EHS vocht met alle middelen om nederlaag te voorkomen Beverwijk mocht tevreden zijn met gelijk spel tegen HSV Schagen liep vrij gemakkelijk over Limmen heen (4-1) Door verkeerde tactiek liet DAW een punt aan HPC Gelijkspel voor Jong-Holland ondanks overwicht Egmondia liet Uitgeest zich niet door verrassen Toch wonnen Alkmaarse Boys verdiend met 3-0 LAATSTE NIEUWS Van de Noordhollandse velden Weerloos Alcmaria werd met 3-1 door Vitesse verslagen Voetbal-vandalen bezochten Alkmaar Scheidsrechter stuurde speler van het veld Wieringerwaard ook tegen LSVV weer schotloos Gasten hadden tekort aan geestdrift Penalty bracht uitkomst voor gastheren Linksbuiten Wit: weer een hattrick Oudesluis bood DTS kranig weerstand Bergen was kansloos tegen Zaanse Boys Zaanlandia maakte geen fouten tegen Alkmaar Zeevogels sneuvelde tegen ODIZ (1-5) Numerieke meerderheid werd niet uitgebuit Drie kinderen bij brand omgekomen Fanfani geslaagd Weer vier ponten te Velsen Drie gewonden aan boort Talrijke aanvallen bleven onproductief Egmondia liet zich niet verrassen Tegenwind geen beletsel voor gastheren Nieuwe Niedorp door Vrone verslagen MAANDAG 18 JANUARI 1954 Voor zover ons bekend speelde EHS gistermiddag voor de eerste maal te Alkmaar. Wat ons betreft zal bet ook de laatste maal zijn ge weest, want de manier waarop enkelen van de Haarlemmers zicb meen den te moeten misdragen was meer meer dan ergerlijk. Het werd ten slotte zó erg, dat de scheidsrechter, die kennelijk heeft geprobeerd met 22 spelers te beginnen en te eindigen, rechtsback Van der Eyckhof naar de kleedkamer stuurde. Na afloop van de wedstrijd, welke met 30 door Alkmaarse Boys werd gewonnen, groepten tientallen bezoe kers rond de kleedkamers. De gemoederen waren zó verhit en wij kunnen dat gemakkelijk begrijpen dat er maar een klein vonkje nodig was geweest om die groep verbolgen Alkmaarders in vuur en vlam te zetten. Gelukkig is dat niet gebeurd. Wieringerwaard brengt er deze competitie weinig van terecht. De situatie begint zelfs precair te worden voor de roodbroeken en hun penning, meester is ook geen blij man meer. De nederlagen drukken ie belangstelling, er komt voortdurend minder publiek. Ook in de thuiswedstrijd tegen LSVV was er op twee fronten ma laise. De bewoners van de koolstreek moesten zich het overgrote deel van de wedstrijd tot verdedigen bepalen, maar hun twee doelpunten gevolgen van fatale fouten in de roodwitte de fensie waren voldoende voor de twee punten. De Langedijkers hadden eerste de ruimste wind, maar Wierin gerwaard liet zich niet terstond terug dringen. Toch profiteerde Van Leeu wen in de twintigste minuut van een misverstand; hij vond het doel leeg, orada Van Balen was uitgelopen (01). Het antwoord van de thuisclub kwam prompt. Na een goede combi natie met Winkel loste Oostindiër een hard schot, dat Schrijver te machtig bleek (11). De roodbroeken bleven sterker, maar vergaten de meest kin derlijke kansen in treffers om te zet ten. Het doelpunt kwam aan de an_ dere zijde: een vrije trap bracht de bal bij midvoor Leek, de Wieringerwaar- der achterhoede meende, dat er van buitenspel sprake was en toen kon Van Balen er ook niets meer aan doen (12). De tweede helft? Bijzonder weinig van te vertellen. De roodbroeken wa ren voortdurend veel sterker, maar verknoeiden voor doel alles. Al dient te worden