Breuk in Republikeinse is thans publiek Federatie van landelijke ruiters vergaderde SCHEEPVAARTBERICHTEN LAATSTE NIEUWS Eisenhower en Oude Garde" gaan eigen wegen Politieke amateurs steunen president Directeur persbureau met twee broers veroordeeld Markten Barneveld-Ede In België op 11 April algemene verkiezingen De betekenis der organisatie Britse fabriek zonder arbeiders Japanse premier op wereldreis GEESTELIJK LEVEN Samenwerking van Joodse kerkgenootschappen Psychologisch onderzoek voor a.s. predikanten Dompeldoop in Zaandam Baptisten en oorlog BEROEPINGSWEKK Egypte wil conferentie over Suezkanaal Dodelijke aanrijding bij Hoorn Amerikaanse bases in Nederland Evenhuis heden uit Indonesië gezet Zaterdagmiddagvoetbal en korfbal afgelast VRIJDAG 19 FEBRUARI 1954 (Van onze correspondent te New York) AMERIKA'S STAATSBESTEL, waarin tot dusver slechts ruimte was voor twee politieke partijen, Republikeinen en Democraten, zou er zeker mee gebaat zijn indien een afzonderlijk „middenbloc" tot stand zou kunnen komen. Dit was de droom en visie van Wendell Wil- kie en van andere, minder bekende doch daarom niet minder vision- naire Amerikaanse politici. Maar een „derde partijis nooit verder gekomen dan de illusie. Haar ontbreekt een traditie. De Amerikaan valt graag terug op mannen als Lincoln en Jefferson en in onze ge jachte jaren schijnt het ondenkbaar dat de grondslag kan worden gelegd voor een geheel nieuwe traditie. Daarvoor verloopt het wereld gebeuren te snel en verbleken de contemporaine persoonlijkheden al te zeer tegenover het tempo der politieke ontwikkelingen. J-)E SCHEURING in de Amerikaanse Republikeinse partij moge langza merhand een voldongen feit zijn en president Eisenhower moge (tegen zijn oorspronkelijke wens in) in een posi tie gedrukt zijn, waarin hij doelbewust stelling moet nemen tegen de reaction- naire „oude garde" van de partij, door zich op te werpen als de leider van een veel bredere, liberale vleugel dit impliceert echter allerminst dat hiermee voor ook maar enige termijn een nieuwe, „liberale" partij, tussen Republikeinen en Democraten in, tot stand kan komen. Men kan slechts constateren dat Eisenhower voor de duur van het ver kiezingsjaar 1954 (een nieuw Huis van Afgevaardigden en één-derde van het aantal senatoren moet worden geko zen) besloten heeft zich op te werpen ak leider van het betrekkelijk neu trale middenblok de zg. „zwevende stem" van die elementen in de bevol king, die niet blindelings het partij programma van Democraten of Repu blikeinen onderstrepen, doch de leef tijd van het (politieke) onderscheid hebben bereikt en in iedere stembus strijd de partij steunen, die naar hun oordeel de beste aanspraken op hun stem doet gelden. Het was deze groep van twintig pro eent der kiezers, die president Eisen hower aan de regering bracht. p\E PRESIDENT keert zich thans op- nieuw tot deze supporters. De ge beurtenissen van de afgelopen maand hebben dit besluit geforceerd. Het con flict. dat „de deur dichtdeed" was wel de openbare verklaring der senatoren McCarthy en Jenner, dat het demo cratische regiem der afgelopen 20 jaar er een was ge>veest van „verraad, in competentie en bedrog". De president zag zich genoodzaakt publiekelijk te verklaren, dat dergelijke blanco-be schuldigingen hem te „gortig" waren. Hij meende, dat de these der beide senatoren, dat de „democraten door een