Stad en omgeving Aöemda Laatste 30 amateurs zongen voor de AVRO-jury Vraac Vooral Bernard Shaw was meer dan een „enfant terrible" Molleboonen" hadden eerste feestavond in het nieuwe jaar LAATSTE NIEUWS Na ramp met de Cornet Critisch amateurisme van veel belang De nieuwe Garnizoenscommandant Lezing van drA. Perdeck voor „De Dageraad Admiraal Helfrich spreekt voor oüd-Alkmaar Nogmaals Wiener Blut Aanvoer van koeien te gering Woonkamer door brand ernstig beschadigd R.K. vrouwen vieren feest Bouwvolume bekend 199 woningen voor drie jaar Rattendrama geëindigd Veel waardering voor toneelgezelschap Uniek poppenspel voor de reclassering Van hout tot papier Plusfours gestolen Trouwjapon opgevist Geen hogere prijzen bij de N.S. De caberetière Emmy Arbous overleden DE. cabaretière Emmy Arbous -Emi lia Johanna Maria Henke - is in de nacht van Zondag op Maandag op 54-jarige leeftijd in haar woning te Amsterdam overleden. Zij speelde mee in het cabaret van Wim Sonneveld, doch is als gevolg van haar ziekte reeds de afgelopen week niet opge treden. JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN BURGERLIJKE STAND Hoktentoonstelling van P.V. Aicmaria Victrix MAANDAG 11 JANUARI 1954 De AVRO-jury is Zaterdagavond nog een paar uur in het Wapen van Heemskerk teruggekeerd om naar de ruim dertig amateurs te luisteren, die op de vorige auditie nog niet aan de beurt waren ge komen. Opnieuw kwam er een bonte rij van zangers en zangeressen- guitarislen en harmonicaspelers voor de microfoon en opnieuw bleek, dat zelfcritiek een zeer moeilijk begrip is voor velen. 'Eigenlijk doet bet er niets toe of je mooi of lelijk zingt", zei mr Harm Smedes. „Het is alleen van belang dat je iets wilt doen en de male van overgave en toewijding zal in de loop der jaren wel bepalen of je met de eigen stem of het instrument wat zult bereiken. Het zélf-doen wekt grote belang stelling en bevordert het critisch luis teren naar anderen. Een critisch ama teurisme is de basis voor de cultuur van een volk, want in deze brede on derlaag zal de hogere kunst wortel moeten schieten wil zij het contact met het volk bewaren. ,.Het is plezierig te ervaren", zo ver volgde AVRO's programmaleider, „dat zovele amateurs zovele goede presta ties leveren". Hij maakte opnieuw gewag van de grote belangstelling, die de AVRO- auditie in Alkmaar had ondervonden. Uit alle delen van de provincie wa ren de amateurs Zaterdagvond naar hier gekomen en al lieten de aangekon digde „Stemmingbrengers" verstek gaan, er was in het bovenzaaltje, dat voor alle luisteraars te klein bleek te zijn, gezelligheid in overvloed. Zes mi nuten was er voor iedere amateur uit gemeten. Voor heel wat candidaten bleek het een ijselijk lange tijd, die zij met de handen orn de microfoon ge klemd en de stembanden dicht ge snoerd toch nog zingende trachten door te brengen. Er waren zachte, soepele vrouwenstemmen en hoekerige swin gers, die het door hen geproduceerde rhythme met een naarstig getik van de fel gele schoenen in toom trachtten te houden. Men hoorde Duits dat geen Duits was en Engels, waarbij het erg ste Cockney-dialect nog hoogbeschaafd zou klinken. En toch was het allemaal reuze aardig omdat iedereen zich bewust was van zijn kunnen. En de zes minuten niet te lang duurden om zich aan de al-te-overtuigden te ergeren. Frans van Cappelle begeleidde de vele zangers, die zonder accompagnateur waren verschenen en schakelde a ia minute over van klassiek naar het al lerlichtste amusement. Ook wanneer de deelnemers geen muziek bij zich had den, wat nog al eens gebeurde. Een goede indruk maakten Zaterdag het ensemble De Zingende Zwervers uit Koog aan de Zaan en de heren D. Uitenbosch (Spaanse liederen met gui- taarbegeleiding) en N. Dekker (zangi uit Alkmaar. De jongste