KINDERKRANT F.M. Y P M Ons hoekje Wat de post ons bracht DE BR AU NE J\^ssi Wees een heer in het verkeer Avontuur met een staartje Tien vragen Onze Rdtiiisprijsvraag I I i ssistente Bergens kii speelt vooi r Pirn, Pam Pom en de graafmachine Eleonora is weer terecht DOKTERS ADELAIDE HUMPHRIES Eigendomsrecht tijdschrift in het geding Textielgrossiersbeurs in RAI-gebouw Luister eens naar Radioprogramma Goede avonden het verschie Frequen Modula DE UNIEKE WEERGAVE KWALI' Noord-Scharwoi Schaakmat-ttentalk leverden slag 1 VRIJDAG 18 JANUARI 1954 Beste kinderen, Wat heeft die slak jullie lekker beetgenomen, zeg! Er was maar één nicht, die hem te slim af was en dat was Betsy Visser. Nee, de slak had echt niet dertien dagen nodig om de top te bereiken, ook niet twaalf en een halve dag, maar precies twaalf dagen! Breek daar nu je hersens maar eens over! Deze week doen we het kalmp jes aan. Een stelletje vragen, waar van de antwoorden je zowat in je mond worden gelegd. Kan het mak kelijker? Ik verwacht heel wat goede inzendingen aan het van ouds bekende adres: Tante Pau- lien. Bureau van dit blad. Tot de volgende week! Het popje van klein zusje is een verkeers-agent. Hij heeft een heel klein stopbord, zoals je dat wel kent. Hij staat daar op het vloerkleed en regelt het verkeer. Hij fluit vaak op zijn fluitje en draait zijn stopbord weer. Daar nadert langs de tafelpoot de vrachtauto van Daan En hij blijft netjes, zo het hoort vlak voor de stopstreep staan. De trekker voortgeduwd door Rie kan nu gerust passeren. Maar Jan moet met zijn autoped verkeersregels nog leren. Want hij rijdt door het stopsein heen tegen de trekker aan En dat wel juist op het moment dat Daantje door mocht gaan! Zo loopt het hele wegverkeer volkomen in de war. En, waar is de verkeersagent? Nee maar, dat is toch bar! Van schrik rolt hij daar op de grond, Compleet met bord en fluit! Je snapt, die Jan ging op de bon, want hij keek niet goed uit Toen Karei 's morgens om half ne gen zijn fiets uit het schuurtje haal de, om zoals gewoonlijk zijn vriend Wim te gaan halen en samen met hem naar school te fietsen, vond hij op zijn zadel een briefje. Nieuws gierig vouwde hij het open en las: Kom me vandaag maar niet halen, Wim. Verwonderd trok Karei zijn wenk brauwen op. „Hé", mompelde hij, „wat vreemd dat Wim me dat gister avond niet gezegd heeft. Hij ging pas om half tien bij me vandaan. Maar ja, zeker wat tussen gekomen. Dan ga ik maar alleen Hij frommelde het briefje in zijn zak en stapte op zijn fiets. Tegen Nelly Tuynman uit Alkmaar heeft twee raadsels goed opgelost. Knap, hoor! Je tekening vind ik enig. Wat jammer, dat de sneeuw zo vlug weg was, hè? Bedankt voor je goede wen sen voor 1954. Dag, Nelly! Van Frouwkje Dekker uit Alkmaar ontving ik een lange brief, een mooie tekening, nóg een tekening en een goede oplossing van twee raadsels. Het was van Koen een grapje, maar van mij ook, hoor. Je had me de vorige keer al geschreven hoe oud hij was, Wordt het poppenhuis mooi? Dat zal een heel werk zijn! Nog wel gefelici teerd me1: je moeders verjaardag. Je groeten aan de neven en nichten breng ik hierbij over. Dag Froukje! Rietje Schouten uit Alkmaar is een nieuwe nicht. Hartelijk welkom in onze kring! Je hebt twee oplossingen goed, hoor! Knap, zo voor de eerste keer. Bedankt voor je nieuwjaarswen sen. Heb je het fijn gehad in Amster dam? Je tekeningetjes vind ik erg grappig. Leuk, wat je van een 3 en een 8 maakt! Betsy Visser uit