ONZE KINDERKRANT Pasop Een dierenliedje Een diepe teleurstelling in Oostenrijk Huiduitslag Ons hoekje Wat de post ons bracht DEBRAIINE De beste ruil voor verkoudheid Muizenbruiloft DERMA r Pim, Pam Pom en de graafmachine Grote Vier weer naar huis 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen MARGARET MALCOLM Slangen en waterplanten bedreigen een stad Luister eens naar: Radioprogramma VRIJDAG 19 FEBRTTARI 1954 Beste kinderen, Heel wat neven en nichten wisten de weg naar de schat wel te vinden. Het was een gemakkelijke puzzle, dat vertelde ik jullie al. Deze week hebben we er één die er echt gezellig uitziet. Dat vind ik tenminste. Denken jullie er net zo over? Er zit wel wat werk aan vast, maar echt ingewikkeld is hij toch ook weer niet. Ik ben benieuwd of jul lie er achter komen welke dieren be doeld zijn. Briefjes, brieven en briefkaarten kun nen gestuurd worden aan het bekende adres: Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende week! Marie Mul uit Zaandam zou ook zo graag mijn nichtje willen worden. Nu, dat kan! Je hebt 't raadsel van de ge stolen schat goed opgelost, hoor! Dat vind ik knap voor een meisje uit de derde klas. Nog wel gefeliciteerd met de eerste verjaardag van je broertje! Wat leuk dat je voor het raam mag zorgen. Betekent dat dat jij de plant jes moet geven? Je schrijft keurig met je vaders pen! Van Cilientje en Marietje Briars uit Amsterdam ontving ik een goede op lossing en een lange brief. Jullie dach ten dat we geen winter meer kregen, weer! Was het ballet zo mooi? Wat zul len jullie genoten hebben! Dag, trouwe nichtjes. Tot de volgende brief! Nelie Smit van Texel is een nieuwe nicht. Hartelijk welkom in onze kring! Je hebt je raadsels van de voorlaatste keer alle drie goed opgelost. Wat leuk, dat je Anja en Kitty Bierboer kent. Hoe is het met de bof afgelopen? Ben je al weer beter? Dag, Nelie. Ik hoop binnenkort weer eens zo'n gezellige brief van je te krijgen! Mijn nieuwe nicht Jansje Aleide Hollander uit Den Helder is al weer in haar pen geklommen. Je oplossing is goed, hoor! Wat jammer, dat je nog steeds ziek bent. Beterschap gewenst! Ja, die meeuwen zijn erg hebberig. Maar ik denk, dat ze ook wel echt honger hebben de laatste tijd. Ik heb ze vanmorgen een grote kliek zuur kool gegeven en in een ommezientje was er geen kruimel meer over. Het zou fijn zijn als de krant je over een poosje nagestuurd kan worden. Daar bof ik ook bij, want dan krijg ik vast nog wel eens zo'n briefje van je! Mijn trouwe nicht Geertje Meijer uit Zaandam stuurde een goede oplossing en een verbazend lange brief. In rode inkt. Wat grappig, dat je Maartje Boe der op het ijs hebt gesproken. Felici teer je broer maar van me met zijn tweede prijs. Hoe lang het kinder- krantje er al is? O, al heel lang. maar met Tante Paulien pas anderhalf jaar. Nee hoor, je bent niets te oud hiervoor. Zolang je er zelf plezier in hebt moet je zekér meedoen. Ik heb wel neven en nichten van vijftien en zestien jaar gehad. Je groeten aan andere leden van onze familiekring breng ik hierbij over. Speciaal aan Maartje Boeder. Dag, Geertje! Het beste, hoor! Mijn trouwe neef Jan Burger uit Lut jebroek wist wel raad met de schat van die zeerovers. Je oplossing is best, hoor! Wat sneu yoor Klaas, dat hij zo op het ijs is gevallen. Doe hem vooral mijn groeten als je hem ziet. Zijn raad sels heb ik nog steeds keurig bewaard, hoor! Ook Nellie van Leijen uit Obdam had niet de minste moeite met de puzzle van de laatste keer. Jij hebt er al wel lastiger opgelost, hè?. Ja. die sneeuw pret was wat fijn. Hoe gaat het met de jonge konijntjes? Je zult nu al wel we ten hoeveel het er zijn. Was het Woens dag een spannende dag voor Arie en jou? Ik zal goed in de krant kijken of ik ook ergens de prijswinnaars kan vinden. En anders hoor ik de afloop vast nog