Vervolg stadsnieuws Maandag bestaat de gemeente Langedijk 12a jaar Dames leverden een uitstekende turnprestatie De Caeciliafamilie kwam nog eens gezellig bijeen Nieuws uit Groot Schermer Catapult heren en dames zijn nog altijd ongeslagen HET RAADHUIS KRIJGT EEN NIEUW INTERIEUR EN DUBBELE RAMEN BURGEMEESTER JOCHEMS-BEKER Burgemeester Schelhaas gaf overzicht Meningsverschil tussen wethouder en raadslid JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Heiloo .IJSPRET ROND HEILOO Wederom huis-uitzetting INiweltilidTpilROL Heer-Hugowaard ODIS kwam met een gymnastiekrevue Op 1 October opvoering Bloemen van Hawaii" De Rijp Gouden echtpaar werd gehuldigd De Raadzaal krijgt een belangeloos geknoopt vloerkleed West-Graitdijk Verdienstelijke opvoering van een sterk stuk Oudkarspel Gevonden voorwerpen Loop der bevolking in het jaar 1953 Nieuwe Niedorp Zondag op de schaatsen achter de snoeken? Langereizers wonnen e In 2e en 3e klasse is de strijd nog open AANBESTEDING BOUW VAN TRANSFORMATOR HUISJE Zeilvereniging bewaart het contact in de winter WOENSDAG a? J AA l AKI 1054 gIJ de aanvang van de gisteren gehouden raadsvergadering van de gemeente raad van Langedijk heeft burgemeester Schelhaas een uitvoerige Nieuw jaarsrede uitgesproken waarin hü er o.m. op wees dat de gemeente Langedijk op 1 Februari a.s. 1214 jaar zal bestaan. Veel is er in die tijd in de samengevoeg de gemeenten tot stand gebracht wat anders achterwege zou zijn gebleven. In den brede ging spr. op deze samenvoeging in en op al wat daaraan vooraf was gegaan, alsmede op de moeilijke oorlogsjaren. Na de bevrijding zijn tal van zaken energiek aangepakt; zo verrezen er 115 woningen, terwijl er momenteel 60 in aanbouw zijn. Het aantal woningzoekenden bedroeg einde vorig jaar 211, dat is 8 minder dan aan het begin. Krotopruiming vindt nog steeds plaats. In de ge meente werden 15 koelhuizen gebouwd. Hit het overzicht bleek, dat sinds het bestaan van de jonge gemeente de laagste omzet aan de veilingen van de Noor- dermarktbond en de L.G.C. resp. bedroeg f 2.990.813,73 en f 2.600.000. Dit was in de oorlogsjaren toen nog niet alles over de veiling verkocht werd. De hoogste omzet bedroeg f7.790.227,41 bij de Noordermarktbond en f6.628.331,12 bü de Langedijker Groentecenfrrale. De bevolking bestond op 31 December 1953 uit 4439 mannen en 4348 vrouwen totaal 8787 was een vooruitgang betekent van 45. Sinds de bevrijding zijn in totaal 263 personen geëmigreerd. Tenslotte sprak de burgemeester de wens uit dat door het wetsontwerp betreffende de financiële verhouding de positie van de gemeente gunstiger zal worden. NA het uitspreken van de uitvoerige Nieuwjaarsrede door burgemeester Schelhaas waarmede ruim een uur ge moeid was, werd de vergadering enige ogenblikken geschorst om de gemeente ontvanger gelegenheid te geven tot uit betaling van de presentiegelden aan de raadsleden. Na de heropening was het de heer Balder (Prot. Chr. als nestor van de raad, die zijn dank en gelukwen sen uitsprak voor hetgeen de burge meester in zijn rede mededeelde. Spr. zei namens de raad alle medewerking toe. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Heeringa (Prot. Chr. het ant woord van wethouder Kuiper over het geen deze tijdens de vorige vergadering zei ten aanzien van de volgens hem gevoerde oneerlijke verkiezings campagne van prot.-christelijke zijde. Wethouder Kuiper herhaalde hetgeen hij vorige keer over deze zaak gezegd had. De heer Heeringa overhandigde hierop het verkiezingspamflet van de christelijke partijen. Spr. handhaafde zijn standpunt en meende dat de be schuldiging van wethouder Kuiper niet juist was. De voorzitter, als staande boven de partijen, zei, dat hier z.i. een misverstand bestond. Na enige discus sie verklaarde wethouder Kuiper, dat meer mensen zijn standpunt deelden en van oordeel waren, dat hier van mis leiding sprake was. De heer Heeringa kwam tot de conclusie dat de wethou der in deze in gebreke was gebleven en dat het hem daardoor moeilijk zal vallen in de toekomst met hem samen te werken. Op voorstel van de voorzit ter werd daarop besloten dat de heren Kuiper en Heeringa de kwestie uit de doeken zullen doen en in een volgende vergadering gezamenlijk een verkla ring zullen afleggen. Hierna passeerden diverse ingekomen stukken de hamer, waarvan wij de bij zonderheden reeds publiceerden. Het voorstel tot stichting van een industrie terrein in het Zuiderdel te Broek op Langendijk werd na enige discussie aangenomen. Er komt een weg van dit object in aansluiting op de Dorpsstraat in het uitbreidingsplan. De finesses ko men te zijner tijd. De voorzitter deelde nog mede dat 30 tuinders zich voor de baggerregeling hebben aangemeld; 28 komen voor subsidie in aanmerking. Dit betreft 4574 driekwart pramen bag ger. Zestien arbeiders zijn daardoor te werk gesteld. Spr. vond het jammer dat de kleine tuinders niet van de re geling kunnen profiteren. Besloten werd zich tot de inspectie voor de werk verschaffing te wenden teneinde te pro beren ook voor de kleine tuinders een bevredigende oplossing te verkrijgen. De verordening reinigingsrechten werd vastgesteld. Aangenomen werd verder de onbewoonbaar verklaring van de twee woningen Dorpsstraat 184 en 184a te Zuid-Scharwoude, voorschotverlening aan de R.K. Meisjesschool te Zuid-Schar woude, aankoop gronden van P. Mole naar te Zuid-Scharwoude voor woning bouw en verkoop bouwterrein in het uitbreidingsplan centrum te Noord- Scharwoude aan Th. Meuleboom te Oud karspel. De heer J. Keizer heeft na, af loop na mens de verslaggevers woorden van dank gesproken tot de burgemeester secretaris en de raadsleden en daarbij ook voor 1954 alle medewerking toege zegd. i 62. Na een vruchteloze tocht van meer dan anderhalf uur door de nach telijke duisternis van het woud keerde Jimmy naar het kamp terug. Hij was bet spoor bijster geraakt, had niets gevonden, had het laatste half uur ook geen geluiden meer gehoord. „Nu moest de professor eens rustig voor onze tent zitten", dacht hij hoopvol. „Misschien had hij een wandeling willen maken en was daarbij de weg kwijt geraakt". Met enige moeite vond hij de tent te rug. Er brandde licht, Jackie was dus wakker. „Hei Jack", riep Jimmy al van verre, „heb je niets van de professor gemerkt? Hii is verdwenen. Ik heb overal naar hem gezocht, maar heb hem nergens kunnen vinden...." Er kwam geen antwoordOp hetzelfde ogenblik bekroop Jimmy een akelig voorgevoel. Zou Jackie