gezegd, dat oolj: doelman Schrijver in vele moeilijke situaties voor LSVV uitkomst bracht. Hij deed dat correct tot aan het eindsignaal. Als wij beweren dat verschillende spelers van EHS zich hebben misdra gen staan wij niet alleen. Een van de voorhoedespelers van deze club liep, nog voordat de scheidsrechter had in gegrepen het veld uit en zei toen wij naar de reden vroegen„Denk je dat ik met zo'n zoodje wil samen spelen?". Deze verklaring van een Haarlemmer die de kleuren van EHS om zijn schou ders droeg spreekt voor zichzelf en wij behoeven daar verder niets meer aan toe te voegen. Het is geen fraaie wedstrijd gewor den. Dat kon ook niet. De stormachti ge wind stond van doel tot doel en het gladde veld was een tweede handicap. De Boys-verdediging speelde de bal, toen men in de eerste helft met de wind in de rug speelde, telkens weer te hard naar voren. De verdedi ging van EHS, die in deze periode hoogstens fors maar bepaald nog niet unfair speelde, had dan ook geen moei te om zich staande te houden. Pas in het laatste kwartier van de eerste helft werd het anders. De druk van Alkmaarse Boys werd groter en daar mee schakelde EHS op een ander sy steem over. De bezoekers konden daarmee echter niet verhinderen dat Cor Snijders, nadat Henk de Graaf de bal keihard tegen de lat had geschoten, Alkmaarse Boys de leiding bezorgde. Die kleine voorsprong scheen, toen men in de tweede helft tegen de wind moest optornen, te klein om een over winning te kunnen behalen. Verder dan enkele verre maar wel gevaarlijke schoten kon EHS het echter niet bren gen. Alkmaarse Boys hield, na een zwak begin in de tweede helft, de bal laag langs de grond, er werd - gezien de omstandigheden - behoorlijk ge combineerd. Met nog ongeveer twintig minuten te spelen, nadat een hagelbui tevergeefs had getracht de verhitte EHS-gemoederde wat af te koelen, scoorde Snijders uit een langdurige doelworsteling zijn tweede doelpunt. Even daarvoor dachten wij De Flier reeds een doelpunt te zien maken, maar hij werd op banale wijze in het strafschopgebied genomen. Dat ge beurde later nog eens, maar toen vond de scheidsrechter dat de maat vol was, hij kende een penalty toe en stuurde de rechtsback uit het veld. Henk de Graaf schoot vanaf de elfmeterstip feilloos het derde doelpunt voor Alk maarse Boys in de touwen. (Van onze correspondent te Castricum Er stonden gistermiddag meer Alk maarders dan Castricummers te hui veren rond het Vïtesse-terrein waar de storm vrij spel had en de sneeuw en hagelbuien rond het middaguur het veld hadden doorweekt. De Alkmaarse gasten hebben echter weinig plezier beleefd van hun bezoek. Vol goede moed waren zij naar Castricum geko men en daar scheen reden voor te zijn. Alcmaria speelde fris van de lever, was zeker tegen Vitesse opgewassen en na twintig minuten schraagde mid voor Wielinga de hoop op een Alk maarse zege met een listig doelpunt. Vitesse was dan ook dolblij met het cadeautje, dat linksback Paulissen zijn gastheren nog voor de rust hoffelijk (Van onze correspondent te Beverwijk) In een slecht gespeelde wedstrijd heelt kampioenscandidaat Beverwijk een punt moeten afstaan aan HSV. Het spel van Beverwijk vermocht deze middag geenszins aanspraak ma ken op dat van een pretendent voor de titel. Daarvoor werd er veel te mat en te doorzichtig gespeeld. Na de twee wedstrijden