deelneemster was de 10- jarige Joke Bakker uit Bergen, die op haar accordeon al aardig thuis bleek te zijn en de verrassing van deze avond was voor de jury ongetwijfeld de jeug dige K. Wiggermans uit Alkmaar, die met zijn imitaties huilende kinderen, hinnekende paarden, knorrende var kens en kwakende eenden voor de microfoon bracht. Hij oogstte een dave rend applaus. De audities in Noord-Holland zijn thans afgelopen. Te zijner tijd zullen de uitverkorenen wel horen wat er verder van hen wordt verwacht. MAANDAG VICTORIA THEATER, 8 uur: De slag om Stalingrad (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: Lili (alle leeftijden). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Stalag 17 (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: De Koningin van Saba (14 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: operettever eniging Odeon speelt voor R.K. Vrou- wenbew. CAFE TOM, 8 uur: Waarheid-film avond. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Moulin Rouge (18 jaar). Dancing, 8 uur: vergadering V.V.V. N.-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur: Limelight (a.l.). DINSDAG BIOSCOPEN als Maandag. GULDEN VLIES, 8 uur: Odeon voor R.K. Vrouwenbeweging. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 u.: Aquariumver. Rode Rio. GEBOUW, Vrijz. Herv. 8 uur: ds Slond. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Moulin Rouge (18 jaar). NOORDSCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur: Limelight (alle leeftijden). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 7.10 20.31 Dinsdag 9.00 21.29 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 8.15 20.36 2.15 14.36 Dinsdag 9.05 21.34 3.05 15.43 (Advertentie. Ing. Med.) Het zou niet juist zijn. George Bernard Shaw, die in 1856 uit Engelse ouders in Ierland werd geboren, uitsluitend te zien als toneelschrijver of hervormer van het toneel, want hij was naast een groot kunstenaar en denker ook één van de geestigste spotters, die een meedogenloze strijd heeft gevoerd tegen de huiohelarij in de maatschappij. Ook kan hij worden beschouwd als een pionier van het socialisme en het communisme. Door de hoge ouderdom, die „G. B. S." heeft mogen bereiken (hij werd 94 jaar) heeft hij zijn invloed gedrukt op zeker vier geslachten. De Amsterdamse docent, kunstschilder en journalist dr A. Perdeck, die Shaw persoonlijk heeft gekend, heeft gisteren in een langdurig betoog voor de plaatselijke afdeling van „De Dageraad" de grote betekenis van deze markante Engelsman nog eens uitvoerig belicht. Hij deed dit grotendeels door in een bloemlezing Shaw zelf aan het woord te laten. Daaruit bleek, dat Shaw een profetistische gave bezat en gewaar schuwd heeft voor de gevolgen, die zich zouden voordoen als men niet naar hem zou luisteren. De wetenschap, dat men dikwijls mis bruik maakte van het begrip godsdienst liet Shaw niet los. Scherp kantte hij zich tegen het optreden van de atheïs ten van zijn tijd, evenals tegen hen, die het opkomende socialisme met be hulp van de religie wilden bestrijden. Shaw wees de godsdienst van het kruis af doch erkende de religie van de liefde in het oude Leger des Heils, zoals hij het in donker Londen zag arbeiden. In deze wereldstad vond hij een geheel ander Cristendom als dat wat men hem had ingeprent. De opvat tingen die Shaw over straf en verzoe ning koesterde, deden hem echter al lerminst opgaan in de piëtische rich ting van het Leger des Heils. De on verbiddelijkheid van een eenmaal be gane daad kon volgens Shaw niet door een of ander ritueel teniet worden ge daan. Daarom bestond er voor Sbaw geen vergiffenis in de betekenis van de biecht en het verzoenend sterven van Cristus. Shaw wilde de maatschap pij niet door aflaat, politie of justitie laten