Velsen kon de stormlopen van Alcmaria niet weerstaan Bezoekers gingen in tweede helft door de knieën Goede combinaties brachten DEM 5-2 zege op HSV Beroepsvoetbal in Alkmaar? Oostenrijker Beni leidt in het Hoogovenschaaktornooi m pvtnpn N.-Niedorp en LSVV hielden elkaar in evenwicht Alcmaria Victrix versloeg DTS op hometrainers VZV won na matige strijd van Limmen Meervogels liet een punt aan Berdos Voorhoede speelde soms verrassend goed Uitgeest versloeg Alkmaar met 5-2 Gastheren namen spoedig de leiding Sandow won met miniem verschil van SSS Nieuwe Niedorp v. Scheltinga-Kottnauer op tweede plaats Dr Euwe deed de eerste zet Zes penalties W'waard hield lang stand bij VIOS Uitslagen Noordhollandse Voetbalbond Henk de Graaf won barragepartijen IVA versloeg DSS met 7-3 MAANDAG 4 JANUARI 1954 g; i m 'f v v a- y-- s "Y - ''/V' n '.-••• Zonder enige twijfel heeft Alcmaria Victrix gistermiddag op het Sportpark te Alkmaar tegen Velsen zijn beste wedstrijd van dit seizoen gespeeld. De 21 overwinning die de withemden behaalden was maar een zwakke afspiegeling van de krachtsverhoudingen en van het aan tal kansen dat de beweeglijke voorhoede van onze stadgenoten zich •wist te scheppen. Gedeeltelijk door pech en gedeeltelijk door al te grote haast of te lang treuzelen heeft men echter tal van kansen onbe nut gelaten. Alcmaria was vrijwel de gehele wedstrijd sterker. Dat blijkt wel uit het feit dat doelman Mooy slechts een enkele maal een behoorlijk schot te verw;erken kreeg en zijn collega aan de andere kant al zijn capaciteiten moest tonen om de schade tot twee doelpunten te beperken. Even voor de wedstrijd spraken wij een oud-stadgenoot die ons toevertrouw de dat hij eens naar dat geknoei van zijn voormalige club kwam kijken. Na afloop spraken wij de man weer. Hij gaat, als hij de kans krijgt, méér kij ken, want met ons was hij enthousiast over deze levendige wedstrijd waarin soms zeer goed werd gevoetbald en bij iedere Alcmariaan de wil aanwezig was van deze wedstrijd in het nieuwe jaar iets goeds te maken. Vooral op de voor hoede, sinds lange tijd het zorgenkind van de elftalcommissie, hebben wij on ze ogen uitgekeken. Genefaas is niet alleen meer de hardloper die slechts dank zij zijn sprinterscapaciteiten een tegenstander kan passeren en evenmin is Dik Wielinga alleen nog maar de. bulldozer die de kansen die zijn mede- voorwaartsen scheppen in een doelpunt kan omzetten. Zowel Genefaas als Wie linga hebben somtijds bijzonder nuttig voetbal laten zien en zij vormden met De Buyzer, die speelde als in zijn beste jaren, Hommes en Harry Schmidt een aanvalslijn die de Velsen-verdediging telkens weer voor problemen stelde. In de middenlinie verzette de jeugdige Pil- kes bergen werk. Hij was overal waar gevaar dreigde. Wassink schakelde de gevaarlijke aanvalsleider van Velsen, Bakkum, vrijwel uit en ook Webster heeft zich naar behoren van zijn taak gekweten. De beide backs Paulisse en Maasen grepen resoluut in en gaven de vleugelspelers niet al te veel bewegings vrijheid. Natuurlijk liet men wel eens steken vallen maar toch behoefde doel man Mooy slechts een enkele maal in actie te komen. Hoewel Alcmaria veelbelovend be gon, eerst schoot Wielinga van de rand van het strafschopgebied rakelings naast en stelde Harry Schmidt doelman De Graaf met een vliegend schot op de proef, zou Velsen toch de leiding ne men. Tromp passeerde na ongeveer ze ven minuten