eeda Stad en omgeving Tariefsverhoging G.E.B. nog altijd dreigend Hooge Huys-bewoners' genoten van goed verzorgde avond Middelbeek, Vet en Heusy zijn uitstekend begonnen Borstelwerk voor blindenzorg te eigen bate verkocht Dr Karsten verklaarde namen van steden en straten STAVENUITER Chefarine/I DE HALTER VIERT ELFDE LUSTRUM Poppenspel over reclasseringswerk Extra afschrijving voorgesteld Bestemming reserves NIEUWE CURSUS Ophouden met het gooien van „bommetjes" HARMONIE THEATER Vrouwen, die het teken dragen Het affiche voorde Stadsfeesten Zang en sketches door Langedijker gezelschap Handicaptornooi De Oude Poorter Eis: Acht maanden gevangenisstraf Alkmaartempel aan het meer Germaanse invloeden Ritsevoort 21 JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet BURGERLIJKE STAND Damclub DDD Corresponden ten gevraagd ,&*b ik heb het! Het Jaar Tarzan had maat de wagen t naar voren, zo l ingetrapt. „Dat lar wagentje was ontrust had. En ns door deboch- weggetje, dat de had uitgekozen. WOENSDAG 20 JANUARI 1954 In de eerstvolgende raadsvergadering, die uitgeschreven is voor Woensdag middag 27 Januari om 2 uur en die 's avonds, eventueel ook Donderdagmiddag en -avond en Vrijdagmiddag en -avond zal worden voortgezet, komen behalve de behandeling van de begroting 1954 nog enige andere punten ter sprake. Zo wordt voorgesteld de retributies van het gas- en electriciteitsbedrijf voor het hebben van gasbuizen en eiectriciteitskabels in gemeentegrond over de jaren 1954 tot en met 1956 geleidelijk aan terug te brengen tot 60, 40 en 20 cent per «trekkende meter. De door deze maatregel vrijgekomen gelden dienen naar de mening van B. en W. te worden gebruikt voor een extra afschrijving op de investeringen in de genoemde bedrijven. Zou deze vermeerdering van de lasten leiden tot een tekort op de exploitatie dan moet dit volgens B. en W. worden bestreden uit een verhoging van de tarieven. Slechts wanneer het handhaven van de extra afschrijvingen zou leiden tot een niet aanvaardbare tariefsver hoging, zouden B. en W. de afschrijvingen achterwege willen laten of ver minderen. Verder doen B. en W. een voorstel tot bestemming van een reserve van ruim drie millioen gulden voor verschillende doeleinden f 1.854.912,84 voor riole ringswerken; f 500.000 voor uitbrei ding stadhuis; f 100.000 eventueel voor verplichtingen Alkmaar 700 jaar stad; f 16.000 voor fotoboek Alkmaar; f 125.000 voor bijzondere uitgaven bij de stads feesten; f 17820 als bijdrage restauratie kapelkerk en f 1.99.997,55 voor een fonds waaruit kapitaalsuitgaven van culturele strekking kunnen worden ge daan (inrichting van een nieuw mu seum, oplossing schouwburgvraag- stuk, maatregelen tot verfraaiing van de stad, restauratie van monumenten). Mochten de bedragen in verband met de stadsfeesten uitgetrokken niet be hoeven te worden uitgegeven, dan stel len B. en W. voor dit geld aan het laatstgenoemde fonds toe te voegen. De heer J. Wiersma, directeur van de Bouwkas Noord-Nederlandse gemeen DEZE WEEK AANVANG DANSINSTITUUT Inschrijving Langestraat 46, Tel. 3750 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Klaas Boot en Maup Volkers hebben hnn vereniging De Halter een fraai geschenk aangeboden bij het 55-jarig bestaan dat men Donderdag 4 Februari hoopt te vieren. Zoals bekend verover de Klaas Boot Zondag voor de vijfde maal in successie het Nederlands kam pioenschap en eindigde Maup Volkers als achtste, waarmee hij zich voor de tiende maal een plaats in het Neder landse keurcorps veroverde. De viering van het 55-jarig bestaan van