Schaatsen In kort bestek LAATSTE NIEUWS Felle brand in een magazijn leverde vreemd schouwspel op De radio herdacht de ramp Uw Kunstgebit UW OMZET VERGROTEN Hospitaalschip „De Hoop" op Zaanse werf gebouwd Een felle strijd op de schaats Zeeland bouwt verder Mercurius Donderdag te zien Zware slag voor balletgroep Scapino Vijfhonderd costuums gingen verloren Schipper wilde café in brand steken Buffetjuffrouw bewerkte dader met schoenen Alleen gelaten kinderen veroorzaakten brand Een mooie order voor de Zaanlandse scheeps bou ivmaa tschappij Brandstichter in Zwaag veroordeeld Overal klonken de startschoten Bange tochten in snerpende wind De ramp herdacht Weer een ijsslachtoffer Een jaar geëist tegen pensionhoudster Sterke verhalen brachten geld op DINSDAG 2 FEBRUARI 1954 ^AN de balletgroep voor de jeugd „Scapino" is gisteren aan zware slag toe gebracht. In het voormalige goederenmagazijn van het Weesperpoortstation aan het Rhijnspoorplein te Amsterdam is door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken. In dit gebouw zijn naast de studio van de balletgroep een garage van een touringcarbedrjjf en de medische instrumenten- en apparatcnfabriek „Amina" ondergebracht. Van de garage bleven alleen de beide zijvleugels grotendeels voor het vuur gespaard. De op de eerste verdieping gevestigde studio, waar 500 costumes, mu ziek en enkele decors van het ballet waren opgeslagen, en de instrumenten fabriek gingen in vlammen op. Tegen 10 uur scheen het, dat de brandweer de zaak meester was, doch plotseling sloegen metershoge vlammen door het dak heen. De witte, tientallen meters hoge rookpluimen, die het nabijgelegen Am- stelhotel aan het oog onttrokken, werden zwarte dikke wollige massa's, die uit de laaiende vuurzee omhoog kolkten. Tegen elf uur kon het sein „brand mees ter" worden gegeven. Een touringcar brandde geheel uit, twee werden zwaar beschadigd en twee personenauto's kregen eveneens ernstige brandschade. De vorst, die het bluswater overal waar het neerkwam, terstond deed bevriezen, maakte van deze moeilijke blussing een spectaculair schouwspel. tJADAT een voorbijgangster gecon stateerd had, dat dikke rookwolken uit de zijvleugel van het gebouw tevoorschijn kwamen, kon er dank zij snel ingrijpen van de politie, de brandweer gewaarschuwd worden. Deze laatste was binnen drie minuten ter plaatse. Onmiddellijk werd begon nen de touringcars naar buiten te rij den. Een derde wagen, die reeds in brand stond werd door een man, staande op de bumper bediend. Via een ladder werd het vuur op de eerste verdieping bestreden en met de op de tweede ladder gemonteerde straalpijp werd van boven af het dak „onder vuur" genomen. Ook op de halfronde, door het bevroren bluswa ter spiegelgladde daken der zijvleu gels hadden zich de brandwachts in rookmaskers met slangen gepos teerd. F)E omgeving, die weldra in een dansvloer van ijs was veranderd werd ijlings met zand en pekel enigs zins begaanbaar gemaakt. De unifor men van de brandwachts waren in een oogwenk door het bevriezende bluswater in ijspakken veranderd. Grote dikke ijspegels hingen aan het koperen beslag van de helmen. Tel kenmale moesten de mannen elkaar aan de straalpijpen aflossen. Zij wa ren zelfs niet meer in staat hun hand schoenen uit te trekken om de kop- „Vannacht om drie uur bestaat deze zaak niet meer". Met deze woorden verliet Zaterdagavond de 39-jarige schipper E. B. een café in de binnen stad te Rotterdam. De oorzaak van deze woorden was een ruzie die hij daar had gehad. Drie kwartier later schrikten de barbezoekers op door een ontploffing in het portaal, dat in brand bleek te staan. Dadelijk combineerde men dit met het dreigement van de schipper. Een buffetjuffrouw trok haar hooggehakte schoenen uit, sprong over de vlammen en rende de straat op. Enkele tientallen meters verder zag zij