spelen Paulisse en trok de bal voor het doel waar Bakkum met een ferme kopstoot Mooy kansloos pas- (an onze correspondent te Uitgeest) Uitgeest, met invallers voor Van Leeuwen en Slecht, vervangen door Van Rijn en Overeem, moest vóór de rust tegen de storm optornen, hetgeen echter geen bezwaar bleek te zijn om de sterkste troeven in handen te hou den. Reeds na vijf minuten spelen kon Overeem onhoudbaar de Alkmaar doelman Blokker passeren r.it een voorzet van Van Rijn. Verschillende hoekschoppen op het doel van de gas ten volgden, maar door slecht schieten van Van Rijn en Kossen misten zij elk effect. Na een kwartier spelen werd het 2-0 toen doelman Blokker een ko gel van Heis'ek onvoldoende kon weg werken en Van Rijn onhoudbaar in schoot, terwijl na een half uur spelen Heistek uit een voorzet van Kossen de stand op 3-0 bracht. De aanvallen van de gasten bleken te zwak opgezet om de hechte Uitgeest-verdediging te verrassen. Desondanks wist 10 minu ten vóór rust Van Baden voor Alk maar te doelpunten toen Kabel wilde wegkoppen maar uitgleed. In de tweede helft werd het een ge lijk opgaande wedstrijd. Na 10 minU' ten prikte Heistek de bal door de Alk maar-verdediging en doelpuntte voor dat Blokker kon ingrijpen. Na een kwartier spelen dacht ieder Overeem voor Uitgeest te zien doelpunten ma;|.' zijn schuiver trof de paal. Ook de aan vallen der Alkmaarders gingen nu ge vaarlijker worden. Na kort samenspel gaf aanvalsleider Van Hoogendijk door aan Van Baden, die, alleen staande voor doelman Van den Kommer, deze geen schijn van kans gaf, 4-2. Tot twee maal toe» wist Heistek door de ver op gedrongen Alkmaar-verdediging heen te breken, doch evenzovele malen ging zijn schot naast het verlaten doel. Twintig minuten voor het einde liet Fiechter zich wegens kwetsuren ver vangen door Wim Schoemaker. Uit een combinatie tussen Heistek en Schenk kon Van Rijn de stand op 5-2 brengen, seerde. Alcmaria liet zich door deze achterstand allerminst ontmoedigen. Een kwartier lang kwam het doel van Velsen onder hoge druk te staan. Verder dan schoten in het zijnet, langs de paal en over de lat kwamen de wit hemden voorlopig niet. In de 25e mi nuut echter pikte Harry Schmidt een cross-pass uit het middenveld op, snelde langs de stug werkende linksback Tromp om vervolgens de uit zijn doel gelopen De Graaf met een ver maar strak en goed gericht schot te verslaan. Het overwicht van Alcmaria bleef ook na dit doelpunt voortduren. Voor het doel van Velsen waren tal van gevaarlijke momenten, maar Vel- Tevergeefs grijpt de doelman van Velsen naar het harde en strakke schot van Harry Schmidt. Jan Genefaas kijkt gespannen toe of de bal de doelmond zal bereiken. Een fractie van een seconde later zal hij zich vol vreugde over de gelijkmaker om de nek van Schmidt werpen. sen hield stand zij het dan ook soms met de rug tegen de muur. Het eerste kwartier van de tweede helft was Vel sen in het veld iets sterker. Bakkum zag echter geen kans zijn schaduw Was sink van zich af te schudden en werke lijk gevaarlijk kon de voorhoede van de bezoekers daardoor niet worden. Langzamerhand begon Alcmaria zich weer te herstellen en het middenveld te beheersen. Na ongeveer 25 minuten speelde Wielinga op voortreffe lijke wijze de bal vrij, trok het leer voor de doelmond waar Piet de Buyzer klaar stond om het overwicht in een doelpunt tot uitdrukking te brengen. Kort na dit doelpunt begon