Vragen staat vrij Huishoudbeurs zal element van directe verkoop uitbannen r ABDIJSIROOP Eigenaar en onderhoud Aardstralen De oude schuld What is in a name? Mama De druppels De alimentatie Over vragen Het jaarlijks festijn voor de vrouw Nederland krijgt een Brei-Koningin Voorlichting op het gebied van emigratie DE muzikale omlijsting en de confé rences zijn weer in vertrouwde han den gelegd. Kees Pruis zal tijdens de Beurs de bezoeksters niet alleen regel matig op de hoogte houden met het geen voor haar tijdens de rondwande ling van belang is, doch tevens dage lijks om 4 uur en om 10 uur zorgdra gen voor de traditionele uitreiking van waardevolle huishoudelijke geschen ken. Het ensemble „Eddy Christiam" o.l.v. Frans Poptie en het Orkest van Martin Erich nemen het muzikale ge deelte voor hun rekening. Weer alastrim-patiënt als genezen ontslagen Pim, Pam Pom en de graafmachine akkers ,.v»;.y Scheepvaartberichten DOKTERS Assistente 47 ADELAIDE HUMPHRIES BBC zal televisienet gaan uitbreiden Luister eens naar: Radioprogramma WOENSDAG 27 JANUARI 1964 gij de nieuwe huurverhoging werd in de huurwet de mogelijkheid geopend om met een eenvoudige procedure aan de kantonrechter te verzoeken de eigenaar tot herstel te dwingen. Dat leek allemaal erg eenvoudig. Even een brief schrijven en zo. De kranten gaven trouwens ook blijk te menen dat het alle maal erg eenvoudig was. In feite is dit toch niet zo. Want het komt hierop neer, dat men een procedure moet voeren die precies gelijk is aan een arbeids-procedure. Voor griffie-rechten dient f 7.50 te wór den betaald of een bewijs van on vermogen te worden overgelegd. Het schrijven aan de kantonrechter moet aan bepaalde eisen voldoen, anders gaat het terug. Dus zal men toch gebruik moeten maken van een con sultatie-bureau, een rechtskundig bureau van een vakorganisatie of een deurwaarder. Overigens lijkt het ons toe, dat deze hele bepaling in de wet is op genomen om de meer-betalende huurders een beetje verguldsel voor de pil te verschaffen. Veel gebruik is er dan ook nog niet van gemaakt. Te Rotterdam zijn nog minder dan vijf brieven ingediend die wegens vormgebrek nog terug gezonden moesten worden. Er is nog geen en kel geval voor de kantonrechter be handeld. Of met andere woorden: deze hele bepaling zal wel een „wassen neus" blijken. Lezers die ons de weg vroegen, weten nu waar die weg ligt QVER aardstralen krijgen wij her haaldelijk brieven en wij hebben hierover in deze rubriek al meer malen geschreven. Nu is dat een soort sisyphus-arbeid. De heer Sisy phus draagt alsmaar een rots naar de top van een berg, die dan weer prompt naar beneden rolt en des wege zonder ophouden genoemde heer noodzaakt steeds weer opnieuw te beginnen. Als wij zeggen niet in aardstralen te geloven, althans noch in hun vernietigende werking, noch in afschermkastjes, komen er boze brieven. Zouden wij beweren dat wij ons scharen achter de aard- stralen-enthousiasten, dan zouden er ook boze brieven komen. Wij krij gen echter eveneens brieven van arme oude mensen, die over die boze aardstralen zich zorgen maken, nochtans geen dure kastjes kunnen kopen en nu iedere nacht van alles voelen. Daarom zeggen wij tegen hen: over die aardstralen staat we tenschappelijk nog maar weinig vast (da.t is toch voorzichtig gezegd?). Onze voorouders wisten er helemaal niets van en sliepen lekker, althans door aardstralen niet geplaagd. Ver geet die aardstralen nu maar rustig, want als ze er zijn, blijven ze, uw onrust en angst doen meer kwaad dan die aardstralen. £)E ERVEN