tegen de kopploegen DEM en Zaandijk volgde hier kennelijk de terugslag. Boven dien maakte de dwars over het veld staande storm goed voetbal onmoge lijk. Hiervoor waren de eisen, die aan de technische capaciteiten van de spe lers gesteld werden, nu eenmaal te hoog. Wat het veldspel betreft, dit was van Beverwijk beter dan van HSV. De Wijkers vergaten echter een voorname factor en dat was het schie ten. Zo kon het gebeuren, dat HSV veel gevaarlijker kon zijn. omdat men daar wel schoot. Beverwijk startte met een invaller voor v. Lint, nl. de Ruyter. Ongetwijfeld was dit een ver zwakking. De Ruyter is nu eenmaal geen buitenspeler. Beverwijk kwam het eerst in de aanval en doelman Apeldoorn mocht' zich al dadelijk war men aan harde schoten van Springer en Minnebo. Het ging hem echter goed af. Bij een HSV-uitval werd bijna een doelpunt gescoord. Toen Steenvoorde een hoge bal verkeerd beoordeelde, kwam Bugter vrij voor Raap. Deze stopte het van dichtbij ingeschoten schot echter fraai. In de tweede helft toen Beverwijk iets het stormvoordeel genoot was het juist HSV, dat door een onverzettelijke werklust en een geweldig enthousiasme veel gevaar lijker was en toen Steenvoorde dan ook aarzelde met wegwerken, was M. Kosters er snel bij om dit uit te bui ten (0—1). HSV bleef aanvaller. Als Raaf niet in grootse vorm was ge weest dan zouden er meer HSV-goals gevolgd zijn. Op fraaie wijze dook en ranselde hij er schoten van Bugter, de gebroeders Koster en Haanraads uit. de Ruyter bracht wel enige verbete ring, maar door te weinig doorzettings vermogen toch geen werkelijk gevaar. De meeste duels werden dan ook dooi HSV gewonnen. Een goede kans op een doelpunt ontging Beverwijk, toen Kraakman in het strafschopgebied de bal met beide handen opving. Even later wilde de arbiter dit blijkbaar goed maken, want toen Minnebo wat al te hardhandig van de bal gelopen werd, gaf hij wel een strafschop. O.i. was dit wel te zwaar gestraft. Sprin ger schoot toen de gelijkmaker in. Nog even viel Beverwijk aan, maar even later was het weer HSV, dat het initiatief nam en het Raap in deze slotphase nog danig lastig maakte. Zo kon Beverwijk dan ook best tevreden zijn met deze puntenverdeling. aanbood. Hij speelde te zacht en te on zuiver op doelman Kooy terug en hier van profiteerde de Vitesse-linksbuiten Duin. De stand 11 bood echter nog alle mogelijkheden en tijdens de pau ze was er dan ook geen pessimistische Alkmaarder te vinden. In de tweede helft met de schuin over het veld staande wind in de rug zou het vonnis over Vitesse worden geveld, De blauwhemden voelden er echter niets voor als lammeren ter slachtbank te worden geleid. Tegen over het windvoordeel voor Alcmaria Victrix stelden zij thans het machtige wapen der geestdrift. Onvermoeibaar tornden de Castricummers tegen de wind op en terwijl de voorhoede der gasten bij voorbaat haar kansen in een peuterig, futloos kort spelletje om zeep bracht, flitsten de heide vleugel spelers van Vitesse Twirk en Duin langs de lijn. Frank en vrij als bestaan er geen dekkingsregels, welke men niet straffeloos kan overtreden, konden zij de bal bij herhaling vrij spelen en in de doelmond prikken. Deze vrijheid, - een grove fout van de beide Alcmaria- backs - kwam de gasten duur te staan. Eerst trok Twirk de bal scherp voor het doel waar Duin klaar stond om