Hjalmar Andersen verspeelde in Moskou zijn krachten Iff rm. Orkest ITE NIEUWS RICHTEN Noren verwachten niets van de wereldtitel-strijd Kees Broekman werd officieus kampioen van Nederland Pr&sriJss ss% Westelijken wensen regeling Syrisch-Israëlisch geschil VAN HET WOND 28.50 22.50 28.50 EERGAVE DISCO EPINGSWERK lawine-ramp 5152 DODEN tipromis inzake rlijnconferentie? Shilkov is favoriet Tour de France 1954 Start in Amsterdam nog niet zeker Negentien rijders naar Sapporo Hamar leed grote nederlaag Vliegtuig bij Rome neergestort Zestien slachtoffers Merkwaardige kwestie in Belgische Kamer Zitting Veiligheidsraad uitgesteld Vijf Nederlanders gaan naar Davos Biljartkampioenschap Geen versobering in 't Gemenebest Herriot erevoorzitter van Frans parlement Comet-toestellen onder controle r» P l- 4 KSG-parlement in Straatsburg bijeen UNICEF sticht fabrieken voor penicilline Sociale zekerheid in VS wordt uitgebreid Thans ook een arrestatie in Djokja Monument voor Kaj Munk VRIJDAG 15 JANUARI 1954 Mozart rts van Mozart terts van Beethoven et Lon- onder iet het onder nonisch :huricht voorraad bi): 2626 ALKMAAR )beron, 10-1 te Baltimore ran Bremen naar Hamburg 13-1 van Calcutta naar 'erijsel, 13-1 van Marseille Omala, pass. 13-1 Mar- aar Brisbane Peperkust, Poelau Laut, 11-1 van Baltimore Prins Willem isajes Perna (t), 13-1 van naar Singapore Polydo- Balik Papan naar Makassar rik Hendrik, 14-1 van Gan- n Rotti, pass. 14-1 Fi- Marseille Ruys, 11-1 van te Durban Raki, 13-1 Antwerpen Rafaela Bangkok naar Pladju van Dar es Salaam, 13-1 Riou'w, 12-1 van New Galveston Roepat, 13-1 Rijnkerk, 13-1 te Ant- 13-1 te A'dam Sa- Antwerpen te Hamburg van Patras naar Palermo 13-1 van Narvik naar Straat Bali, 13-1 van St naar Santos Salland, deira naar St Vincent (KV) 5-1 van Aden te Damman Soestdijk, 13-1 van Suez te .ommelsdijk, 13-1 n.m. van r Halifax Stad Dordrecht, tl verwacht van Sluiskil .3-1 van Pladju naar Tand- Sarpedon, 13-1 te Ciudad ingkep, 13-1 van Belawan 2 Straat Banka, 13-1 van tr Belawan Straat Ma- Sydney Straat Soenda, haar Hongkong Ta- Singapore naar Miri Buenos Aires te St Vin- Tarakan, 13-1 van Bey- ort Said Ternate, pass. naar Port Said Tawali, naar A'dam Tiba, Aires naar Montevideo van Alexandrië te Bey- 13-1 van A'dam Tegelberg, 14-1 te Moji van Bona te Genua te New York Willem n Tandjong Priok via Sin- :'dam Westland, 14-1 van 'o te Santos Zeeland te Tandjong Priok Zui- 120 mijl noordwest van Towe naar Wellington. kerk. Hasselt: B. G. A. van der »n. m naar Naarden Ctoez.): Tricht) H. Snoep, vicaris iage. s Borsele: M. Blok te Rot- VAN AMERONGEN dom van 48 jaar is te Del- ds E. A. van Amerongen, redikant aldaar. De over- ardde in 1934 het predik- irse. In 1946 vertrok hij =n in 1948 werd hij pred. gecorrigeerd) persbureau A.F.P. meldt, s een mededeling van het ministerie van Binnen- thans 130 doden zijn. heeft een lawine in een rivier geblokkeerd meer is gevormd van lang en 200 meter breed. sneeuwversperring op aantal vermisten is 20. doden in Zwitserland als ïe lawine is tot 22 ge- Washingtonse correspon- Amerikaanse blad „New James Heston is de Ame- "ing bereid het Russische de helft van de vier- lesprekingen in Oost- en Et in West-Berlijn te hou- arden. dit in diplomatieke krin- vernomen. Het doel zou 'stel van de vier-mogend- tie te Berlijn te ver- (Van een bijzondere correspondent) N- BA T hij drie seizoenen lang als 's werelds beste hardrijder op alle sc.haatstitels beslag had weten te leggen en nadat hij zich het vorige jaar volledig had teruggetrokken, is Hjalmar Andersen, de held van de Olympische Winterspelen van '52 niet als ernstig candidaat, maar als outsider naar de Japanse universiteitstad Sapporo