ONZE KINDERKRANT Mies HET LIN0L LINO YAKK Wat de post ons bracht Waar ligt de gestolen schat? tam De beste ruil vi Ons hoekje VAN BREDER Voorjoars-oo Lourens K. M. Staten-Generaal EIGEN SCHULD Valenti AANK. KAN aff en p Pim, Pam Pom en de graafmachine GEESTELIJK LEVEN Oostenrijkse kerk schonk barakken voor rampgebied Gemeenschappelijk Heilig Avondmaal te Bussum Paus is nagenoeg hersteld MARGARET MALCOLM Dr W. A. Visser 't Hooft in Boedapest Drie geestelijken werden in Frankrijk vervangen SPIERPIJN, SPIT.*. Luister eens naar: Radioprogramma D. W. DE KR Rokin 50 gelegd in nie te BERGEN Accurate VOOR SPECIAL! Meisjes en gehi 8 di Iedere klok worcft v ABONNEERT l Gestrand Tsjechoslov vliegtuig uitgeleve VRIJDAG 12 FEBRUARI 19S4 Beste kinderen, Uit jullie verhalen merk ik wel, dat bijna alle neven en nichten in de afgelopen tveken goed schaatsen hebben geleerd. Wat een bof, hè, al dat ijs en, niet te vergeten, al dat ijsvrij! Het ziet er naar uit, dat het nu voor deze winter toch afgelopen is met de pret. Nu, jullie hebben beslist niet te klagen gehad. De vogels wel. Die zullen maar rvat blij zijn wanneer het ge daan is met de vinnige kou. Ook al hebben jullie nog zo goed voor ze gestrooid Maar nu ter zake. We hebben deze iveek weer zo'n gezellig plaatjes-raadsel. Niet moeilijk. Ik weet zeker, dat jullie allemaal met je potlood of je pen de weg door het eilanden-doolhof kunnen vinden. Heb ik gelijk of niet? De tijd, of liever gezegd, mijn brie venbus zal het leren. Mijn adres blijft maar steeds: Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende week! Jansje Aleida Hollander uit Den Heider is een nieuwe nicht. Hartelijk wel.com in onze kring Wat was dat vervelend voor je, dat je ziek was toen het begon te vriezen, Ben je nu al weer beter? Ik hoop zó voor je, dat je toch nog even op de schaats hebt kun nen staanIk zelf heb een paar keer wat fijn gereden. Vind je het prettig je naam in de krant te zien? Het lijkt me, dat je een heel mooi rapport hebt gehad. In welke klas zit je? Ér komen bij mij wel eens roeiboten langs, maar geen grotere schuiten, want daarvoor is het water niet diep genoeg. Je op lossing van het raadsel van de laatste keer is keurig, hoor! Vond je het jam mer, dat mijn antwoordje de vorige keer niet in de krant stond? Ik had je brief te laat in mijn bus gekregen. Dag. Jansje! Ik hoop op nog zo'n ge zellige brief van jou. Van een oude bekende ontving ik een gezellige brief en een zelfgemaak te rebus. Dank je wel, hoor! Als het kan zal ik hem binnenkort plaatsen. Emmy Brouwer uit Den Helder is een nieuwe nicht. Leuk, dat jij ook mee gaat doen. Je bent dus een buur meisje van Antje. Wat schrijf jij al een keurige brief! Je tekening van de hazenfamilie is ook enig. Dank je wel, hoor! Hoe ging het met schaatsen? Kon je op het laatst al een beetje zon der stoeltje? Dag, Emmy! Mijn trouwe nichten Cilientje en Ma- rietje Briars uit Amsterdam hebben de verborgen bomen allemaal gevonden. Knap, hoor! De andere antwoorden wa ren deze keer niet goed. Je moet we ten dat het echte strikvragen waren. En die zijn vaak erg moeilijkKijk maar eens in ons krantje, dan weetje wel wat de bedoeling was. Jullie heb ben dus ook heel wat ijsvrij gehad. Wat zullen jullie genoten hebben! Ja, in Den Helder is ook druk gereden, dat begrijp je! Maar nu is de pret waarschijnlijk toch uit. En dan is het ook welletjes geweest, hè? Van Antje de Boer uit Den Helder ontving ik drie goede oplossingen en een lange brief. Jij vond de raadsels dus helemaal niet moeilijk. Wat enig, dat, Emmy nu ook meedoet, zeg! Fijn, dat