wel van jou. Je zult er wel heel wat uurtjes aan besteed hebben en je broertje ook. Dag Nellie! Tot je volgende brief. Uit Hoorn ontving ik een goede op lossing en een brief van een neef die vergat zijn naam te noemen. Ik herken je handschrift wel, maar ik weet echt niet precies hoe je heet. Wat een strop! Je heb een flinke tocht op de schaats gemaakt, zeg! Van Hoorn over Ouden dijk en Avenhorn weer naar huis te rug. Bedankt voor jouw raadsels. Wil je me de oplossingen nog eens sturen, want die kon ik op de achterzijde van je brief niet vinden; En je had ze mij nog wel beloofd! Kennen jullie de zes dieren die hier getekend zijn? Ik geloof niet dat het moeilijk is vooral omdat het aantal letters steeds is aangegeven door de puntjes die onder de dieren staan. Nu heb ik achter die zes dieren een zin verborgen en die zin is de titel van een Hollands Dierenliedje. Hoe je deze zin moet vin den? Wel, hiernaast komen een aantal breuken voor. Het eerste cijfer van de breuk duidt aan het num mer van het dier en het tweede cijfer is de letter, die je uit de naam van dit dier moet nemen. Hier komen ze: 4/1. 7/6. 3/1. 3/4. 4/6. 7/4. 6/5. 2/4. 2/6. 6/5. 6/6. 4/2. 7/1. 6/3. 3/4. 6/5. 4/4. 3/2. 6/6. 2/1. 2/2. 2/3. 6/3. 7/7. 2/6. 3/2. 6/6. Hebben jullie muzieknoten leren lezen? Dan is de op lossing nóg makkelijker want de eerste regel van dat dierenliedje staat zó op muziek: neem Sterk desinfecterend 60 tabletten f 0.98 mpjtï) •- (nfï^) (nj£n) (ffi'j).. (Advertentie, Inc. Med) Mijn trouwe nicht Veronica Haring uit Beverwijk stuurde ditmaal weer haar oplossing in. Je hebt alle ant woorden op de raadsels van de voor laatste keer goed gevonden, hoor! Jam mer, dat je briefje wat laat kwam, want nu kan ik je vandaag pas deze regeltjes schrijven. Heb je nog pret gehad in de sneeuw? En, wie weet, kom je nog wel weer op de schaats te staan. "Wie had dat kunnen denken! Ik heb geen rondrijders maar door lopers. Rechte schaatsen dus. Of ik goed kan rijden? Nu, dat zou ik niet durven beweren. Ik ben laatst al ta melijk onzacht met het ijs in aanra king gekomen. Af en toe voel ik het nog! Dag, Veronica! Thea Jansen uit Beverwijk verraste mij met een goede oplossing en een brief op mooi postpapier. Wat fijn, dat het met schaatsen al zo goed ging. Misschien kun je dezer dagen nog wel wat oefenen. Dat zou een meevaller zijn! Van Maryanne Oonk uit Heer-Hugo- waard ontving ik een goede oplossing en een gezellige brief. Ja, deze inzen ding was keurig op tijd. Feliciteer IJmkje over een week van me met haar verjaardag, wil je? Ik kan me voorstel len, dat jij je ook al op die dag ver heugt. De andere neven en nichten hebben de puzzle ook uitgeknipt, hoor! Dat is de handigste manier met dit soort raadsels. Heb je fijn gezwommen in Alkmaar? Daag. Tot de volgende brief. IJbeltje Elzinga uit Alkmaar heeft een mooie tekening voor me gemaakt. Wat leuk weer eens iets van je te ho ren. Je oplossing is goed, hoor! Nog wel gefeliciteerd met vaders verjaardag, al is het wel wat laat. Welk telefoonnum mer ik heb? Ja, dat zou je wel willen weten! Dan kon je Tante Pauliens stem zo eens even horen, hè? Maar ik ver klap het je toch lekker niet! Ik ben in Mei jarig.Dat is nu eens iets wat je best mag weten. Dag, IJbeltje! Ook Siepje Elzinga uit Alkmaar liet weer eens iets van zich horen. Wat een beeldig versierde brief. Ik wist haast niet wat ik zag! Je kunt zeker al be hoorlijk koken, hè? Wat fijn, dat je het zo prettig vindt op de huishoud school. Ik ben bijna twee maanden vóór jou jarig. In Mei dus. Hebben jul lie een grote hond? Dag, Siepje! Frans van Til uit Alkmaar heeft een prachtig boekje voor mij gemaakt. Wat een leuk idee. Je zult best moeite heb ben gehad het. vol te krijgen, want het telt heel wat bladzijden. Het gedicht vind ik erg aardig en als ik meer ruim te had zou ik het