Rallye trok door Nederland Vragen staat vrij Draaier-Bankwerker Geen overweldigende drukte rond Apollopa v Dulles: Wij zullen ons niet om de tuin laten leiden ABDIJSIROOP Assistente ItutrU De prijs Te jong Komt ze het te weten Leef eigen leven Het rapport Bladcactus Saffraan en gember Leverpastei Metronoom De Jerrg-can Australië Verschillende uitvallers op tweede dag Verkouden DUMP® Pi in. Pam Pom en de graafmachine De conferentie in Berlijn Atoomkwestie ook aan de oYde SCHERPE H0ES1 DOKTERS ADELAIDE HUMPHRIES Luister eens naar Radioprogramma hulp in de huishouding MEISJE HULP IN DE HUISHOUDING Winkelmeisje VASTE ARBEIDER ette, als ik WOENSDAG 20 JANUARI 1954 JU5N LEZER oefent het beroep stoffeerder uit en wel speciaal van stoelen. Voor een dame voerde hij een opdracht uit. De prijs hier voor was tevoren overeengekomen en de werkzaamheden waren uit gevoerd precies overeenkomstig de afspraak. Na ongeveer zes weken meent de dame, dat de prijs veel te hoog was en dreigt met allerlei prijzeninstanties en advocaten, in dien onze lezer niet direct en su biet 1/3 op de prijs terug stort. Lezer is daar o.i. helemaal niet toe verplicht. De prijzencommissies die er nog zijn hebben geen feite lijke bevoegdheden en een uitslui tend bemiddelende taak. Het is bui tendien een overeengekomen prijs (aangenomen werk), terwijl het dwaas is om daar zes weken na de oplevering nog eens op terug te ko men. Lezer moet de zaak maar eens rustig aanzien. £EN LEZER en zijn vrouw kun nen samen niet uit een moeilijk probleem komen. Ze hebben een zoon van 16 jaar en die wil zich plotseling verloven met een even oud meisje. Deze ouders vinden de jongen te jong en het meisje voor hem buitendien niet geschikt. Wat te doen? Wel. nooit zeggen dat ze voor elkaar niet geschikt zijn, want dat geloven ze toch niet. Maar wel moet u eens met hen beiden een rustig ernstig gesprek hebben. Hen wijzen op het feit dat dit geen spel is maar ernst en hoelang ze denken dat een verloving duren moet. Kunt u de jongen niet elders in het land onderbrengen en hem daar een be trekking bezorgen? In ieder geval ook maar eens gaan praten met de ouders van dat meisje. QNZE pleegdochter, die ook onze naam draagt, heeft tot nu toe nooit geweten dat ze een aange nomen kind is. Maar als ze nu gaat trouwen binnenkort, komt ze het dan te weten en kunnen we het voorkomen? zult nooit kunnen voorkomen dat ze het eens te we ten komt. Alleen al na uw overlij den. omdat ze niet erft, zal ze het merken. U vreest haar liefde te verliezen, doch dat lijkt onjuist. Integendeel, na de eerste teleurstel ling zal ze vrij zeker nog meer be wondering voor u krijgen. Wij zou den het haar maar rustig mede delen. £EN LEZERES huwde onlangs, doch hield haar betrekking aan. Van de kant van de familie van haar man komt hier verzet tegen, want ze vinden het beneden de waardigheid van de familie dat de gehuwde vrouw ook nog werkt. Lezeres en haar man zijn echter samen overeengekomen dat ze haar werk nog door zou zetten, omdat ze zo een reserve kunnen vormen te gen dat ze eens een eigen huis krij gen. Lezeres, hetgeen u doet is zeer juist. Beter dit, dan straks een in ventaris op afbetaling te moeten kopen. U moet zich niet door fami lie-leden laten voorschrijven hoe u leven moet. U heeft recht op eigen leven en moogt zelf bepalen hoe u dat wilt inrichten. De familie heeft in meer levens de nodige narigheid geschapen door zich onbevoegd in te laten met de