In een s: T. Rooz< Vervolg stadsnieuws Kolenhandelaren kunnen het „net-aan" bijbenen Motieven tot de verduistering bleven onopgelost „Vondel" gaf verdienstelijke vertolking van „Patsy" Een gouden huwelijksfeest in Heiloo Nieuws uit De Rijp Een tekort op begroting van ruim f 37.000 Van der Ruit profiteerdi Hamsterwoede aan het afnemen Schaatswedstrij den op Verdronkenoord Een koffie-bar voor de buspassagiers Stand der werkloosheid Tegen ambtenaar werd 2 jaar geëist Onvoldoende controle Proefstation is met werk begonnen Glansrol van mevr. A. deNijs-Mul De samenstelling van de zon Verschillende werken in voorbereiding JIMMY brown en de bloedboef-beren KAB-afdeling vierde 35-jarig bestaan Heer-Hugowaard De heer Voskuil 25 jaar in electriciteitsbedrij f Aafje Top trad op voor het Nutsdepartement HERDERLIJKE STAND Egrnmd asm den Meet I.Tsbanen op Slotgracht Wedstrijden van de r.k. jongensschool Goede prestaties van d veteraan M. Strijbis Mark tover zicht vai Purmerend WOENSDAG 3 till HJAKl 1954 De voorziening van kolen in onze stad heeft over liet algemeen een goed verloop. De vraag naar brandstof is sinds het intreden van de vorst met sprongen omhoog gegaan, zo zeer zelfs dat men het in som mige brandstofbedrijven niet of nauwelijks kan bijbenen. De V.B. bij voorbeeld beeft niet alleen zijn eigen wagenpark geheel moeten in zetten, maar bovendien een even zo groot aantal wagens moeten buren om de gevraagde brandstoffen te kunnen bezorgen. De hamsterwoede van het publiek heeft de handelaren aanvankelijk nog al wat moeilijkheden bezorgd. Doordat vele klanten ware voorraden aanleg den was er voor anderen die het rustig aan" deden op sommige ogen blikken wel eens niets te krijgen. Dit was des te meer bedenkelijk omdat de aanvoer door het uitvallen van de scheepvaart plotseling uitsluitend per rail moest geschieden, waardoor de slinkende voorraden aanvankelijk niet inel genoeg konden worden aangevuld. Gelukkig is de overmatige voorraad- vorming onder het publiek aan het afnemen en kan men thans, zij het ook met inspanning van alle krachten, aan de vraag voldoen. Zaterdagmiddag worden op de ijs baan aan het Verdronkenoord schaats wedstrijden gehouden voor de Alk- maarse jeugd. Er zal worden gereden in leeftijdsgroepen van 1013 en van 1416 jaar. zowel voor jongens als voor meisjes. Voor deze wedstrijden zijn geen inschrijfgelden verschuldigd. De prijzen zullen bestaan uit cadeau bonnen ter waarde van 1 tot f 10. Donderdagavond kan men zich bij de heer M. F. Keuss, Verdronkenoord 95 tussen 6 en 8 uur opgeven. Vanmiddag om half drie kunnen de verkleumde busreizigers, die op de ho"k van de Nieuwesloot en de Han delskade moeten u-achten tot de Naco- bussen hen komen halen, verzekerd zijn van een plaatsje bij de warme kachel. Op dat tijdstip zal de heer N. Leeu wenkamp de deuren openen van zijn koffiebar, die hij in een gedeelte van zijn woning heeft ingericht. Het is een gezellig lokaliteit geworden met ban ken langs de wand en een bar. waarop de koffiemachine prijkt, die de wachtenden moet laven. De heer T eeuwenkamp had er op gerekend, dat de speciale Zwitserse koffiemachine, d e vol-auomatisch werkt, op tijd zou zijn afgeleverd, doch nu dat niet het geval is heeft hij tijdelijk een gewoon apparaat in gebruik genomen. Voor de vele passagiers, die bereid zijn nog iets te gebruiken voordat de bus arri veert zal deze koffiebar een uitkomst zijn. Het ligt, naar wij vernemen, wel