de ver moeidheid zich bij enkele spelers te doen gelden. Vooral Pilkes kreeg het met zijn spieren te kwaad en moest met kramp buiten de lijnen verdwijnen. Theo Brou wer verving hem echter uitstekend, zo dat dit incident voor Alcmaria geen nare gevolgen kreeg. Kort voor het einde had doelman Mooy weliswaar geluk toen de naar voren gekomen linksback Tromp zo vriendelijk was om de bal tegen de staander te schie ten, maar dat was dan ook de enige reëele kans die de bezoekers zich in de laatste phase van de strijd wisten te scheppen. Technisch was DEM de meerdere van HSV. Bovendien deden de Bever- wijkers in enthousiasme zeker niet voor de thuisclub onder, zodat zij een verdiende 52 overwinning be haalden. Het was een snelle wedstrijd, waarin beide doelen om beurten in groot gevaar verkeerden. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers en Apeldoorn in het HSV- doel moest dan ook al direct hande lend optreden omdat de middenlinie geen vat had op het snelle combineren van de Beverwijkers. Toen HSV zien na ongeveer 10 minuten spelen wist los te werken, kregen de gastheren een goede kans. Haanraads zette uitstekend voor en Martien Kosters had de bal slechts tegen te houden om te kunnen scoren (10). Slechts korte tijd mocht HSV de leiding behouden, want de snelle rechtsbuiten van DEM kreeg de bal in zuivere buitenspel-positie toege speeld en scoorde hieruit de gelijk maker. Enkele minuten later wist DEM nogmaals te scoren, maar het ontging de scheidsrechter, dat Van der Maat de bal plm. 30 c.m. achter de lijn vandaan haalde. In deze periode was HSV nergens. DEM viel onophoudelijk aan. De druk op het HSV-doel was zo groot, dat Van der Maat in vertwijfeling naar de bal sloeg in het beruchte gebied. Zonne veld gaf de bezoekers uit en pnalty de leiding. Er was plm. 20 minuten gespeeld. Het duurde tot vlak vóór de rust voordat enkele aanvallen van HSV wat opleving voor de verkleumde supporters brach ten, maar verder dan een paar corners en een fraaie kopbal van Bugter brach ten zij het niet. Vermelding verdient nog dat de spil van DEM een fraai staaltje solospel ten beste gaf door een 6-tal HSV-ers te omspelen, doch hst leverde geen doelpunt op. Wel maak te HSV nog een goal, maar die werd in buitenspelpositie gescoord. Na de thee waren de eerste aanval len voor de thuisclub, doch Aarden burg was op zijn post. Na 10 minuten spelen scoorde DEM, doch o.i. ten on rechte werd deze goal wegens buiten spel afgekeurd. DEM bleef aanvallen. Toen Zonneveld even later scoorde, wilde Van der Maat de bal wederom met de hand keren, doch het leer rolde het doel in (13). De bezoekers hadden nu de smaak te pakken en gingen steeds beter spe len. Het was wederom Zonneveld die er 14 van maakte. Daarna zette HSV een geweldig offensief in, doch kon het niet verder dan een .buitenspel- doelpunt brengen. Op het moment dat de meeste be zoekers het terrein reeds verlieten scoorde Zonneveld het 5e doelpunt voor DEM en Van der Maat, die het laatste kwartier in de voorhoedee opereerde, verkleinde de achterstand tot 52. De scheidsrechter had een lastige wedstrijd te leiden. Op een van onze sportpagina's publiceren wij vandaag enkele bij zonderheden met betrekking tot de Beroepsvoetbalbond, die enkele weken geleden in Nederland werd opgericht. Daar wij hedenmorgen bij geruchte vernamen, dat ook in Alkmaar een club was opgericht, die zich bij deze bond had aange