Vervolg stadsnieuws Walter Faust slijpt tot 2 uur 'snachts schaatsen Klaas Boot en Maup Volkers leden van verdienste Nieuws uit de Langedijk Het strenge winterweer kan een lichtpunt betekenen JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Het werk van een echte ambachtsman Volleybalcompetitie Oud-concterge van het gymnasium overleden Damclub W.D.O. Slachthuis contra politie De Halter vierde elfde lustrum Schaatsevenement op Heilooër ijsbaan Peulvruchtenmiddag De Rijp Elke dag een goede daad Mooi resultaat voor twee elfsteden-rijders LTB over tuinbouwproblemen Langedijker Cabaret gaf 300ste uitvoering Drukke week voor de „Schaakmat" Meisje van zeven jaar van de verdrinkingsdood gered Veilingoverzicht van de Langedijk „Langedijk" sluit zich aan bij C.K.B. Uitslagen van „Damlust" Ernstig arbeidsongeval Vrouw maakte lelijke val Prestatietocht door het Geestmerambacht Aan klaverjascompetitie nemen 24 paren deel Bergen Bridgekampioenschap Nieuwe Niedorp Zij waren er ook bij VRIJDAG 5 FEBRUAI 1954 „Ik kan er niet tegen en het doet me zeer als de mensen hier binnenkomen, hun schaatsen zo maar neersmijten en zeggen: Wilt U ze eventjes voor vanavond slijpen?" Niet dat ik het erg vind dut velen haast hebben en het liefst zouden willen wachten tot hun ijzers klaar zijn, maar omdat ze eigenlijk helemaal niet weten wat voor een prachtig en secuur werk het sljjpen van een schaats is en hoeveel jaren vakmanschap en routine er voor nodig zijn om een goed slijper te worden". Dat zijn een paar ontboezemingen die de heer Walter Faust zich laat ontvallen als wij hem 's avonds laat opzoeken in zijn slijperij, waar hij tot 2 uur 's nachts aan de slijpmachine staat. Walter Faust is slijper en hij woont op de Dijk. Wie met deze man, die letterlijk tot in de toppen van zijn vingers een ambachtsman is, aan de praat raakt, komt tot zijn verwondering steeds vaster in de ban van een warme sympathie voor een beroep dat, misschien nog het enige is dat de liefde tot het ambacht vereist om beoefend te kunnen worden. De werkplaats van Faust, die als 14- jarige jongen bij Herder in Solingen kwam en daar net slijpersvak leerde, is een rommelige entourage van slijp- apparaten, werktafels en vele andere attributen die met elkaar zeker niet de indruk geven, dat zij te maken hebben met een beroep waar een technische en een geestelijke verfijning voor nodig is. Maar als men met deze 51-jarige am bachtsman spreekt over zijn vak waar hij niet over uit verteld geraakt, dan is het alsof de artistieke sfeer die men bij de meeste kunstenaars in hun atelier waarneemt, zich hier in de persoon zelf heeft samengetrokken. Wij kwamen bij hem om wat over het slijpen van schaatsen te praten, maar in de loop van de avond heeft Faust ons veel meer verteld dan over het be werken van dit op het ogenblik zo po pulaire instrument. „En toch kan lang niet iedereen een schaats goed slijpen", merkt hij op als hij heeft duidelijk gemaakt hoe veel intuïtieve zin er te pas komt bij het slijpen en polijsten van injectienaal den, tondeuses, sectiemessen en tien tallen modellen scharen en andere in strumenten, want in de grond van de zaak is' er voor het slijpen van een „Noor" en een rondrij-schaats net zo veel feeling nodig als voor al die an dere specialistische instrumenten, „Neem nou deze schaats eens", zegt Faust en ergens van een plank haait hij een „rondrijder". Het loopvlalc is helemaal bol gereden en in