blunder Amerika in een oorlog in Ko rea hebben verwikkeld" moeilijk houd baar was, en dat in het algemeen wen selijker zou zijn in tijden van span ning als deze de harmonie te handha ven. Deze verklaring werd gevolgd door een hardnekkige herhaling van hun beschuldigingen door de beide se natoren. Duidelijker aanwijzing, dat de uiter ste rechtervleugel der republikeinse partij nauwelijks meer te hanteren was, kon men niet verwachten. President Eisenhower draagt, zeker, een deel van de schuld hiervoor. In het eerste jaar van zijn ambtsperiode trachtte hij door soepelheid het Con gres voor zich in te nemen. Deze tac tiek werd een falikante mislukking. Thans treedt Ike doelbewuster op, zon der daardoor het Congres beter te be- Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren de 32-jarige uitgever en direc teur van het persbureau „Amniepers" te Amsterdam, W. C. van H., veroor deeld, conform het vonnis van de recht bank, tot anderhalf jaar gevangenis- starf met aftrek van preventieve hech tenis. De 25-jarige broer, eveneens uit gever, woonachtig te Haarlem, A. A. M. van H. werd veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, ook met af trek van voorarrest, en de 34-jarige an dere broer, F. A. C. van H. uit Am sterdam, tot dezelfde straf. Zij zijn gevonnist, omdat zij zich in de jaren 1950 en 1951 schuldig hebben gemaakt aan oplichting van een groot aantal bedrijven in Nederland, voor be dragen die zij hadden verkregen voor opgegeven advertenties voor een za- kenadresboek, dat nooit is verschenen. Voorts hebben zij in een aantal perio dieken advertenties van firma's laten plaatsen, waartoe dezè nimmer op dracht hadden gegeven. Ook hieruit hadden zij de nodige gelden verkregen. De brieven, die over deze advertenties naar de firma's waren uitgegaan, droe gen het briefhoofd van „Uitgeverij en recdamebureau Van H. uit Haarlem", of van „Studio K", dan wel van het persbureau „Amniepers". BARNEVELD, 18 Februari Handel vlug. Aanvoer ca. 1.700.000 stuks. Priizen: eieren 12.0013.75, algemene prijs 12.35 per 100 stuks, kiloprijs 2.06 op basis van 60 gram. BARNEVELD-EDE, 18 Febr. Han del redelijk. Aanvoer ca. 800.000 stuks. Priizen: eieren van 57-60 gram 11.83 12.00, eieren van 60 -65 gram 12.15 —12.95, eieren van 65—69 gram 13.30 14 36 alles per 100 stuks. BARNEVELD, 18 Febr. Handel in slachtkippen traag met aflopende prijzen. Aanvoer ca. 43.000 stuks. Priizen slachtkippen witte 1.85—1.90, andere rassen 1 801.90, jonge haan tjes vitte 2.50- 2.60, andere rassen 2.15 per kg., overige per stuk. Oude ee1 - den 0.80—1.10, tamme jonge duiven 0.70 0.80, tamme konijnen 2.50—7.25, Wilde konijnen 1 501.75, piepkuikens 2.35, zware k ikens 2.30—2.45, alles 2.202.35 per kg. heersen. Het Congres, waarmee Eisen hower bij voorkeur in de twee laatste jaren van zijn regiem zou willen wer ken, zou een meerderheid van „libe rale en humanitaire" Republikeinen moeten bevatten, onder wie de presi dent zichzelf rekent. Daarom heeft hij de vrijwillige orga nisatie van „Citizens for Eisenhower", aan wie hij voornamelijk zijn benoe ming van 1952 dankte, weer nieuw leven ingeblazen. De taak dezer bur gers is, de persoonlijke populariteit van de president om te zetten in libe raal-republikeinse stemmen voor No vember 1954. AANGEZIEN het „voor wat hoort wat" tot de kern-principes van de Amerikaanse samenleving geldt, be staat er