De LUM-ambassadeurs terug uit Amerika Het raadsel van een vlindercollectie „Het was er geweldig, maar we zi dankbaar weer thuis te zijn..." Melkuitbetaling naar kwaliteit gebiedende eis Hartstochtelijke liefhebberij van een musicus LAATSTE NIEUWS Een hartelijke begroeting op Schiphol GROTE BRAND IN IN HOOFDSTAD De Rijp :slaagde Nutsavond GERLIJKE STAND LRKTBERICHTEN lerender markt had een goed jaar e Schager markt 'en Barneveld en Ede Met talrijke geschenken en vele ervaringen Welkom! Algemene indruk DE eerste indruk na het volbrengen van een voorspoedige luchtreis van de vijf deelnemers, zou in deze korte zin kunnen worden samengevat: „Het was geweldig, maar we zijn heel dank baar, weer thuis te zijn". Na verloop van enige weken of misschien enige maanden, wanneer de mannen weer normaal hun werkzaamheden bij de Linoleumfabrieken verrichten, zal het oordeel ongetwijfeld breder en ook ge fundeerder kunnen zijn. Men mocht dan een voorspoedige reis hebben ge had tot aan Prestwick was het glashelder weer, doch daarna werd het mistig maar het verblijf in en de reis van Amerika was toch ook ver moeiend geweest. Talrijke excursies hebben de Zaankanters gemaakt. Eén der laatste dagen werd een laboratori um van Arm-Strong in Lancaster be zichtigd. Een laboratorium, veel groter dan beide Linoleumfabrieken te Krom menie bij elkaar. Men had New-York bezocht, er werden diners aangeboden, kortom men was gedurig in touw ge weest, kortom men had een enorme hoeveelheid van indrukken te ver werken gekregen. Rijkszuivelconsulent zegt: Landelijke regeling noodzakelijk BEROEPINGSWERK Middenmeer krijgt ruimer postkantoor Het waterkanon spoot de brandwacht in de goot VRIJDAG 13 FEBRUA hield de afdeling van de Maatschappij tot Nut Algemeen haar tweede avond seizoen in de zaal van de heer ;rdijk. Bij de opening sprak de an Houwelingen zijn vreugde de goed bezette zaal. Hierna het woord aan de spreker van ond, de heer Fred, van Dam. Van Dam verzorgde vóór de ernstige gedeelte van zijn met enige voordrachten i O'Henry, Barbuse en Daudet, hij met behulp van een kof- ofoon een muzikale omlijsting, de pauze gaf hij enkele frag- uit het studentenleven van dr ST WIJKVERPLEEGSTER ig 14 Februari, zal de wijkver- r zr N. A. Borst te Groot- r (tel. K 2997389) voorspoed- i in de gemeenten De Rijp, en Noord-Schermer, Scher- en Oterleek bereikbaar zijn. BELANGSTELLING »or Woensdagmiddag aangekon- vedstrijden in het hardrijden chaats voor heren van veertig ouder kon wegens gebrek aan niet doorgaan, het feit, dat de Rijper IJs- kele mooie prijzen in natura )aar had gesteld, voelden de zich achter de kachel blijk- ter thuis. ren: Cornells, z. van A. Zo en B. Akkerman. Ferdinand van M. P. Kaptein en F. Groot, dine, d. van G. Klinkhamer en nn. Heieen, d. van J. J. Polter Sonneveld. Willy M., d. van en L. Molenaar. rtrouwd: Arie Zwart en ouwd: Jacobus C. de Wit en devoort. leden Martinus Hoek, 64 jr, van A. M. Brom, overleden te Guurtje Blokker, 75 jaar, van C. Dekker, overleden te OP LANGENDIJK, 12 Febr. uien 11,7011,90 en grove 10 kg rode kool A 7—11,10 en 50.000 kg gele kool A 6,50—13,50 0—8,70; 27 000 kg witte kool 5,70 000 kg groene kool 14.70—23,10; witlof IB 51—61 en IIB 43—57; bieten A 6,30—6.80 en B 4. OUDE, 12 Februari. g uien 1212,40, grove 10,70 drielingen 15; 1000 kg peen B en C 7,50; 50.000 kg rode kool SO en B 6—6,70; 10.000 kg gele 14,10; 120.000 kg Deense witte 8,70. Doorgedraaid: 5000 kg 12 Februari '54. rode kool A 7.0011.00, B 0; 6900 kg gele kool 6.50—12.70; g Deense witte 6.009.60; 5250 