Stad en omgeving Fanatieke strijd van 600 kinderen op Oudegracht Agenda De Julianaschool bestond gisteren 25 jaar Uit de Alkmaarse Raad Tien biertjes en een fiets maakt samen f 100.- Prijsverlagingen levensmiddelen weiden doorgezet. Lezers spreken Schooljeugd hond schaatsen onder „De hesten kunnen wel eens vallen" Gestolen tas beviel blijkbaar niet BURGERLIJKE STAND JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Arts te W.-Graftdijk onschuldig De Solex-club bleef achter de kachel Een jubileum in alle stilte Bestuursleden schaakclub VVV herkozen Stand kolfcompetitie Verlichte baan DINSDAG 2 FEBRUARI 1954 DE ALKMAARSE SCHOOLJEUGD heeft gistermiddag op de Oude gracht felle strijd geleverd op het gladde ijs. Vooral glad, zoals de deelnemertjes ondervonden toen zij met forse slagen van start zouden gaan en in plaats van de finish de harde ijsvloer op zich af zagen komen. Een dergelijke ervaring kostte hun prompt een pijnlijk zitvlak en de overwinning. Daar zorgden de andere knapen wel voor, die klauwend en wild gebarend naar de eindstreep zwaaiden en daar met meer of minder geluk arriveerden. Het aantal gevallenen was legio, vooral in de klasse der allerjongsten, die van 6 tot 11 jaar. De klasse der minst bevoordeelden, want wanneer moeten deze knaapjes de kunst van het schaatsen ooit hebben geleerd? Dat ze toch aan de start ver schenen stemt hen tot de Dapperen. Tenslotte is het lopen over een spiegelgladde baan op twee smalle ijzertjes ook een prestatie, die zeker niet mag worden misverstaan. Ze hadden er een dik uur kleumen voor over om twee meters te lopen en dan op het ijs te storten. Een teleur stelling, die ze als Grote Kerels droe gen. Met een gebaar van „de besten kunnen wel eens vallen" krabbelden ze overeind om met een paar krampach tige streken naar de kant te glijden. Voor hen was er in ieder geval de troostprijs van een fijne reep en dat konden de toeschouwers aan de kant hun niet nazeggen. De deelname aan dit schaatsfeest is angstaanjagend groot geweest. Eerst dacht de neer J. Groet, de initiatief nemer, die bij de organisatie trouw ter zijde werd gestaan door de heer C. J. Mol, dat het met een tweehonderd in schrijvers wel gedaan zou zijn, maar toen dank zij ae medewerking van de nnudenstand bekend kon worden gemaakt, dat er geen inleggeld ver schuldigd was, verschenen er hoe lan ger hoe meer knapen en meisjes met schaatsen over de ncnouders op het ijs De heer Groet kwam zelfs inscnrijf- biljetten te kort en temidden van al uie drukte begon de heer Mol alvast wat deelnemers te lozen door op een fluit je te blazen: het sein, dat de hardrij- aers van start konden gaan. Ze kwa men met vijf tegelijk aan de start- sireep en dat was wel nodig, want ei- bleken bijna 600 gegadigden te zijn voor een prijsje. Er moest dus met reent afwerk worden gemaakt om voor het invallen van het duister klaar te ko men. Maar het tweemanscomite be schikte over een uitstekende starter, de heer Mol, die de vijftallen de een na de ander de baan opjoeg en tussen de bedrijven door nog met tal van pro blemen werd geconfronteerd, zoals dat van het joch, dat hem een inschrijfbil- jet voorhield waarop met vette letters stond: Meisje. „Ze zegge dat ik met de meissies mee moet doen", zei hij ver ontwaardigd. En het antwoord luidde: „Zeg maar dat ze gek zijn. De volgen re vijf". Het was een middag van snelle starts, snelle besluiten en snelle prijs uitreiking, die tussen