je al kunt schaatsen. Wat zul je blij geweest zijn met die nieuwe. Die moet je. eerst even inrijden, maar daar na gaat het dubbel zo goed, hè? Ik hoop, dat je komende week weer tijd vindt voor een briefje. Van Marijanne Oonk uit Heerhugo- waard ontving ik weer een lange brief. Het raadsel van de voorlaatste keer heb je goed opgelost. Ja, je brief was heus al weer te laat! Hoe gaat het nu met je broertje? Ik hoop zo, dat alles met een sisser is afgelopen. Ja, die pro gramma's voor de jeugd zijn gezellig, hé. Ik luister er ook vaak naar. Dag, nicht. Tot een volgend keertje! Anneke Vogelpoel uit Alkmaar is echt in haar pen geklommen. Wat een lange brief! Fijn, dat je je schaatsen toch nog hebt gevonden. Wat een spa i- nende wedstrijd was dat, zegWel jam mer, dat je geen prijs had. O ja, het raadsel van de voorlaatste keer heb je goed opgelost, hoor! Je broertje heeft heel wat ijsvrij gehad, maar nu het gaat dooien zal hij toch binnenkort wel weer naar school kunnen. Doe je de volgende keer weer mee, Anneke? Wat de post bracht Thea_ Jansen uit Beverwijk heeft snoezig postpapier. Zou het nu echt gaan dooien" Jij zult dnt wel jammer vinden. Je hebt. twee raadsels goed opgelost, maar 'het derde antwoord was anders dan ik bedoelde. Jammer, hè? Tonny Lansdaal uit Zaandam heeft een paar fijne tekeningetjes voor me gemaakt. Eén van een sneeuwklokje en één van haarzelf, maar haar ge zicht lijkt niet helemaal, zoals ze schrijft. Je oplossing van het raadsel van de voorlaatste keer is goed, hoor! Heb je nog prettig geschaatst toen ei niet zo'n ijzige' wind moer stond? Mijn trouwe nicht Nellie van Leijen heeft alle raadsels ook ditmaal weer goed opgelost. Vond je ze echt zo ge makkelijk? Er zijn wel neven en nich- tên die er anders over denken. Ja, het is nu wel afgelopen met schaatsen rijden. De vogels zullen er wel blij om zijn Heb je nog sneeuwballen ge gooid? Wat fijn voor je, dat je buur- meisje binnenkort weer thuis komt. Zijzelf zal het ook wel heerlijk vinden. Dag, Nellie! Jannie Kossen uit Westwoud is een oude bekende. Zij nam het besluit maar eens weer te schrijven. Jij hebt dus ook genoten van het ijs. Wat enig, dat je Vrijdags altijd uitkijkt naar de krant. En dan even geduld hebben hè, want vader en moeder moeten hem eerst even lezen. Hoeveel zusjes heb je? O ja, je hebt het raadsel van de voorlaatste keer bijna goed opgelost. Wat jammer, dat je het antwoord op de laatste twee vragen niet wist! Krijg ik binnenkort weer eens zo'n gezellige brief van je? Mijn trouwe neef Jan Bui _er uit Lutjebroek heeft alle ver borgen bomen gevonden. De andere twee antwoorden waren wel grappig, maar toch niet goed. Kijk maar eens wat het wel moet zijn. Ik hoor je al zeggen: „Hè, wat flauw!" Mijn trouwe nicht Geertje Meijer uit Zwaag is een uurtje vroeger van het ijs gegaan omdat ze mij toch wilde schrijven. Dat vind ik nog eens aardig! Feliciteer Harm over een dag of tien van me met zijn verjaardag. Ben je nog op de schaats naar school gegaan? Wat zou het leuk zijn als dat altijd kón. Met de wind in de rug was je er dan in een wipje. Je oplossing van het raadsel van de voorlaatste keer is prima, hoor! Van Maartje Boeder uit Wognum ontving ik warempel al weer een uit voerig epistel. Je oplossingen zijn alle drie goed hoor! Leuk dat je mij, zo als je beloofd had, je cijfers schrijft. Dat ziet er niet slecht uit, hè? Je bent aardig op weg een prima huishoud stertje te worden, lijkt me. Wat een enige vakken allemaal! Is stof versie ren zoiets als borduren? Dat moét je me toch eens vertellen. Dag, Maartje! Staten-generaal