kunnen afstand doen van de nalatenschap en behoeven dan ook de schulden niet te voldoen. Laat u maar even een desbetreffen de verklaring door een notaris ver zorgen. Aanmaningen tot betaling van een schuld op een open briefkaart door een incasso-bureau toegezon den, behoren tot de ongemanierdhe den van sommige van dergelijke bureaux. Het is min of meer een vorm van chantage zoals de pet met-naam die een dergelijk bu reau eens door zijn wissel-lopersliet gebruiken. Maar het geeft geen recht om betaling te weigeren. \\^IJ hebben gezegd, niet meer te willen spreken in de rubriek over de huurverhoging. Maar even moeten we er toch op terug komen. Vanwege een hoofdbewoner die zeer listig meent te zijn. Zijn onderhuur ders kregen plotsklaps bijna de dub bele huur te betalen. En waarom? Wij zouden u gaarne nog even in spanning houden. Maar de kogel moet maar door de kerk: „bij nader onderzoek is mij gebleken dat u geen onderhuurders van mij zijt, doch gewoon ongemeubileerde ka merbewoners, waarvan de prijzen vrij zijn", schreef hij hen. Hij be doelt natuurlijk niet dat de prijzen van die bewoners vrij zijn (mensen handel is verboden) doch van die kamers. Onze huiseigenaar-verhuurder zal nu, vrezen wij, ontdekken dat wij geen huurders van een huis van hem zijn maar slechts bewoners van een leeg en dus niet van meubelen voorzien aantal ruimten. Maar laten we de olifant met de lange snuit het verhaaltje hier doen eindigen. Alle bewoners van lege, zowel als van gemeubileerde ka mers zijn onderhuurders en de huurprijs-beheersing is op hen ten volle van toepassing. U moet maar even gaan naar de huuradvies-com missie. J\'IET allen die getrouwd zijn, wa ren daarvoor geschikt. Dat is ons in de loop van de jaren wel geble ken. De echtscheidings.-kwestie staat daarmee wel in verband, nemen wij aan. Een jeugdig lezer schrijft ons over zijn vrouw, waarmee hij om streeks 7 jaar gehuwd is. Het eerste jaar ging het, maar daarna werd hij genoodzaakt in een andere gemeente te gaan wonen. Vrouwlief kon niet van mama af. Dat was altijd wel zo, maar nu? Om de week is ze een week naar ma. Niets doet ze zonder advies van ma. Alles doet ze wat ma zegt zonder voorkennis van haar man. Of ma is er, die dan de baas is. Toen hij over echtscheiding ging spreken was de boot aan. Zo'n lieve vrouw zo'n schande aan te doen etc. Mag die vrouw steeds weggaan, wil hij weten? Och, de wet verbiedt het niet, al blijkt deze vrouw vergeten te zijn wat ze eenmaal op het stad huis beloofde. Vrouwen met zo'n moeder-binding moeten niet trou wen. En de moeders van deze vrou wen, die hen stijven, zijn gewoon weg misdadig. Dat zijn ergerlijke egoïsten. Indien deze man die schoonmoeder de deur wijst han delt hij recht en goed, want hij is verplicht zijn huwelijk te verdedi gen. Deze moeder diende haar doch ter te zeggen: je bent getrouwd en bij je man is je plaats. Overigens is ■dit geval een zaak die veel flink heid, geduld en wijs beleid vraagt. Lezer moet eens praten met een bu reau voor gezins- en huwelijks moeilijkheden. \\*IJ hebben op ons aangebouwde slaapkamertje een plat dak. Vriest het nu dan hangen tegen het plafond bevroren druppeltjes, vermoedelijk condens-water. Bij dooi komen die druppels dan weer naar beneden en maken alles nat. Wat is hier tegen te doen en kunnen, wij de eigenaar verplichten? Dit komt omdat er tus sen plafond en dak geen ventilatie is. Er ligt dus zo maar een dak van planken op de uitbouw, waarover wat mastiek. Er zou alleen iets te bereiken zijn, door een dubbel-dak te maken. Dus