vergelijken de zin zo bot als de rug van een mes. Hoe de eigenaar er nog op heeft kun nen wegkomen is mij een raadsel daar hij hem alleen goed gebruiken kan als het loopvlak hol is en aan weerszijden een scherpe, opstaande kant heeft. Die kanten moeten ook weer niet te hoog en de sleuf niet te diep zijn daar de zjjden die het gewicht van een volwas sen mens moeten dragen en bij hoge snelheden zelfs aanzienlijk meer, an ders te snel afslijpen of afbrokkelen. En zodra er maar één hakkeltje in één van de randen is gekomen wordt de snelheid van de rijder al enorm afge remd. Van belang is .natuurlijk ook de staal soort waarvan het ijzer gemaakt is. Hoe harder deze is, des te geringer de slijtage, maar des te groter weer de kans dat er bij grote snelheid en slecht ijs, stukjes uit 't staal springen .door dat het door zijn grote hardheid bro zer is dan het zachtere staal). Daarom moeten schaatsen ook met veel zorg behandeld worden en gaat het me ge woon aan m'n hart wanneer mensen, De standen van de volleybal-compe tities van de NeVeBo afdeling Alkmaar luiden: Heren, le klasse: Catapult I Hooge Huys Octopus I Jong Holland I The Smash I S.G.A. I S.V.N. I Catapult II Rijkspolitie I S.O.V.A. PovayI 2e klasse: DeNeBa Be Fit I Jong Holland II Catapult III P.C.B. I Tempo I The Smash II Rijkspolitie II T.OP. P.C.B. II S.V.N. II 3e klasse: S.G.A. II Be Fit II Octopus II V.L.N. H.V.B. Slinger Boys A.P.S.V. Povay II S.G.A. III Be Fit III Tempo II SOVA, VLN, SGA 3, Tempo 2: twee verliespunten in mindering wegens on volledig uitkomen: PCB 2, SVN 2, APSV: vier verliespunten in minde ring wegens onvolledig uitkomen. Dames, le klasse: 11 11 0 0 33—5 22 10 8 1 1 27—6 17 11 7 2 2 26—15 16 11 7 1 3 24—16 15 9 4 2 3 18—13 10 10 3 4 3 18—20 10 10 2 5 3 17—20 9 10 1 4 5 15—23 6 12 1 3 8 13—30 5 10 2 2 6 13—23 4 12 0 0 12 3—36 0 11 8 3 0 30—7 19 12 7 5 0 31—12 19 10 7 3 0 27—8 17 11 4 4 3 21—19 12 9 4 3 2 19—13 11 9 3 5 1 19—15 11 12 2 3 7 16—28 7 12 2 3 7 13—28 7 10 2 2 6 13—24 6 9 0 3 0 8—24 1 9 0 2 7 6—25 2 11 7 3 1 28—13 17 11 7 2 2 27—14 16 11 7 2 2 26—13 16 11 4 6 1 24—18 12 10 4 3 3 21—16 11 2 4 2 6 20—23 10 10 5 2 3 22—16 8 12 1 5 6 14—29 7 10 3 2 5 15—21 6 11 0 5 6 14—28 5 11 0 4 7 9—29 2 Catapult I Jong Holland I SOVA Catapult II P.C.B. I The Smash I 2e klasse: Jong Holland II Tempo I Bergen Rijkspolitie Be Fit I Octopus I T.O.P. Catapult III 3e klasse: S.V.N. Tempo II The Smash II Octopus II Catapult IV Be Fit II Be Fit III Jong Holland III 29—4 25—13 24—20 13—19 9—25 11—30 26—4 23—13 17—17 17—16 16—22 15—9 13—20 3—29 21—15 20—8 19—10 16—17 11—22 12—15 9—21 14—14 zoals in de meeste gevallen, zo ruw met hun ijzers omgaan". Faust schakelt de slijpmachine in en laat haar langzaam opkomen. Als de machine z'n toerental van 4000 per mi nuut heeft bereikt legt hij het loop- vlak van de schaats die in een houder is geklemd en daajin over een waterpas gelegde glazen plaat schuift, tegen de ronkende carborundumschijf. Met con stante halen en een constante druk schuift hij de schaats, die loodrecht op de draaiende schijf staat, haast spelen derwijs heen en weer. Een bundel vonken sproeien naar beneden. De schaats die met z'n hoogopstaande staalranden slecht geslepen was, heeft even later een flauw gebogen holle spiegel. Faust laat het licht er langs vallen en tot onze verbazing zien we dan dat de holte over de gehele lengte precies gelijk is. Maar daarvoor zit de slijper dan ook al 37 jaar in het vak.. 