geen twijfel dat de leiders van de „Citizens for Eisenhower" (burgers voor Eisenhower), bij het slagen van hun campagne met politiek invloed rijke functies zullen worden beloond. Deze beloningen zouden, uiteraard, ten koste gaan van de meer reguliere re publikeinse partijgroten. Deze laatsten zijn daardoor in een moeilijke positie gebracht. Zij herin neren zich de prestaties van de „Ci tizens for Eisenhower" nog van 1952. De vraag, die zij zich thans stellen luidt: „zouden wij er niet wijzer aan doen ons bijtijds wat los te maken van onze rechtse extremisten?" Dit is hun inmiddels erg moeilijk gemaakt. Het partijbestuur der Repu blikeinen, dat als zodanig los staat van de president (die nominaal wel het „hoofd" der partij is, doch geen functie bekleedt en dus slechts met zijn pres tige kan werken) heeft onlangs juist de rechtervleugel gesteund en op eigen kosten de senatoren Jenner en McCar thy op een spreekbeurtentoer door het land laten trekken. De her-oprichting van de „Citizens" is derhalve Eisenhower's antwoord aan het bestuur van de partij. Onder leiding van James L. Murphy een nieuwe naam in Amerika's poli tieke leven zullen de „Citizens" nu die congresleden gaan steunen die zich. aanhangers van Eisenhower's program ma hebben betoond. Voor de „Citi zens" is het van minder belang, of deze afgevaardigden en senatoren republi keinen of democraten zijn. Hun actie zal ten gunste gaan van elkeen die zich „een Eisenhower-man" kan noemen. De intensiteit, waarmee de „citizens" tot de kleinste stadswijken en de eng ste marktpleinen van de minst beteke nende gemeente doordrongen, is er een garantie voor, dat de komende ver kiezingscampagne krachtig zal worden gevoerd. In de practijk betekent dit, dat de „Citizens" lijnrecht zullen ingaan tegen de „officiële republikeinse campagne" waar het de verkiezing van republi keinse rechtse-extremisten geldt. Daar zullen de citizens (zo geluidloos als dit politiek wenselijk is) de tegenstander steunen. Een nieuwe partij kan uit deze groep echter niet groeien. De Belgische regering en de Senaat zijn het er oyer eens, dat het parle ment op 11 of 12 Maart wordt ontbon den en dat op 11 April algemene ver kiezingen worden gehouden, aldus is van regeringszijde te Brussel verklaard. De Senaat zal het debat over de be krachtiging van het verdrag voor een Europese Verdedigingsgemeenschap op 2 Maart beginnen. De Kamer van Af gevaardigden heeft het E.V.G.-verdrag in November reeds bekrachtigd. Gisteren heeft de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen zijn 28e jaarvergade ring gehouden te Utrecht onder voor zitterschap van de heer P. K. Kistema- ker uit Hoofddorp. Ondanks enige te ruggang van het aantal leden kon de voorzitter over 1953 spreken van een goed sportjaar. Er was een goede sa menwerking met de Nederlandse hip pische Sportbond, het orgaan waarin de gehele landelijke paardensport is samengebundeld. Het menonderwijs, in 1952 op bescheiden voet begonnen, is in het afgelopen jaar in zodanige mate uitgegroeid dat met de beschik bare instructeurs nauwelijks aan de aanvragen (van landbouwscholen zo wel als van verenigingen) kan worden voldaan. Er zijn Rlannen in voorberei ding dit onderwijs aanzienlijk uit te breiden. Behalve de vakkundige perfectione ring, die de Nederlandse boer een we reldnaam gaf, zag de heer Kistemaker factoren die meewerken tot de een