enige afstand tussen ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz, U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt V persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. plafond en dakbedekking, waar lucht tussen circuleren kan. Wij vrezen echter, dat de lezeres eigenaar niet verplichten kan deze vrij kostbare verandering te laten aanbrengen. \\/IJ kunnen ons best indenken, dat het niet prettig is om op een on verwacht ogenblik bericht te krijgen om maar voortaan een bepaald be drag te willen opbrengen voor een van de ouders (of beiden). Een lezer die ons liet zien welk bedrag maan delijks van hem wordt geëist, en wat zijn inkomen is, kan deze vor dering van de betrokken gemeente o.i. gerust weigeren. Vermoedelijk heeft men een onjuist inzicht in de inkomsten van lezer. Hij zal ver standig doen, geloven wij, om niet alleen te weigeren, doch dan tevens een juiste opgave van zijn inkomen te doen. Mocht men echter aan de els vasthouden, dan kan lezer het laten aankomen op een beslissing van de kantonrechter. Die procedure kost in dit geval niets. Eventueel kan lezer dan nog in hoger beroep gaan. Maar dan heeft hij bijstand nodig van een advocaat. AAN een lezeres willen wij (het geen ook voor andere lezers en lezeressen bestemd is) gaarne me dedelen dat ze gerust vragen op huishoudelijk gebied of ander ter rein kan indienen. Die worden niet in de rubriek zelf behandeld, als regel ten minste niet, maar ze krijgt dan persoonlijk antwoord. MENTOR. (Van één onzer redacteuren) VOOR de achtste keer na de oorlog zal te Amsterdam van Zaterdag 6 tot en met Zondag 14 Februari in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam de traditionele „Huishoudbeurs" worden gehouden. Dat betekent, dat duizenden vrouwen weer haar jaarlijkse feestdag, waaraan alleen zij de grootste vreugde beleven, gaan bezoeken om te midden van de nieuwste snufjes de wereld om zich heen te vergeten en te genieten van hetgeen de industrieën een jaar lang voor de moderne vrouw in petto hebben gehouden. De directie heeft gemeend het element van de directe ver koop te moeten uitbannen en meer het accent te leggen op demonstratie en voorlichting. Als exposanten zijn toegelaten fabrikanten en impor teurs, alsmede enkele zeer grote Amsterdamse detaillisten welke laat- sten te beschouwen zijn als vertegenwoordigers van vooraanstaande in dustrieën. TOT de verdere Inzendingen behoren o.a. een nieuw soort naaimachines, geheel van aluminium, wasmachines, de handstofzuiger voor kleine gezinnen. TOT de nouveauté's op deze Beurs behoort in de eerste plaats de stand van een aantal firma's, dat vrijwel da gelijks diensten verricht voor de emi granten. In deze stand, waarin al die problemen, waarmee een emigrant voor zijn vertrek te kampen krijgt aan de orde worden gesteld, zal men waar devolle adviezen kunnen krijgen om trent: passage, voorschriften en prijzen van verpakkingen, speciale emigratie koffers en gepantserde hut- en ruimte koffers, verzekeringen, meubelen en taalstudies. Voor hen, die binnenkort elders een nieuwe toekomst gaan op bouwen van uitermate groot belang. Verantwoorde practische bijstand voor emigranten is een dringende noodzaak. Nog maar al te vaak komt het voor, dat emigranten voor hun vertrek adviezen of bijstand krijgen tegen veel te hoge betaling en op dusdanige wijze, dat zij veelal in den vreemde met de na righeid zitten. In een afzonderlijke stand zullen voorts deskundige dames voor lichting geven over het probleem dat emigratie voor de Nederlandse vrouw