weg enkele episoden uit zijn Alkmaarse tijd waarin hij de aanstelling der eer ste vertrouwensmannen had meege maakt, een aantal dat sindsdien in Nederland tot 3700 is uitgegroeid. Voorts werden gelukwensen gebracht door de voorzitter van de Christelijke Metaalbewerkersbond te Alkmaar, de heer J. W. de Haan, de tweede voor zitter van de afdeling IJmuiden, de heer H. L. Dekker die hier in Alk maar een bekende figuur was in de vakbeweging en door de heer A. J. Kossen, secretaris van de afdeling Heemskerk. Zij lieten hun gelukwensen verge zeld gaan van het aanbieden van een enveloppe met inhoud of van het aan bieden van bloemen. Zo matig de belangstelling was op de receptie, zo talrijk waren de aan wezigen toen het 50-jarig bestaan van St. Eloy des avonds in het Wapen van Heemskerk feestelijk gevierd werd. Nadat voorzitter Koopmeiners allen welkom had geheten en de heer P. Zijm, districtsbestuurder van de Bond allen nog eens had aangespoord trouw te blijven aan de plaatselijke vereni ging volgde een uitgebreid programma met goed gekozen nummers dat het feestende gezelschap een geslaagde avond bereidde. Hansy Pallieter en haar Witte Kraaien, mister Koko en Anita en Tonny van Zwol kwamen goed voor de dag, hetgeen eveneens gezegd kan worden van de xylophonist Lajos He ros en de goochelaar Cakie. Dansend op de muziek van Hansy Pallieter is men nog tot diep in de nacht bijeen gebleven. MAA HARMONIE THE. T~P 6 uur: Vrou- wen-politie (14 jr). CINEMA AMER1CAIN, 8 uur: Het Gouden Zwaard (14 jr.) REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Salto des doods (14 jr.) VICTORIA THEATER, 8 uur: Moulin Rouge (18 jr.) GULDEN VLIES, 8 uur: De Toneel vereniging met „In 't Klein Geluk" (Première). WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Spar-revue. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Ich mach dich glücklich (a.l.) NOORDSCHARWOUDE. Tivoli, 8 u.: Een banneling van de eilanden (18 jr.) DINSDAG. BIOSCOPEN als Maandag. GULDEN VLIES, 8 uur: Dienst Wel zijnszorg Leger; Kerstspel „En waarde Ster". WAPEN VAN HEEMSKERK. 8 uur: Sparrevue; 8 uur: Solexclub Alkmaar. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Histoire d'Amour (14 jaar). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 3-22 15.35 Dinsdag 4.03 16.16 TE CAMPERDUIN hoog laag Maandag 3.27 15.40 21.27 9.40 Dinsdag 4.08 16.21 22.08 10.21 Doordat een van de Heilooërbrug ko mende personen-auto gistermiddag om half vier geen voorrang verleende aan een personen-auto, die komend uit de richting Heiloo het Varnebroek wilde op rijden, ontstond voor „Truitje" een botsing, waardoor beide wagens beschadigd wer den. Bij nader onderzoek bleken de rem men van de eerstgenoemde wagen niet in orde te zijn. Zaterdagavond om zes uur werd de poli tie gealarmeerd voor een autobrand aan de Regulierslaan. Eenmaal ter plaatse aangekomen bleek de auto in het rayon Heiloo te staan, hetgeen voor de Alk maarse politie echter geen beletsel vormde het vuur met een schuimblusser te doven. De uniform van één der agenten werd bij het blussingswerk ernstig door de blus- vloeistof beschadigd. De heer T. Bus heeft Zaterdagmiddag afscheid genomen van de N.V. Boek. en Handelsdrukkerij Herms Coster en Zoon, waar hij bijna iS jaar als procuratiehouder werkzaam is geweest. Ten huize van de directeur, de heer C, Krak, waren de commissarissen bij elkaar ge* komen om de heer Bus nogmaals hun waardering te betuigen voor de wijze, waarop hij al die jaren lang zijn taak heeft vervuld. De presi- Mr A. N. L. Otten, president-commissaris van de N.V. Herms Coster en Zoon neemt afscheid van de heer T. Bus, die bijna 45 jaar als procuratiehouder bij de Boek- en Handelsdrukkerij werkzaam is geweest. dent-commissaris, rar A. N. L. Otten, schilderde de vertrekkende pro curatiehouder, zoals hij steeds achter zijn bureau was te vinden, als een' symbool van rust, betrouwbaarheid en intelligentie. „U heeft steeds hart