De Halter zal op bescheiden wijze plaats vinden. Het wordt een onder linge feestavond waarop tevens alle oud-leden worden uitgenodigd. Een reünie dus waar natuurlijk de laatste successen van Halter-leden worden be sproken, maar waar men naar alle waarschijnlijkheid ook sterke verhalen uit het grijze verleden zal kunnen horen. Het worden drukke dagen voor De Halter. Niet alleen staat deze feest avond op het programma maar ook een serie uitvoeringen waarvan de eerste op Zaterdag 30 Januari zal plaats vinden. De slotrepetitie zal dit maal een speciaal karakter dragen. Donderdag 28 Januari zal deze „gene rale" plaats vinden, maar met toe schouwers. Het wordt een volledige uitvoering, waarvoor uitnodigingen zijn gestuurd aan een paar honderd ouden van dagen, die anders niet in de gele genheid zijn naar dit soort uitvoerin gen te komen kijken. Een loffelijk ini tiatief waarmee De Halter bij de ouden van dagen zeker eer zal inleggen. Drie leden van het Ned. Genootschap voor de Reclassering, de heren J. C. F. van Veen, H. Nieuwenhuize en J. Klarenbeek trekken door Nederland met een poppenspel. Gisteravond vertoonden zij dit spel ln Alkmaar, in „Het Wapen van Heemskerk" waar een groot aantal be trokkenen bij het Reclasseringswerk bijeen was gekomen om zich te bezin nen op de vraag, hoe dit zo uitermate belangrijke werk het beste kan wor den gedaan. Na een kort openings woord van de heer A. L. Bakker, voor zitter van de afd. Alkmaar, gaf de hoer Van Veen een overzicht van het geen deze avond zou worden geboden. Hoofdpersoon in het poppenspel is Jan, een Amsterdamse jongen, die door milieumoeilijkheden de verkeerde weg op gaat. In het eerste en tweede bedrijf wordt de voorgeschiedenis getoond, in het derde en vierde bedrijf de manier waarop de heer Breetveld, die als toe zichthouder over Jan is aangewezen, meent, deze taak te moeten vervullen. De aanwezigen hebben met veel '- aardering gekeken en geluisterd en na het vierde bedrijf bleek er veel stof tot vragen en opmerkingen te zijn. Tijdens de interessante bespreking bleek wel duidelijk, dat men bij het werk van de Reclassering in de hori zontale houding wil en moet staan, d.w.z. naast de „gevallen" mens. In het poppenspel zagen en hoorden we rake typeringen, en een goed door leefde milieutekening. De prologen van Jan Klaassen en Katrijn troffen de sfeer van het Reclasseringswerk bijzonder goed. Met een hartelijk dankwoord van de heer Bakker aan de drie heren die met deze werkwijze zo velen aansporen tot bezinning op hun moeilijke taak, werd deze interes sante avond besloten. ten heeft verzocht een perceel grond te mogen kopen aan de Cort van der Lindenstraat en de Talmastraat en aan de heer K. de Wit zal een perceel bouw terrein worden verkocht aan de Wes- terweg. De laatste tijd heeft de jeugd van Alk maar zich opgemaakt om het automobi listen, fietsers en voetgangers lastig te maken met het smijten van z.g.n. „bom metjes", een schroefdraad met een moer erop en waartussen zich een explosieve stof bevindt. De politie doet hierbij een beroep op de jeugd en indien dit noodzakelijk is op ouders en onderwijzers, deze activiteit te (doen) staken, daar het gevaar voor ver- keers- en andere ongelukken' hierbij zeer groot is. Talrijke projectielen zijn reeds in be slag genomen. Processen-verbaal zijn nog niet uitgedeeld, maar de politie zal niet aarzelen krachtig in te grijpen indien aan het bommetjes gooien niet vrijwillig een einde wordt gemaakt. Achter de melodramatische titel „Vrouwen, die het teken dragen" schuilt een spannende en