Heerhugowaard heeft erg mooi postpapier. Je hebt alle raadsels goed opgelost. Dat vind ik erg knap, want jij bent deze week de enige! Alle andere neven en nichten hebben er niet aan gedacht, dat de slak niet meer naar beneden glijdt, wanneer hij eenmaal de top bereikt heeft! Al vast heel hartelijk geluk gewenst met je verjaardag. Ben je de dagen al aan het tellen? Je kunt im mers zo goed rekenen! Ik hoop binnen kort weer eens een briefje van je te krijgen. Van mijn trouwe neef Frans van Til uit Alkmaar kreeg ik al weer een briefje. Wat een mooi rapport had jij, zeg! Je hebt twee raadsels goed opge lost. Bedankt voor de mooie tekening. Cilientje en Marietje Briars uit Am sterdam hebben twee raadsels goed opgelost. Jullie' hebben dus een fijne vacantie gel ad. Zijn jullie ook nog naar Den Helder geweest? En du maar weer flink aanpakken op school. Dag nichten! Ferdinand Nellenstein stuurde twee goede oplossingen. Het slakkenraadse! had je bijna goed, maar net niet hele maal. Je had wel door, dat er een ad dertje in het gras school, hè? Nu, dat is al heel slim. Dag Ferdinand. Nelly Bakker uit Beverwijk is een nieuwe nicht. Natuurlijk mag jij voort aan ook meedoen. Heel graag zelfs! Je hebt twee raadsels goed opgelost. Erg knap, zo voor de eerste keer. Hoor ik binnenkort weer eens wat van je? Dag Nelly! Nelly van Leijen uit Obdam heeft twee raadsels goed opgelost. Je kaart met de poesjes heb ik gekregen. Ik heb je er al voor bedankt ook! Wat fijn, dat je kleine poesje zo goed groeit. Ja. de iispret is maar van korte duur ge weest. Bij ons heeft het ook gesneeuwd en hier en daar werd al geschaatst, maar toch maar héél even. Fijn, dat je nog van het ijs hebt kunnen profi teren. Tot de volgende keer, Nelly! Jan Burger uit Enkhuizen heeft twee raadsels goed opgelost. Veel succes op de gymuitvoering! Moet je zware oefe ningen doen? Mij trouwe nicht Geertje Meijer uit Zwaag schreef een lange brief. Wat een p dat de vorst maar zo kort aanhield, hè? Het ziet er naar uit, dat we voorlopig niet veel winterweer meer zullen krijgen. Jammer! Heb je al een poging gedaan een kalendertie te maken? Het lijkt me toch niet zó moeilijk om van de 5,5 een zes te ma ken. Doe je best! Voor taal heb je ze ker wel een ho er cijfer, hè? Ik vind dat gedichtje erg knap gemaakt. Ben je er echt niet bij geholpen? Ik zal het goed bewaren. Wie weet. als er eens ruimte isDoe de groeten aan Tini Heidei en Annie Leeuw O ja, je hebt twee raadsels goed opgelost. negenen betrad hij het leslokaal. Alle jongens waren er al, behalve Wim. De onderwijzer kwamb innen, sloot de deur en keek onderzoekend de klas rond. „Is Wim niet me je meegeko men, Karei?", vroeg hij. „Nee me neer", antwoordde de jongen. „Hij heeft me een briefje geschreven dat ik hem vanmorgen maar niet moest komen halen. Ik heb het hier nog." Karei vouwde het papiertje weer open en legde het voor de onderwijzer op de lessenaar. „Sedert wanneer schrijft Wim zo slecht!", vroeg deze. „Ja, nu U het zegt!", moest Wim toegeven. „Ik ge loof, eerlijk gezegd, dat hij het hele maal niet geschreven heeft„Ik zal dit briefje even naar het schoolhoofd brengen", vervolgde de onderwijzer Hij voegde de daad bij het woord en vijf minuten later dan gewoonlijk begon de les. Karei kon zijn gedachten er echter niet bijhouden. Steeds keek hij weer naar de lege plaats schuin voor hem. „Ik begrijp er niets van", mompelde hij, „of zou het soms Het was half elf toen een leerling van de hoogste klas