j" de bedoeling yoor de a"dere catc~~- rie reizigers een abri te plaatsen zoals op de Kennemersingei en het Kerk plein. Het interieur van het lokaaltje is in lichte, moderne tinten gehouden, zon der dat hierdoor iets van de intimiteit verloren is gegaan. Toch zal het incidenteel kunnen voorkomen dat men iets langer op zijn bestelling zal moeten wachten dan men gewend is, omdat de vervoers capaciteit overbelast is en ook omdat etxra personeel niet zo gemakkelijk is te krijgen. De gemiddelde kwaliteit van de ko len wijkt over het algemeen niet af van de gebruikelijke soorten. Aan de gegevens van het Geweste lijk Arbeidsbureau Alkmaar over het aantal geregistreerde werkzoekenden in het ressort van dit .bureau per 30 Januari 1954 is het navolgende te ontlenen: Ingeschreven mannelijke werkzoe kenden: 1260 (per 16 December 1953: 1159); van wie werkloos 926 (838)., nog werkend 23 (23), nog werkzaam ih de D.U.W. 214 (195) en werkzaam in Ge meentelijke Werkobjecten 97 (103). Ingeschreven vrouwelijke arbeids krachten 93 (93), van wie werkloos 69 (73) en nog werken 24 (20). .De openstaande aanvragen van werk gevers betroffen 15 (76) mannelijke en 41 (48) vrouwelijke arbeidskrachten. In de periode van 1 tot en met 16 Januari werden 116 ingeschreven werk zoekenden (75 mannen en 41 vrouwen) door bemiddeling van het arbeidsbu reau geplaatst. PROPAGANDA STAATSPENSIOEN De Bond voor Staatspensionnering, die en nummer verslappende propa- ganda-actie voert voor het premievrije Staatspensioen, belegt vanavond in het Wapen van Heemskerk een bijeenkomst waaraan wordt medegewerkt door het Langedijker Cabaret. Er zal precies op tijd worden begonnen. In een langdurig pleidooi heeft mr dr C. Berkhouwer gisteren voor de Alk- maarse rechtbank de figuur geschilderd van A. v. N. uit Alkmaar, die terecht stond wegens verduistering van gelden in zijn hoedanigheid van administrateur c-n informateur bij de Sociale Raad en tegen wie een gevangenisstraf van twee jaar was geëist. Verdachte stond als een integer mens bekend en ook in het particuliere charitatieve leven was hij iemand van betekenis. Het merkwaardige in deze^ zaak was dat verdachte geheel toerekeningsvatbaar werd geacht en dat, gezien 's mans blanco strafregister, zijn zucht naar geld (volgens de verdediger) slechts langs psycho-analystische weg zou zijn te verklaren. De feiten varen intussen dat v. N. in het tijdvak van 1947 tot en met 1952 bij kleinere bedragen tegelijk gelden had verduisterd tot een totaal bedrag van f 2886.Hij was belast met het incasseren van gelden van onderhouds plichtigen, die hij aan een desbetref fende commissie moest afdragen. Dcor- dat de controle blijkbaar niet voldoen de was geweest en door het feit, dat v. N. een vertrouwensfunctie gencot waren zijn malversaties echter niet ontdekt. Pas toen de gemeentelijke accouniantsdienst een diepgaand on derhoek instelde kwam de verduiste ring aan het licht. De verdediger bepleitte een mildere straf, mede op grond van het feit, dat de verdachte vele cn waardevolle dien sten aan de maatschappij heeft bewe zen. Uitspraak over 14 dagen. Zes weken gevangenisstraf en ont zegging van de bevoegdheid een mo torvoertuig te besturen voor de tijd van drie jaar, was de straf die tegen de Met ingang van 1 dezer zijn de ad ministratieve werkzaamheden begon nen van het nieuw opgerichte en in onze gemeente gevestigde Proefstation voor de groententeelt in de volle grond. De