't Is Jammer", zegt hij, „dat zo veel schaatsen die ik onder handen krijg zo verwaarloosd zijn. En dan te bedenken dat het zo'n kleine moeite is om een schaats, alleen al door haar in te vet ten, in goede conditie is te houden". Opmerkelijk is echter, dat de toer rijders veel meer zorg aan hun schaat sen besteden dan de hardrijders en het lijkt wel. of zich hierin het verschil in mentaliteit spiegelt tussen de haastige en daardoor meer nonchalante wed strijdrijder en de rustige toertochter die de tijd neemt en serieuzer van aard is. Het merkwaardige is verder dat een schaatsenpaar geslepen kan worden naar de wijze waarop de berijder het wil gebruiken. Lang niet iedere slijper is daar toe in staat, maar de gerouti neerde vakman slijpt, al naar gelang de gebruiker veel of weinig wil zwie ren en dit sneller of langzaam wil doen op een andere manier. Het gaat hier slechts om een kwestie van tiende-mi- limeters. maar de goed ambachtsman weet, afgaande Op zijn intuïtie, hoe ver hij met het slijpen moet gaan om aan de wensen van zijn klant tege moet te komen. De drukte in de werkplaats van Faust is de laatste dagen groot. Nu vader Thialf zijn voor velen .blijde in- komste heeft gedaan is de gemiddelde capaciteit van het schaatsenslijpen on geveer 25 paar per dag en tot diep in de nacht is Faust bezig deze „produc tie" af te werken. In de ouderdom van ruim 82 jaar Is te Soesterberg overleden de heer Jacob Roskam, gepensionneerd concierge van het Stedelijk Gymnasium. Roskam is weliswaar niet meer in het tegenwoordige gebouw in de Berger hout werkzaam geweest, doch heeft bijna een generatie lang zijn sporen verdiend in de oude behuizing van het toen nog niet naar Murmellius genoem de gymnasium aan het Kerkplein. Oorspronkelijk was hij afkomstig van de Koninklijke Marine, waarbij hij als onderofficier had gediend en het behoefde eigenlijk geen verwondering te wekken, dat de rondborstigheid van de zeeman Roskam steeds eigen is ge bleven. Naast ontzag wist hij daardoor toch een zeer bijzondere vriendschap bij de leerlingen te verwerven. Dit bleek wel zeer duidelijk toen hij afscheid van de school nam. De begrafenis van het stoffelijk over schot heeft hedenmorgen te Soesterberg plaats gehad. De onderlinge wintercompetitie werd Donderdag bij WDO weer met animo voortgezet, al was de opkomst der le den wellicht in verband met het weer iets minder dan gewoonlijk. Voor de competitie (ond.) werden echter nog elf partijen gespeeld met de volgende resultaten: Eerste afd.: M. J. Langras Jr.D. Kie- witt 11; C. DammerA. Burgert 11; G. v. d. KuytJ. Schipper 20. Tweede afd.: A. F. Deichmann-M. v. d. Pavert 02; A. v. DoornJ. Kaal 20; J. KaalA. v. Doorn 02; P. VeerH. J. Toepoel 11. Derde afd.: C. PrinsJ. Strijbis 11; J. OostenbroekC. Louwerens 2—0; C. LouwerensJ. Oostenbroek 02; H. JonkerJ. Oostenbroek 02. In de Tweede afd. is de stand nu: 1. P. Veer 10 gesp. 14 p.; 2. A. F. Deichmann 11 gesp. 14 p.; 3. A. v. Doorn 12 gesp. 14 p.; 4. H. J. Toepoel 11 gesp. 13 p.; 5. J. v. Beekum 9 gesp. 10 p.; 6. J. Hartog 8 gesp. 8 p.; 7. J. Dik 7 gesp. 6 p.; 8. C. Fok 7 gesp. 6 p.; 9. C. Booy 8 gesp. 6 p.; 10. J. Kaal 11 gesp. 5 p.; 11. M. v. d, Pavert 4 gesp. 2 p. Nu door de aanhoudende vorst de schaatsliefhebbers hun „baantje" re gelmatig kunnen rijden, komt bij hen die niet direct te rangschikken zijn onder wedstrijdrijders, de gedachte op, toch op de een of andere wijze in