kwam mededelen dat Karei in de kamer van het schoolhoofd werd verwacht. „Luister eens Karei", sprak het schoolhoofd. „Ik vond dat briefje maar erg vreemd en heb daarom het huis van Wim eens opgebeld. Ik hoorde tot mijn verba^ zing dat de jongen vanmorgen op pormale tijd van huis is gegaan. Ik heb zijn ouders nog maar niets ge'- zegd, omdat ik eerst met jou wilde praten. Vertel eens, is er soms iets gebeurd de laatste dagen?" Karei schoof zenuwachtig op zijn stoel. „Gisteren was het Woensdag, meneer", antwoordde hij. „We zijn 's middags gaan fietsen en 's avonds hebben we samen ons huiswerk gemaakt." „Is er ontsieren Uw gelaat. Ze verdwij. nen dikwijls in 24 uur,evenals vuile poriën en vetwormpjes.door het beroemdehuidgeneesmiddel (Advertentie, Ing. Med.) gedurende die fietstocht niet iets gebeurd? Denk eens goed na!" Karei kleurde een beetje. „Nou ja", lachte hij verlegen. „We zijn de kant opge gaan van boer Frahken weet U eh.... eheh„Nou?!", vroeg het Hoofd ongeduldig. „Boer Franken was erg kwaad op ons!" „Wat had den jullie dan gedaan?" De jongen plukte verlegen aan zijn mouw. „We hebben over zijn erf gelopen.... toen kwam hij achter ons aan met zijn zoonDe boer wilde mij pakken, maar ik was te vlug en sprong over een sloot. De zoon ging achter Wim aan.... ik zie ze nog rennen.... hij had 'm haast te pakken. Er lag ech ter aan de rand van het erf een hoge stapel boomstammen. Wim klom er bovenop. De stammen begonnen te rollenhij wist er nog juist bij tijds af te springen en over de brug te ontkomen, maar vlak achter hem rolden de stammen naar beneden. De brug kraakte kapot* en rolde met het hout in het water.... We hebben toen maar gauw onze fietsen gepakt en zijn terug gegaan...." „We moesten samen maar eens naar die Boer Franken toegaanvond het schoolhoofd. „Pak je fiets maar.... ik geloof dat we daar wel wat wijzer wojtléh6!* SS* (Wordt vervolgd OPLOSSINGEN Oplossingen raadsels vorige keer: 1. De slak heeft na twaalf dagen, de top bereikt. 2. Bot, voorn, paling, baars, aal. 3. Lissabon, Londen. 15. B, en i: ..ije waren in de wolken, toen professor Splitser vertel de een graafmachine te hebben ge maakt, waarmee de put in enkele uren zou kunnen worden gegraven. „U kunt voortaan op mijn medewerking reke nen, proffie", riep Billie dankbaar. „Van ons zult U nooit meer de minste last ondervinden, wat jij Karei?" Ka- rel knikte ijverig. Maar Piet Pakkum keek somber. „Het is natuurlijk erg mooi", zei hij, „maar U vergeet één ding. Die twee hier moeten die put graven voor straf. Ze hebben aan deze put nog minstens vier maanden werk enwerk is voor hen de ergste straf. die je bedenken kunt". Maar zolang wil ik niet op water wachten", zei de professor. „Deze put zou mijn tuin prachtig van water kunnen voorzien en de boeren hier in de omtrek denken er precies zo over." „Tja", zei Piet Pakkum verlegen. „Dat begrijp ik wel professor, maarre orders zijn orders Het spijt me". „Hè, mag die prof nou niet effe die machine proberen, brig- ges?" vroeg Billie vleiend. „Die man heeft er nachten op zitten zweten". „Hoe weet U dat?" vroeg de professor verbaasd. „Monden dicht!" brulde Piet Pakkum. „Ach, U natuurlijk niet, pro fessor", verontschuldigde hij zich, „maar die tweebrengen een mens tot het uiterste." Wie weet het antwoord op de vol gende tien vragen? 1. Wat is de radiostad van Neder land? 2. Waar staat Paleis 't Loo? 3. Welke stad heette vroeger Ba tavia? 4. Waar worden in Holland beken de kaasmarkten gehouden? 