heid van het plattelandsleven als een heilig erfgoed te bewaren. De lande lijke ruitersport vormt zijns inziens hiertoe een machtig middel. Behalve de cursussen in paardengetoruik, die de federatie organiseert, bestaan er plan nen voor het houden van tochten door de schone dreven van het land. Vrij wel iedereen kan hieraan meedoen. Voorts gaat de federatie in het komen de seizoen jeugdwedstrijden houden. Het ter vergadering bekend gemaak te werkplan van 1954 is er op gericht, meer belangstelling te wekken voor het paard door beter en doelmatiger gebruik in de boerderij. De actief rij dende en mennende leden zullen ge legenheid krijgen zich voldoende in hun sport uit te leven. Zonder de wat minder gevorderden te vergeten, zul len dressuur- en springliefhebbers ge legenheid worden gegeven zich verder te ontwikkelen. Door een in te stellen handicap systeem voor achttallen zul len de minder geroutineerde stallen een niet te zwaar programma rijden en krijgen de sterke afdelingen de kans door moeilijke programma's de prestaties te verhogen. Binnenkort zullen de achttallen wor den ingedeeld. Voor de viertallen kan om redenen van technische aard nog geen klasse-indeling worden gemaakt. Medegedeeld werd, dat er gewerkt wordt aan het uitzoeken van routes voor het rijden van afstandsritten. Nu de ANWB geen ruitertourisme als "Vroeger heeft,—zal' de - "federatie dit voor haar leden ter hand nemen. Als gevolg van de in het afgelopen jaar gelegde internationale contacten is de federatie door de Zweedse lan delijke ruiters uitgenodigd samen met de Denen en Sleeswijk Holsteiners wedstrijden te komen rijden voor de toprijders. Besprekingen hiervoor wor den binnenkort gehouden. gRITSE technici hebben een manier gevonden om de machines in een fabriek te laten werken zonder dat daaraan arbeiders te pas komen. De machines worden bestuurd door een apparaat, dat geleid wordt door een magnetische band, waarop de instruc ties voor de machines zijn opgenomen. Waarschijnlijk zal aan het einde van dit jaar een eerste machine van deze soort gereed zijn. In een officiële regeringsverklaring over deze zaak wordt gezegd, dat de „geheel automatische fabriek in zicht zal zijn", als het werk aan dit project voltooid is. Het doel van de wereldreis, die pre mier Sjigeroe Josjida van Japan zich voorstelt in Mei te maken, wordt offi cieel als volgt omschreven: Te Washington zal de premier ver zoeken om vrijlating van de oorlogs misdadigers, die nog steeds gevangen zitten in de gevangenis van Soegamo. Hij zal verzekeringen vragen over het terugkrijgen van door Japan verloren gebieden als Ryoekioe en Bonin. Hij zal bedanken voor de Amerikaanse militaire hulp. Te Londen zal hij een vergoeding aanbieden voor Britse bezittingen in China, die tengevolge van de Japanse bezetting verloren waren gegaan of in beslag waren genomen. Hij zal ook voorstellen doen voor een uitbreiding van de Japanse handel met het Ster- ling-gebied. In Parijs, waar Josjida de president van de republiek, René Coty, zal ont moeten, zal hij praten over de regeling - un de hangende financiële vraagstuk ken tussen Frankrijk en Japan. In Bonn zal de Japanse premier met kanselier Adenauer van gedachten wisselen over het deelnemen van Duitsland aan de Europese veiligheid en over het economisch herstel van West-Duitsland. Te Rome zal hij aanbieden zich te kwijten van nog niet