OCCASIONnieuwe automobielen VAN VUUREN I Vervolg stadsnieuws Onvru Berl Wat de theaters brengen Vereniging „Tuinbouwbelang" in jaarvergadering bijeen Vergoeding R.K. scholen door Raad Warmenhuizen verhoogd CINEMA AMERICAN Wat een nacht, vannacht HARMONIE THEATER Het grote geheim REX THEATER The Captains Paradise VICTORIA THEATER Contraspionnage DE JOURNAALS Kleine opleving aan de Langedijk Personenwagens in botsing Experimenten met rassen in proefbedrijf Financiële uitkomsten zijn zeer gunstig VRAAG en AANBOD Te koop aangeb.: OPEL KAPITAN 1952 met kachel radio enz. AUSTIN SOMERSET 1952 met kachel radio enz. FORD CONSUL 1952 met kachel enz. CHEVROLET 1947 gesloten bestel 3/4 ton 0 TEMPO MATADOR 1951 open bestel met huif I ton KONINGSTRAAT 124 TEL. 4505-3656 K 2510 BEVERWIJK Interessante prijzen, ook ruilen Te koop gevraagd: Een dubbele stijging GEEN KORTINGEN GEVEN Wil GEEN SCHUILNAMEN GEBRUIKEN WU (jf&ddbG^ln. F. G. VRASDONK, J. GROSZ, Meerderheid contra B. en W. Melk op school oorzaak van compleet debat JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Egmmd-Binnesi LOOP DER BEVOLKING Cnstricum Heiloo Ook voor Oi Koning vorst weer ten WEERBERI In Den Hele Bejaarde vroir gas bedwel Een Russische ofl Noorwegen geari ZATERDAG 13 FEBRUARI 1984 Fernando, de welgestelde warenhuis eigenaar heeft een complex, dat hem eigenlijk al van zijn prille jeugd dwars zit, maar dat, nu hij is gegroeid tot een welvarend mens, opeens zijn nacht rust aan de kant smijt. Want Fernando droomt. Zijn dromen zijn zeker niet van de onplezierigste soort. Meestal komt de lieftallige filmter Silvana Pampapini er in voor als een schat tig bruidje, dan weer als een nacht clubdanseres en eens als een harem dame. De mogelijkheden voor Fernan do liggen dus voor het grijpen. Maar altijd komt een zekere Walter Chiari het toneeltje bederven. Onverander lijk treedt hij de slaapkamer, de bal zaal of de harem binnen en steeds weer weet liij Fernando belachelijk te ma ken en de filmster voor zich te winnen. Fernando kan die vernederingen ten slotte niet meer verdragen. Hij raast en tiert en schijnt welhaast uiteen te spatten als de vervelende Walter ook staan. Nu als een bedeesde jongeman, die om een baantje komt vragen. Hoe in werkelijkheid voor hem komt te de geschiedenis zich langs allerlei kronkelige lijnen ontwikkelt is on mogelijk in dit bestek te vertellen. Het is beter, dat U het zelf gaat zien om U tegelijkertijd anderhalf uur kos telijk te vermaken. Carlo Campanini en Walter Chiari, twee komieken van de Italiaanse film, die naam maakten met hun O.K., Nero, geven aan dit we mogen wel zeggen pikante ver haal alle kleur en verve, die het om zijn originele gegeven zeker verdient. We willen nog wel verklappen, dat de dokter met behulp van Freuds theo rieën tenslotte de arme Fernando van zijn complex verlost. In het voorpro gramma zien we een circusfilmpje, dat bij Bouglione werd opgenomen. Vol aandacht hebben de toeschou wers deze uitgebreide film van het begin tot het einde gevolgd. De span ning stijgt voortdurend en dat be hoeft niet te verwonderen als men weet dat het de voorbereiding en uit voering betreft van het werpen van de atoombom op Hiroshima. Hard is er aan de voorbereiding ge werkt als tenslotte overste Paul Tib- bets door generaal Brent uit honder den piloten wordt uitgekozen om op het vliegveld „Wendover" personeel voor een bijzondere opdracht op te leiden. Het is een zware opdracht. Want het is begrijpelijk dat de