5. In welk land ligt de plaats Christchurch? 6. Hoe heet de leider van een pad vinderstroep? 7. Wie was de oprichter van de verkenners? 8. In welke stad vind je de „Big- Ben"? 9. Wie was de vorige president van Amerika? 10. In welke stad vind je de „Eifel- toren"? De antwoorden op deze vragen staan hieronder, echter natuurlijk niet op de juiste volgorde. Je kunt nu zelf controleren of je de juiste antwoorden bij de vragen hebt ge vonden. Voor de antwoorden staan namelijk nummers. Wanneer je de nummers van de antwoorden, beho rende bij de eerste drie vragen, ach ter elkaar zet, daaronder de num mers behorende bij de volgende drie vragen, dan moet de uitkomst van deze optelling juist die vier cijfers zijn, die horen- bij'- de antwoorden-7, 8, 9 en 10. 1. Baden Powell. 2. Apeldoorn. 3. Hilversum. 4. Djakarta. 5. Hopman. 6. Nieuw Zeeland 7. Alkmaar. 8. Truman. 9. Parijs. 10. Londen. r. Deelnemers worden er aan her- r. o innerd dat de inzending sluit <5 Deelnemers worden er aan her innerd, dat de inzending sluit op» Zaterdag 16 Januari a.s. Zorgt ervoor, dat de enveloppe met Uw oplossing, voorzien van naam en adres afzender en het motto „Rebusprijsvraag" mor gen bij ons in de bus is. 9, De 19-j^rige Haagse blondine Eleono ra, die zich op 4 Januari zoek maakte, toen haar familie zich voor Australië inscheepte, is thans terecht. Zij heeft zich Woensdagavond bij de Haarlemse politie gemeld. De Haagse voogdijraad heeft zich over haar ontfermd. Eleonora wilde niet emigreren en verdween de dag voor het vertrek naar Australië uit de ouderlijke wo ning aan de Appelstraat in Den Haag. Haar hartje bleef bij haar verloofde .ujt Haarlem. Samen maakten zij zich Uit de voeten. Toen op 13 Januari haar signalement verspreid wérd, heeft het meisje zich bij de politie gemeld. De raadkamer van de Haagse recht bank heeft gisteren het laillisement uit gesproken van de N. V. Verzekerings maatschappij de Nationale Unie van 1945- Miesje Las In het programma Van de Muizen-Radio, Dat er een concert zou komen. Daarvan hield het muisje zo. Eerst een heel mooi bloemenwalsje En daarna een muizen-dans. Dan tenslotte een gedeelte, Uit de opera van Hans. „Het begint om kwart voor twee, Dus ik heb nog wel een beetje tijd. Ga een kopje thee maar zetten, Dat verhoogt de gezelligheid". Miesje luisterde aandachtig, Naar de prachtig mooie wals. Maarwat is dat nu toch plotseling? Wat klinkt er die fluit nu vals! Want wat had Mies de Muis vergeten? Wel, het water voor de thee! Want dat kookte, kookte, kookte en De fluit floot dapper mee! DOOR: 37 En haar hart trok zich pijnlijk samen nu ze hem zo met nieuwe ogen zag en zich her innerde hoe ze altijd aan hem had gedacht als jong en krachtig en pre cies zo als de vader ze als een klein meisje had gekend. Hij is oud, dacht ze, en daarna hevig teleurge steld hoe kan ik hem zo'n verdriet doen, terwijl ik hem zo zie?" „O, niets bijzonders, niets dat je niet zou kunnen doen". Haar vader glimlachte geruststellend. „Je moeder en ik willen zo graag dat je eens een beetje vacantie neemt. We hebben het gevoel dat je te lang en te serieus hebt gewerkt. We ge loven dat het ogenblik is gekomen zonder dat je het zelf weet dat je eens aan wat verandering toe bent. „Ik ik weet niet of dat zal gaan." Janice's blik drukte twijfel uit; ze keek naar haar handen, die ineenge strengeld in haar schoot lagen, in plaats van naar haar vader. Ze wist dat ze hem geen verdriet kon doen nu nog