Andersen capituleerde op 5000 meter voor Broekman Poorten van de Westfriese Flora gaan ?1 Februari open Franco ontvangt demonstratief Marokkaanse delegatie Denemarken bedreigd door een algemene staking Maar de eerste plaats in het eindklassement voor Hjallis 90.000 tulpen verkondigen de kwaliteit van de kleibol EN huizen SIS-leden :ebruari weer Ml wras KE STAND \tm Zee youd waard Nederlandse records sneuvelden te Kralingen Enerverend duel tussen Van 't Oever en De Graaf Villoresi reed in volle vaart tegen muur GEESTELIJK LEVEN Japanner beschildert een Italiaanse kerk Onvriendelijke woorden jegens Frankrijk BI mm mêmm Sli® Stakingsactie in Tunis en Frankrijk Marty wint proces tegen „1' Humanité" Russische skiër in training Brazilië bestrijdt het kolonialisme „Geen niet-Amerikaans gezag in Amerika" Weldra accoord over Perzische olie? Om looneisen en een kortere werkweek Raad van Europa komt 20 Mei bijeen Boekarest was bedolven onder sneeuw Romeinen op de klopjacht naar wolven... WOENSDAG 10 FEBRUARI 1954 Wiegend werd hij i verloop van tija ie die hem torst» trap zo hoog dat checn te komen. :n het doel dan Jimmy werd er- met een paar he men hem van zijn Ie hij professor )oe je blinddoek y. Dat is toege- i bij 't Nut ds Glorie" ;1 afbreuk gedaan voor de derde en Nut; de opkomst id men zeker niet voordrachtkunste- hoog staat aange- c dróeg „Hollands Hartog voor en kennen als een aat. Door stembui- ht hij de personen iende verhaal tot stilte hebben de half uur meega- applaus, dat 'ie ;loop ten deel viel, m verdiend. dstrijden in Sint len ijsclubs twee ardigd, is de ijs- voor de dag geko- en 1500 m werden eden, de 500 meter en in 50.8. tweede 3. Ook de 1500 me- Wonderen in 2.43.7 i 2 48.8 min. De ijs- rdoor in het bezit isselbeker. naamste hesluiten Februari in War- raadsvergadering betreft de bouw okaal bij de nieuw hooi. Een verzoek het rk school- van de H. Ur- i. Daar aan alle den van de aan burgemeester de gevraagde me en. 1 komen het voor- om over te gaan Volkscredietbank efeningen van de gestegen wordt de overweging gege- de brandwe^r- van f 100.— tot subsidie-aanvragen Elizabeth, d. van Grietje van Di]k- Jacoh Jan Reijne nelis Johannes, z. en Guurtje Heinis, 84 jaar; EVOLKING ,n Esch, van Vel- its (echtg. van J. HeilooA. Schoorl van Wormer; Ca. '4 oy en gezin, naar naar Voorburg; Helder; Tr. Koe- tOL AA DE RAWEG lerwijs, Kunsten en toestemming ver- een tweede open- de bestaande bij groot zou worden, waarschijnlijk ge- P. J. Troelstraweg, de Prins Hendrik- leslokalen be- sen de gasvoorzie- t. scholen gesloten en zijn ingevoerd, de gasvoorziening één dag be- hool in het begin worden gesloten. MEER an de Boulevard srstoken van wa- ep in de grond in de aan- straat is bevro- hier uitkom?4 (Van onze sportredacteur) Nog nimmer is op een Nederlandse ijsbaan zo'n select schaatsen rijdersgezelschap bijeen geweest als gistermiddag te Kralingen. In de eerste plaats was daar Hjallis Andersen, de Noor die het de Europees kampioen Shilkov Zaterdag en Zondag te Davos bijzonder lastig heeft gemaakt. Hij en Kees Broekman waren de grote trekpleisters van deze internationale wedstrijden, wedstrijden welke met minimaal verschil, 0.110 pt over de 500 en 5000 meter, door het Noorse fenomeen werden gewonnen. Andersen was vergezeld van zijn landgenoten Roals Aas, Johansen, Johannesen, Karstensen, Seierstein