betekent VU AT de mode betreft, ieder jaar kon de huisvrouw zich op de Beurs op de hoogte stellen van de nieuwe mo dellen die het komende seizoen zou brengen. Met deze traditie wordt uiter aard niet gebroken. Ditmaal zal een der meest vooraanstaande buitenlandse huizen de vrouw via een Mode-Parade de weg wijzen naar voorjaar en zomer. Vijfmaal per dag zal gedurende een uur een keur van modellen worden getoond uit de collecties in voorj aars- en zomerkleding, uit bad- en strand- collecties. Een klein deel zal de heren kleding opeisen. Daarnaast wordt drie keer per dag door een be kende firma een speciale corsetten- en lingerieshow worden gehouden. FEN bijzondere attractie vormt wel de prijsuitreiking aan de Brei-konin- gin en de 11 brei-prinsesjes, die worden uitgeroepen door het Internationaal Wol Secretariaat. Dit zal het einde zijn van een breiwedstrijd, die in het ver volg ieder jaar wordt herhaald. De Brei-koningin ontvangt een Gouden Brei-ster plus 250. De Brei-Prinaes- sen krijgen ieder jaar een Zilveren Brei-ster plus een cadeau na'ar keuze ter waarde van t 25. rubberartikelen, de onzichtbare trek- sluiting, omkeerbare ventilatoren, brei en weeftoestellen, ladderophaalmachi nes, een tweesehijfs-vlqprwrjjver met directe aandrijving, de keukenmachine, stofabsorberende borstel, de stofzuiger met cyclotronisch reinigende werking en de spaarklok. Aan de eerste 500 bezoekers zal op Zaterdag 6 Februari een lepeltje wor- ontvangst kunnen nemen. Op verschil lende entréebiljetten zullen evenals vorige jaren grote en waardevolle huis houdelijke artikelen aan het publiek worden uitgereikt. Tijdens de beurs zal niet worden ge collecteerd. De Beurs is met de charita tieve instellingen tot een overeenkomst gekomen, waarbij aan deze instellingen een gratis standruimte wordt afgestaan. Een alastrim-patiënt is weder 'als genezen uit het ziekenhuis ontslagen. Een andere patiënte is overleden, doch volgens verklaring van de behandelen de geneesheer niet aan alastrim, daar zij deze in, zeer lichte graad had. Het. betreft hier de 72-jarige mevrouw A: E„ "die al zeer geruime tijd in het ziekenhuis werd verpleegd voor een ongeneeslijke kwaal, waaraan zij reeds twee keer bijna bezweken was. Nieuwe observatiegevallen kwamen er niet bij. Er zijn nu nog 24 personen ziek en 14 in observatie. 25. Kareltje was er al aan gewend, dat hij door zijn kameraad werd uitge scholden voor alles wat mooi en lelijk was en dus trok hij zich van Billie's scheldwoorden niets aan. Integendeel, hij ging door met zeuren. „Hoor je het nou? Nou duurt het nog een half uur, eer ik brood met hagelslag krijg", zei hij half huilend. „Naar de maan met je hagelslag", gromde Billie. „Hier! Lees wat er op dit apparaat staat. Voor ijzer! Dat zullen we eens zien". Zonder dralen nam Billie de machine uit de koffer, en zette het ding met de punt op de ijzeren ketting, waarmee Billie en Kareltje aan elkaar verbonden wa ren. Een druk op de knop ....zzzmm, zei de machine. Tot stomme verwonde, rir.g van de beide gevangenen, groef de machine door de ijzeren ketting heen alsof het een stuk ontbijtkoek wa» Zij ging zelfs nog verder en groef met een een gat in de vloer. „Zet dat ding af", juichte Kareltje, die nu ook be greep, dat het een reuze bof was, dal ze die machine in cel nr. 11 gevonden hadden. „Wie zou dat ding hier neer gezet hebben?" vroeg hij aan Billie, „H'm, dat interesseert me maar matig", bromde Billie. „Laten we eerst zorgen, dat we hier uit komen". Hij trok de machine uit het gat. „Een wonder! Die brave