Vervolg stadsnieuws Egmond-Binnen in 1953 Weer hogere zuivelprijzen Luitenante de Klark verliet Leger des Heils gemeenschap Noordoosten wind teisterde Texels zeedijk Nieuws uit Schermerhorn Staatspensionnering maakte uitstekende propaganda -\ Mensen komen en gaan, maar Christus blijft Driehonderd meter dijk Tweede waterkering bij Den Helder Vierjarig kind in Zaandam verdronken Ingekomen stukken De noteringen op de Alkmaarse markt Vreemdelingen verkeer nam grote vlucht Eduard van Beinum terug uit de V.S. LOOP DER BEVOLKING Falkland speelde „Potasch" Opgewekte stemming allerwegen De export viel nog mee Inval in een roulettehc te Nieuw-Loosdrecht Tot mijn dood wil ik trouw zijn en blijven aan God en het Leger. Niet om dat het Leger des Heils zo volmaakt is, maar omdat ons devies is: het verzoe nend bloed van Christus en het vuur van de Heilige Geest." Deze positieve woorden sprak gisteravond luitenante, mej. dra F. A. G. de Klark die ruim 14 maanden de Alkmaarse Leger-gemeensehap gediend heeft en Zondagavond wegens haar overplaatsing naar Baarn afscheid nam. In haar afscheidsprediking dankte „de luit" voor het vele goede wat zij tijdens haar verblijf in Alkmaar van de leden der gemeenschap had mogen ervaren. „Steeds heb ik hier een open deur ge had en werd ik door iedereen vriende lijk ontvangen", zeide zij. „Ik houd eigenlijk niet van dit soort vaarwel- samenkomsten, maar het is een grote troost altijd weer te mogen weten, dat hoewel mensen komen en gaan, Chris tus blijft, overal en altijd". Als gast was deze avond aanwezig as Ruvs („Verbreiding der Waarheid"), die mejuffrouw De Klark toen zij nog Re monstrants predikante was (zij is dit twintig jaar geweest) heeft leren ken nen. „U hebt hier een strijd gehad tegen het Noordhollandse ongeloof en het ma terialisme", zeide hij. „Maar ook in Baarn zult u het niet gemakkelijk heb ben en heeft u te vechten tegen de ge- loofsverstarring die u daar zult ontmoe ten". Velen maakten van deze avond ge bruik van de gelegenheid om luitenante De Klark persoonlijk toe te spreken en haar te danken voor de grote bereid heid waarmee zij de Legergemeenschap in Alkmaar heeft gediend. Onder de rook van Nieuw Den Hel der is in opdracht van de Rijkswater staat een „slaperdijk" aangelegd, aan de Oostzijde van het duinencomplex tussen de Donkere Duinen en het pompstation van de Waterleiding. Deze nieuwe zanddijk is slechts driehonderd meter lang, doch daarom is het feit niet minder bela 'grijk. Er moest namelijk tot het aanbren gen van deze tweede waterkering worden besloten, omdat de duinen ter plaatse niet hoger reiken dan 3.50 m. boven N.A.P., dat is slechts dertig centimeter hoger dan de hoogste wa terstand, die op 1 Februari 1953 werd gemeten. De kruin van de nieuwe zanddijk reikt tot 5 meter boven N.A.P.. zodat nu de gehele tweede waterkering ten Noorden van de Pet- temer zeewering opgewassen is tegen de hoogst denkbare stormvloed. Mocht dus ooit de buitenste duinen- regel door de zee worden doorbroken, dan is het lage land van Noord-Hol land nog altijd beschermd door een hoge wal van zand. Inmiddels is im mers ook aan de binnenzijde van het Botgat bij de Grote Keten zorg gedra gen voor varhoging van de reserve waterkering. Zonder dat hier dus van een gigan tisch werk kan worden gesproken, be wijst het, dat de Rijkswaterstaat ook aan de kleinste aspecten van de strijd tegen de zee aandacht schenkt. De