en Hansen. Zij hebben strijd geleverd tegen de volledige Nederlandse kernploeg die was aangevuld met enkele rijders die de laatste dagen op Nederlandse hanen tot goede prestaties waren gekomen. De sneeuw en de dooi hadden het ijs van Kralingen allesbehalve ideaal ge maakt. Alle lof overigens voor de orga nisatoren die alles in het werk hadden gesteld om de baan toch nog in zo goed mogelijke conditie te brengen. Wondertijden konden echter niet wor den verwacht. Insiders waren aanvan kelijk zelfs van mening dat de Neder landse records op de 500 en 5000 meter niet zouden worden aangetast. Wonder tijden zijn inderdaad achterwege ge bleven, maar het Nederlands record op de 500 meter werd tweemaal en op de 5000 meter niet minder dan driemaal verbeterd. Met 45.9 sec. zai Gerard Maarse, als straks zijn tijd wordt ge homologeerd. nieuw Nederlands record houder op de sprintafstand zijn en Kees Broekman, die in voortreïfelijke stijl de 5000 meter won voor Andersen, noteerde met 8 min. 39.2 sec. de snelste tijd welke ooit in Nederland op deze afstand werd gemaakt. De houten tribunes waren tot de laatste plaats bezet toen omstreeks half twee de eerste serie voor de 500 meter een aanvang nam. De Noorse sprinter Johansen kwam tegen Anton Huiskes in de baan. Na twee valse starts brandde de Noor los om meteen maar de snelste tijd te maken die ooit in Nederland werd gemaakt, 45.1 sec. Een veelbelovend begin, maar naar mate de wedstrijden vorderden bleek dat Johansen de snelste sprinter was van het gezelschap van 18 rijders. In de volgende rit werd echter wel het eerste Nederlandse record gebroken. Wim van der Voort kwam na een ma tige start bij het uitkomen van de eer ste bocht op volle snelheid en liet pre cies 46 voor zich afdrukken, 0.3 sneller dan het nog niet officieel erkende re cord van Kokkie van der Eist. Andersen en Broekman, geen sprinters van pro fessie, die daarna tegen eikaar uitkwa men, konden de tijd van Van der Voort niet verbeteren. Met 46.5 voor de Noor en 47 voor onze landgenoot bleef deze rit beneden de verwachtingen. Gerard Maarse had in Seiersten geen tegen stander van formaat. Mogelijk dat dit en het feit dat onze landgenoot een flinke verkoudheid had opgelopen oor zaak was, dat Maarse, onze snelste sprinter, maar nauwelijks 0.1 sec. be neden de tijd van Wim van der Voort kon blijven. Intussen was die 0.1 sec. goed voor een nieuw Nederlands record. Het was jammer dat de jury voor de 5000 meter de traditie getrouw ander maal liet loten. Het publiek had zo graag een duel tussen Andersen en Broekman gezien, maar het lot had uitgemaakt dat Andersen tegen Kar stensen moest uitkomen en Broekman tegen Huiskes. De Noorse en Neder landse toprijder hadden in hun landge noten geen tegenstanders waaraan zij zich konden optrekken en dus werd he in feite een strijd tegen het horloge. Voor Broekman was het een prettige omstandigheid dat hij na Andersen mocht starten. Jeen van der Berg heeft slechts enkele dagen het Nederlands record op de 5000 meter op zijn naam gehad. Maarse, die met Johansen als eerste op de 5 kilometer startte, bracht het in een voortreffelijke race tot 8.57.3, 0.2 sec. sneller dan de tijd die Jeen van der Berg Zondag liet noteren. Maarse begint de langere afstanden steeds beter te rijden en de Noorse sprinter Johansen had dan