de thuisclub de leiding te geven en kort daarna schoot Stuifbergen na een combinatie tussen Duin en Valk in de roos. Voor een wanhoopsoffensief was het toen reeds te laat. De Vitesse-de- fensie was hermetisch gesloten en zelfs een minder hechte verdediging zou de ze niet-gedisponeerde aanvalslinie, voor wie de modder een onverkomen- lijk struikelblok bleek, gemakkelijk in toom gehouden hebben. (Van onze correspondent in Schagen) Op het gladde, af en toe door hagel en sneeuwbuien gegeselde Schagen-ter- rein is Limmen gistermiddag kansloos ten onder gegaan tegen een Schagenploeg, die vooral in de tweede helft wenste te bewijzen, dat het dieptepunt achter de rug is. De met drie invallers spelende gasten (Weijers, Van Wonderen en doel man Haanraads ontbraken) konden maar zelden gevaarlijk worden en Schagien bouwde zeer regelmatig aan een ruim verdiende zege. De geelzwarten startten met de wind in de rug, maar in deze eerste periode verdedigde Limmen zich koel. Rietveld, Nuijens, spil Groot en in laatste instan tie doelman Zeeman ruimden voortreffe lijk op en gingen pas tien minuten voor de thee op de knieën, toen linksbuiten Wit een doorschietend balletje achter- Oudesluis heeft gistermiddag DTS kra nig tegenstand geboden en lang is de strijd volkomen open geweest. In de eer ste helft hadden de zwartjes de wind in de rug en was er sprake van een vlotte, gelijkopgaande strijd. Voor beide doelen ontstonden behoorlijke kansen, die echter ongebruikt bleven. Oudesluis zette de tweede helft voortreffelijk in. Het was na tien minuten Slikker, die Van der Hoven tot capitulatie dwong, maar DTS' antwoord liet niet lang op zich wachten: een corner van De Waard bracht de bal op het hoofd van Van Dort en die vond de juiste richting (1-1). Daar na begon DTS aan de zege te bouwen. De Langedijkers hadden het beste van het spel. Rechtsbuiten De Jager zorgde een kwartier voor tijd voor 1-2 en De Waard bracht de punten in veiligheid haalde. Zijn kogel, voorlangs Zeeman via de paal in het net, was niet te grijpen. Juist voor de rust wipte rechtsbuiten Van der Oord de bal over de hele naar rechts getrokken Limmen-defensie voor de voe ten van Wit en dat betekende 2-0. Schagen vond na de rust de juiste tactiek: aanvallen. Terwijl Limmen nau welijks tot Schuit was doorgedrongen, gleed na een goed kwartier Wit met grote stappen langs de oranje-witte de fensie. Zeeman stond te ver voor zijn doel om een hattrick te voorkomen (3-0). Wel kwam Limmen in de 25e minuut via een door Bakker ineens ingeknalde vrije trap even terug, maar méér stond Schagen niet toe. De laatste periode was geheel voor Schagen. Kort voor tijd brak Schoorl door, Zeeman sloeg de bal voor dc voeten van Winkel en zo werd het 4-1. (Van onze correspondent te Zaandam) Met de felle wind in de rug, ont ketende Zaanse Boys van het .begin af een fel offensief op het Bergen-doel, maar daar het spel te kort werd ge houden, bleven doelpunten voorlopig uit. Door ver opdringen werd Bergen ge heel ingesloten, waardoor de voorhoe de van Zaanse Boys geen ruimte kreeg om het spel te ontplooien. Het gelukte tenslotte aan IJzendoorn met een strak schot, zijn club de lei ding te bezorgen, maar hoe er verder ook werd gezwoegd de Bergen-achter- hoede wist stand te houden. Zagen de Zaanse Boys-supporters de tweede helft donker in, de spelers