Vragen staat vrij Guignard is thans zeker van de eervolle tweede plaats De beste ruil Zal Huisman PietRoozenburg uit kunnen dagen r WRIGLEY Verwondering De kosten Tweede moeder De uitzet Het ontslag Even onder elkaar Even.luisteren De vervelende Wie heeft gelijk? Die wanbetalers Prachtig eindspel van de Zwitserse kampioen Krimpen van pijn Hoe vaak? Protest tegen Chiron werd afgewezen Van der Hoek vervangt Rinus Terlouw Rectificatie schaakrubriek Pim, Pam Pom en de graafmachine Programma-wijziging FIFA-jeugdtornooi Aspirin MARGARET MALCOLM Kegelkampioenschappen voor dames en heren Luister eens naar: Radioprogramma Noord-Schm MetdrsDeBc Gezellige bijeen] Plattelandsvi BEROEPINGS WOENSDAG 24 FEBRTTARI 1954 J-JET VERHAALTJE dat nu volgt, Is vreemd in veler oren. Toch kunnen wij u de verzekering ge ven, dat deze gedachte vrij veel voorkomt. Iemand kocht iets op afbetaling. Door omstandigheden buiten zijn schuld, kon hij niet meer betalen. Natuurlijk komen er dan dreigbrieven van de leverancier. De betrokken schuldenaar schrijft te rug hoe de zaken staan en eindigt dan heel leuk: meneer, ik wil wel maar ik kan niet en u ziet maar. Die leverancier trekt zich daar niets van aan natuurlijk en stelt een ver volging in. En nu denken die men sen dat men hun „niets maken kan" eenvoudig omdat ze wel WILLEN, maar niet KUNNEN. Ze gaan zelfs zo ver, te denken dat zelfs de kan tonrechter voor dat argument moet zwichten. Deze opvatting is fout en gevaarlijk. Buitendien geeft deze gedachte blijk van een verkeerde opvattting. Men heef gekocht en dus moet men betalen. De leverancier heeft met geen enkel motief dat als reden voor wanbetaling wordt aan gevoerd, iets te maken. Hij heeft recht op betaling voor hetgeen hij leverde. Komt een dergelijke zaak voor de kantonrechter dan kan deze niet anders doen dan de be taling toewijzen en de schuldenaar buitendien nog veroordelen tot de kosten. En wat schuilt hier nu voor onbillijks in? Niets. Men moet be talen wat men schuldig is. Bestaat niet een redelijke mate van zeker heid, dan kope men niet op afbeta ling. In de brieven is ons daar al heel wat narigheid van geopen baard. £)E ZAAK zit zo: een lezer zou van woning ruilen. De man met wie hij zou ruilen, vroeg echter f200,- voor overname van gedane verbe- teringen aan de woning. Die f200,- werden gegeven. Maar de ruil ging niet door. Nu wil betrokkene de f200,- niet teruggeven. Want, zegt hij, dat was niet afgesproken. De lezer moet die zaak maar eens in handen van een deurwaarder ge ven, want volgens ons is betrokke ne wel degelijk gehouden die f200,- terug te geven, want er wordt nu immers niets overgenomen? HET is inderdaad wel een van de moeilijkste dingen, mevrouw, om tweede moeder te zijn, vooral wan neer de kinderen al oud zijn, en zelf al getrouwd. Ze hebben dan minder oog voor de belangen van de vader. Een vreemde te zien op de plaats van de moeder en die de erenaam moeder te geven, valt niet mee. Dit vergt onnoemelijk veel ge duld en verdraagzaamheid. U kunt van uw man ook niet verlangen dat hij zijn kinderen helemaal verloo chent. Hier is maar één raad op: verdragen en doen. Door het doen op de duur hen winnen en hun ver trouwen verdienen. Eens komt wel het ogenblik dat u in zekere zin een bres kunt schieten in de muur. Na tuurlijk is het ongewoon dat ze u bij uw meisjesnaam aanspreken. Maar ook daar moet u zich over heen zetten. Alleen liefde en geduld kan de zaak rechtzetten. Iets anders niet, want deze dingen laten zich niet dwingen. ]\1U uw ouders tegen het huwelijk zijn en weigeren u een uitzet mee te geven, is dat wel erg on prettig, maar daar zult u zich bij neer moeten leggen. Tenslotte is het niet zo als u denkt, dat ouders verplicht zijn om een uitzet mee te geven. Het is gewoonte, maar ner gens als een plicht omschreven. £EN LEZER die verpleegd wordt in een sanatorium, vraagt ons of ontslag by ziekte mogelijk is, In derdaad kan dat nu nog wel. Maar er zyn reeds wettelijke maatrege len in voorbereiding om deze mo gelijkheid te beperken. Wanneer precies is niet te zeggen, maar bin nenkort wordt deze maatregel van kracht. Een tweede vraag van deze pa tiënt is, of de uitkering in gevaar komt, als hij het sanatorium zon der toestemming eigenmachtig ver laat. Inderdaad dreigen dan moei lijkheden met de uitkering. Die dreigen altyd wanneer een werk nemer zich onttrekt aan medische behandeling of zich niet aan een be handeling onderwerpt. £R zijn zaken, waar we in een brief wel op willen ingaan. Per brief (die dan vertrouwelijk wordt behandeld) kunt u ons over alles schrijven. Maar niet alle kwesties lenen zich voor behande ling in de krant. Echterhoe kunnen wij per brief antwoorden als we geen adres weten? Gevolg: geen antwoord. Verder gevolg: een boze lezer of