de lastige klant en zij greep hem beet, weldra geassisteerd door haar collega. Hij kreeg nog een tik met een schoen var. de dames op het hoofd, omdat hij begon te slaan Hij wist echter te ont komen maar twee agenten hebben hem tenslotte achterhaald en het onderzoek wees uit, dat hij vijf liter benzine had gekocht om zijn woorden waar te kun nen maken. Het brandje is door de cafébezoekers geblust. Zaterdagavond heeft in een zij kamer van een woning aan de le Goudsbloemdwarsstraat te Amsterdam een kleine brand gewoed. De vermoe delijke oorzaak is het spelen van kin deren met lucifers. Drie kinderen, resp. 5, 3 en l'/a jaar oud, waren op dat tijdstip alleen thuis. De moeder was uit werken en vader had hen even alleen gelaten. Een der kleinen moet kans gezien hebben lucifers te bemachtigen en daarmede de vloer van een zijkamertje in brand hebben gestoken. Een buurman, die op de trap een brandlucht rook, waarschuw de een politieagent. Deze heeft de brand met wat water geblust. Toen men de woning binnenkwam, zaten de kinderen rustig om een kachel in de voorkamer te spelen. De Hamburgse posterijen drukken op het ogenblik een stempel met het volgende (vertaalde) rijmpje af op de poststukken: „Critiek op de Staat staat u vrij, maar denk er aan, de Staat zijt gij!" Deze week zullen vertegenwoordigers uit veertien Euro pese landen in Luxemburg bijeen komen om een Internationale Bond van Banketbakkers te stichten. Hon derd-en-vijftig Duitse kunstenaars en kunstbeschermers brachten Zondag een bezoek aan Rotterdam, voorname lijk om de tentoonstelling „Olieverf- schetsen van Rubens" in het museum Boymans te bezichtigen. Nog meer Duitse gezelschappen zullen volgen. De strenge koude heeft de trompet ters van het achtste regiment Afri kaanse lichte infanterie parten ge speeld. Toen zij nl. ter opluistering van een parade te Londen de trompet ten aan de mond hadden gezet om de Marseillaise te blazen, produceerden zij slechts stilte. De instrumenten wa ren stijf bevroren. Betreffende de witte pokken in Den Haag werd gis teren gemeld, dat weer twee perso nen. die contact hadden gehad met een eerder opgenomen patiënt, ter ob servatie zijn opgenomen. Er zijn thans 26 zieken en 11 observatiepersonen. In een groot warenhuis te Rotterdam is gisteren officieel de boomplantactie voor Schouwen-Duiveland begonnen. Men kan zgn. certificaten kopen voor f2.50. het bedrag, dat nodig is om een boom te laten planten. pen koffie, die de omwonenden aan droegen aan te pakken. Het gebouw zelf veranderde al spoedig in een fraai ijspaleis. Lange ijspegels langs de ramen en daklijsten en een op poedersuiker gelijkende aanslag op de muren. Het water moest uit een ach ter het gebouw liggende gracht wor- Maandagochtend woedde een hevige tirand in een voormalige goederen- magazijn hij het Weesperpoortsta tion te Amsterdam. Het in dit ge bouw aanwezige garage-bedrijf J. van Nood, evenals een décor-cos- tuumbergplaats van het Scapino- ballet werden volkomen vernietigd. De brandweerlieden, die de zware strijd voerden, ondervonden de nodige last van het bevroren water, dat zich als ijspegels op hun uniform vastzette den aangevoerd. Tegen elf uur liet commandant Schuitemaker zijn ver kleumde manschappen door een verse ploeg uit de kazerne, voor de nablus sing aflossen. De herdenking van de ramp door de radio heeft veel werk vereist. Na weken van voorbereiding trokken reeds Zondag de meeste equipes van het vrqwel vol ledige technische wagenpark van Radio Hilversum er op uit. Bemand met tech nici, reporters en andere medewerkers. In dit gezamenlijk programma, dat ge heel anoniem werd behandeld, werden verscheidene punten van het rampgebied bezocht. Onder grote moeilijkheden moesten de reportages worden verzorgd. Dat bleek wel in de hoofdregelkamer van de Hilversumse studio, waar alle