leiding daarvan is door de minis ter van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening opgedragen aan ir K. Seevs, die in afwachting van een le stichten eiven gebouw, zijn bureau voorlopig heeft gevestigd op de eerste étage van bet perceel Diggelaarsteeg hoek Breedstraat, die tot voor kort in gebruik was bij de Stedenbouwkundi ge afdeling van de Dienst van Open bare Werken. J)E R.K. TONEELVERENIGING „Von del" heeft gisteravond in 't Gulden Vlies een opvoering gegeven van het blijspel „Patsy", een genoegelijk, pre tentieloos, naar een Amerikaans gege ven door Ed. J. M. Terlingen bewerkt toneelstuk, dat de problemen van een Doorsnee-achtige familie behandelt. Va der Harrington, een joviaal en eenvou dig man, van beroep handelsreiziger, heeft het kwaad te verduren met zijn vrouw en oudste dochter Grace, die het volkomen eens zijn in haar beider streven naar uiterlijke welstand en contact met de „betere kringen". Pat sy, de jongste dochter, om wie alles draait en naar wie het stuk is ge noemd, heeft daarentegen een aardje naar haar vaartje en kan het met hem dan ook best vinden. Zij slaagt er door haar natuurlijk gedrag in het gezin voortdurend in moeilijkheden, te dom pelen, die door moeder en zusje Grace tot bergen worden opgeblazen. Amor speelt hierin een uiterst be langrijke rol. Patsy is „dol" op de aan vankelijke vlam van Grace, Tony An derson, en als deze laatste de bons krijgt,, grijpt het jongere zusje de kans en weet na een serie krankzinnige verwikkelingen op geraffineerde wijze de man van haar keuze te veroveren. Bovendien begrijpt vader na vijf en twintig lange jaren, dat hij wat haar op zijn tanden moet laten groeien, hetgeen de verhoudingen in dit hu welijk na een dreigende scheiding weer ten goede doet keren. Kortom, een weinig zeggend, doch ongetwijfeld gezellig blijspel. De ster van de avond was mevrouw A. de NijsMul als Patsy. Zij speelde zeer natuurlijk en ongedwongen en het was een genoegen haar op het toneel steeds zo druk in de weer te zien. De heer J. Fernee als vader Harrington, bleek een waardige partner. Hij ac teerde ongedwongen en voelt zich ken nelijk thuis op de planken. Minder was dit het geval met mevrouw R. PronkBruijns als zijn echtgenote, die een weinig moederlijke indruk maakte. Zij stond te ver van haar dochters af Mej. Corrie Bekker als Grace was ook nog te stijf, al hoorde dat gedeeltelijk bij haar rol. Haar pruimenmondje was wat overdreven en haar vrij sterk accent paste in het geheel niet bij haar geaffecteerde maniertjes. De heer C. van Hooff was niet onverdienstelijk als Tony Anderson. Zijn spel had iets losser mogen zijn, maar de dialogen tussen hem en Patsy hadden beslist een zekere charme. Voorts waren er nog kleinere rollen van de heer P. Borgman als Billy Caldwel, het nieu we vriendje van Grace, van de heer H. Smorenberg als Wilkens, een za kenrelatie" van Patsy, van de heer N. Adrichem als de taxi-chauffeur en een zwak debuut van mej. Bets Trom petter als ex-vriendinnetje van Billy Caldwell. Er zat vaart in het stuk en regisseur Jan Dogger heeft er een hui selijke en genoegelijke sfeer in weten te leggen. B. D. 56-jarige P. L. uit Bergen geëist werd, cmdat hij op 18 December „onder de invloed" een auto had bestuurd. Dat deze hoge straf weijd geëist had hi.i mede te wijten aan het feit, dat hij al eerder wegens een dergelijk feit had terecht gestaan, waarbij hem zijn rij bewijs voor de tijd van anderhalf