sloten, hebben wij ons met de heer Van Lent, pers-commissaris, in ver binding gesteld om nadere bijzon derheden. De heer Van Lent deelde ons mede dat hij nog niet gemachtigd was om in lichtingen te verstrekken. Hij liet wel doorschemeren dat een dergelijke club in Alkmaar was opgericht. Tal van per sonen die op een of andere manier met de voetbalsport hebben te maken of zich daarvoor interesseren en van wie verondersteld kan worden dat zij, zo er een beroepsclub in Alkmaar is opge richt, daar kennis van hadden genomen, vertelden ons dat zij hier volkomen on kundig van waren. Nieuwe Niedorp en LSW hebben bewezen, dat het zeker niet onmogelijk is op een zwaar veld tot goed spel te komen. Het veld van Nieuwe Niedorp was overigens wel bespeelbaar en de al-oude tegenstanders kwamen tot zo'n aantrekkelijke strijd, dat spelers en publiek geen moment last van de kou hadden. Reeds bij de eerste Niedorper aanval liet Oepkes zien, dat zijn her-opstelling (helaas niet regelmatig) een verster king was. Een hard schot deed toen Schrijver's vingers tintelen, maar in de vierde minuut kreeg de goede Lange- dijker doelman bij een zuiver schot géén kans (10). De gasten gingen niet bij de pakken neerzitten. Eerst knalde Leek tegen de lat, doch vooral de snel de vleugelspelers Van Leeuwen en Zijp stichtten met hun goede voorzetten zo veel verwarring, dat er steeds gevaar dreigde, 't Was dan ook overeenkom stig het spelbeeld, dat Zijp in de 20e minuut met een hoog schot Druif liet capituleren (11). De tweede helft was amper begonnen toen Vonk met een vliegend schot de thuisclub weer aan een voorsprong hielp, maar binnen de minuut strafte Leek raar geschutter in de niet bijster hechte Niedorper defensie af met de gelijkmaker (22). De aanvallen van de thuisclub werden talrijker. Het wa ren ook goede aanvallen. In de 14e mi nuut lanceerde Teilegen een voorzet „op maat" en Vonk kopte fraai en kei hard de bal langs Schrijver: 32. De lat voorkwam bij een kogel van Oep kes 4—2 en in plaats daarvan werd het 3—3. Kort voor tijd knalde Leek de bal hard en hoog over Druif in de touwen. Die 33 tekende de verhouding uit stekend. Zaterdagavond vonden te Alk maar in de Sociëteit voor Ouden van Dagen wedstrijden plaats tus sen Zaanse en Alkmaarse wielren ners en ivorstelaars. De wielerver eniging Alcmaria Victrix versloeg DTS op home-trainers in de totaal- tijd van 11 min. 37 sec. tegen 11 min. 44.7 sec. De worstelwedstrijd tussen SSS (Alkmaar) en Sandow Zaandameindigde in een 108 overwinning voor de bezoekers. SNELLE KASSIER Van de zijde van het bestuur van de Coöperatieve Boerenleenbank te Nieuwe Niedorp werd ons medegedeeld, dat de kassier, de heer S. G. Wit reeds op 2 Januari met de afsluiting van de boeken over 1953 is gereedge komen. De rekening geeft een netto winst van 5.687.79 aan. In het Zaterdag te Beverwijk be gonnen jaarlijkse Hoogovenschaaktor nooi heeft de Oostenrijkse meester Beni na twee ronden de leiding geno men. Hij slaagde erin de Hollandse meesters Prins en Kramer op fraaie wijze te verslaan. Vandaag ontmoet hij de derde Hollandse meester, Van Schel- tinga. Op het laatste ogenblik is men erin geslaagd om nog voor een behoorlijk sterk bezette hoofdgroep zorg te dra gen. Behalve de vijf Hollandse deel nemers Van Scheltinga, Prins, Kramer, Bouwmeester en Vlagsma, zijn Zater dagmiddag in het strijdperk getreden de Joegoslaaf Pirc, de ex-Tsjech Kott- nauer, de