Vervolg stadsnieuws Wat de theaters brengen Nieuws uit Heiloo De Julianaschool vierde feest LAATSTE NIEUWS STEREL WECHGELA AR Zakensucces TREIN UIT RAILS GELOPEN Storm eiste zeven doden Russen excelleerden op 500 meter Tulpen-rallye 1954 26 April-2 Mei Emigranten! HESTA. CRANS CO REX THEATER De man, die zij begeerden CINEMA AMERICAN Schattige vrouwtjes JOURNAALS HARMONIE THEATER Konvooi voor Malta VICTORIA THEATER Susanne Lichte zaken Bergen Dinsdag vergadering van VVV-atdelingen Langedijk Jaarvergadering K.A.B. Veertig belangstellenden Aanrijding liep goed af Charmant programma nam aller harten voor zich in Laatste expositiedag Anthony van Kampen voor Schola Publica Geslaagde contactavond Jeugd en Muziek op B.B.-avond Oranjefeest-comite begon met voorbereidingen BURGERLIJKE STAND Correspondentschap Heiloo De Rijp EHBO-diploma's werden uitgereikt Cra/t Bevolking verminderde MARKTBERICHTEN BEKENDMAKING ZATERDAG 16 JANUARI 1954 Na een vrij kort voorprogramma, dat vnl. wordt ingenomen met Nederlands en wereldnieuws, brengt het Rex-thea- ter ditmaal de Duitse film „Illusion in Moll", waaraan de uitbrengers van deze rolprent in ons land de titel „De man, die zij begeerden" hebben gege- ven. Een titel, die wel zo gesteld is, dat hij bij het publiek de fantasie prikkelt, doch waarbij wij ons afvra gen of men wel juist heeft gehandeld. Hoewel de betiteling een hoofdstuk apart vormt, menen wij dat toch voor komen moet worden, dat men bij de woordkeus dikwijls in sterkere mate dan ditmaal het geval was afzakt naar de grens van de ongezonde gedach- tensfeer. Illusion in Moll is een prima speelfilm, waarin het oude motief wordt uitgewerkt, waarbij een nog vrij jonge, aantrekkelijke weduwe kort na de dood van haar man verward raakt in de charmes van een man, die in wezen een egoïst is en gezin en ver leden van de vrouw in moeilijkheden brengt ten koste van zijn eigen stre ven. De vrouw, Maria Alsbacher ge speeld door Sybille Schmitz, wordt na de dood van haar veel oudere echt genoot gesteld voor de taak alleen het luxe hotel in het Beierse bergen- en merengebied te leiden. De man, die zich ten doel stelt haar te trouwen, zeker meer nog in het bezit van het hotel te komen, is de bandleider Gi- dou (Maurice Teynac), die aanvan kelijk als gast, doch later met zijn orkest in het hotel verschijnt. De op zet van Gidou gelukt. Maria Alsbacher verwaarloost het hotel en haar kinde ren. Haar dochter Dorothy, die ook „weg" was van Gidou werd naar el ders gezonden, doch de negentien jarige Paul, die zoveel mogelijk de hotelplichten van zijn moeder waar neemt, lijdt sterk onder haar gedrag. Zijn verloofde Lydia Bauer (Hilde- gard Knef), die Gidou's praktijken door heeft, steunt hem in alle opzich ten om de strijd voor het behoud van het gezinsgeluk te winnen. Snel vol gen de gebeurtenissen elkaar dan op. De ontdekking van Lydia's ongenees lijke ziekte; de reis van Maria en Gi dou naar Wenen waar zij in het hu welijk treden; Lydia, die het paar na reist en zich opofferen wil om Gidou te ontmaskeren en het geluk van het gezin Alsbacher te redden. Het gegeven is zo verwerkt, dat het de toeschouwer inderdaad van het begin tot het eind weet te boeien en in zekere zin ook van een waarschu wend gehalte. De jonge Duitse actrice Hildegard Knef, die men ook kent