tele- bezitter zich eigenaar kan noemen. Vanaf heden en volgende dagen zullen worden verkocht voor spotprijzen in VERKOOPLOKAAL „HOLLANDIA" J. L. Sostman, Ridderstraat 16, Alkmaar: RUIM 2000 PAAR HOUTEN EN STALEN KUNST- EN SCHOONRIJDERSSCHAATSEN HOUTEN EN STALEN NOREN, ENZ. van wereldberoemde merken. VERKOOP LASELECTRODEN EN LASGEREEDSCHAP Voor het rayon Alkmaar en grote omgeving, gezocht een firma of persoon die boven staande artikelen bij de gebruikers (Smeden enz.) uitgezonderd grote bedrijven kan verkopen. Br. HA 730 Bur. Ver. Noordh. Dagbl., Voordam, Alkmaar. gtvotll U d. g.h.l. dag ni.t I Geen vrees meer, dat de gebits plaat van het gehemelte los laat. DENTOF1X, het nieuwe, verbeterde, antiseptische poe der 's morgens een weinig op de plaat gestrooid houdt het gebit de gehele dag on wrikbaar op zijn plaats. Geen onaangename smaak. DENTO- FIX verschaft U een gevoel van zekerheid bij het eten, lachen, spreken en niezen. U vergeet, dat U een kunstgebit heeft. Koopt nog heden een strooibus voor slechts 2.35, verkrijgbaar in apotheken en drogisterijen. B'J het inzenden van num- raerbrieven op advertenties wordt beleefd verzocht het juiste nummer ln de linker bovenhoek van de enveloppe Nieuw product bekend maken? Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koopkrachtig publiek. J (Eigen bericht) DOOK de Vereniging Hospitaalschip „De Hoopis de bouw van het nieuwe hospitaalschip-kerkschip „De Hoopopgedragen aan de Zaanlandse Scheepsbouwmaatschappij. Voor de werf „Czaar Peter" betekent deze opdracht een mooie order. September vorig jaar vond de aanbesteding plaats, naar een ontwerp van de bekende botenbouwer De Voogd uit Haarlem. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn met het ontiverp proe ven genomen betreffende zeewaardigheid e.d. en deze proeven zijn tot volle tevredenheid verlopen. Eind van dit jaar zal de Zaanlandse Scheepsbouwmaatschappij met de bouw van het schip beginnen, dat in Mei 1955 afgeleverd moet worden. Hospitaal-kerkschip „De Hoop", waarvoor Ome Jan van Zut- phen indertijd met veel succes een financiële actie inzette, krijgt onge veer de volgende afmetingen: 48 meter lang, 8lb meter breed en 3'b meter hoog. Het schip wordt voorzien van een 400 p.k. bronsmotor. Als bijzonderheden kan nog worden gemeld dat het schip een kerk- zaaltje krijgt voor ongeveer 45 personen, spreekkamers voor de predi kant en de dokter en een medische behandelkamer met moderne rönt- geninstallatie. Aan de verblijven van de bemanning en officieren wordt de uiterste zorg besteed. Ongecorrigeerd) Dinsdagmorgen heeft de Alkmaarse rechtbank uitspraak gedaan in de zaak contra de jongeman D. te Zwaag, die terecht had gestaan wegens een groot aantal brandstichtingen, waardoor o.m. aan het veilingcomplex aldaar veel schade werd aangericht. Hjj werd ver oordeeld tot 6 maanden gevangenis straf met aftrek en ter beschikkingstel ling van de regering. De eis was één jaar gevangenisstraf eveneens met ter beschikkingstelling. BEKEND RADIO-UITVINDER OMGEKOMEN Majoor Edwin Armstrong, een bekend uitvinder op radiogebied, is Maandag om het leven gekomen door een val uit de twaalfde verdieping van het flat gebouw in New York, waar hij woon de. Hij was 63 jaar. Hij ontwikkelde onder meer de toe passing van frequentie-modulatie en superheterodyne. Bij Osan, 25 km ten Zuiden van Seoel (Korea) is op een overweg een trein op een vrachtauto gereden, waar door hij ontspoorde. Naar gemeld wordt, zijn zestig personen om het le ven gekomen. Dertig lijken zijn al ge borgen. De Ronde van Graft die dit jaar werd ingesteld zal zo mogelijk een jaarlijks terugkerende strijd worden. Dientenge volge is door de Grafter IJsclub een wisselbeker beschikbaar gesteld, welke in totaal vijf maal of drie maal achter een moet worden gewonnen alvorens de foonlijnen van de equipes