aangelegenheden van andere gezinnen. Leef uw eigen le ven. Dat is een kwestie van „rech ten van de mens". HET nare rapport van de zeven jarige heeft een lezeres tot zor gen gebracht. Dat haar jongen niet leren kan, vindt ze heel erg. Het geen wij kunnen begrijpen, al kan men niet verwachten dat iedereen een studie-hoofd heeft. Maar een slecht rapport wil nog helemaal niet zeggen: een mislukt leven. Overi gens, wat is de oorzaak van de leer moeilijkheden? Dat kunnen er vele zijn en opsporing hiervan is be langrijk. Het is een vaak voorko mend verschijnsel, dat na het weg nemen van dergelijke moeilijkhe den, kinderen toch nog bleken nor maal te kunnen leren. Ze kan eens met de jongen gaan naar een me disch paedagogisch bureau. Wellicht dat de oorzaak dan duidelijk zal worden. Een klein advies: laat hem vooral NOOIT merken dat hij „dom" zou zijn of zo. Steeds aan moedigen, met vriendelijke woor den en zo, anders gaat hij tegenzin krijgen en dat zou het ergste zijn. £)EZE wordt meestal verkeerd be handeld, namelijk precies een der als alle andere cactussen. Dat is echter verkeerd, want deze uit tropisch Amerika afkomstige cac tus, groeit daar op de bomen in het oerwoud. Cactussen moeten als regel wei nig water hebben, maar onze blad- cactus krijgt de gevolgen te voelen van deze regel. Hij behoeft namelijk juist vrij veel water voor een goede groei. Hij moet wel in het licht staan, maar niet in de volle zon. Als stengels van de plant die lezeres verzorgt, verschrompelen en de bla deren rood worden komt dit door gebrek aan water. Verder dit: als er eenmaal knoppen zijn, de plant niet meer verplaatsen of verdraaien, omdat de knoppen afvallen als men deze regel vergeet. Na de bloei mo gen ze in de zomer wel op een be schaduwd? plaats buiten worden in gegraven. mits niet op een al te natte. |7EN LEZERES wil graag weten waar deze twee specerijen van daan komen. Saffraan is de ge droogde stempel van een bepaalde crocussoort (nooit gedacht?). En gember, dat is de wortelstok van de gemberplant. Men neemt hier de beste stukjes uit en die worden dan geconfijt. Maar weet lezeres wat foelie is? U kent natuurlijk een nootmuskaat? Wel. de bast die daar omheen zit is foelie en die foelie is kostbaarder dan de noot. Hetgeen niet veel voorkomt. ]£R bestaan zeker wel recepten om zelf leverpastei te maken. Een pond (kalfs) lever met een y2 pond spek koken met peper, zout en an dere kruiden naar smaak. Als het geheel gaar is, fijnmalen in de vleesmolen. De bouillon wat inko ken, het gemalen vlees er weer in doen en de hele zaak nog eens, on der flink roeren, laten doorkoken. Twee blaadjes gelatine er in laten oplossen en de pastei koud laten worden. \\/AT is en hoe werkt de metro noom, vraagt een jeugdige lezer. Dat is een instrument in gebruik bij musici, alhoewel niet zo veel meer. Met dit instrument kan men de verschillende tempi zien, en ho ren, door een luid tikkende slinger. Met behulp van een verschuifbaar gewicht kan men de zaak afstellen. De cijfers slaan op het aantal slin geringen per minuut. In 1816 is het ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt V persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. uitgevonden en Beethoven schijnt veel van zijn werken te hebben „gemotriniseerd". Diezelfde Beetho ven heeft ook gezegd: het is onzin om zo'n instrument te gebruiken, men moet de tempi aanvoelen. Beet hoven had gelijk. £)EZE RUBRIEK is nu eenmaal een wonderlijk stukje lectuur. Van