van de film ,,'s Nachts langs de weg", geeft ook nu weer blijk van zeer goede spelkwaliteiten. De veel oudere Sybille Schmitz blijkt haar vak nog uitstekend te verstaan. Ook op het spel van Hardy Krüger als Paul Alsbacher moet wor den gewezen. Het is een aantrekkelijke titel die het hoofdnummer in de Cinéma draagt. Het is een echt Franse film, ondeugend en luchtig en ook soms wat hard. Maar toch is er een toon van ernst of van tragiek aanwezig, zoals b.v. in de geschiedenis van Denise (uitstekend vertolkt door de bekende Edwige Feuillère). Ook de rol van Christiane trekt bijzonder de aandacht door het spel van Danielle Darrieux, één der beste filmactrices van Frankrijk. De jonge held in deze film te midden van zovele attractieve vrouwen is André Noblet, op uitne mende wijze vertolkt door Daniël Ge- lin. Niet alleen door de wijze waarop hij zich beweegt temidden van de attractieve vrouwtjes, maar ook door zijn beheerst samenspel. Aardig is de jeugdige Antonella Lualdi als de jon ge Catherine. Al speelt de frivoliteit een grote rol in deze door Christian- Jaque geregisseerde film, toch is er ook een hulde aan het Franse gezin in aanwezig. Het vlotte tempo komt de film zeer ten goede. Het Nederlands nieuws begint met enkele aardige opnamen van de aan komst van koningin Juliana en prins Bernhard bij het paleis te Amsterdam voor de traditionele nieuwjaarsreceptie van onze vorstin. Het studentenorkest, dat een tournee door het land gaat maken ten bate van het studentensanatorium, repeteerde in Bergen. Honderden en nog eens honderden meeuwen zoeken in de winter ook de Haagse binnenstad op. Van de koudegolf, die over Europa trok, kreeg ook ons land een vleugje. In het Oosten van het land werden enkele hardrijderijen gehou den, maar weldra kwam weer de dooi. Het wereldnieuws doet ons weer de jongste stormen herinneren, die o.a. voor de Duitse Noordwestkust een Griekse tanker in moeilijkheden brach ten. Niet in jaquet maar in het witte costuum „van het volk" bereidde de menigte in Manilla de nieuwe presi dent van de Philippijnen een daveren de ontvangst. Een andere president trad ook voor de lens. Het was Eisen hower, toen hij voor het Amerikaanse Congres zijn eerste officiële boodschap over de toestand van het land uitsprak. Van geheel andere aard weer waren de opnamen, die flitsen toonden van het bezoek van het Engelse koninklijke paar aan Nieuw-Zeeland, waarbij de Maori's hun indrukwekkende dansen uitvoerden. Tenslotte keerden we weer naar Europa terug om te zien hoe en kele koelbloedige mannen de koude trotseerden door een snelheidsrace te houden in het water van de Maas bij Luik. In Gaumont's wereldnieuws in de Harmonie ziet men o.a. opnamen van een in een sneeuwstorm verongelukt RAF-vliegtuig, de traditionele jaarrede van president Eisenhower en het be zoek van de Britse Koninklijke familie aan Nieuw-Zeeland. Dr Konrad Ade nauer brengt een bezoek aan kamp Friedland waar hij een aantal juist uit krijgsgevangenschap teruggekeerde Duitsers toespreekt en een enthousias te menigte op de Philippijnen brengt hulde aan haar nieuw gekozen presi dent Een klein gedeelte van de Tweede wereldoorlog herleeft deze week in de Harmonie. Het is de strijd om het strategisch zo belangrijke eiland Malta in de Middellandse Zee, belangrijk als basis op