de bedrijven door geschiedden door de heer Groet. En het was een middag vol enerverende span ning als de strijd ging tussen ronde- winnaars, de candidaten dus voor prij zen, die verlokkend op een tafel lagen uitgestald. Het echte schaatsenrijden werd pas in de namiddag gedemonstreerd, toen de, oudere jongens van de HBS, de Kweek, de ULO en het Lyceum aan de beurt kwamen. Zij gaven elkaar goed partij en toonden tijdens de rit ten, dat ze al een paar wintertjes meer hadden meegemaakt dan de jongsten, de klauwertjes. Dat bewezen de lange slagen waarmee ze over de baan scho ten en hun scherp gebogen houding, die de minste windweerstand moest opleveren. Om kwart voor vijf waren ook zij uitgereden en toen vonden de heren Groet en Mol het welletjes. Ze hadden van één uur af onafgebro ken op het ijs gestaan en begonnen nu op hun beurt te spurtenmaar naar de warme kachel. Hun komt de eer toe, dat ze met hun helpers, die we ze ker niet mogen vergeten de Alk- maarse schooljeugd een goede en sportieve middag hebben bezorgd. De uitslagen waren: Meisjes L.O. t.m. 11 jaar (100 deel nemers): 1. F. Duits, Vondelschool, 2. H. Pattes, Wilhelminaschool, 3. F. Har- tog, Tesselschadeschool, 4. G. Out, St Agnesschool, 5. S. Narold, Linden- school, 6. N. Plomp, Tesselschadeschool. Meisjes L.O. 12 jaar en ouder (74 deelnemers): 1. N. Mijts, Bosb. Touss.- school, 2. N. Doovestein, St Jozefschool, H. Droge, Modevakschool, 4. G. v. Dieken, Lindenschool, 5. O. de Vries, St. Agnesschool, 6. I. Keus, Mariaschool. Jongens L.O. t.m. 11 jaar 162 deel nemers): 1. H. Slikker, J. Ligthart- school, 2. G. Groet, Lindenschool, 3. J. v. Drunen, J. Ligthartschool, 4. S. Kuin, Vondelschool, 5. R. Popping, Tessel schadeschool. Jongens L.O. 12 jaar en ouder (89 deelnemers): 1. J. Postma, St Aloysius- school, 2. J. Koning, Wilhelminaschool, 3. G. Swart, Nic. Beetsschool, 4. G. Schol, Lindenschool, 5. T. Knol, Wil helminaschool. Meisjes V.O. t.m. 15 jaar (69 deel nemers): 1. L. Nieuwenhuis, Kweek- Pijn hier scheuten daai en stramheid in lijf en leden al die vormen van Rheumatische onge makken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wordt wel erger, niet beter. Begin morgen radicaal met Kruschen. Tienduizenden vonden en vinden bij Kruschen baat en verlich ting iedere dag weer. Waarom zoudt U dan weerloos verder lijden. Neem ook Kruschen de kleine dagelijkse dosis en ondervindt zelf het heil zaam effect. (Advertentie, lng. Med.) school, 2. A. Noom, Ulo Alkmaar, 3. H. v. Druten, Chr. Lyc., 4. J. Blokdijk, Chr. V.G.L.O., 5. C. Bierman, Julia- school, 6. N. Burgering, Juliaschool, 7. C. v. Vliet, Julianaschool. Meisjes V.O. 16 jaar en ouder (2 deel nemers): 1. J. Koning, Huishoudschool, 2. J. Sanders, Kweekschool. Jongens V.O. t.m. 15 jaar (74 deel nemers): 1. F. Ruder, Kohnstamm- school, 2. J. v.d. Nagel, Industrieschool, 3. J. Verban, Ulo Juliana, 4. K. Koeman Ulo Alkmaar, 5. R. Bulthuis, Chr. Ly ceum, 6. W. Schermerhorn, HBS. Jongens V.O. 16 jaar en ouder (18 deelnemers): 1. C. Brinkman, Rijks Kweekschool, 2. S. de Jong, Rijks Kweekschool, 3. D. Kerkmeer, Techni sche school, 4. J. Visse, Technische school, 5. A. Ot, Rijks kweekschool. HARMONIE THEATER, 8 uur: Ber lijn, stad van avontuur (18 jr). CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Dwars door de vuurlinie (14 jr). REX-THEATER, 2.30 en 8 uur: Be kentenis ener liefde (18 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: The snows of Kilimanjaro (18 jr). GULDEN VLIES, 8 u.: R.K. Toneel vereniging Vondel met „Patsy". WAPEN VAN HEEMSKERK, 10.30 u.: Ned, Ver. van Huisvrouwen. VALKS LUNCHROOM, 8 u.: Weer- en Sterrenkunde. BERGEN, Rustende Jager, 7.30 uur: Kinderoperette Goudhaantje. BERGEN, Ijsbaan, 2 uur: Schoon- rijwedstrijden. IJSBAAN HEILOO, 3 uur: Demon stratie kunstrijden. WOENSDAG. HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: Berlijn, stad van avontuur (18 jaar). CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: Dwars door de vuurlinie (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Be kentenis ener liefde (18 jaar). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: The Snows of Kilimanjaro (18 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: Rotterdams Toneel met „Voor elke vrouw komt eens de tijd". VALKS LUNCHROOM, 8 uur: Psychom. Seance. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Propaganda-bijeenkomst Bond v. Staatspensionnering. HARMONIE, Kleine zaal, 8 uur: Voordrachtavond Nutsdepartement. IJSBAAN HEILOO, 11 uur: wedstrij den voor Junioren. BERGEN, Rustende Jager, 7.30 uur: Kinderoperette Goudhaantje. DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is gëopend apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 2.57 15.12 Woensdag 3.43 15.46 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 3.02 15.17 21.02 9.17 Woensdag 3.48 16.01 21.48 10.01 De zitting die de Alkmaarse politierechter, mr J. N. Alblas, gisteren heeft gehouden vertoonde slechts weinig originele varianten op het overbekende thema van vernieling, mishandeling, belediging en diefstal. Voor de 60-jarige Alkmaarder Johannes W. werd het een dure dag. Hij was na het drinken van 10 biertjes en twee flesjes Pils op z'n fiets gestapt en had daarop getracht orde lijk naar huis te rijden. Gelukkig waren er welwillende agenten geweest die hem opgevangen, ondersteund, maarnaar het bureau gebracht hadden en zo kwam het dat hjj op deze dag veroordeeld werd tot een boete van f 100 of 20 dagen. Van een dubieuzer karakter was de zaak tegen de 20-jarige Alkmaarder S. K. die uit een auto op de Stenen- brug een actetas had weggenomen en toen hij ontdekte dat de inhoud slechts bestond uit orderboekjes e.d. besloten had het voorwerp maar weer terug te brengen. Hij had zich naar de eigenaar van de tas begeven, een Alkmaars za kenman en verklaard dat hij de tas van de „echte' dief had afgepakt. Later had hij deze verklaring ingetrokken. Voor K., die al eens met de kinder rechter in aanraking was geweest, was dit nu niet bepaald een goede beurt. Toch kreeg hij nog een kans en eiste de officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke slechts een boete tegen hem van f 25.of 10 dagen. De uit spraak van de rechter was conform. Bepaald grappig was het motief dat A. J. uit Heiloo opgaf voor de diefstal van een tiental jonge denne- boompjes uit het terrein van het P.W. N. Hij vond het zonde de boompjes daar te laten staan. In zijn eigen tuin zouden zij het veel beter doen, vond hij en dus had hen de boompjes uit hun onvruchtbare isolement, waar ze toch maar verkommerden, verlost. Voor de opzichter die zich alle mogelijke moeite getroostte de boompjes op te kweken, was deze diefstal natuurlijk een ergerlijke ontdekking geweest. De officier vorderde tegen N. een boete van f 25.of 10 dagen. De rechter legde hem f 15.of 5 dagen op. H. de G. uit Castricum had zijn