dachten er anders over want tegen de storm in, werd de Bergen-achterhoede met goed laag gehouden open spel, volkomen uit positie gespeeld. ,Uit één van deze aanvallen scoorde Smit het tweede doelpunt op uitste kende wijze. Een fel offensief van Bergen volgde hierop, maar de achterhoede van de gastheren was op haar post en liet geen steek vallen. Nadat Zaanse Boys zich weer wat had losgemaakt kogelde IJzendoorn hard in waarmee de zege werd veilig ge steld. (Van onze correspondent te Zaandam) Zanlandia was mede door het wind- voordeel meteen in de aanval en toen na vijf minuten spelen een Alkmaar-back grandioos over de bal trapte, was Groo- tes er dadelijk bij om de bal in het Alk maarse doel te deponeren. Vlak daarop kregen de Zaankanters een strafschop toegewezen, welke straf ons wel iets te zwaar leek. Glandorf wist deze kans ech ter niet te benutten. De Zaanlandia-aan- val was zeer actief en toen Grootes de bal ineens op zijn schoen nam passeerde hij de Alkmaar-keeper kansloos, 2-0. De bal laag langs de grond spelend steven den de groen-witte Alkmaarders op het Zaanse doel af, maar mede door het re solute ingrijpen van de Zaanlandia-ver- dedigers ontstond weinig gevaar. Aan de andere kant wist de Alkmaarse verdedi ging met kunst en vliegwerk stand te houden. Na de thee waren de rollen om gedraaid. Nu trok Alkmaar herhaaldelijk ten aanval en noteerden we slechts spo radisch aanvallen van Zaanlandia. Toch waren die enkele aanvallen gevaarlijker dan die van Alkmaar en vijf minuten voor het eindsignal was het de hoog op springende Glandorf, die met een kopbal de Alkmaar-keeper voor de vderde maal het nakijken gaf. Bij Zeevogels speelde voor het eerst in deze competitie aanvoerder Huiberts weer mee. Hij heeft in de wedstrijd te gen Odiz zijn club echter niet voor een zware nederlaag kunnen behoeden. Het spel van Odiz ligt Zeevogels nu eenmaal niet. Toch zag het er bij het ingaan van de rust niet slecht voor Zeevogels uit. Ondanks de medewerking van de storm, hadden de Zaandammers slechts eenmaal succes geboekt (0-1) en na rust kreeg Zeevogels deze geduchte bondgenoot mee. Het kwam echter heel anders uit. Odiz paste zich uitstekend aan en had door Van der Bijl het eerst weer succes (0-2). V/el kwam Zeevogels door Ligthart, an ders linksback, nu midvoor, nog op 1-2, maar daarna nam Odiz het spel in han den. Nog driemaal scoorden de Zaan dammers, waar Zeevogels niets tegen over wist te stellen. Zo werd het onver wacht een fikse 5-1 zege voor Odiz. DAW heeft gistermorgen, in een ste vige maar faire wedstrijd, tegen HPC een gelijk spel behaald. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat de Alkmaar ders een gemakkelijke overwinning tegemoet gingen. Reeds na enkele mi nuten bracht Hans van der Horst de HPC-goalie zo in het nauw, dat de hal over de doellijn belandde en kort daar op scoorde Andre Slikker, op fraaie wijze het tweede doelpunt. Met die twee doelpunten had DAW voorlopig al zijn kruit verschoten. Uit een corner probeerde Van der Horst de bal voor Boxem te plaatsen. Dat ge beurde niet zuiver en bovendien rea geerde Boxem te laat, zodat HPC de aanval kon overnemen. Uit deze aan val verkleinde Geurtsen de achter stand. In de tweede helft, toen HPC het doel aan de ondiepe zijde verde digde, bracht Prins de partijen spoedig op gelijke voet. Een .door Boxem