niet! Ze kon hem niet over Eric spreken, voordat zijn gewend was aan het denkheeld dat hij oud en vermoeid was. „Maar natuurlijk wel!" Zijn stem stem was niet oud, die klonk even krachtig als altijd. Wanneer ze had op gekeken zou ze hebben gezien, dat ogen ook niet meer zo vermoeid en triest waren. „Moeder en ik hebben het allemaal besproken, in de eerste plaats willen we je alle financiële hulp die je ons gedurende de laatste jaren dat ik zg slecht en jij zo goed verdiende graag terugbetalen." „Zegt u dat niet!!" Ze keek hem nu weer aan. „,U weet best, dat ik met plezier heb geholpen. Ik wij helemaal „Maar je moet ons dat voorrecht toe- niet terugbetaald worden", staan." Wanneer Graham Hilary een maal zijn woorden had gevonden, kon hij zowel vasthoudend als vriendelijk zijn. „Ik heb besloten om het huis te verkopen, Janice!" „Het huis! Ons huis! O neen, dat kunt u niet doen. vader! Dat zou moe der nooit willen. En als u soms van plan bent dat voor mij te doen!" „Neen, dat is niet het geval". Zijn glimlach stelde haar gerust. „Ik weet het, eerst vonden we het erg moeilijk ons huis op te geven, een huis dat zo vervuld is geweest van vreugde en blijdschap en goede verstandhouding. Ik geloof niet, dat er ergens een beter bestaat. Maar we vinden het beter om het op te geven Het zou zelfs dwaas heid zijn om het niet te doen Niet al leen, lieve kind, omdat we er een goe de prijs voor kunnen maken, maar ook omdat jullie nu volwassen zijn en je moeder en ik niet meer in staat cm nog veel te doen". Hij meende het niet hij kon het niet menen, dacht Janice, terwijl ze slechts met een half oor luisterde. Ze mochten het huis niet verkopen, dat €ierbare gezellige huisje; ze mochten het niet laten slopen om plaats te ma- kgn voor weer een nieuwe grote, in druk wekkende en ongenaakbare buur man. Ze mochten niet alles vernieti gen, waarvan dit huis het symbool was „Het is te druk voor je moeder", zei haar vader op een zachte manier. „Die trappen als je eens bedenkt hoe veel keren per dag ze van de ene verdie ping naar de andere moet lopen „Maar moeder is sterk en gezond", onderbrak Janice. Toen zag ze plotse ling haar moeder voor zich ook al oud geworden. „Houd u iets voor me verborgen, vader?" Zij vroeg dat, die zelf zoveel had te verbergen. Natuur lijk stak hier achter meer dan hij ver belde. „Of ik iets verberg? Neen, kindlief", De toon van haar vader was nog steeds rustig. „Maar nu Allan is getrouwd en zijn eigen huis heeft Albie de eerste van het nieuwe jaar kamers in de stad heeft gehuurd, dachten je moeder en ik dat als jij dat voor ons wilde doen met vacantie gaan dan zouden we zelf ook ergens heen kunnen gaan. Een soort tweede huwelijksreis." Nu zag Janice, terwijl ze hem bij dit laatste gezegde aankeek, dat zijn ogen vi olijk waren en zelfs schitterden. Het beeld van de oude vermoeide man was verdwenen alsof het een kledingstuk was geweest, dat om zijn schouders had gehangen. „Dat zou leuk zijn. Er klonk nog steeds een weinig tegen zin in haar stem. Een mes was haar in het hart gestoken, maar het werd niet langer in de wond omgedraaid Dat zou leuk voor hen zijn, een tweede huwelijks reis. Ze kon zich niet herinneren wan neer haar ouders voor het laatst samen uit waren geweest. Dat moest jaren ge leden zijn. Niets mocht hen ervan weerhouden te gaan. Ze glimlachte hem van over de tafel toe en 't lamp licht danste in haar haar Ze was niet meer dat kleine mesje, maar een zelfverzekerde jonge mouw. „Ik