buurman mishandeld. Het was begon nen met „muurtje klop" waarmee G.'s kinderen die op een avond lagen te huilen, door buurman tot stilte waren gemaand. De gekwetste vader die deze manier van doen niet had kunnen ap- priciëren, was toen hij zijn buur de volgende avond in de tuin ontwaar de, over de heg gesprongen onder het roepen van: „Ik zal jou eens op je hoofd tikken". Hij h^d de daad bij het woord gevoegd en werd daarvoor nu beboet met f 40.of 10 dagen. Bergen was op deze zitting ver tegenwoordigd door Joh. G. L., die in een café 4 asbakjes en een pakje si garetten van een daar vertoevende dame meegenomen had. Hij werd hiervoor gehonoreerd met een bedrag van f 40.of 10 dagen. H. v. W. uit Oost-Graftdijk kreeg een boete van f 50.of 25 dagen, om dat hij „onder de invloed" op een fiets had gereden. Nic. P. P. uit Castricum f 50.— of 10 dagen omdat hij in geldnood ver kerende twee keer drie kippen gesto len had en C. D. uit Beemster f 25. of 10 dagen omdat hij een zak met jonge hondjes in een ondiepe sloot had geworpen, waardoor de dieren op ellendige wijze aan hun eind wa ren gekomen. Tenslotte werd Nic. P. P. uit Cas tricum, omdat hij in de nabijheid van twee politiemannen gezegd had: „Pas op jongens, daar komt de S.S.", ver oordeeld tot een boete van f 50.of 10 dagen. Geboren Sanne, d. van A. Benja min en A. Kooij. Marie J., d. van P. J. Oosterbaan en C. J. Westenberg. Andries, z. van H. Veenstra en S. Kooy. Karina A., d. van J. Akkerman en E. Vahl. Rudolf, z. van L. Slot en A. A. Visser. Geesje, d. van J. Moorman en F. Mooiweer. Marie C., d. van S. A. Groenewoud en A. M. W. Bleeker. Overleden Cornelis Schipper, 71 jaar, gehuwd met S. J. Dudok. Geer- truida M. Quax, 34 jaar. 67. Jimmy borg de geheimzinnige brief weg en keek scherp om zich heen. Weer had hij het gevoel, dat hij op dit zelfde ogenblik bespied werd, dat er ogen waren, die naar hem loerden. „Als ze denken, dat ik mij door dit soort flau we briefjes laat imponeren, dan hebben zij het mis", bromde hij. ,,'t Raarste is nog, dat deze onbeschaafde en vreselijk gevaarlijke Bloedboef-Beren hun gevan genen in staat stellen briefjes te schrij ven. Dat kan natuurlijk niet en daarom geloof ik, dat wij hier niet met dieren, maar met ménsen te doen hebben. Men sen, die om de één of andere duistere reden niet willen, dat wij dit gebied bin nendringen. En daar wil ik meer van weten lk laat mij in elk geval niet als een bange schooljongen wegsturen. Ik zal en móet er meer van weten". Jimmy begon de plek te onderzoeken waar de vorige dag de tent nog had gestaan. De sporen waren zo goed en zo kwaad als het ging weggewerkt, maar Jimmy's wieg had niet voor niets in het oerwoud van Afrika gestaan Op het gebied van spoorzoeken kon niemand hem iets le ren. Heel nauwkeurig begon hij de om geving af te zoeken. Hij begon aan takjes en blaadjes te ruiken en plotse ling had hij het spoor beet. Jimmy be gon het langzaam en omzichtig te vol gen. Telkens bleef hij stil staan ten einde om zich heen te kijkenToen kwam hij op een open plek in het bos. Voetje voor voetje zette Jimmy zijn tocht voort. Hij róók hier als 't ware onraad. Enige maanden geleden publiceer den wij een bericht, dat een justitieel onderzoek was ingesteld tegen de arts E. M. uit West-Graftdijk, die ervan verdacht werd zich te hebben schul dig gemaakt aan het vermelde in ar tikel 251 bis van het Wetboek van Strafrecht. Naar wü thans vernemen, heeft