ge heimhouding van 't allergrootse be lang is en daardoor dreigt zelfs het zeer gelukkige huwelijk van Paul en zijn vrouw Lucey geheel te mislukken. Vooral de voortdurende spanning eist van de militairen bijna 't onmogelijke. Als eindelijk, nadat verschillende moei lijkheden zijn overwonnen, de Presi dent de toestemming geeft tot het ge bruiken van de atoombom, verricht Paul de wel zeer moeilijke taak. De beklemmende sfeer is uitstekend ge troffen. Robert Taylor heeft zich van zijn moeilijke taak uitstekend gekweten en Eleanor Parker stond hem daarbij op bijzondere wijze ter zijde. Tussen Gibraltar en Kalik in Noord- Afrika vaart het schip. „Het Gulden Vlies". Eigenaar-kapitein is Henry bt James, de man die er (tijdelijk) in slaagt het volmaakte geluk te vinden. Slapt hij in Gibraltar van wal dan be geeft hij zich naar zijn woning, waar Maud hem wacht met alle vormen van gezellig huiselijkheid. In Kalik daaren tegen is Nita zijn levensparlnerin en worden de avonden doorgebracht in restaurants en dancings. Tussen de rots en het zwarte werelddeel is St James voorts een voortreffelijke zeeman, die zich bij voorkeur met intellectuele pas sagiers onderhoudt. Dat het geluk evenwel broos is, ervaart de levens- v ij ze kapitein als hij wat nonchalant met zijn geschenken omspringt en uit eindelijk Maud hem verlaat omdat zij wel eens andere geneugten wil leren kennen dan het braden van rissoles en het stoppen van sokken en Nita de champagne beu is en een huiselijk leven prefereert. Het verrassende slot is een van de talrijke fijn humoristi sche momenten van deze film, waarin Alec Guinness op bijzondere wijze de hoofdrol vertolkt. Of alle kansen, die het gegeven „The Captain's Paradise' bood, ook zijn uitgebuit, betwijfelen wij. doch dit neemt niet weg dat men zich met de avonturen van kapitein Henry St James zeer wel kan amu seren. Daartoe dragen Celia Johnson als Maud en de exotische Yvonne de Carlo als Nita het hare toe bij. Van het voorprogramma noemen wij het interessante filmpje over enige dressuurproeven in het bekende Franse circus Bouglione. De film „Contraspionnaige", die thans in het Victona-theater draait is een thriller die in zijn soort zeker niet tot de slechtsten behoort. Het is een rolprent die men met veel oplettend heid en grote nieuwsgierigheid volgt en die op sommige momenten bepaald sensationeel is. Het verhaal, het oprollen van een bended oor de Engelse contra-spionnagê is m een pakkend scenario vervat. Een professor van achter het IJzeren Gordijn wordt per vliegtuig Engeland binnengeloodst om daar gestolen atoombevekemngen te ontcijferen. Hij valt in handen van een houtvester, een Amerikaanse kolonel buiten dienst, waarna de werkelijke bende alle po gingen loet de geleerde weer uit zijn handen te krijgen. In het begin van de film is het tem po wat traag. Over het algemeen wordt 'rouwens de vaart wat uit de film genomen door het steeds op de voorgrend treden van de vrij stoere hoofdrolspeler Joel Mc Crea (Robert Taine), die beter in een oorlogsfilm tot zijn recht zou zijn gekomen. Maar voor het overige bevat de rol prent tal van spannende gedeelten waardoor men de geschiedenis met veel belangstelling zal volgen. Polygoon-binnenland behandelt deze week slechts twee punten: het jubi leum van de Bilt en de vorst. Over dat laatste is een interessante reportage gemaakt. We zien de lamgelegde scheep vaart, de ijsbrekers, ijszeilen te Wor- merveer en bij Marken schaatswed strijden en de