ook geen schijn van kans. Met zijn 9 min. 15.8 sec. bleef hij een straatlengte bij Maarse achter. Toen Andersen aan zijn 5000 meter begon hadden de 12.000 Ne derlanders spoedig het „Heija, heija" van de kleine Noorse kolonie overgeno men. Met zijn wonderlijk soepele maar bovenal effectieve slag liep Andersen met iedere ronde enkele meters op Karstensen uit. Vooral de bocht-tech niek van de Noor was fabelachtig. Met 8 min. 43.1 sec. wezen de chronometers een tijd aan die nog nooit op een Ne derlandse baan was gemaakt en men was terecht bevreesd dat ook Broek man niet aan deze tijd zou kunnen tippen. Voordat do Lierenaar een po ging mocht gaan doen om de tijd van Andersen te verbeteren, hebben wij eerst nog kunnen genieten van een fraai en bijzonder fel duel tussen Van 't Oever. Nederlands kampioen, en Wim de Graaf. De Graaf hoeft ontegenzeg gelijk een betere stijl dan Van 't Oever, maar laatstgenoemde was tot berstens toe geladen omdat men wat schamper heeft gesproken over zijn kampioens'itel. Het mag dan waar zijn dat hij zeker niet de sterkste Neder landse rijder van dit ogenblik is, maar hij kan het ook niet helpen dat de KNSB hem deze titel in de schoot heeft geworpen. Hoe het zij Van 't Oever wilde in ieder geval laten zien dat hij toch wel het een en ander in zijn mars heeft. Rondenlang lagen de soepel rij dende De Graaf en de verbeten vecht jas Van 't Oever naast elkaar. Pas in de laatste bocht viel de beslissing. Met venijnige korte slagen liep Van 't Oever uit om tenslotte met een voorsprong van twee of drie meter in de nieuwe No-serlnn'^e recordtijd van 8.50.5 te vinnen Met 8 51 4 was ook De Graaf binnen dp tijd van Maarse gebleven. Op het moment dat Broekman en Huis kes van start gingen zat geen toeschou wer meer op zijn plaats. Luid schalden de enthousiaste aanmoedigingen over het ijs, waarop zich inmiddels donkere plekken begonnen af te tekenen. In prachtige balans ging Broekman over de baan, welke slechts eenmaal werd onderbroken, toen hij met een van zijn Noren in een scheur bleef haken. Broekman was snel begonnen. Na twee ronden was hij bijna twee seconden binen de tijd van Andersen. Na de vierde ronde kreeg hij echter een in zinking en kwam hij iets boven do tijd van de Noor. Gesteund door de aan moedigingen vond Broekman zijn ca dans weer terug om tenslotte te finis hen in de tijd van 8.39.2, 3.9 sneller dan Hjallis, maar toch niet snel genoeg om zijn Noorse vriend en rivaal van de eerste plaats in het algemeen klasse ment te verdringen. De uitslagen van deze voor Neder land unieke wedstrijden luiden; 1 Johansen (Noorw.) 45.1 sec.; 2 Maarse (Ned.) 45,9 sec. (nieuw Neder lands record); 3 Van der Voort (Ned.) 46 sec.; 4 Van der Eist (Ned.) 46.3 sec.; 5 en 6 Andersen en Karstensen (beiden Noorw.) 46.5 sec.; 7 Huiskes (Ncd.) 46.6 sec.; 8 Broekman (Ned.) 47 sec.; 9 Aas (Noorw.) 47-2 sec.; 10 en 11 De Graaft en Olsthoorn (belden Ned.) 47.8 sec.; 12 en 13 Schiller en Van 't Oever (beiden Ned.) 48 sec.; 14 Roozendaal (Ned.) 48.1 sec.; 15 Hansen (Noorw.) 48.2 sec.: 16 Johannesen (Noorw.) 48-9 sec.; 17 Seier sten (Noorw.) 49.4 sec.; 18 Doets (Ned.) 50.7 sec. 5000 meter: 1 Broekman (Ned.) 8.39.2; 2 Andersen (Noorw.) 8.43.1 3 Aas (Noor wegen) 8-43.9; 4 Johannesen (Noorw.) 8.45.2; 5 Van 't Oever (Ned.) 8.50.5; 6 Huiskes (Ned.) 8.51.2; 7 De Graaff (Ned.) 8.51.4; 8 Van der Voort (Ned.) 8.55-8; 9 Seiersten (Noorw.) 