dikwijls ent- roerende Arthur Rank-film over drie vrouwen die alleen met elkaar gemeen hebben, dat zij op hetzelfde uur uit de vrouwengevangenis Holloway worden ontslagen, maar overigens hemelsbreed van elkaar verschillen: een jongmeis je van goeden huize, dat buiten haar schuld door toedoen van een slechte vriend achter de tralies is geraakt, een meisje van de vlakte, dat echter vol goede voornemens is, en een oudere, goedhartige burgerjuffrouw, die helaas in winkels moeilijk haar handen kan thuishouden. Op boeiende en mense lijke wijze worden de belevenissen van deze drie vrouwen verhaald, wanneer zij weer op vrije voeten zijn en Lon den voor haar open ligt. Wat zij alle maal doormaken en hoe zij uiteinde lijk terecht komen, zullen wij u niet vertellen, maar het loont de moeite dit zelf te gaan zien. De enige onwaar schijnlijkheid in het verhaal is, dat deze drie vrouwen uit geheel verschil lend milieu na haar ontslag uit de ge vangenis contact met elkaar blijven zoeken. De film draait tot en met Don derdag. In het voorprogramma wordt behalve een interessant filmpje over de Parijse Hallen, visvangst en Joego slavië een zeer matige musical ver toond. REX THEATER, 2.30 en 8 uur: De man die zij begeerden (18, jaar). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 u.: Susanne (18 jr.) HARMONIE THEATER, 2.30 en 8u.: Vrouwen die het teken dragen (18 jr.) CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 u.: Schattige vrouwtjes (18 jr.) GULDEN VLIES, 8 uur: Concert Kamermuziekver. WAPEN v. HEEMSKERK, 8 uur: Donateursconcert St. Caecilia; 8 uur: Bijeenkomst AR Kiesvereniging. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Fed. van zangkoren. DONDERDAG REX THEATER, 2.30 en 8 uur: De man, die zij begeerden (18 jr). VICTORIA THEATER, 8 uur: Het brandende vraagstuk (18 jr). HARMONIE THEATER, 8 uur: Vrou wen, die het teken dragen (18 jr). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Hoff manns vertellingen (14 jr.) LANDBOUWHUIS, 7.45 uur: Bijeen komst Holl. Mij v. Landbouw. WAPEN v. HEEMSKERK, 2.30 uur: Ned. Ver. van Huisvr.; 8 uur: Dona- teursconcert St. Caecilia. GULDEN VLIES, 1.30 uur: I.C.A., Helène Oosthoek, voordracht; 8 uur: Feestavond RK werknemende middenst. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Verdorven jeugd (18 jr). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Ritsevoort 5. Hoog water te Bergen aan Zee. Woensdag Donderdag Woensdag Donderdag 16.47 17.25 4.48 5.36 Te Camperduin. hoog laag 16.52 5.03 10.52 23.03 17.30 5.41 11.30 23.41 Het door A. de Jong te IJ muiden ontworpen affiche voor de komende stadsfeesten. Dit in geel en blauw uitgevoerde biljet zal binnenkort alom in het land kond doen van het feit, dat Alk maar van 21 Juli tot 16 Augustus feest viert. De sportvereniging „Het Hooge Huys" heeft gisteravond in het Wapen van Heemskerk voor haar leden en voor genodigden een avond gegeven, die werd verzorgd door het Lange dijker Cabaretgezelschap, een bijeen komst waar men buitengewoon veel plezier van heeft gehad. Niet in het minst doordat in sommige sketches de spelers van deze avond bijzonder goed op de hoogte waren van enige interne zaken het Hooge Huys betreffende. Heel wat leden van het personeel, al of niet met name genoemd moesten het ontgelden en zelfs enkele afdelin gen werden op humoristische wijze gekarakteriseerd. Het programma bestond uit frag menten die het gezelschap vorig sei zoen ook reeds gespeeld heeft. Aange vuld met enkele sketches en zangnum mers die wij nog niet gezien hebben was het geheel zeer