in gezette aanval legde de basis voor het derde doelpunt van de Alkmaarders. Van der Horst zorgde voor de afwer king. Een paar defensieve blunders stelden HPC in de* gelegenheid ander maal gelijk te maken. Toch zou DAW de wedstrijd nog bijna gewonnen heb ben. Met nog vier minuten te spelen mocht Van der Horst een strafworp ne men en moest een HPC-er naar de kant verhuizen. De doelman van HPC stopte het onzuiver geplaatste schot van Van der Horst en tevergeefs poog den daarna de zes DAW-ers in het veld de vijf overgebleven HPC-ers tot capituleren te dwingen. Niet omdat de gasten zo voorbeeldig speelden toen zij numeriek in de minderheid waren, maar omdat DAW een volkomen ver keerde tactiek volgde. In plaats van te zorgen met een man meer in de aan val te komen, ging men de verdedi ging versterken. Het gevolg was, dat de middenvoor van HPC twee bewakers kreeg en in de voorhoede van DAW geen enkele speler vrij kon komen. Het werd dan ook een gelijk spel, een uit slag. welke DAW aan zichzelf heeft te wijten. De DAW-dames behaalden een ge makkelijke 9-0 overwinning op het team van Waterlelies 2. Het was een nietszeggende zege, want de Zaanse meisjes beschikten noch over balcon- tröle, noch over voldoende zwemcapa- citeiten. Het tweede heren-zevental kreeg met 6-1 klop van Kroosduikers. Deze Westzaanse ploeg speelde beter dan wij hadden verwacht. Vrijwel de gehele wedstrijd werd een hoog tempo gespeeld, waartegen DAW niet was op gewassen. Weliswaar was de uitslag iets geflatteerd, maar ongetwijfeld was Kroosduikers verreweg de sterkste ploeg. In het Academisch Ziekenhuis te Groningen zijn twee kinderen over leden van de drie, die daar na een felle brand in levensgevaarlijke toe stand werden opgenomen. De drie thans overleden slachtoffertjes zijn de l'/a-jarige Jantje, de 6-jarige Grietje en de 3-jarige Wiert Kuiper. De toe stand van de 7-jarige Rennie is zeer ernstig. In Rome in officieel bekend gemaakt, dat de christendemocraat Amintore Fanfani er in is geslaagd een nieuwe Italiaanse regering te vormen. In zijn nieuwe centrumregering heeft hij zorgvuldig getracht een evenwicht te bereiken van de verschillende stro mingen in de christen-democratische partij. Zonder dat aan dit feit ook maar enigszins bekendheid was gegeven, is Maandagmorgen te Velsen wederom een vierde pont iii bedrijf gesteld. On getwijfeld is dit een zeer verheugend feit voor het wegverkeer, want in de afgelopen zomer heeft de ervaring ge leerd, dat men met vier ponten het verkeer vrijwel volledig baas kan blij ven en dat wachttijden slechts spora disch voorkomen. Bij nadere informatie werd medegedeeld, dat deze uitbreiding van het pontveer voorlopig zal blijven ge handhaafd. Zondag is de logger Concordia (de Kat wijk 26) te IJmuiden uit zee teruggekeerd met drie tamelijk zwaar gewonde leden der bemanning aan boord. Zij waren door een zware golf, die over het dek was geslagen, tegen de reling geworpen en hadden daarbij verwondingen aan de benen, en aan de borst opgelopen. De mannen, alle drie Katwijkers, zijn per ziekea-auto naar een ziekenhuis te Leiden overgebracht. Hoewel een sterker Jong-Holland de zege op W'GA steeds voor het grijpen heeft gehad, is het de Aïkmaarders niet gelukt de Amsterdammers op de knieën te krijgen. Ondanks een veld- overwicht stond Jong-HolJand hij de rust zelfs met 10 