professor Splitser!" zei hij aan gedaan. In de keel beginnen enkele der gevaarlijkste aandoeningen. Neem bij de geringste klacht, zoals kriebel, heesheid of gezwollenheid de snelwerkende yji 's werelds beste hoestsirooa (Advertentie, Ing. Med.) Aalsum, 25-1 te Mombasa (verbetering) Altair, 25-1 te Santos Amstelbrug, pass. 25-1 Ouessant naar Recife Am- steldijk, 26-1 te Tampa verwacht Am stelveen, 23-1 van Cheribon te Tandjong Friok Appingedijk, pass. 25-1 20.45 uur Vlissingen naar New York Axel- dijk, 26-1 van Antwerpen te R'dam Alamak, 26-1 van Colombo naar Madras Aldabi, 26-1 450 mijl noord van St Pauls Rock naar Rio de Janeiro Alm- kerk, 25-1 24 uur van Aden naar Port Said Baarn, 26-1 van Carthagena te Curasao Blijdendijk, 22-1 van Boston te Philadelphia Bonaire, 25-1 van Pa ramaribo te Grenada Diemerdijk, pass. 25-1 12.20 uur Vlissingen naar Antwer pen Dongedijk, pass. 25-1 Antigua naar Antwerpen Eos, pass. 25-1 Gibraltar naar R'dam (verbetering) Esso Am sterdam, pass. 25-1 Gibraltar naar Ras Tanura .Felipes, 25-1 van Pladju naar Surabaja Friesland (KRL), 26-1 te Basrah Hathor, 25-1 van Algiers naar Malta Hilversum, 25-1 van Sheerness te Mena al Ahmadi Hecuba, 25-1 van Petit Goave naar Badtimore Helena, 25-1 van Tampa naar Gent Ilos, pass. 26-1 Gibraltar naar Valencia Kedoe, 26-1 van Tandjong Priok te Suez Laer tes, 25-1 dw. Kreta naar Bilbao Leer- sum, 23-1 van Mobile te Houston Maas dam, 25-1 380 mijl zuidwest van Ber muda naar Trinidad Meerkerk, pass. 25-1 17 uur Vlissingen naar Antwerpen Marken, 26-1 te Bahrein Modjo- kerto, 26-1 van Belawan te Penang Nieuw-Amsterdam, 25-1 van New York naar San Juan Orestes, 25-1 Flores ge- pass". naar Barbados Prins Willem IV, 26-lv van Marseille te Genü'a Polyphe mus, 23-1 te Belawan Prins Frederik Hendrik, 25-1 vah R'dam haar St John, pass 26-1 245 Vlissingen naar Antwerpen Prins Johan Willem Friso, 25-1 van R'dam naar Antwerpen Prins Maurits, pass, 25-1 Teneriffe naar Dakar Radja, 26-1 van Sandheads naar Rangoon Rijn dam, 25-1 van R'dam naar New York Sarpedon, 26-1 te Antwerpen verwacht Slamat, 26-1 2 uur te Kuwait Tamo, vertr. 27-1 van Antwerpen naar R'dam Tara, vertr. 26-1 n.m. van Antwerpen naar R'dam Tiba, 26-1 te Necochea verwacht Tjitjalengka, 25-1 van Mon tevideo naar Santos Salland, pass. 25-1 n.m. Bahia naar Montevideo Sarpedon, pass. 26-1 9.30 uur Vlissingen naar Ant werpen Straat Malakka, 23-1 van Bris bane naar Singapore Ternate, 25-1 van Suez naar Singapore Utrecht, 25-1 24 uur van Djibouti naar Belawan Waal, pass. 26-1 Finisterre naar Lissabon Waterland, 26-1 te Montevideo ver wacht Wieldrecht, 25-1 Van Sete naar Alexandrië Willem Ruys, 25-1 van Suez te Port Said Zeeland (SSM), 25-1 van Methil te R'dam. „Dank je hartelijk voor de jouwe, Ben". Ze wist niet welke hij had ge zonden, maar ze wist wel dat er van hem bij waren. Hij scheen naar de grootste bouquet te kijken, een witte vaas gevuld met donkerrode rozen, die stelen van haast een meter lengte had den. Maar die had Ben niet gezonden. Die waren onder het eten gekomen, tussen het middag- en het avondbe zoek in. Er had een kaartje aangehan gen, waarop was geschreven: Het spijt me dat je me niet wilt ontvangen, maar ik ben er niet boos om lieveling. Ik zal altijd de gevoe- leng voor je blijven koesteren, waar van deze rozen het symbool zijn. Wees gelukkig Janice. Je Eric. De rozen zouden verwelken en sterven en Eric zou vergeten, dat hij haar had liefgehad, dat wist Janice. Maar zolang ze duurden waren ze prachtig. Zo moest Ze het beschouwen: zolang