vast ook plaatsen. Nu kan dat niet. Wie heeft het gemaakt; Dat moet je me toch nog eens vertellen. Bedankt voor de tekeningen. Heb je voor de volgende week al weer een boekje klaar? Ik vind het echt span nend. Wat jammer, dat de eieren niet uit zijn gekomen. Wanneer moet je di ploma C halen? Dat zal nog wel een tijdje duren. Dag, Frans! Ik zal je boek je bewaren, hoor! Gitje Knaag en Grijsje Ritsel Waren bruid en bruidegom. Zij in 't wit met lange sluier, Hij in 't zwart met stropdas om. Alle muisjes kwamen kijken Naar het alleraardigst paar, Rip en Rap en Snib en Snabje, 't Was een hele vriendenschaar! Spitsbekje, het kleine neefje, Strooide graantjes voor hun voet, En zijn zusje droeg het sleepje Met een eigenwijze snoet. 't Was een plechtige vertoning, Alles ging zo als het hoort, Maarde deftige receptie Werd door vijand poes verstoord! Die kwam eens een kijkje nemen, Werkelijk, hoogst ongepast! 't Hele muizenvolk moest vluchten Voor die ongenode gast. Gitje Knaag heeft nu na jaren Over 't voorval nog het land, Want wel redde zij het leven, Maar niet 't sleepje van echt kant! PAULIEN Anneke Vogelpoel uit Alkmaar wordt zo langzamerhand ook al een trouwe nicht. Je dacht dat je je schaat sen wel kon opbergen, hè? Voor mijn raam werd vanmiddag al weer druk gereden. Wel een beetje gevaarlijk, want het ijs was aan de kanten zo dun als wat. Je oplossing is goed, hoor! Wat fijn dat je zo aan de vogels denkt. Ze hebben het op het ogenblik ook hard nodig! 45. Terwijl er op het marktplein van Dierendorp een wilde achtervolging aan de gang was, zaten ,er in de feest zaal van „De Oude Jongens" twee ech te boeven, die zich van niemand en niets iets aantrokken. Ze amuseerden zich kostelijk! Billie had een grote sigaar opgestoken en wiegde op de maat van de muziek heen en weer, terwijl Kareltje een aantal rolletjes serpentine had ge kocht om die over de hoofden van de feestgangers heen te gooien. „Nou Ka- rel, hoe vind je het hier?", vroeg Bil lie tevreden. „Het is een ander gezicht dan die stomme tralies hé, waar we al die tijd tegen aan gekeken hebben". „Ja, maar Billie, hoe moet dat nou", zei Kareltje, toch wel een beetje ang stig. „Hier vallen we niet op, maar we kunnen toch niet altijd in deze pakjes blijven rondlopen?" „Vertrouw jij nou maar op Billie, die heeft je al tijd nog uit het moeras gehaald, waar of niet?" zei Billie, terwijl hij zijn vriend een .beschermende klap op de schouder gaf. „Kijk, de polonaise gaat beginnen, geloof ik! Wat denk je, zul len wij ook een dansje wagen?" Ze wilden opstaan, maar lieten zich van schrik weer op hun stoelen vallen, toen de heer van de feestcommissie, die bij de deur stond, nog een paar la te feestgangers aankondigde: „Drie boeven en twee politieagenten", riep hij met luide stem en daar kwamen Pim, Pam en Pom de zaal ingestapt, gevolgd door Tommie en Brommie. (Vervolg van pag. 1) DE laatste bijeenkomst Donderdag werd nog eens gewijd aan de Duitse en de Oostenrijkse vraagstuk ken. Deze duurde bijna 4 uur. De ver gadering, die onder voorzitterschap stond van Molotov, begon met het nemen van foto's en het opnemen van films door journalisten. Langs de rou te, die de auto's van de ministers had den genomen, had zich een grotere me nigte opgesteld dan ooit te voren sinds het begin van de conferentie. Veertig minuten na het begin van de laatste vergadering verliet de Oos tenrijkse delegatie de zaal. Een der de legatieleden verkondigde de misluk king der besprekingen over het sluiten van een vredesverdrag met Oostenrijk als volgt: „Alles is voorbij. Molotov wilde nergens in toegeven". Hij voeg de er aan toe: „Er bestaat enig voor uitzicht op, dat de besprekingen via de diplomatieke kanalen zullen worden voortgezet". De Oostenrijkse minister HHpF vergalt Uw leven. Gij zult verbaasd zijn over de snelle =^en