achter, al werd Het leidende Egmondia heeft zich Zondag niet door Uitgeest laten ver rassen, hoewel de 3-2 zege van de Eg- monders maar zeer benauwd was. Zaanlandia bleef in de buurt door een 3-0 overwinning op Alkmaar en ODIZ bond Zeevogels aan zijn zegekar. Bergen heeft het ook in de wedstrijd tegen Zaanse Boys niet tot een over winning kunnen brengen en Meervo- gels versloeg RCZ, zodat de stand thans als volgt luidt: Egmondia Zaanlandia Odiz Uitgeest RCZ Zaanse Boys Meervogels Berdos Zeevogels Alkmaar Bergen Vrone verbeterde in 1C zijn positie .floor een verdienstelijke overwinning 14 11 1 2 23 13 9 1 3 19 11 7 3 1 17 13 7 3 3 17 12 6 1 5 13 12 6 1 5 13 14 5 2 7 12 14 4 3 7 11 14 2 '4 8 8 13 3 1 9 7 12 0 2 10 'i (Van onze correspondent te Egmond) Op een veld vol plassen liet scheids, rechter Winter de wedstrijd Egmon diaUitgeest beginnen. Het merk waardige van deze wedstrijd, welke de gastheren met 32 wonnen, was, dat beide partijen tegen de wind in een verschillende tactiek toepasten en tegenwind het meeste presteerden. Uitgeest speelde met een versterkte verdediging en beperkte zich tot uit vallen. Daarmee hadden de gasten succes. Immers, voor de rust gelukte het Egmondia niet te scoren. Hoe de Egmonders ook beukten op de Uit- geester veste, succes bleef uit. Bij een snelle doorbraak daarentegen had Uitgeest 22 minuten voor de rust ge luk. Rechstbinnen Overtoom, afge zwenkt naar de rechtsbuitenplaats, schoot vanaf de vleugel in de uiterste hoek (01). Toen de rust met 01 aanbrak, gaven weinigen Egmondia nog een kans. Kennelijk hadden de Egmonders echter in de rust instruc ties gekregen. Deze tactiek lukte nog beter dan die van Uitgeest. Ondanks de storm trok zelfs de half-linie mee naar voren en zo speelde tegen ieders verwachting in het spel zich voor een belangrijk deel af op de helft van Uit_ geest. Na 12 minuten werd het inder daad uitstekende spel der Egmonders met een doelpunt beloond. Razendsnel ging de bal van voet tot voet tot linksbinnen Zwart zich in schietpositie bevond. Met een enorme kogel maakte hij de gelijkmaker. Een juweel van een doelpunt van Egmondia. Na een 12 8 2 2 18 14 8 2 4 18 12 7 1 4 15 14 6 3 5 15 12 6 2 4 14 13 5 4 4 14 14 4 6 4 14 13 5 3 5 13 12 3 4 5 10 12 2 2 8 6 12 1 1 10 3 op Nieuwe Niedorp, SRC struikelde over Kaagvogels en LSVV behield kam pioenskansen door Wieringerwaard te verslaan. WGW LSVV JVC Vios SRC Vrone Nieuwe Niedorp Kaagvogels Hugo Boys Wieringerwaard Randers De uitslagen luiden: IA: ZaanlandiaAlkmaar 3-0; Zaan se BoysBergen 3-0; EgmondiaUit geest 3-2; Meerv. ZRCZ 5-2; Zeevo gels—ODIZ 1-5. 1 C: W'waardLSVV 1-2; Kaagvogels —SRC 2-0; VroneN. Niedorp 3-2. 2A: WestzaanBeemster 7-1; PSCK Schermer 20. 2C: PettenDuinranders 1-3; Schoorl Hollandia T 0-2. Res. IB: GVO 2—WSV 3 1-4; KW 3—West-Frisia 3 4-0; USVU 2—Alkm. Boys 3 2-3. Junioren: FG: Egmondia b—DTS b 5-1. Adspiranten: C: Alcmaria b—ODIZ 4-0; KW bZaandijk b 0-2. H: UitgeestDTS 0-4. J: Foresters cAlkm. Boys c 1-1; Alcmaria e—Alkm. Boys d 0-1 (gest.) AA: Vitesse cAdelbert b 2-1. flitsende aanval langs de grond loste de rechtsbinnen van Egmondia een vliegend schot en het was 21. Slechts enkele ogenblikken later deed mid voor Zwanenburg hem dat na. Na deze schitterende doelpunten keek een ontgoocheld Uitgeest tegen een 31 achterstand aan. Bijna scoorde links buiten Zwaan