In een snerpende wind greep T. Roozendaal de S.I.S.-beker Van der Ruit en Hoogschagen profiteerden niet van val Aardappelteelt was het enige lichtpunt in 1953 Lezing over de aspecten van de volkshuisvesting Goudhaartje en de Troubadour had verdiend succes Goede prestaties van de veteraan M. Strijbis Marktoverzicht van Purmerend Langedijker Groenten Centrale Statiegeld groentekist van f3. -tot f2. - verlaagd Kerkvoogdij kreeg dertig stoelen Plannen voor ijsbaan Succesvol optreden van cabaret Herman Tholen De heerP. J. Tjaardstra sprak voor Langedijker Bestuurdersbond Demonstratie kunstrijders werd een succes Filmavond van B.B. Koedijk BURGERLIJKE STAND Groot, aandachtig publiek in „Rus" te Bergen Hotel Bakhuis wordt weer ,,'t Huis Kinhem" Schoonrijden voor paren „Bergens Kinderkoor" op de planken Akersloot BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN WOENSDAG 3 FEBRUARI 1954 (Van onze sportredacteur) Snerpend koud was de Noordooster die gisteren het verblijf op de fraai onderhouden, maar open baan van S.I.S. te Warmenhuizen nu niet bepaald tot een genoegen maakte. Niettegenstaande deze om standigheid was de belangstelling zeer groot, waarmee de Warmen- huizers andermaal hebben bewezen schaats-minded te zijn. Dertig rijders hadden ingeschreven voor de S.I.S.-wisselbeker, een trophee waaraan reeds menig be' 'e naam is verbonden. Rijders als Jan Langendijk en Egbert var (lever, om maar enkele te noemen, hebben de beker in hun bezit gr'iad. Gistermiddag ging hij over in banden van Tinus Roozendaal, lid van de organiserende vereniging. De sterke Tinus Roozendaal heeft geen moeite gehad bij zijn pogingen de trophee in zijn bezit te krijgen. Hij eindigde met royale voorsprong in het algemeen klassement, voor de Amster dammer Van der Ruit, zijn broer Jan en de Alkmaarder M. Hoogschagen. Hij won de 500 meter in een tijd (51.3 sec.) die gezien de harde wind indruk maak te. Jan Roozendaal en M. Hoogschagen hadden ongeveer twee seconden meer nodig en de jeugdige Amsterdammer Van der Ruit liet 56.4 voor zich note ren. Het stond bij voorbaat vast dat deze vier rijders tot de kanshebbers konden worden gerekend, maar die twee volle seconden voorsprong na de korte afstand maakte de kansen voor Tinus Roozendaal wel zeer groot, on voorziene omstandigheden voorbehou- Die onvoorziene omstandigheid scheen te komen in de vorm van een valpartij. Op de 1500 meter kwam Tinus Roozendaal in de rit tegen zijn broer Jan te vallen. Hoewel hij die rit nog kon winnen, daar broer Jan ook met het harde ijs moest kennis maken, kost te bet hem dat toch kostbare seconden waarmee hij zijn voorsprong op 500 meter verkregen in gevaar bracht. De slanke Van der Ruit, een rijder met een uitstekende stijl die echter nog niet is opgewassen tegen de moeilijkheden die een harde tegenwind met zich brengt, werd eerste op deze afstand, maar zijn voorsprong op T. Roozen daal bedroeg slechts klein twee secon den. Toen daarna M. Hoogschagen, win naar van de langebaan wedstrijden, welke Maandag te Wieringen werden gehouden aan de start kwam, verwacht te men algemeen dat de tijden van T. Roozendaal en Van der Ruit zouden worden verbeterd. De wind ging ech ter zo mogelijk nog iets harder waaien, Hoogschagen wrong zich door de boch ten en het gevolg was een tijd van 3.12.7, 6.3 sec. meer dan Van der Ruit. Daarmee was in feite het pleit be- slecht. Nog altijd stond T. Roozendaal op de eerste plaats in het algemeen klassement en het was niet aan te ne men dat een van de andere rijders een aanzienlijk betere tijd op de drie kilometer zou maken. Alleen als Van der Ruit zijn rit tegen Tinus Roozen daal met een verschil van ongeveer vijftien seconden won, zou de S-I.S.