de weg naar Cairo, de stad waarheen Rommel's troepenmacht tracht door te breken. Voor deze door braak zijn echter voorraden nodig en deze moeten van Italië uit worden aangevoerd. „Konvooi naar Malta" laat de strijd van een betrekkelijk kleine groep En gelsen zien tegen de steeds weerkeren de luchtaanvallen. Luitenant-vlieger Peter Ross, van de fotoverkenningsdienst, die toevaliig op Malta verzeild raakt, wordt ingescha keld bij het verkenningswerk en ont dekt daarbij een belangrijk transport van voor de vijand zo belangrijke zweefvliegtuigen. Mede dank zij zijn optreden wordt het transport vernie tigd. Intussen wint hij de liefde van een der plotsters van het luchtmacht centrum en beiden willen zo spoedig mogelijk trouwen. Door toedoen van de moeder van het meisje zal het huwe lijk echter worden uitgesteld tot na de oorlog. Luitenant Ross keert echter van een der vluchten niet terug. „Konvooi naar Malta" staat zeker boven de andere oorlogsfilms, omdat hier niet uitsluitend sprake is van sensationele gevechten met daverend afweergeschut maar ook de nodige aandacht is besteed aan de houding die de Maltezers zelf innemen in deze moeilijke strijd. Vooraf o.a. een leerzaam filmpje uit drie delen bestaan; het werk in de Parijse groentenhallen, de door Noren uitgeoefende Kabeljauw visserij en de armoedige toestand in Joegoslavië. Het is waarlijk niet eenvoudig te be palen waar men moet beginnen met het steken van loftrompet over de Nordisk film Susanne. Het zou kun nen zijn bij de scherpe en gevoelige tekening van het milieu, zowel dat van bakker Drewes of hoteleigenaar Riis, als van de politiecommissaris Herfurth. Het zou bij de jonge regisseur Svend- sen kunnen zijn, die de karakters van dit verhaal met rake trekken voor ons neerzet, of bij die karakters zelf: de bakkersdochter Susanne in de eerste plaats, die men in de film ziet op groeien van een onhandig kleinsteeds meisje tot een rijpe vrouw, deblinde Hakon en zijn boze vader; Otto, de verwende rederszoon, de nietsnut, die Susanne wegneemt van Hakon en met haar trouwt. Het is vooral de feilloze uitbeelding, die Astrid Villaume van Susanne geeft die ons heeft getroffen. Een gave rol, vooral door de ontwik keling, die de actrice te zien geeft van het jonge meisje tot vrouw. Nobel is de figuur van de .blinde Hakon, die tenslotte Susanne doet beseffen, dat haar plaats is naast haar man, die zonder haar steun zeker ten gronde zal gaan. Een knappe film met een uitstekende vertolking door alle spe lers, geen enkele uitgezonderd. Volgens de berichten krijgt de Wilhelminalaan electrisch licht. Da's een daad waarmee de [vroedschap menigeen aan zich verplicht. Want het is met de verlichting Daar tot nu toe slecht gesteld En zo menig dameshartje Wordt daar vaak door angst [gekweld. Juist omdat het ziekenhuis en Huize Westerlicht daar ligt. Worden vaak te middernacht nog Schreden langs die weg gericht. Zou 't daarom niet wens'lijk wezen Dat men tot aan Westerlicht Met goed licht de weg verlichtte? 