proza naar poëzie en zo. Nu wil een lezer weten waar dat nut tige product, de jerry-can (u weet wel, waar 20 liter petroleum in kan) zijn naam aan dankt. Deze petro- leum-kan werd door de Duitsers uitgevonden en het eerst gebruikt in de woestijn door Rommel. Later vonden de Engelsen de kan tussen de rommel in de woestijn en maak ten deze na. Jerry was de scheld naam voor de Duitsers. En dus werd het een jerry-can. Het is alle maal eenvoudig, als je het maar weet. |\TEE. het is niet helemaal waar dat Nederlanders Australië fei telijk hebben ontdekt. In de zestiende eeuw ontdekten Spanjaarden en Portugezen reeds tal van eilanden. In 1606 bereikte Willem Jansz. (een Hollander) de Noordkust. Daarna ontdekte Abel Tasman (weer een Hollander) in 1642 Tasmanië. James Cook bewees omstreeks 1700 dat Australië een vast land had. Hij nam het voor Engeland in bezit. Maar, de Nederlanders kwamen bij de ontdekking te pas. MENTOR. IN TEGENSTELLING tot voorgaande jaren, waren slechts enkele honderden belangstellenden rond de afscheiding van het Apollo Pavil joen verzameld om het bijzondere schouwspel bij deze Rallye-contróle- post gade te slaan. Het weer was dan ook niet ideaal, maar toch wa ren er enthousiasten die urenlang de koude, snerpende wind hebben getrotseerd om een glimpje op te vangen van het fascinerende spel met kilometers en snelhedeh, de strijd tegen slaap en vermoeidheid. De eerste equipe die zich gisteravond omstreeks half elf in Amsterdam meldde was de te Monte Carlo gestarte Franse equipe Bouchara Suizer met Simca. De organisatie in de hoofdstad was voortreffelijk. De verkeerspolitie had voor een prima afzetting zorg gedragen en op tal van plaatsen waren posten ingericht waar de Rallye-rijders alle mogelijke service werd geboden. HET RALLYE-PAD ging niet voor alle deelnemers over rozen. De Fransen EstagerMichy waren maar gestopt omdat zij hun carnet de route hadden verloren, de Finnen Lindqvist Flinck waren op het Deense eiland Seeland met motorpech gestrand en een andere Fin U. Lamminen had te veel van zijn versnellingsbak gevergd. De uit München vertrokken Engelsman Barker maakte met zijn Sunbeam-Tal- bot een gevaarlijke schuiver waardoor zijn wagen zodanig werd beschadigd dat verder rijden onmogelijk was. In de buurt van Hagen is de Opel-Olym- pia van de te München gestarte Zwit serse deelneemster Rita Rampinelli in botsing gekomen met een vrachtwa gen. Mevrouw Rampinelli kwam er met de schrik af en kon de tocht voortzetten. Te Hamburg passeerde zij op tijd de controle. Defecte carburato ren, slippartijen, een motor die in brand vloog en dóódsimpele lekke banden waren foij verschillende equi pes oorzaak van vertragingen, straf- punten en in sommige gevallen het einde van de Rallye 1954. Opwekken- der was het bericht dat Stirling Moss die enkele uren voordat te Athene zou worden gestart was ingesneeuwd, toch nog is gestart en zonder strafpunten in de strijd is. F)E HEREN A. van der Vlugt, C. Schade en ir J. W. van Wamelen hebben Dinsdagmiddag de situatie in de omgeving van Gap, Barreme en Castellane verkend. De weersomstan digheden waren uitstekend en de weg tussen Barreme en Castellane, waarop de tweede sector van de snelheids- en regelmatigheidsproef is geprojecteerd, een afstand van 12 km over de Col des Lecques, was in prima conditie. Onze landgenoten hebben deze tocht verschillende malen gemaakt en zij haalden gemakkelijk een gemiddelde van 50 km. Naar men weet