jaar reeds ontnomen was geweest. Uit spraak over 14 dagen. Gisteravond hield voor de afd. Alk maar van de Ned. Ver. voor Weer- en Sterrenkunde dr Claes uit Heemstede een lezing over de chemische samen stelling van de zon. De spreker, die het onderwerp op zeer interessante wijze behandelde zei onder meer, dat men de chemische samenstelling van de zon kan bestuderen met behulp van een spectrum, dat verkregen wordt met een spectograaf. Dit toestel ontleedt het zonlicht en maakt van dit licht een brede band waarin de kleuren van de regenboog worden onderbroken door zeer vele donkere lijnen. Aangetoond is, dat zeer vele lijnen van het zonnespectrum overeenkomen met lijnen die in het laboratorium van de natuurkundige te voorschhijn kun nen worden geroepen. Hoewel iedere stof meerdere lijnen kan vormen behouden deze hun eigen plaats in het spectrum. Daar het zonnespectrum 22.000 lijnen telt is het tot nu toe niet mogelijk geweest deze alle te identificeren. Dat vete lijnen in het laboratorium niet te voor schijn kunnen worden geroepen komt omdat de situatie zoals die op de zon is hier niet nagebootst kan worden. Zowel een temperatuur van 6000° als een druk van een millioen atmosfeer zijn niet tegelijk te benaderen. Toch heeft men van 77 elementen met zekerheid hun aanwezigheid op de zon kunnen vaststellen. De 15 ove rige die we op aarde kennen, waarvan dus niet bekend is of ze op de zon voorkomen, zijn. ook hier bijzonder schaars. De uit het binnenste- van de zon komende straling die om naar de oppervlakte te komen naar schatting 2.000.000 jaar nodig heeft werkt niet mee aan de lijnenvorming in het spec trum, maar alleen de buitenste laag van 500 Km. dikte. De diepere delen van de zon zijn derhalve niet te be studeren. Uit de gegevens die men van de zon heeft blijkt allereerst dat zij voor het grootste deel uit waterstof bestaat met wat helium en zeer geringe hoe veelheden andere stoffen. Nadat dr Claes nog enige vragen had beantwoord werd deze zeer leerzame avond gesloten. Dit zijn de heer en mevrouw P. Bakker Knijn. Hij 79 en zij 75 jaar oud. Ze wonen aan de Nico laas Beets, weg 61 te Heiloo en ze vieren morgen hun 50- jarig huwelijksfeest. Vandaar dit plaatje. Beiden kunnen terug zien op een hard en werkzaam leven. De heer Bakker was nog maar 10 jaar toen hij zijn intrede deed in het landbouwbedrijf en hij is dit trouw ge bleven tot aan zijn 65ste, toen hij bij de fa m. Frans aan de Rijksstraatweg werkte en op die leeftijd werd 'epensionneerd. Jaren lang was hij zetboer bij Jan Bijman te Oudorp, maar nu woont hij reeds 37 jaar in Heiloo. Want als je aan je gouden hutve- lijksfeest toe bent be gin je met tientallen van jaren te rekenen. De heer Bakker iverd in Spierdijk geboren en zijn vrouw zag in Ursem het levenslicht. Hun levens zijn op het zelfde pad terecht ge komen en een halve eeuw geleden besloten ze voortaan samen op te trekken. Het is een best besluit geweest en ze zijn er dankbaar voor. Samen hebben ze hun taak in dit leven vervuld. Als de man op hel land was, molk mevrouw Bakker de koeien. 