Honden blaffen in de nacht Stad en omgeving Tapijtindustrie komt in vroegere scheepswerf Ruim 70 kappers komen naar concours in Alkmaar IJs op grachten onbetrouwbaar Agenda Treinbestuurder en passagier redden kinderleven Tegen insluiper in het Centraal Ziekenhuis iVi jaar geëist Kapfestijn op 23 Februari Grote plannen voor een internationaal concours Ruwéhqndén?P||ROL IJs wordt gebroken Winter in 1929 STAVENUITER, Ritsevoort 21 Belangrijke uitbreiding in September N.V. i.p.v. vennootschap onder firma Vita Nova naar proefauditie Cinemascopische films in Victoria-theater KATHOLIEKE AANNEMERS KWAMEN BIJEEN De eerste drenkelingen Zes maanden wegens oplichting Een prachtig resultaat van klaverjasdrive BURGERLIJKE STAND De raad vergaderde enkele minuten Alles bij het oude WOENSDAG 27 JANTTARI 1954 ■re Alkmaarse kappers en de figaro's uit de omgeving, die bij de Technische Ontwikkelingsclub zijn aangesloten, hebben zich op de gisteren in hotel London gehouden vergadering unaniem achter het bestuursvoorstel geschaard om op 23 Februari in de zalen van het Wapen van Heemskerk een groot kapperscon cours te organiseren. Het zal een concours worden van betekenis, want het aantal deelnemers varieert tussen de 70 en de 80 en dat is een getal, dat men op kapwedstrüden in de kop van Noord-Holland niet vaak, of liever gezegd, nooit tegenkomt. Daarom mag men hier ongetwijfeld spreken van een uniek gebeuren, dat zeker een grote belangstelling zal trekken, speciaal wel van de zijde van het schone geslacht. Zowel dames- als herenkappers zul len in het concours hun krachten me ten. Het wordt een ontmoeting tussen verschillende steden; Amsterdam, Hil versum, Haarlem komen met één da mesequipe en Alkmaar met 2 equipes dameskappers (per equipe 5 man), Zaandam, Beverwijk, Haarlem en Alk maar zullen elk een herenteam van 8 kappers in de strijd werpen, terwijl Amsterdam met twee equipes zal deel nemen. In totaal zullen er dus 25 da meskappers en 48 herenkappers elkaar cp het Alkmaarse concours ontmoeten, een respectabel aantal, dat de jury, die met het oog op de grote deelname, in verschillende groepen is gesplitst, voor een moeilijke taak zal stellen. In de damesafdeling zal een dagkap- sel worden gevraagd, dat getransfor meerd moet worden in een avondkap sel en bij de heren zal een vrij model de eis zijn. Ook daarin zijn verschil lende variaties mogelijk. Er zal o.a. worden gelet op techniek en afwerking, coupe en opmaak. Het bestuur van de Technische Club, dat bestaat uit de heren H. vd. Schilden L. van Merwijk, F. Kalksma, B. Dobbe (Bergen) en J. C. Out, bleek de orga nisatie al zeer ver te hebben voorbe reid en een uitvoerig reglement te heb ben samengesteld, waaraan de deel nemers zich hebben te houden. Er zul len tal van commissies nodig zijn om de concoursavond een vlot verloop te geven en aan de voorbereidingen zal dit zeker niet liggen. De voorzitter en tegelijk initiatiefnemer van dit con cours, de heer H. v. d. Schilden, noem de het van belang, dat het publiek, dat onlangs nog weer geconfronteerd is met een drastische prijsverhoging, ook eens kan kennis nemen van de eisen, die aan de vakbekwaamheid van een kapper worden gesteld, al wees hij er op, dat het werk op een concours niet vergeleken kan worden met de normale (Advertentie. Ing. Med.) Het ijs op de Alkmaarse grachten'is nog onbetrouwbaar, zo is ons van morgen door de politie medegedeeld. Er is zelfs nog geen sprake van een keuring van de ijsvloer. De ijsbaan te SINT PANCRAS.waar gisteren de kampioenschappen werden verreden, zal vandaag weer voor het publiek zijn geopend. Er is muziek op de baan en vanavond zal het traject verlioht zijn. Ook in BERGEN is gisteren al druk gereden. Het bestuur van de IJsclub, dat vanmorgen om 10 uur bijeen kwam, heeft nog ^aen beslissing ge nomen omtrent de wedstrijden voor kinderen, die men van plan was mor genmiddag te houden. De ijsbaan HEILOO wordt vanmid dag voor volwassenen en kinderen opengesteld, maar de verlichting zal vanavond nog niet in