voor de zaak gehad", zei de heer Otten. De Vennootschap is een stuk geworden van Uw leven en met voldoening kunt U op deze periode terugzien." Spreker merkte op, dat de heer Bus zijn naam steeds alle eer heeft aange daan. De cijfers klepten altijd als een In de Donderdagmiddag te houden raadsvergadering zullen de voorstellen tot wijziging van de data, waarop in 1954 de kermis zal worden gehouden en tot het beschikbaarstellen van ver- huistransformatoren opnieuw aan de orde worden gesteld. Bij het eerste punt zal eerst een herstemming moeten plaats vinden over het voorstel-Kir- pensteyn om de kermis in 1954 niet te houden. In de vorige vergadering staakten hierover de stemmen. Geboren: Catharina, dv "T. M. Bruin en A. D. Obdam; Wilhelmus J., zv N. Boekei en J. A. T. Sentenie. Overleden: Wilhelmina Breet, 81 jr, geh. m. B. Kootje; Margaretha Kaan dorp, 68 jr, geh. m. S. Swart. Het bestuur van de R.K. Metaalbewerkersbond recipieerde Zaterdag in het Wapen van Heemskerk ter gelegenheid van het gouden jubileum van de bond. De vereniging voor volkshuisvesting „Alkmaar" heeft, zoals wfj reeds eerder berichtten, de gemeente verzocht financiële medewerking te verlenen voor het herstel en de verbetering van haar complex van 47 woningen aan de Eerste en Tweede Landdwarsstraat. Deze woningen zijn in 1919 gebouwd, met financiële steun van de gemeente, waarbij stilzwijgend is aangenomen, dat eventuele exploitatieverliezen, voor zover deze niet door een Rijksbijdrage worden gedekt, voor rekening van de gemeente zouden komen. Bij de bouw is gebruik gemaakt van een minderwaardige metselspecie waar door de stenen der muren in de loop 42. De volgende dag probeerde de pi fessor nogmaals een gesprek te krijgen met de monnik, die hem ge zegd had dat een voortzetting van de tocht naar het Bhrioeloewoegebied on gewenst was, maa- dat lukte niet. De monnik die hen ontvangen had, zelte de ochtendmaaltijd voor hen klaar. Hij zei. dat de tijd van afscheid nemen was aangebroken, daar het tegen de geboden van de kloosterorde ii druiste bezoekers langer dan een etmaal on derdak te verlenen. Nu. dat was duide lijke taal. De drie reizigers namen af scheid. De monnik die hen naar d» poort geleidde, zei alleen nog: In het Zuiden schijnt de zon, in het Noorden dreigen zware onwedersMéér zei hij niet. maar het was duidelijk ge noeg. Uit het Zuiden waren zij geko men. in het Noorden lag het doel van de reis. En ïen wilde niet. dat de rei zigers deze richting uittrekken De jeep, die op de binnenplaats var het klooster hat gestaan, werd naar buiten gereden en even later sloot de kloosterpoort zich achter de drie rei zigers. Deze zetten de tocht echter niet dadelijk voo. wa ,t de prrfessor vil de eerst met Jimmy Brown overleggen wat zij nu zouden moeten doen? Terug keren of doorzetten" Voor mii is dal geen probleem", zei Jimmy. „We zi.in niet hierheen getrokken om een bezoek aan het Bhraga Dhron Bhoera-' 'aoster te brengen. We zi.in hierheen gekomen om die BIoedboef-Beren van u te van gen. Is het waar of niet?" Oom Pepi-» knikte maar hij was toch niet meer zó geestdriftig der tijd los kwamen te liggen. Boven dien ligt het vloerpeil van de wonin gen ongeveer gelijk met de bovenkant van de openbare weg waardoor geen behoorlijke ventilatie onder de vloeren wordt verkregen en de vochtigheid der woningen in nog ernstiger mate wordt verhoogd. Omdat jaarlijks grote bedragen aan de woningen moeten worden besteed om deze in enigszins bewoonbare staat te houden heeft het college van burge meester en wethouders aan de thans het voorstel gedaan om alle bui ten- en binnenmuren der huizen te doen afbreken en opnieuw te doen optrek ken en de vloeren en kapgeraamten 30 cm omhoog te brengen. Met bijkomen de werken zal met deze ingrijpende ver bouwingen een bedrag van ongeveer 3 ton gemoeid zijn. Hierbij is inbegre pen het aanbrengen van nieuwe toilet installaties en rioleringen. Teneinde een