gereisd, waar Zaterdag en Zondag de wereldkampioenschappen gehouden zullen worden. Dat is de harde noot, die de tienduizenden aanhangers van de Noorse schaatskoning, die hier nog steeds een ongekende populariteit geniet, te kraken hebben gekregen. Kees Broekman, die Andersen ver leden week zowel op de 5000 meter, als op de 10 km overtuigend ver sloeg, heeft het vertrouwen, dat vele Noren nog krampachtig in hun afgod hadden behouden, definitief geschokt. Van Stavanger tot H(im mer f est wacht men thans angstig af, wat Sapporo zal brengen. ^NDERSEN heeft tijdens de Kerst dagen in Moskou een duur visite kaartje afgegeven. Tegen de Rus Sa- kunenko, die hij in de landenwedstrijd Sovjet-RuslandNoorwegen twee maal versloeg, reed hij de 5000 m. in 8.22.4 en de 10.000 m. in 16.55. Ruim 20.000 Russen brachten Hjallis na de 10 km een donderende ovatie en Sovjet-rij ders en journalisten bestormden daar na de kleedkamer om de Noor te hul digen. Ook in Moskou was hij, zij het voor een dag, schaatskoning! ONVOLDOENDE TRAINING YóóR deze gedenkwaardige landen wedstrijd was hij in Drontheim slechts éénmaal uitgekomen. Hij had onvoldoende getraind; mede in ver band met de abnormaal warme De cembermaand, had hij in totaal nog geen dertig uur op de baan gestaan. De experts zijn het hier thans over eens, dat de enorme inspanning, waar mee Anderson er in slaagde, Mos kou, de zes millioen lezers van de Prawda en de millioenen radio-luis teraars te tonen wat hij waard was, te veel van zijn krachten heeft ge vergd. Sakunenko en de beide Russen Shilkov en Gontjarenko, die hij in twee moordende races tegen de chro nometer de baas wist te blijven, heb ben in Moskou een indirecte overwin ning behaald. Namelijk deze, dat de Russen als de voornaamste titelcandi- daten voor Sapporo geiden, terwijl Andersen als „dark horse" aan de start zal verschijnen. Het bestuur van de Noorse schaats bond werd in de eerste helft van December door de uitnodiging voor de landenwedstrijd tegen de Russen, die Oslo telegrafisch bereikte, volle dig verrast. Het heeft de invitatie ge accepteerd, onder voorwaarde, dat de Sovjet-ploeg op 13 en 14 Februari naar Oslo zou komen, om vanzelfsprekend hier op Bislet voor een uitverkocht huis te zorgen. De bittere les, die de Noorse officials hebben gekregen is deze, dat zij hun voornaamste repre sentant met een te zware opdracht hebben overrompeld. Zij hebben zijn trainingsschema vernield en zij hebben hem te vroeg uit zijn tent laten lok ken. Het is onder deze omstandigheden niet te verwonderen, dat in Noor wegen talrijke stemmen zijn opge gaan, die Andersen van zijn Japanse reis wilden afhouden. Verschillende experts hebben er met klem op aan gedrongen, dat Hjallis in Noorwegen zou blijven, om zich in alle rust, in het nieuwe trainingscentrum Nerwa, op dat andere grote evenement van dit seizoen voor te bereiden: de Europestf kampioenschappen van Da- vos op 6 en 7 Februari. Dan toch zou een evenwichtige Andersen, zonder crisisverschijnselen, opnieuw de strijd met de Russen kunnen aanbinden, die reeds verklaard hebben ook naar het Zwitserse winterparadijs te zullen ko men. En in Davos vrezen de Noren waarlijk niet alleen de Sovjet-sterren, maar.... voor alles Kees Broekman. BROEKMAN DAN OOIT" „STERKER „pjETRE" is de naam van de boer derij aan de rand van Noorwe gens grootste binnenzee, het Mjësa- meer, waar Broekman, Van der Voort, Huiskes met bijna dertig andere Ne derlanders, verblijf houden. In dit historische trainingscentrum, waar de zeven en zeventigjarige Noorse oud kampioen Peter Sinnerud de scepter zwaait, bereiden zij zich op de Euro pese titelstrijd voor. De training ge schiedt -lledig volgens de voor schriften van de