aannemelijk. Toch zou het te wensen zijn als het Lange dijker Cabaretgezelschap wat meer variatie in zijn programma's bracht en meer aandacht besteedde aan de con ference, die practisch ontbreekt en het geheel in bijzondere mate op zou halen. De ten gehore en ten tonele gebrach te operettemelodieën werden met veel charme en verve gebracht en het was, behoudens een enkele vergissing van Piet Tromp die in één der liedjes let terlijk even van de wijs raakte, een genoegen om naar te luisteren. In „Rosemarie" konden wij Tromp In het A-tornooi voor de wisselbe ker van De Oude Poorter werden gis teravond niet minder dan acht par tijen gespeeld. Zoals bekend plaatsten Berkenpas en F. Huiberts zich voor de finale van het B-tornooi, welke Za terdagavond met de finale van de A- klasse zal worden gespeeld. Middelbeek, Vet en Heusy hadden een uitstekende start. Alle drie won nen zij hun twee eerste partijen. Span ning was er in voldoende mate. Ver scheidene partijen eindigden met een verschil van slechts enkele caramboles en vergissen wij ons niet dan zal deze week in De Oude Poorter nog menig fel duel worden geleverd. De uitslagen van gisteravond luiden: Groot (80) 80 28 14 2.85 Huiberts (70) 61 28 10 2.17 Vingerling (75) 72 31 10 2.32 Middelbeek (80) 80 31 20 2.58 Louter (70) 34 22 6 1.61 Heusy (85) 85 22 21 3.86 Vet (75) 75 31 16 2.41 Vos (75) 73 31 15 2.35 Groot (80) 68 29 11 2.24 Middelbeek (80) 80 29 15 2.75 Huiberts (70) 70 22 12 3.18 Vos (75) 67 22 10 3.04 Vingerling (75) 71 19 16 3.73 Heusy (85) 85 19 13 4.47 Huiberts (70) 54 25 9 2.16 Vet (75) 75 25 .11 3.00 EVANGELISATIE-AVOND Donderdagavond om 7.30 zal ds H. G. Abma uit Rotterdam voorgaan op de bijeenkomst van de Ned. Herv. Evangelisatie (uitg. van de Geref Bond.) De dienst wordt in de kerk aan de Hofstraat gehouden. niet bewonderen en dit omdat hij meent deze naam te moeten zingen als „Rose Marie-hie-hie." Dat hij hier de letter h als trait d'union gebruikt is onjuist en stotend. Voor het overige kweet hij zich op zeer behoorlijke wijze van zijn taak. Opvallend was, dat er over het al gemeen zeer duidelijk werd gezongen, waardoor men de operetteteksten goed kon volgen. De „Langedijkers" moeten er zich wat de sketches betreft echter voor hoeden deze te lang te maken. Wel slagen zijn er nog" in de speeltijd met goede humor te vullen, maar het ge vaar langdradig te worden komt nogal eens om de hoek kijken. Nadat het programma was afge werkt bleven de bewoners van het „Hooge Huys" nog in een gezellig samenzijn bijeen. [)I gedetineerde Cornelis J. v. D. uit Heiloo had als verkoper van borstels ten bate van een blindeninrichting een bedrag van f 160 ten nadele van deze inrichting verduisterd en bovendien borstels te koop aangeboden die hij zelf in een warenhuis kocht en onder het voorwendsel dat de opbrengst aan het blindenwerk ten goede kwam, aan de man bracht. Het geld stak hij natuurlijk in eigen zak. Er werd gistermiddag door de officier van Justitie, mr dr J. M. Vellinga, een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek van voorarrest tégen hem gevorderd en voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering. De pleiter, mr H. Schuurman, drong er op aan de gevangenisstraf te doen be perken tot de duur van de voorlopige hechtenis. De studie van de Noordhollandse plaatsnamen is zeer belangrijk voor de taal, de kennis en de geschiedenis van dit gewest, omdat juist in die namen vooral de geschiedenis en taal een woordje meespreken. lil een korte inleiding, die aan zijn lezing over het onderwerp „Plaatsnamen in Kennemerland