'k Weet, dat het veel zorg verlicht Onze zeven eeuwen oude Stad mag toch zo zoetjesaan Van de gaspit nu toch wel eens Op electra overgaan. En dan niet zo'n zuinig lichtje. Maar voor eens en altijd goed! Zodat men niet met 'n lantaarntje Naar 'n lantaarn zoeken moet. Alkmaar, dat zo goed bekend staat Op zo velerlei terrein, Mag, wat haar verlichting aan [gaat, Heus wel wat verlichter zijn. Daarom doet het deugd te weten Dat verand'ring is in 't zicht En, maakt 't soms de kas wat [lichter, 't Maakt de weg en 't loven licht! JABSON Op de gisteravond te Bergen gehou den bestuursvergadering van de WV is men overeengekomen de VW-afde- ling van Bergen aan Zee Dinsdag uit te nodigen op het gemeentehuis teneinde met ha r over verscheidene punten van gedachten te wisselen. LANGEDIJK. Tijdens een goed bezochte jaarvergadering van de Kath. Arbeidersbeweging aan de Langedijk heeft de voorzitter, de heer P. Stoop P.Z. de aanwezige leden opgewekt om de nodige activiteit te ontwikkelen. Hiertoe behoort volgens spr. ook, dat men de opgroeiende jeugd vertrouwt maakt met het organisatieleven. Ver der vroeg hij de aandacht voor de vrouwenbeweging in de KAB. De godsdienst plaatste spr. in het brand punt der belangstelling, daar deze de steun is gedurende het gehele leven. Daarnaast is het de culturele verhef fing van de arbeiders, waarnaar men streeft, waarbij de te geven cursussen een grote rol spelen. In het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Koenis. werd geklaagd over de geringe belangstelling op de ont wikkelingsavonden. „Herwonnen Le venskracht" droeg in 1953 f 877.18 af aan het hoofdbestuur voor de tbc-be- strijding. Uit de rekening van de pen ningmeester de heer P. Mul, bleek dat er een nadelig saldo was van f 115.90. De reserve is daardoor teruggelopen tot f 898 27. De begroting 1954 werd vast gesteld tot een bedrag van f 1603.85, met een post onvoorzien van f 141.10. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de heren P. Mul en Jac. Beentjes werden herkozen. De tweede feestavond van de Juliana ULO-school in dit jaar is heel genoege- lijk verlopen en het grote gezelschap van ouders en kennissen dat in de gym nastiekzaal opgepakt was, heeft genoten van een programma vol van onbezorg de vrolijkheid dat door de leerlingen en enkele oudere krachten met veel animo werd gebracht. Dergelijke jeugduitvoeringen, en zo was het ook weer met deze, zijn vaak zo charmant omdat er ongekunsteld gedeclameerd, gezongen en toneel gespeeld wordt en doordat het publiek mild en vergevensgezind blijkt als er fouten worden gemaakt. Het programma was, wij zouden haast zeggen gelukkig niet vlekkeloos en geamuseerd hebben wij gezien hoe men zich uit diverse netelige situaties redde of trachtte te redden. We heb ben genoten van de kwistige improvi saties die uit de regie weghuppelden tot grote schrik van de toeschouwers en medespelers tussen de coulissen. Maar ondanks die eigen fantasietjes raakte men het spoor niet bijster en kwam alles altijd weer op zijn pootjes terecht. Het hoogtepunt van deze avond was wel/ het zangspelletje van Hendrika van Tussenbroek „De geleende koeke- pan" waarin wij o.a. Nineke Kok, Wil- ma Vonk en Elly Koning tegen kwamen als schoenmakersvrouw, -man en jon gen en waarin we de populaire onderwij zer R. Hoekert die nog nooit een stap op het toneel heeft gezet zagen debu teren. En hoe! Zijn aspiraties om bij de Haagse Comedie te komen (zoals hij ons fluisterend meedeelde) mogen dan ietwat ongefundeerd zijn, zijn spel was kostelijk. Niet alleen in dit zangspelletje, dat boeide door zijn De tentoonstelling van