Nederlandse oefen- meester dr Carlier. Van de schitte rende resultaten, die deze met Broek man heeft bereikt, zijn de Noren da nig geschrokken. Meer nog op de 5000 m dan op de 10 km. bewees de Ne derlander hier verleden week zijn kracht door Hjallis op deze afstand tactisch te verslaan. „Dit gevecht be hoort tot de grootste van onze schaats- geschiedenis," aldus het Oslose blad „Aftenposten". „Het herinnerde ons aan de onvergetelijke duels, die Oscar Mathisen in 1913 met de Rus Ippo- litoff heeft gehad. De overwinning van Broekman is tot dusverre de grootste triomf van zijn carrière, groter dan zijn verbetering van het 5000 m. wereldrecord". „Mijn wan hopige pogingen, om tijdens de laat ste ronde nog contact met Broekm ,n te krijgen bleven vruchteloos. Kees is in schitterende conditie en ster ker dan ooit," aldus schreef Ander sen zelf. Terecht vreest men, dat de man, die vijf jaar lang tevergeefs achter Andersen heeft aangejaagd thans, be vrijd van dit „Hjallis-complex", zoals de Noorse oud-kampioen Sverre Far- stod het uitdrukte, dubbel gevaarlijk is geworden. In de hogere schaats- politiek zijn de rollen omgedraaid; thans is het de Nederlander, die een psychologisch overwicht heeft gekre gen in het gevecht, dat hij nu die vijf jaar met zijn grootste concurrent voert. Het duel van de zeven-en- twintigjarige Broekman, op het top punt van zijn krachten en de een-en- dertig-jarige schaatskoning, die duide lijke tekenen vertoond heeft op zijn retour te zijn, belooft een van de belangrijkste evenementen van dit schaatsseizoen te worden. Zweedse kranten inmiddels geven Andersen in Sapporo geen schijn van een kans om de wereldtitel te her overen. Volgens de Zweden zal de huidige wereldkampioen Gontjarenko door zijn landgenoot, de Rus Shilkov, worden verslagen. Sakunenko zou tweede worden, met Gontjarenko op de derde plaats. De Zweed Ericsson, die in Oslo op de 10.000 m. een be tere tijd dan Andersen maakte, zou zich in Japan ook de meerdere van de Noor tonen. De secretaris-generaal van de Tour de France, de heer Jean Garnault, heeft meegedeeld dat het zeer wel mo gelijk is dat Amsterdam als startplaats van de Tour zal worden gekozen- Gar nault verklaarde gistermorgen dat het Olympisch Stadion te Amsterdam ze ker groot genoeg was voor wat betreft terrein en tribunes, maar de depen dances zijn wat bekrompen, althans voor het doel waarvoor zij gebruikt moeten worden als de Tour wel in Am sterdam zal starten. Het is echter mo gelijk om door kleine verbouwingen en samenvoegingen van ruimten de be schikking te krijgen over grote zalen en ruimten, die de Tour voor kantoren, bureaux, opslag van materiaal enz. no dig heeft. De directeur van het Stadion zal er voor zorgen, dat er de nodige spoed achter wordt gezet. De heren Garnault en Neaupuis hebben even eens besprekingen gevoerd over de kwestie van de huisvesting van de vele honderden karavaandeelnemers en ren ners in Amsterdam en omgeving, en op 't departement van Waterstaat over het afsluiten van de wegen voor en tij dens de doortocht van de karavaan. Voorts zijn er nog tal van aangelegen heden betreffende de radio- en telefoon en telegraafverbindingen en het passe ren van de Nederlands-Belgische grens die geregeld moeten worden. Tijdens de besprekingen op het stadhuis te Amsterdam. Uit de glun derende gezichten kunnen we op maken dat de bespreking een goed verloop heeft gehad! V.l.n.r.: D. Bessem (Dir. Ol. stadion), Dr TetznerJean Garnault, burgemees ter d'Ailly van Amsterdam, kol. Baupuis en de heer W. Pluygers. De Japanse schaatsenrijdersbond heeft de 19 deelnemers aam de wereld- houden, bekend gem Asplund, Sigvard Zweden: Carl1^™ sfroem, de No- Ericsson en Andersen, Roald