hun liefde had geduurd, was het heerlijk geweesï die liefde die voor zo korte tijd aan Eric en haar was geschonken. En ze moest gelukkig zijn en niet verdrietig, zoals hij had geschreven. „Ben je werkelijk weer beter?" vroeg Ben, nog steeds me dichtgesnoerde kcsl. „Ik ben best", zei Janice, „werkelijk uitstekend". En terwijl ze het zei merkte ze, dat het waar was. Ze was werkelijk gelukkig en niet verdrietig. „Als dat niet het geval was", zei Ben, „zou ik het mezelf nooit hebben ver geven. Ik heb het je wel gezegd die dag, dat je met me mee wilde om Edna Mae op te sporen. Ik was bang, dat die Mc Dae herrie zou maken, hoewel ik niet snap waarom hij speciaal jou tot zijn slachtoffer koos." „Ik geloof", zei Janice, „dat het steeds erger met hem werd toen bij over de dingen begon na te denken. Ik denk dat hij het mij kwalijk nam, dat Eileen hem had verlaten en hij er DOOR: maar niet achter kon komen waarheen ze was gegaan. En hij vond natuurlijk ook, dat ik eigenlijk zijn dochtertje had gekidnapped. Maar maak je zelf geen verwijten Ben. Ik voel me weer best." „Hij had je kunnen dodengromde Ben. „Geloof maar, dat het nooit zou zijn gebeurd als ik in de buurt was geweest. Ik zou die kerel tegen de grond hebben geslagen." Ja, Janice geloofde dat Ben dat zou hebben gedaan. Ben zou nooit op de achtergrond zijn blijven staan en die vent op haar hebben laten schieten. Haar hart zwol van trots. „Je vader heeft me verteld, dat je Mc Rae niet wilt laten vervolgen," zei Ben. „Waarom zou ik? De arme man is ziek; hij heeft medische behandeling nodig, geen straf, en ik ga ervoor zorgen, dat iemand hem helpt." Ben mompelde wat. Maar toch straalden zijn ogen alsof hij trots was op Janice. „Ik denk dat je dokter dat wel voor je zal doen," zei hij, „Bedoel je dokter Richards?" vroeg Janice. Haar ogen glinsterden ondeu gend. „Je weet best wie ik bedoel." Ben keek somber. Toen voegde hij er met inspanning aan toe: „Maar ik moet toegeven, dat ik het mis had, toen ik zei dat hij een vent van niets was." Waarom had Holbrook die kogel niet verwijderd? Ben vond hem nog steeds niet veel waard, maar dat kon hij Janice niet vertellen. „Hij komt hier zeker iedere dag", voegde hij er nog somberder aan toe. „Dokter Richards?" „Neen, dokter Holbrook." ,Ik heb dokter Holbrook nog niet gezien", zei Janice, „maar mevrouw Holbrook is er geweest." „Mevrouw Holbrook? Wat moest die bij jou?'.' „Ze wilde me haar man afstaan." „Afstaan dan is dus alles voor elkaar." Ben's uiterlijk was even somber als zijn stem. „Neen, toch niet," zei Janice en haar ogen werden nog ondeugender. „Zie je, ik ontdekte dat ik hem tóch niet wilde hebben. Ik wil hem zelfs nooit weer zien „Vertelde je haar dat?" Ben's blauwe ogen keken ongelovig. „Ja, ik heb mevrouw Holbrook verteld, dat ze hem kon houden". Janice genoot van Ben's ongeloof, maar ze wist dat nu het ogenblik spoedig zou komen, waarop hij haar zou moeten geloven. „Ze is heel mooi, mooier dan haar portret. Ze „Het kan me geen steek schelen wat ze is", zei Ben. „Wat ik wil weten is of je met hem gaat trouwen, ja of neen." ,Hij is al getrouwd," zei Janice. „Hij gaat zelfs een stuk of wat kin deren krijgen, kant en klaar. Me vrouw Holbrook kwam eigenlijk om me te bedanken." „Ik snap er niets van." Ben's aar dige blauwe ogen keken steeds onge loviger. „Mevrouw Holbrook heeft ontdekt, dat ze van haar man houdt," legde Janice uit. „Ze zal voortaan bij hem blijven en een echt thuis voor hem maken. En ik heb ontdekt, Ben, dat ik op niemand verliefd ben. Dus, zoals je ziet