groepsverband ook hun krachten en uithoudingsvermogen te meten. Tot die groepen behoort het slacht- huispersoneel, dat het politiecorps heeft uitgenodigd tegen elkander uitte komen in een estafette op de schaats. Deze krachtmeting zal ijs en weder dienende te aanschouwen zijn op Zaterdag 6 Februari van 15 uur af op de Bergervaart achter het slachthuis terrein. Op ile jaarlijkse feestavond van De Halter, een avond die een bij zonder tintje had omdat hel elfde lustrum kon worden gevierd, zijn zoals de laatste tijd te doen gebruikelijk verschillende leden gehuldigd. Voor het forum van de gehele Halterfamilie verschenen Klaas Boot en Maup Volkers op het podium, waar zij door voorzitter Wim Veldstra werden toeesproken. Hel bleef ditmaal niet alleen bij vriendelijke woorden. Deze turners werden beide tot lid van verdienste benoemd, Boot omdat hij voor de vijfde maal de nationale titel had veroverd en Volkers omdat hij voor de tiende maal een plaats in het Nederlandse keurcorps had veroverd. Catapult 2, The Smash 1, Octopus 1, Tempo 2, The Smash 2: allen twee ver liespunten in mindering wegens onvol ledig uitkomen; Catapult 3, Be Fit 2: Ieder vier verliespunten wegens niet volledig uitkomen; Jong Holland 3: zes verliespunten in mindering wegens on volledig uitkomen. Dat Boot en Volkers op de nationale turnkampioenschappen op het podium werden geroepen om gehuldigd te wor den is langzamerhand een traditie ge worden. Ook Rie van Geene hebben wij reeds meerdere malen onder deze omstandigheden gezien, maar Nel Ruy- ter en Gerard Lammers, twee jeugdige leden die het vijftal te huldigen Halter- ledcn vol maakten, waren nieuwe ge zichten. Ook de Halterrevue-commis- sie, bestaande uit de heren W. de Haan, K. de Haan, D. Slinger, J. Langenberg en W. Veldstra, werd in het zonnetje gezet. De revue Ahoy, die het afgelopen weekeinde heeft „gedraaid" en ook voor de komende Zaterdag en Zondag nog op het programma staat, was na melijk de tiende die zij hadden samen gesteld. Zij werden toegesproken door mevrouw Slinger en de heer N. J. Vis ser, die hun woorden van een aanden ken vergezeld lieten gaan. Er waren nog andere mensen die gisteravond een lustrum vierden. Dat waren de leden van het Alcmaria cabaret die onder leiding van Hed de Vries voor de vijftiende maal hun kleinkunst voor Alkmaars publiek brachten. Op deze feestavond van de Halter gaven vele oud-gedienden acte de pré- sence. Onder meer was zelfs nog een van de oprichters, de heer I. Koenot, aanwezig die door voorzitter Veldstra uiteraard met een speciaal woord werd verwelkomd. In zijn openingswoord maakte spreker tevens gewag van de geslaagde verloting, waarvan de op brengst inmiddels was besteed voor de aankoop van een lange mat. Het Alcmaria cabaret, met als top figuren Klaas Komen en de heer en mevrouw De Vries, had spoedig con tact met de feestvierenden en zij heb ben er voor zorg gedragen, in samen werking met de band van Tonny Wil- lemse, dat de feestavond welke ter gelegenheid van het elfde lustrum werd gehouden, met gulden letters in de annalen van De Halter kan worden genoteerd. De Ijsbaan Heiloo heeft voor Zondag belangrijke schaatswedstrijden georga niseerd. Aan alle bekende schaatsen rijders die niet in het buitenland ver toeven zijn uitnodigingen verzonden voor iangebaan wedstrijden over af standen van 500, 1500 en 3000 meter. Men verwacht rijders als Kokkie van der Eist, Egbert van 't Oever en ver