de officier van Justitie te Alk maar de heer M. na een uitvoerig on derzoek ontslagen van rechtsvervol ging. De medicus is volkomen on schuldig bevonden en blijkt het slacht offer te zijn geweest van een ergerlijk geval van laster. De Solex-club Alkmaar en Omstre ken" heeft gisteravond de door haar uitgeschreven vossenjacht met brom fietsen wegens de hevige koude afge last. Men is echter in het kleine be- nedenzaaltje van het Wapen van Heemskerk gezellig enkele uren bij eengebleven, waarbij de secretaris, de heer Langenberg, de gelegenheid te .baat nam om verslag te doen van zijn be zoek aan de eerste vergadering van de Nederlandse Bromfiets Bond, die thans ongeveer 1500 leden telt en waarbij de Alkmaarse Solexclub zich heeft aangesloten. Over de activiteit van het centrale bestuur was men overigens niet zo erg te spreken. Reeds enige tijd geleden had men een voorstel gedaan tijdens de feestweken „Alkmaar 700 jaar stad" in Alkmaar een bromfietsrallye te or ganiseren. Tot op vandaag mocht slechts een weinig zeggend antwoord ontvangen worden. Op deze avond meende de heer Langenberg wegens persoonlijke aangelegenheden te moe ten aftreden als secretaris. Hij zeide nog de maand Februari te willen aan blijven maar wilde daarna zijn functie definitief aan een opvolger overdra gen. Er zullen thans enige clubleden candidaat worden gesteld. Voorts besloot de club op 24 April in het Wapen van Heemskerk een feestavond te houden. Een belangrijk jubileum is gisteren zonder enig feestvertoon gepas seerd: het vijfentwintigjarig bestaan van de Julianaschool, die op 1 Februari 1929 werd geopend. Sindsdien is er veel gebeurd. Onderwijs krachten kwamen en gingen, leerlingen werden er opgevoed volgens de christelijke beginselen en aan de maatschappij afgeleverd, een crisis kwam en ging voorbij, een oorlog ontwrichtte het schoolleven en al die lijd bleef het fraaie schoolgebouw aan de Palingstraat het bolwerk van het christelijk onderwijs in onze stad. De openingsplechtigheid werd 25 jaar geleden door vele genodigden bijge woond en het was de toenmalige voor zitter van de Vereniging tot bevorde ring van Christelijk Schoolonderwijs te Alkmaar, van welk bestuur alleen de heer G. H. Hoytink nog zitting heeft, die toen een overzicht gaf van de groei van dit onderwijs in Alkmaar. Vóór 15 September 1870 was er slechts een par ticulier schooltje van de heer Olthof en op genoemde datum werd een school voor christelijk nationaal onderwijs ge opend voor 100 leerlingen in de socië teitszaal dei* Oude Doelen. De heer Ort was het schoolhoofd en hij werd bij gestaan door een hulponderwijzer en een kwekeling. Zo .was het tachtig jaar geleden. De Julianaschool was dus naast de Wilhelminaschool in de Doelenstraat een prachtige aanwinst voor de vereni ging. Er is nadien nog rr.eer tot stand gekomen. We behoeven slechts enkele maanden terug te gaan om terecht te komen bij de opening van de Beatrix- school aan de Vondelstraat, of te den ken aan de oprichting van het Christe lijk Lyceum, maar desondanks blijft die eerste Februari 1929 een mijlpaal, een historische datum voor het christe lijk onderwijs. Niet alleen dit jubileum is in stilte voorbijgegaan, ook de vier onderwijs krachten, die tegelijkertijd jubileerden, hebben zich bescheiden aan een uit bundig feestvertoon onttrokken. In een bestuursvergadering zullen zij niettemin nog worden gehuldigd. Het zijn de heer C. Knaap, het hoofd van de