ijsberen-zwemclub in Zaandam. Het is alles sneeuw en ijs wat de klok slaat. De schaatswedstrij den te Rotterdam vragen alle aan dacht. Polygoon-buitenland heeft de camera gericht op de werkende Strom- boli op de Aga Khan, die zijn gewicht in platina laat uitbetalen zij het in de verhouding van 4 gram tegen een kilo een practische straatver warming in een winkelstraat te Lille, een ernstig spoorwegongeluk in Korea en tot slot het bezoek van het Britse koninklijke paar aan Sydney, dat zich rijkelijk had opgesierd ter gelegenheid van de komst van de hoge gasten. De sportliefhebbers zullen van de opna men van de kampioenschappen op de schaats te Davos veel kunnen genie ten. Van weck tot week brengt een reeks reportages van belangrijke ge beurtenissen. Wij noemen hiervan de treinramp in Schotland van de Express. Bijzondere wonderverschijnselen in Frankrijk. Verder het traditionele we gen van de Aga Khan. Hemingway bracht een bezoek aan Nairobi. Op Java kwam de Merapi opnieuw in ac tie. In Parijs werden kunstvervalsin gen tentoongesteld, terwijl tot slot het bezoek van koningin Elisabeth aan Australië, zeer mooi was opgenomen. De laatste dagen is er in de kool- handel een kleine opleving waar te nemen. Zonder dat nu gezegd kan worden, dat de kool duurder wordt, komt er toch wat meer leven in de handel. Er is een kleine export van gele kool naar West-Duitsland begon nen. Ook Italië en Oostenrijk blijven witte kool afnemen. Bovendien zou den onderhandelingen worden gevoerd met landen, die niet tot onze vaste af nemers behoren. De strenge vorst is weer een stimu lans geweest voor de afzet van be- waargroente. In de rode kool is de toestand ech ter nog niets verbeterd, de grotere sorteringen zijn nog steeds moeilijk te plaatsen, de kleinere in goede kwali teit kunnen 1011 cent opbrengen. Dit is merendeels voor binnenlandse be stemmingen, waarvoor de behoefte uiteraard niet groot is. Gele kool loopt iets in prijs omhoog. Voor kleine gele kool werd ruim 11 cent betaald. Ook kleine Deense-witte werden gevraagd voor export. Uien- en peenprijzen ver anderden niet. Witlof liep verder om hoog en is een schaars artikel gewor- i.e r. Men vreest ook. dat de vorst aan de koude witlofkluiten schade heeft gedaan. OUDKARSPEL. Twee personen auto's waarvan één bestuurd door de heer De Geus uit St. Maarten, uit de richting Noord-Scharwoude kwam aan rijden en de andere uit de richting Noordeinde Oudkarspel, zijn in de buurt van het kantoor der brandwaarborg maatschappij met elkaar in botsing ge komen. De oorzaak was, dat de laatst genoemde aan de wagen van de heer De Geus geen voorrang gaf, doordat zich op dat moment een wielrijder op de weg bevond. Hierdoor durfde de be stuurder niet af te remmen. Beide wa gens liepen belangrijke materiële scha de op. Er werd proses-verbaal opge maakt. NOORDSCHARWOUDE. Vrijdagmiddag was de vereniging Tuinbouwbelang ui jaarvergadering bijeen. Tijdens deze samenkomst zag men niet alleen terug op hetgeen gepasseerd was, maar tevens werd een blik geworpen op de toe komst. De voorzitter, de heer K. van Nienes, kon daarbij aan een groot aantal leden het welkom toeroepen. In het bijzonder deed hij dit aan het erelid, de lieer J. Kliffen en aan de heer Komen, assistent van de Rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst. Spreker merkte allereerst op dat de strenge winter nog maar weinig van invloed is op de gang van zaken aan de veiling bij de afzet der bcwaarkool. Mogelijk komt dit nog. Hij