11.10—12.10, grove 10.40—10.69, 11.80—12.10, nep 12.50. itzondering van het jaar 1939 is erend, sinds deze gemeente haar eeft, nimmer zoveel vee aange- Is vorig jaar. Dit deelde burge- mr R. Kooiman mede, waarbij e, dat men een vergelijking rekken tussen de posities, die belangrijke marktplaatsen in i innemen. Want niet alleen ir.d heeft een grote vooruitgang Met uitzondering van de plaat sterdam en Hoogeveen, die een ladden in de totaalaanvoer van irocent, werd in alle andere be- 3 marktplaatsen van ons land ;boekt. Sterke stijgingen waren :onstateren in Meppel (31 pet.), (29 pet.) In Purmerend zelf was ng 18 pet, Donderdagse markt in Schagen lechts de aanvoer van nuchtere dat het voorjaar niet zo heel is; de kwaliteit was iets min de laatste weken het waren nuchtere kalveren. Bij goede de prijzen wat lager. Op irkt was de aanvoer heel klein andel traag; het lukte de aan- niet een hogere prijs te maken, ing varieerde van 2.20 tot 2.45 De enkele gebruikskoeien wer- stal vern^indeld; matige han- op de wolveemarkt was er een etekenende aanvoer met kalme n bij de biggen moest aanvan- •eneens van een kalme handel gesproken; later werd toch alles oerd: 12 vette koeien 675—900; 6501025; 188 nuchtere 3065; 3 vette schapen 90 overhouders 80—110; 64 biggen 1 konijnen 1.50—5. EVELD, 11/2, Pluimvee- HTandel matig. Aanvoer ca. ïks. Prijzen: slachtkippen, wit- f 2.10, andere rassen f 2.00— epkuikens f 2.20—f 2.45, jonge witte f 2.40—f 2.60, andere 2.25f 2.45, alles per kg, ove- stuk: tamme konijnen f 2.75 (mme jonge duiven f 0.70— ilde konijnen f 1.60f 1.85. rkt: Handel zeer traag met afloop. Aanvoer ca. 1.700.000 •ijzen: eieren f 11.50—f 13.50, prijs f 12.15 per 100 stuks, ki 2.02 op basis van 60 gram. e eierveiling „Barneveld- indel zeer traag. Aanvoer ca. ;uks. Prijzen: eieren van 57/60 1-61f 11.80, eieren van 60/65 1.90f 12.30, eieren van 65/69 L2.49-f 13.50, alles per 100 smarkt: Handel matig. Aan- 50 stuks. Prijzen: biggen 56.00, drachtige zeugen f 400.00 alles per stuk. MET talrijke geschenken voor hun huisgenoten en een schat van ervaringen zijn de vijf ambassadeurs van de Linoleumfabrieken te Krommenie gistermorgen weer in ons land aangekomen. Vroeger dan verwacht werd, zetten zij voet op vaderlandse bodem, nadat de grote K.L.M.-vogel ongeveer 20 minuten boven de Amsterdamse luchthaven had gevlogen, alvorens het sein tot landen kon worden gegeven. Voor de terugkeer van de vijf Zaankanters, die ruim 3 maanden in het land van de onbegrensde mogelijkheden hebben mogen werken en kijken, bestond een niet minder grote belangstelling, dan bij het vertrek op 2 November van het vorig jaar. Dat was eigenlijk wel begrijpelijk, want zowel mevr. De Jong, als mevr. Rem staken het niet onder stoelen of banken, dat zij heel dank baar waren, dat manlief weer terug was. De vijf LUM-vertegenwoordigers zelf waren niet minder dankbaar gestemd, dat zij de hunnen weer konden begroeten, al was dit direct na de aankomst maar van korte duur. Een leger van persfotografen, jour nalisten, alsmede de directeur van de Linoleumfabriek, de heer C. H. Kaars Sijpesteijn en zijn naaste medewerkers vormden als het ware een haag om de Zaanse wereld-reizigers, die aan een spervuur van vragen werden bloot gesteld. En uiteindelijk kwam de radio-reporter Wim Rutt nog met zijn microfoon om ook het één en ander op de band vast te leggen, opdat de AVRO dit gisteravond nog kon uitzenden. Maar de radio-reporter was dan ook de laatste van de buitenstaanders, die de LUM-mensen van hun huisgenoten afhield. pLSJE DE JONG, de jongste