orde zijn, aldus Is ons medegedeeld. Er wordt hard gewerkt om 't schaatsen ook 's avonds mogelijk te maken. Daar meer dan twintig schepen tussen Amsterdam en Alkmaar ingevroren zijn, heeft de vereniging „IJsstrijdbe sloten heden het ijs op de rechtstreek se verbinding AmsterdamAlkmaar te breken. Dit zal geschieden door de grote ijsbreker „De Ijsbeer". Overwo gen wordt „De Ijsbeer" morgen op het traject AlkmaarDen Helder in te zetten, teneinde de vaart naar Fries land, waar het ijs eveneens gebroken zal worden, te herstellen. Hoewel vele minnaars van de schaats sport dit bericht met „lede ogen" zul len lezen, moet het economisch belang hier prevaleren. De activiteit van het bestuur van de vereniging „De IJsstrijd" zal dan ook in handels- en industrie kringen en door vele schippers worden toegejuicht. We mogen eigenlijk helemaal niet klagen over de kou en de vorst, als we de strenge winter van 1929 in herinnering roepen. Bij het na slaan van de Alkmaarsche Cou rant uit dat jaar lezen we hoe precies 25 jaar geleden een com pleet ij sjeest werd georganiseerd op het Alkmaardermeer. Met het muziekcorps St. Louis aan het hoofd togen de deelnemers naar Akersloot, waar spiegelgladde banen op het meer de schaatsen rijders lagen op te wachten. En niet alleen in Akersloot vierde de ijs- pref hoogtij. In Alkmaar werden snelheidswedstrijden voor ama teurs gehouden, in Zuidschar- woude werd een feest georgani seerd voor de jeugd en ook in Bergen werden wedstrijden aan gekondigd Intussen snorden de kachels op volle toeren en het zou nog wel enige tijd du ren voordat men de onderste schuif kon uittrekken. Maar dat wist men cm 27 Januari 1929 nog niet Gelukkig maar. We moeten er niet aan denken, dat we nog in Maart de ijzige Oostenwind zullen voelen. werkzaamheden in de zaak. Het wed strijdelement vraagt nu eenmaal gro tere concentratie en veel meer tijd van de deelnemers. Voor verschillende dames en heren is dit concours de kans om op een goedkope manier aan een goed gekapt hoofd te komen. De kappers hebben om te kunnen deelnemen een mo del nodig en aangezien er van de T.C. Alkmaar en omgeving 10 dameskap pers mee doen is er voor 18 candidaten een kans op een gratis permanent of een kosteloos Beebop-hoofd. Dat is voor het publiek dan de aangename kant van de zaak. Er zijn trouwens meer prettige dingen op dit kapfestijn, want er zal tot besluit een gezellig bal worden gehouden. De T.C. Alkmaar zal vóór 23 Febru ari nog tweemaal op een trainingsavond bijeenkomen. Op 23 Maart wordt hier ter stede nog de voorronde gehouden voor het Landskampioenschap en ver der ligt het in de bedoeling tijdens de Stadsfeesten een internationaal con cours te organiseren in het fantasie stadje op het Canadaplein. Dan wor den dus ook buitenlandse deelnemers verwacht. Definitief zijn deze plannen echter nog niet. Op de vergadering werd een lijst van candidaten opgesteld, waaruit het bestuur in overleg met de trainer de equipes zal samenstellen, die de naam van de organiserende vereniging hoog moeten houden. WOENSDAG. CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: Gekke toeristen (a.l.) REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Ver boden verhaal f18 jaar). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: Avonturen in de Zuidzee (18 jaar). HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: Intermezzo (14 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Propaganda-avond V. U.; 8 uur: Bij eenkomst Autom. Techn. Club. GULDEN VLIES, 8 uur: Filmavond Volksuniversiteit. CAFE TOM, 8 uur: Klaverjasdrive Wielerbaan. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: St Jan met „Papa mag het niet we ten". DONDERDAG. CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Gekke toeristen (a.l.) REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Ver boden verhaal (18 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: Cyra no de Bergerac (a.l.) HARMONIE THEATER, 8 ,.ur: Le- vensstormen (18 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Verg. Kleuteronderwijzeressen; Le zing Oost Priester-hulp. HARMONIE, kleide zaal, 8 uur: Bij eenkomst Psychical Research. STADHUIS, 2 uur: Raadsvergadering BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: St Jan met „Pa >a mag het- niet we ten". DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 21.00 9.26 Donderdag 21.54 10.27 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 21.05 9.31 15.05 3.31 Donderdag 21.59 10.32 15.39 4.32 U koopt ze maar ééns Bestel Uw meubelen daarom bij Eigen meubelmakerij. (Advertentie ing. Med.) De Hollandse Tapijtindustrie zal met ingang van September haar intrek nemen in de voormalige scheepswerf 't Hondsbosch. Deze indus trie, die in de enkele jaren van haar bestaan een grote vlucht heeft ge nomen kan in de Korenbeurs, waar zij thans is gevestigd, niet volledig lot ontplooiing komen en dat is de reden geweest waarom men naar een grotere bedrijfsruimte heeft omgezien. Aanvankelijk lag het in de bedoeling een nieuw pand te bouwen, maar aangezien men niet de be schikking kon krijgen over de grond, omdat de desbetreffende autori teiten geen medewerking verleenden, werd een oplossing gevonden in de aankoop van 't Hondsbosch van de fa. Emiel de Raay. De twee lood sen, waarover men de beschikking heeft gekregen, zullen tot één grote fabriekshal worden verbouwd, die de tapijtindustrie driemaal meer ruimte zal bieden dan de Korenbeurs. Bovendien wordt een nieuwe ma chine aangeschaft met een zesmaal hogere preductie dan de tegenwoor dige. Dat is een eerste vereiste omdat op het ogenblik een levertijd van drie tot vier maanden meet worden ge vraagd. Tegelijk met de verhuizing zal de Hollandse Tapijtindustrie worden omgezet van een vennootschap onder firma in een naamloze vennootschap. Als directeur zal naar alle waarschijn lijkheid worden aangesteld de heer J. A. Haverhals, te-ens directeur van de Nederlandse Wolfederatie. Het perso neel, nu bestaande uit ongeveer dertig man, zal dan een uitbreiding onder gaan. De Hollandse tapijtindustrie, die is opgericht door de Nederlandse Wol federatie is een nog jong bedrijf. In 1950 is men voor de eerste maal met prceven begonnen om het nieuwe pro cédé aan de practijk te toetsen. In de herfst van '51, toen bleek dat 't nieuwe proefauditie voor de KRO. product een slijtagecijfer van een-derde van de normale tapijten had, werd be sloten tot de fabricage over te gaan. Deze werd ter hand genomen door de Wolfederatie en een Zaanse fabrikant. Van de gemeente Alkmaar werd de Korenbeurs gehuurd en daarin begon men enkele uren per dag met het ver vaardigen van de tapijten. Toen vooral de auto-industrie en de vliegtuigfabrie ken interesse begonnen te tonen werd een tweeploegenstelsel ingevoerd en in Augustus 1953 veranderde de Hollandse Tapijtindustrie in een continubedrijf. Veel van de productie gaat naar het buitenland, want de tapijtindustrie in Alkmaar is het enige bedrijf, dat op het vasteland van West-Europa volgens dit nieuwe procédé en met de speciaal daarvoor benodigde grondstoffen werkt. De tapijten woirden in effen tin ten, zonder patroon, afgeleverd. Op Dinsdag 2 Februari zal het accor deonorkest Vita Nova spelen op een Tjjdens de stadsfeesten zal het Vic- toriatheater beginnen met de vertoning van Cinemascopische films die op een gebogen doek worden geprojecteerd dat de gehele breedte van de zaal be slaat. Hierdoor ontstaat een dieptewer king die toch niet vergeleken kan wor den met de drie-dimensionale film, om dat de beelden „niet de zaal inkomen' Om het effect te verhogen komen er in de zaal verscheidene luidsprekers te hangen die het publiek „midden in het geluid" zetten. De eerste voorstelling wordt op 23 Juli gegeven. Voor de in richting is een ingrijpende verbouwing noodzakelijk, waarmee volgende week wordt begonnen. De cinemascopische films kunnen zonder speciale bril ge volgd worden. Het ligt in de bedoe ling tijdens de stadsfeesten 4 voor stellingen per dag te geven. Het Victoriathea'fer is de 9de bioscoop in Nederland en