ookHij liep snel naar de tent. Deze was leeg! Ach terin lag een nog brandende zaklan tarenJimmy zette zijn stem uit. „Jackie!", riep hij en hij hoorde zelf hoe verschrikt zijn stem klonk. Het geluid schalde door het bos, maar er kwam wéér geen antwoord. Jimmy be sefte dat er iets heel ergs gebeurd was. Allebei zijn reisgezellen waren ver dwenen, "allebei waren zij ontvoerd door de duistere macht, die hen op het laatste deel van de tocht had ver gezeld. Jimmy keek bezorgd om zich heen. „Het ergste is dat ik op dit ogen blik niets kan uitrichten", dacht hij. „Ik zal moeten wachten tot het weer dag wordt!" Er werd gister reeds druk schaats gereden in de poldersloten rondom Heiloo. De gemeenteopzichter waakt er ernstig voor, dat op de vijver in plan-West niet wordt geschaatst om de aanleg, alsmede de grasperken te beschermen tegen de lieve jeugd. Voor de derde maal is deze maand een gezin op straat gezet, nl. de fami lie D. aan het Slooterslaantje. Het betrof deze keer een huurschuld. Het gemeentebstuur heeft zich over de fa milie ontfermd en haar een woning aan de Rijksstraatweg toegewezen. Met de verhuizing hebben de gemeente arbeiders een handje geholpen. WERK OPGEDRAGEN. B. en W. hebben de vergroting van de Algem. Begraafplaats aan de Holle- weg opgedragen aan de firma Holman te Heiloo. GESLAAGD Voor het propaedeutisch examen aan de Nederlandse Landbouwhogeschool te Wageningen is geslaagd de heer W. G. Sombroek, Heiloo. (Advertentie. Ing. Med.) PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN Mevrouw Sluis-Fintelman heeft op een vergadering van plattelandsvrou wen te Heerhugowaard gesproken over enkele ethische beginselen die nodig zijn om te komen tot een betere samenleving. Vooral de rechtvaardig heid achtte zij in onze moderne maat schappij een zeer belangrijk element. Haar lezing werd met grote aan dacht gevolgd en de plattelandsvrou wen te Heerhugowaard kunnen weer Voor de revue- en gymnastiekuitvoering van de Chr. gymnastiekvereniging „O.D.I.S.", welke Dinsdagavond onder leiding van de heer Jac. Komen, in Con cordia gegeven werd. bestond veel belangstelling. Ondanks de koude waren velen met extra ingelegde bussen van Broek op Langendijk naar Noord-Schar- woude gekomen. Het veelzijdige programma bestond uit niet minder dan zes en twintig nummers, die vlot werden afgewerkt. Er is goed werk verricht, lil het bijzonder door de damesafdeling, die briljant turnwerk liet zien. De muzi kale begeleiding was in goede handen van de heer G. van Twuijver nit Alkmaar. Geopend werd met een „tableau de la troupe", waarbij gezamenlijk het turnlied gezongen werd, en de altijd imposante vaandelgroet werd gebracht. Het was hierna de voorzitter, de heer J. Kostelijk, die hoopte op een ge slaagde uitvoering. Spreker zeide, dat het nummer ringzwaaien moest ko men te vervallen, daar het gymnastiek lokaal te Broek op Langendijk te klein is om deze tak van sport goed te kunnen beoefenen. Hij hoopte, dat hier spoedig verbetering in mocht komen. Daarna werd begonnen met de af werking van het eigenlijke program ma. Mej. Annie Kostelijk trad het eerst op met een vlot uitgesproken declamatie, die een hulde aan de tuin bouw inhield. Vervolgens waren het een tiental