situatie is namelijk zo, dat hier bij elke storm stukken duin worden weg geslagen. De Rijkswaterstaat heeft dus rekening moeten houden met de kans, dat deze eerste waterkering het be geeft. In dat geval zou het lage duin gebied ten Noorden van de Donkere Duinen onderlopen en een onmiddel lijke bedreiging vormen van het lage polderland. Een dergelijke bedreiging behoeft thans niet meer te worden ge vreesd. Zondagmiddag om ongeveer vier uur is het vierjarig dochtertje van de heer Bron in het Weertje te water geraakt en verdronken. Het meisje was om half vier nog door één der buren gezien en deze had net toen een rolletje snoep gegeven. Om tien over vier werd het kind levenloos door omwonenden uit het water gehaald. Men heeft nog getracht de levens geesten op te wekken, helaas echter zonder resultaat. Luitenante De Klark wordt vervan gen door majoor Benning en luitenante Smits, beiden uit Baarn. De Stichting „Alkmaar 700 jaar stad" heeft het gemeentebestuur verzocht de ontheffing van de winkelsluiting tijdens de stadsfeesten niet alleen toe te staan voor het fantasiestadje, maar voor de gehele stad. Van prof. Wieger Bruin te Amster dam is bericht ontvangen, dat hij zijn benoeming tot stedebouwkundig advi seur aanneemt. Maandagse Veemarkt van Maandag 25 Januari. Drie paarden 500—650 per stuk; 100 vete koeien 6001070 (le kw. 2.752,85, 2e kw. 2,552,75 en overige soorten 2,452,55); 65 nuchtere kalveren 4085; 3 schapen 80120; 380 varkens: zware varkens 1,801,84, vleesvarkens 1,821,86, lichte varkens 1,801,82 en zeugen 1,701,80 per kg. Voor de koeien bestond voldoende ani mo. Het aanbod is echter iets te gering geweest en aangezien als gevolg hiervan de noteringen hoger kwamen, was de han del trekkend. Wat de kwaliteit betreft, kan in het algemeen gesproken worden van goede vleeskoeien. Er waren even meer kalveren, doch deze dieren zijn zo duur, dat - ofschoon het kalfsvlees bij de slagers een gewild artikel is - het ver loop van de handel op de markt traag moet worden genoemd. De toename van de vraag naar varkensvlees was vermoe delijk de reden, dat het aanbod van lichte dieren vandaag weer ruimer was. De grote vraag naar vleesvarkens deed de prijs van deze dieren boven die van spek- varkens uitgaan, terwijl de prijs voor de lichte varkens de minimum-notering van de vleesvarkens bereikte. De handel in alle soorten varkens is goed geweest. Vrijdagmiddag vergaderde de raad, in voltallige zitting bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester M. Nie- le, die, zoals gebruikelijk in zijn ope ningswoord een uitvoerige beschou wing gaf van het wel en wee over het afgelopen jaar. Kampeerwezen. De cijfers in dit overzicht betreffen uitsluitend het kamperen in de 7g. zomerwoningen en staan dus los van het pensionbedrijf alhier. Niet minder dan 1387 gezinnen, met een totaal van 5859 personen hebben gedurende de seizoenmaanden te Egmond van duin en zee geprofiteerd. Hierbij dient nog te worden opgemerkt, dat het aantal bewoners van zomerhuisje telken ja*"* aanzienlijk toeneemt, dermate zelfs, dat een groot aantal verzoeken om kampeergelegenheid wegens onvol doende plaatsruimte moest worden af gewezen. Aan leges werd bijna f 8000 ontvangen. Hoewel de cijfers van de pensionbedrijven nog niet bekend zijn, kan met zekerheid worden gezegd, dat ook op dit gebied in '53 een aanzien lijke vooruitgang viel te constateren: Zeker 50 procent meer