van het vrolijke tiental van de heer N. C. d e Jong, het drie-jarig meisje werd gis termorgen een tikkeltje verlegen. Maar dit was maar voor een ogenblik, want even later sprong zij tegen haar pap pie, die zij in geen drie maanden had gezien, op en het liet zich eens heerlijk knuffelen. En daardoor was het ijs spoedig gebroken, want geen kwartier later speelde de kleine meid met haar broertjes en zusjes krijgertje in de ont vangstzaal op Schiphol, omdat de jour nalisten er wel voor zorgden, dat haar vader voor haar voorlopig toch geen tijd had. Het geduld van alle belangstellenden, die gistermorg'en dank zij de goede Een hartelijke begroeting zorgen van de directie van de Linoleum- fabrieken met twee grote touring-cars naar Schiphol waren gegaan, werd na aankomst wel even op proef gesteld. Het had nl. nogal wat voeten in aarde, al vorens de Zaanse reizigers uit de dou ane-hal konden komen. Hetgeen een ge volg was van het feit, dat de koffers wel wat zwaarder waren, dan toen de reis naar de Verenigde Staten werd aanvaard. Het was een bewijs van de hartelijkheid, waarmede de Zaankan ters in Amerika waren ontvangen, want natuurlijk hadden zij aan de over kant van de Oceaan iets moeten vertel len van hun eigen gezin, van hun leven en werken in Krommenie. Zo vond de heer De Jong, toen hij enige dagen geleden op zijn kamer in z(jn kosthuis kwam een doos met tien cadeautjes voor zijn kinderen. Op ieder De vijf Zaankanters moeten ook voor de microfoon van Wim Rut komen. De AVRO maakte van de ontvangst op Schiphol een korte reportage, die gisteravond werd uitgezonden. cadeau had de Amerikaanse vrouw de naam van het kind geschreven, waar voor het geschenk bestemd was. Dit is slechts één voorbeeld van de hartelijk heid, die de LUM-mensen mochten ontvangen. Terwijl de douane met de meeste spoed de ambtelijke formaliteiten ver vulde, stonden de tientallen suppor ters en supportsters achter de glazen afscheiding te trappelen van ongeduld. Toen eenmaal aan alle formaliteiten was voldaan en de laatste barricade was geslecht, dat wil zeggen toen de deur van de douane-ruimte voor de Zaankanters werd geopend, waren het weerzien en de begroeting hartverkwik kend. Een moment, waarop de buiten staanders zich even terugtrokken. Maar dan ook voor een ogenblik, want toen het gezelschap eenmaal in het ICA-pa- viljoen was aangekomen en daar de koffie werd geserveerd, kwam het sper vuur van vragen der krantenmensen. Voor de LUM-vertegenwoordigers geen bijzonderheid, want twee dagen geleden, vlak voor hun vertrek in Ame rika, waren zij tijdens een persconfe rentie, waaraan 40 journalisten deel namen ook even „onder het mes" ge nomen. In hun moedertaal hebben zij hier tientallen vragén beantwoord, wel ke door een tolk werden vertaald. Maar allen waren eensgezind in hun dankbaarheid jegens de heer Kaars Sijpesteijn, die het mogelijk gemaakt had, dat zij deze verre reis hadden kunnen maken. Een land van onbe grensde mogelijkheden, waar een Hol lander veel kan leren, maar waar een Hollander ook iets belangrijks mist. Dit belangrijke is wel het gezinsleven en de intieme sfeer, die rondom ons gezinsleven samenhangt. Want in Ame rika is het geen uitzondering, dat be halve de man ook de vrouw uit wer ken gaat. Amerikanen vinden het nor maal wanneer zij een ijskast, een tele visie-toestel en een auto bezitten. Maar om dit te kunnen kopen, moeten er dollars zijn en die dollars kan men siMmmmm lieer J. n. Kaars .sj.it vertelt voor de microfoon waarom hij het initiatief genomen heeft voor „Een verenigd en