jonge dames fn piccolo- costuum, die een aardige dans demon hebben wij de dames bewonderd rij hun evenwichtsbalk-oefeningen en in een Poolse Mazurka. De bal-oefening van de dames en zwaai-oefening der meisjes werden eveneens goed uitge voerd. De heren K. Mammen en D. Blom zorgden voor de nodige humor, welke nu eenmaal in een revue-uit voering past. Wij noemen de brug- scène bij de veiling, en „Onder de klok",, de VVV-schets en ook de Pool se Landdag; een „samenscholing" van tuinders, die heftig debatteerden over de toekomstige ruilverkaveling. Van het turnwerk der heren kun nen we zeggen, dat dit ons niet mee gevallen is, hoewel enkelen mooi werk lieten zien, o.a. de directeur, de heer Komen. Het paardnummer-heren heeft ons zeer voldaan. Leuk was nog de Chaplin-parade van de dames. Na de pauze werden in revuevorm nog een elftal nummers voor het voetlicht ge bracht. Resumerende kunnen we zeggen.dat „O.D.I.S." heeft laten zien, dat het haar ernst is om gymnastiek en sho\£ te brengen, die voldoet aan de eisen, van haar voorzitter, de heer Witte, hiervoor zeer erkentelijk was. Het slot van deze hoogst gezellige avond was een dansje op de muziek van de band van de heer Oudendijk c.s. De première van de nieuwe operette „Bloemen van Hawaii" zal op 2 Octo ber plaats vinden. De grote „Caeciliafamilie", die met zoveel succes de talrijke opvoeringen van „Grafin Maritza" in het afgelopen jaar verzorgd heeft, is nog eens gezellig bij een gekomen. De toneelzaal van „Concordia" was voor dit doel speciaal inge richt. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. burgemeester Schelhaas en zijn echtgenote en voorts leden van de Vrijwillige Brandweer, medewerkenden van het Zaans Operetteorkest en tal van anderen. Voorzitter Klinkert, die allen een welkom toeriep, in het bijzonder aan burgemeester Schelhaas als bescherm heer der vereniging, herinnerde in het kort aan de snelle opbloei, die zich in „Caecilia" in veertien jaar tijds vol trokken had, sinds men'van Oudkarspel verhuisde naar „Concordia". Daarna stegen de papieren van „Caecilia", zo dat men het vorig jaar niet minder dan zestien uitvoeringen kon geven. Spre ker zei, dat in totaal 250 personen aan de laatst opgevoerde operette hadden meegewerkt. Tot zijn leedwezen kon de heer St. de Rijke, de man, die het veelomvattende werk van de plaats bespreking regelde, door een kleine operatie in bet ziekenhuis niet aan wezig zijn. Hierna droeg de heer Klinkert de leiding over aan de heer J. van Eeke ren, die zo goed en zo kwaad als dat ging, de conference verzorgde. Een bont programma werd hoofdzakelijk door eigen krachten voor het voetlicht gebracht. Iets bijzonders was het op treden van Professor Nappini, èen be kend ingezetene uit Oudkarspel, die als amateur de aanwezigen op een pretti ge manier bezig hield en voorts het optreden van de manschappen van Je Vrijwillige Brandweer te Noord- Setiarwoude, die met hun marionetten spel veel succes oogstten. Burgemees ter Schelhaas, die tussen de bedrijven door nog het woord verkreeg, deed zich kennen als een uitstekend declamator. Spreker deelde mede dat hij de benoe ming tot beschermheer van „Caecilia" gaarne had aanvaard. In het optreden van „Caecilia" zag