Kunstnijver heid na 1900 in het Stedelijk Museum, Breedstraat, zal Zondagmiddag van 25 uur voor het laatst zijn geopend. Interessant werk zowel uit Nederland als uit Frankrijk, Engeland, Denemar ken, Zwitserland, enz. is hier te be wonderen, o.a. affiches, ceramiek, glas- naald- en weefkunst, enz., werk van de beste kunstenaars op dit gebied uit de laatste 50 jaar. Volgende week Vrijdag zal Anthony van Kampen voor Schola Publica ver tellen over zijn belevenissen tussen Eskimo's en lichtbeelden zullen het ge heel illustreren. lieftalligheid, maar ook in de sketch na de pauze waarin de heer Hoekert zich nog wat meer kon uitleven. Adri Hoekmeyer was in „De gestraf te inbreker" wat te links, de inbreker (Harry Lefleur) vonden wij wel heel erg gedwee, maar onovertroffen was de blèrende baby in dit stukje. De „klacht van de ULO-leerling" die zo beu van het werken is vonden wij een vrolijke overdrijving, het zang koortje zong wat te vlak en het jon gensnummer „Kracht en behendigheid" liet enkele verantwoorde prestaties zien. Het is niet te doen alle namen van de medewerkenden aan deze avond te noemen, maar wij willen gaarne een uitzondering maken voor mevrouw Hardijzer, die het zangspelletje instu deerde en op de piano begeleidde. De verloting in de pauze waarvoor tal rijke prijzen waren beschikbaar ge steld had een vlot verloop. Voor de contactavond, welke „Jeugd en Muziek" Vrijdavond ten huize van één harer begunstigers, de heer W. A. Barten, hield, bestond buitengewoon grote belangstelling. Dit kwam zeker niet in de laatste plaats door het in teressante programma. De componist Nico Schuyt uit Am sterdam hield een beschouwing over „De Schilderijententoonstelling" van Moussorgski. Dit boeiende stuk werd op langspeelplaten ten gehore ge bracht, eerst in de pianocompositie van Moussorgski en daarna in de or- chestratie van Ravel (1922). Na de pauze werden een drietal films vertoond, die achtereenvolgens behandelden de orgelbouw, waarbij een toccata van Bach weerklonk; de middeleeuwse beeldhouwkunst met illustrerende middeleeuwse muziek en tot slot de film: „Slaet op den trommdle", waarin leden van het Am sterdamse kamermuziekensemble hun instrumenten demonstreerden. Met een dankwoord werd de bij zonder goed geslaagde avond besloten. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN ALKMAAR: Ned. Herv. Evang. (ultg. van de Geref. Bond), Hofstraat, Donder dagavond 7.30 uur ds H. G. Abma, van Rotterdam. Gisteravond heeft de „Bescherming Burgerbevolking" een ernstige poging gedaan het corps hulpverleners uit te breiden door een propaganda-avond te houden in De Rustende Jager. Bij ont stentenis van de burgemeester, werd nu de bijeenkomst geopend door de heer Hauer, die er in zijn openings woord nog eens op wees, dat de rege ring geld en middelen beschikbaar stelde, om de bevolking tegen zich zelf en door zich zelf te beschermen. Daar voor is de activiteit nodig der gemeen telijke ingezetenen en spreker betreur de het daarom evenals hij dit reeds deed in de laatste raadsvergadering dat zich van de 11.000 ingezetenen nog geen 160 personen vrijwillig meidden. De kans is nog steeds groot, dat er een oorlog komt en ook bij nationale rampen de geschiedenis heeft dit bewezen kan samenwerking goede diensten bewijzen. De heer Hauer wek te daarom nog eens dringend op niet te blijven toekijken en zich op te ge ven voor een B.B.