welvarend Europa verdienen, waneer man en vrouw wer ken. Nogmaals, het was een eerste en voorlopige indruk, die wij te horen kregen, want vergissen we ons niet, dan zullen de vijf Linoleum-ambassa- deurs in de niet verre toekomst wel een uitgebreider en gefundeerder oor- Nu gij dan uw voeten in de Zaanstreek weer heeft neergezet; Heten wij u hart'lijk welkom Afgevaardigd hum-quintet. Waar het mij bij uw terugkeer Bovenalles wel om gaat, Js het voorbeeld dat gesteld werd Door uw firma met de daad. ONGETWIJFELD is uw blik toch In die maanden wat verruimd; En wordt nu gedaan wat anders Moq'lijk door u werd verzuimd Alle technische juweeltjes Zaagt gij daar van heel nabij, Juist daarom had deze zending Bovenal z'n goede zij. 1 ICHT dat dit voor andere zni—n, 'n Goede stimnlance kan ziin. Want er zijn toch mogelijkheden Op zo velerlei terrein. Waast het vele goede dat aij Daar ontvingt op z'n tijd Miste aij toch TvX de echte Huis'lijke gezelligheid. JJET gezinsleven in Holland, Dat waardeert men vas eerst ooert. Wanneer men het in de vreemde Daar plots hin*en stellen moet. Daarom heeft ook in dit opzicht Deze reis zijn nut oetoovd. Ir 't bezneh aan 't. lend der Ya-'-—s Zeker rijkelijk beloond. sjtir de aan de t JiM-d*rectie D*e d*t plan heeft uitaedaeht En 'k vertrovm dat 't doel bereikt is Dat men er van had vermacht. NoomaaU welkom, in het goede Assendelft en Krommenie Waar aij vu. zit met de kleuters Of met vrouwlief op de knie. Kees van Zaene. De Rijkszuivelconsulent te Hoorn, ir P. Tiersma, heeft Woensdag middag in café „De Bruine Hengst" te Blokdijk op uitnodiging van de vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Ons Belang' een causerie gehou den over de kwaliteitsuitbetaling van melk. Deze uitbetalingsmethoda is volgens spreker de enige juiste en er dient een landelijke regelinj voor deze materie getroffen te worden. deel geven met als argument: „Bij ons in Amerika Dit laatste dan als een goede herin nering aan de prettige en onvergete lijke dagen, die zij in het land van Uncle Sam mochten doorbrengen. Spreker schetste de ontwikkeling van de melk- en zuivelproductie, waarbij er steeds naar moet worden gestreefd een zo goed mogelijk pro duct aan de markt te brengen om de concurrentie weerstand te kunnen bieden. Daarom dienen smaak en voedzaamheid der melk zo zuiver en hoog mogelijk te zijn. Vooral is hygië ne van veel belang in de winter, men werkt dan veelal onder minder gun stige omstandigheden en dient er daarom voor te zorgen, dat de stal voldoende licht is. Hiertoe kan het witten van muren en zolder bijdragen. De dieren m%sten goed onderhouden worden, waarbij tijdig opscheren der uier van veel belang is. Verder 't voor komen van inwaaien van stof. Dit alles zal er toe bijdragen dat er zo weinig mogelijk bacteriën in de melk terecht komen. Deze kunnen nl. in het product belangrijke afwijkingen ver oorzaken. Door de melk snel op een koele plaats te bewaren of te verwer ken kan vermeerdering der bacteriën worden voorkomen. Door pasteurisatie wordt de bacteriegroei geremd, doch wanneer eenmaal schadelijke invloe den aanwezig zijn, kunnen deze niet meer ongedaan worden gemaakt. En kele bacteriën blijken zelfs niet te vernietigen te zijn. Het gezegde: „Al pócht de melker nog zo kras, de kaas bewijst hoe 't melken was" is volko men waar. De hardnekkige boterzuurbactenen, welke de pasteurisatie kunnen door staan, komen voor in waterrijke sui kerhoudende voedingsmiddelen, welke Moeders en kroost van onze Zaanse wereldreizigers moesten zich gistermorgen achter een