begint de eerste sector van de proef te Gap. De bedoeling is, dat elke equipe zelf zijn gemiddelde snelheid bepaalt, welke hij of zij voor elk van de vier sectoren van Gap naar Monte Carlo, een afstand van totaal 264 km dient te handhaven. Het spreekt welhaast vanzelf, dat de tweede sector van 12 (Advertentie, Ing. Med.) km, de niet gemakkelijke beklimming van de Col des Lesques via talrijke haarpins, bepalend is voor het gemid delde van de overige sectoren. Daarom hebben de Nederlandse of ficials besloten zich Donderdag te posteren twee kilometer vóór de con trole. Op dat punt krijgen de Neder-» landse equipes de meest recente in lichtingen over het weer, de toestand van het wegdek en tevens de mede deling, of de Col des Lesques voor te- genliggend verkeer is afgesloten, het geen door de autoriteiten weliswaar is toegezegd, maar zekerheid daarom trent kan pas Donderdagmorgen vroeg worden gegeven. De equipes zullen ongetwijfeld de eerste sector van Gap tot voorbij' Bar reme, met een zo hoog mogelijk ge middelde rijden. Twee kilometer voor het einde van de eerste sector kunnen zij stoppen en in overleg met de Ne derlandse officials, die daar dus ge posteerd zijn, hun gemiddelde voor alle sectoren bepalen, afgestemd na tuurlijk op het bereikbaar gemiddelde voor de tweede sector van de Col des Lesques. Helaas zullen de heren Van der Vlugt, Schade en Van Wamelen geen gebruik kunnen maken van de meegebrachte walkies-talkies, hetgeen in verband staat met het feit, dat de „heuvels" tussen de verschillende pun ten, waar men de toestellen wilde plaatsen, een beletsel vormen voor goede verbindingen. |JEN SERIE Franse Simca's, Renaults en Panhards gaf de officials in het Apollo-paviljoen te Amsterdam om streeks elf uur handen vol werk. Deze wagens waren te Monte Carlo gestart en waren alle onze landgenoot Blans- jaar, die als eerste het vorstendom had verlaten, voorbij gereden. Alle deelnemers waren tevreden over de gang van zaken tot dusver. Na de start te Monte Carlo had men hier en daar wel wat met gladde we gen te kampen gehad, maar van sneeuw of mist was geen sprake geweest. Al leen tussen Luik en Venlo, een nogal onoverzichtelijk traject, hadden hevige regenvlagen het zicht hier en daar slecht gemaakt. Wie het zwaarder had gevonden tot nu toe was Hans de Rijk, die met zijn zoon (15 dagen verlof van militaire dienst) in een Simca was gestart. De Rijk was zoals hij zei, tot zijn eigen stomme verbazing, als eerste van alle Monte Carlo-starters in de hoofdstad aangekomen, hoewel hij als 55e uit de Rivièra was vertrokken. Om twee mi nuten over tien was hij voor de Apollo- hal aangekomen, maar had zich wijse lijk in een zijstraat teruggetrokken, om pas tegen elf uur te voorschijn te ko men. „Het is gek", vertelde de olijke Amsterdammer ons, „maar als ik Am sterdam ruik, begint mijn voet steeds harder op de gaspedaal te duwen. Vooral wanneer de wegen nat zijn, dan gaat het altijd harder. Waarschijnlijk alleen al omdat de anderen het dan wat kalmer aandoen. Zo ben ik, ging De Rijk voort, 54 wagens voorbijgere den". Op onze vroeg hoe het tot dusver was gegaan antwoordde de man, die voor de 6e maal de rallye reed: „Tot dusver vind ik het zwaarder dan an ders. En waarom? Omdat het te ge makkelijk is. Je wordt slaperig wan neer de wegen zo goed zijn, ik vecht liever tegen sneeuw en ij zei, dan blijf je wakker, nu ben ik af en toe ture luurs van vermoeidheid en dan gaat het net als bij