-functie. De film over de hulpverlening bij de Februari-ramp van 1953 toonde dui delijk, dat georganiseerde hulp dubbe le hulp is. Inspecteur Haverlag sprak een propagandistisch woord en wees er nog eens op dat de „Bescherming Burgerbevolking" onafhankelijk staat van elke militaire hulp. Ook liet hij uitkomen dat de zorg voor de vrijwil ligers uitstekend is geregeld. Tenslotte werden nog enkele vragen gesteld, die door de districtsleider, de heer Wil genburg, werden beantwoord. Er wa ren 40 belangstellenden. Dezer dagen kwam het comité tot viering van nationale- en Oranjefees ten bijeen tot het houden van bespre kingen voor de viering van de a.s. na tionale feestdagen. Er was slechts ge ringe belangstelling, hetgeen ongetwij feld gelegen heeft aan het feit, dat slechts geringe propaganda voor deze bijeenkomst is gemaakt. Door vertrek van de heer Jac. Wassenaar naar elders, werd de heer Maas bereid gevonden het penningmeesterschap op zich te nemen. De voorzitter, de heer Herm. Groot, en ook de heer Rommel, be dankten eveneens voor hun bestuurs functies. Als voorzitter werd gekozen de heer Aad Ham. In de plaats van de heer Rommel zal wederom iemand uit onderwijskringen worden aange zocht in het comité plaats te nemen. De heer K. Helder bracht de heer Groot dank voor de prettige wijze waarop hij steeds de belangen van het comité heeft behartigd. Geboren: Catharina M„ dv J. M. de Haan en Th. Koppers, Johanna W., zv. J. van Ammers en G. Molenaar; Né- nettë Th., dv C. de Jager en E. Slot; Frederik J. J., zv G. J. F. de Haas en E. M. J. Haker; Albertus E„ zv G. W. Oudhoff en A. J. Nijman: Wilhelmina E., dv P. A. Groot en A. M. Jannen; Emilia, ds. A. Jongerius en M. A. Bal vers. Getrouwd: J. Kerssens en G. Meijer; G. Visser en V. A. Stewart. Overleden: P. C. Ruiter, 54 jr; J. J. M. Bakker. 21 dagen: H. J. B Bohemen, 19 jr.; G. Volkers, 99 jr.; L. M. E. War broek, 75 jr. In verband met het feit, dat de heer P. van Mever, die de laatste maanden het correspondentschap van onze krant verzorgde, zijn militaire dienstplicht vervult, is de heer H. Pel wederom aangesteld als correspondent van ons blad. De verenigingssecretarissen ge lieven hun convocaties dus thans weder om te richten aan zijn adres: Schuine Hondsbosselaan 72, telefoon 4738. IVA-AVOND AFGELAST Gisteravond zou de heer Wiedijk ln het Dorpshuis spreken voor het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling. Daar de belangstelling te gering was werd de avond afgelast. Vanochtend omstreeks half tien ont stond op de kruising van de Westerweg en de Schuine Hondschbosselaan een aanrijding tussen de auto van de heer P. J. B. uit Heiloo en twee wielrijders. Doordat een fietsende arbeider van rechts komende zonder voldoende op het verkeer te letten de weg overstak moest de automobilist plotseling naar links uitwijken. De wielrijder kreeg hierbij nog een flinke tik. De auto reed vervolgens een aan de andere kant van de weg rijdende wijkverpleegster aan en deed dan nog een bakstenen tuin hekje sneuvelen. De aangereden perso nen liepen geen verwondingen van be lang op. Fietsen en auto werden licht beschadigd. Dezer dagen vond in café Blokdijk de uitreiking plaats van de diploma's aan de geslaagde