juist inzicht te verkrij gen in de werkelijke kosten heeft de woningbouwvereniging thans voorge steld om met de verbouw van de per celen 12, 14 en 16 te beginnen. De centrale directie van de weder opbouw en de volkshuisvesting kan zich met de uitvoering in regie vereni gen mits de kosten het bedrag van f 16.000 niet te boven zullen gaan. De raad is in overweging gegeven dit laatste bedrag ten behoeve van de verbouwing te voteren. „bus". Nadat ook mevrouw Bus in de hulde was betrokken, drukte de heer Otten namens directie en commissaris sen de gevoelens van spijt uit, die naar voren komen nu het ogenblik is aan gebroken waarop de N.V. van een goed werker afscheid moet nemen. Hij wenste de heer Bus en diens echtgenote nog vele goede jaren toe en bood ver volgens een haardfauteuil aan. De heer Bus prees zich gelukkig dat zijn werk, dat hij steeds met grote vreugde had verricht z'oveel waarde ring had ontmoet. Die waardering, aldus spr„ verlicht het afscheid, dat mij zeer moeilijk valt. De heer Bus was ervan overtuigd, dat zijn opvolger, de heer H. Helder, de zaak met dezelfde toewijding zou dienen. Hij wenste tot slct de N.V; jaren toe van grote bloei. „Dit afscheid", zo zei de directeur, de heer Krak, „heeft zijn weemoedige kant, maar ook zijn lichtpunten. In Uw leven hebben het gezin en de zaak de hoofdrollen vervuld. De zaak moet U nu vaarwel zeggen, maar het gezin en speciaal Uw echtgenote blijven Uw toe wijding vragen. Er is v'cor U dus nog een taak, al zal het misschien moeilijk zijn deze in het begin geheel te appre ciëren". De heer Krak overhandigde de vertrekkende employé als blijk van waardering een persoonlijk geschenk. De heer Bus herinnerde eraan hoe de samenwerking tussen de heer Krak en hem in de loop der jaren was uitge groeid tot een oprechte vriendschap, waarvoor hij thans nadrukkelijk ijnz dank wilde betuigen. Vervolgens spraken nog de bedrijfs leider de heer J. Br": uwer en de heer H. Helder, die beiden geruime tijd met de heer Bus hebben samengewerkt. Namens het personeel van de N.V. Herms. Coster en Zoon, de N.V. Dag blad voor Noord-Heiland en de Ver enigde Noordhollandse Dagbladen bood de laatste spreker de heer Bus een Perzisch kussenovertrek aan. Velen zijn in de loop van de mid dag afscheid van de vertrekkende pro curatiehouder komen nemen. Onder hen bevonden zich tal van zakenrelaties en personeelsleden. Indien de begroting van 1955 zulks mogelijk maakt, zal in dat jaar de be strating van de Breedstraat worden verbeterd. Het is dan de bedoeling, de keibestrating te vervangen door klin kers, doch de zij bestratingen van gele klinkertjes te .handhaven. Deze zullen echter wel worden herstraat. Aan een doorlopend trottoir bestaat naar het oordeel van B. en W. in verband met de aard van de bebouwing niet zozeer behoefte. Dit is het antwoord, dat B. en W. willen geven op een adres van een aantal bewoners en eigenaren van de nerrelen aan de Breedstraat alhier. De Raad stelde het stuk op 26 November 1953 in handen van het college om advies; in het adres werd gevraagd om asfaltering van de straat. B. en W. hebben mede advies inge wonnen van de commissie voor open- raad I bare werken en plantsoenen en stellen thans voor. adressanten als voren staand te berichten. Te Alkmaar zijn komen aanlopen in de Ingelandstraat een donkere herder, staafde oven, bruine poten, in de v. d. Lijnstraat een bruin hondje, korte staart, in de Jacob v. Heem, kerkstraat een type foxhondje plm. 4 maanden oud en op de Jan v. Scorelkade een donker cyp. poesje plm. 4 maanden oud. Ter beschikking een mooi bruin hondje, reu. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaagmolenstraat 36, Alkmaar. In de vacature, ontstaan door de be noeming van ir H. G. Joosten tot hoofd van de Dienst van Gemeentewerken te Gorinchem, is bennemd bij O enbare Wer ken alhier de heer ir K. Havinga te Leeuwarden.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5