8.56.2; 10 Schüler (Ned.) 8.57; 11 Maarse (Ned.) 8.57.3: 12 Hansen (Noorw.) 9 09.6; 13 Karstensen (Noorw.) 9.10.5; 14 Van der Eist (Ned.) 9.13.5; 15 Johansen (Noorw.) 9.15.8; 16 Olsthoorn (Ned.) 9.17.5; 17 Roozendaal (NedO 9.17.6; 18 Doets (Ned.) 9.28.9. Het eindklassement luidde: 1 .Andersen (Noorw.) 98.810 pnt; 2 Broekman (Nfed.) 98.920 pnt; 3 Van der Voort (Ned.) 99.580 pnt; 4 Aas (Noorw.) 99.590 pnt; 5 Maarse (Ned.) 99.630 pnt; 6 Huiskes (Ned.) 99.720 pnt; 7 Johansen (Noorw.) 100-680 pnt; 8 De Graaff (Ned.) 100.940 pnt; 9 Van 't Oever (Ned.) 101.050 pnt; 10 Jo hannesen (Noorw.) 101.420 pnt; 11 Kars tensen (Noorw.) 101.550 pnt; 12 Van der Eist (Ned.) 101.650 pnt; 13 Schüler (Ned.) 101 700 pnt; 14 Seiersten (Noorw.) 103.020 pnt; 15 Hansen (Noorw.) 103.160 pnt; 16 Olsthoorn (Ned.) 10.3.550 pnt; 17 Roo zendaal (Ned.) 103.860 pnt; 18 Doets (Ned.) 107.580 pnt. Op het Ospedaletti circuit bij San Remo is de Italiaanse autocoureur Lui- gi Villoresi tijdens een proefrit meteen nieuwe Lancia sportwagen 3300 ce in volle vaart tegen een muur gereden. De rijder bleef ongedeerd, maar de wagen werd totaal vernield. De auto was ont worpen voor de 12 uur race van Se- bring in Florida welke in Maart zal worden gehouden. Villoresi geraakte op een steil en nauw muildierpad door dat hij uit de bocht vloog, en reed te gen dc wegafrastering, voordat hij zijn Lancia tot stilstand kon brengen. De Japanse kunstschilder professor Luca Hasegawa uit Tokio verlucht het interieur van een kerk te Civitavecchia In Italië, die, als eerste ter wereld, is toegewijd aan Japanse martelaren, name lijk 26 priesters, die in 1864 zijn heilig- verklaard. GENERAAL FRANCO heeft Dins dagochtend in het Prado te Madrid een afvaardiging van vooraanstaande per- Onder grote belangstelling zijn op de ijsclub Kralingen te Rotterdam de internationale schaatswedstrijden verreden NederlandNoorwegen. Hier ziet men de felle strijd op de 500 meter tussen Broekman {links) en Andersen. P V KJ (Van een onzer redacteuren) VRAAG DE AMERIKAANSE, Engelse of Zweedse bollen- handelaar waar of in Neder land de gemeente Bovenkarspel ligt en, tien tegen één, zal hij U dat precies vertellen. Maar op de Huishoudbeurs te Amsterdam, waar op een even originele als aantrekkelijke wijze de aandacht wordt gevestigd op de Westfriese Flora, die te Bovenkarspel wordt gehouden in de grote hallen van Veiling West-Friesland van 17 tot en met 21 Februari, blijken hon derden landgenoten op geen stuk ken na te weten waar men Boven karspel kan vinden. Wel, het actieve Stichtingsbestuur, dat in deze Flora-historie geen moeilijk heid ooit uit de weg ging, zal het Nederlandse volk de weg naar de grootste tentoonstelling in ons land van getrokken tulpenhollen, leren. Vanuit het hart van de hoofdstad zullen tijdens de ten toonstelling te Bovenkarspel 's middags en 's avonds speciale autobusdiensten naar de West friese Flora worden ingelegd. En nu reeds blijkt de belangstelling daarvoor enorm groot te zijn. Geen wonder, want de Westfriese Flora 1954 zal een nationaal ge beuren worden, waar kwekers en exporteurs kennis zullen nemen van de ongeëvenaarde kwaliteit van de Westfriese kleibol en hel resultaat, dat met het forceren van deze bol kan worden bereikt, terwijl de leek en liefhebber ge