binnenkwamen. Na een moeilijke lange tocht moest in koude en snerpende wind soms op hoge torens worden gewerkt. gEHALVE dit programma, dat in de middag werd uitgezonden, hadden de reportage-equipes nog veel meer werk te verrichten. Van verscheidene herdenkingsdiensten werden flitsen naar Hilversum gezonden om na mon tage te worden uitgezonden. Van de grote kerk in Goes uit werd in de avond de uitvoering van het requiem van Von Brucken Fock uitgezonden. Bovendien moest men zich naar an dere oorden begeven voor een tweede schakelprogramma: klokken uit zes getroffen plaatsen herdachten de do den, waarna de rede van Prins Bern- hard volgde. Voor enkele minuten gesproken woord was men enkele dagen onder weg, maar het geheel van de repor tages belichtte alle facetten van het getroffen gebied: een herinnering aan de ramp, maar daarnaast het herstel van dijken, landbouw, veeteelt, de hulp verlening uit binnen- en buitenland, woningbouw en culturele arbeid. Re porters en autoriteiten spraken uit Zierikzee, Dreischor, Oude Tonge, 's-Gravendeel, Fijnaart, Stavenisse, Kruiningen en tenslotte Den Haag van waaruit ir Dibbits van de Rijks waterstaat en generaal Alons van het Rampenfonds nog eens in het kort schetsten wat in een jaar tijds aan hulp en herstel werd gepresteerd. (Vervolg van pag. 1 'Tijdens de regionale en interkerkelijke herdenking in de Nederlands Her vormde kerk te Middelharnis legde de commissaris van de Koningin in Zuid- Holland, mr L. A. Kesper, bijzonder de nadruk op het bezoek van de Koningin aan het rampgebied. „Ik heb er bij mo gen zijn en heb gezien hoe de vrouwen zich om haar ook vrouw verdron gen om te vertellen van al het vrese lijke dat zij doorstaan hadden en al het leed dat haar hart zo benauwde. De mannen stil er bij staand, vermoeid, hun leed wegslikkend en voelend dat hier een verbinding werd gelegd van hart tot hart", aldus spreker. „En in alle triestheid van die droeve dagen heeft meer dan eens de komst van die vrouw met die hoge dik beslikte laar zen een golf van licht over het eiland gebracht. Het licht van een oprechte en in eenvoud en warmte met de daad beleden liefde voor de medemens". „Flakkee heeft het heel kwaad ge had, een jaar geleden. Maar Flakkee heeft ook veel goeds beleefd. Flakkee is gehard geworden door de tegenslag. Het heeft zich niet laten terneerslaan, maar is met kracht aan wederopbouw en herleving begonnen. Bij alle ellende, die het heeft doorgemaakt, heeft het toch ook gewonnen. Alleen, de doden keren niet weer. Het leven gaat verder en anderen nemen hun plaatsen in. Maar op Flak kee zal men hen, zolang er heugenis ana deze watersnood is, met eerbied blijven gedenken", zo besloot spreker. Het parcours was verdeeld in drie ron den van twee kilometer elk. In totaal gingen vijftien ouderen en zeven juni oren van start. Na een felle strijd wer den de volgende resultaten bereikt: Ouderen: 1 N. Mul (wisselbeker); 2 J. Taam (medaille)3 A. Verdonk (me daille); junioren: 1 C. Taam (medaille); 2 G. Taam Gz. (medaille); 3 J. Polma (medaille). Het viel ons in het bijzon der op, dut de prijswinnaars bij de ju nioren werden gevormd door een drie tal jongelui, dat de gewestelijke training ol.v. Sj de Koning te Beemster bezoekt Hieruit isoverduiaelijk gebleken, dat voor het bereiken van goede resulta'en een serieuze voorbereiding een eerste vereiste is. Balgooien op het ijs Zondag werden te De Rijp de traditio nele wedstrijden in het balgooien op het ijs gehouden. Voor deze sport be- J^ercurius, onze kleinste zusterplaneet, laat zich Donderdag 4 Februari, 's avonds rond 10 uur, bewonderen. In het alge meen verschuilt zij zich in de buurt van de zon waarvan zij gemiddeld slechts 58 millioen km is verwijderd maar die avond houdt zij het heel smalle, wassende maan sikkeltje gezelschap. Zij moet goed zichtbaar zijn, links