schillende rijders die in de elfsteden tocht opvallende prestaties hebben ver richt. De wedstrijden zullen om 11 uur aan vangen. Zaterdagmiddag wordt te Sint Pan- cras een districtwedstrijd gehouden. Alle verenigingen aangesloten bij het district Alkmaar, zullen twee rijders naar St. Pancras sturen waar men el kaar op de 500 en 1500 meter om een verenigingsprijs en persoonlijke prijzen zal bekampen. De Coöperatieve vrouwenbond te Alkmaar heeft dezer dagen een voor lichtingsmiddag belegd welke ver zorgd werd door de Peulvruchten Stu die Combinatie uit Wageningen. Met veel interesse heeft men naar de voordelen van de consumptie van peulvruchten geluisterd en na het klassieke hapje witte bonen met to matensaus keerde men weer voldaan huiswaarts. Inleiders op deze middag waren de heren B. P. v. d. Post, hoofdassistent van de P.S.C. en mevr. G. E. Eelde- rink Elshof. „Iedere dag een goede daad".t Dit vond de aalmoezenier het belangrijkste dat de elf verkenners, die Woensdag avond in het Jeugdhuis „Sint Maarten" op het Zuideinde werden geïnstalleerd, moesten onthouden. Bij deze gelegen heid waren de ouders van de verken ners aanwezig en allen zagen zij hoe hun kroost in handen van hopman Berkhout de gelofte aflegde. Nadat Pater van Iersel en hopman Berkhout enige woorden tot de verkenners had den gericht, werd deze aardige avond gesloten met een spel waaraan zelfs enkele ouders deelnamen. Twee inwoners uit De Rijp, de heren W. Woestenburg en A. Roelofsen, heb ben de elfstedentocht tot een goed ein de weten te brengen. Ondanks het feit, dat meerdere goede rijders van hun voornemen de wedstrijdtocht te rijden af zagen en derhalve in de tourtocht startten, behoorden Woestenburg en Roelofsen van het begin af tot de kop lopers. Na honderd kilometer rijden waren zij no. zestien en zeventien. Toen brak Roelofsen echter zijn schaats binden. Ondanks het tijdverlies, dat en moest hij zijn reservepaar onder- hiermede gepaard ging, arriveerden zij nog vóór vijf uur in Leeuwarden, waar zij vernamen, dat zij tot de eerste vijf tig binnenkomenden behoorden. Zeer zeker een fraai resultaat. LANGEDIJK. De vergadering van de L. T. B. Langedijk, tevens bedoeld als Oogs'dankdag, die Donderdag plaats vond in hotel de Burg, was zoals gewoon lijk druk bezocht. De voorzitter, de heer P. Duyves, heeft van deze gelegenheid gebruik ge maakt, een overzicht te geven van de gebeurtenissen tijdens het afgelopen jaar. Spreker hoopte op een gezegend jaar voor de tuindersbedrüven en ook op voorspoed in de gezinnen van de leden. „Wat de afzet der producten betreft", zei spreker, „zijn het vooral de poot- aardappelen geweest, die de omzet aan de veiling van de „Noordermarktbond" tot een bedrag van boven de zeven millioen deden oplopen". Uitvoerig besprak hij de afzet van de bewaarkool, waarmede het tot heden nog steeds niet gaat. Als oorzaak noemde spreker de buitengewoon groeizame herfst, met gevolg een zeer hoge koolopbrengst, niet alleen hier, maar ook in het buitenland. Spreker constateerde, dat het bin nenlands verbruik, gezien de bevol kingstoeneming iets teruggelopen is. De oorzaken van de slechte afzet lig gen echter op geheel ander terrein en wel op de belemmeringen, die de be treffende export de tuinbouw in de weg worden gelegd. De minimumexportprijs naar Duitsland b.v. bedraagt f 9.