voldane oorlogs schulden en vergoedingen te betalen voor de gezonken Italiaanse schepen. Te New-Delhi (India) zal de Azia- Hische politiek het onderwerp van ge sprek vormen. TITO NAAR GRIEKENLAND Maarschalk Tito van Zuid-Slavië zal een bezoek brengen aan Griekenland. Dit op uitnodiging van koning Paul en de Griekse regering. Een datum is nog niet vastgesteld. Japan brengt weer zijn massa- artikelen op de Europese markt. Daaronder bevindt zich ook deze miniatuur camera, ver koopsprijs p/m. 40 gulden welke te vergelijken is met de En gelse en Duitse kleinbeeld- camera's van 2 a 300 gulden. Hier ziet men de Japanse klein- beeldcamera met een objectief van lichtsterkte 3,5 en een brandpunt van 7,5 cm. Het Nederlands-Israëlietisch Kerkge nootschap en het Portugees-Israëlietisch Kerkgenootschap hebben besloten een gezamenlijke contactcommisie in te stellen voor organisatorische samen-' werking ten aanzien van taken op alge meen Joods gebied. Tot dusverre han delden deze twee kerkgenootschappen, waarvan het Nederlands-Isrëlietische (Hoogduitse) thans ongeveer 20.000 le den telt en het Portugees-Israelietische enige honderden, inzake algemeen- Joodse aangelegenheden steeds geheel afzonderlijk. Voorts is bekend gewor den dat door het Ned. Israël. Kerkge nootschap thans binnen veertien dagen een Witboek zal worden uitgegeven inzake de twee reeds ongeveer vijf jaar verdwenen Joodse oorlogspleegkinde ren Anneke Beekman en Betty Milha- do. Gezien het gebrek aan een voldoen de aantal rabbijnen in Nederland zal het Nederland-Israëlietisch Kerkge nootschap rabbijn E. Berlinger uit Stockholm tot rabbijn in Nederland be noemen. De heer S. Rodrigues Pereira, opperrabbijn van de Portugees-Israelie tische Hoofdsynagoge, wordt tijdelijk benoemd tot opperrabbijn van het res sort 's Gravenhage der Nederl. Israël. Hoofdsynagoge. De candidaten voor het ambt van predikant in de Verenigde Lutherse Kerk van Amerika zullen voortaan op alle tien theologische seminaria psy chologisch worden getest, alvorens zij tot de theologische studie worden toe- gelatt Reeds hebben ruim 500 stu denten zich aan dit onderzoek onder worpen en in gevallen, waarin moei lijkheden worden voorzien, worden zij niet tot de studie toegelaten. Te Zaandam hebben enige lidmaten van de Ned. Herv. gemeente zich door onderdompeling laten herdopen. De kerkeraad beraadt zich over zijn hou ding tegenover betrokkenen. n de Unie van Baptisten Gemeenten in Nederland wordt de zaak van oorlog en vrede als een benauwend probleem a- -evoeld; ter bestudering van deze voor de christelijke gemeente zo be langrijke kwestie is thans ee commis sie van vier voorgangers benoemd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Brakel (Toezegging): C. J. P. Lam, cand. te Hilversum. Be roepen te Werkendam: W. van Her pen, cand. te Rotterdam. Aangenomen naar Aruba-Piedra Plat en St. Nicola bij de Prot. Gemeente W. Kraayenhof, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Ureterp-Siegerswoude Y. Strik- werda, vicaris aldaar. Bedankt voor Harderwijk (toezegging): J. Verwelius te Bodegraven. Egypte is bereid, de mogendheden, die in 1888 de conventie van Conslan- tinopel over de vrije vaart door het Suezkanaal ondertekenden, uit te no digen tot een bespreking van de toe stand rondom het Kanaal, zo is te Cai ro medegedeeld. Dit naar aanleiding van een klacht van Israël over controle