dan vorige jaren. Maatschappelijk Hulpbetoon. Het aantal ondersteunden bedroeg 26, van wie 16 personen het ge hele jaar door, geheel of ten dele onderstand hebben genoten. De overi ge 10 werden slechts voor een korte periode geholpen. Gedurende het af gelopen jaar werden - slechts 2 per sonen in gestichten verpleegd. De dienst zal worden afgesloten met een totaal aan uitgaven van f 15.000. waarvan f 2616,verpleegkosten in gestichten en f 12384.wegens onder stand in contanten, ziekenfondspre mies, medische kosten en kerstgratifi caties. Woningbouw. Allereerst dient genoemd te worden de woningwetbouw te Egmond-Binnen, waar de Firma Gebr. Schuyt 8 wo ningen in aanbouw heeft en waarvan de eerste 4 reeds in Februari voor bewoning gereed komen. Binnenkort zullen bij dit complex van 8 wonin gen, twee nieuwe worden bijgebouwd. Den Hoef smaakte het voordeel va.i het bouwplan Belleman, waarvan 24 woningen in '53 zijn klaargekomen en de voigende 22 huizen in '54 zullen worden afgebouwd. De bouw van de kloosterkerk van de Regale Abdij vordert gestaag. Bo vendien is hier een verbindingsgang gebouwd met spreekkamers tussen de kloosterkerk en abdij. Melding wordt gemaakt van de rk lagere landbouw school. Tekeningen en begroting heb ben reeds de departementale goedkeu ring verkregen, zodat dit voorjaar de aanbesteding kan plaats vinden. Be langrijk is nog, dat gelijktijdig naast die school een passende woning voor de Directeur van die school mag wor den gebouwd. Niet minder belang rijk is, dat inmiddels ook de plannen zijn gereed gekomen voor de bouw van een vijf-tal woningen voor ouden van dagen. Deze zullen komen aan de nieuwe Lamoraalweg, precies achter de 4 woningwetwoningen aan de Ju- lianaweg in Egmond aan den Hoef. Wegen. Het belangrijkste op dit gebied is de verharding van het Slempad, de St. Albertsweg. en het Luilaantje. De St. Albertsweg is bovendien nog' voor- zien van een fundering. Wellicht nog belangrijker is de verbreding van de Herenweg aan de Zuidelijke ingang van Egmond aan den Hoef, verkregen door de sloping van de smederij en bijbehoren van T. Kareis. Dit had tot gunstig gevolg, dat behalve ge noemde belangrijke verbreding twee mooie, nieuwe bedrijfspanden werden bijgebouwd, waarvan een aan de Eg- monderstraatweg en een aan de He renweg. De verbreding van de gehele Heren weg schiet helaas nog maar slecht op, al dient hierbij te worden toegegeven, dat het een ingrijpend werk is, "vooral wanneer men denkt aan de voorge schreven afbraak van een zestal aan zienlijke panden in de dorpskom te Egmond-Binnen, afgezien nog van de vele andere moeilijke problemen aan de uitvoering verbonden. Door de afgraving van de lange wal langs de St. Albertsweg is de vuilnisbelt te Egmond-Binnen aanmer kelijk verbeterd. Het hoofd van de dienst gemeentewerken beraamt nu plannen voor een nieuwe en doelmati ge vuilnisbelt voor de beide dorps kommen. Gezocht wordt naar een ge schikt terrein, ten Oosten van Rinne- gom. Voor de brandweer is een doelma tige garage gebouwd, die voorzien is van verwarming om het gebouw vorst- vrij te houden. Voor berging van ma terialen en gereedschappen is een ge deelte van de brandweergarage ge reserveerd met een aparte, afsluitbare toegang. Wat de riolering in beide dorpskom men betreft, zij medegedeeld, dat wa terpassingen zijn verricht en de des betreffende tekeningen zijn gereedge komen. De vaststelling van het "Uit- breidingsplan-in-ondèrdelen zal échter de ligging, de doorsneden en de loop kunnen bepalen. Aan het slot van zijn rede bracht de voorzitter hartelijk dank aan de raads leden, zeer in het bijzonder aan de beide wethouders voor de ondervonden steun en aan de secretaris voor diens waardevolle adviezen. Mede werd dank gebracht aan het personeel der secre tarie en daarbuiten voor het plichtsge trouwe werk. Met de wens, dat bet nieuwe jaar voor allen een gezegend jaar zal zijn, werd de uitvoerige uiteen zetting besloten. Namens allen dankte wethouder v. d. Reep voor de goede wensen van de bur gemeester. Hierna werd overgegaan tot de af werking van de raadsagenda. Allereerst werden de voorschotten vastgesteld voor de bijzondere scholen ie Egmond aan den Hoef en Egmond-Binnen. Vervol gens kreeg een aanvrage van de r k. meisjesschool om ingevolge art. 72 der L.O.-wet f 480.beschikbaar te stellen voor de vernieuwing van twee schoor stenen een gunstige beschikking. Dit gold eveneens het voorstel tot wijziging der ambtenarensalarissen. Deze zullen ingaande 1 Jan. 1954 worden aangepast aan de rijksregeling. Overeenkomstig Op Texel is een groot deel van de zeedijk ernstig door de Noord- Oostwind besehadigd. Het on derste deel van de dijk is over een afstand van honderd meter weggezakt. Met grote spoed wordt de dijk nu voorlopig versterkt met zandzakken, die per auto moeten worden aangevoerd. het voorstel van B. en W. werd eervol ontslag verleend aan de verloskundige, wegens het bereiken van de 55-jarige leeftijd. Het ontslag .sal ingaan op 1 Febuari a.s. Na de aanbieding van de begroting 1954 gaf de heer Blomert als zijn me ning te kennen, dat in andere gemeen ten ieder lid een begroting met toe lichting aan huis bezorgd krijgt. Na bestudering kan hij dan zijn mening kenbaar maken, waarop B. en W. een prae-advies geven. De voorzitter achtte deze gang van zaken voor deze gemeen te niet nodig, noch gewenst. Deze is trouwens in soortgelijke gemeenten ais Egmond-Binnen niet toepasselijk. Bo vendien staan er in da begroting slechts bedragen, hoogst noodzakelijk voor het verloop van de administratie. Voor de uitvoering van belangrijke werkten zijn geen bedragen vermeld, zodat de bestudering heel goed fractie- gewijze kan plaats vinden. De heer C. Apeldoorn bracht de rio lering ter sprake. De voorzitter ant woordde dat dienaangaande niets in de begroting is opgenomen. Eerst dienst het uitbreidingsplan-in-onderdeien te wor den vastgesteld. Wel kan worden mede gedeeld, dat de exploitatiekosten ge heel gedekt zullen kunnen worden door een nieuw in te voeren belasting. Bij de rondvraag informeerde de heer P. Simons of er, in verband met de toe kenning van het- bouwvolume plannen voor woningwetbouw bestaan. De voor zitter geeft hierop een negatieve mede deling. Zijns inziens zal de gemeente zeer waarschijnlijk wel meer dan 15 wo ningen krijgen. De bevolking is in 1953 met 91 per sonen toegenomen. Op 1 Januari 1953 telde de gemeente 3091 inwoners (1607 m. en 1484 vr.). Geboren werden 46 meis jes en 35 jongens, totaal 81- Er over leden 11 vrouwen en 6 mannen, samen 17 personen. Ingekomen 70 vrouwen en 56 mannen samen 126. Vertrokken zijn 54 vrouwen en 45 mannen, samen 99. Zo bedroeg het aantal inwoners op 31 Dec. '53 1647 vrouwen en 1535 mannen. To taal 3182. Aantal huwelijken 28. Geen echtscheidingen.' Eduard van Beinum keerde met zijn vrouw van een tournee