is de oude naam van de vergadering, welke sinds 1588 de zaken van de Verenigde Nederlan den behandelde en waarin afgevaar digden van de Staten der gewesten zitting hadden. Sinds 1815 zijn de Sta ten-Generaal gesplist in twee Kamers. Het werd toen een volksvertegenwoor diging. De leden van de Tweede Ka mer worden rechtstreeks door het volk, die van de Eerste Kamer door de Provinciale Staten gekozen. OPLOSSING RAADSELS VAN S FEBRUARI 1. In Edam de E, in Londen de e 2. Beuk, iep, linde, den, spar 3. de letter o Kleine Ankje drie jaar oud, Was niet zoet, nee Ze was stout! Want ze wilde suiker eten. En dat mocht haar Mam niet weten! En de suiker (wat een last) Stond heel boven in de kast! Maar ze nam een stoel en dus Pakte ze de grote bus! Doch toen kwam haar Mam er aan. Ankje bleef van schrik stijf staan. En de bus viel op de grond. Al de suiker vloog in 't rond. Mam was boos en zei: „Hoor goed-, Jij krijgt plets-plats op je broek. Brrrr.... zeerovers zijn fraaie heren, dat moét ik zeggen. Ze maken niet al leen de zee onveilig, maar ze zijn or ook nog op uit om elkaar te benadelen. Hoor maar eens wat er is ge beurd. Heel lang geleden ging een groot zeilschip van En geland naar Spanje. Het was een van de mooiste schepen, die Engeland had en het had aan boord een zware kist geheel gevuld met edelstenen, juwelen en gouden voorwerpen. Het was een zeer kostbare la ding en de kapitein was dan ook terdege op zijn hoede, want hij wist dat er onder weg verschillende groepen zeerovers op de loer lagen. Het liep tegen de avond van de derde dag. De zon zakte juist rood onder de horizon, toen een matroos op het voorschip schreeuwde: „Kaperschip in aantocht....!" Inderdaad naderde in zeer snelle vaart een rank scheep je met twee zeilen, bemand met tot aan de tanden ge- Wapende zeerovers. Binnen geen tijd lag het scheepje langszij en sprongen de zee rovers aan boord. De bemanning van het Engelse schip werd tóch nog ver rast. Het werd een gevecht van man tegen man, maar niemand kon tóch verhinderen dat twee rovers van die gelegenheid gebruik maakten om de kist naar de zijkant van het schip te slepen. Er klonk een commando, zes zeerovers tilden de kist in het schip, sprongen terug en voeren weg. Een ra deloze kapitein op het Engelse schip achterlatend. De zeerovers hadden een uiterst moei lijk te vinden uitgangspunt. Er lag na melijk in de buurt een groot aantal zeer grillig gevormde eilandjes. Haast al de smalle kanaaltjes tussen de eiland jes hadden ze dichtgegooid met grote stenen. Slechts een paar waren er Qver- "gè*blevèn én déze leidden naar eelt punt midden in de eilandengroep waar de Duit werd neergezet. De zeerovers meenden dat niemand de moeilijke weg in dit doolhof van eilandjes kon vin den. Maar.... Toen ze de volgende morgen weer uitvoeren op zoek naar buit en slechts enkele mijlen de zee op waren, zagen ze tot hun grote verbazing dat een an der kaperschip de eilandengroep in voer. Direct werd de achtervolging inge zet. Ze konden het schip echter niet meer inhalen en toen ze op de plaats kwamen waar ze de kostbare kist had den neergezet, bleek, dat deze niet al leen was verdwenen, maar tevens dat de kapers met de gestolen schat via een achteruitgang de eilandengroep weer hadden verlaten en spoorloos wa ren verdwenen! Weten jullie ook de weg te vinden in dit eilandendoolhof? Begin rechts onder. Zoek de weg naar de kist en tracht dan links boven er weer uit te komen., 39. Pim, Pam en Pom deden een leuk spelletje, terwijl ze op weg waren naar het gecostumeerde bal in de feestzaal „de Oude Jongens". Ze