- beker niet in Warmenhuizen blijven. Dat is niet geschied. Integendeel. Met iedere ronde liep Roozendaal verder bij zijn concurrent vandaan om ten slotte met een voorsprong van 23 se- PURMEREND, 2 Februari. We gens het koude weer waren de ver wachtingen wat de aanvoer betreft al niet hoog gespannen. Daar er nogal wat reageerders werden aangevoerd viel het aanbod van vette koeien niet tegen, maar er was nogal vraag, zodat vooral van de prima dieren de prijzen weer iets hoger lagen. Op de gelde- markt was het heel kalm. Het aan bod was zeer gering. Van de melk en kalfkoeien waren er heel wat op de stallen aangeboden. Voor de vers- gekalfde beesten was het dan ook wel koud, maar de prijzen waren er niet minder om. Het aanbod van nuchtere kalveren begint te opperen, maar de handel in de slachtkalveren was heel goed De fokkers waren ook heel goed gr--;d. Aan de handel in vette v." "ns kon men zien, dat met dit k weer meer vraag naar spek is. De zouters waren hoger in prijs. Ook de zware varkens deden mee en voor de vette zeugen was de handel heel wi"ig. Maar ondanks het geringe aan bod van biggen, had daar de handel maar een kalm verloop, hoewel de prijzen, vooral voor de beste, goed staiiiel bleven. De wolveemarkt was al heel dun bezet, maar er was nogal animo voor; vooral de lammeren wa ren heel duur. Op de paardenmarkt was het een stille boel. En de pluim- veemarkt gaf, bij een heel gering aan bod, geen betere prijzen te zien. Aangevoerd 375 runderen, waaron der: 240 vette koeien van f2.30 tot f2.90 p. kg (goed); 50 melk- en kalf koeien f685—f1025.— (kalm); 65 gel- dekceien f575—f750 (kalm); 15 gras kalveren f230—f325 (vrij goed); 450 nuchtere kalveren v. d. slacht f25 f80 (vrij goed); fokkers f65f120 (goed): 5 stieren f600—f1350 (goed); 366 vette schapen f80f115 (goed); lammeren f65f 110 (vlug); bokken en geiten f 15f 55 (kalm)221 vette varkens f 1.82—f 1.88 p. kg (kalm); zou ters f 1.80—f 1.85 p. kg (goed); vette zeugen f 1.68fl.76 p. kg (goed); 381 schrammen f 42f 90; biggen f 38 f78 (kalm, maar wel prijshoudend); 23 paarden f575f850 (stil). Totaal 1839 dieren. Pluimveemarkt: 900 oude kippen en hanen, rode en witte, van f 1.90 tot f2.p. kg; 100 oude kippen en hanen, blauwe, van f2.00f 2.20 p. kg; 150 eenden f 1.25—f 1.75 p. stuk; 400 ko nijnen f3.00f6.50 p. stuk. 10.000 conden te winnen. De Alkmaarder Hoogschagen deed het op deze afstand slechter dan wij van hem hadden ver wacht. Hij ging te stug en moest met een tijd van 6.32.2 en een dertiende plaats tevreden zijn. Aan deze wedstrijden werd nog door een oude bekende meegedaan. Het was Marius Strijbis, voor enige jaren Ne derlands uurrecordhouder. De man uit Harenkarspel deed het tussen zijn jeug dige rivalen nog lang niet slecht. Op de 500 meter' eindigde hij als 7e, op de 1500 meter werd hij 5e en op de 3000 meter bracht hij het zelfs tot een vier de plaats. In het eindklassement ein digde deze veteraan als eervolle zesde. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. T. Roozendaal, Warmen huizen, 51.3; 2. J. Roozendaal, Warmen huizen 53.0; 3. M. Hoogschagen, Alk maar 53.4; 4. M. Jonker, Warmenhui zen, 56.1; 5. R. van der Ruit, Amster dam, 56.4; 6. J. van Wonderen, Warmen huizen, 56.5; 7. M. Strijbis, Harenkars pel, 56.8; 8. Th. de Groot, Warmenhui zen, 57.0; 9. L. Kaal, Amsterdam, 57.1; 10. S. Broere, Amsterdam, 58.2. 1500 meter: 1. Van der Ruit, 3.06.4; 2. T. Roozendaal, 3.08.2; 3. J. van Won deren, 3.08.6; 4. M. Hoogschagen, 3.12.7; 5. M. Strijbis, 3.15.0: 6. M. Broere, 3.16.1; 7. J. Roozendaal, 3.22.2; 8. W. Hollan der, 3.24.2; 9. C. Koster, Schellinkhout, 3.24.6; 10. W. Lichthart, Warmenhuizen, 3.24.8. 