afdoende werking van het -== r beroemde huidgeneesmiddel (Advertentie, Ing. Med.) van Buitenlandse Zaken, dr Figl, had gistermiddag nog getracht met een tweetal voorstellen de impasse te door breken. Molotov verwierp ze beide. Figl zei later: „Er zal vanavond een diepe teleurstelling in Oostenrijk heer sen en zij zal met bitterheid zijn ge mengd. De besprekingen over Duitsland brach ten ook gisteren weinig, nieuwe w2- zichtspunten. Dulles zei gisteravond ter gelegenheid van een parade van Amerikaanse troepen in West-Berlijn, dat de Westelijke ministers ook na de conferentie hun pogingen om tot her eniging van Duitsland te komen zul len voortzetten, er op vertrouwend, dat op het laatst de gerechtigheid het zal winnen. Het resultaat van de conferentie werd in de slotredevoeringen door de ministers verschillend gewaardeerd. Terwijl minister Dulles zijn diepe te leurstelling vooropstelde, Eden een balans opmaakte, waarin hij veel ge wicht toekende aan het besluit over de conferentie over het Verre Oosten, begon Bidault met zijn tevredenheid uit te spreken over het feit, dat men in Genève weer bijeen zal komen, waarmee men heeft voorkomen, dat de conferentie geheel onproductief zou blijven. Molotov sprak de mening uit, dat de bijeenkomst had bijgedragen tot een beter begrip der wederzijdse stand punten. Dulles is gisteravond reeds per vliegtuig naar Washington vertrok ken. Op het vliegveld bij Bonn zou hij echter nog een kort onderhoud hebben met Adenauer. Eden vliegt van middag rechtstreeks naar Londen en Bidault vertrekt vandaag per trein naar Parijs. Molotov zal Zaterdag per vliegtuig naar Moskou terugkeren. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, ls er nu een manier om er van a£ te komen. 83 van de 100 personen lukte bet; u kunt bet ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoel gang. Neem de eerste week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Lever- pilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeer middelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever- pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes. (Advertentie, Ing. Med.) Miesje zou eens lekker eten En ze dacht ineens aan vis. Dat is voedzaam en gezond hoor, Heus, zo'n visje' is niet mis! Bij de visboer zocht ons muisje Dra een heel mooi visje uit, Miesje had er heel veel zin in, Hoorde al het bakgeluid. Maar toen een kwartiertje later, 't Visje op de aanrecht lag, Moest de muis de kop afsnijden En ze zuchtte zachtjes „ach Wat een arm en zielig beestje, ls dat aardig visje toch Nee, dat kan ik heus niet doen hoor!", Miesje huilde en zei: „och Ik laat het lieve beestje zwemmen, In die mooie goudviskom!" En zo zwom de vis als vroeger: Heen en weer en dan weerom. DOOR 19 En ondanks de beweringen van juf frouw Twist over John's uitlatingen ten aanzien van Corinna Chale, ondanks wat John zelf tot Serena had gezegd, was Nick nog steeds niet met de ac trice verloofd. Misschien gebeurde dat ten slotte wel nooit, 't Was immers ncel goed mogelijk, dat de mensen steeds verband legden tussen een schrijver en de vertolkster van de vrouwelijke hoofdrol in zijn stuk, wanneer de schrijver zo knap bleek te zijn als Nick. Misschien ook scheen hij slechts zo vriendelijk jegens Corinna, zo vol complimenten, omdat zij blijkbaar een vrouw was, die iets dergelijks uit mannenmond verwachtte. „Ze is bijzonder geestig en mooi, maar ik mag haar niet", was Serena's conclusie. „Ik geloof, dat John gelijk heeft en dat Nick niet gelukkig zcu worden als hij met haar trouwde. Hij zou zijn talent nooit ten volle kunnen ontplooien. Zij is de soort vrouw, die altijd en overal het middelpunt van al les wil zijn. Daarom zou ze er m.i. steeds op uit wezen, Nick's betekenis te verkleinen, in plaats van zich over de groei ervan te verheugen." En met dit oordeel