glazen wand opstellen, omdat de vaders eerst ontvangen werden door de douane. Het wachten werd rijkelijk beloond, want de ambtenaren van de belastingen wilden graag zien welke cadeaux er uit Amerika waren meegebracht. En dat waren er heel wat. (Van onze correspondent te Rome) HET BEGIN van dit verhaal ligt nu reeds enkele maanden in het ver leden: de directeur van het stedelijk museum van Varese.de hoofd stad van de gelijknamige provincie in Noord-Italië, leert de ingenieur zijn privé-hobby heeft verkozen en ondanks het feit, dat hij slechts Mario Simondetti kennen, die de entomologie insectenkunde) tot een amateur is, onder de vlinderdeskundigen van Italië reeds naam heeft gemaakt. Zo terloops vertelt hij, dat in een niét voor het publiek toegankelijk vertrek van zijn museum een vlinderverzameling wordt bewaard. Hij zelf, specialist in praehistorische archaeologie, had er geen verstand van, maar als de ingenieur eens een kijkje wilde ne menSimondette bracht spoedig een bezoek aan het museum. Zijn nieuivsgierigheid veranderde in verrassing, de verrassing in opwinding, toen hij in twee monumentale kasten een van de volledigste en kostbaar ste verzamelingen van vlniders vond die ooit door menselijke vlijt was bijeengebracht, TN de volgende maanden wijdde Si- dragen, maar nooit in de handel ver- moildetti zich met taai geduld aan kriiffhaar riin. De enkele naamnlaaties het sorteren en classificeren van de vierduizend exotische vlinders uit Zuid-Amerika, vooral uit Brazilië, en richtte een zaal van het museum in, waar de verzameling sinds kort een van de bezienswaardigheden van Va- rese vormt. Het was niet moeilijk de herkomst van de ongeëvenaarde col lectie vast te stellen: ze was jaren ge leden aan het museum geschonken door de toentertijd beroemde tenor Francesco Tamagno. Geen van de di recteuren van het museum had er bij zondere belangstelling voor getoond en de verzameling bleef tientallen jaren lang in de depóts verbannen. Bij het sorteren van de collectie deed ingenieur Simondetti enkele verrassen de ontdekkingen. In de eerste plaats scheen het hem onmogelijk, dat de zanger op zijn tournee in Brazilië de insecten zelf 's nachts in de oerwouden gevangen kon hebben. Hij moest de verzameling van iemand anders ge kregen hebben. En hier kwamen nu de raadselen op. Enerzijds waren de exemplaren niet geclassificeerd, afge zien van enkele uitzonderingen, waar aan een klein kaartje hing. Anderzijds moest de collectie wel door een des kundig vakman zijn aangelegd, want behalve vele opvallende en kostbare krijgbaar zijn. De enkele naamplaatjes droegen echter verkeerd-e of verouder de namen met draad uit de jaren 1878 tot 1880. En hoe is dit alles te rijmen met het feit, dat de exemplaren zich zonder uitzondering in zo uitstekende toe stand bevonden als slechts een uiterst ervaren conservator kan bereiken? Bij een onderzoek onder de microscoop werd nog een verdere opvallende bij zonderheid geconstateerd: bij de vlin ders ontbraken volkomen de kleine be schadigingen, die bij het vangen van de dieren anders onvermijdelijk zijn. Daaruit kan maar één conclusie wor den getrokken, die de vakman de adem benam: al deze duizenden vlinders waren om zo te zeggen op het vrije jachtveld gevangen, maar door een entomoloog, die een genie in zijn vak moest zijn geweest, door jarenlange, misschien tientallen jaren lange -moei zame arbeid grootgebracht. Wie kon deze onbekende, geniale deskundige geweest zijn? In de omvangrijke lite ratuur van het Entomologische Insti tuut in Rome was geen enkele aan