van de maan als en dit voorbehoud moe ten wij in Nederland nu altijd maken niet maan en Mercurius door ster ren zijn „verduisterd". Het jeit, dat Mercurius zich zo dicht bij de zon bevindt en zich daar schuil houdt, is oorzaak dat niet zo heel veel van haar oppervlak bekend is, hoewel zij gemiddeld maar een S0 millioen km van ons vandaan staat, astronomisch gezien een kippencindjeMaar de Italiaanse sterrenkun dige Giovanni Schiapa- relli heeft haar met schier nooit eindigend geduld bespied en het zelfs aangedurfd een soort kaart te tekenen van haar oppervlak, welke kaart we hierbij afdrukken. De opper vlakte-kenmerken van Mercurius doen zich voor als bergketens of grote continenten, maar of die op een of andere wijze met onze aardse werelddelen vergelijk baar zijn is met geen mogelijkheid te zeggen. „Maan van de zon" loemt men Mercurius ook wel eens, omdat zij evenals onze maan he* de aarde doet haar altijd dezelfde zijde toe keert. Daardoor komt het, dat wij alleen haar verlichte zijde kunnen bestuderen, en die be slaat maximaal vi er- zevende van haar opper vlak. Omdat Mercurius zo dicht bij de zon staat moet het aan haar zon zijde knap heet zijn; vol gens sommige astrono men wel rond 400 graden Celsius. Bij deze tempe ratuur zijn lood en tin vloeibaar! En aan haar donkere kant moet Mer curius bar koud zijn; de temperatuur daar zal niet veel hoger zijn dan het zg absolute nulpunt: 273 graden Celsius onder nul! Alles bijeen geno men blijkt Mercurius geen oord te zijn om er te wonen. Daar komt nog bij, dat 20 er een atmosfeer is, wat lang niet iedere sterrenkun dige aanneemt deze zich vrijwel zeker heeft geconcentreerd op het koude, donkere deel van Mercurius en daar bevroren is. Wel een aan wijzing, dat leven, in onze aardse zin zeker, op Mercurius maar een schijntje kans heeft. En naar die onherberg- -ame planeet willeninde toekomst ruimtevaarders een reisje maken. Nou. zij liever dan wij. BIJZONDERHEDEN OVER DE PLANEET MERCURIUS stond zowel van de zijrfc van de deel nemers als van de bezoekers veel be langstelling. Niet minder dan zestig deelnemers gaven zich voor de derde Wedstrijd o"p. Na een interessante wed strijd kwamen de volgende winnaars naar voren: 1 G. Kamps (wisselbeker); 2 D. Berkhout (spek)3 H. v. Braam (biefstuk); 4 C. v. d. Bosch (koe-lap- pen); 5 A. Veld (spek); 6 D. Veenman (snert-zoodje)7 P. Oudejans (worst); 8 N. v. d. Heide (worst); 9 N. Bommer (worst); 10 T. Zomerdijk (worst). Districtwedstrijden Op de ijsbaan te Midden-Beemster werden de districtswedstrijden van het District Purmerend, over de afstanden 500 en 1500 meter verreden. De uitslagen zijn: 500 meter 1 Th. Ko ning (Kwadijk) 55.2 sec.; 2 P. de Haan (Warder) 55,5; 3 A. Karbaat (Warder) 55,7; 4 S. Doets (Beemster) 56. 1500 meter: 1 Th. Koning (Kwadijk) 2.59,6 min.; 2 A. Karbaat (Warder) 3.04,8; 3 Doets (Beemster) 3.04,8; 4 J. Waal (Beemster) 3.09,6. Eindklassement: 1 Th Koning (Kwa dijk) 115.1 pnt.; 2 A. Karbaat (Warder) 117,3; 3 S. Doets (Beemster) 117,6; 4 J. Waal (Beemster) 119,5. In Hensbroek Onder auspiciën van de plaatselijke ijsclub werden Zaterdagmiddag wed strijden in hardrijden op de schaats gehouden voor de schoolkinderen. Met een grote belangstelling mogen deze wedstrijden zeer geslaagd heten. De uitslagen waren: Jongens 69 jr.: 1. B. Postma, 2. E. Wijtman, 3. E. de Jong. Meisjes 6—9 jaar: 1. R. de Jong, 2. T. Naastepad, 3. N. Stammis. Jon gens 10—11 jr.: 1. A. v. Leijen, 2. R. Cohen, 3. Fr. Groet Meisjes 1011 jr.: 1. R. Insing, 2. B. Schrooder, 3. C. Klerk. Jongens 12—14 jr.: 1. P. Zwaan, 2. KI. Molenaar, 3. P. Groot. Meisjes 1214 jr.: 1. R. Loos. Jeugdwedstrijd De ijsclub „Schennerhorn" hield Maandag een hardrijderij voor kinde ren op de baan langs het Zuidje. Er was een grote deelname. De uitslagen waren; Meisjes 6—8 jaar. le prijs Jellie