sloeg Serena, on danks haar gebrek aan ervaringen, de plank niet ver mis. De idee was immers meer dan eens bij Corrinna zelf opge komen. Natuurlijk niet, had ze haastig bij zichzelf geredeneerd, omdat ze Nick niet graag mocht. Integendeel, hij was een lieve vent en in zijn eerste stuk had hij haar een ideaal-rol gegeven- Maar als echtgenoot? Twee zulke ka rakters in één en hetzelfde huis? Een echtgenoot, die kon zeggen: „Maar zon der mij zou je niet zijn wat je nu bent" en die werd toegejuicht als een der meest schitterende toneelschrijvers van deze tijd? Zeker, op het ogenblik was alles zo als het zijn moest. Corinna kende de sterkte van haar macht over Nick; hij vond haar de bewonderenswaardigste vrouw ter wereld. Zijn stuk was opzet telijk voor haar geschreven en, wat méér zei, voor haar zoals ze in zijn ogen was. Goed, maar als ze trouwden, zou er een tijd komen, dat ze, hoe gelukkig misschien ook, aan elkaar gewend raakten. Zou hij dan nóg in staat blij ken zo te schrijven als nu? Dit alles en nog meer had Corrinna zich afgevraagd. Zodat, toen Mark Dal- by ongeveer in dezelfde geest sprak, ze naar hem luisterde, in plaats van hem af te schepen, gelijk hij had verwacht. „Eén succes," betoogde hij, „maakt een toneelschrijver nog niet voorgoed beroemd en één zwaluw maakt nog geen zomer. Als jij met hem gaat trou wen en hij zich niet kan handhaven, loop je kans met hem af te zakken". Corrinna fronste het voorhoofd. Ze vond, dat zij er die avond op haar best uitzag. In de eerste plaats droeg ze meer juwelen-cadeaux van Mark dan ze ge woonlijk deed. Voorts had Mark's keu ze van een restaurant haar in een goe de stemming gebracht, evenals de or chideeën, die hij haar had aangeboden. Ze wilde nu maar, dat hij niet op die manier het gesprek was begonnen. Dat drèigde de avond te bederven. „Nick is erg ingenomen met zijn nieuwe stuk", wierp ze tegen, „en hij is niet de man die zoiets zal beweren als het niet heus waar is". „Tenzij hij alleen maar gelooft, dat het de waarheid is", voerde Mark bij wijze van verbetering aan. „Heb je het zelf al kunnen beoordelen?" „Neen", gaf ze schoorvoetend toe. „In dat opzicht is hij heel eigenaardig. Hij beweert, dat als hij 't iemand zou laten lezen vóór het af was, het stuk niet lan ger van hem zou zijn, omdat ze onge twijfeld met opmerkingen en adviezen zouden aankomen". „Alles goed en wel, maar toen „Lom pen en Vodden" op de helling stond, heeft hij toch geen bezwaar tegen som mige veranderingen gemaakt, wel?" „Neen". „Hm!" hernam Mark peinzend. ,,'t Lijkt mij een beetje vreemd. Ik er ken dadelijk, dat hij het nieuwe stuk niet aan Jan en alleman behoeft te to nen, maar dacht dat hij er prijs op zou hebben gesteld, er jou inzage van te geven". „Ja", gaf Corinna, wat onbedacht grif toe, „dat heb ik óók gezegd, maar Nick beweerde dat ik de allerlaatste was, die hij het zou laten zien vóór het af was." „O", pruilde ze bij de herinne ring, „het deed me erg veel verdriet". „Dat begrijp ik", zei Mark vol sym pathie. Inderdaad had hij genoeg er varing van het toneel en van Co rinna - om precies te weten wat Nick bedoelde. Zijn taak was de rol te scheppen, die Corinna moest spelen, de hare die rol te vertolken. Maar Corinna was een te levendige persoonlijkheid om zich daartoe te bepalen. Zij wilde ook „creëren", scheppen en Nick had het daaraan verbonden gevaar inge zien. Hij, Mark, zag echter iets anders. ,,'t Zal me benieuwen of de rol inder daad voor jou geschikt is" peinsde hij. „Wat zegt Jankin ervan?" „O, ik heb er hem nog niets van ver teld", antwoordde Corinna vlug. „Hij zou kunnen denken, dat ik hem zou waarschuwen voor overschatting van Nick's capaciteiten om nog eens zo'n succes te behalen. En't zou er niet al te best uitzien als Jankin zich terugtrok, nietwaar?" „Daar behoef jij je geen zorgen over