releveerde verder de verlaging van de minimumprijs der witte kool op verzoek der zuurkoolfabrikanten. Op deze gang van zaken had spreker veel critiek. Voorts herinnerde hij aan het besluit om zo nodig bij een af te sluiten exporttransactie leverplicht op te leggen. Er zijn dingen aan het veranderen, zei spreker, zodat hij meende dat men niet al te star aan het verleden moest vasthouden, Spreker vond het moeilijk om advies te geven voor nieuwe teelten. Wel raadde hij aan teeltverandering op bescheiden schaal toe te passen. Als wisselbouw noemde spreker nog de teelt van suikerbieten waarvoor de tuinders die dit wensen zich via de Noordermarktbond kunnen opgeven. De heer Van Nienes stond ook nog stil bij de herverkavelingsplannen voor het Geestmerambacht welke hij van groot belang achtte. Hierdoor zal een meer rationele werkwijze mogelijk worden. Wat emigratie betreft meende sprekei dat degene die dat wil goed moet weten wat hij doet. Laat men, zo zei hij geen oude schoenen weggooien, voordat men er nieuwe voor terug- heeft. Twee leden die de vereniging door de dood ontvielen, de heren A. Rus en F. Smit, werden met een ogenblik stilte herdacht. De plantenziektekundige dienst krijgt wederom f 25.— subsidie. In verband met de maatregelen tegen de aardap pelmoeheid deelde de plantenziekte- kundige dienst mede dat, met de be zwaren tegen opheffing van het uit zonderingsgebied voor de teelt van vroege aardappelen rekening zal wor den gehouden. De Noordermarktbond verzocht opga\ i om zonodig voor de Be scherming Burgerbevolking een aantal boten beschikbaar te stellen, zoals vo rig jaar geschied is met de waters noodramp. Voor Tuinbouwbelang is ge dacht aan acht vaartuigen. Opgaven, al of niet met een stuurman er bij, wor den binnen een week ingewacht bij de secretaris. Een voorstel om aan de standsorga nisaties f 2.— per lid te subsidiëren werd aangenomen. De penningmeester, de heer C. Kee- man Cz. die het financieel verslag uit bracht, deelde mede dat de rekening sloot met een bediag van f 4075.75 met een batig saldo van f 1620.De schuld op de poterbewaarplaats is ge heel afgelost. De vergadering ging ac- coord met het afsluiten van een ge meenschappelijk pachtcontraCt met de jagers- en vissers vereniging in het Geestmerambacht. In het jaarverslag van de secretaris, de heer W. Kan werd een uitvoerig overzicht gegeven van de afzet der producten die reeds in diverse andere vergaderingen tot uiting kwamen. De samensteller prefereerde een vrijwil lige inkrimping der koolteelt boven een verplichte beperking. Het aantal leden bedroeg 126. In de bewaarplaats werden 7352 bakken pootaardappelen opgenomen. Een woord van dank werd hierbij uitgesproken aan het adres van de be waarder, de heer D. Keppel. Verder werden er waarderende woorden ge wijd naar aanleiding van het overlij den van dr S. Leefmans die veel werk van onschatbare betekenis heeft ver richt tot de bestrijding der draaihartig- heid In de kool. De heer W. Kaan zag zich herkozen als bestuurslid. De heer P de Geus Kz. deelde mede dat er 6072 bakken werden ingebracht in de bewaarplaats. Het batig saldo van deze exploitatie bedroeg f 464,91. De heer C. Muller zei namens de rattenbestrij- dingscommissie, dat er ook aan deze zaak ten volle aandacht besteed was. Hetzelfde was het geval met de ver richtingen van de correspondent van de Plantenziektekundige dienst, de heer P. Zwager. Bij de voorstellen voor de algemene vergadering van de Noorder marktbond, kwam