voorafging, zette dr G. Karsten gisteravond in een bijeenkomst van „Oud Alkmaar uiteen, dat de ontwikkeling van de plaatsnaamkunde of toponymie in het midden van de vorige eeuw samenhangt met de ontwikkeling van de taal en letterkunde in die periode. Dit betekent niet, dat men zich voor die tijd niet met het ver klaren van plaatsnamen.dat een waar puzzlewerk is zou hebben beziggehouden. Vroegere verklaringen geven echter menigmaal aanleiding tot grote vrolijkheid. Zo komt in een oude Goudse kroniek een beschrijving van de naam „Holland (hout of laaggelegen land) voor, die beweert, dat deze naam zou herinneren aan het 'hou'en der woeste inwoneren" uit het verteden! Zwijgrecht heeft evenmin iets met zwijnen te maken als Koon (vroeger Keuen) met een nest jonge honden! van een kapel op deze plaats begon- nen. Dr Karsten verklaarde verder tal van namen van de in de omtrek van Alkmaar gelegen gemeenten. Heiloo is afkomstig van een oude heidense be naming, die „heilig bos" betekent, wat ook teruggevonden wordt in Hargen bij Schoorl. Oesdom is de naam van een Germaanse god. terwijl Vrone (Vronermeer) in de nabijheid van St. Pancras verklaard moet worden met „bos van de heer". Verschillende be namingen spreken van een oud-Ger maanse cultus, die hier vóór de in voering van het Christendom moet hebben bestaan. Het Germaanse scha- ga (landtong) vindt men in Schagen terug. Moeilijker is de oorsprong van de naam Den Helder, die niets met de hel te maken heeft doch, volgens dr M. Schönfeld, afgeleid moet worden van de verklaring, dat het woord hel in ons land als benaming van hel lend, doch laag gelegen land voor komt. Na dit uitstapje in het gewest, keer de dr Karsten in onze stad terug, waar van de oudste bekende straatnamen lijst uit 1519 dateert. Hoewel men er thans geen bos meer aantreft, valt Scharloo te verklaren met de term rand aan het bos, Mient (Meent) als gemeenschappelijke weide, Zeglis, waarvan zegge (gras) en lis (leek) wa ter aanduidt als grasland aan het wa ter. Hekelstraat wekt herinneringen aan het hekelen van het vlas en Ra men houdt verband met de laken- handel, die hier eens moet hebben gebloeid. De naam Fnidsen, die in ge wijzigde vorm ook in Hoorn, Enkhui zen en Purmerend voorkomt, is iden tiek met Venetië. Moeilijker is weer de verklaring van Scheteldoekshaven, een naam. die ook in Den Haag voorkomt en wijst op de aanwezigheid van drogende luiers aan de voorgevel van de huizen! Na nog enige straatnamen te heb ben toegelicht, stelde dr Karsten de vrij talrijke aanwezigen in de gele genheid met hem in discussie te tre den, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt. In zijn slotwoord zei de voorzitter van Oud Alkmaar, de heer H. Ringers, dat de omvang van de discussie wel bewezen had met hoeveel interesse de lezing van dr Karsten, zelf een West fries, was gevolgd. Ook de heraldiek geeft deze zotter- nij soms een schijn van echtheid. Zij heeft de gemeente Hensbroek een wa pen geschonken, waarin een hen en een broek voorkomen, terwijl de ver klaring van deze dorpsnaam niet an ders is dan het broek- of laagland, toebehoord hebbende aan een zekere Hein. Komende tot zijn feitelijk onder werp, zei spreker, dat een obrkonde uit de jaren 715—739 het eerst over Kinheim spreekt, welke benaming eerst in 1299 overgaat in Kennemer land. Het gebied Kinheim strekte zich uit vanaf Hillegom tot voorbij Alk maar. Volgens een Belgische profes sor zou de benaming „woongebied bij de pijnbomen" betekenen, die daar eens zouden hebben gegroeid. Ten aanzien van het ontstaan