3000 meter: 1. T. Roozendaal, 5.57.2; 2. J. Roozendaal, 6.13.2; 3. W. Hollan der, 6.15; 4. M. Strijbis, 6.18; 5. Van der Ruit, 6.20; 6. M. Jonker, 6.22.5; 7. M. Kaal, 6.22.5; 8. C. Koster 6.29; 9. W. Lichthart 6.29; 10. J. van Wonderen 6.29.7; 13. M. Hoogschagen 6.32.2. Algemeen klassement: l. T. Roozen daal, 173.566; 2. Van der Ruit, 181.866; 3. Jan Roozendaal, 182.600; 4. Hoogscha gen, ,182.999; 5. J. van Wonderen 183.517; 6. M. Strijbis, 184.800; 7. M. Jon ker, 188.117. £)E tuinbouw is in 1953 weer zeer afhankelijk geweest van natuurinvloeden. Tengevolge van de geringe afzetkansen is de toestand in de bedryven slecht, zeide de voorzitter van het marktbestuur van de Langedijker Groenten Centrale, burgemeester H. Schelhaas op de eerste bestuursvergadering van dit jaar. Hij vroeg de aanwezigen echter desondanks hun plicht te doen op de plaats waar zij tewerk gesteld zijn. Het enige heldere lichtpunt in 1953 is geweest de aard appelteelt. Een toeneming van deze teelt is echter niet mogelijk door de oe- perkingen aan deze teelt opgelegd in verband met de bestryding van de aard appelmoeheid. Het zal echter wel uiterst gewenst zyn, de verbouw van kool wat terug te brengen, daar er de laatste jaren steeds een teveel is geweest. situatie schept. Het dagelijks bestuur zal zich hierover beraden. Voor de komende algemene verga dering van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen zal een voor stel worden ingediend, waarin wordt voorgesteld, actie te voeren tegen de steeds toenemende hindernissen die West-Duitsland aan onze koolexport naar dat land in de weg legt. De veilingleider deelde mede, dat de mogelijkheid bestaat, collectief sui kerbieten te verbouwen voor de fa briek in Halfweg. Dit product kan vooral in de meer extensieve bedrij ven uitstekend dienen als vervanger van de sluit.kool. Dit ja,ar we-rden er zeer behoorlijke financiële resultaten mee behaald. Door de verouderde verkaveling van het Geestmerambacht zijn de moge lijkheden voor onze tuinders maar zeer beperkt. De voorzitter wees op het werk van de commissie die de toestand in het Geestmerambacht be studeert. Een rapport is spoedig te verwachten. Dan kan men beslissen of de polder moet worden herverkaveld. Of het een vaar- of een rijpolder moet wor den wilde de voorzitter in het midden laten. Het is echter wel noodzakelijk dat er iets gaat gebeuren. De basis voor onze tuinbouw moet worden ver breed door het toepassen van meer teelten. Het bestuur besloot tot toe lating van een groep tuinders van de afdeling Langedijk van de LTB, wo nende te Zuid-Scharwoude als lid. MET ingang, van 8 Februari wordt het statiegeld van de groentekist van f 3.to f 2.verlaagd. Alle kis ten, die na die datum worden aange voerd, zullen moeten worden overge- stempeld. De termijn van inlevering van niet overgestempelde kisten sluit 22 Februari. Het bestuur besloot, een nieuwe kracht voor de fustadministratie aan te stellen, opdat een persoonlijke fust verantwoording mogelijk wordt ge maakt en de controle „waterdicht". Voorts besloot men, medewerking te verlenen aan het op te richten waar- borginstituut voor de tuinbouw, waar bij de veilingen voor 10% borg zullen staan voor de door hun leden opge nomen voorschotten. Bezwaren wer den echter geuit tegen de rente, die een half procent hoger ligt dan nor maal. De kring van correspondenten van de plantenziektekundige dienst kreeg een subsidie van f 50. VAN de Prov. Commissie uit de Vei lingen in Noord-Holland was een briejL ontvangen, waarin wordt gewe zen) op het grote gevaar van onder mijning van het veilingwezen door het uit de hand verkopen van groenten, terwijl ook het minimumprijzenstelsel in gevaar woidt gebracht. De Vereniging „De Zuid" te Sint Pancras heeft bericht dat het bestuur niet mee kan werken aan het besluit met betrekking