verbeteren doch door verbetering van de maatschappelijke toestanden en heropvoeding van de delinquenten. Shaw concludeerde, dat het Christe lijk geloof uit de 4 Evangeliën weinig overeenkomst vertoonde met hetgeen In Februari belegt de vereniging Oul-Alkmaar een bijzondere avond, waarop de admiraal b.d. C. E. L Hel frich zal spreken over het onderwerp: „De Zeemacht in de tachtigjarige oorlog en nu". Vice-admiraal Helfrich had in Februari 1942 nog slechts twee weken het opperbevel over de vloot aanvaard, toen de slag in de Java- zee werd uitgevochten, een wapenfeit, waaraan de naam van schout-bij-nacht Karei Doorman onverbrekelijk is ver bonden. Admiraal Helfrich, die na de over winning van de Japanners de strijd met de geallieerden in het Verre Oos ten voortzette, was op 2 September 1945 als Nederlands vertegenwoordi ger aanwezig, toen de Japanners op het slagschip Missouri hun overgave tekenden. Hij verliet op 1 Januari 1949 de dienst. Op 19 Januari wordt voor de ver eniging een lezing gehouden door dr G. Karsten over „Plaatsnamen in Kennemerland". Op Vrijdag 29 Januari zal een her haling worden gegeven van de operette Wiener Blut door de Hoofd stad Operette uit Amsterdam. De uit voering, die op 19 December werd ge geven. 'trok een uitverkocht huis. zo dat dé directie van het Gulden Vlies heeft be 'oten nogmaals een opvoering te geven. Maandagse veemarkt van ll Januari: 80 vette koeien 6001125 per stuk, le kwaliteit 2,80—2,95, 2e kwaliteit 2,60—2,80 en overige soorten 2,402,60 per kg; 50 nuchtere kalveren 3585 per stuk; 8 schapen 85130 per stuk; 300 varkens: vleesvarkens 1,801,86 en lichte varkens 1,70—1,80 per kg. Evenals de laatste weken waren er ook vandaag weer veel te weinig koeien. Om dat er veel vraag was kon het niet uit blijven, dat vele slagers in hun aankopen niet geslaagd zijn. De geringe aanvoer was oorzaak dat de handel een vlot ver loop had met hogere noteringen. Het kleine kwantum nuchtere kalveren is tegen hoge prijzen vlug verhandeld. Dit laatste als gevolg van de geringe aanvoer van de koeien. Het aantal varkens was voldoende. Bij vrijwel gelijke prijzen als de vorige week verliep de handel goed. Zondagmiddag om drie uur werd de brandweer telefonisch gealarmeerd dat in een perceel op de eerste Ka naaldijk brand was ontstaan. Hoewel het alarm vrijwel direct daarna ingetrokken werd stelde -de po litie een onderzoek in, waarbij zij constateerde dat in de woonkamer van het huis dat door de bewoners verlaten was brand was uitgebroken doordat de kachel te hard was gaan branden en gloeiende asdelen op de vloer waren terechtgekomen. De politie zette er nog de schuim- -blusser op. Meubels, vloer en stoffe ring van het vertrek werden ernstig beschadigd. Vanavond zal de Operettevereniging Odeon in het Gulden Vlies een op voering geven van Rosemarie. Dit geschiedt in het kader van het veer tig-jarig jubileumfeest van de R.K. Vrouwenbeweging hier ter stede. Van morgen wordt in de St. Laurentius- kerk een plechtige H. Mis opgedra gen door deken J. Th. Jacobs. in de Kerk werd gelezrd terwijl vol gens hem elk geloof sterk subjectief beleefd moet worden. Nimmer heeft Shaw gelasterd of zich rancuneus getoond. Hij deed de mensen door zijn fijne spot lachen doch bele digde ze nooit. Langzamerhand kwam G. B. S. tot een nieuwe levensbeschouwing, die de mens iets te zeggen heeft- Als er een kerk moet zijn diende deze gebaseerd te zijn op de schoonheid, 'de goedheid en de eerlijkheid vond hij. Toen Shaw 26 jaar was stierf Dar win, met wiens therieën, die het recht van de sterksten beoogden, hij al spoe dig in botsing was gekomen. Want vol gens Shaw was er een scheppende eyp- liitie, die niet van het toeval afhing Luitenant-kolonel J. Postrna is na jarenlange dienst in Oost en W est benoemd als commandant van het garnizoen Alkmaar en terrrito- riaal bevelhebber Noord-West 99 Hef totaal contingent woningen, dat voor de jaren 1954, '55 en '56 beschik baar is gesteld bedraagt 25.121, doch daarvan wensen Ged. Staten voorlopig 11.229 woningen voor bijzondere doel einden te reserveren. Van de 13.892 te verdelen huizen krijgt Alkmaar een volume van 199. De overige plaatsen in de omgeving hebben de volgende toewijzingen ontvangen. Akersloot 28, Becmster 20, Bergen 44, Castricum 37, Egmond a. Zee 24, Egmond-Bin- nen 15, Graft 3, H.H.