speelden ban- dietje en bij elke h'oek van de straat gluurden ze eerst voorzichtig om het hoekje, alvorens ze verder gingen. „En als we Tommie en Brommie tegen komen, dan slaan we op de vlucht", had Pim gecommandeerd en de ande ren vonden het allang goed, als ze maar niet te laat op het feesit kwamen. Ter wijl Pim wéér zijn hoofd om de hoek van de straat stak, zag hij aan de over zijde twee figuren in politieuniformen, die op hetzelfde ogenblik luidkeels be gonnen te schreeuwen en op hem toe kwamen rennen. „Daar heb je Tommie en Brommie", riep Pim. „VooruA, lopen jongens, dan kan je lachen. Ze mogen ons niet inhalen." Pim, Pam en Pom zetten het op een lopen. Achter zich hoorden ze woedende kreten: „Halt, in naam der wet!" „Net echt", riep Pim verruk, terwijl hij even achterom keek. „Oh nee, ze halen ons nooit meer in." Bij de volgende hoek gekomen, bleef hij even staan en riep toen om het hoekje: „Pak me dan! Als je me krij gen kunt!" De Evangelische Kerk van Oosten rijk heeft twee houten barakken aan het. rampgebied is reeds met hulp van deze barakken is reeds met hulp van de Zwitserse kerken opgebouwd te Moerdijk en dient daar als jeugdcen trum. Op 17 Maart o.s. zal deze barak officieel worden overgedragen. De tweede, kleinere barak zal worden geplaatst te Scherpenisse (Tholen) Deze zal als woning dienen van een kerkelijk sociaal werkster. Bovendien zullen hierin-de bureaux van enkele an dere maatschappelijke werksters wor den ondergebracht. De Remonstrantse gemeente van Bussum zal op 7 Maart a.s. gemeen schappelijk H. Avondmaal vieren met de Hervormde gemeente aldaar. De preek wordt gehouden door de iiemon- strantse predikante, de Avondmaal- dienst wordt geleid door de Hervormde predikant. De verbetering in de gezondheidstoe stand van de paus is van dien aard, dat de kerkvorst het stadium van volledig herstel nadert, zo is officieel medege deeld. Paus Pius XII krijgt geleidelijk, meer voedsel en is Woensdag en Don derdag een paar uur op geweest. In Vaticaanstad en van de Italiaanse openbare gebouwen woeien Donderdag de vlaggen ter herdenking van het feit, dat een kwart eeuw geleden het verdrag van Lateranen werd ondertekend, waarbij Vaticaanstad tot souverein gebied werd verklaard. Het Vaticaan en de Italiaanse regering wisselden boodschappen uit. Nu een paar dagen geleden, Kreeg de kleine muis een brief. „Van nicht Piep", las ze verwonderd. „Nee maar, dat 's van nicht heel lief". „Wat een dikke brief is dat, zegl Wel tien kantjes of meer, vast!" Er zat in Een zijden hoofddoek! „Prachtig!", riep de muis verrast. En ze las: „Mijn beste Miesje, Omdat jij nu jarig ben Stuur ik je mijn beste wensen En per post maar dit geschenk!" Mies ging voor de spiegel zitten, Deed het doekje om zich heen. „Oh, wat zie 'k er schattig uit. Nu, ik dank nichtje Piep meteen!" „Dank je wel!", riep Mies vol vreugde, „Maarik ben niet jarig nicht!" „Oh", antwoordde nicht, stuur terug, Mies, Wantik heb 'm ook op zicht!" DOOR (Advertentie, Ing. Med.) 13 Nick stond op en nam een dreigende houding aan. .Emmalief" zei hij kwasi-, boos, „binnenkort zal ik je nog eens in een stuk zetten en hoe zou je dat wel lijken?" „Och," antwoordde ze, kalm haar zwarte zijden japon gladstrijkend, „als u het goed doet, zal dat stuk onge twijfeld een groot succes zijn. Intus sen betwijfel ik, of ik mezelf wel zou herkennen". Grinnikend kuste hij haar even op het voorhoofd. „Goed dan, jij hebt ge wonnen!" ri*p hij vrolijk. „Maar wat nu die twee jongelui betreft?" „Hm!" aarzelde ze. „Nu vooruit dan maarmits u geen trucjes uithaalt." „Wat voor trucjes", vroeg hij, de ogen even samenknijpend, terwijl hij een sigaret aanstak. „Bijvoorbeeld haar met een van uw bloemrijke complimenten misschien het hoofd op hol te brengen. En haar „schat" noemen, zoals bij al dat to neelvolk gebruik is". „En niet alleen bij óns", voegde hij eraan toe. „Nog iets anders?" „En niet met haar flirten zodat ze het voor ernst zou kunnen houden." „Je bent overtuigd, dat ik een oogje op haar heb, nietwaar?" zei hij pein zend..