de suggestie naar voren om uit een oogpunt van goed koopmansschap in het vervolg geen cij fers meer bekend te maken van de koolinventarisatie. Hiermede ging men accoord. Uitvoerig werd er nog gedis cussieerd over het optrekken der mi nimumprijzen, o.a. van de tweede kwa liteit. Men verenigde zich met de conclusie om de tweede kwaliteit kool uit te betalen tot 80 van de minimumprijs, zodat dit voorstel kan worden ingediend. De heer K. van Dijk vond, dat de tuinbouw het niet buiten ordening zal kunnen stellen, en dat men met al het geroep om vrijheid in het bedrijf ten gronde gaat. Door meer dere personen werd over deze materie gesproken zonder dat er nieuwe ge zichtspunten naar voren kwamen. De heer J. P. Komen deelde daarop enkele bijzonderheden mede over het proef bedrijf Geestmerambacht. Dit jaar worden er diverse rassenproeven ge nomen zoals een practijkproef met gele bewaarkool, idem met rode bewaar- kool, groene kool en een koolsortiment proef. Verder een rassen vergelijking met stamslabonen, een chemische proef voor onkruidbestrijding in uien. Ook zal aandacht besteed worden aan het koprot in de uien. Voorts staan rassenproeven met aardbeien, augurken, vroege knolbiet, knolselderij en een sla-sortimentproef, alsmede een proef met bloemzaden op het programma. Aan de grondverbete ring, de groenbemesting, het water standsproefveld en het klimatologisch onderzoek en tal van andere zaken wordt tevens aandacht geschonken. Ten aanzien van de eventuele teelt van augurken werd de wens uitgesproken, dat deze gezamenlijk zal worden aan gepakt en niet individueel. De voorzit ter sloot hierop de vergadering met de wens dat het met de koolcampagne de goede kant op mocht gaan. Een-pers. Eng. ledikant met bed f 25,—, kinderlédikant £10,2 meisjesmanteltjes 2 en 4 jaar f 3,— p. stuk en i pr laarzen 5 jr f 1,50. P. C. Hooftstraat 37. Nieuwe Oud-Holl. grote wieg. Br. onder nr A 89, Bur. van dit blad. Prima haardkachel en bromfiets, prijs billijk, Ken- nemerstraatweg 379, Heiloo. Wegens vertrek: zw. lange kalfs bontmantel mt 40-42 z.g. f 225,crème kinder- ledikantje f 20,spinnewiel, snelweger, partij studie-boe ken en romans, W.P. Ency clopaedic nieuwste druk. Ver- dronkenoord 109. Modern Philips radiotoestel, z. g. a. n., voorzien van band spreiding en klankkleur en compleet tropisch aquarium. Liefdelaan 17. Z. g. a. n. radio in salon- kast met wisselaar, ook voor café geschikt; stofzuiger (125 V-) met toebehoren. Na 6 uur C. W. Bruinvisstraat 31. Tropisch aquarium, nieuwe Oud-Holl. wieg, theemeubèl, dressoir en kroonlamp. P. C. Hooftstraat 43. Een beklede toiletstoel en drie schuifdeuren glas-in-lood voor etalage 138 x 63. - Mient 15. Engelse kinderwagen, crème Ranonkelstraat 7, Bergerhof, Alkmaar. In pr. st. z. vulkachel, merk Solon ho. 3. Kenn.str.weg 98. Een goed tafelbiljart, com pleet, mt 70 x 140. Te bevr. S. Bakker, Stationsweg 29, Heêr- hugowaard (Z.), Tel. K 2266 —202. Een katnerlamp, 1 schoor- steenstel, 1 pr schoeneh, 4 kuikenvoerbakjes Trieblinig, Heerenweg 48, Heiloo. Een eiken uittrektafel en zes stoelen in prima staat en traploper. Raadhuisweg 5, Heiloo. Radiokoopjes. Philips op battterij f 55,Telefunken radio f 35,—, Philips prima f 115,radio zonder kast f 40.Ducastel radio f 55, en enkele soldeerbouten f6. Radio Buisman, Hekelstraat 15 10.000 plasticzakjes, afm. 21-11 cm. W. Burger, Dubbele- buurt 3, Tel. 3333. Handnaaimachine in prima staat. S. Surig, N.