te maken", zei Mark veelbetekenend. „Jij zult altijd wel de nodige hulp krij gen Corinna en als je prijs stelt op een meer bepaalde toezegging, welnu, ik ben bereid je tot het uiterst te steunen." „Dat vind ik prachtig van je, Mark", riep Corinna oprecht gemeend. „Ik.... ik word geweldig versterkt in mijn zelfvertrouwen nu ik weet, dat jij er zo over denkt. Intussen.... in tussen heb ik me contractueel verbon den, zoals je weet, om in het nieuwe stuk op te treden." „Contracten kunnen verbroken wor den", merkte Mark luchtig op, „of schoon ik je natuurlijk niet wil aan raden, dat te doen. Ik begrijp, dat je er niet aan denkt.". „Zeker niet", gaf Cornina vrij werk tuigelijk toe. (Wordt vervolgd.) Duizenden slangen zijn de huizen in het stadje Rockhampton in Queens land (Australië) binnengedrongen. Op hun vlucht voor het water van de Fitz- roy, die buiten zijn oevers is getreden. In twee huizen zijn Woensdag vijf en zeventig slangen door de bewoners gedood. De 51.000 bewoners van Rockhamp ton ondervinden voorts veel hinder van grote massa's waterplanten, die in de straten drijven en de boten van de reddingsploegen tegenhouden. Tengevolge van overstromingen ln Ma cedonië zijn vijf personen om het leven gekomen. In andere delen van Zuid- Slavië viel veel sneeuw. VOOR HAN0EN (rata tuba Ihjni SJ c. (Advertentie, Ing. Med.) INVENTIONEN VAN BACH. In- ventionen zijn korte muziekstuk jes, weinig meer dan tennaastebij afgeronde invallen. Nu werkten de achttiende eeuwse musici alles zorgvuldig af, zodat deze Inven- tionen stuk voor stuk voldragen zijn. U hoort er twaalf van Bach, te spelen op clavichord, een wat zachter klinkende uitgave van het clavecimbel, alsmede één voor alt-blokfluit van een onbe kende meester. (Zaterdag 14.25 uur over Hilversum I, 402 m.) ZATERDAG 20 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20-0024.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie.' 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrtjven. 11.35 Gram. 12.00 Idem. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Vara-varia. 13.20 Amus.- muziek. 13.45 Sportpraatje 14.00 Politie- kapel. 14.25 Gram. 14.50 Gram. 15.15 „Eerst denken dan doen", causerie. 15.30 Accordeon-Orkest en sol. 16.00 Boekbe spreking. 16.15 Gram. 17.00 Journaal. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Orgelspel. 18.35 Lichte mu ziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Boek Handelingen", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 «Nieuws. 20.05 Ge- var. programma. 22.00 Socialistisch com mentaar. 22.15 Weense muziek. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws 23.1524.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, -298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 940 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.55 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Dubbelkwartet. 12.00 Angelus. 12.03 Amus-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Promenade-Or kest en solist. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Gram. 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.55 Omroeporkest en solist. 16.30 „De schoon heid van het Gregoriaans". 17 C0 Voor de jeugd. 17.55 Sport. 18.00 Voor de jeugd. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.40 Regeringsuitzending: „Atlantisch allerlei". 19.00 Nieuws. 19.10 Zang en piano. 19.20 Parlementair overzicht. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken", eau- serie. 20.50 Gram. 21.00 Gevar. program ma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 „Een mens kan wat meemaken!" 22.30 „Wij luiden de Zondag in", Avondgebed en Liturgi sche kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Niéuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram.muzieh.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2