„Pas maar op, Emma; je zou me zekere ideeën in 't hoofd kunnen praten". Als die er niet reeds zijn!" Nick aarzelde. Indien hij de waar heid had moeten vertellen, zou hij heb ben erkend, dat hij soms, in een be paalde stemming, zich bijzonder tot Serena voelde aangetrokken. Ze was zo fris en lief, zo buitengewoon eerlijk in haar bewondering voor alles wat hem betrof. O, dat wist hij best, maar die lieve oude Emma had het niet op gemerkt. Welu, waarom zou hij het haar meedelen, waar hij toch van plan was, de nodige voorzorgen tegen even tuele consequenties te nemen? „Je behoeft niet boos te zijn, Emma", zei hij in volle ernst, wat haar een zucht van verlichting deed slaken. „Ikik heb andere plannen voor mijn eigen toekomst". „Corinna Chale?" vroeg ze, met meer durf dan één van zijn vrienden óóit had betoond. .Natuurlijk", antwoordde hij kalm. „Lr is alles voor te zeggen, vind je niet?" „O, ja", gaf ze koeltjes toe. „Behalve natuurlijk, dat geen van jullie beiden op de ander verliefd is!" Nick boog zich voorover en kneep haar in de wang. „Als ik niet bang was, je jeugdige zedigheid een schok toe te brengen, zou ik je kunnen overtuigen, dat het daar om niet gaat", merkte hij luchtig op. „Maar nu moet ik weg. Wil jij de jon- i' li het goede nieuws mededelen of zal ik het doen?" Ze keek hem een ogenblik strak san en zei toen„Gesteld, dat ik u eens een boodschap voor meneer John meegaf en hem vroeg, het haar te vertellen?." Nick fronste even het voorhoofd, maar zei toen achteloos: „Uitstekend. Mag ik hem óók zeggen, wanneer ze met de zittingen kan beginnen?" „Donderdag" stelde juffrouw Twist voor, „dan kan ze de was terugbren gen". Nick barstte in lachen uit. „Lieve Emma", riep hij, „ik kan me niet begrijpen, hoe je zoiets prozaïsch kunt voorstellen, terwijl je geest vol wonderschone gedachten over ontlui kende jonge liefde is- Neen, ik zal John zeggen, dat hij haar hier moet komen halen en dan mag jij de was achterin stoppen, waar ze die helemaal kunnen vergeten. Hij moet je natuurlijk eerst even opbellen, zodat Serena weet wan neer ze klaar dient te zijn". „Je bent buitengewoon hulpvaardig", merkte ze peinzend op. „Dat ben ik altijd", zei hij kort en bondig. „Als je het maar wilde ge loven". Na een kwartiertje ongeveer vroeg John Serena of ze niet vermoeid was en wat wilde rusten. Serena die op haar gemak in een heel gemakkelijke stoel zat en drome rig voor zich uitstaarde, wendde het hoofd om en glimlachte vriendelijk, terwijl Nick, die had gehoord, hoe John's ademhaling een ogenblik stokte, snel een blik op het tweetal wierp. Hij had niet gedacht, dat haar aanwezig heid hier zoveel zou betekenen. „Hoor eens, John, ik ben er zeker van, dat je je modellen ook niet na een paar minuten vraagt of ze moe zijn", antwoordde Serena. „Neen, misschien niet", erkende hij, „maar voor jou is het nieuw. Je wordt er allicht gauwer moe van". „Ja, 't is eigenlijk vreemd, dat stil zitten je zo moe maakt", gaf zetoe. „En ook hoeveel tijdverlies het be tekent?" vroeg Nick met een tikje ironie. Serena nam weer de houding aan, die John voor haar had gekozen en zei be