-^-' per 100 kg. Daarbij komen 5 mark invoerrechten, vracht en winstmarge, zodat de prijs, eer het product de Duitse importeur bereikt, zo om en nabij de f 20.ligt. Bovendien heeft Duitsland zelf een recordoogst. Bel gië houdt nog steeds zijn grenzen gesloten voor de rode kool, ofschoon er toch wel behoefte blijkt te bestaan. „En nu hopen wij", aldus vervolgde voorzitter Duyves, „dat het strenge winterweer een lichtpunt zal beteke nen in de huidige duisternis van het economisch perspectief. Er zal echter een behoorlijke vraag moeten komen, daar de voorraden nog groot zijn." gPREKER waarschuwde voorts tegen het uit de hand verkopen der pro ducten, dat tamelijk grote afmetingen begint aan te nemen. Wel gaf hij de raad tot enige inkrimping van de' koolteelt over te gaan en daarvoor an dere gewassen te verbouwen, al is dit dan misschien een landbouwge was. Tenslotte drukte spreker de le- LANGEDIJK. Het Langedijker cabaretgezelschap dat alom een grote bekendheid geniet, niet alleen in deze provincie, maar ook elders in het land trad Donderdagavond op voor de afde ling Langedijk van de RK Land- en Tuinbouwbond in hotel De Burg te Noord-Scharwoude. Het was sinds de oprichting na de bevrijding de driehonderdste keer dat dit wakkere groepje van acht voor het voetlicht kwam. In totaal bezochten in die tijd 100.000 mensen de diverse uitvoeringen. De 100.000ste bezoeker, de heer D. Kos, uit Noord-Scharwoude die gisteravond in de zaal aanwezig was, werd in een geestig speechje toegesproken door de heer J. Klinkert, een der prominenten van het cabaret, die daarbij een taart aanbood. 70 ..amy's verbazing was niet ge ring. Hij stond naar een idyllisch landschap te kijken en was zelf opge sloten in een gevangeniscel, die zo rein en keurig verzorgd was, dat je nauwelijks besefte een gevangene te zijn. En dit zou dus het land der Bloedboef-Beren zijn? Jimmy geloof de daar niets van. Hier stak vast en zeker heel iets anders achter. Hier woonden geen gevaarlijke dieren. Hier woonden ménsen. Misschien heel ge vaarlijke mersen, want de naam van de Grote Wreker wees nu niet be paald op zachtzinnigheid, maar met dieren had dit alles niets te maken. Dit stond voor Jimmy als een paal boven water. Plotseling hoorde hij achter zijn rug een klik. Met een ruk van zijn hoofd keek Jimmy achter zich en ontwaarde nog juist hoe er door een luik in de wand, dat hij nog niet eerder ontdekt had, een blad naar binnen werd geschoven dat vol geladen was met voedsel. Er stond een vreemd beschilderde pot op, waaruit damp kronkelde. Dat v as dus blijkbaar het warme hapje. Voorts lagen er gebak op, stukjes kaas en neel vreemdsoortige vruchten. Alles zag er even heerlijk uit. Het water liep Jimmy om de tanden. Hij verliet zijn hoge post bij het raam, zette le rustbank weer netjes neer en begon zich tegoed te doen aan zijn maaltijd. Het smaakte hem overheerlijk. Vooral wat er in dat potje zat, was meer dan verrukkelijk. Jimmy proefde en proef de, maar hij kon niet thuis brengen wat of het was. den op het hart, het vertrouwen in de toekomst niet te verliezen en daarbij het oog op God gericht te houden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer K. Bekker hoorden wij, dat het ledental gestegen was met zes tot 226. Dit als gevolg van het feit, dat enkelen opnieuw als lid toetraden. •J7R werden 8 bestuurs- en 4 leden vergaderingen gehouden. Een uit voerig overzicht werd gegeven van de afzet der verschillende producten, waarbij ook werd stilgestaan bij even tuele steun op het product. De heren