de enige in Noord-Hol land boven het IJ die tot het nieuwe systeem overgaat. Door het gebogen doek gedeeltelijk af te dekken is het mogelijk ook gewone films te vertonen. Gisteren hield de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Katholieke Aan nemers- en Patroonsbond (NKAPB) haar jaarlijkse bijeenkomst. De dag werd geopend met een gezongen H. Mis, die in de kapel van Huize Augus- tinus werd opgedragen door de Gees telijk Adviseur, Rector Adank. In de morgenuren volgde een geza menlijk ontbijt in 't Gulden Vlies, ter wijl de middag gereserveerd was voor het houden van de jaarvergadering. Tijdens deze vergadering werden de heren G. Bot uit Heerhugowaard en J. J. Noort uit Bergen gekozen als be stuurslid. Een diner, waaraan de leden met hun dames aanzaten, vormde de in leiding tot een gezellige avond, ver zorgd door het toneelgezelschap Cante- cleer en het ensemble van W. Ligt- hart. Een geanimeerd bal, dat onder leiding van de heer Arendsen stond, was het besluit van deze geslaagde dag. De strenge vorst, die nu ons landje is binnengestapt, heeft de natuur doen verstarren, de grond tot steen gemaakt en de sloten voorzien van een gladde ijsvloer, die voor de jeugd haast on weerstaanbaar is. Niet overal is het ijs echter geschikt om het gewicht van de kinderen te dragen en er zijn al een paar knapen bibberend van de kou en drijfnat thuis gekomen. Voorzichtig heid blijft dus geboden, ook al lijkt het ijs betrouwbaar. Tenslotte heeft het nog niet zo erg lang gevroren DAMCLUB DDD. Op de deze week gehouden club avond van DDD werden voor de On derlinge wintercompetitie de volgende wedstrijd-partijen gespeeld: P. SmolenaarsJ. Mekken 02, H. de JongN. Oud 02, J. JornaD. Bruggeman 2—0, L. Ravenstijn—M. Langras 11, D. StamT. Korn 20, N. LengersD. Korn 20. E. J. M. SCHINKEL kind in nood A K. OOMS onmiddellijk te water Dit zijn de beide kloeke mannen, die Maandag onder Wormer- veer de driejarige Keesje Dik het leven redden. Links de wagen voerder, de heer E. J. M. Schinkel, uit Alkmaar, die zonder veel omslag zijn trein stil deed staan, toen hij het kind tussen de schotsen in het ijskoude water met de dood zag worstelen, rechts de fabrieksarbeider, de heer A. K. Ooms, die onmiddel lijk in het water sprong toen de trein bleef stil staan. Ze ver dienen het tenvolle, om hier nog eens even in het middelpunt van de aandacht te worden geplaatst. Twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek en onvoorwaardelijke Ier beschikkingstelling van de regering was de eis tegen de nog jeugdige D. v. R. uit Utrecht die in het afgelopen jaar het zusterhuis van het Centraal zieken huis te Alkmaar was binnengedrongen en daar verscheidene portemonnaies en een radiotoestel had gestolen, Hjj kwam voort uit een a-sociaal gezin en ver toonde volgens zjjn pleiter erfelijke trekken van zijn vader die hem als kind sloeg als hij zonder gestolen goed thuis kwam. practijken buitengewoon geraffineerd te werk gaat en dat op een wijze dat men niet eens verdenking tegen hem koestert. De Officier was van mening dat deze jongeman, die al eerder met - T de maatschappij in conflict is geweest, verdediger, mr J. Mulder gisteren voor dansen genoeg had gehad zich te bete- litS pt rem kansen die hij echter niet had „Deze hele persoon" aldus pleitte de geenszins, zoals het rapport zegt een grote gevoelsarmoede, maar talrijke symptomen wijzen bij deze jongeman integendeel op een zeer grote mate van gevoeligheid. Scherp in tegenstelling tot dit plei dooi stond de mening van de Officier mr A. W. Hollsteyn, die de verdachte kwalificeerde als iemand die bij zijn l Advertentie, ing Med.) Halt hond! De dikke Deense dog die in het donker over het Limmense landweggetje schommelde, stopte als door een elect rische schok tot stilstand gebracht. Wat hij in deze winterse duisternis van deze dag verwacht mocht hebben, zeker niet de wachtmeester der rijkspoli tie, tegen wie hij nu op keek. „Wat is er" gromde hij, terwijl hij dapper maar ge heel verblind in de licht- kegel