leden van de afdeling De Rijp van de E.H.B.O. De voorzitter heette genodigden, bestuur en leden van harte welkom en spoorde de leden aan, na het behalen van het diploma, toch vooral ge trouw de oefenavonden bij te wonen. Hierna werden de diploma's onder een toepasselijk woord van de docent, dr J. G. Wegdam, uitgereikt. De geestelijke ad viseur, pastoor Holtkamp, dankte de do cent voor het mooie succes door hem behaald en feliciteerde de leden met het behaalde diploma. In tegenstelling tot het vorige jaar is in 1953 de bevolking dezer gemeente iets terug gelopen. De oorzaak hiervan is voor namelijk gelegen in het feit, dat de jong gehuwden veelal uit deze gemeente weg trekken in verband met werkzaamheden elders. In totaal werden n.l. 46 personen afgevoerd. Hiertegenover stond een ves tiging van 17 mannen en 19 vrouwen. Het geboorte-overschot bedroeg drie. In totaal werden 18 kinderen geboren en overleden 15 volwassenen. Uiteindelijk liep de bevolking derhalve in 1953 van 1197 tot 1190 inwoners terug. Het aan tal huwelijken, dat in de gemeente werd gesloten bedroeg 12, terwijl 1 echtschei ding werd ingeschreven. ALKMAAR, 15 Jan. Witlof A 36—48 en B 2036; rode kool 710; savoye kool 6,50; groene kool 10—11; spruitkool Ex tra 50, A 2145 en B 15—20; boeren kool 514,50; andijvie 25—57; rode bie ten 46,50; winterpeen 56; waspeen 10 24; uien 2—5; prei 89; selderie 10 11; peterselie 56,50; knolselderie 58; appels: Cox Orange Pippin K 1825, Present van Holland A 40 en H I 2229, Goudreinetten HI 2631, Zoete Renet HII 17 en Zoete Kroon 18; peren: Gie- ser Wildeman K 15, Winterlouwtje K10 12 en Winterjan HI 2032. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 16 Jan. 30.000 kg uien 7,10—8,30, grove 6-60—7.30 en drielingen 8—9,79; 66.000 kg rode kool A 79,10 en B 6; 12.500 kg groene kool 10,7017; 41.000 kg gele kool A 6.50—7.60; 62.000 kg witte kool 5,50; 2300 kg witlof IB 35—72 en II B 28—35; 3000 kg bieten A 55,30 en B 4; 1700 kg peen C 55,70; 900 kg spruiten 15 28. Doorgedraaid: 10.000 kg rode kool, 37.000 kg gele kool en 38.000 kg witte kool. NOORDSCHARWOUDE. 16 Januari. 31.000 kg uien 7,608,20, grove 6,30 7,20 en drielingen 910; 3600 kg bieten A 5,30—5,50 en B 4—4,10; 2000 kg peen B 5 en C 55,40; 55.000 kg rode kool A 7—8,70 en B 6; 10.000 kg gele kool 6,507,80; 4200 kg groene kool 7,30 11-90; 83.000 kg Deense witte kool 5.50. Doorgedraaid: 21.000 kg Deense witte kool, 36.000 kg rode kool en 5000 kg gele kool. (Ongecorrigeerd) Vanochtend is op de Bergeroverweg een electrische trein ontspoord. Nadat het eerste truekstel van de voorste wa gen de wissel gepasseerd was, werd deze door de seinhuiswachter omge gooid met het gevolg, dat het achtersts stel de andere kant opging en de wa gen uit de rails liep. De wagenbestuur der treft geen schuld. Bij het ter perse gaan van dit num mer was de overweg nog geblokkeerd. Vier personen zijn sedert Vrijdag ochtend in Groot-Brittannië om het le ven gekomen tengevolge van de storm. Tientallen werden gewond. In bepaal de gebieden, in het bijzonder in Schot land, bereikte de storm een snelheid van ruim 150 km per uur. Er werden talloze huizen beschadigd. Bomen ont worteld en telefoonlijnen verbroken. Het Britse ministerie van Luchtvaart voorspelde, dat de storm niet voor he denmiddag zou afnemen. In