10 in getal. En voor elke koe ontving ze vier cent. Het huwe lijk iverd gezegend met een dochter en twee zoons, van wie er een ook al 23 jaar bij de fam. Frans werkt. De heer Bakker is een trouwe lezer van de Alkmaarsche Cou rant, die hem iedere dag vertelt wat er in Heiloo, maar ook ver daarbuiten, gebeurt. Vroeger was dat alle maal anders. Dan hoorde je alleen het nieuws uit de naaste omgeving en de heer Bakker heeft altijd graag willen weten wat er elders wordt uitge spookt. Ze hebben het met zijn tweeën best naar de zin. Ze beschikken over een uitstekende gezondheid, maken nog vaak flinke wan delingen en betreuren het eigenlijk alleen maar, dat er enkele buren ziek zijn, die nu waarschijnlijk niet op 't feest kunnen komen. Vanaf deze plaats wen sen wij dit sympatlije. ke echtpaar nog vele jaren in goede gezond heid toe. Ook de gempente De Rijp heeft te kampen met de zware lasten van de tegenwoordige kapitaalsuitgaven. Dit h'-ijkt uit het tekort van 37.218,22 van de begroting voor het jaar 1954, in welk bedrag de lasten van de nieuwe uit te voeren kapitaalswerken zijn begrepen. Voor de dekking van dit tekort zal het gemeente-bestuur trachten een verhoging van het basisbedrag van de nieu we algemene uitkering te verkrijgen. Bij de opening van de vergadering gaf burgemeester Dalenberg een over zicht van het jaar 1953. Hieruit bleek, dat de bevolking met een tiental per sonen was toegenomen. In verband met zijn benoeming tot adjunct-commies der gemeente Henge lo werd aan de heer P. T. Forsma op de meest eervolle wijze ontslag ver leend als ambtenaar van de burger lijke stand. Voor het jaar 1954 werd een reke- ning-courant-overe.enkomst aangegaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten ten bedrage van f 45.000, Eveneens werden burgemeester en wethouders gemachtigd kasgelden op ten nemen tot een bedrag van f 100.000. Het perceel Vlaander 296 werd over eenkomstig het advies van de weder opbouw en de volkshuisvesting on bewoonbaar verklaard. De heren C. Sieswerda en P. Bakker werden herbenoemd als regenten van het wees- en armenhuis. 68. Toen Jimmy ongeveer midden op de open plek in het woud was ge komen, verraadde zijn instinct hem dat hij in groot gevaar verkeerde. Juist wilde hij rechtsomkeert maken, omdat hij wel wist waar hij vandaan was gekomen, maar niet waar hij nog zou belanden, toen hij de bos grond onder zijn voeten voelde ol- venHij voelde zich eensklaps wegzinkenJimmy greep wild om zich heen, probeerde zich ergens aan vast, te grijpen, maar het was tever geefs. Hij zakte als 't ware in de grond weg, voelde dat hij een diepe val ging makenToen volgde een vreselijke klap en het volgende ogen blik was alles zwart voor hem ge wordenJimmy was in een listig opgestelde valkuil gevallen!.... Hoe veel uren later hij het bewustzijn te rug kreeg, is hij zelf nooit te weten gekomen, maar in elk geval werd hij wakker in een bijna vierkante kamer, waarvan de muren netjes wit gekalkt waren en waa.van de vloer uit mooie glanzende tegels bestond. Midden in dit vertrek stond een rustbank en op deze rustbank., lag Jimmy, Het duur de even, voordat hij besefte wat er met hem was gebeurd. Verbaasd keek hij in het rond. Wat een keurig ver trek. Alles was smetteloos wit, de vloertegels blonkenOp een der mu ren was het mysterieuze Chinese teken aangebracht, in paarse verf. Jimmy., ging overeind zitten. Hij voelde enige pijn in zijn ledematen. Toen sloeg hijft het koel laken, dat men over hem Had gelegd van zich af en stond op. De verordening tot voorkoming van virusziekten onder de aardappelen werd overeenkomstig het advies van gedeputeerde staten gewijzigd. Nadat de raad besloten had ook aan het per soneel dezer gemeente een salarisver hoging toe te kennen, werd een studie toelageregeling voor dat personeel vastgesteld. Het