iemand die te veel gedron ken heeft, je ziet allemaal gekke bees ten op je af komen en bomen omval len." Toen wij de vraag stelden hoe de equipe De Rijk dacht over het gemid delde van 45 km op de Col des Leques, vertelde de Amsterdammer dat hij dit niet te hoog vond." Toen er nog sneeuw lag heb ik bij oefenritten 51 km ge draaid". Het ss „Waterman" van de Holland- Afrika lijn is gisteren met 663 emigran ten aan boord naar Zuid-Afrika vertrok ken. 19. „Nu, voor vandaag is het wel mooi", bromde de geleerde, terwijl hij vol trots naar het diepe gat keek. „Ik heb in ieder geval bewezen, dat de graafmachine het doet èn goed". Voor zichtig haalde hij.zijn kostbare machi ne weer naar boven. „Ik denk, dat ik er eens mee naar de commissaris stap om hem vergunning te vragen, die wa terput te laten maken. Per slot van rekening zitten de boeren te wachten op water, en ik denk wel, dat de com missaris toestemming zal geven. Voor die twee booswichten zal hij toch zeker wel een ander strafwerkje kunnen vin den?" De professor pakte zijn machine IIIIMIII weer in en begaf zich naar het dorp. Commissaris Bullebak ontving professor Splitser hartelijk. „Neemt U plaats, professor", zei hij. „Wat kan ik voor U doen?" „Dat zal ik U uitleggen", sprak professor Splitser, terwijl hij zijn zware koffer voorzichtig naast zich neerzette. „Zoals U weet, wordt er een put ge graven door twee gevangenen van U, Killie en Bareltje, ik bedoel Billie en Kareltje. Ik heb daar eens een middag staan kijken en ik moet zeggen, erg hard schieten die twee kerels niet op. Maar daar heb IK iets op gevon den. En dat zou ik U graag laten zien". Foster Dulles, de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, die morgen naar Berlijn vertrekt, heeft gisteren verklaard, te hopen, dat de conferentie in drie weken kan worden beëindigd. Er zal op de conferentie veel werk kunnen worden verricht als de Sovjet-vertegenwoordigers een con structieve houding zullen aannemen. De Westerse mogendheden, aldus Dulles, zullen zich niet om de tuin laten leiden door een politiek, die de verdeeldheid van het Westen beoogde. Te meer niet als zij gevoerd wordt door een land, dat 800 millioen mensen in een enkel militair blok had verenigd. Oostenrijk dient te worden bevrijd. Niets staat dit in de weg. Duitsland kan verenigd worden door het houden van vrije ver kiezingen. De Westerse mogendheden zijn daartoe bereid. Het is echter nood zakelijk, dat de Sovjet-Unie in deze meegaat. Dulles zei, dat hij zijn atoombespre kingen met de Sovjet-ambassadeur Za- roebin zal voortzetten en ook in Berlijn met minister Molotov de kwestie zal bespreken. Eisenhowers voorstel, zo zei Dulles, houdt niet in, 'dat niet naar an dere voorstellen geluisterd zou worden. Hij zei dit naar aanleiding van een maakt U doodmoe en ondermijnt Uw gestel. Help Uw geprikkelde en ontstoken luchtpijpen en zuiver Uw adem halingsorganen met de geneeskrachtige, slijm- oplossende AKKER'S Werelds beste hoestsiroop - (Advertentie, Ing. Med.) 41 „Ik weet precies wat je denkt", ver telde Eric haar. „En niets daarvan is waar. Dit is geen ziektetje van een man van middelbare leeftijd, waarvan ik weer zal genezen. Janice Hilary is niet zomaar een assistente die bij me werkt". Daar hij volkomen oprecht en een fatsoenlijk man was, was er geen reden om de identiteit van de vrouw, die hij liefhad, te verbergen. „Ze is een aardig meisje, een bijzonder aardig meisje". „Daarvan ben ik overtuigd'zei