tot het veilen op - dere veilingen door leden van de LGC. Dit besluit is indertijd met de stem men van deze vereniging „voor" aan genomen, zodat dit wel een moeilijke kippeneieren -f 1050f 12.50 p. 100 st.; klimmen en daarbij behorende grab- 500 eendeneieren f9.00 p. 100 stuks. I belton. OUDKARSPEL De Ned. Hervorm de Vrouwenclub, welke onlangs een bazar hield ten onderstem.ing van het kerkelijk werk, heeft als resultaat van deze geslaagde verkoopdagen van het batig saldo een dertigtal nieuwe stoe len kunnen aankopen voor de kerk voogdij. Deze stoelen zullen de oude en minder geriefelijke in het diaconie zaaltje bij de Hervormde Kerk ver vangen. Tevens werd een nieuwe lamp aangeschaft voor de katheder in genoemd lokaal, waarin 's winters de kerkdiensten worden gehouden. In een druk bezochte jaarvergade ring werden stoelen en lamp aan de kerkvoogdij overgedragen bij monde van mevrouw Rootjes-Moeyes. De kerkvoogd, de heer Jac. Kroon Jacz., dankte met enkele sympathieke woor den voor dit geschenk, waarbij hij de wens uitsprak, dat de dames haar ver dienstelijk werk zouden voortzetten. Hierna werden de jaarverslagen uit gebracht, die de algemene goedkeu ring mochten verwerven. Daarop werd de waarnemende presidente, mevr. Rootjes, onder applaus als op volgster van mevr. Vis, definitief tot presidente benoemd. Het laatste deel van de avond bestond uit een gezellig samenzijn met voordrachten, mast- Een levendig tafetéeïtje uit de kin deroperette Goudhaartje en de Troubadourwelke gisteravond in de Rustende Jager haar eerste op voering beleefde. OUDKARSPEL Meerdere malen is de wens geuit, dat de Langedijk eens in het bezit zou komen van een ijsbaan op ondergelopen land, daar het nu eenmaal noodzakelijk is met zijn tijd mee te gaan, ook wat de ijs- sport betreft. De ijsclub „Volharding" heeft, naar wij vernemen, reeds gerui me tijd terug in deze het initiatief hiertoe genomen en het is thans zo ver, dat binnenkort in een ledenver gadering een door de Nederl. Heide maatschappij ontworpen plan zal wor den voorgelegd. Verder is bij de NV Philips advies gevraagd voor de ver lichting van de baan, die men wil in richten achter het sportveld van DTS. Hoewel wij met dit weer niet aan zwemmen denken, zou het misschien niet ondienstig zijn ook hieraan eens aandacht te besteden door stichting van een zwembad aldaar. Mogelijk zou het een met het ander gecombi neerd kunnen worden. NOORD-SCHARWOUDE. Voor een Winkelierscombinatie is in hotel „de Burg" opgetreden het Cabaretge zelschap van Herman Tholen. Het pro gramma bestond uit muziek, zang en schetsen. Succesnummers waren zeker wel „Charles, de kleine man" met zijn acrobatische toeren op een grote bal, en Nicky Nobel de muzikale clown. Eén en ander werd gebracht onder de naam „Probeer het eens 'n keer" en heeft de aanwezigen een goede avond bezorgd. LANGEDIJK. In het kader van een serie lezingen, georganiseerd door de Langedijker Bestuurdersbond, sprak Dinsdagavond voor een klein aantal belangstellenden in lokaal Kramer te Zuidscharwoude, de heer P. J. Tjaard stra uit Amsterdam, over de sociale en economische aspect en der volkshuis vesting en de woningbouw. Spreker begon met te zeggen, dat het onderwerp waarover hij sprak een veel omvattend vraagstuk is, ook omdat de achterstand niet zo simpel is als wel eens wordt voorgesteld. De spanning tussen het sociaal wenselijke en het economisch mogelijke speelt daarbij een grote rol. In de dertiger jaren kende men geen overschot aan wonin gen. De ergste woningnood dateert al van honderd jaar geleden, in een tijd dat er in vele sociale misstanden berust werd. Koning Willem I ging deze toe stand zo ter harte, dat hij een rapport vroeg over de toenmalige huisvesting. Ook