zal doen wat u vraagt, vader ik geef u mijn woord. Ik zal vacantie ne men." Toen ze dat had beloofd voelde ze zich geweldig opgelucht. Het zou goed zijn van alles en iedereen weg te gaan; alleen, helemaal alleen, dat was juist wat ze wenste. „Ik dacht eerst", zei haar vader, „dat je het gezellig zoudt hebben gevonden met ons mee te gaan. Maar je moeder dacht „Moeder had gelijk!" Had ze niet altijd gelijk? Mildred Hilary moest lang vóór haar dochter hebben begre pen wat Janice wenste, en dat was: alleen weggaan. „Alsof ik dat tweede huwelijksreisje zou willen bederven!" Graham Hilary schraapte zijn keel, hij was ook opgelucht; hij kon Mildred vertellen dat hij had gedaan wat ze hem had opgedragen. „Dan zal ik moeder vertellen, dat alles in orde is. En maak nu dat je wegkomt, kindlief. Ik verwacht Thad Taylor vanavond om de laatste pa pieren in orde te maken. We moeten er de eerste van de volgende maand uit zijn. Dus als je je vacantieplannen al zo gauw gereed zoudt kunnen heb ben „Die zijn al zowat gemaakt". Janice kwam achter zijn stoel staan en drukte een vluchtige kus op het hoge voor hoofd. „Ik zal het morgen aan de dokter vertellen en plaats bespreken. Ik denk dat ik ga vliegen, ik zou het dol vin den om te vliegen. En ik denk dat ik naar Mexico ga." „Goed!" Haar vader greep zijn cou rant. De zitting was afgelopen en 'het was hem nog steeds niet duidelijk waarom Mildred het zo noodzakelijk had gevonden dat Janice wegging. Vrouwen wa en typisch. Janice had zich gedwee genoeg getoond, maar ze zou misschien een beetje hebben ge steigerd als het denkbeeld rechtstreeks van haar moeder was gekomen! (Wordt vervolgd.) Dezer dagen brachten wij het ANP- bericht over een voor de Amsterdam se rechtbank gevoerd kort geding over het eigendomsrecht van het technisch tijdschrift voor autobusondernemingen, touringcarbedrijven en carrosseriefa- brieken „Autobus- en touringcar, wereld". Later bleek, dat het ANP het bericht over dit geding niet juist had gesteld, tengevolge waarvan wij hier onder een verbeterd verslag van de zitting van de rechtbank geven. De eindredacteur van het blad L. Koelewijn uit A'dam was gedagvaard door de uitgeverij J. Dinkelberg uit Koog aan de Zaan om zich van iedere activiteit ten opzichte van het blad te onthouden en de administratieve be scheiden aan D. terug te geven. De raadsman van eiser, mr H. Schuurman uit Alkmaar voerde aan, dat „K. wederrechtelijk eigendoms rechten op het blad deed gelden, ter wijl K. slechts acquisiteur voor de ad vertenties was, tevens belast met de eindredactie en de administratie". De raadsman van K., mr S. Ger- brandy, had o.m. betoogd, dat de auteursrechten onbetwist eigendom van K. waren. De president van de rechtbank heeft „de gevraagde voorziening ge weigerd", onder de ovei"weging „dat de zaak niet vatbaar is om op het kort geding genoegzaam te worden toege licht, dat de stellingen van eiser ge motiveerd zijn weersproken door ge daagde én dat alleen door uitvoerige getuigenverhoren de rechtspositie der partijen duidelijk zal kunnen worden". Derhalve verwees de president partij en naar de gewone wijze van rechts pleging en veroordeelde eiser in de kosten van het geding. Van 25 tot en met 29 Januari wordt in het RAI-gebouw te Amsterdam on der de naam „Textielcontact" de derde federatieve textielgrossiersbeurs ge houden. De Nederlandse textielgroot- handel wil met deze beurs de textiel- detailhandel en het -ambacht in staat stellen, uit de collectie, onder vakkun dige voorlichting, een keuze te maken voor hun klanten. Op de beurs wordt een overzicht gegeven van datgene, wat binnen- en buitenland aan nieu we stoffen, nouveauté's, huishoudgoe- deren, onder- en bovenkleding bieden. De burgemeester van Amsterdam zal de beurs, die alleen voor genodigden toegankelijk is, officieel openen. Prof. mr C. P. M. Romme, de voor zitter van de K.V-P.