zelfs nog een vierde doelpunt, maar de bal ketste buiten bereik van»de Uitgeester keeper juist tegen de bovenlat. Natuurlijk gaf Uit geest met nog bijna een half uur te spelen de moed niet op. De Egmondia verdediging weerde zich kranig en er was geen doorkomen aan. Reeds was volgens velen de speeltijd verstreken, toen Uitgeest een corner te nemen kreeg. Keeper De Lange kon daarbij de bal niet onder controle krijgen en stompte deze tenslotte in eigen doel (32), Nog een minuut liet scheids rechter Winter doorspelen en toen had Egmondia gezegevierd. kort na de hervatting de gelijkmaker gescoord. Verder bleven doelpunten uit en zo persten de Overdieërs met veel moeite een gelijk spel uit deze strijd. Ver diend was het niet, want ongetwijfeld demonstreerden de bezoekers een be tere techniek en ook hun spelopvatting was beter. Zo zijn dan ook na deze Zaterdag middag de prestaties van J. H. onder de maat gebleven. Gevaar voor de laatste plaats is er direct wel niet, maar toch dient de koers gewijzigd te worden. De kern van de ploeg is goed doch de voorhoedespelers bleken te zelfzuchtig voor goed samenspel. Met de felle wind als bondgenoot, waren de meeste aanvallen voor de Oranje-mannen. Deze aanvallen warer, wel zo doorzichtig, dat de defensie der gasten er weinig moeite mee had. De keeper kreeg dan ook geen enkel moei lijk schot, te verwerken. VVGA bouw de zijn aanvallen uitstekend langs de grond op, wat even voor rust met een doelpunt beloond werd. Uit een van de eerste Jong Holland-aanvallen in de tweede helft speelde een der gas ten de bal op zijn doelverdediger te rug. Blijkbaar verrast liet deze het leder tussen zijn handen door in hel doel belanden. Dit goedkope doelpunt inspireerde de gastheren niet om zelf tot scoren over te gaan. Integendeel, het spel bleef matig. De Amsterdammers kwa men ook niet meer tot een voltreffen, al hadden zij pech met een schot te gen de paal. Het is Vrone gelukt, om de punten thuis te houden en Nieuwe Niedorp met een 32 nederlaag huiswaarts tc sturen. Al was van goed voetbal door de harde wind geen sprake, het stugge werken van de beide elftallen ver goedde veel. Vrone begon met de wind in de rug. De eerste kansen kwamen echter voor Nieuwe Niedorp, maar zo wel Doeve als Kater zagen hun scho ten naast gaan. Het was opmerke lijk. dat Druif, ondanks het windvoor deel van Vrone, toch weinig te doen kereg. Na ongeveer een half uur spe len was het Bobeldijk, die Druif wist te passeren (10). Vrone kwam ei beter in. Een hard schot van Zeegers werd keurig door Druif gestopt. Kort voor de rust wist Vos de stand op 20 te brengen. Na de rust had Nieuwe Niedorp het windvoordeel en trad al direct agressief op. Na twee minuten spelen was het Vonk, die uit een voor. zet van rechts de stand op 21 bracht.. Vrone kon niet loskomen en na tien minuten spelen had Vonk met een harde schuiver weer succes (22). De Nieuwe Niedorpers begonnen het daarna te gemakkelijk op te nemen, speelden minder goed en Vrone kreeg gelegenheid weer aanvallen op te zetten. Toen er ongeveer nog tien mi nuten te spelen waren, kreeg Vrone een vrije trap. Er volgde een worste ling voer het doel van Nieuwe Nie dorp en het was L. de Pee, die met een listig balletje Vrone weer de leiding gaf (32). Met deze stand kwam het einde.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7