Oostenrijker Beni en tie West-Duitsers Rellstab en Klaeger. In de eerste ronde heeft Beni een keurige zege geboekt op Prins, die bij het af breken reeds een pion achter was en het in het eindspel niet meer kon red den. Van Scheltinga wist revanche te nemen voor de nederlaag, welke hij twee jaar terug tegen Rellstab leed. Een fout van de Duitse meester kostte hem een stuk en daarmee natuurlijk de partij. Vlagsma en Kramer besloten leiding. Aan het bord van de Joegoslavische meester Vasja Pirc spreek uit Pirtsj) en onze jonge land genoot Hans Bouw meester heeft dr Max Euwe Zater dagmiddag in het Hoogoventornooi de. eerste zet ver richt. De wed strijdleider hoofdgroep, heer G. W. tersteyn lachend toe. reeds snel tot remise. Kottnauer had weinig moeite met Klaeger, die een slechte opening speelde en reeds na 23 zetten de vlag moest strijken. De partij PircBouwmeester werd in las tig te beoordelen stelling afgebroken. Zondag, in de tweede ronde, boekte Beni wederom een fraai succes. Tegen de Friese kampioen Kramer zette hij een stevige koningsaanval in, welke hem na 41 zetten de winst bracht, Prins weerde zich beter dan de vorige dag en zette Klaeger naast het bord, De Duitser was vier pionnen achter geraakt, won er nog wel twee van terug, maar dat bleek toch onvoldoen de. Kottnauer en Pirc speelden een keurige grootmeesterremise, Rellstab bereikte tegen Bouwmeester nog juist de verdeling van het halve punt en Van Scheltinga en Vlagsma besloten ook tot een vreedzaam' einde na een spannend gevecht. De stand na de eerste ronde luidt: Beni 2, v. Scheltinga en Kottnauer 1 Vs. Vlagsma en Prins 1, Pirc en Bouw meester 14 en 1 afgebr. partij, Kramer en Rellstab Klaeger 0 pnt. In de gelijkertijd begonnen voorwed strijd voor het dameskampioenschap van Nederland heeft thans mej. C. Bouwman uit Alkmaar met 2 uit 2 de Limmen en VZV speelden gistermid dag een matige wedstrijd, welke ten slotte door de minst slechte ploeg, VZV, met 20 werd gewonnen. De bezoekers, die in de eerste helft een overwicht hadden, verdienden deze overwinning zeer zeker. In die eerste speelhelft waren de gebroeders Wijnker, vier in totaal, zeer actief. Telkens weer stelden zij de verdediging van Limmen op de proef, maar de gastheren wensten geen doelpunten cadeau te doen. De enkele aanvalen van Limmen waren niet van gevaar ontbloot, maar voor doel faalden de gastheren. In de tweede helft kreeg Limmen enkele kansen om de leiding te nemen, maar dank zij doelman Smit bleef VZV voor een achterstand bespaard. Met nog ongeveer een half uur te spelen onderbrak de verdediging van Limmen een aanval van VZV. De bal werd echter slecht weggewerkt en de naar voren gekomen spil van VZV, Groen, kon zich van het leer meester maken. Hij schoot de bal recht op doelman Haanraads af die de gladde bal ech ter door zijn handen liet glippen. Door dit succes aangemoedigd gooide VZV er nog, een schepje bovenop en kort daarop kreeg P. Wijnker een fraaie kans om de voorsprong te vergroten. Hij schoot echter naast, maar dat be tekende slechts uitstel van executie. Weinige minuten later namelijk brach ten de verenigde korachten van de ge broeders Wijnker de stand op 20, een stand waarmee ook het einde kwam. Wieringerwaard is met een smade lijke 92 nederlaag uit Warmenhuizen gekomen. Tegen de gewijzigde ploeg van VIOS (een vaart in de aanval brengende Koot als midvoor) gingen de roodbroeken na de rust glansloos en kansloos ten onder nadat zij in de eerste helft goed hadden standgehou den. 