door de Ver. Staten terug op Schiphol. Volgend jaar zal de dirigent van het Concertgebouworkest opnieuw een tournee door de V.S. maken. Een vlotte redenaar, een uitstekend spelend Falkland en een aardig en be schaafd muziekje, waren oorzaak van het eclatant succes van de Bond voor Staatspensionnering, die Zaterdag in de zaal van Mevr. de Wed. P. Trei- ture werd gehouden. Op het programma stond vermeld dat Falkland zou spelen „Potasch en Per- lemoer". Deze titel is waarschijnlijk de trekpleister geweest voor de zeer velen die de vinnige kou hadden getrotseerd. Onder de aanwezigen waren o.a. de burgemeester en diens echtgenote, de heer en mevr. Driessen, de gemeente secretaris en zijn echtgenote, de heer en mevr. De Vries, dominee en mevr. Van Dijk en dokter en mevr. Heringa uit Stompetoren. Zij allen ontvingen een speciale welkomstgroet van voor zitter B. Plugboer. Door omstandig heden was de aangekondigde spreker, de heer A. Greeuw uit Heiloo niet aanwezig. Hij had echter een waardig plaatsvervanger gevonden in zijn plaatsgenoot de heer Jo de Vries Spr. vestigde de aandacht op het strijd- fonds van de B. v. S. Nederland is rijk aan economen, nochtans ziet de Soc. Ec. Raad geen kans tot nu toe een ontwerp gereed te makenvoor de ouderdomsvoorziening. De nood van de ouden van dagen is hoog geste.':en Spr. vroeg zich af hoe het mogelijk is voor twee mensen om met f 20. per week rond te komen. Toch is het gehele Nederlandse volk blijkbaar onbewogen voor de nocd van de ouden van dagen. De B. v. S. is zeer be nieuwd naar het rapport van de Soc. Ec. Raad. Is dit rapport niet zo a's de Bond zich voorstelt dan zal hij een grootse actie ontketenen over het gehele land. Het strijdfonds zal die nen om deze actie te financieren. Het muziek-ensemble Hilrinetto uit Hobrede zorgde voor een keurig en beschaafd stukje muziek. De verwachtingen voor het spel van Falkland waren hoog gespannen. In geen enkel opzicht heeft deze vereni ging het publiek teleurgesteld. Potasch en Perlemoer kreeg een brillante vertolking. Mevr. N. Spaans-Schuit gaf aan Edith Blankenberghe een gave en charmante vertolking en haar -toi letten waren een streling voor het oog. Er is om de altijd ruziemakende Baruch Potasch en Abbie Perlemoer onbedaarlijk gelachen. Begrijpelijk kreeg de vereniging aan het slot een daverend applaus en de dank van voorzitter te incasseren. ZAANDAM De N.V. Albert Heijn is oornemens in Feb-uari een bedrijfs- chooh vcor de opleiding van ver kooppersoneel te ope en. waaraan een nternaal zal wor len verbonden. De gemeente zaï, blijkens -voor stel aan de gemeenteraad, overgaan tot de aankoop van een hogedruk-brand- spuit. De kosten zijn geraamd op f 37.000. IN de week van 3 t.m. 9 Januari jl. bleef de melkproductie dalen, het geen tot gevolg had, dat minder melk aan de fabrieken werd af. geleverd. De productie kon voorlopig worden vastgesteld op 60.285 Ion tegen 61.754 ton in de voorgaande week en 60.524 in de overeenkomstige week van het vorige jaar. Met de melkaanvoer zitten we dus onder het cijfer van het vorige jaar en naar het zich laat aanzien, zal deze toe- stand nog wel een poosje bestendigd blijven. Mede in verhand met het feit, dat de fabrieken, welke gecondenseerde melk maken, veel melk uit de markt namen, kwam er voor de kaasproductie minder melk beschik, baar, hetgeen dan ook resulteerde in de productiecijfers van kaas. Be droeg de