bedrag per leerling voor het openbaar lager onderwijs werd voor 1954 vastgesteld op f 33.83 per leerling. Het bedrag der uitgaven voor dat onderwijs over 1952 werd op f 3.433,92 vastgesteld. Over het vijfjarig tijdvak 19481952 bedroegen de uitgaven f 14.784,12, hetgeen een overschrijding geeft van f 25,82 per leerling. Bij de vaststelling der begroting voor het jaar 1954 bleken de inkomsten en uitgaven f 263.800,40 te bedragen. Het nadelig saldo van de kapitaal- dienst beloopt f 100,119,16 (inkomsten f 371.619,26; uitgaven f 471.738,42). Blij kens de begroting zullen in 1954 de navolgende kapitaalsuitgaven plaats vinden: aanschaffing schoolmeubelen o.l. school; uitbreiding speelplaats o.l. school; herstellen leslokalen o.l. school en nieuwe vloerbedekking gymnastiek lokaal; verkeersverbetering bij Kra- lingerbrug; vernieuwing Zuiddijk; uit breiding waterleidingnet Zuiddijk; plaatsing wachthuisje bij de autobus halte; hekwerk en speelplaats R.K. School; restauratie van de R.K. School. Bij de rondvraag bracht de heer Klinkhamer de afbakening van de Beemsterbrug ter sprake. Burgemees ter Dalenberg deelde mede, dat, over eenkomstig het advies van de A.N.W.B., betonnen palen met reflectoren zul len worden geplaatst. Zowel de heer Poel als de heer Lu- der bracht dank aan de burgemees ter, raadsleden en secretaris voor de ondervonden samenwerking in 1953. De afdeling De Lijp van de K.A.B. heeft haar vijf en dertig-jarig bestaan herdacht. Tevens werd op die dag het feit herdacht, dat vijf en twintig jaar geleden de onderafdeling van de fa- brieksarbeidersbond „Sint Willibror- dus" werd opgericht, 's Morgens werd een plechtige Hoogmis opgedragen, waarna de leden zich met hun dames achter het vaandel schaarden en naar café Grasboer togen, waar gezamenlijk werd ontbeten. Na de maaltijd hield de heer De Lange een causerie. Des avond werd er voor leden en genodig den een gezellige avond georganiseerd. Hierbij gaven o.m. burgemeester en mevrouw Dalenberg van hun belang stelling blijk. Dezer dagen was het 25 jaar geleden dat de in Heerhugowaard zeer bekende heer Voskuil 25 jaar werkzaam was bij het electrisch bedrijf. In Febr. 1929 kwam de heer Voskuil uit Schagen naar Heerhugowaard en begon daar de werkzaamheden bij het GEB. In de loop der jaren ging het Gem.bedrijf pver naar het PEN. Met het bedrijf ging ook de heer Voskuil over. De jubilaris heeft zich steeds doen kennen ais een plichtsgetrouwe ambtenaar. Op de jubileumdag werd hij per auto naar Bloemendaai geb \»:ht alwaar hij door de directie werd ontvangen en toege sproken. In de loop van de middag kwamen nog vele collega's de jubilaris feliciteren. Voor het Nutsdepartement is de be kende voordrachtskunstenares Aafje Top opgetreden. De actrice heeft het eerste gedeelte van deze avond ver zorgd met een prachtige voordracht van „de Oude Man en de Zee" van Ernest Hemingway. Hoezeer Aafje Top met dit stuk haar gehoor wist te boeien, moge bljjken uit het feit, dat het ge durende de bijna Rnderhalf uur die haar voordracht in beslag nam, zó stil was, dat men de gebruikelijke speld kon horen vallen. Aafje Top was, daar men wegens de geringe opkomst het Zaans Vocaal Quintet had afgezegd, bereid ook het 2e deel van de avond te vullen, hetgeen zij deed met het voordragen van een aantal Spaanse gedichten. 