van de zaklantaarn die op hem gericht werd, staarde. „Ga op zij en laat me door". „Komt niks van in" zei de agent, „U moet mee". De Deense Dog schudde een beetje meewarig het hoofd en probeerde tussen de benen van de agent z'n weg te vervolgen. „Stop" zei de agent weer en klapte z'n hakken net op tijd tegen elkaar. „Dat gaat zo maar niet, U bent in overtreding. Het is 19 uur vijf en dertig. U loopt in spertijd zonder geleide op de openbare weg. Dat is met ingang van vandaag verboden. V bent onder ar rest en gaat mee naar het bureau". De Dog rimpelde zijn voorhoofd en het was hem aan te zien dat hij er diep over nadacht met welke vervelende gemeenteveror dening hij nu weer in con flict gekomen kon zijn. Hij schokschouderde, liet zich gewillig de geleideband om de nek leggen en sjokte ge laten achter de wachtmees ter aan. „Gedeelde smart is halve smart" dacht hij toen hij in de verte onder een lantaarn de trekhond van de boerderij van Grapen- daal zap staan. De gewel dige Bouvier was zeer ver baasd toen de wachtmeester voor hem stil hield en hem beval zich de lijn om te laten leggen en zich bij het transport aan te sluiten. „Och och" zuchttte de oude baas, „dat me dat op m'n 17de jaar nou nog over komen moet. Nooit de wet overtreden en nou dit, och och Ze naderden nu de kom van het dorp Limmen en de drukte werd groter. De wachtmeester probeerde eerst nog een paar loslo pende hazen aan te houden, maar toen deze hem te vlug afbleken te zijn, bepaalde hij zich maar tot de honden en katten die hij tegenkwam en zich, zoals eerbare Lim mense huisdieren betaamt, gedwee aan de lijn lieten leggen en zich in de kara vaan schikten. Het werd een vrolijke boel en toen de hele stoet met de onverstoorbare wachtmeester voorop door de kom van het dorp trok, was er bijna geen houden meer aan. Het leek wel „zwaan kleef aan" en omdat alle lijnen die de wacht meester in zijn beide han den vasthield door de war waren geraakt, werd het een geruk en getrek van jewelste. De katten gilden van het lachen en sommigen, bijna in zwijm gevallen, lieten zich tenslotte laveloos van pret op de rug voortslepen. De Deense Dog en de trekhond hielpen de agent doordat zij ieder een bundel lijnen in hun bek hadden genomen. Op het bureau zouden de processenverbaal worden opgemaakt. Althans de opper deed enige pogingen in die richting, maar de dieren waren door de zottte verto ning zo door het dolle heen dat de chef het beter achtte hen eerst ter ontnuchtering in de cel te stoppen, waar mee overigens het tegendeel bereikt werd, want ze pro beerden met z'n allen de cel deur uit de hengsels te lich ten en hadden pret en jool voor honderd. Intussen werd op het bureau de krant nog eens nelezen, waarin het volgende bericht stond: Burgemeester en Wethou ders der gemeente Limmen maken bekend, dat. krach tens de nieuwe algemene po litieverordening, welke 1 Januari 1954 in werking is getreden het verboden is honden binnen de bebouwde kom tussen acht en twee en twintig uur op de weg los te late» lopen zonder geleide of toezicht. De eigenaar, houder of verzorger van een hond is verplicht zorg te dragen, dat deze buiten de bebouwde kom niet losloopt dan op het bij hem in gebruik zijnde afgesloten erf van een wo ning of een ander gebouw. Het kwam er op neer dat de opper zijn wachtmeester aanraadde de nieuwe veror dening in het vervolg maar met de nodige soepelheid toe te passen. Even later, de klok had juist tien geslagen, opende de opper de celdeur en riep tot de dieren: Jullie kunnen naar huis, ga je gang maar!" Nu, dat lieten zij zich geen twee maal zeggen. Ze riepen allemaal „hoera" en „lang zal ie leven", vlogen de gang door naar buiten, schoten tussen de benen van de vro lijke omstanders door en stichtten nog diezelfde nacht de nachtclub „Aan ons is de nacht". Ze kozen een uitge woonde en lege kippenren tot vermaakcentrum, lieten koffie en thee. brood en worstjes aanrukken en vier. ^en feest tot 8 uur in de och tend. Gisteravond werd de vierde en te vens laatste ronde