Elissa vriendelijk. Eric wenste wel, dat ze niet zo vrien delijk was Als ze boos werd of in tranen uitbarstte, zou hij beter weten hoe haar aan te pakken. Maar hij had Elissa nooit kunnen hanteren. „Ik besef heel goed hoeveel ik op offer", zei hij waardig. „En ik ben daartoe volkomen bereid. Daarom zie ik werkelijk niet in, Elissa, waarom je weigert te scheiden. Je wilt tocii zeker mijn geluk niet in de weg staan" Deze laatste zin klonk niet goed; er zat iets banaals in. Maar hij kon geer. betere bedenken. Elissa liet haar boek weer in haar schoot vallen. „Natuurlijk niet, liefste". Haar gezicht straalde hem tegen. „Maar ik geloof, dat ik beter weet waar jouw geluk ligt dan jezelf. In het diepst van je hart wil je zo'n groot offer niet bren gen, Eric. Neen, val me nu niet in de DOOR s rede, lieverd!" Ze glimlachte geduldig. „Misschien houd je werkelijk van dafr meisje. Maar liefde is niet alles, lieve schat. Wat wij samen hebben is net even belangrijk. En geen mens slaagt erin die eerste opwinding van de eer ste huwelijksjaren te behouden. Zelfs jij en Janice niet. En wat zou er dan overblijven dat ik je niet even goed kan geven?" Haar glimlach was leven diger, er klonk geen heimelijk plezier meer in haar lage stem. Hier was iets, dat Elissa voor Eric kon doen, net als in het begin, toen ze hem zo'n snel succes had bezorgd. Ze kon nog iets anders van hem maken dan een onbegrepen echtgenoot; het zou zelfs spannend zijn om hem weer verliefd op haar te maken. „Je schijnt het niet te begrijpen". Dat was het enige, dat hij kon uitbrengen. Hij was eigenlijk bang, dat Elissa het maar al te goed begreep misschien wel beter dan hij zelf. „Moet ik hieruit afleiden", vroeg hij stijfjes en bin nen in hem was meer koude vrees dan hete woede „dat je absoluut weigert te scheiden?" Elissa boog haar schone blonde hoofdje. Eric wist dat verdere woorden nutteloos zouden zijn. Wat kon hij tegen Elissa uitrichten, wanneer ze bij haar standpunt bleef? Wat moest hij Janice vertellen? Hoe kon hij haar mor;m in de spreekkamer ooit onder de ogen komen? En, nog erger hoe zou hij zichzelf hierna nog kunnen respecteren? Want hij wist, dat hij was verslagen. Elissa zou nooit toegeven. Ze was sterker dan hij, zoals hij altijd wel had geweten. Hij zou nu niet meer dat pasverworven bestaan van vrij, herboren mens kunnen voortzetten nu Elissa was teruggekeerd. HOOFDSTUK XV Die speciale dag, waarop Betty-Jane zich met rood-gezwollen ogen naar haar werk had gesleept en dokter Holbrook er wat voor zou hebben gegeven, als hij Janice niet onder de ogen had be hoeven te komen, was een dag waar van juffrouw Willows voorvoelde, dat hij zeer ongewoon zou zijn. Om te be ginnen was iedereen, behalve juffrouw Willows te laat, zoveel te laat zelfs, dat juffrouw Willows zich juist begon af te vragen of ze al het werk alleen zou moeten afdoen. Het zag er naar uit, dat het weer een van die extra- drukke dagen zou worden; twee en dertig patiënten stonden er op de lijst. Sommigen zat al in de wachtkamer, wierpen elkaar verholen blikken toe van achter de tijdschriften die ze veinsden te lezen en begonnen zich af te vragen, of juffrouw Willows alles in haar eentje zou moeten opknappen. „Als de dokter niet komt, kan ik niet langer wachten", deelde een mevrouw Smith (maar ze spelde het Smythe) juffrouw Willows mee. Ze was een nieuwe patiënte en de secretaresse van de dokter had haar dadelijk on sympathiek gevonden. „Waarom