hij een bevordering van het culturele leven aan de Lange dijk, zo zeer zelfs, dat er in de hele provincie en daar buiten een roep van uitgaat. Eén der hoogtepunten van de avond was het aanbieden van een ere-insigne met inscriptie aan allen, die op deze avond aanwezig waren. Dat „Caecilia" meeleeft met de andere vereniging aan de Langedijk, kwam tot uiting, toen men besloot de aangeschafte pauken, die men bij de operette gebruikt had, in bruikleen af te staan aan de mu ziekvereniging „Apollo", die bij monde Zondagmiddag bracht de Rijper mu ziekvereniging „Kunst na Arbeid" een serenade aan het echtpaar Sweep Mossel, dat op deze dag zijn 50-jarige echtvereniging herdacht. Ondanks het koude weer waren vele buurtgenoten op de been om getuige te zijn van dit door de oudjes zo zeer gewaardeerde huldebetoon. Hoewel bruidegom zowel als bruid, nogal moeilijkheden met ziekten hebben gehad en hun eerste jeugd achter de rug hebben, trotseerden zij toch de koude en namen staande in hun deur de muzikale hulde in ont vangst. Op de raadsvergadering in Noord- en Zuid-Schermer hebben de leden van de gemeenteraad uitvoerig gedebatteerd over de vraag op welke .wijze zü het huis der gemeente in de toekomst zo mooi en efficiënt mogelijk zqjlen in richten. Over het voorstel om in het gebouw 25 dubbele ramen aan te bren gen, hetgeen f 330.zal kosten, ont stond geen discussie. Het werd direct aangenomen. Wel debatteerde men over de vraag of de nieuw aan te schaffen bureau- meubilering ïn de stijl van het 17de eeuwse interieur moet zijn of dat men beter stalen meubelen kan aan schaffen, hetgeen zou neerkomen op het uitgeven van een bedrag van f 1627.50. De vloer van de raadzaal die behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten vernieuwd zal worden, hoeft het niet meer te stellen met de afgesleten mat die haar naaktheid heeft bedekt. Van het materiaal dat de gemeente ter beschikking stelt zal door verschillende streerden. Zij zongen ook het lied, welke men daar tegenwoordig aan «O.D.I.S. treedt weer op". Overigensstelt. De toneelvereniging S.T.V. uit Spij kerboor bracht Zondagavond in café Schoon het toneelspel „Verbroken ban den" van Tom Dekker. Deze vereniging confronteerde daarmee de toeschouwers met de consequenties van de kinder adoptie, die in ons land niet wettelijk is geregeld en dus officieel niet De- staat. De uitvoering van het stuk door S.T.V. was door en door menselijk en gaf een goede benadering van de emo ties die met de ontknoping van een „geheime" adoptie kunnen samengaan. Goed samenspel, beheerste rolkennis en een sterke regie leidden tot het be reiken van een hoogtepunt in het vier de tafreel dat zeer suggestief werd ge speeld. Vele aanwezigen konden dan ook hun ontroering niet meester blij ven. De figuren, door wie dit stuk werd gedragen waren ongetwijfeld Trees, de vrouw van Bart Verelind (mevr. R. Knegt-Verwer), haar pleegdochter Til ly (mej. A. Bankersen) en Lex de Bond, de vriend van Tilly (de heer W. Noome). Het sterke gevoeisspel van mevrouw Knegt deed haar de juiste plaats in dit stuk innemen. Mej. Ban kersen was de vlotte vrolijke Tilly om daarna als de ontgoochelde en geeste lijk zwaar getroffen pleegdochter voor het voetlicht te