-fractie in de Tweede Kamer, die sinds begin November niet aan het parlementaire werk heeft kun nen deelnemen wegens een operatie agn zijn voet, heeft zijn arbeid hervat. L. P. PARADE. Liefhebbers van jazz zullen hun hart kunnen opha len. De band van George Wettling speelt moderne Dixielandmuziek. Pete Fellemén, de samensteller van het programma, zorgt voor toelichtingen. (Zaterdag 17.30 over Hilversum I, 402 m). MUZIEK VAN DEBUSSY. Na toelichting door Jan Mul speelt het Radiophilharmonisch orkest onder leiding van Paul van Kem pen eerst de Fantas ie voor piano en Orkest van Debussy. Daarna hoort men een van zijn bekendste en mooiste werken, nl. Iberia, uit de Images Beeldenvoor orkest. Het is een groep van drie stem mingsbeelden, waarin Debussy heel zijn verfijnde orkestklank en zijn dichterlijkheid demonstreert. (Zaterdag 16.00 over Hilversum 402 meter). LA TRAVIATA, is één van de vroegere opera's van Verdi, niet temin een gaaf en schoon werk. Men kan er verschillende belang rijke fragmenten van beluisteren. (Zaterdag 16.00 over Hilversum 11, 298 meter). ZATERDAG 16 JANUARI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10-20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (Om 9.30 Waterstand-) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding.. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.25 Buitenlands weekoverzicht. 11-40 Klarinet en piano. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land. en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Vara-varia. 13-20 Politie-Orkest. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.25 Streekuitzending. 14.50 Volksdansen. 15.15 „Van de wieg tot het graf", causerie» 15.30 Accordeonorkest en solist. 16.00 Ra dio Philharmonisch Orkest en soliste. 17.00 Weekjournaal. 17.30 Jazzmuziek. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Dans muziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Ver klaring en Toelichting*'. 19.00 'Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „De Heidense wereld, waarin het Christendom ontstond", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20-05 Gevar. programma. 22.00 Socialis tisch commentaar. 22.15 Lichte muziek. 22.40 „Onder de pannen", hoorsrel. 23.00 Nieuws. 23.152.4.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m-: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Koorzang. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en' weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12-00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Musette-Orkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amus.-Orkest. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Meisjes koor. 15.00 Kroniek v. Letteren en Kun sten. 15.40 Fanfarecorps. 16-00 Gram. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Sport. 18.00 Gevar. liedjes. 18.15 Journalistiek week overzicht 18.25 Dansorkest. 18.45 Buiten landse correspondenties. 19.00 Nieuws. 19.10 Zangrecital. 19.20 Parlementair over zicht. 19.30 Gram. 20.35 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken", causerie. 