-H. Naai machinehandel, Boterstraat 4, Alkmaar, Tel. 3191. In g. st. z. kinderwagen. - P. Keuris, Raadhuisweg 9, Heiloo. Ouderwetse oude kristallen kroon, kandelaars, koektrom meltjes of andere kistjes, witte beeldjes of gekleurde groepjes van porselein, maho nie pijpenstandaards en ta bakspotten of koperen dozen, doofpotten. Br. onder nr A 32, Bureau van dit blad. Wasmachine, 220 V., in pr. staat. Br. onder nr A 90, Bu reau van dit blad. Verkooplokaal „Alcmaria", Magdalenenstraat 19, koopt alle meubelen (ook gehele in boedels) tegen de hoogste waarde, Tel. 4734. Voor zolderopruimingen „De Kleine Beurs", Koningsweg 44, Tel. 3920, tegenover Lom- bardsteeg. Er zit niet alleen stijging in ons abonnementen- aantal, maar ook de Handeldrijvende Middenstand ziet zijn belang en ad verteert in steeds toenemende mate Maar... het gerfcefo Jeer één prQi «te KWALITEIT WORMtRVEER ff Tf>. f'iAl Agentschap BERGEN: Karei de Groetelaan 20 - Tel. 2.1.3.0 Agentschap HEILOO: Kennemerstraatweg 307 - Tel. 5.6.8.1 Uw was Maandag of Dinsdag gehaald, Zaterdag thuis EEN VERZOEK van het bestuur van de r.k. jongens- en meisjesschool om verhoging van de subsidie voor verstrekking van melk aan schoolkinderen heeft gistermiddag in de raad van Warmenhuizen tot een stevige discussie geleid. Het schoolbestuur wenste een verhoging over 1953 tot twaalf cent per liter en over 1954 tot veertien cent per liter, doch het college van B. en W. achtte geen termen aanwezig om elke kostprijsverhoging van de melk door een verhoogde subsidie te dekken omdat dit een taak zou zijn van ouders en verzorgers of het schoolbestuur. Het verzoek werd afgewezen, maar de meer derheid van de raad overwon het college op een ander punt: met een stemmen verhouding van vier tegen drie besloot de raad de vergoeding van de kosten per leerling voor de r.k. scholen te verhogen van f 34 tot f 38. zijn de uitgaven voor het onderwijs zeer hoog gestegen, namelijk tot f 44. per leerling. B. en W. waren daarom van oordeel, dat op grond van de wet niet dezelfde vergoeding mocht worden gegeven, temeer omdat de begroting in gedrang kwam. De vastgestelde f 34.was volgens Ged. Staten zelfs nog aan de ruime kant. Ondanks deze uiteenzetting hand haafde de heer Beemsterboer zijn voor stel om f 38.te geven. Zijn opmerking, dat men zelfs recht heeft op f 44.be streed burgemeester Nolet, er op wij zend, dat hogere instanties de uitgave moeten goedkeuren. Bij stemming ver loren B. en W. met 4 tegen 3 stemmen. Overigens had de burgemeester wei nig moeite de agenda snel af te werken. Besloten werd de r.k. stichting Ge zinszorg te Oude Niedorp te subsidi ëren op basis van het aantal dagen, dat verzorgsters en hulpen in de ge meente werkzaam zijn; op de begroting is hiervoor reeds ruim f 400.uitge trokken. Het kraamcentrum Alkmaar van Het Witte Kruis zal f 1.— per dag subsidie krijgen als gediplomeerde krachten in de gemeente hulp verlenen; het centrum had f 1.50 per dag ge vraagd. De beloning voor oefenuren van de brandweer werd verhoogd van f 300 De heer Roozendaal had het „melk- debat" geopend met de opmerking, dat naar zijn oordeel de hogere kosten niet door de ouders kunnen worden gedra gen omdat die al genoeg hebben te be talen. Ook het schoolbestuur is niet bij machte de extra kosten op te vangen en daarom adviseerde hij voor 1954 de kosten voor rekening van de gemeen te te nemen. Na hem verklaarde de heer Nannes het overbodig te vinden, dat er melk van 34 cent per liter wordt verstrekt. Hij vond bijv. het rietje bij