treden, zonder echter een zweempje toneelsentimentaliteit. De sterke persoonlijkheid van de ma rineman Lex de Bond deed weldadig aan. Enkele kleine tekortkomingen van de overige spelers daargelaten, mag wor den gezegd, dat zij op verdienstelijke wijze hebben meegewerkt aan het tot stand komen van deze voor S.T.V. zo succesvolle avond. Opgave gevonden voorwerpen voor de maand Januari 1954 in Oudkarspel: rode linnen zak. portemonnaie, inh gele rozenkrans en enig klein geld, 3 koekblikken, wit wollen shawl. 4 wol len kinderwanten. 2 bankbiljetten van f 10. Inlichtingen bij W. P. Wisse Postcdt der Rijksnoiitie te Oudkar spel. Dorpsstraat 318a. tel. 529, dames in de gemeente een handge knoopt tapijt worden gemaakt. Door dit sympathieke aanbod is de gemeente in staat voor een bedrag van ongeveer f 2000.uit te sparen. De kosten wor den nu op f 1000.geschat. Voorts besloot de raad tot aankoop over te gaan van het woonhuis van mej. T. Wijhenke dat na aan te bren gen verbeteringen onderdak zal bieden aan de gemeente-ontvanger. Van de voetbalvereniging G,S.V. was een verzoek binnengekomen om de poort op de brug, welke toegang geeft tot het gemeentelijk sportterrein te verplaatsen. Hieraan zal worden vol daan. Het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling ter zake het geneeskundig schooltoezicht in het district Waterland, betrof alleen een kleine verandering, waarbij iedereen zich kon aansluiten. Vrijwillig verze kerden zullen in het vervolg een sup pletie van f 1.25 per kind krijgen ter zake van de Schooltandverzorging. In 1953 zijn er te Groot Schermer geboren 22 kinderen, waarvan 14 man nen en 8 vrouwener overleden 6 personen te weten 4 mannen en 2 vrouwen. Zeven en twintig mannen en 24 vrouwen vestigden zich in deze gemeente, terwijl 27 mannen en 25 vrouwen werden afgeschreven naar elders. Het aantal huwelijken bedroeg 4, en er werd 1 echtscheiding uitge sproken. Op 1 Januari 1953 bedroeg het aantal inwoners 982, waarvan 495 mannen en 487 vrouwen, en op 1 Ja nuari 1954 997, waarvan 505 mannen en 492 vrouwen. Het ziet er dus naar uit dat Zuid en Noord Schermer bin nenkort zijn 1000ste inwoner welkom zal kunnen heten. Het is nu officieel: de wedstrijd te gen Haarlem gaat, „ijs en weder die nende", op 31 Januari door. Behalve de verenigingsprijs, een beker, zijn er natuurlijk nog personele prijzen. Er mogen in totaal 25 leden meedoen en liefhebbers moeten zich voor 27 Janu ari a.s. hebben opgegeven bij de voor zitter. Wie het eerst komt heeft de beste kans dat hij (op schaatsen.,..?) achter de snoeken mag. Nog een prettig berichtje voor de leden: het water vanaf Gr. Mallegat tot KI. Mallegat mag ook worden be vist, maar men moet er voor zorgen, dat de bewijzen zijn bijgewerkt. De damclub DOD te Langereis heeft in Waarland met 137 van Waarland gewonnen. De gedetailleerde uitslagen: N. BoonJ. Groot 0—2; C. v. d. Heijde- C. Sterk 1—1; N. Volkers—P. War- naar 20;- J. KokF. Liefhebber 20; G. JonkerN. Kroon 02; J. Scbarma- G. v. d. Heide 02; W. SpaanP. Bos sen 2—0; G. Borst—A. Olie 0—2; J. Jansen—M. Bouker 0—2 en C. Smit— A. de Wit 0—2. E-en Washington (type „B. 29") van de Britse luchtmacht heeft ten Zuidoosten van het eiland Man een noodlanding in