van de naam Alkmaar zijn ook meerdere veronderstellingen aanwezig. In de oudste bekende oorkonde komt de be naming Allecmere voor, gevolgd door Alcmere, dat echter reeds tussen 1083 en 1120 Alcmare is geworden. Dr R. Schmitlein wees op Alken (België) en Alkham en Alkbowugh in Engeland. Mare, ontleend aan het Gallisch, duidt een belangrijk en breed water aan, dat vroeger hier inderdaad aanwezig is geweest. Dat Alk iets met de ge lijknamige vogel te maken zou heb ben gehad, moest spreker verwerpen, omdat volgens de vogelkundigen deze vogels, die in het hoge Noorden thuis behoren, hier nimmer hebben gebroed. De bewering van Johan Winkler als zou Alk herinneren aan de Friese mansnaam Alke, die ook in Litauen voorkomt, is evenmin aanvaardbaar, omdat persoonsnamen niet in de aan duiding van meren werden terugge vonden. Daarom meent spreker, dat de ver klaring van dr Schmitlein, dat Alk „tempel" betekent, de meest juiste is, zodat Alkmaar „tempelmeer" (de tem pel aan het meer) zou betekenen. Omstreeks 890 werd door Suybert, een evangelieprediker, met de bouw £)e houder van het Nederlandse snel heidsrecord, de directeur van de Alkmaarse kaasfabriek, de heer J. B. E. zou op 15 Mei van het vorig jaar in een „speelgoedauto'tje" hebben gereden. Tenminste volgens de heer L. J. B. uit Bergen die tegenover het Huis met de Pilaren de kleine „poppenwagen" van de heer B. E. plotseling tegen zijn autoneus had gekregen. Beide wagens waren snel afgeremd en de schade was nogal mee gevallen. Tenslotte had het erger gekund, maar er was een proces verbaal van gekomen en tijdens de zitting van de Meervou dige Kamer bleek dat de boom die te genover de Ruïne midden op straat uit de stenen hemelwaarts schiet, een bron van misverstand voor weggebruikers schijnt te zijn. De heer B„ die de boom links had Het vertrouwde adres voor degelijke meubelen. Eigen meubelmakerij en stoff eer-inrichting. (Advertentie, Ing. Med.) 56. Jackie en oom Pepie waren el kaar in de armen gevallen van blijd schap, toen zij uit die verstikkende stof wolk eensklaps Jimmy's stem hadden gehoord, Jimmy's stem die heel opge wekt had geklonken! Jackie's eerste gedachte was dwars door de stofwolk heen naar zijn vader te snellen, maar oom Pepie weerhield hem. „Niet doen, jongen", zei hij. „Je zou alle kans heb ben regelrecht in die afgrond te lopen. Wacht nu maar tot de stof wat is opge trokken". Nu dat duurde niet zo heel lang. Plotseling zagen zij Jimmy op hen toekomen'. Hij grijnslachte. „Dat was op 't nippertje", zei hij, terwijl hij de ge lukswensen van zijn twee reisgenoten in ontvangst nam. „Plotseling be merkte ik dat die rotsmassa begon te schuiven. Ik weet zelf niet hóe ik er onderuit ben gekomen, maar met een geweldige sprong is het toch nog ge lukt. Ik heb mij een ogenblik aan een kleine struik kunnen vartklemmen en dat is mijn geluk geweest. Maar vooruit, laten w ijer niet te lang over napaten. Wij hebben tenslotte wel wat anders te doen. De jeep kan er nu langs en dat is de hoofdzaak", jackie en oom Pepie zagen elkaar even aan. Ze waren blij, dat Jimmy het er levend had afgebracht, maar het feit, dat ze nu de tocht moesten voortzetten, lokte geen van beiden erg aan. Tenslotte lag dat rotsblok er niet toevallig.Het was er neer ge legd....! genomen, in de overtuiging dat een automobilist die betamelijk rijdt bij het links afslaan naar de linker kant van de rechterweghelft, moet gaan (en hij had dit slechts met een snelheid van 25 km per uur gedaan) had echter het ongeluk gehad dat de heer B. E. met 40 km. per uur het