dachtzaam: „Neen, geen tijdverlies, want tot dusver heb ik bijna nooit gelegen heid na te denken. Op de boerderij is altijd veel te doen en wanneer je ein delijk klaar bent, wordt het tijd om naar bed te gaan". ..En bovendien was je dan veel te moe om iets anders te doen dan sla pen". meende John medelijdend. „Arm kind!" Nick schoof zijn stoel achteruit en stond op. „Ik ga naar de schouwburg", zei hij kort, „en dan lunchen met Co rinna. Jullie ziet me wel weer". Alleen met Serena gebleven, schilder de John kalm voort, zich niet herinne rend, ooit zo gelukkig te zijn geweest. Hij wist slechts al te zeer, hoe teleur stellend het was, tenslotte te ontdek ken, dat er iets aan een model ontbrak en ondanks Nicks voorspellingen om trent roem en voorspoed had hij, John, nooit volmaakt tevreden over zijn werk kunnen zijn. Hij was geen impressio nist, maar portretschilder en had graag, dat de mensen zouden uitroe pen: „Wat lijkt dat prachtig, het is ver bazend!" En nu, voor het eerst, wist hij al, dat dit portret precies zou wor den wat hij ervan verlangde, omdat Serena iets in zich had, waarnaar hij bij anderen vergeefs had gezocht. In haar toch vond hij letterlijk alles wat een vrouw naar zijn opvatting moest bezitten: schoonheid, fijn gevoel, vrien delijkheid, (kalmte, lieftalligheid Zijn hand beefde er een ogenblik van. Dat, ja dat alles had hij beseft bij hun eerste ontmoeting. Toen haar hand de zijne had aangeraakt, wist hij, dat hij haar liefhad. Maar al heel kort daarna had hij zich er tevens rekenschap van gegeven, dat ze altijd erg op hem ge steld en vriendelijk tegen hem zou zijn, zonder nochtans hem ooit lief te heb ben. Hoe hij het wist, had hij niet kun nen zeggen, maar hij begreep ten volle, wat de toekomst zou brengen en hij legde er zich rustig bij neer.. Nu, in een stilzwijgen, dat geen van beiden wenste te verbreken, werkte hij zoals hij nog nimmer had gewerkt, we tend dat de inspiratie over hem was gekomen en hij geen vergissing kon be gaan. Plotseling echter ging de telefoon- bel en was de betovering verbroken. Serena slaakte een lichte kreet, alsof ze uit de slaap was opgeschrikt en John snelde naar Nick's schrijftafel. (Wordt vervolgd.) De secretaris-generaal van de Wereld raad van Kerken, dr W, A. Visser 't Hooft is te Boedapest aangekomen. Hjj was vergezeld van de Britse bisschop van Chichester, dr Bell, de voorzitter van de uitvoerende commissie van de Wereldj- raad. Beiden hielden lezingen op een bij eenkomst van Evangelische en Calvinis tische theologen over het in Augustus te Evanston in de Verenigde Staten te hou den congres van de Wereldraad. Drie Franse geestelijken, behorende tót de orde der Dominicanen, zijn, naar Donderdag werd gemeld, vervangen op grond van hun houding tegenover de priester-arbeiders die enkele jaren lang als arbeiders hebben gewerkt om de kloof tussen de rooms-katholieke kerk en de arbeidersklasse te overbruggen. *t Loert overal. De weldadige warm te van de pijnstillende Thermogène verdrijft de snerpende pijn. (Advertentie, Ing. Med.) TETMAN DE VRIES. Een uitzen ding, speciaal van belang voor onze Friessprekende lezers, eil ge wijd aan het tweede Lustrum van dit in en buiten Friesland zo be kende cabaretgezelschap, Zater dag 14.25 uur over Hilversum 1, 402 m.) STUTTGARTER KAMER. ORKEST. Dit voert eerst een Con certino in f kl. t. uit van de hand van B. Pergolesi. Van deze zeer vruchtbare componist, in zijn tijd een bekend musicus, horen wij practisch alleen nog het Stabat Mater. Een concertino als dit is echter terecht vergeten. Daarom is hel goed, het nog eens voor de dag te halen. De hedendaagse Ita liaanse componist Respighi componist van de suite Fonte di Rcma bewerkte enkele dansen en wijzen voor luit voor orkest, Hoe hij dat deed is eveneens in dit programma te beluisteren. Oude taal in een nieuw klank- idioom dus. (Zaterdag 23.22 uur over Hilversum II, 298 m. ZATERDAG 13 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.30 Or gelspel. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.30—9,33 Waterstand.) 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrij- ven. 11.35 Kamermuziek. 12 00 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Vara- varia. 13.20 Roemeens Orkest. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Gram. 14.25 Fries program ma. 14.50 Volksdansen. 15.15 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.30 Dansmuziek. 16.00 Concertgebouworkest. 17.00 .Actuali teiten. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Dansmuziek. 18-40 Rege ringsuitzending: „Atlantisch allerlei". 19.00 „Artistieke Staalkaart". 19.30 „Pas separtout", causerie. 19.40 „Het Boek der Handelingen", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20 00 Nieuws. 20.05 Ge- var. programma. 22.00 Socialistisch com mentaar. 22.15 Lichte muziek. 22.40 „On der de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.1524 00 Verzoek-programma. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muziek, 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede lingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer» 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Amu. sements-Orkest 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Da meskoor. 15.00 Kroniek v. Letteren en Kunsten. 15.40 Fanfare-Orkest. 16.00 Franse chansons. 16.20 „De vliegende Hol lander", causerie. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Sport. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Dans muziek. 18.45 Buitenlandse corresponden ties. 19.00 Nieuws. 19.10 Licht^ muziek» 19.20 Van het Binnenhof. 19.30 Gram. 20-25 De gewone man. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gram. 21.00 Ge var. programma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Wedstrijd in sterke verhalen. 22.30 Wij luiden de Zon dag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram .muziek. ZONDAG A.S. De DAG, welke vooral ii b(j uitstek voor een SCHAPSBETUIGING in i Bloemen versterken vrb BLOEMENMAGAZIJ K. v. Leeuwen, Zeestr. hk HANDELSKANTOOR Vi indiensttreding: kunnende typen. Afwisselende werl Brieven onder no. A 85 I IN VITRAGE EN VEL TAPIJT voor vaste vloei bev.: kamer 4x4 meter gelegd behanger en mtent 68 Voor INPAK «onlïtRANcünf 51 9NZE VRAGEN W Reiskosten worden i leeftijd 35 jaar. Aan 15 Februari a.s. by oi die zitting houdt van Restaurant „Het Wap Gedempte Nieuwesloot Van een der gi Importeurs ont' aantal prachtig v De kasten zijn legd met gepo) normale pry's i: door ons verkc de voorraad sl Alleenverkoop voor gehet KERKSTRAAT 6, BERG De Amerikaanse autoriteiti Duitsland hebben Donderdag grens tussen Beieren en Tsj wakije het oefenvliegtuig van chische luchtmacht uitgeleve verleden week een noodlandin Bayreuth maakte. De bestuurd luitenant van de Tsjechosli luchtmacht, keerde reeds W naar zijn vaderland terug. De mecanicien, een korporaa politiek asyl gevraagd en i thans veilig in West-Duitslai gens een bericht van Radi heeft de Tsjechoslowaakse bij de Ver. Staten geprotesteer het vasthouden van een vliege voorwendsel dat deze om as gevraagd. Terugzending van poraai is geëist.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2