P. Duyves, N. Ooyevaar en K. Zijp werden als bestuursleden her kozen. Over de huidige toestand werd druk gediscussieerd, zonder dat er nieuwe gezichtspunten naar voren kwamen, 's Avonds werd zoals gebruikelijk een feest aangeboden aan de leden en hun vrouwen, waarbij het Lange dijker Cabaretgezelschap een volle zaal, enige uren op aangename wijze bezig wist te houden. NOORD-SCHARWOUDE. Het is voor Schaakmat een drukke week ge weest. Vorige Woensdag ontving Schaakmat VVV uit Alkmaar voor het spelen van een massakamp, gehouden ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van Schaakmat. Het is voor Schaakmat een zware nederlaag ge worden. Met 22% tegen 4'/j wonnen de schakers uit de kaasstad. De Vrij dag daarop speelde onze eerste bord speler, de heer W. Kaan, simultaan tegen 19 spelers van de schaakclub te Anna Paulowna. Hij bereikte hier een uitzonderlijk resultaat. Zeventien par tijen won hij, terwijl twee partijen remise werden. Een uitstekende presta tie .waarvoor onze felicitatie. Maan dagavond moest het eerste tiental spe len tegen Schaaklust te Aartswoud. Stellig tengevolge van de strenge kou waren onze spelers niet in staat om een goed resultaat te bereiken. Met 3% tegen 614 moesten zij de meerder heid van Schaaklust erkennen. Ten gevolge van de kou weigerde de auto bus na afioop van de wedstrijd. Hier door kwamen de spelers pas om over drie uur in de nacht, koud en teleur gesteld, thuis. De uitslagen van de gewone competitie van Woensdag 3 Februari waren als volgt. le klas: G. GoudsblomW. Kaan 0-1; G. KeppelH. Bouwens 0-1. 2e klas: J. LeegwaterJ. Ootjers 0-1; Jb. BakkerC. Gutker 0-1. 3e klas: J. KamperJ. Vreeken 1-0; A. MeinemaH. Schroër 1-0; P. Schuit G. van Gulik 0-1; G. van GulikJ. Vreeken afgebr. NOORD-SCHARWOUDE. Dat het noodzakelijk is, dat een wak in het ijs wordt afgezet, kwam opnieuw tot uiting, toen van de twee zusjes Tames van 7 en 9 jaar de jongste in een wak liep, dat zich bevindt in een sloot bij het koelhuis van de heer Keeman. Het oudste meisje had de tegenwoordig heid van geest haar jonger zusje vast te houden en luidkeels om hulp te roe pen. Het was bakker P. Jonker, die op het alarm spoedig kwam aanlopen en de kleine, die gcliccl door het koude water verkleumd was, op het droge haalde, zodat gelukkig erger werd voorkomen. De strenge vorst vormt een grote belemmering van de aanvoer en de handel in groente. Het is voor de bin nenlandse grossiers bijna niet mogelijk het gekochte product onbevroren naar het pakhuis te vervoeren, en daar er ook in de exportsector weinig vraag bestond, lag het voor de hand, dat aan de koolveilingen niet veel omging. Er was goede vraag naar onbevroren uien, die mits van goede kwaliteit, in prijs opliep tot 14 cent per kg. De aan voer van witlof werd door de hevige kou sterk beperkt en de prijs voor lof 1 b steeg hierdoor tot 6065 cent per kg. Ook in groene kool was de handel vrij levendig, waarbij prijzen tot stand kwamen, liggend tussen 10 en 20 cent,. De kwaliteit van het aanbod liep sterk uiteen. Rode- en gele koolprijzen verander den weinig. Slechts sporadisch werd meer dan 10 cent per kg betaald. Gro te 'kool, slechts in kleine partijen ge vraagd, kon niet meer dan de mini mumprijs opbrengen. De noteringen van witte kool, die reeds weken op de minimumprijs stonden, liepen iets op en enkele partijtjes kleine witte wer den voor export gekocht, waarvoor 6 cent werd betaald. De aankopen voor