Wilhelminaschool, die helaas sinds Advertentie Huishoudboekje moei m evenwicht blijven. Belangrijke prijsverlagingen van ongeveer 30 levensmiddelen werden door de leiding van Albert Heijn N.V. Vrijdag 22 Januari j.l. door middel van de Pers bekend gemaakt. De heer G. Heijn, Directeur van dit be drijf, gaf bij die gelegenheid als zijn mening. „Het gaat niet aan een loons- en huurverhoging automatisch, zonder nader onderzoek naar andere mogelijk heden, door prijsverhogingen te laten volgen. Wij, die een deel van de pri maire levensbehoeften produceren en distribueren, hebben een sociale taak ten opzichte van het Nederlandse gezin. Het is verheugend voor de Neder landse huisvrouw, dat, nu wij deze prijsverlagingen enige tijd met goed gevolg uitgevoerd hebben, andere be drijven een begin gemaakt hebben ons te volgen op de weg, die wij, naar onze mening terecht ingeslagen zijn." Het is de opzet van Albert Heijn, om de gevolgen van de prijsverlaging zoveel mo gelijk op te vangen, door verhoogde pro ductie en omzet. Dat de aangekondigde prijsverlagingen voor een groot aantal belangrijke artike len gelden, moge blijken uit een gedetail leerde prijslijst, welke men afgedrukt vindt op pag. 8 van dit blad. (Advertentie, lng. Med.) F)OOR het onverwachte overlijden van de heer Sietsma die wij meer dan een kwart eeuw als een rustig, ijve rig en vooral in waterschapszaken zeer deskundig raadslid leerden kennen heeft men de Alkmaarse gemeente- gestaan voor ingezonden stukken en vergaderingsverslagen van alle bevol kingsgroepen ook als wij het met hun opvattingen volkomen oneens wa ren zo hebben wij in onze over- harer volgelingen zeer vele hoogstaande genoten te verheerlijken, maar om in zichten wat in de zaai der vroedschap en verstandige mannen en vrouwen het algemeen belang zo objectief mo- Werd gesproken en besloten alleen ge- gestelde ^ijdikunnendafhandeTen.rErVal telt» maar wie iets beweert moet dat onze^ visie op personen en toe- toetst aan "het algemeen belang zoals standen te geven. Werd hij geprezen, dan had hij dat, naar onze bescheiden mening, ook ver wij dat zagen. nog een avondvergadering nodig zijn 00^ kunnen bewijzen, waarin men hoopt tot het eind te De katholieke heer Spiekermann heeft komen, het „bittere eind" zoals de bur- zich reeds op het brede standpunt ge- gemeester het al heeft genoemd. Niet plaatst, dat wat wij willen zijn of diend. Was het anders, dan had hij de omdat hij verwacht dat de debatten dan schijnen een zaak is welke wij zelf oorzaak daarvan niet bij ons maar bij ...jj hebben nimmer het voorbeeld zoveel moeilijker zullen worden, maar hebben te beoordelen en de heer Berk- zichzelf te zoeken en kon hij met VV gevoigd van »s beren Coerts eigen omdat men na dagen vol woorden en houwer heeft daaraan toegevoegd dat Uilenspiegel^ zeggen, dat hij het er ook partljorgaanf dat van de langdurige be- wederwoorden met een zucht van ver- hem de fractieleider van de V.V.D.