de melk luxe, maar de heer Beester- boer zag de zaak anders. Als de melk door de onderwijzers moet Worden ge kookt en uitgedeeld, komt er niets van terecht, zo meende hij. Daarom stelde hij voor de vergoeding per leerling van f 34.op f 38.te brengen. Burgemeester Nolet zei in zijn ant woord, dat de melkvoorziening voor het schoolbestuur een kwestie van cen ten is. Wegens onderbevolking van de openbare lagere school de bijzon dere scholen kunnen aanspraak maken op een vergoeding op hetzelfde niveau als de kosten per leerling van de o.l.s. 77. Bijna geluidloos schoof men een groot gordijn op, waardoor een gewel dige ruimte zichtbaar werd. De vloer, die spiegelglad was, bestond uit het prachtigste marmer, dat men zich den ken kon. Het was een zaal, waarvan de zoldering gedragen werd door imposan te zuilen. Vlak tegenover hem was een troon gericht, waarop een in wit gewaad geklede figuur zat, die hen opmerk zaam aanstaarde. Doordat de zaal zo groot was, viel het niet dadelijk op dat de gestalte veel groter was dan een nor maal mens. Hij droeg een lange baard, maar zijn hoofd was kaal. Jimmy dacht, dat hij zeker wel zeventig jaar,oud zou zijn. De man zag er niet onvriendelijk uit en zijn stem klonk evenmin on vriendelijk. Hij sprak een taal, die Jim my niet verstond. Maar professor Prop- jos blijkbaar des te beter, want hij trok Jimmy aan zijn mouw en fluisterde te gen hem: „Wij worden verzocht naderbij te komen en plaats te nemen op de marmeren bank, die voor de troon staat. Wij moeten gaan zitten. Dat is een bij zonder goed voorteken". Jimmy was toch wel een beetje onder de indruk van deze ontvangst. Zo had hij zich dat niet gedacht. Jimmy zag, dat het stamhoofd der Boelwoeghono's zijn blik op hem richtte. „Om welke reden wens te Gij mij persoonlijk te spreken?" vroeg hij. Professor Pi'opjos vertaalde het da delijk voor Jimmy. tot f 400 per jaar en de Ned, Militaire Bond „Pro Rege" kreeg f 10.— subsidie ten behoeve van de arbeid van de pro testantse militaire tehuizen. Een ver zoek van de Bond van mobilisatie- invaliden om subsidie werd afgewezen. Een belangrijk besluit was om liet r.k. schoolbestuur medewerking te ver lenen b(j de bouw van een gymnastiek lokaal bij de nieuw te bouwen jongens school. Van het lokaal zullen alle scholen (dus ook de o.l.s. en eventueel de Chr. Nat. school te Krabbendam) gebruik kunnen maken. Warmenhuizen beschikt niet over een ander lokaal. Een pachtovereenkomst met de heer J. Nannes, huurder van enkele gémeente- landerijen ter grootte van 55 en 63 are, Werd beëindigd; huurder wordt een zoon van de oude huurder, de heer Jn. Nannes Jzn., voor een pacht van resp. f 85.— en f 88.per jaar. Besloten werd voorts tot aansluiting bij de ge meentelijke volkscredietbank te Alk maar. Bij de rondvraag kreeg de heer Vergay de toezegging, dat een onder zoek zal worden ingesteld naar de nood zakelijkheid van reparatie van een zoldertje in de Ned. Herv. kerk en mocht de heer Nannes vernemen, dat de brandweer het niet nodig acht bij ten te hakken met het oog op brand; burgemeester Nolet merkte daarbij op, dat bijten voor kinderen zeer gevaarlijk zijn. Ingekomen: H. F. Daman vn Am sterdam naar Oude Schulpweg 186a, Egmond-Binnen; B. A. de Beus van Amsterdam naar Oude Schulpweg 186a te Egmond-Binnen; J. W. Smit van Haelen naar Julianaweg 46 te Egmond a. d. Hoef; Th. C. Tamis van Oudorp naar Meerweg 462 te Egmond a. d. Hoef; G. C. Tjebbes-Postnumus-Meijes van De Bilt naar Slotweg 375, Egmond