duiding te vinden. MYSTERIEUZE ZAAK J-jET RAADSEL van de geheimzinnige vlinderverzameling is in een Noord- niet goed zijn bewaard. Een juiste wij ze van conservering kan dit tegengaan en voorkomen. Bij de Hardeland-me- thode wordt dit zo goed benaderd. Daar door het kuilgras, dat soms niet aan alle eisen voldoet, bacteriën in de darmen dei dieren kunnen achterblij ven is het gewenst dit voer niet lan ger dan tot uiterlijk 15 Maart te ge bruiken. De bacteriën kunnen nl. bij de kaasbereiding na drie maanden haar vernielende invloed nog aanwen den. Van goede melk is weinig aan te geven hoe ze moet smaken. Zodra er echter een scherpe reuk is waar te nemen is er een afwijking. Daar deze kan ontstaan van buiten af is het zaak voor goede ventilatie te zorgen. Niet mesten voor het melken. Indirect kan de smaak worden beïnvloed door het dier zelf, door het voeren van bieten blad, knollen en rapen, welke dan ook na het melken dienen te worden ge voerd. Hiertegen bestaan nog al eens bezwaren, doch laat men bedenken, aldus spr., dat de melk het product is dat het bedrijf verlaat en uiteindelijk de export kan beïnvloeden. Spreker wees nog eens op de melkcursussen, waarop niet alleen de hygiëne, doch ook de juiste wijze van melken wordt gedemonstreerd. Komende tot de uitbetaling naar kwaliteit, is de vraag: hoe dienen de eigenschappen in de prijs der melk te worden uitgedrukt. Juist het feit, dat melk zo'n bijzonder voedingsmiddel is, maakt dat kleine veranderingen ot afwijkingen van grote invloed kunnen zijn. Wil men de melkconsumptie ver breiden, dan moet de melk zo veel mogelijk in de toestand zijn zoals de koe ze heeft geleverd. De uitbetaling naar vetgehalte was gemakkelijk uit voerbaar. De resultaten hiervan zijn gebruikt om gebreken in de toekomst te voorkomen. Lange tijd heeft men geaarzeld om prijsconsequenties te verbinden aan de kwaliteit der melk. Alleen werd door sommige fabrieken een bedrag ter aanmoediging gegeven. De uitvoerbaarheid is in de loop der jaren echter steeds beter geworden en men heeft de waarde der resultaten leren begrijpen Er dient dan ook een landelijke regeling te worden getroffen voor uit betaling naar kwaliteit. Verschillende methodes zouden hier volgens spr. in aanmerking kunnen komen. Vast om- lynde plannen ztfn er echter nog niet, doch hopeiyk zullen doeltreffende regelingen ztfn te vinden. In afwach ting hiervan is men in sommige stre ken van het land al tot uitbetaling naar kwaliteit overgegaan. Spr. wees voorts nog op wedstrijden van vee verzorging op stal, zgn. staldemonstra- ties, wat ook de aandacht op dit punt kan verscherpen. mysterieuze kwestie. Uit de provincie Como en uit Genua schreven een oude dame en een dokter, dat de tenor Ta magno deze verzameling in 1880 van een musicus had overgenomen, die in dertijd als klarinet- en saxofoonspeler langdurige reizen naar Zuid-Amerika had gemaakt. Deze man, Dario Taffu- relli genaamd, die in 1835 te Reggiolo was geboren, moet een eigenaardige figuur geweest zijn. Hij was niet alleen een uitstekend musicus, maar ook schilder en beeldhouwer. Hij was di recteur geweest van het Conservato rium in Buenos Aires, daarna dirigent van het orkest van Colon. Omstreeks de eeuwwisseling was hij in de Brazi liaanse hoofdstad gestorven. Door zijn liefde voor de muziek ontstond een hechte vriendschap met de beroemde zanger Tamagno en uit vriendschap schonk hij deze zijn vlinderverzame ling, waarvan hij de meeste exempla ren zelf uit het rupsstadium had op gefokt. Tamagno gaf hem als tegen geschenk een met briljanten