het centrum van Hannover zijn door het instorten van twee huizen door de hevige storm die sedert Vrij dagavond over West-Duitsland waaide, drie personen om het leven gekomen. In het eerste huis, dat half afgebouwd was, woonden een man en vrouw met een kind. De vrouw kwam om het le ven, de man werd zwaar gewond en het kind bleef ongedeerd. In het andere, een pas voltooid huis van drie etalages, kwamen twee personen om het leven en werden twee gewond. De uitslagen van de 500 meter voor de wereldkampioenschappen in het hardrijden te Sappore luiden: 1. Grishin (Rusland) 44.1 sec.; 2 Ser- gejev (Rusland) 44,3 sec.; 3 Takabayashi (Japan) 45.1 sec.; 4 Toivo Salonen (Fin land; en Boris Shilkov (Rusland) bei- dsa 45.5 sec.; 6 Sakunenko (Rusland) 4S sec.; 7 Merkulov (Rusland; 46.5 sec.; 11 Ivar Martinsen (Noorwegen; 46.9 9 Sigge Ericsson (Zweden; en Oleg Goncharenko (Rusland) beiden 46.8 sec.; 11 Ivar Martinsen Noorwegen) 46.9 sec.; 12 Asazaka (Japan; en Sho Yun Shik (Korea) beiden 47.4 sec.; 14 Gun nar Stroem (Zweden) 47.5 sec.; 15 Hjal- mar Andersen (Noorwegen) 47.8 sec.; 16 Gomi (Japan) 48.3 sec.; 17 Asplund (Zweden) cn Chon Yong (Korea) beiden 48.5; 19 Lee Toe Sin (Korea) 48.9 sec. De zesde internationale Tulpen- rallye van de R.A.C.-West wordt ge houden in de week van 26 April2 Mei. Gestart zal worden uit 7 plaatsen, te weten: Bern, Brussel, Den Haag, Hamburg, Londen, München en Parijs. Van deze plaatsen uit leiden de zo genaamde aanlooproutes, die elk circa 500 km lang zijn, naar de Nuerburg- ring, waar de door alle deelnemers te volgen gemeenschappelijke route van 2850 km begint. Ook dit jaar zal de Tulpen-rallye weer een aantal klassementsproeven en speciale etappes omvatten, terwijl aan het slot (op Koninginnedag, 30 April) de befaamde races op het cir cuit van Zandvoort, waar de best- geplaatste rijders uit de diverse klas sen elkaar bekampen, weer op het programma staan. De gemeenschappelijke route is uit gezet over het parcours Nuerburgring, Saarbrücken, Belfort, St. Claude, Champagnole, Chambery, Valence, Bourg-en-bresse, Belfort, Luxemburg, Eindhoven, Noordwijk aan Zee, waar de deelnemers op Woensdagmiddag, 28 April, aankomen. Het reglement kan worden aangevraagd bij het secreta riaat der R.A.C.-West. Electro-Technische Industrie N.V. te Zaandam vraagt voor Noord-Holland en omstreken 9 VOLSLAGEN EN AANKOMENDE SCHAKELBORDMONTEURS Q ELECTRO-MONTEURS voor scheepslnstallaties ELECTRO-MONTEURS voor landfnstallaties Mondelinge en schriftelijke sollicitaties te rich ten aan ons Hoofdkantoor, OOSTZIJDE 25 - ZAANDAM. 'T BLEEK VELE KEREN ZIT 'M IN REGELMATIG ADVERTEREN regelen naar alle werelddelen. EXPEDITIE-ASSURANTIE Huisbezoek op aanvrage, ook 's avonds AMSTERDAM Damrak 83, Tel. 49550 ALKMAAR Rltsevnort 10 Tel 5950 HF.VERSTIM .«Gravel.weg 49c. Tel 559S UTRECHT Voorstraat 52. Tel. 19585 "s-GRAVENHAGE Plein 22a, Tel. 184250 HAARLEM Wagenweg 30, Tel. 1255S LEIDEN Nieuwe Rijn 7, Tel. 30270 ZAANDAM Stationsstr. 53. Tel. 472f Het bestuur der VEILINGVERENIGING „BANGERT OMSTREKEN" te ZWAAG maakt hiermede bekend, dat met ingang van WOENSDAG 27 JANUARI 1954, voortaan iedere Woensdag, des middags 2 uur BLOKVEILING zal worden gehouden van UIEN EN PEEN. Aanvoer vóór 12 uur. HET BESTUUR

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 10