Aas, r de Fin Toivo Salonen. Ivar Martins ,arten Oleg Gontsja- Voor ^slf shilkov, Yevgeni Grishin, renko, Boris Vuri Seraevev en g-itn sakunenko, Se^geyev^n Yun Sik en Lee Tae Sin komen voor yun sik en voor Japan Kiyo- taka'Takabayashi, Takeji Asada en oshiyasu £°mi. te Sapporo Nu, '"To Japans officials, dat het verklaarden P d£m men in Europa ijs zachter |ichtgebouwde rijders zullen daardoor een voorsprong op d« zwaargewichten hebben. De officieuze Nederlandse kampioen schappen, welke door* Kees Broekman werden gewonnen en die in het kader van de jaarlijkse wedstrijd Holland Hamar werden gehouden, zijn plotse ling door dooiweer overvallen. De om standigheden waren bijzonder slecht toen de 1500 meter moest worden ge reden en er viel gedurende dit num mer natte sneeuw op de baan. De tij den waren dan ook zeer matig. Voorts werd besloten geen 10.000 meter te rijden maar daarvoor m de plaats een 3000 meter in te lassen. Vermelding verdient nog het feit, dat op deze laatste afstand Anton Huiskes tegen Wim de Graaff reed en dat cte laatste er in slaagde de wereldrecord houder op de 3000 meter met 0,8 sec. te verslaan. Nico Olsthoorn reed in dit nummer niet mee, zodat hij ook niet geklasseerd werd. De wedstrijd HamarHolland werd met groot pun- tenverschil, 394—236, door de Neder landse ploeg gewonnen. Kees Broek- werd eerste in de algemene rang- kij werd met een krans genuldigd en ontving uit handen van ae Nederlandse gezant in Noorwegen, die de wedstrijd op de tweede avond bijwoonde, een wisselprijs. De resultaten luiden: 1500 meter: 1 Broekman 2 min. 25,3 VS der Voort 2.28.1; 3 Van f" F1?.1.2 2?:1; 4 Maarse 2.29.2; 5 Schu il,,uil!'»»id; 6 De Graaff 2 29 7; 7 "Mop de tiende plaats ein- rof™ ,Y,a?u 0ever in 2 min. 32.4 sec. nn» „21 °°rnJ en Wervers deden'er Innn seconde langer over. 9mv Br°ekman 5 min 01 Graaff 5^" an Y00rt 5 08'6; 3 De se 5 15 4 fi li1"!51565 512 8: s Maar- se 5.15 4 6 Schuier 5.15 7- 7 Van 't Oever 5.16.8; Wervers noteerde 5 min. 18.8 sec. en Van der Eist 5 min 20.7 sec. Het klassement luidt: 1 Broekman 195,460 punten; 2 Van der Voort 198.550; 3 Maarse 200.140; 4 Huiskes 201.780; 5 De Graaff 202.420; 6 Schu ier 202.440; 7 Van der Eist 203.750; 8 Van 't Oever 204.100; 9 Wervers 208.820 punten. Olsthoorn niet geklas seerd. Aan boord van een uit Manilla naar Londen vertrokken viermotorige „D.C. 6" van de Philippijnse luchtvaartmaat schappij, heeft zich gistermorgen, op ongeveer drie kilometer van de lucht haven van Rome en circa dertig meter boven de grond, een ontploffing voor gedaan, waardoor het toestel op een stuk onbebouwde grond van een Ro meinse voorstad is neergestort. De zes tien inzittenden, zeven passagiers en negen leden van de bemanning, zijn allen om het leven gekomen. Ooggetuigen hebben verklaard het vliegtuig, kort voor het ongeluk, met een brandende motor te hebben zien rondcirkelen, op zoek naar een plaats om te kunnen landen. Daarna streek het rakelings over de daken van een groot blok in aanbouw zijnde wonin gen heen, om vervolgens omlaag te storten. In de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers zal Dinsdag een debat worden gevoerd over een niet- alledaagse kwestie. De socialisten-heb ben er namelijk de regering van be schuldigd, dat zij in een vergaderzaal van het ministerie van Defensie ge heime microfoons had opgesteld, ten einde gesprekken tussen militaire lei ders en volksvertegenwoordigers over de dienstplicht te kunnen afluisteren. Premier Van Houtte heeft de juist heid van deze beschuldiging ontkend. De regering heeft thans de vertrou wenskwestie gesteld. Zij heeft een meerderheid van vier zetels in de Ka- De Veiligheidsraad zou gisteren heb ben vergaderd