't Was toen 11. Het is ook een zeer strafschoprijke strijd geweest. Als we goed hebben ge, teld. zijn erzes penalties door scheidsrechter Winter toegekend. Wie ringerwaard kreeg hieruit voor de thee door Geertsema de treffer. Buiter scoorde toen voor VIOS. Onmiddellijk na de rust trok VIOS ten aanval en linksbuiten Overpelt opende de „schiet tent". Wieringerwaard verwaarloosde de dekking, zodat de roodzwarten tel kens grote gaten vonden, Koot en Buiter scooruen elk tweemaal, Mosch éénmaal. De vijf strafschoppen van VIOS, op één na veroorzaakt door hands, werden slecht genomen: Stam en Mosch deden voor hoe het wel moest. Oostindiër scoorde voor Wie ringerwaard tegen toen de stand 4—1 was. Ook deze week was de oogst in de afdeling Noord-Holland van de KNVB maar zeer matig. De uitslagen luiden IA: UitgeestAlkmaar 52; Meer- vogelsBerdos 22; IC: Nieuwe Nie dorp—LSVV 3—3; VIOS—Wieringer waard 92; 2C: Kolping BoysGeel zwart 11; DuinrandersHollandia T 02; 3A: OoshuizênAdelbert 13; Res. 2C: RKAFC 3—HSV 2 1—0; Zee vogels 2Egmondia 2 20; Vrone 2 Limmen 2 20; Res. 3D: Limmen 3— HSV 3 23; 4G: Foresters 3Egmon dia 3 02; 4H: Alcmaria 7HSV 4 11Foresters 5Zeevogels 3 4—0 Junioren A: EgmondiaOSV 63; FG: Alcmaria dEgmondia b 1—3; M: HSVAlways Forward 04; R: HSV bZeevogels b 92Adspiran- ten H: ForestersSchoorl 3—2; AA: HSV b—HSV c 2—4; RKAFC e— USVU b 6—3. De wielerwedstrijd op home-trainers bestond uit twee gedeelten. Alcmaria had een vrij jonge ploeg samengesteld voor de 2 x 500 meter. Niettemin werd A. Roele van Alcmaria eerste op 1.6 sec., gevolgd door Vermast van DTS- Op de 2 x 1500 meter moesten Jan Pronk en B. van der Kamer verstek laten gaan. Hun plaatsen, werden ingenomen door J Bloetjes en K. Slot. Voor DTS kwamen aan de start Piet Evers, Jan Hofland, C Havik en Van der Stad. Slot kwam gelijktijdig met Van der Stad op de rollen De DTS-er won beid© malen maar het verschil bedroeg in to taal slechts 1.8 sec. Ook J. Hofland won zijn ritten tegen de Alkmaarder J. Bloet jes, maar ook hier was het verschil niet al te groot, namelijk 2 seconden. Het zag er op dat moment naar uit dat DTS een overwinning ging behelen Voor de volgende ritten moesten na melijk Piet Evers en Prins tegen elkaar uitkomen, maar Prins reed zo formidabel dat Evers met vele seconden werd ver slagen. Jan Ottenbros had met Havik to taal geen moeite. Hij won beide malen royaal en liet bovendien de snelste tijd noteren. De belangrijkste tijden waren: 2 x 500 meter: A. Roele, Alcmaria 42; Vermast, DTS, 43.6; P. van Berkum, Alcmaria 44.2 sec.; Blauw, DTS, 45. 2 x 1500 meter: Jan Ottenbros, Alc maria, 1-6.6; C. Prins, Alcmaria, 17.0; J, Hofland, DTS, 1.7 2 sec. en J. Bloetjes, Alcmaria 1.8.4 sec. Na vier minuten worstelen moest d© Alkmaarder Kesselaar in Kokkes zijn meerdere erkennen. W. Hoogendijk bracht de stand echter weer op gelijke voet hoor G. Buur in de snelste touché van d© avond, 55 seconden, te „vloeren". K. Len- gers (SSS) was niet tegen Brantjes opge wassen, maar ook A. Hoogendijk won zijn partij zodat de stand andermaal gelijk was. Hoogendijk kreeg de c verwinning niet cadeau. Van Elsland gaf voortreffe lijk party, maar moest, nadat Hoogendijk een paar maal gevaarlijk in brugstand had gestaan, na 9 min 45 seconden zwich ten. De partij tussen Tesselaar (SSS) en Horn (Sandow) was