productie van volvette kaas in de week van 27 December t.m. 2 Januari jl. nog 1333 ton, in de week van 3 t.m. 9 Januari produceer de men 1046 ton. Ook de productie van 40+ kaas liep achteruit en kan worden vastgesteld op 474 ton tegen 554 ton in voorgaande week. In deze 40 kaas is een belangrijk kwantum broodkaas begrepen, zodat er over het algemeen weinig Edammer 40+ wordt geproduceerd. De boterproductie liep iets uit en wel van 930 ton in de week van 27 De cember tot en met 2 Januari tot 1019 ton in de week van 3 t.m. 9 Ja nuari jl. QVER de gehele linie viel in de afge lopen week in de zuivelhandel een opgewekte stemming waar te nemen. De inmiddels gepubliceerde uitvoer- cijfèrs over de maand November 1953 gaven te zien, dat in deze maand werd geëxporteerd 9053 ton kaas tegen 6483 zijn deze uitvoercijfers meegevallen en ton kaas in November 1952. Uiteraard geven zij de tegenwoordige marktont wikkeling in belangrijke mate steun want men realiseert zich, dat belang rijk méér kaas is uitgevoerd dan werd aangenomen en dat de algehele voor- raadpositie hierdoor over het alge meen veel gunstiger is komen te lig gen. Hierbij komt nog, dat er in de laatste weken een levendige vraag naar jonge kaas valt waar te nemen. Speciaal naar Duitsland schijnen be langrijke hoeveelheden te zijn verzon den en deze hoeveelheden vragen uiteraard weer om vervanging. Het gevolg van een en ander is. dat de prijzen voor de jonge kaas in snel tempo stijgen vooral voor de Vol vette Goudse kaas en een aanmer kelijk verschil bij de toestand bij het begin van het jaar valt waar te ne men. Zo is de prijs voor Volvette Goudse kaas in ongeveer 3 weken tijds reeds met ongeveer 20 cent per kg ge stegen en bij voortgaande vraag en lagere productie moet worden aange nomen, dat deze prijsstijging haar eindpunt nog niet zal hebben bereikt. Ook de Edammers 40+ profiteren van deze gang van zaken, maar het is merk waardig, dat deze het tempo van prijs stijging lang niet kunnen bijhouden, ondanks het feit, dat de i roductie op een laag niveau ligt. Het prijsverschil voor deze soort kaas bedraagt, sinds het begin van het jaar, ongeveer 10 cent per kg. Broodkaas 40+ daarente gen, een door Duitsland veel gevraagd artikel, is veel duurder en ligt :n prijs ongeveer 9 cent per kg hoger dan de Edammerkaas 40 Nu de opbrengst van de Volvette kaas zoveel beter ligt dan die van 40+ kaas, moet worden aangenomen, dat in nog meerdere mate op de productie van Volvette kaas zal worden overgeschakeld. Im mers bedraagt het prijsverschil onge veer 33 cent per kg, hetgeen men m geen jaren heeft meegemaakt. Daar naast begint ook de producti van broodkaas 40+ een belangrijke rol te spelen, terwijl ook een verhoogde bo- terprijs een woordje begint mee te spreken. Dwars door dit alles loopt het feit, dat de condens-fabrieken meer melk dan gewoonlijk vragen om de vele geboekte orders te kunnen uit voeren, zodat gevoeglijk kan worden gesteld, dat men in de zuivelsector van een hausse-periode kan spreken. Op de voorraden kaas, welke men voor lage prijzen heeft gekocht, kan thans winst worden gemaakt, maar men rea liseert zich aan de andere kant echter wel, dat aan deze toestand snel een einde kan komen en dat men straks weer bergafwaarts kan moeten gaan. Bovendien heeft men altijd rekening te houden met de reacties uit het bui tenland en naar wij in exporteurs- kringen vernamen, heeft men de grootste