-Waard 48, Hei- Ioo 40, Hensbroek 6, Koedijk 8, Lan- gedijk 33, Limmen 10, Obdam 17, Oter- leek 2, O. Niedorp 8, Oudorp 17, St. Pancras 6, De Rijp 5, Schermerhorn 4, Schoorl 7, Ursem 14, Warmenhuizen 17, Zuid- en Noord-Schermer 3. De cijfers voor de overige steden in Noord Holland zijn: Beverwijk 203, Den Helder 230, Hoorn 76, Enkhuizen 39, Schagen 10. Uitgeest 34, Velsen 356, Zaandam 328, Het gezin A. Balk, dat tot dusver re het oude pakhuis Breedstraat 20 bewoonde, waar de kinderen herhaal delijk 's nachts door ratten werden aangevallen, heeft thans een in de Overdiestraat gelegen woning toege wezen gekregen, die het ditmaal heeft aanvaard. Maatregelen zijn genomen, dat de onbewoonbare ruimte aan de Breed straat niet opnieuw door clandestiene bewoners kan worden betrokken, die opnieuw de gemeente in een dwang positie zouden kunnen brengen. De vereniging De Molleboonen had tegen Zaterdagavond haar leden samen geroepen voor een Nieuwjaarsvisite, een samenkomst naar echt-Groninger ge woonte in het begin van een nieuw jaar. Zeer velen hadden aan die uitnodiging gevolg gegeven, zodat de zaal van 't Gulden Vlies geheel bezet was; onder an deren waren ook aanwezig vertegenwoordigers van de Friese en de Overijselse vereniging. Er was voor deze avond een aantrekkelijk programma samenge steld. Na de officiële opening en de samenzang was er een nieuwjaarswens, waarin het 25-jarig bestaan van de toneelclub werd gereleveerd, hfa de pauze volgde er e>en toneelspel. In de nieuwjaarswens, naar voren ge bracht door mevr. Hoekmeijer—Van der Laan en de heer H. J. Wagenborg, wer den de belangrijkste gebeurtenissen uit het verenigingsleven van het afgelopen jaar gereleveerd. Het eindigde met een „veul liail en zegen in het nije joar". Bij het onderdeel „jubileum van 't Gebelskop" werden niet alleen de spe lers van deze avond op het toneel ge roepen, maar ook alle anderen, die in de afgelopen jaren één of meerdere malen hadden meegespeeld. Aan de regisseur, de heer J. R. Hurt, werd ter verdeling een cadeau aangeboden in de vorm van bonbons en sigaretten. Het daverend ap plaus dat hierop volgde onderstreepte na drukkelijk welke waarde de toneelgroep voor de vereniging heeft. Iets nieuws was de manier waarop de heer Woudman de volle zaal omtoverde tot één zangklasse. Tot aller voldoening kwam het zangkoor ook weer ten tonele. Op Dinsdag 19 Januari zal in Alk maar het „reclasseringspoppenspel" worden vertoond, dat we haast zouden kunnen vergelijken met de film „Lili". Zoals ook daarin het meisje met de poppen in gesprek komt, zo worden de toeschouwers van dit poppenspel tot praten en discussiëren gebracht. De poppen zelf laten eerst zien uit welke grond de criminaliteit opschiet en welke instelling van de reclasseerder wordt vereist. Voor deze interessante avond, die volgende week in het Wa pen van Heemskerk wordt gegeven, zal zeker veel belangstelling bestaan. De avond staat onder auspiciën van de afd. Alkmaar van het Ned. Ge nootschap tot Reclassering. Het tweede deel van de avond werd in beslag genomen door de oovoering van „Sunt Meerten", een toneelspel in drie bedrijven, door mevr. Düut van Goor, een voor dilettanten vrij zware opgave ,,'t