de zuurkoolfabricage werden bijna ge heel gestaakt. Er was enige export van rode kool naar Oostenrijk en van gele en groene naar België. Enkele wagons gele kool werden verladen voor de legers in Duitsland. De uien, die wer den verladen, gingen in hoofdzaak overzee. BROEK OP LANGENDIJK. Op een gehouden ledenvergadering van de Christelijke korfbalvereniging werd besloten toe te treden tot de CKB en verder om deel te nemen aan de competitie in het district Noord-Hol land Noord, die, indien de weersom standigheden zulks toelaten, omstreeks half Februari zal beginnen. Uit Noord- Scharwoude gaven zich vier nieuwe leden op. Training en wedstrijden wil men in Noord-Scharwoude houden. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Zij kunnen zich opgeven bij J. Otto Kz, alhier en J. Vinke te Noord-Schar woude. ZUID-SCHARW OUDE. De com petitiewedstrijden van „Damlust" had den de volgende uitslagen: le klas:. Th. de HaasA. Goudsblom 0-2; Joh. Huitema—J. Zijp 1-1; P. Beers C. Schuffelen 2-0. 2e klas: Abr. v. d. WelleD. Hooge- boom 1-1; P. BalderP. Mienes 1-1; mevr. Den HartighC. J. Cools 0-2; H. EngeringhA. Zuidscherwoude 0-2. 3e klas: S .van LeijenD. Wiedijk 0-2; D. WiedijkP. Bakker 2-0; J. En geringhP. den Hartigh 0-2; A. Mosk J. Weel 2-0; P. KramerC. v. d. Berg 1-1. ZUID-SCHARWOUDE. De arbei der L. de Graaf uit Broek op Langen- dijk van de firma Kramer, bezig met het transport van vaten geconserveerde bonen kreeg daarbij een balk tegen het hoofd waardoor hij ernstig gewond werd. Dokter Wilmink die de eerste hulp verleende constateerde een ka potte neus en een hersenschudding en achtte overbrenging naar een der Alk- maarse ziekenhuizen noodzakelijk. OUDKARSPEL. Mevr. Barsinger- horn kwam, toen zij zich op het ijs bevond zo ernstig te vallen, dat zij met een -hersenschudding naar huis ge bracht moest worden, waar zij zich onder dokters-behandeling moest stel len. OUDKARSPEL. Voor schaatslief hebbers is er goed nieuws. De ijsclub „Volharding" heeft besloten Zondag een prestatietocht te organiseren door het Geestmerambacht. Reeds eerder werd met groot succes een dergelijk evenement gehouden, zodat wij er niet aan twijfelen of ook nu zullen velen uit de Langedijk en omgeving Zondag middag de schaatsen onderbinden om deze tocht te maken. Zie voor bijzon derheden de advertentie in dit num mer. OUDKARSPEL. Aan de eerste wedstrijdavond van de klaverjascom petitie in café Schilderman werd door 24 paren deelgenomen. Na een gezel lige en vreedzame strijd was de uit slag: 1. MulderMuller 6821 pt.; 2. AllesAlles 6474 pt.; 3. Schuit—Jacet 6293 pt., tevens winnaars der mar- senprijs (6); 4. dhr en mevr. Vijzelaar 6286 pt.; 5. Van GoethemP. Schager 6152 pt.; 6. AllesDusbaba 6076 pt. De leiding was in goede handen van de heer Augustein. De tweede avond wordt gehouden op 17 Februari bij W. Terburg te Zuid-Scharwoude. Het eerste team van de Berger Brid geclub is er door een overwinning op Sans Atout 1 uit Heiloo, in geslaagd ongeslagen kampioen te worden van de Hoofdklasse, District Noord-Holland Noord van de Nederlandse Bridge- Bond. Bergen heeft zich hierdoor ge plaatst voor de finale Hoofdklasse voor hét kampioenschap van Nederland te Utrecht. Een mooi succes voor de Ber ger Bridgeclub. Onze plaatsgenoten J. Kater Jr. en A. van Herwerden behoren tot dege nen, e Woensdag met succes de Elf stedentocht hebben uitgereden.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 10