Commandeur; 2 Marja Schot, 3 Sijtje Rood. Jongens 6—8 jaar: 1 Bennie Roselaar; 2 Jan Boon; 3 Harry Willemse. Meisjes 911 jaar: 1 Adrie Verhulst; 2 Ada Kostelijk; 3 Ria v. Leijen. Jongens 911 aar: 1 Siem de Lange; 2 Klaas Oostwouder; 3 Joop Mul. Meisjes 1214 jaar: 1 Nelly Oostwouder; 2 Mary Voerman; 3 Alie van Langen. Jongens 1214 jaar: 1 André Verkauteren; 2 Gerard Willem- se; 3 Joop Klaver. Estafette Dinsdagavond zal de ijsclub „Scher- merhorn" op de verlichte baan een es tafette-wedstrijd organiseren voor da mes en heren. Woensdag wordt het kampioenschap hardrijden van Schermerhorn verreden. Aanvang 14.30 uur. Baan 160 meter. Verlichte baan Op de verlichte baan langs de Noor dervaart houdt de ijsclub „Stompeto- ren" een hardrijderij voor leden. Aan vang 7.30 uur. Te Groot Schermer Door de ijsvereniging „Thialf" te Groot Schermer zijn dezer dagen wed strijden georganiseerd voor de school jeugd. Dat er veel animo was, spreekt voor zich zelf, en dat er ook veel span nende ritten zijn verreden eveneens, maar dat niet iedereen een prijs kan be halen is logisch en zodoende bleven de besten uiteindelijk over, al werden al le kinderen dan ook op een reep choco lade getracteerd. De uitslag was tenslotte als volgt: le groep, winnaars Sjoukje Nijholt en Jan Kieft; tweede groep, winnaar Jaap Jon ker; derde groep, winnaar Adri Bergs- ma; vierde groep, winnaar Nelly Do renbos; vijfde groep, winnaar Piet de Heer. Oterlcek De Oterleker ijsclub heeft ook haar poorten geopend en de baan wordt 's avonds verlicht, zodat er dan druk gereden wordt. Maandagmiddag werden er wedstrij den gehouden voor de kinderen waar van de uitslag als volgt was; 6 en 7 jaar: 1 Cobi Akkerman; 2 Ti neke Kay; 3 Gertje Zijp. 8 en 9 jaar: 1 Gerie Maijer; 2 Reina Dekker; 3 Jan Heinis. 10 en 11 jaar: 1 Arie Gelderblom; 2 Jannie Schram; 3 Gerie Sluis. 12 en 13 jaar: 1 Mindert Helmhout; 2 Henk Wartenhorst; 3 Oets Helmhout. Woensdagmiddag zijn er wedstrijden voor paren, terwijl er Woensdagavond hardrijden gehouden wordt voor heren vanaf 14 jaar. Opnieuw heeft het ijsvermaak een slachtoffer geëist. De negentienjarige Jacob Smit te Sellingen reed in een wak en verdronk. In Amsterdam zijn op verschillende plaatsen zes kinderen door het ijs gezakt. Allen konden wor den gered. Het aantal Rotterdammers, dat vermaak op het ijs zocht werd dit weekeind op 20.000 geschat. Ook hier zakten verschillende kinderen door het ijs, maar ook zij konden gelukkig wor den gered. Natuurlijk kwamen op ver schillende plaatsen schaatsenrijders op minder zachte wijze in aanraking met de ijsvloer. Sommigen moesten naar een ziekenhuis worden gebracht. De procureur-generaal bij het Am sterdams gerechtshof, mr W. P. Bak hoven, heeft gisteren 1 jaar, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar geëist tegen de 54-jarige vroegere pensionhoudster Th. L. M. de L., thans woonachtig te Amsterdam, omdat zij in Bussum di verse lieden onder valse voorwend selen geld afhandig had gemaakt. In de dagvaarding was haar ten- laste gelegd, dat ze tegen drie perso nen een verhaal had verteld, volgens hetwelk ze in Hamburg een grote import- en exportfirma in lederwaren, porselein, meubels en speelgoed had, doch dat ze het geld nog niet had ontvangen. Op die wijze wist ze van een oudere vrouw uit het pension, dat zij (verdachte) samen met haar oude moeder dreef, f 500 los te krijgen. Ook een vriendin van deze pension gast verstrekte haar f 600. Derde in de dagvaarding genoemde slachtoffer was een slager, die haar f 70 gaf. Diverse winkeliers waren bovendien door haar gedupeerd. In totaal waren haar schulden opgelopen tot meer dan f 7000. In eerste Instantie waren haar door de Amsterdamse rechtbank 9 maan den, waarvan 6 voorwaardelijk, opge legd. Uitspraak op 15 Februari.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7