20-50 Koor, fluit en harp. 21.00 Gevar. programma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Wedstrijd in sterke verhalen. 22.30 Wij luiden de Zon dag in! 23.00 Nieuws. 13-15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Promenade-Orkest. rkpt. Ter gelegenheid van de ope Kerkedijk te Bergen, de tweed zal worden opgeleverd, organ 2 en 3 Februari een tweetal f Bergen heeft gemeend deze a\ „Bergens Kinderkoor", onder 1< medewerking is gegarandeerd aangenomen, ongeveer 99 proce Onder auspiciën van Volksoi zal de Operette „Goudhaartje Troubadour" worden opgevoe opvoering, waarvoor der trad: trouw, geen kosten en moeiten gespalard. De décors worden ontworpc de kunstschilder Karei Colnot, de costumering weer zal word zorgd door het Atelier van de Oorver, een samenwerking, hoog artistiek peil garandeert De regie is deze maal in han mevrouw' Nijdam, een veter bperettegebied, geassisteerd c heer Koreneef, onderwijzer Van Brederodeschool. Grime i werk zullen weer aan de hoogs voldoen. De zestig medespelenden, jeugd, gezamenlijk de gehele king van feeën en elfjes, tove tjeS en dwaallichtjes vormend ir\ een jubelkoor, de operei Geertrui de van Fladeracken b Een voorprogramma zal verzorgd door de zestig jongs jaar) van het Bergens Kir onder leiding van mevrouw waarvoor pianomedewerking zekerd van Ada Kleymeer uit t bij radio-onivangsi Nog niet overal en niet ieder radio-teestel te o vangen Wendt U voor betrouwb Inlichtingen op dit geb tot een GELUIDSSPECIAL Langestraat 77 Tel. Alkmaar (Advertentie ing NOORDSCHARWOUDE. ste én tweede tiental van mat" hebben gespeeld, res lijk tegen Weenink van Beve VVV 4 uit Alkmaar. Onda buitengewoon slechte weer bijna „onbereikbare" clublok ren de leden van Schaakmat gekomen. Pas om half neg dan ook met een paar uil tientallen de strijd begonnc eerste tiental moest in Weet meerdere erkennen en verlc 3Va tegen 6'/j, De gespecificeerde uitslage als volgt: Schaakmat 1Weenink: W P. Stet 1—0, W. P. Groot—C. 0—1, J. J. Levendig—Ph. 0—1, G. KeppelK. Slings BouwensJac. Meijer 01, Wit—A. Tervoort 1—0, Jn. i H. van 't Hof VaVa, J- J. J. Reinhout 01, F. H. A. J. Muijen 01, G. Gouds Groen 01 (3'/a6'/a). Het tweede tiental wist e resultaat te bereiken. Bij h waren zeven partijen uitges drie zullen later worden bc eindstand luidt: Schaakmat tegen VVV 4 2Va. De stand resterende partijen is zod; Schaakmat een redelijke kal om te winnen. Schaakmat II—VVV 4: P. terboer—J. Bastiaanse afgebi Hout—F. SchulzVa—'/a, J.I J. Bakker 10, J. Ootje Wolf afgebr., J. Krijgsman- Va—Va, J. Glas—B. Veldmar B. Spaaij—J, van Eekeren de Jong—P. Genee I—0, Jac —mevr. De Jong Va—Va, J. t R. Faber 1—0 (4'/a—2Va). Gewone competitie: 2e klas: P. Glas—K. Bak 3e klas: G. Schröer—G. v 0—1, H. Schröer—J. Kamper Op Woensdag 27 Januari i massakamp gespeeld tegen Alkmaar in het kader van e laagwedstrijd ter gelegenheic 20-jarig bestaan. Alle ledei dringend verzocht aanwezig EEN SCHOORSTEENBRi NOORD-SCHARWOUDE. het gaan smeulen van roet Donderdagmiddag begin van de schoorsteen van het wooi gestraat 12, bewoond door c Brouwer. Hoewel een houtei na geheel doorbrandde, wa gelijk het vuur met een si waterleiding te blussen, brandweer, die spoedig ter p niet daadwerkelijk behoefde treden, GESLAAGD. NOORDSCHARWOUDE. plaatsgenoot, de heer M. Oosterschool slaagde voor I den practijk-examen boekl, de Nederlandse Associatie tijkexamens.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2