a. d. Hoef; J. T. M. Labout Van Hilver sum naar Herenweg 539a te Egmond a. d. Hoef. Vertrokken: J. Koning van Juliana weg 428 naar Velsen; M. Portegiês van Herenweg 248 naar Heerlen; M. Lute van St Albertsweg 181a naar Velsen; H. Egbers van Herenweg 358a naar Bilthoven. DAMUITSLAGEN De uitslagen van de dit weekeinde gehouden damwedstrijden zijn: Hoofd klasse: A. de ZeeuwJ. Langras 11; 2e klasse: R. StetJoh. v. Velzen 1—1; P. v. d. Himst—A. Collet 1—1; 3e klasse: L. v. WissenTh. Hollander 2—0. EXAMENS Voor het diploma Engelse Handels correspondentie slaagden te Amster dam de heren: W. Beintema, S. Zon- jee, L. Cranenburg, F. Zaal. GEDIPLOMEERD GEZINS VERZORGSTER Voor het examen voor gezinsver zorgster is geslaagd mej. D. Waterdrin ker, Heiloo. Mej. Waterdrinker zal in Alkmaar werkzaam zijn. Directie: J. BIJLSMA en C. KR Hoofdredacteur: a M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. S ADVERTENTIES en ABONNEMENTE Voordam 11 Tel. I Postgiro 187294 DE DRIE Westelijke op de Berlijnse confe: Russische voorstellen i «tellen, van de oplossii Eden en Dulles zeiden artikelen uit het on steeds onenigheid had 1 éérst de nieuwe Russii en voor opschorting va het Duitse vredesverdr: De ministers konden worden over de te vol dit vraagstuk. Gistere kweslie-Oostenrijk bes ministers werden over maakt. Een Britse woo Molotov om ook maar stellen van Vrijdag, d vredesverdrag met Oos Besloten werd de con Westerse ministers dedi verdrag met Oostenrijk rentie een eerbiedwaari klaarde zich daartoe bi het verdrag zouden w< was het Oostenrijkse dc (Van onze weerki medewerker) 7ATERDAG en gisterei net in het gehele land viel zo nu en dan ee regen, maar het weer 1 tig en ook de wind bit Zuidoosten. In de vochi ontstond gisteren op u- schaal mist, die vand kan optrekken. De koi die tot over Zuid-Zwed over het midden van d zee was verdreven, is ai de terugtocht. Dit vindt zaak in het stijgen van druk boven Scandinavi Noordzee. Met Oostelijk kan deze koudere lucht peratuur weer tot ben vriespunt doen dalen, langrijke nieuwe koude dit voorlopig niet b maar wel kan het vooral weer enkele graden gc zen en ook overdag zal peratuur maar weinig b vriespunt komen. Vc Scandinavië is het nog en wordt 's nachts op d plaatsen meer dan 20 gra gemeten. Het einde van is hiermee weer uitgeste Verwachting tot morg IETS KOUDER Zwaar bewolkt en ne\ hier en daar wat motre tige, vannacht tijdelijk Oostelijke tot Noord wind. Lichte vorst tot tuur om het vriespunt. (Eigen bericht) Toen de heer E. G. S dagmorgen in de Koningst Helder de sigarenwinkel v Labout betrad, nam hij gaslucht waar. Even late de zes en zestig-jarige van de winkel in bewus stand achter de toonban hetzelfde moment rook aar zijde van dewoning de t doordringende gaslucht. Onmiddellijk werden genomen en spoedig ar ambulance van de GGD Eykman achtte overbrengi gemeente-ziekenhuis „Pari zakelijk Daar kwam mev: kennis. Er bestaat geen i haar leven. Dit geval van gasbedw te wijten aan een slecht slang van tien centime gas uit de leiding naar gaseomfoor bracht. Het was afgezet, doch de t was geopend Het. stukje s dag tevoren nog gerepi daarbii was van oud m; bruik gemaakt. Volgens het Noorse blad ger Avis" is in het district Oosten van Kirkenes, een J ficier in burger, die de No grens had overschreden, do se politie in hechtenis gent Onder de Europese 'ande tegisehe gnederen naai Am' ren, nam Nederland in Uveede plaats in.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 12