hoekje omkwam. Volgens de algemene opvatting kon het hier slechts een ongelukkige samenloop van omstandigheden zijn. De Officier van Justitie was deze mening echter niet toegedaan en was van oordeel dat de boom rechts gepas seerd had moeten worden, ook door degenen, die linksaf slaan (richting Rustende Jager). Hij vorderde een boete van 50.of 25 dagen tegen de heer B„ gelijk ver zoekend het vonnis van de kanton rechter, die verdachte tot een boete van 6.veroordeeld had, te ver nietigen. VERONTWAARDIGD £eer verontwaardigd was de verdachte P. de V. uit Noord-Scharwoude, die vorig jaar in de Schagersloot te Noord- Scharwoude een fuik had gezet, hetgeen verboden was geweest. Waarschijnlijk had hij het per ongeluk gedaan daar het in een zijslootje, enkele meters verder, wel toegestaan was. Een vete met een wachtmeester uit de buurt die hem geverbaliseerd had, zat hem bij zonder dwars en hij meende dat het proces-verbaal van te voren gepland was, om hem erin te laten lopen. Hoe het zij, dat alles deed niets af aan het gepleegde feit en er werd dan ook een boete tegen hem gevorderd van f 40.of 20 dagen. ZIJN EIGEN LAND VERKOCHT Van een geheel ander karakter was de zaak tegen de bejaarde K. K„ even eens uit Zuid-Scharwoude, die door het Beheersinstituut als bedrijfsleider op zijn eigen tuinderij aangesteld was. Zonder de toestemming van de desbe treffende instantie had hij enkele per celen van zijn grond verkocht met het oogmerk, naar hij zeide, deze grond voor verval te behoeden. De opbrengst van het land, ongeveer 2200.had hij in zijn bedrijf geinvesteerd. Bijzon der onprettig was het voor de kopers, op de zitting te vernemen, dat hoewel zij het geld voor het land reeds over gemaakt hadden, de koop ongeldig was en het land niet hun eigendom was. De Officier eiste tegen de tuinder een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van twee jaar en een boete van f 300 of 1 maand hechtenis. Tenslotte werd tegen de Alkmaarder F. S. die niet verschenen was, een boete van 20.geëist omdat hij zonder rijbewijs een motorvoertuig had be stuurd. Chefarine „4" bevai 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwakke maag niet van streek raakt. jj 'n Z}lje doet wonderen (Advertentie, Ing. Med.) Geboren Martina, d. van K. Zeile- maker en T. J. Semler. Theodoor H., z. van W. H. A. T. van Oijen en K. K. Grootenhuis. Overleden Klasina K. Grooten huis, 39 jaar, gehuwd met W. H. A. T. Oijen. Het eerste tiental van Oostzaan is door een overwinning op DDD I (met 128) kampioen geworden van de Eerste Klasse District Zaanstreek. Na de spannende strijd in Oostzaan ge speeld werden de volgende resultaten behaald: Oostzaan I DDD I 1 P. SchaftM. J. Langras 11 2 J. KuiperN. Oud 20 3 K. BruinL. Ravenstijn 1 -1 4 W. KoningJ. Mekken 20 5 D. MullerH. de Jong 11 6 J. RoozingM. Oud 11 7 C. EngelP. Booy 20 8 J. AhbringL. Verver 11 9 J. PreekerK. Tuinman 02 10 D. VeenJ. Jorna 11 12—8 Het tweede tiental van DDD speelde tegen Oostzaan II en kon het ook niet tot een overwinning brengen. Oost zaan II won met 155. AUTOPEDS OP POLITIEBUREAU De politie deelt mede dat zich op net bureau nog enige niet afgehaalde auto peds bevinden. Eén ervan is nog zo goed als nieuw en werd enige tijd ge leden uit het Noordhollands Kanaal op gevist. Eigenaars vóór Voor de gemeenten Schoorl en Heerhugowaard is aan ons blad de junctie open van correspon dent. Gegadigden gelieven zich schriftelijk tot de redactie Alk- maarsche Courant, Voordam 11, Alkmaar, te wenden. De redactie.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5