op de scheepvaart door het Suezka naal, welke Egypte gewettigd acht om dat deze de veiligheid van het land dient. Egypte zou op deze conferentie het recht van toezicht bevestigd willen zien en bovendien de Britse bezetting van de Kanaalzone ter sprake willen brengen, omdat het deze in strijd acht met letter en geest van de conventie. Ondertekenaars waren in 1888 Enge land Duitsland, Oostenrijk-Hongarije, Spanje, Frankrijk, Italië, Nederland, Rusland en Turkije. Albireo, 18-2 te Rio Grande verwacht Alcyone, 17-2 van R'dam naar Hamburg Alhena, 18-2 te Las Palmas Alioth, 17-2 te R'dam Alnati, 17-2 260 mijl zuid-zuidoost van St Vincent (KV) naar Las Palmas Alpherat, 17-2 van Mon tevideo naar Santos Alwaki, 18-2 te Montevideo Amsteldijk, 17-2 te R'dam Alderamin, 18-2 van Bombay naar Colombo Almdijk, 18-2 van Bremen naar Hamburg Appingedijk, 17-2 te Newport News Alamai, 17-2 van Chit- tagong naar Calcutta Ampenan, pass. 17-2 v-m. Kaap Finisterre naar Genua Amstelveen, pass. 17-2 Kaap Guardafui naar Suez Baarn, pass. 17-2 12.15 uur Vlissingen naar Antwerpen Boskoop. 17-2 430 mijl noordoost van Barbados naar Madeira Breda, 18-2 te Buena ventura Blijdendijk, 18-2 te R'dam Castor, 17-2 van A'dam naar Bremen Caltex Nederland (t), 17-2 Ouessant ge- pass. naar Sidon Caltex Pernis (t), pass. 17-2 Lissabon naar Sidon Coryda (t), 17-2 van Curasao n. Bombay Cal tex Delft (t), 17-2 van Sidon naar R'dam Dalerdijk, 18-2 te Corpus Christi ver wacht Diemerdijk, 18-2 te Curagao Dongedijk, 17-2 van R'dam naar Ham burg Duivendijk, 17-2 van Balboa naar Los Angeles Delfshaven, 14-2 van Buenos Aires te Montevideo Drente. 17-2 te Colombo Farmsum, 17-2 van Graysharbour naar San Francisco Gaas- terkerk, 17-2 van Suez naar Aden Gooi land, 18-2 te Reciae Groote Kerk, 17-2 van Kaapstad naar Las Palmas Gouwe, 18-2 7.15 uur van Hamburg naar R'dam Groote Beer, 16-2 van New Yo.rk naar R'dam Garoet, 17-2 te Belawan Hera, 17-2 v.m. van Paramaribo naar George town Haulerwijk, 17-2 te R'dam He cuba, 17-2 te Laguaira Heemskerk, pass. 17-2 ten zuiden van Kreta naar Ge nua Helder, 17-2 te San Juan Hestia, 18-2 te R'dam Hydra, 18-2 te R'dam Ilos, pass. 17-2 Finisterre naar A'dam Indrapoera, pass. 17-2 Daedalus naar Be lawan Johan van Oldenbarnevelt, 17-2 750 mijl west-noordwest van Fremantle naar Aden Kértosono, 16-2 n m. van Los Angelos naar San Francisco Kiel- drecht, 18-2 van Suez naar Port Said Larenberg, 18-2 van Freetown naar A' dam Lekkerkerk, 18-2 te Marseille Limburg, 14-2 te Portland (Oreg.) Linge, vertr. 18-2 n.m. van R'dam naar Hamburg Luna, 18-2 te R'dam Laag- kerk, 17-2 n.m. te Marseille Langkoeas, 19-2 te Singapore verwacht Lopper- sum, 17-2 van Freetown naar Monrovia Lutterkerk, 17-2 van Bombay naar Si don Loenerkerk, 18-2 te R'dam Maasdam, 17-2 80 mijl zuidoost van Jac- mel naar Havana Malea (t), 17-2 van New Castle naar R'dam Mataram, 17-2 n.m. van Suez naar Aden Meerkerk, 18-2 te Port Said Myonia (t), 17-2 van Portland naar Balik Papan Macuba, 15-2 te Yokohama Malvina (t), 15-2 van Singapore naar Yokohama Nieuw- Amsterdam, 17-2 van Sanblas naar Car- thagena Nigerstroom, 17-2 van Lagos naar Duala Noordam, 17-2 820 mijl west van Valentia naar New York Oranje, 17-2 160 mijl oost van Ceylon De voorzitter van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, Jhr. van Nispen tot Pannerden, opende gisteren de fraaie bloe- menexpositie