moeite om de binnenlandse prijsstijging in de exportprijzen te verdisconteren. Hoewel men natuur lik bij deze ontwikkeling eon graan tje meepikt, kan niet gezegd worden, iat men over het. algemeen enthou siast is over deze ontwikkeling en het gevolg hiervan was misschien wel, dat meerdere exporteurs „uit de markt stapten" en niet kochten. In hoeverre zij hiermede gelijk hadden, zal moe ten worden afgewacht, want het is moeilijk zich onder de gegeven om standigheden aan een voorspelling te wagen. Zoals reeds medegedeeld steeg ook de boterprijs en valt ook hier in een tijdsbestek van 3 weken een verhoging van 22 cent per kg waar te nemen. Blijkens de laatste voorraadcijfers is de regeringsvoorraad practis h ge ruimd, terwijl er ook in de vrije han del weinig boter beschikbaar schijnt te zijn. Annex met dit alles blijken ook de regeringsvoorrad en melkpoeder snel te dalen. De regeringsvoorraad kaas liep iets uit, waarschijnlijk een gevolg van het feit, dat nog iets werd ingeleverd op grond van vroeger gedane opga ven. Aan inleveren zal men thans ech ter niet meer denken, aangezien op de vrije markt veel betere prijzen te ma ken zijn. Op de Alkmaarse kaasmarkt werd de notering vastgesteld op f 1.83 tot f 1.84 per kg voor de Edammerkaas 40 De handel bleek goed te zijn en de kaas kon worden verkocht tegen prijzen van f 1.86 tot f 1.88 per kg. De Alkmaarse korstloze kaasindustrie bleek veel belangstelling te hebben voor de aangevoerde Edammers, waar door de prijs nogal boven de commis sie-notering uitsteeg. Ook op de Leeuwarder zuivelbeurs werden de prijzen verhoogd. Goudse Volvet noteerde f 2.14 tot f 2.15 pei kg, Edammers 40+ f 1.83 tot f 1.84 pei kg en Broodkaas 40+ f 1.89 tot f 1.90 per kg. Voor de Volvette kaas en Broodkaas 40+ bleek veel belangstel ling te bestaan. Vrij vlot werd de voorraad Volvette kaas van de hané gedaan tegen prijzen van f 2.16 toi f2.17 per kg en voor Broodkaas be taalde men vlot f 1.92 tot f 1.93 per kg Edammers 40+ wisten wel een hogere prijs te behalen, maar lagen toch over de commissie-notering kwamen geer het algemeen lui in de markt. Boven zaken tot stand, waardoor de kaas te gen prijzen van f 1.83 tot f 1.84 pei kg werd omgezet. De verbetering in de prijzen voo* oude kaas zet zich langzamerhand voort. Ook in de afgelopen week koi: den weer hogere prijzen worden gr maakt. De voorraden blijken nir groot te zijn en de vraag wordt steei beter. Gistermiddag heeft de Rijkspolitie er inval gedaan in de woning van de 3'. jarige veehandelaar G. van der W. i Nieuw-Loosdrecht. De politiemanne troffen een gezelschap van vijf personc aan rond de roulette. Zij werden meeg; nomen en verhoord. Vier bezoekers, u Zeist en Utrecht, werden na een proce: verbaal te hebben gekregen naar hu gestuurd. Van der W., die bankhouder was en aldus de politie al meermr len in aanraking met de Justitie is gr weest ter zake van hazardspel, is ingc sloten en zal een dezer dagen voor c officier van Justitie te Utrecht worde geleid. De roulettebenodigdheden en ec bedrag aan geld zijn in beslag genome.- WORMER. Het aantal inwone' dezer gemeente is de 6000 gepasseer Op 1 Januari bedroeg het aantal zi'. len 6005. ZAANDAM. Aan het Kalf is ec autobus met twintig Hoornse fabriek meisjes in de sloot langs de weg g- reden. Doordat er geen paniek on stond, werd niemand van de inzitten den gewond.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3