gespeeld van het klaverjastornooi ten bate v„n het Ko ninklijk Nederlands Blindegeleide- fonds, welke gehouden werd in hotel 't Centrum. De opbrengst groot f 350.65 zal dienen voor aankoop van een ge leidehond voor de Alkmaarse blinde, de heer Zijdewind, Tienenwal 47. Het behoeft geen betoog, dat deze drive aan haar prachtige doel heeft beantwoord. Er waren prachtige prij- zijzen, zowel voor de clubs als vrije drives. De wisselpriis werd gewonnen door het Berger Wapen. Na de prijsuitreiking deelden ver schillende sprekers mede. dat het vol gend jaar het Berger Wapen beslist met lege handen naar huis zou gaan, daar alle clubleden het roerend eens waren dat er verwoed om deze schit terende wisselprijs gestreden zal wor den. De heer Admiraal dankte allen har telijk die medegewerkt hadden om dit tornooi te doen slagen en eindigde met de leuze: „Door Klaverjassen ieder jaar een blinde met een hond verras sen". Geboren Louise M., d. van E. F. Olbers en E. Boendermaker. James A., z. van V. J. de Haas en C. Thieme. Getrouwd Frederik Nagel en Alida W. Blom. Overleden: Hermanus J. Elfring. 84 jaar. Maria G. Rustenburg, 56 jaar gehuwd met P. Pronk. Anna Sietsm 65 jaar, gehuwd met C. F. Nientimp. waargenomen. De zaak tegen de Alkmaarder G. F. du P. had ongeveer dezelfde achter grond. Ook zijn vader en moeder zou den volgens zijn verdediger, mr Sin- neeker, niet gedeugd hebben. Op 28 September had de verdachte zich aan zijn zoveelste delict schuldig gemaakt en was hij door oplichting in het bezit gekomen van een horloge dat hij later had verkocht. De Officier vorderde ook in dit geval ter beschik kingstelling van de regering en een gevangenisstraf van 6 maanden met af trek van voorarrest Hoewel de delinquent heftig tegen deze hem op te leggen straf, die hij te hoog achtte, protesteerde, verklaarde zijn raadsman zich geheel bij de eis van de Officier te kunnen aansluiten Tegen de gedetineerde H. F. L. deR. uit Venlo, die zich in Augustus van het vorig jaar te Heiloo aan diefstal had schuldig gemaakt, vorderde de Officer een gevangenisstraf van 8 maanden. Uitspraak in alle zaken over 14 dagen. De Alkmaarse gemeenteraad heeft het gisteren kort gemaaktZeer kort zelfswant er waren nauwe- lijks twee minuten verlopen of de voorzitter liet de hamer vallen ten tekendat de besprekingen waren geëindigd. Er stond trouwens maar één punt op de agenda: de wijziging van het be sluit tot het aangaan van een geld lening van f 2.000.000,Deze wijziging bestond uit een langere aflossings termijn (bijna 50 jaar) en verandering in het uitlotingsschema, waardoor de effectieve rente iets lager komt te lig gen dan het aanvankelijk voorgestelde maximum van 3 3/8°/o. De overeenkomst wordt aangegaan met de gemeente Breda, die 9 millioen opneemt en daarvan 2 millioen door- leent aan Alkmaar en Venlo. Voor Alkmaarse rekening komt derhalve 2/9 deel van de kosten, die uit de te four neren premielening zullen voortvloeien. Ditzelfde is het geval met de andere kosten in verband met de uitgifte en de uitloting. Aan het begin van de vergadering zei burgemeester Wytema diep getrof fen te zijn door het overlijden van de heer Sietsma. Hij stelde zich voor dit heengaan in een bijzondere raadsver gadering, welke vanmiddag wordt ge houden, te herdenken. De raad hoorde deze woorden staan de aan. De raadzaal was gisteren na de drastische veranderingen van 7 Januari weer in de oude toestand teruggebracht. De tafels en stoe len stonden waar ze altijd hadden gestaan en de. raadsleden behoef den niet meer rond te dwalen om hun plaatsje te zoeken. Burge meester Wytema had de opstel ling van het meubilair destijds gewijzigd om de pers die de be raadslagingen niet altijd kon vol gen, ter wille te zijn. De veran deringen hebben bij de raadsleden echter zoveel weerstand onder vonden, dat de burgemeester voor de aandrang is gezwicht en alles in de oude opstelling heeff 'doen plaatsen. De persmensen zaten dus weer met de hand aan het oor

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5