's Middags was zij al opgetreden voor de kinderen van de Nutsleden. Deze kindermiddag werd, dank zij de mede werking van het hoofd der school, de heer S. Post, gehouden in de Centrale L.O. school aan de Lindenlaan. Hier betrok Aafje Top de kinderen in haar optreden door hen enige door haar ver telde verhalen te laten uitbeelden. Het was verrassend hoe leuk de kinderen acteerden en improviseerden. Geboren: Clasina Cornelia, d v P. D. Kroeke en C. Boon. Marianna Catha- rina, d v J. Smit en M. C. Bakker. Corne- lis Adrianus, z v C. Haakman en E. Snij der. Johanna Maria, d v C. Hoogebóom van C. C. M. de Waard. Jacob, z v J. Bak ker en J. J. Ton. Overleden Jacobus Johannes Holt- huizen, oud 77 jaar, gehuwd met Elisa beth Duivis. Johannes Petrus N. van der Peet, oud 2 jaar. Gehuwd: Petrus Vrasdonk, oud 25 jaar, wonende te Bergen N.H. en Agatha van der Waal, oud 20 jaar. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: J. C. Koenis van Heer hugowaard naar Herenweg 78. P. Zuur bier van Heerhugowaard naar Herenweg 31. J. Schut van Marzine Couthin (Bel gië) naar Molenkade 11. Vertrokken: C. M. Buisman en Kui per naar Assendelft, Dorpsstraat 494. C. J. van der Heijden naar Bergen N.H., He renweg 4. G. Frederiks wed. Vader met gezin naar Krommenie, Esdoornstraat 27. A. N. Vader naar Westerblokker, Zuider dracht 15. T. C. Kramer naar Alkmaar, Bleekerslaan 17, G. Zwaan met gezin naar Hoorn, Tweeboomlaan 79. T. C. Tamis naar Egmond-Binnen, Egmonder- meer 462. J. E. de Groot naar Amster dam, Slauerhofstraat 30 I. Op dc slotgracht zijn prima ijsbanen gemaakt. De Hoever ijsvereniging ver dient voor de goede zorgen aan het ijs besteed een extra compliment. Twee zijden van de gracht zijn 's avonds verl'cht. zodat de liefhebbers bij avond volop kunnen genieten. De .boomaaii- plantingen rondom de slotgracht ma ken, dat ondanks de scherpe Oos tenwind er zonder veel hinder kan worden gereden. De uitslagen van de schoolwedstrij- den op de schaats voor jongens van de R.K.-scbool luidt: Jongens van 89 jaar: 1 Jan Groot Rzn; 2. Jos Simons 3. Fr. Baltus. Jongens van 1011 jaar: 1 Nac Groot Rzn.; 2. Jb. Zome 'dijk; 3. W. Schot vanger. Jongens van 1213 jaar: 1. Jan Hop man Pzn.: 2. Piet Bras Pzn.; 3. A. Val- kering Jzn. Het was voor de eerste maal, dat deze schoolwedstrijden werden georgani seerd. s (Van om Snerpend koud was de Noor fraai onderhouden, maar open niet bepaald tot een genoegei standigheid was de belangstelt huizers andermaal hebben be rijders hadden ingeschreven v waaraan reeds menig bc' 'e Langendijk en Egbert van Oe de beker in hun bezit gehad, van Tinus Roozendaal, lid van De sterke Tinus Roozendaal hi geen moeite gehad bij zijn pogingen trophee in zijn bezit te krijgen, eindigde met royale voorsprong in algemeen klassement, voor de Ams! dammer Van der Ruit, zijn broer en de Alkmaarder M. Hoogschagen. ■won de 500 meter in een tijd (51.3 s< die gezien de harde wind indruk ma te. Jan Roozendaal en M. Hoogscha hadden ongeveer twee seconden m nodig en de jeugdige Amsterdamr Van der Ruit liet 56.4 voor zich n< ren. Het stond bij voorbaat vast deze vier rijders tot de kanshebt konden worden gerekend, maar twee volle seconden voorsprong na korte afstand maakte de kansen v Tinus Roozendaal wel zeer groot, voorziene omstandigheden voorbeh Die onvoorziene omstandigh scheen te komen in de vorm van valpartij. Op de 1500 meter kwam Ti Roozendaal in de rit tegen zijn br Jan te vallen. Hoewel hij die rit kon winnen, daar broer Jan ook i het harde ijs moest kennis maken, kc te bet hem dat toch kostbare secont