ter bespreking van het geschil tussen Syrië en Israel over de aanleg van bevloeiingswerken in de gedemilitariseerde zone langs de Jor- daan. Israël heeft het werk aan het kanaal thans, hangende een beslissing van de raad, gestaakt. De bijeenkomst Naar wij vernemen heeft de coach van de kernploeg van de KNSB, Klaas Schenk de technische commissie van het hardrijden voorgesteld vijf rijders naar Davos uit te zenden voor deelne ming aan de internationale wedstrij den van 30 en 31 Januari en 2 Februari en aan de Europese kampioenschappen op 6 en 7 Februari. Volgens het voor stel van Klaas Schenk zouden Kees Broekman, Wim van der Voort. Gerard Maarse, Anton Huiskes en Wim de Graaff in aanmerking komen om de reis van Hamar naar Davos te maken. Het ligt in de bedoeling, indien de tech nische commissie met dit voorstel ac- coord gaat, om Maandag 18 Januari te vertrekken, zodat men 20 of 21 Januari in de Zwitserse wintersportplaats kan zijn. In de biljartzaal van de Oranjeboom te Amersfoort is Donderdagmiddag on der grote belangstelling het tornooi be gonnen om het Nederlandse kampioen schap hoofdklasse, kader 47/2, waaraan wordt deelgenomen door de titelhou der Piet van de Pol (Rotterdam), H. J. de Kleine Jr. (Zwolle), H. Metz (Den- Haag), A. Mol (Amsterdam), C. van Oosterhout (Rotterdam), C. de Ruyter (Maastricht). H. Scholte (Eindhoven) en L. G J. Teegelaar (Rotterdam). De uitslagen luiden: Mol 200 29 34 6.89 Metz 400 29 88 13.79 Teegelaar 400 16 61 25.00 Van Oosterhout 95 16 31 5.93 De Ruyter 400 16 125 25.00 De Kleine Jr. 177 16 52 11.06 Scholten 226 13 90 17,83 Van de Pol 400 13 166 30.76 De Kleine Teegelaar Scholte Metz 400 15 50 26.66 234 15 112 15.60 279 16 55 17.43 400 16 73 25.-- Te Amersfoort werd een aanvang gemaakt met het hoofdklasse biljart- kampioenschap van Nederland. De spelers even voor de aanvang van de wedstrijd. V.l.n.r.: Scholte, De Kleine De Ruyter, Metz, v. d. Pol, Teegelaar, v. Oosterhout. van de Veiligheidsraad is echter uitge steld tot volgende week Donderdag, zulks op verzoek van Amerika, Enge land en Frankrijk. Deze drie landen hebben namelijk een resolutie ingediend, waarin wordt voorgesteld, dat generaal-majoor Ben- nike, chef van de staf der commissie van toezicht der VN, zal pogen, het ge schil te regelen. Hij zou binnen drie maanden verslag bij de raad moeten uitbrengen. De Arabische staten en de Sovjet- Unie hebben zich tegen deze resolutie gekant. Wysjinsky zal waarschijnlijk zijn veto uitbrengen. De Arabische Li heeft voorts de nieuwe oproep der Verenigde Staten, om rechtstreekse onderhandelingen te openen tussen Israël en Jordanië ter regeling van hangende grensgeschillen, verworpen. Ook is besloten, dat Arabi sche vluchtelingen zullen worden be wapend ter versterking van de grens tussen deze beide landen. Hiervoor is zeven en een half millioen gulden uit getrokken. Volgens een hooggeplaatste functio naris, die in nauw contact staat met de economische conferentie van het Britse Gemenebest, welke te Sydney wordt gehouden, wordt er geen terugkeer tot de versobering, welke de landen van het Gemenebest in de oorlog hebben gekend, overwogen voor de financië- ring van de ontwikkelingsplannen de zer landen. Hij verklaarde dit naar aanleiding van berichten, volgens wel ke Engeland zijn levensstandaard zal moeten verlagen om het geld te vin den benodigd voor de verstrekking van leningen aan de Gemenebestlanden. De financiëring der ontwikkelingsplannen zal blijkens mededeling van deze functionaris door de particuliere be leggers moeten geschieden. De Franse Nationale Vergadering heeft de radicaal Edouard Herriot uitgeroepen tot ere-voorzitter voor het leven. De ruim tachtigjarige staatsman is