weinig aantrekkelijk. Na 15 minuten won Tesselaar op punten. Arie van Lienen (SSS) en Kokkes (San dow) worstelden een aantrekkelijke partij. Na 6 minuten sloeg Van Lienen een greep aan die mislukte, waaruit Kokkes voor deel putte en zb'n tegenstander in touché bracht. Zaterdagavond Werden In café Nummer één de barragepartijen ge speeld welke noodzakelijk waren om in het St. Nicolaastornooi tot een be slissing te komen. Henk de Graaf, Nol van der Schilden en Jan Kay moes ten ieder twee partijen spelen, Henk de Graaf won zijn beide partijen en stelde zich daardoor voor een jaar in het bezit van de wisselprijs. Kav verloor met minimaal verschil van Van der Schilden, maar tegen de sterk spelende De Graaf was hij vol komen kansloos. De Graaf had slechts 17 beurten nodig om de 100 carambo les vol te maken. Ook tegen Van der Schilden was De Graaf uitstekend op stoot. Reeds na zes beurten keek Van der Schilden tegen een achterstand van 45 tegen 7 op en hij verloor ten slotte met 100 tegen 51. De uitslagen luiden; 5e G,r,?af (10°) 100 17 19 5.88 Kay (80) 32 17 6 1.88 Van der Schilden (80) 80 29 17 2.75 Kay (80) 73 29 15 2.51 De Graaf (100) 100 21 26 4.76 Van der Schilden (80) 51 21 19 2.42 Het eerste team van IVA heeft de laatste wedstrijd van de eerste helft der competitie, de inhaalwedstrijd tegen DSS uit Alkmaar, met 7—3 gewonnen. Louis was weliswaar goed op dreef in deze ontmoeting, maar zijn vorm van het vorige seizoen heeft hij nog niet teruggevonden. Hij verloor van Poeze, doch bracht de beide andere partijen op zijn naam. Ook G. Oosterbeek en M. Oosterbeek verloren alleen van Poeze. Louis en M. Oosterbeek zegevierden in het dubbelspel. IVA heeft zich nu in de eerste klasse naast Disnie 2 aan de kop geplaatst. Eeide teams wonnen al hun wedstrijden en speelden in Hoorn tegen elkaar ge lijk. In de tweede helft van de compe titie worden geen verrassingen ver wacht, zodat de ontmoeting IVA-Disnie 2 wel de beslissing zal brengen. (Van onze correspondent te Zaandam) In de wedstrijd tegen Berdos heeft Meervogels, na ruim 70 minuten met 2—0 te hebben voor gestaan de voile winst laten glippen. Als de strijd nog, iets langer had geduurd, zonder twij fel zouden de gastheren zelft dat erie winstpunt hebben misgelopen. Meer vogels nam spoedig het initiatief, me de dank zij het windvoordeel. Op het gladde veld werden de ballen te slecht geplaatst om succes te kunnen heb ben. Langzamerhand wist Berdos zich los te werken en rechtsbuiten Schmidt was een voortdurend gevaar ovor de Meervogels-defensie, doch zijn schoten hadden geen succes. Aan de andere kant zagen wij Veldhuis en Schaap ieder een kans missen en schoot Vreeken eenmaal tegen de paal. Tenslotte benutte Blom een kans welke hem uit een scrimmage werd ge boden. Nog voor de rust scoorde H. Schaap het tweede doelpunt voor Meervogels. Ook het eerste kwartier na de hervatting was Meervogels sterker. Doelpunten leverde dit over wicht niet op. Berdos begon het laatste halfuur op te dringen en Meervogels moest zich tenslotte tot verdedigen beperken. Schmidt verkleinde de ach terstand en uit een vrije schop werd kort daarop de gelijkmaker gescoord. Dit doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd, maar het was slechts uit stel van executie. Midvoor Kleverlaan scoorde namelijk kort voor het einde met een onhoudbaar schot d* gelijk maker.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7