troffen zal worden door de prach tige kleuren van de bloemen en de de feërieke opstelling van di negentigduizend tulpen, gemar keerd door bloeiende heesters als de Forsythia, Prunus, Rhododen dron praecox, Virburnum en se ringen. £)EZE VOORJAARSPRACHT in barre wintertijd te mogen ervaren, heeft ditmaal wel zeer bijzondere inspannin gen van de'vlijtige Westfriese kwekers geëist. Vijf-en-twintig honderd vier kante meters in de grote veilinghallen moeten ditmaal met bloeiende bolge wassen, in hoofdzaak tulpen, worden gevuld. Dit getal was echter niet de grootste zorg voor de organisatoren, wel dat van het groeiproces. Aan het uitzonderlijk zachte najaarsweer in de maanden September en October wordt het geweten dat de tulp van 't jaar traag groeide, ,,'t Goed is lui", zeiden de vakmensen. Verheugend was het dan ook dat in de laatste weken een kentering ten goede valt waar te nemen en bij een gisteren gehouden inspectie kon men vaststellen dat niet alleen al les op tijd klaar zal zijn, maar dat de kwaliteit van de bloem prachtig is. In de komende dagen zal er in de veilinghallen in continu worden ge werkt. Door arrangeur Woudenberg, die zich als dè man van de Westfriese Flora een grote naam verwierf, door de even overzichtelijke als artistieke opstelling van deze duizenden tulpen, maar ook door de werkcommissie, die naast Let voeren van een intensieve propaganda, zelf de handen uit de mouwen steekt om veertig duizend manden een andere plaats in het vei lingsgebouw te geven en 2500 kisten tul pen naar binnen te dragen. Met hen nog vele andere tuinders. En in deze arbeid, verricht uit pure genegenheid voor dat vak waarover men nooit raakt uitgepraat en waarvoor men al tijd warm loopt, ligt voor een belang rijk deel het succes van de Westfriese Flora opgesloten. £EN TENTOONSTELLING die niet alleen met verstand werd ingericht, maar ook met het hart. Dat zullen de duizenden ervaren, wanneer zij in de komende dagen trekken door deze tuin, ditmaal in hoofdzaak rechtlijnig aange legd. De kopeinden krijgen een ver hoogd gedeelte, afgesloten met een sta pelmuur en in het midden een fontein. De vaart in het gebouw wordt gemaakt in een met vele bloemen omzoomde beek, die uitloopt in een bos. De bor ders langs de wanden,met op de achter grond de bloeiende heesters, zullen de ruimte enigszins breken en de bloelen de tulpen in een natuurlijke sfeer bren gen. Het spreekt vanzelf dat aan de verlichting, verwarming en verdere in richting een even grote aandacht is besteed. De mechanisatieafdeling, die een oppervlakte van 2000 m2 beslaat, zal gevuld worden met de nieuwste en meest practische aanwinsten op het ge bied van sorteermachine, regen- en ver nevelingsapparaten, plantmachines enz. Het sluitstuk zal gevormd worden door een i e middenstandstentoonstelling. Bovendien wordt in een derde gebouw van de veiling een comfortabel inge richte restauratie ondergebracht. Meer dan dertigduizend mensen bezochten vorig jaar de Westfriese Flora; de op zet van thans wettigt een nog grotere toeloop. Wie rustig deze bloemenweelde wil bezien, raden we daarom met klem aan vooral de morgenuren voor een be zoek aan deze tentoonstelling te benut ten. In vakkringen strekt zich de belang stelling voor deze wapenschouw van de trekbol bij uitnemendheid, de Westfrie se kleibol, tot over de grenzen uit. De