- naar gemaakt had. lichting dè laatste hamerslag zal be- groep in onze Raad van enige be grotingsdebatten alleen maar vermeldt wat hij en zijn fractie-genoten naar voren brachten. Wij hebben onze neu- 0traliteit altijd zó opgevat, dat wij in achter de rug is en het leven in ons iets is gebleken, waarbij hij liet uit- QEKWETSTE ïjdelheid als men in een onze verslagen voor zover de plaats- i .1 1I1 1 aam U w» /w* Ir rfol7\irof e+o liflolVlPlH flP i r. t luisteren met de opwekkende gedachte trekkingen tussen zijn partij en het or- dat de grote publieke schoonmaak weer gaan waarin wij dit schrijven nimmer stedehuis zijn normale loop zal her nemen. Men wacht met zijn critiek op een toneeluitvoering vanzelfsprekend tot het doek is gevallen, maar omdat wat komen, dat vaak gekwetste ijdelheid de courant niet genoeg over zichzelf enige oorzaak van wrevel tegen een pu- leest of de critiek anders is dan men bliek orgaan is gebleken. ruimte dat toeliet, de woorden van alle raadsleden vermeldden en ook in onze verwacht heeft, hebben wij in ons jour- overzichten het gesprokene uitsluitend nalistieke leven in allerlei vormen uit het oogpunt van belang voor stad meegemaakt en men raakt er op den en bevolking bekeken, duur gewend aan hemelhoog te worden HAT is inderdaad juist en wij hebben geprezen of met de courant waarvoor Wij hebben vaak een woord van - het in vele iaren van iournalistieke men werkt nietswaardig of partijdig waardering gehad voor raadsleden wier zich thans in onze raadzaal afspeelt tot werkzaamheid herhaaldeliik kunnen te worden genoemd, naar gelang men politieke beginselen zeker niet de onze de laatste acte is genaderd en eerst coenstati.en 3 het met het optreden van personen en waren en niet geschroomd ons misnoe- later vervolgd zal worden, is het mo- constateren. A_ gelijk nu reeds een beoordeling van de groepen op zeker ogenblik al dan niet Laat de heer Coerts eens bedenken, geiijK nu reeas een oeooraenng van ae Er is in een reeds grijs wordend ver- eens geWeest. eerste bedrijven te geven, waarbij wij leden eens een vooraanstaand raadslid ons nog tot een bespreking van enkele geweest wiens waardering voor ons Daat de neer markante punten zullen beperken. werk volkomen afhankelijk was van de dat „neutraal zijn nog iets anders kan wijze waarop wij over hem of zijn betekenen dan een begrip, dat uitslui- Eén daarvan dat ons uiteraard heeft partijgenoten hadden geschreven. Als tend aangeeft of men zich bij de een getroffen is het verwijt van de heer wy hem tegenkwamen en een joviale of andere partij heeft aangesloten. Wij Coerts dat onze courant niet een neu- groet kregen was hij tevreden over hebben dat laatste opzettelijk vermeden traal orgaan maar een min of meer onze critiek, als hij ons en zelfs onze om 20 onbevooroordeeld mogelijk te- verkapte uitgave van de V.V.D. zou familie njet „zag" en met een boze genover alle groepen te staan en zelfs zijn. blik zonder groeten passeerde, hadden de schijn te vermijden, dat wij in de Natuurlijk voelen wij dit niet als een wij niet geschreven zoals hij dat nuttig "aadzaal politieke vrien^n of tegen- belediging omdat de partij voor vrij- of noodzakelijk had gevonden. Hij be- standers opzettelijk zouden prijzen of heid en democratie te goeder naam en dacht geen ogenblik, dat wij in de raad- laken. faam bekend is en in de gelederen zaal niet zaten om hem en zijn fractie- Zoals onze courant altijd heeft open- fractiegenoten moeten 'zoeken!' en te uiten over woorden of daden wan hen wier levensbeschouwing over het algemeen meer met de onze over eenkwam. Laat de heer Coerts bedenken dat lit tenslotte „neutraliteit" is en dat wij ïem en de zijnen zeker niet zullen aken als hun 'optreden in de Raad van *en gezonde democratie in het belang /an stad en burgerij getuigt. Als onze blijken van instemming met djn beleid de laatste tijd niet groot zijn geweest, zal hij de schuld daarvan niet bij