de werkgevers hadden belangstel ling voor goede huisvesting en het duurde niet lang of de eerste woning bouwverenigingen werden opgericht. Er ontstond naar de omstandigheden gerekend een goede woningbouw, maar zij was minder solide en had een spe culatief karakter. Er verrezen ware mensenpakhuizen. Met voorbeelden toonde spreker de misstanden aan wel ke toen ontstonden. De meeste ar beiderswoningen bestonden bijv. uit éénkamer-verblijven. In 1901 kwam de Woningwet tot stand, gevolgd door het Bouw- en Woningtoezicht. Met de be tere woningen ging de volksgezondheid vooruit en ook de kindersterfte daalde. Ten gevolge van de crisisjaren, gevolgd door de oorlog, is er echter een ont- OUDKARSPEL De Dinsdagavond georganiseerde demonstratie kunstrij den door de IJsclub „Volharding", waarbij een tweetal dansparen en twee solorijders optraden op de ijs baan Barnewiel, is een groot succes geworden. Het talrijke publiek heeft van deze cracks, die hun opleidingen in Londen kregen, buitengewoon geno ten. Eén en ander werd opgeluisterd met muziek. RECTIFICATIE BROEK OP LANGENDIJK - In ons ver slag van „Groente Cultuur" staat, dat aan de Standsorganisaties f 51.— per lid sub sidie wordt gegeven. Men leze hiervoor f 5 stellend tekort aan woningen ontstaan. Spreker zeide, dat als er jaarlijks 35 a 40.000 woningen gebouwd worden, de achterstand blijft, zodat het momenteel zo is, dat het zeker nog wel tien jaar zal duren, eer het woningprobleem in zijn geheel zal zijn opgelost. Vervol gens stond spreker lang stil bij de krot opruiming, een vraagstuk op zichzelf en voorts bij de stichting van tehuizen voor ouden van dagen. Ten opzichte van de woningbouwverenigingen waar schuwde hij zijn gehoor er voor, deze niet te beschouwen als een bijwagen van de vakbeweging. „De woningbouw- problemen worden in haar geheel be hartigd door de Nationale Woningraad, waarin alle richtingen en schakeringen vertegenwoordigd zijn", aldus besloot spreker zijn interessant betoog, dat naar hij zei in een tweede lezing ver volgd zal worden. Dan zal speciaal de economische kant van dit vraagstuk belicht worden. Op de inleiding volgde een levendige discussie. BROEK OP LANGENDIJK. - Als laat ste van de serie B.B. filmavonden aan de Langedijk was deze week Broek op Lan gendijk aan de beurt. De koude heeft zeker afbreuk gedaan aan het bezoek, daar het vergaderlokaaltje van J. de Boer slechts door een twintig personen bezet was. Toch was het gebodene, enige interes sante films, er niet minder om. Bijzonder actueel was de film over de ontwikkeling van het hefschroefvliegtuig en die over de bescherming van het scheepvaartver keer door een internationale IJspatroulle en tenslotte een buitengewoon mooie op name met muzikale begeleiding van Toscanini. UITSPRAKEN RECHTBANK J. v. d. G. uit Broek op Langendijk is gisteren door de Alkmaarse recht bank veroordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van een maand op een proeftijd van 3 jaar en tot een boete van f 40 of 20 dagen, omdat hij iemand mishandeld had. P. de V. uit Zuid-Scharwoude werd veroordeeld tot een boete van f 15 of 3 dagen, omdat hij zich aan visstroperij had schuldig gemaakt. POLDERVERKIEZING KERK EN BERGMEER OUDKARSPEL De heer P. Swager Kz. werd bij enkele candidaatstelling her kozen als bestuurslid van de Polder Kerk en Dergmeer. Gehuwd: Germent Vel, wonende te Haarlemmermeer, en Maria P. Klomp, wondende te KoedijkAntonius Dijk man, wonende te Alkmaar, en Maria A. Dekker, wonende te Koedijk. EEN ENTHOUSIAST PUBLIEK, dat de zaal van de Rustende Jager te Bergen tot in de hoeken vulde, is gisteravond getuige geweest van een zeer artistieke opvoering van Geertruida van Vladerackens kinder operette „Goudhaartje en