Gebelskop" heeft met dit stuk echter niet te hoog gegrepen. De spelers, onder wie zich vier bevonden, die bij deze ver eniging voor de eerste maal op de plan ken kwamen, hebben stuk voor stuk aan de verwachting voldaan en daarmee de goede naam van de club gehandhaafd, zodat ,,De Molleboonen" ook in dit opzicht vol vertrouwen de toekomst tegemoet kan gaan. Het applaus na elk bedrijf was zeer zeker verdiend. De avond werd besloten met het tra ditionele bal bij de muziek van gebroe ders Dekker. Ruim veertig leden van de perso neelsvereniging van de Ver. Noord hollandse Dagbladen hebberi Zaterlag- middag in de papierfabriek van Van Gelder Zonen te Velsen-Noord het productieproces gevolgd van hout tot krantenpapier, het product, dat in het eigen bedrijf zo'n belangrijke rol speelt. Met belangstelling zag het ge zelschap de vervaardiging van de cellulose en het houtslijp, de voor naamste bestandelen van het kranten papier, dat met enorme snelheden uit de reusachtige papiermachine, de P M. 18, te voorschijn schoot. Het was een geslaagde excursie. Een expediteur op de Dijk heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een" pakje inhoudende twee plus fours. Tevens is het afgelopen weekeinde een 33-jarige dame aangehouden, die onder een valse naam in een hotel logeerde. Zij bleek uit een zenuwin richting ontvlucht te zijn. (Ongecorrigeerd.) Vandaag reeds vóór het aanbreken van de dag zijn de vissersboten van Elba, die Zondagavond de lijken van vijftien slachtoffers van het ongeluk met de Britse Cornet hadden geborgen, weer uitgevaren om de plaats van de ramp verder af te zoeken. Aan de na sporingen nemen verder deel een tor- pedobootjager, een mijnenveger, twee korvetten en het Italiaanse passagiers schip „Parmarola", alsmede vliegtuigen van de Italiaanse luchtmacht en toe stellen van de luchtdienst voor red dingswerk op zee. Er staat nog een ho ge zee als een gevolg van een hevig qnweer in de afgelopen nacht. Tot dusverre heeft men de stoffe lijke overschotten kunnen bergen van vier mannen, zes vrouwen, een meis je van omstreeks negentien jaar en vier kinderen. Volgens de arts van Porto Azurro, de havenplaats op Zuid- Elba waar de lijken aan land zijn ge bracht, moeten de slachtoffers reeds dood zijn geweest, voordat zij in het water terechtkwamen. Enige van de omgekomenen waren zwaar evrminkt. De stoffelijke resten zijn naar het lij kenhuis van de kleine havenplaats vervoerd waar zij liggen te midden van bloemen, die door de bewoners zijn gebracht. Vandaag begint een commissie van onderzoek, die Zondagavond door het Italiaanse ministerie van Luchtvaart werd ingesteld, met haar werkzaamhe den. De commissie staat onder lei ding van een generaal van de Itali aanse luchtmacht en een van de le den is een Britse deskundige, die uit Londen is overgekomen. O.m. zal een onderzoek worden ingesteld naar de mededelingen van vissers, dat de Co- met in de lucht is ontploft en met een rookpluim achter zich aan in zee is gestort. Het Italiaanse ss „Persia" is inmiddels met een gedeelte van het wrak van het verongelukte toestel in Genua aangekomen. Ook zijn kussens, reddinggordels en postzakken gevon den. Voorts zijn bezittingen van de pasagiers opgevist, zoals een trouwja pon, een tas met kerstkaarten en eni ge koffers.... Naar aanleiding van een desbetref fend gerucht delen de Nederlandse Spoorwegen mede, dat, hoewel zij de ontwikkeling van de loon- en prijsver hogingen uiteraard nauwkeurig vol gen, zij noch verhoging van de reizi gers-, noch verhoging van de goede ren-tarieven in overweging hebben. Emmy Arbous, die op 28 Juli 1899 te Amsterdam werd geboren, maakte als kind met een dansensemble een tournee door Europa. Zij bezocht twee jaar een dansschool in Budapest. In 1916 keerde zij terug