ons maar bij hem zelf en zijn I i- fractiegenoten moeten zoeken. October met ziekteverlof is, maar die op 19 Juni nog een tweede jubileum mag vieren als hij veertig jaar verbon den is aan het christelijk onderwijs; de heien R. v. d. Hauw en J. Koch, die resp. als hoofd en onderwijzer 25 jaar aan de Julianaschool (l.o. zijn verbon den en op 1 Maart de heer C. W. Hard- ijzer, die dan een kwart eeuw les geeft op de Julianaschool (ulo). Zij hebben velen zien komen en gaan, vele leer lingen, maar ook menige onderwijs kracht en tal van bestuursleden. Zij hebben zich op hun post in Alkmaar thuis gevoeld en zijn hun scholen trouw gebleven. Daarvoor past hun een woord van dankbaarheid, dat op de komende bestuursvergadering zeker niet achter wege zal blijven. Op de Maandagavond druk bezochte jaarvergadering van de Alkmaarse Schaak club VVV werden de aftredende bestuurs leden: J. Schuurman (voorzitter) en G. Groenewoud (penningmeester) bij accla matie herkozen. De financiële basis der vereniging is zeer solide. Het saldo bedroeg op 31 Dec. '53 f 902,96, terwijl het jubileumfonds nu reeds f 268,45 groot is. f 400,werd ge reserveerd voor de dit jaar in Alkmaar te houden Bondswedstrijden. Tot wed strijdleiders werden benoemd de heren: E. G. Kayser, p. v. d. Struys, F; Hol, F. v. d. Vliet, P. Genee en J. Wesselson. De zorg voor het cluborgaan werd weer toevertrouwd aan de bekwame handen van mej. C. Bouwman. Na de vergadering werd er een geani meerde gongwedstrijd gehouden onder lei ding van de heer A. Schaaps. Er waren zeven groepen van vier spelers. De uit slagen waren: le groep: i E. G. Kayser, 2 W. Kwak, 3 P. Deugd; 2e groep: G. Groenewoud, A. v. d. Tak, J. de Ruiter en H. Dagelet; 3e groep: mej. C. Bouw man, P. v. fl. Struys; 4e groep: F. Faber, J. Schuurman; 5e groep: C. Schaaps, Fr. Bosch; 6e groep: J. Wesselson, N. Bree- baart; 7e groep: R. Faber, S. J. Kloppen burg. De competitiestanden op 31 Januari van de kring ZaanstreekAlkmaar zijn: Ie achttallen gesp. gew. verl. pt. Wormer 5 3 2 6 Alkmaar 5 Koog a.d. Zaan 4 Krommenie 4 lie achttallen Wormer 4 Alkmaar 4 Krommenie 4 Koog a.d. Zaan 2 tot. 2996 2883 2468 2428 2012 1844 1731 993 De wedstrijd Wormer IKrommenie I op 28 Januari 1954 te Wormer werd gewonnen door Wormer met 17 tegen 15. (628—635). Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en zij ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend, v Als schaatsliefhehster trof het mij dat de Oudegracht Zaterdag zo mooi was ver licht. Ik dacht: nu blijft Alkmaar niet ach ter bij de andere gemeenten, want hier en daar worden vele grachten verlicht. Het verwonderde mij, dat Zondag de verlichting er wel stond, maar niet brand de. Toen ik nader informeerde bleek deze verlichting eigendom van de Burger IJs club. Zou het niet mogelijk zijn het ge deelte Oudegracht vanaf Haring tot Brillesteeg met schijnwerpers te doen ver lichten door de gemeente? Vele schaats liefhebbers zouden er dankbaar voor zijn. Als oud-bestuurslid van de Alkmaarse IJsclub weet ik bij ondervinding dat zo dra de grachten goedgekeurd waren de gemeente een flink bedrag per dag uit trok voor het schoonhouden van de sin gels en grachten. Nu wordt er niets ge daan en in een paar dagen zijn de mooie grachten en singels niet meer te berijden. Ik hoop, dat mijn verzoek bij de ge meente een gewillig oor vindt. Mej. A. BAKKER. Breedstraat 8.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5