de Ierse zee moeten maken. Schepen en vliegtuigen zoeken thans naar het toe stel, dat van de Azoren op weg was naar Prestwick, in Schotland. De vleugels wa ren overdekt met ijs, waardoor de ma chine hoogte verloor. De uitslagen van de volleybalwed strijden, welke vorige week voor de NeVeBo afdeling Alkmaar werden ge speeld, luiden; Heren, le klasse: Povay ISNV I 0-3, Rijkspolitie I—SGA I 1-3, H. Huys I— The Smash I 3-0, J. Holland IOctopus I 1-3, H. Huys I—Catapult I 1-3, H. Huys 1Rijkspolitie I 3-0, Catapult IPovay I 3-0, Catapult 2Octopus I 1-3, SGA 1 SOVA 2-2, SGA I—SVN I 2-2. 2e klasse: SVN 2—TOP 1-3, J. Hol land 2TOP 3-0. Rijkspolitie 2DeNeBa 0-3, Be Fit 1—Catapult 3 3-1, PCB 1— PCB 2 3-0, Rijkspolitie 2PCB 2 3-1, The Smash 2Catapult 3 2-2, The Smash 2—Be Fit 1 0-3, TOP—DeNeBa 0-3. 3e klasse: Octopus 2—HVB 2-2, VLN Be Fit 3 2-2, APSV—Tempo 2 3-0, Tempo 2—Octopus 2 0-3, Tempo 2— Slinger Boys 0-3, APSVSGA 3 3-1, Slinger BoysGPovay 2 1-3, HVBTem po 2 3-0. Dames, le klasse: Catapult 2J. Hol land 1 3-0, SOVA—Catapult 1 0-3, PCB 1Catapult 1 1-3, The Smash 1PCB 1 0-3, The Smash 1—SOVA 2-2, Catapult 2—PCB 1 2-2. 2e klasse: BergenBe Fit 1 1-3, Jong Holland 2—Catapult 3 3-0, Be Fit. 1— Octopus 1 0-3. Octopus 1Catapult 3 3-1. BergenRijkspolitie 2-2, Catapult 3 Tempo 1 0-3, Octopus 1TOP 3-0. 3e klasse: Catapult 4—SVN 3-1, Octo- pus 2Be Fit 3 3-1, J Holland 3—SVN 3-0, The Smash 2 -Be Fit 3 2-2. De standen luiden: Heren, le klasse: Catapult 1 11 11 0 0 33—5 22 Hooge Huys 10 8 1 1 27—6 17 Octopus 1 10 6 2 2 23—15 14 J. Holland 1 10 6 1 3 21—15 13 The Smash 1 9 4 2 3 18—13 10 S.G.A. 1 10 3 4 3 18—20 10 S.V.N. 1 10 2 5 3 17—20 9 Catapult 2 9 1 4 4 14—20 6 Rijkspolitie 1 11 1 3 7 13—27 5 S.Ó.V.A. 9 1 2 6 10—23 2 Povay 1 11 0 0 11 3—33 0 2e klasse; DeNeBa 11 8 3 0 30—7 19 Be Fit 1 11 7 4 0 29—10 18 J. Holland 2 9 6 3 0 24—8 15 P.C.B. 1 9 4 3 2 19—13 11 Tempo 1 9 3 5 1 19—15 11 Catapult 3 10 4 3 3 19—17 11 Rijkspolitie 2 11 2 3 6 13—25 7 The Smash 2 12 2 3 7 16—28 7 T.O.P. 10 2 2 6 13—24 6 P.C.B. 2 9 0 3 6 8—24 -1 S.V.N. 2 9 0 2 7 6—25 -2 Gisteravond werd in hotel „De Roode Leeuw" te Schoorl het tornooi voortgezet om de Burgemeester Jochemsbeker. Er werden enkele voortreffelijke moyennes genoteerd. In de voorlaatste partij maak te J. Klop in slechts acht beurten de 150 caramboles vol en dr De Wilde ver- beterde kort daarop deze prestatie door 150 caramboles in vijf beurten te scoren. Na de wedstrijden van gisteravond staat laatstgenoemde met tien winstpunten uit acht partijen op de eerste plaats. Hij wordt gevolgd door W. Zoon en ,T. Stam. die ieder slechts een verliespartij moesten incasseren. De gedetailleerde uitslagen luiden; J. Klop (150) 150 24 23 6.25 Mr. J. v. Reenen (150) 68 24 9 2.83 Dr De Wilde (150) 150 19 25 7.89 Mr J. v. Reenen (150) 84 19 19 4.42 P. Timmerman (150) 150 18 31 8.33 O. P. R. Elema (100) 38 18 9 2-1 J. Stam (150) 150 25 41 6.