de Troubadour". Bergens Kinderkoor, onder leiding van mevrouw Corry Morée-Dol, bracht dit werk ten tonele ter gelegenheid van de opening der Van Brederodescliool en boekte er een succes mee, dat even groot als verdiend ivas. Men is er in geslaagd te bewijzen, dat een kinderoperette niet alleen bij de gratie van de muziek bestaat, doch ook waarde krijgt door fantasie in décor en belichting. Wij zullen aan deze opvoering de beste herinneringen blijven behouden. Vermelding verdient tenslotte nog de uitstekende pianobegeleiding van mej. Ada Kleymeer, bij de liedejs, welke aan de opvoering van de ope rette vooraf gingen. De heer Nijdam heeft aan het slot van de avond een woord van dank gericht tot mevrouw Morée en tot alle andere medewerken den. Vanavond gaat Goudhaartje voor de tweede maal voor een uitverkochte zaal. W. SCHREURS. De groei van het Volkshogeschool- werk maakte het reeds lange tijd nood zakelijk uit te zien naar een pand, waarin het internationale werk der Volkshogescholen, dat voor het belang rijkste deel in Bergen werd gedaan, zelfstandig kon worden gehuisvest. Dit pand is gevonden in het voor malige hotel „Bakhuis" aan de Bree- laan. Met ingang van 1 Maart zal dit huis, dat daarbij zijn oude naam, ,,'t Huis Kinhem" zal herkrijgen, de zetel worden van de door de Nederlandse Volkshogescholen in het leven geroe pen Stichting voor Europees Volks- hogeschoolwerk. Het ligt in de bedoeling met de res tauratiewerkzaamheden van het Oude Hof zo spoedig mogelijk een begin te maken, opdat dit gebouw, dat tot de oudste en meest karakteristieke monu menten van Bergen gerekend kan wor den, nog vóór het seizoen in zijn oude welstand zal prijken. Met medewerking van de deelnemers aan de jaarlijkse cursus voor leden van de Studieclubs Schilders o.l.v. de heer D. Dirkmaat uit Noord-Schar- woude, zijn de entrée en de grote hal van het Oude Hof onder handen ge nomen en reeds in hun oude luister hersteld. De Volkshogeschool in Bergen, die in 1949 eigenaar werd van het gebouw „de Zandhoeve", ziet door de overeen komst met de gemeente Bergen haar steeds groeiende werk, wat de huis vesting betreft, op waardige wijze ver zekerd. Onder vrij grote belangstelling heeft de Berger IJssportvereniging een wed strijd gehouden in schoonrijden voor paren. Twaalf paren hebben hieraan deelgenomen. Opvallend goed werd ge reden door mevrouw C. Kroon-Bruin en de heer C. Houtenbos. Zij verwier ven de eerste prijs met 70 punten. De tweede prijs (69 punten) werd gedeeld döor twee paren: mevr. Olyde heer J. Strooper en mej. I. Beersde heer Wittebrood. De derde prijs was voor mevr. Zaal—de heer J. Kroon (67 pnt.) De prijzen bestonden uit kunstvoorwer- pen. De baanwedstrijden op Vrijdag be ginnen om 11 uur. Er wordt gereden op 500, 1500 en 3000 meter. Nadat de heer Nijdam in een ope ningswoord de groei van het openbaar onderwijs had gereleveerd en de heer A. Ridderbos een kort maar krachtig pleidooi voor het lidmaatschap van de vereniging Volksonderwijs had gehou den, hoorden we een vocaal preludium, bestaande uit enkele kinder- en speel- liedjes, gezongen door de kinderen die zo zouden we het willen noemen de laagste zangklasse vormden. Het waren liedjes van Franpois Severijn, Olman, en anderen; de uitvoering hier van werd vaak opgefleurd door een zeer geslaagde costumering. De klein tjes zongen de liedjes zeer verdienste lijk. Enkele kleine oneffenheden zijn hun dan ook van harte vergeven. Waarschijnlijk zou dit nummertje be ter zijn gegaan, wanneer het groepje wat practischer opgesteld was ge weest, wat meer onder het bereik van de dirigente. Aan bijval heeft het de zangertjes niet ontbroken. Toen ging het doek op voor de ope rette. Wij hebben met buitengewoon veel