waarmee hij zijn voorsprong op meter verkregen in gevaar bracht, slanke Van der Ruit, een rijder met uitstekende stijl die echter nog n is opgewassen tegen de moeilijkhec die een harde tegenwind met z brengt, werd eerste op deze afsta, maar zijn voorsprong op T. Rooz< daal bedroeg slechts klein twee secc den. Toen daarna M. Hoogschagen, w: naar van de langebaan wedstrijd welke Maandag te Wieringen werd gehouden aan de start kwam, verwacl te men algemeen dat de tijden van Roozendaal en Van der Ruit zoud worden verbeterd. De wind ging et ter zo mogelijk nog iets harder waan Hoogschagen wrong zich door de bot ten en het gevolg was een tijd v 3.12.7, 6.3 sec. meer dan Van der Kt Daarmee was in feite het pleit t slecht. Nog altijd stond T. Roozend: op de eerste plaats in het algeme klassement en het was niet aan te r men dat een van de andere rijde een aanzienlijk betere tijd op de dl kilometer zou maken. Alleen als v der Ruit zijn rit tegen Tinus Rooze daal met een verschil van ongeve( vijftien seconden won, zou de b.i- beker niet in Warmenhuizen blijve Dat is niet geschied. Integendeel. M iedere ronde liep Roozendaal verd bij zijn concurrent vandaan om te slotte met een voorsprong van 23 s PURMEREND, 2 Februari. W gens het koude weer waren de ve wachtingen wat de aanvoer betreft niet hoog gespannen. Daar er nog wat reageerders werden aangevoei viel het aanbod van vette koeien ni tegen, maar er was nogal vraag, zod; vooral van de prima dieren de prijz€ weer iets hoger lagen. Op de geld» markt was het heel kalm. Het aai bod was zeer gering. Van de mell en kalfkoeien waren er heel wat c de stallen aangeboden. Voor de ver gekalfde beesten was het dan ook w< koud, maar de prijzen waren er ni< minder om. Het aanbod van nuchtei kalveren begint te opperen, maar d handel in de slachtkalveren was he< goed. De fokkers waren ook heel goe Aan de handel in vett vp-' -ns kon men zien, dat met d. k''e weer meer vraag naar spek i De zouters waren hoger in prijs. Oo de zware varkens deden mee en voc de vette zeugen was de handel hec wil hg. Maar ondanks het geringe aar bod van biggen, had daar de tiandc maar een kalm verloop, hoewel d prijzen, vooral voor de beste, goe stabiel bleven. De wolveemarkt wa al heel dun bezet, maar er was nogs animo voor; vooral de lammeren wa ren heel duur. Op de paardenman* was het een stille boel. En de pluim veemarkt gaf, bij een heel gering aan bod, geen betere prijzen te zien. Aangevoerd 375 runderen, waaron der; 240 vette koeien van f2.30 tc f2.90 p. kg (goed); 50 melk- en kali koeien f685—f1025,— (kalm); 65 gel dekoeien f575—f750 (kalm); 15 gras kalveren f230—f325 (vrij goed): 45 nuchtere kalveren v. d. slacht f 25- f80 (vrij goed); fokkers f 65—f 12 (goed): 5 stieren f600—f1350 (goed) 366 vette schapen f80f115 (goed) lammeren f65f 110 (vlug); bokkei en geiten f 15—f55 (kalm); 221 vett varkens f 1.82—f 1.88 p. kg (kalm); zou ters f 1.80—f 1.85 p. kg (goed); vett zeugen f 1.68—f 1.76 p. kg (goed); 38 schrammen f 42f 90; biggen f 38- f78 (kalm, maar wel prijshoudend) 23 paarden f575—f850 (stil). Totaa 1839 dieren. Pluimveemarkt: 900 oude kippen ei hanen, rode en witte, van fl.90 to f2.p. kg; 100 oude kippen en hanen blauwe, van f2.00f2.20 p. kg; 151 eenden f 1.25f 1.75 p. stuk; 400 ko nijnen f 3.00f 6.50 p. stuk. 10.001 kippeneieren -f 1050—f 12.50 p. 100 st. 500 eendeneieren f9.00 p. 100 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 6