wegens zijn slechte gezondheid als voorzitter afgetreden. De nieuwe voorzitter, André le Tro- quer, zeide dat Edouard Herriot de voorzittersstoel vele jaren met onver gelijkelijk overwicht en brillance had bezet. De kamer zou zichzelf eer aan doen, door hulde te brengen aan „één van onze grootste parlementariërs, die voor ons een meester, een gids en een voorbeeld zal blijven". Le Troquei is dezer dagen na drie stemmingen met ruime meerderheid gekozen. Technici zijn druk bezig om de Havilland „Cornet" toestellen, die direct na het neerstorten van één der Comets in de Middel- landse Zee werden vastgehouden, te onderzoeken. Tot op heden werden geen verontrustende sto ringen gevonden en men is dan ook voornemens om de toestellen binnenkort weer in te schakelen. Het werk aan één der Havillands op Londen Airport. <4 II -i! Het parlement van de Kolen- en Staalgemeenschap is gisteren te Straats burg bijeengekomen ter bespreking van een aantal financiële kwesties. De voorzitter van de Hoge Autoriteit, Jean Monnet, heeft medegedeeld, dat de ge meenschap in het eerste half jaar van 1954 de beschikking zal hebben over 48 millioen dollar. Vijf-en-dertig mil lioen zal worden besteed voor de vor ming van een garantiefonds voor te sluiten leningen, zeven millioen voor maatregelen ter omscholing van ar beiders in geval van verminderde werkgelegenheid en een millioen voor wetenschappelijk onderzoek op tech nisch en economisch gebied. Vijf mil lioen zal worden besteed voor de kos ten van de vier organen der gemeen schap. De middagzitting is besteed aan een bespreking van een rapport van mr E. M. J. A. Sassen, over de ontwerp-be- groting voor 1954'55. De begroting, die sluit met een eindcijfer van tach tig millioen Belgische francs, werd na een debat van drie-en-een-half uur, aangenomen. De oppositie werd aan gevoerd door de Belgische senator Struye, die de door de heer Sassen geroemde verlaging der begroting slechts schijn noemde en aandrong op drastische verlaging of zelfs schrap ping van een aantal posten. Zijn amen dementen kregen echter geen- schijn van kans. Te Belgrado is de eerste Zuidslavi- sche penicillinefabriek in werking ge steld. Deze fabriek zal aan de gehele binnenlandse vraag naar dit genees middel kunnen voldoen. De uitrusting werd geschonken door de UNICEF, het kinderfonds van de Verenigde Na ties. De fabrieksstaf werd opgeleid door deskundigen van de wereld-ge zondheidsorganisatie. Ook in Chili en in India zullen binnenkort met hulp van UNICEF penicilline-fabrieken in bedrijf worden gesteld. De fabriek in India zal de eerste zijn in Zuidoost- Azië. UNICEF's bijdragen voor deze drie projecten tezamen bedragen 1.225.000 dollar. President Eisenhower heeft aan het Congres voorgesteld, nog tien millioen Amerikanen te brengen onder de wet inzake de sociale zekerheid. Tegelijker tijd dient de grens, waarboven men be lasting moet betalen ter bestrijding van de kosten dezer wet, te worden ver hoogd van 3600 tot 4200 dollar per jaar. Het tarief dezer belasting is reeds met een derde opgevoerd. Verder dienen volgens Eisenhower het maximum en het minimum der uitkeringen te wor den verhoogd. In Djokja is een Indonesisch staats burger van Nederlandse afkomst aan gehouden, die sedert een jaar aldaar woont. Hij was vroeger militair bij het KNIL De gearresteerde zal voor onderzoek naar Djakarta worden ge zonden. Ter gedachtenis aan de Deense pre dikant-dichter Kaj Munk, die tien jaar geleden, in de nacht van 4 op 5 Ja nuari 1944, bij Silkeborg in Jutland als verzetsstrijder een slachtoffer van de Duitse Gestapo werd, is op de plek waar hij viel, een granieten kruis opgericht.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5