Engelse journalist Ray Hay zal een re portage maken voor een geïllustreerd weekblad in Londen en op 17 en 18 Fe bruari zullen leerlingen en leerkrach ten van Duitse tuinbouwscholen naar Bovenkarspel komen om de Westfriese Flora te bezichtigen. In de jury zal o.m. zitting nemen de Engelse bollen- expert mr L. Pinker. soonljjkheden uit Spaans-Marokko in audiëntie ontvangen. De Marokkaanse afvaardiging stond onder leiding van grootvizier Sidi Ahmed Abd El Krlm Sen Haddad. De afvaardiging legde bij de Spaanse leider getuigenis af van „de trouw van de Spaanse zone van Marokko". Franco zeide in een toespraak, dat de rechten van het Marokkaanse volk worden gewaarborgd door internatio nale verdragen en door de ridderlijke geest en het eergevoel, die de bescherm de landen bezielden. Daar er twee lan den verantwoordelijkheid in Marokko hebben, Spanje en Frankrijk? >s het voor Spanje geen verrassing, dat de Marokkanen bij Spanje protesteren te gen de „schending van de politieke grondrechten" door het gewelddadige optreden van Frankrijk, aldus Franco. Het personeel van de weerkundige dienst op de Franse vliegvelden is Dins dag voor onbepaalde tijd in staking ge gaan. De internationale luchtvaartmaat schappijen die op Frankrijk vliegen, konden echter de normale dienstrege ling aanhouden. Op -de Parijse vliegvel den Orly en Le Bourget en op de vlieg velden van Marseille, Lyon en Bor deaux was de staking zo goed als alge meen. Voorts zijn Dinsdag ongeveer honderd scheepsbouwers; .in Saint-Nazaire in sta king gegaan. In Tunesië kwam het spoorwegver keer tot stilstand door een staking van spoorwegarbeiders. Voorts zijn in Tu nesië 24-uurstakingen uitgebroken in fabrieken, mijnen en gemeentebedrij ven. Alle conflicten komen voort uit looneisen. Een Franse rechtbank heeft het blad van de Franse communistische partij, „l'Humanité", order gegeven een pro testbrief te plaatsen van André Marty, de communistische leider die vorig jaar wegens „afwijkingen" uit de partij is gezet. Marty begon een rechtsgedng tegen „l'Humanité", omdat het blad had ge weigerd zijn antwoord te plaatsen op tegen hem gerichte aanvallen in het blad. De rechtbank veroordeelde de di recteur van „THumanité" bovendien tot 10.000 frank boete en kende Marty een symbolische schadevergoeding van één frank toe. Vladimir Kusin, een Russisch skikanon, traint op het ogenblik in Falun, Zweden, waar hij zal deelnemen aan de wereldkam pioenschappen welke op 14 Februari daar beginnen. „Brazilië zal zich op de inter-Amerl- kaanse conferentie te Caracas op over tuigende wijze verzetten tegen het denkbeeld dat een niet-Amerikaans land kan voortgaan zijn gezag op een deel van het Amerikaanse continent uit te oefenen", aldus heeft vice-presi dent Vicente Rao medegedeeld. Na de anti-koloniale rede van presi dent Vargas in October 1953 ter gele genheid van de verjaardag van de ont dekking van Amerika, heeft de Brazi liaanse regering besloten op overtui gende wijze te strijden voor de vrij wording van de nog in Amerika be staande koloniën, aldus Rao. Sommige Perzische regeringsfunc tionarissen voorspellen, dat er spoe dig overeenstemming zal worden be reikt over de toekomst van de Perzi sche olieindustrie. Generaal Zahedi, de minister-president van Perzië, ver klaarde gisteren na een bijeenkomst van de adviescommissie voor de Per zische