bezet horloge aan een zware gouden ketting. Deze geschiedenis verklaart welis waar niet alle geheimen van de vlin derverzameling van Varese, maar zij klinkt toch waarschijnlijk genoeg om door de wetenschapsmensen ?accep- teerd te worden. En Dario 7 .ifurelli, die door de muziekgeschiedenis geheel vergeten en in geen enkele artisten- lexicon meer te vinden is, krijgt nu achteraf toch nog een ereplaats in de annalen van de entomologie. vlinders waren er ook talrijke onoog- Italiaans weekblad gepubliceerd en uit lijke exemplaren onder, die weliswaar de lezerskring kwamen twee antwoor- een hoge wetenschappelijke waarde den binnen, die licht wierpen op de NED. HERV. KERK Beroepen te Haarlem: dr G. Huls te Gouda. Beroepen te Aruba: W. Kraayen- hof, candidaat te Amsterdam. Beroepen te Doorn, 2e pred.-plaats: K. C. van Gorkom te 's Gravenzande. Beroepen te Poortvliet: C. J. P. Lans, cand. te Hil versum. Beroepen te St Maartensdijk: B. IJsinga te Barneveld. GEREF. KERKEN Beroepen te Doorn: R. D. Beukema te IJmuiden. Benoemd als predikant bij de Stichting Jeugdwerk te Friesland S. E. Wesbonk te Wolvega. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Veen (N.Br.): T. Cabaret, cand. te Rotterdam-Z. en F. J. Dieleman te Ierseke. Bedankt voor Rotterdam-C.: W. Herema te Groningen. Bedankt voor Zeist: M. Baan te Dordrecht. De earl van Athlone en prinses Alice hebben Dinsdag te Londen hun vijftig jarig huwelijksfeest gevierd. Prinses Alice is een dochter van prins Leopold, hertog van Albany, wiens gemalin een zuster was van koningin Emma. Het postkantoor te Middenmeer, dat op zeer primitieve wijze is gehuisv. t in de Poststraat, zal binnenkort wor den verplaatst naar de Sportweg. De kantoorhouder, de heer Sieperda, heeft namelijk de beschikking gekregen over het perceel, waarin vóór de auto matisering van de telefoon het tele foonkantoor was ondergebracht. Zo dra de vorst verdwijnt, zal men met de inwendige verbouwing van het nieuwe kantoor een aanvang maken. (Ongecorrigeerd) IN een zakkenfabriek aan de Grote Bickerstraat te Amsterdam is vanmorgen omstreeks kwart voor ne gen een grote brand uitgebroken. Op genoemd tijdstip merkte de wachter van de Realbrug verdachte rook- verschijnselen aan het bewuste perceel op. Volgens zijn me dedeling was het twintig man ster ke personeel nog onkundig van wat er stond te gebeuren. Vermoedelijk is de brand onstaan door broeiing op de zolder waar zich de zak- kennaaierij bevindt. Tegen negen uur werd middelbrand gemeld, om kwart over negen sloegen vlammen uit het dak en een kwartier later was al groot alarm gegeven. In aller ijl wer den de kantoormeubelen naar buiten gedragen. De brandweer bracht groot materieel in het veld. In de vinnige koude zwermden de brandweerlie den rondom, langs en over het ge bouw, dat zij aanvankelijk met negen stralen bespoten. Ook het waterna- non „Jason" had zich in het bevro ren Westerdok een weg gebaand. Na verloop van tijd breidde de rookont wikkeling zich om. Om tien uur ver scheen burgemeester d'Aily op het terrein van de brand. Om half elf kon commandant De Hartog het sein „brand meester" geven. De bovenver dieping van het perceel was toen ge heel uitgebrand, ofschoon het dak niet was ingestort. De schade wordt geraamd op f 50.000. Niet minder dan 12 wagens waren aangerukt. De „Jason" kwam met zulk een ge weld in actie, dat de brandwacht, die zich aan de achterkant op het dak bevond, bij verrassing in de goot werd gespoeld. De verzekering dekt de schade.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 11