naar Nederland, trad op in de operette van Pauwels en Kreeft, daarna in die van Nap de la Mar. Vervolgens ging zij naar het Rotterdams toneel van P. D. van Eysden. Jaren lang is Emmy Arbous opgetreden in operettes, o.a. van Bos kamp en Van Aerschot, in revue en cabaret. Van 1935 tot 1940 was zij werkzaam bij de VARA. In die tijd speelde zij bovendien een deel van het seizoen in het ensemble Bouber. In 1940 trad zij weer op bij dit en semble. Daarna o.a. in het gezelschap van Van Aerschot en Bijlevelt. Na de oorlog trad zij wederom toe tot het ensemble Bouber. Sedert 1946 was zij verbonden aan het cabaret van Wim Sonneveld. Enkele van haar belang rijkste rollen zijn geweest: Rita in „Allerzielen", Jo in „Op hoop van ze gen", en de vrouwelijke hoofdrol in „Voerman Henschel". 48. Het was al bijna twaalf uur die ochtend, toen de jeep zijn tocht naar het Bhrioeloewoe-gebied voortzette. Maar er zaten drie reizigers in, die er a] héél bedrukt uitzagen. Er waren na melijk twee hoogst geheimzinnige din gen gebeurd, zo vreemd en zo myste rieus dat niemand er ook maar iets van begreep. Het had de stemming totaal bedorven.... Wat er dan wel was ge beurd? Welnu, Jimmy had de profes sor mee naar de plek genomen waar hy de klauwafdruk had gezien, maar toen zij bij deze plaats waren gekomen, was er geen klauwafdruk meer. Het spoor in de zachte aarde was verdwe nen, was, om het nauwkeurig te zeg gen. Uitgewist. Uitgewist ja, maar door wie? Ze hadden links en rechts om zich heen gekeken, gezocht naar nieu we sporen maar er was niets te ont dekken geweest. Diep onder de indruk van dit mysterie waren rij na verloop van veel meer dan eer :,ur naar het ka-mp terug gelopen en daar troffen zij een Jackie aan die een beetje beduusd met een stuk papier in zijn hand stond „Bjloet u eens zien, pappie", riep hij, terwijl hij op de beide mannen toeliep. „Dit stuk papier vond ik daarnet in de jeep. Het lag op uw zitplaats achter het stuur". Jimmy pakte het papier v an hem aan en probeerde te lezen wat er met een soort paarsachtige inkt stond geschreven. Hij kende de taal echter niet. „Geef 's hier", zei de pro fessor, die over Jimmy's schouder had meegekeken. Geboren: Margaretha A. M., d.v. P. J. Fernée en A. de Groot; Frederik, z.v. B. van der Werff en W. de Jong; Astrid T. M„ d.v. A. van Rhoon en T. Thoolen; Cunera H. M., d.v. J Schip per en M. C. Berkhout; Cornells J-, z.v. G. J. Kramer en D. A. Beemsterboer. Gehuwd: Willem C. Keesom en Elisabeth M. J. Jacobse. Overleden: Margaretha C. van der Ploeg, oud 82 jaar, weduwe van M. Verweel Vooren. De postduivenver. Aicmaria Victrix hield gisteren wederom haar hokten toonstelling. Deskundige keurmeesters noteerden de volgende resultaten. 1 C. Mienis 38IVs pnt.; 2 G. Vertroost 379Va pnt.; 3 J. Somers 376 pnt.; 4. W. Temme 375 pnt.5 v. Roon 374 pnt.; 6 J. D. Sepen 373 pnt.; 7 H. Bouwens 3721/a pnt.; 8 W. v. d. Well 370 pnt. De stand over de gehouden hokten- toonstellingen is nu: 1 C. Mienis, 2 G. Vertroost, 3 N. Wortel, 4 J. So mers, 5 W. Temme. De laatste hoktentoonstelling zal Zaterdagavond in café Haring de be slissing moeten brengen wie zich hok- kampioen zal kunnen noemen. RADIO ORGELCONCERT PIET KEE Onze stadgenoot, de organist Piet Kee zal Donderdagavond om 10.20 een concert op het orgel van de Grote Kerk geven, waarbij werken van he dendaagse componisten zullen worden uitgevoerd. De N.C.R.V. zal het programma van 10.2010.45 via Hilversum II uitzen den. EVANGELISATIE-SAMENKOMST Vanavond om 8 uur wordt in het ge bouw Hofstraat 18 wederom een evange lisatie-samenkomst gehouden, waaraan medewerken de Chr. Vrouwenbond en de heer Bram Bruin (orgel). De leiding van de avond berust by de heer A. J. Tim- mers.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5