olieindustrie, dat Perzië in het nieuwe jaar rijk zal zijn. Het Perzi sche nieuwe jaar begint op 21 Maart. Nu de voorlopige besprekingen over de algemene beginselen, die tussen Engeland en Perzië zijn gevoerd, tot overeenstemming hebben geleid, is de weg open voor beslissende ontwikke lingen in de onderhandelingen. Bin nenkort verwacht men nieuwe stap pen om overeenstemming te bereiken over de afzet van de Perzische olie en over de vergoeding voor de natio nalisatie der Engelse oliebezittingen. Verscheidene vrouwen zijn gewond, toen vijftigduizend personen in het Aus tralische plaatsje Lismore de afzettin gen verbraken tijdens het bezoek van, koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh. In Denemarken dreigt een algemene staking. Het 660.000 leden tellende Samvirkende Fagforbund (het algeme ne vakverbond) heelt laten weten, dat het werk op 1 Maart zal worden neer gelegd indien de werkgevers niet ac coord gaan met de nieuwe, door de arbeidersvertegenwoordigers voorgestel de loonregeling. De huidige loonrege ling loopt op 28 Februari af. Het jaarlijkse loonoverleg tussen werkgevers en werknemers is ditmaal gepaard gegaan met vele moeilijkhe den. De arbeiders-organisatie eist een verkorting van de werkweek van 48 tot 44 uur, een algemene loonsverho ging en een compensatietoeslag voor derving van inkomsten tijdens natio nale en andere feestdagen, gelijke lo nen voor mannen en vrouwen en enkele herzieningen van de sociale regelingen. De permanente commissie van de Raad van Europa heeft besloten dat de voorjaarszitting van de Raadgevende Vergadering dit jaar zal beginnen 20 Mei. Op de avond van de openingsdag zal er een gemeenschappelijke verga dering worden gehouden met het parle ment van de Kolen- en Staalgemeen schap. dat van 11 tot en met 19 Mei zal bijeenkomen. Men verwacht dat een groot deel van* het debat van de Raad van Europa bij deze voorjaarszitting zal zijn gewijd aan het bespreken van de Westeuropese politiek in het licht van de resultaten van de conferentie van Berlijn. De werkgevers hebben deze eisen ver worpen. De bond van smeden en metaalbe werkers, die ruim 120.000 leden telt, heeft vorige week aangekondigd, dat vandaag het stakingsparool aan de leden zal worden gegeven. De overige bonden, die bij het Samvirkende Fag forbund zijn aangesloten, zouden dan spoedig dit voorbeeld volgen, tenzij de werkgevers accoord gaan met de eisen der arbeiders. Bij het Samvirkende Fagforbund zijn nagenoeg alle Deense arbeiders aangesloten. Deze sociale crisis, wordt als de ernstigste sinds de oorlog beschouwd. Boekarest heeft veel hinder onder vonden van een sneeuwstorm, die vijf dagen heeft geduurd. Bij vele gebou wen kwam de sneeuw tot aan de eerste verdieping. Toen Donderdag de sneeuwstorm was afgelopen, zetten bij na alle inwoners en duizenden militai ren zich aan het werk om het verkeer door de straten weer mogelijk te ma ken. Vrijdag kon men weer door de hoofdstraten rijden en Zaterdag her vatten de eerste trams de dienst. Voor de poorten van Rome is een wolvin van 50 kg doodgeschoten, die bezig was een lam te verslinden. Ten gevolge van de aanwezigheid van een groot aantal wolven in de omgeving van de hoofdstad heerst er bezorgdheid bij de bevolking. Overal worden klop jachten georganiseerd.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7