is het allemaal heel een voudig". „Ja". Ben's stem klonk niet zeer overtuigd. Janice besloot hem niet langer te plagen. „Ik geloof dat ik het helemaal mis had met mijn theorie over het ver schil tussen liefde en verliefd zijn", zei ze. „Liefde is niet iets dat je even in vlam zet en dan bij het minste windje weer uitdooft. Het is iets dat je ver warmt en je doorlopend gelukkig maakt". „Zo moet het in het huwelijk ook zijn", ging ze verder, „zo vast en vei lig, dat het alles kan verdragen. Een home moet worden gevormd door alles samen te doen". Janice vond het niet meer zo naar dat hun dierbare huisje verkocht en gesloopt zou worden. Een huis maakte geen home; dat deden de mensen die erin woonden. Ze geloofde dat ze zonder het te realiseren, een heleboel overdacht en doorvoeld had deze laatste dagen. Ze zat niet meer in de knoop. „Ja", zei Ben, „daarin zul je wel ge lijk hebben," Maar hij zag er nog steeds min of meer versuft uit. „Ik ben altijd tevreden als ik bij jou ben, Benny", zei Janice en glim lachte hem toe. Alle ondeugd was nu uit haar ogen geweken. Haar hart klopte regelmatig en doelbewust. „Dat dat is prettig", zei Ben. „Ik heb je altijd gezegd", zei Janice, en haar ogen blikten in de zijne, „dat ik van je houd". „Jja dat weet ik". Zijn blauwe ogen keken niet meer zo ongelovig, maar hij had weer moeilijkheden met zijn luchtpijp. „Ik ga naar Mexico", zei Janice. Ze dacht, dat ze hem maar wat tijd moest geven om te beseffen dat een vrouw wel eens van mening kon veranderen. „Ja, dat heeft je moeder me ver teld". Ben's stem klonk al wat na tuurlijker. Er kwam een nieuw licht in zijn eerlijke ogen. „Als ik daar ook eens heenvloog, als je wat beter bent en je er eerst een tijdje alleen bent geweest?" vroeg hij. Eigenlijk vond hij zichzelf nog altijd een sufferd om nog maar steeds in haar buurt te willen blijven rond hangen. Alleen het feit, dat Janice van haar dokter af was en zei, dat ze nog steeds hetzelfde voor hem voelde, be tekende nog niet of toch wel? „Ik zou niet weten waarom niet", zei Janice. Maar haar ogen zeiden veel meer. Die vertelden hem, dat wat hij zo vurig had gehoopt, werkelijkheid was geworden. Die zeiden „Ik houd van je en ik ben verliefd op je, want nu weet ik dat dat het zelfde is". Of liever gezegd, ze wist nu dat het verschil iets anders was dan ze had gedacht. „Janicewas alles wat Ben kon uit brengen. Maar hij kon meer doen! Toen de zuster haar hoofd om de deur stak om te zeggen dat het bezoek lang genoeg had geduurd, trok ze het onmiddellijk weer terug. En ze deed de deur ook weer dicht. De patiënte was niet vermoeid; ze was uitstekend. En liefde was toch wel iets bijzonders, vond de zuster. Ze hoopte dat deze twee het sprookje tot werkelijkheid zouden maken: „en ze leefden lang en gelukkig". Ze voelde dat dat het geval zou zijn. EINDE. De B.B.C. is thans gemachtigd om zes nieuwe televisie-stations op te rich ten en zodoende haar plannen om de bestaande televisieprogramma's voor de gehele natie toegankelijk te maken te volvoeren. De eerste zender die vol gens dit programma zal worden ge bouwd zal East-Anglia bedienen, en komt ongeveer 15 kilometer ten Zuid westen van Norwich. De andere zen ders komen in Dover, Inverness, Lon donderry, Forwayn en Carlisle. LIEDEREN VAN PURCELL. - Purcell was een tijdgenoot van Bach en Hiindel en stierf tegen het eind van de zeventiende eeuw op betrekkelijk jonge leeftijd. Maar in die korte spanne die hem gelaten werd schiep hij werk, dat hem tot de grootste Engelse com ponist van zijn vaderland