denkt u, dat de dokter niet komt?" snauwde juffrouw Willows. Ze wist, dat dat niet de toon was, waarop juffrouw Hilary een patiënte te woord zou hebben gestaan, of die nu jong of oud was, Smith of Smythe heette. Maar juffrouw Willows was zelf gaan twij felen. En waar was Janice en wat had het te betekenen, dat Betty-Jane haar trein gemist had juist op deze morgen. Nu toch al iedereen te laat was? Mevr. Downey, een oude patiënte, had al lang in één van de ontvangkamers moeten zijn om behandeld te wórden voor haar spijsvertering; het arme mens had het zonder ontbijt moeten stellen om die behandeling te kunnen onder gaan. En juffrouw Susie Fox, die vroe ger honderd acht en zeventig pond had gewogen en nu al was afgevallen tot honderd twee en zestig had al in een ander kamertje moeten zijn om een bloedpraeparaat in ontvangst te nemen. Mijnheer Hodicoper had in 't heiligdom van dokter Holbrook moe ten zijn om zich door de dokter en twee van zijn collega's te laten onder zoeken. Deze collega's hadden al drie maalopgebeld om er zich van te vergewissen dat dok ter Holbrook aanwezig was voor ze zelf hun spreekkamer verlieten. Mevrouw Smythe richtte zich hoog hartig op en snauwde terug: „Wel!" Ze haalde diep adem. „Wel! Ik heb via een vriendin van een vriendin van me vrouw Stoval gehoord, dat men hier niet altijd even hoffelijk wordt te woord gestaan. Ik had beter gedaan hier niet te komen. Maar ik hoorde ook dat dokter Holbrook de beste op zijn gebied is". „Dat is hij ook". Juffrouw Willows snauwde niet meer, maar vriendelijk klonken haar woorden evenmin. „Dokter Holbrook zal heus wel ko men. Maar ais u niet wilt wachten of liever naar een ander gaat, dan heeft u daartoe het volste recht". Dus waren die geruchten toch naar Frankrijk overgewaaid. En, naar juf frouw Willows vermoedde, niet alleen het verhaal hoe mevrouw Stoval de spreekkamer was uitgewerkt, maar ook andere, die de laatste tijd waren rondgegaan. Dat zou de verklaring zijn van de spoedige en onverwachte te rugkeer van mevrouw Holbrook. (Wordt vervolgd.) opmerking over het Sovjet-voorstel tot het verbieden van atoomwapens. Het komende weekeind zullen de drie Westelijke ministers met elkaar nog een voorbespreking hebben alvorens Maan dag met Molotov te vergaderen. Er moet nl. nog overeenstemming worden bereikt inzake een gemeenschappelijk standpunt over vraagstukken het Verre Oosten betreffende. Frankrijk wil de kwestie Indo-China ter sprake brengen. Engeland en de V. S. willen in eerste instantie voornamelijk spreken over het Duitse en het Oostenrijkse vraagstuk. De vluchtelingenstroom uit de Sovjet zone en Oost-Berlijn naar het Westen was gisteren (vijf dagen vóór 't begin der vier-mogendhedenbesprekingen aanzienlijk groter dan in vorige dagen. Gisteren zijn bijna 500 vluchtelingen in West-Berlijn aangekomen en gedu rende het weekeinde 725. De vluchtelingen verklaarden na drukkelijk, dat een zeer groot aantal Oostduitsers sceptisch tegenover de komende Berlijnse besprekingen staat. DWORAK-CONCERT. Van de Tsjech Antonin Dworak, wiens werk zo sterk de invloéd'van het streekeigene heeft ondergaan, zal' men Donderdagavond twee bé-'- langrijke werken kunnen horen.' Het Concertgebouworkest begint zijn concert met de Serenade in E gr. t., opus 22. Daarna volgt zijn Stabat Mater voor koor, solisten en orkest. De tekst een Mid deleeuws Latijns gedicht be zingt, hoe de Moeder aan het kruis van haar Zoon staat en daar bitter lijdt om zijn smart (Don derdag 2.0.20 over Hilversum I, 402 m.). DONDERDAG 21 JANUARI HILVERSUM I, 402 m-: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram, 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstand. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Omroeporkest en sol. 11.45 Voordracht. 12.00 Metropole-Orkest.' 12.00 Metropole-Orkest. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12-50 „Uit het bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram. 13.25 Lichte muziek. 14.05 „Rijk en geen geld", hoorspel. 14.35 Piano-reci tal. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.15 Voordracht. 16.30 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuit zending: Mr. w. J. van Balen: „Rijks delen Overzee: Het Caribisch gebied en Nederland". 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- probiemen, 18.25 Orgelspel. 18.40 Repor tage of gram. 18.45 „Bill Sheriff en zijn Prairie-duivels", hoorspel met muziek. 19 00 Voor de kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10' Jazzmuziek. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.20 Concertgebouw-Orkest, Toon kunstkoor en sol. (In de pauze: pl.m. 20-5021.15 a. „De Unie van Utrecht en de vorming van de Nederlandse Staat", causerie: b. Gram.). 22.30 Gram. 22.45 Sportactualiteiten. 23.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 110.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Vo caal dubbelkwartet. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30 Land- en Tuin bouwmededelingen. 12.33—12.40 Wij van het land.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Zang en piano. 13.45 Gram. 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Kamerorkest. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.10 Bariton, bas, piano en voordracht. 18.35 Raadhuispraat. 18.45 Leger des Heiiskwartier. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Ge- var. programma. 21.45 Ik denk er zo overen U? 21.55 Amus.-muziek. 22.20 Orgelconcert. 22.45 Avondoverdenking, 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. HOEST, GRIEP... De weldadige warmte van Ther- PÖ'n in keel en borst en verjaagt de aanval. Zondag 24 Januari 1954 verloven zich: NEL MICHELS en HENK HOPMAN Bergerweg 114, Post Alkmaar. Voor al de vele en harte lijke blijken van medeleven ontvangen gedurende de ziekte en na het overlijden van onze lieve Man en Vader Dr GABE HOENEVELD betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Uit aller naam J A. HOENEVELD— TOXOPéUS Bergen, N.H., 19 Jan. '54 Eeuwigelaan 34. Gevraagd voor direct van 40 tot 50 jaar, N.H., met huiselijk verkeer op boerderij in gezin van 2 personen, bij KI. RAAT, Belkmerweg B 98, Burger- brug. Tel. K 2268-308. Gevr. wegens huwelijk van het tegenwoordige, voor de huishouding, voor dag of d. en n. Mevrouw Volkers. Breelaan 25, Bergen. Eenv. moederl. gez., 3 k. 14, 10, 5 jr., vraagt Spoed. In het Gooi. Br. no. A 468 bur. v. d. bl. GEVRAAGD een bij Dekkers' Bakkerij Corfstraat 18. Alkmaar THUISWERK GEVRAAGD naaiwerk, nieuw, verande ren en verstellen. Bill. cond. Br. nr. A466 Bur. v. d. bl. Gevraagd een gevorderd bij W. Cazemier, Stuart- Btraat 58. Gevraagd per 1 Maart een goed k. melken. Geen wo ning. P. Kater, Zuidervaart C 30, post Stompetoren. ...dan bi land, dat jij di Zó zacl En dan zou ik ze óók Jeanette! Gew scheutje 'n Fa Zo blank v en met 10°/ U kunt het zl •n proeven (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2