— O. P. R. Elema (100) 62 25 8 2.48 P. Timmerman (150) 150 21 34 714 Burg. Jochems (70) 29 21 7 1.38 Dr De Wilde (15Ó) 150 17 35 8.32 87 17 19 5.11 J. Stam (150) 150 22 27 6.81 Burg. Jochems (70) 42 22 6 1.90 W. Zoon (150) 150 23 18 6.52 Mr. J. v. Reenen (150) 93 23 15 4.04 J. Klop (150) 150 8 54 18.75 O P. R. Elema (100) 31 8 19 3.87 Dr De Wilde (180) 150 7 53 21.42 Burg, Jochems (70) 13 7 5 1-85 3e klasse: Octopus 2 S.G.A. 2 Be Fit 2 H.V.B. V.L.N. Slinger Boys 11 A.P.S.V. 9 S.G.A. 3 9 Povay 2 11 Be Fit 3 10 Tempo 2 11 10 10 10 9 10 1 25—16 1# 1 25—12 15 2 24—13 14 2 20—13 11 1 21—17 6 18—21 2 21—13 5 13—19 6 12—27 6 12—2 7 9—29 SOVA, VLN, TEMPO 2: 2 verliespunten in mindering wegens onvolledig uitko men. PCB 2. SVN 2; APSV: 4 verlies punten in mindering wegens onvolledig uitkomen. Dames, le klasse: Catapult 1 10 9 1 0 29^-4 19 S.O.V.A. 11 5 3 3 22—18 13 J. Holland 1 10 5 2 3 20—14 12 Catapult 2 9 4 1 4 16—16 7 P.C.B. 1 10 1 2 7 9—25 4 The Smash 1 12 1 3 8 11—30 3 2e klasse: J. Holland 2 8 7 1 0 23-4 15 Tempo 1 9 6 2 1 22—10 14 Bergen g 4 2 3 17—14 10 Rijkspolitie 8 4 1 3 17—13 9 Be Fit 1 10 3 1 6 13—21 7 T.O.P. 9 2 1 6 10—20 5 Octopus I 6 3 1 2 12—9 5 Catapult 3 9 0 1 8 3—26 -3 3e klasse; S.V.N. 9 5 1 3 18—14 11 Tempo 2 7 5 2 0 19—5 10 Octopus 2 8 3 3 2 16—14 9 The Smash 2 8 4 3 1 19—10 9 Catapult 4 8 2 1 5 10—19 5 Ee Fit 3 8 0 3 5 9—21 3 Be" Fit 2 7 2 1 4 9—15 1 J. Holland 3 7 3 0 4 11—13 0 Catapult 2, The Smash 1, Octopus 1, Tempo 2. The Smash 2: allen 2 verlies punten in mindering wegens onvolledig uitkomen. Cat.anult 3 en Be Fit4 ver- liespunten wegens onvolledig uitkomen en Jong Holland 3: 6 verliespunten we gens onvolledig uitkomen. Voor de dienst van Openbare Wer ken is vanmorgen aanbesteed het bou wen van een transformatorhuisje op de Gedempte Nieuwesloot. De uitslag was: J. Ent, De Rijp f 8052. F. Hes, St. Pancras f 7649. P. Doorn, St Maartensbrug f 7600. P. Buys, Oudorp f 7390. S. Schaaf, Alkmaar f 6790. K. Klaver, Zeswie- len f 6135. De gunning is nog aangehouden. De Alkmaarse Roei- en Zeilvereni ging gebruikt de wintermaanden niet alleen om de boten op te kalefateren, maar ook om op geregelde tijden bij elkaar te komen, teneinde het contact tussen de leden ook in de tijd, dat er niet geroeid en gezeild wordt, te ver stevigen. Morgenavond zal de heer S. Bouma, directeur van het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen in de kleine zaal van de Harmonie voor de vereniging een le zing met lichtbeelden houden over Kleur en Fleur rond de Zuiderzee. PROF. DR. MAAN SPREEKT OVER HET OUD-KATHOLICISME. Vrijdag zal prof. dr. P. J. Maan in de verenigingszaal "an de oud-katho lieke parochie aan de Emmastraat 4, een lezingencyclus openen over de oud-katholieke kerk onder het motto „Ons gesprek met andersdenkenden". Op verscheidene data zullen 5 spre< kers over dit onderwerp het woord voeren. BENOEMD TE VOORBURG _De heer B. H. de Wit, hoofdcommies bij _de Gemeentelijke Accountantsdienst alhier, is benoemd tot administrateur van het Gemeentelijk Gas- en Electri- citeitsbedrijf te Voorburg. Besomingen van Dinsdag: SCH 135 f 1960; HE 47 f 1500. De totale aanvoer bedroeg 245 kisten De prijzen waren: Per kg; gr. tong 2.37. grm. tong 2.21 —2.19. kim. tong 2.26, kl. tong I 1.66 1-65, kl. tong II 1.48. tarbot I 2.20 Per 50 kg: gr schol 30. grm. schol 44, kim. schol 74. kl schol I 64. kl. schol II 37—13. bot 12.50. v. haring 15—9.50, makreel 56, wijting 38—19. Per 125 kg: gr. kabeljauw 204—176

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7