te Breezand. Met de burgemeester van Anna Paulowna, mr Mijnlieff mid den) nam hij de bloemen pracht in ogenschouw. Donderdagavond omstreeks kwart voor zeven is op de kruising Rijksweg Bobeldjjkerweg onder de gemeente Hoorn de 59-jarige K. Goed, woon achtig in die gemeente, door een auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. De heer Goed kwam met zijn vrouw van de richting Bobeldijk fietsen en stak de Rijksweg over, juist toen in volle vaart een auto naderde, bestuurd door de heer W. v. K. van Wieringen. De wielrijder werd door de auto ge grepen en moet vrijwel op slag zijn gedood. Zijn vrouw, die enkele me ters voor hem uit fietse, bekwam geen letsel. De inzittenden van de auto liepen enkel lichte verwondingen op als ge volg van rondvliegende glassplinters. Ongecorrigeerd) Minister Staf heeft te Washington verklaard, dat Nederland gaarne zou zien, dat zo veel mogelijk eenheden van de Amerikaanse 'uchtmacht op zijn grondgebied worden gelegerd. Hij voegde hier echter aan toe, dat het vraagstuk van het zenden van Ameri kaanse eenheden naar Nederland zich pas in de fase van inleidende bespré- kingen bevindt. De heer Evenhuis, van de Vrije Pers te Surabaja, die wegens het oversei nen van berichten over de affaire in het Simpang-Hotel te Surabaja in hechtenis was genomen, is thans offi cieel uitgewezen. Hij is hedenochtend met een vliegtuig van de KLM naar Nederland vertrokken. Alle voor Zaterdag 20 Februari door de KNVB vastgestelde wedstrijden in de bondscompetitie Zaterdagvoetbal zijn in verband met de gesteldheid der terreinen afgelast. Het programma is naar 27 Februari opgeschoven. Alle voor Zaterdag 20 en Zondag 21 Februari door de Koninklijke Neder landse Korfbalbond en de regionale korfbalbonden vastgestelde wedstrijden zijn in verband met de gesteldheid der terreinen afgelast. naar Colombo Poelau Laut, 18-2 te Bahrein Pygmalion, 16-2 van Kingston naar Mobile Prins Philips Willem, pass. 17-2 Las Palmas naar Nantes Pr. Wil lem van Oranje, 17-2 14.45 uur terug rede te Vlissingen met machine-schade Pr. Willem III, 17-2 van Dakar naar Bor deaux Raki, pass. 17-2 Perim naar Belawan Roepat, 16-2 te Singapore Rotula, 18-2 van Lagos naar Curacao Rijnkerk, 17-2 te Penang Sarangan, 18-2 te Tandjong Priok Singkep, 18-2 te Penang Stad Amsterdam, 17-2 van Narvik naar Middlesboro Stad Breda, pass. 17-2 Finisterre naar A'dam Straat Malakka, 17-2 van Adelaide naar Sura baja Sibajak, 17-2 150 mijl oost van Guardafui naar Colombo Slamat, 17-2 van Bahrein naar Karachi Sliedreeht, pass. 17-2 Perim naar Suez Straat Bali, 20-2 te Durban verwacht Stad Alkmaar, 17-2 14 uur te Glasgow Stad Maassluis, 1912 te Kirkeness verwacht Tamo, pass. 18-2 Vlissingen naar Antwer pen Tegelberg, 18-2 van Kobe te Okinawa Trajanus, 17-2 te R'dam Tawali, 17-2 te Antwerpen Tjipanas, 17-2 v.m. van Mozambique naar Tama- tave Waal, 17-2 van Istanbul naar Haifa Waterman, pass. 17-2 Kaap Blanco naar Las Palmas Weltevreden, 16-2 van Belawan naar Singapore Wes- terdam, 17-2 510 m(jl oost van Kaap Race naar R'dam Willem Ruys, 17-2 te Port Said Wonosari, pass. 17-2 10.50 uur Vlissingen, 17-2 te Londen Zaan, 18-2 van Zaandam naar A'dam Zee land (SSM), 17-2 n.m. te Hamburg Zeeland (KRL), 18-2 te Assab Zuider kruis. 17-2 1110 mijl west-zuidwest van Lands End- naar Southampton. I

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7