en tot een der zeer groten van Europa maakte. De counter-tenor Alfred Deller zingt met begeleiding van clavecymbel enige van zijn prach tige liederen en aria's. Donder dag 14.30 uur over Hilversum 1, 402 m.) DE SCHAAPHERDER. Allen hebben wij in onze jonge jaren de tweedelige roman De Schaap herder van J. F. Oltmans gele zen, genoten van de spannende avonturen, ons verveeld bij blad- zijden-lgnge beschrijvingen van kledij en toestanden, gebeefd van toorn bij schurkerij, gezucht van opluchting, wanneer de nobele held alle moeilijkheden uit de weg ruimde. En daarom gaan We nu nog eens genieten van de twee delige hoorspelbewerking, welke dr P. H. Schroder van het boek maakte. We zullen er de stemmen van Jan van Schaffelaar, de wa pensmid Wouter, de schurk Perrol met de Rode Hand, de Heks van de Hunenschans en zovele anderen kunnen horen en ons verplaatst wanen in die harde tijd van de Middeleeuwen. (Donderdag 20.45 uur over Hilversum I, 402 m.) MOZAÏEK, gedichten van Ger- rit Achterberg voor te dragen door Geert Hofland. (Donderdag 17.40 uur over Hilversum II, 293 m.) DONDERDAG 28 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8-00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9-15 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstand. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Puzzle-parade. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't spionnetje", 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het Bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram. 13.30 Lichte muziek. 14.00 „Rijk en geen geld", hoorspel. 14.30 Counter tenor en clavecimbel. 15.00 Voor de zie ken. 15.45 Gram. 16.00 „Tussen vier en vijf". 16.45 Voor de jeugd. 17.30 dram. 17.45 Regeringsuitzending: J. J. van der Laan: „Rijksdelen overzee. Het gebied van de Zuid-Pacific". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte mu ziek. 18.40 Reportage of gram. 18.45 „Bill Sheriff en zijn Prairie-Duivels", hoorspel. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Dans- orkest. 19.45 „Literaire ervaringen", cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamermuziek- 20.45 „De Schaapherder", hoorspel. 21.45 Orgelspel. 22.10 De Vier Mogendheden Conferentie. 22.15 Sportactualiteiten. 22-30 Gevar. muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Jazzmuziek. 23.45—24.00 Gram.muziek* HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 14.00—2400 NCRV. 7 00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Iiiturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram- 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Gram. 10.00 Gewijde mu ziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Luchconcert. (12.30 Land- en Tuin bouwmededelingen. 12.33—12.40 Voor de boeren.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Pianorecital. 13,45 Gram. 14.00 Metropole-Orkest én koor. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vroüw. 15.15 Gram. 15.35 Tenor, cembalo en gamba. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram. 16.40 So- rraan, tenor, niano en voordracht. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voor dracht. 18.00 Gram. 18.10 Gevar. mu ziek. 18.35 Raadhuispraat. 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram- 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. program ma. 21.45 Ik denk er zo overen U? 21.55 Amus.-muziek. 22.20 Orgelconcert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuw! en S.O-S.-berichten. 23.15—24.00 Gram*

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2