genoegen geconstateerd, dat het geheel van zang en spel zeer boeiend was. De koorzang klonk zuiver en be schaafd; hetzelfde mag worden gezegd van de solo-partijtjes. De Troubadour partij werd door Geertje Tilstra aan trekkelijk gespeeld en gezongen. De uitspraak was opvallend duidelijk. In Goudhaantje en het Tovervrouwtje vond zij bijna gelijkwaardige tegen speelsters. De jeugdige ceremonie meester was kostelijk, de figuren op het tweede plan vielen allerminst uit de toon. Er stonden gelukkig niet te veel kinderen op het toneel, zodat er steeds een goed beeld werd verkregen. Mevrouw Dorée-Dol wist door een zeer muzikaal gespeelde klavierbege leiding het jeugdige ensemble goed te leiden. Aan haar bekwaamheid is een zeer groot deel van het éclatante suc ces van deze opvoering te danken. De eenvoudige dansjes waren keurig in gestudeerd door Dina van Berge. De schilder Karei Colnot had de decors ontworpen. Er was met weinig mid delen een uitstekende sfeer verkregen. De costuums, door het atelier van de dames Korver vervaardigd, waren fraai, met name die voor het gecostu- meerde bal in het derde bedrijf. Voor al 'de tooi van Goudhaantje bewees een rijke fantasie. Geboren: Adrianus Theodorus en Helena Anna, zoon en dochter van Th. J. Verduijn en A. Bakker; Margaretha Maria en Jacobus Cornelis, dochter en zoon van P. Kerssens en E. C. van der Eng. Overleden: Pieter Oud, oud 68 jaar, gehuwd met Frederika Beerepoot. Ondertrouwd: Johannes P. Kers sens, oud 26 jaar en Elisabeth Maria van Diepen, oud 21 jaar; Fredericus Johannes Kraakman, oud 35 jaar, wonende te 's- Gravenhage en Margaretha Alida Maria Kuijs, oud 31 jaar; Florentius Schoorl, oud 25 jaar en Maria Jacoba Pepping, oud 22 jaar, wonende te Limmen. Gehuwd: Klaas van Leijen, oud 25 jaar, wonende te Graft en Jannie Reijne, oud 21 jaar. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Guurtje C. Willemse van Schermerhorn naar Molenpad 326; Albert H. Streefkerk van Blaricum naar Julianaweg 238; Willemijntje Pos van Kor- tenhoef naar Julianaweg 238; Anna M. Kerssens van Beverwijk naar Hooge- geest 41; Dieuwertje Kater en Adrie van Boven van Zuid- en Noordschermer naar Kogerpolder 434. Vertrok en: Hendrikus L. J. van der Burg en gezin van Julianaweg 239 naar Edam, Stationsplein 3; Jacobus Kerssens van Hoogegeest 4l naar Hoogwoud, Dorps straat E 48; Emmerentiana C. Rijper van Julianaweg 208 naar 'Langedijk, Dorps straat 282; Bertha H. W. Uitslager, Star- tingerweg 101 naar Purmerend, Hugo de Grootstraat 15; Jannie Reijne van Starn- meer 454 naar Graft, Starnmeer 3. WARMENHUIZEN, 3 Febr. - 1450 kg. gele kool 7.20—10.40; 36000 kg. deense witte 5.505.60; 700 kg. uien (grove) 10—10.10. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Febr. - 2500 kg uien 1.313.50; 4500 kg. groene kool 14-1020; 2500 kg. rode kool A 7. rode kool B 6.—; 7000 kg. gele kool A 10.20, gele kool B 6.50; 2000 kg. witte kool 5.50; 450 kg witlof I B 56—63; II B 46—52. NOORD-SCHARWOUDE. - 6500 kg u'en 13.50—14.40. grove 12.70—13.50. drielingen 13.—; 2500 kg peen C 8.—; 20000 kg rode kool A 7—11.60, rode kool B 66.70; 5000 kg gele kool 6.50 9-60; 2000 groene kool 8.10—10.20; 20000 kg deense witte 5.50—5.90; 100 kg wit lof 1B 54.Doorgedraaid: 2500 kg rode kool, 2500 kg witte kool. „AVENHORN EN OMSTREKEN". Boerekool 6—10, 600 kg; spruitkool 19— 29, 500 kg; rode kool 6.10—12.50, 7500 kg; gele kooi 7—10, 2100 kg; groene kool 11.6013.90, 1000 kg; grove uien 12.6015gewone uien 13.20—14.60, driel uien 11.20—11.60, nep 25—26 per 100 kg, 20000 kg; bieten I rond 6.70, bieten II rond 4—4.20 per 100 kg, 2500 kg; peen II 55.60, peen II 79.30, peen IV 6.50—9.10 per 100 kg, 28000 kg.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7