lezeres. En dat terwijl wij volkomen onschuldig zijn. Dus: zet altijd uw adres op de brief. HET is niet ds eerste maal dat we het moeten hebben over een zaak die we maar doodgewoon roddel zullen noemen. Een lezer schrijft ons over een gevaar dat zijn hu welijk bedreigt omdat een broer van hem klakkeloos en zonder con trole van de feiten aan zijn vrouw telkens allerlei verhaaltjes vertelt, die hy (die broer) dan weer „van anderen" heeft. Of hy nu die broer zijn huis ontzeggen mag? Een Frans spreekwoord zegt: II est du bois dont fait les flütes, het geen wil zeggen: hij is van het hout waarvan men fluiten maakt, hij geeft alles weer wat men hem in blaast. Indien zo iemand het gezin van lezer bedreigt, is hij verplicht hem de toegang te ontzeggen. Na- tuurhjk nadat hij hem een en an der maal over zijn optreden heeft onderhouden. Maar men is ver plicht ieder gevaar af te slaan, dat een huwehjk bedreigt. U ziet dat we dus verder gaan dan „mag" en spreken van „moet". Er zijn al ge noeg mislukte huwelijken. LEZERES, het komt voor dat een jongen een hekel heeft aan school, eenvoudig omdat hij te veel intellect heeft. Hij verveelt zich eenvoudig. Hij weet het al als een ander kind nog niet aan begrijpen toe is. Hoe zou een vis zich voelen die men wil leren zwemmen? Daar om n oet u eens met hem naar een medisch-paedagogisch-bureau gaan. Hy heeft een andere opleiding no dig. Uw brief geeft ons alle aanlei ding tot deze gedachte. ■pEN HUIZE VAN een lezer was een loodgieter doende, in op dracht van de eigenaar, om een aantal reparaties te verrichten. Onder de bedrijven door ontdekte de huurder dat de loodgieter nog wel een paar dingen kon doen, nu hij toch bezig was. Die loodgieter deed het gewillig, maar zette het natuurlijk op de rekening. Thans komt de eigenaar bij huurder en eist betaling van dat werk, waar voor hij geen opdracht gaf. Maar, schrijft lezer, het was toch ook ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden, woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. werk aan het huis? Dat wel, maar de huurder heeft niet het recht om zo maar opdrachten tot herstellin gen te geven. Nu zal wel degeUjk deze rekening, of liever dat gedeel te van de rekening, door huurder moeten worden betaald. £EN WINKELIER stort zijn hart uit over de vele mensen die gaarne kopen, doch minder gaarne betalen. Het gaat dan niet over zulke grote bedragen, maar vele malen f25.tot f50.maakt een heel bedrag. Hoe kan hy die nu binnen> krijgen, zonder veel kosten? Hij kan dan gebruik maken Van de regeling: „inning kleine gelds- vorderingen". Aanvankelijk brengt dit niet zoveel kosten mee. Maar als hy tenslotte het dwangbevel moet laten betekenen en eventueel tot beslag overgaan, komen er toch nog weer hoge kosten. Ten minste hoog t.o. van de hoofdsom. Toch is dit voor hem de enige mogelijkheid. In de practijk is het zo, dat na dag vaarding men meestal wel gaat be talen om de hoge kosten te ontlo pen. Want uiteindelijk komen die voor rekening van de schuldenaar. Tenminse, wanneer er iets te halen is. Het blijft tenslotte toch aiyd uitkijken voor een leverancier. bi >e: (Van een speciale verslaggever JN DE negende ronde van het candidatentornooi heeft de Zwitser Guignard een uitzonderlijke goede partij gespeeld. Hij versloeg de Fransman Verse in 64 zetten. Het valt op dat de Zwitser de laatste dagen aanzienlijk sterker speelt dan in de eerste ronden. De strijd om de tweede plaats is van zeer groot belang geworden. De mogelijkheid bestaat namelijk dat Wim Huisman zich medisch moet laten behande len. Mocht het eventueel zo zijn dat Huisman onverhoopt niet tegen Piet Roozenburg kan uitkomen dan zal reglementair de speler die op de tweede plaats van dit candidatentornooi, in dit geval Guignard, eindigt, de wereldkampioen mogen uitdagen. De tweede partij in deze ronde tussen Demesmaecker en Fanelli, werd door de Italiaan na 61 zetten gewonnen gegeven. De party tussen Guignard en Verse had het volgende interessante verloop: Wit Guignard; Zwart: Verse. 1. 32—28, 18—23; 2. 38—32, 13—18; Meer gebruikelijk is deze klassieke opening 12—18. 3. 43—38, 8—13; 4. 35— 30, 2—8. Er dreigde 30—24. 5. 30—25, 20—24; 6. 49—43, 24—29; 7. 33x24, 19x30; 8. 28x19, 14x23; 9. 32—28, 23x32; 10. 37x 28, 10—14. Wit wil het centrum inne men. 11. 41—37, 13—19; 12. 37—32, 9—13; 13. 46—41, 4—9; 14. 41—37, 17—22; 15. 28x17, 12x21; 16. 34—29, 30—35. Deze schijf is nu definitief naar de rand ge dwongen, hetgeen een klein theoretisch nadeel schijnt. 17. 2924, 19x30; 18. 25x34 510. De 'standen liggen nu weer uit elkaar. 19. 39—33, 7—12; 20. 31—27, 1—7; 21. 37—31, 14—19; 22. 42—37, 10—14; 23. 33—28, 18—23; 24. 47—42 Wit zal zich het eerst moeten ver klaren, daar zwart over neer tempi beschikt. Vooral nu Guignard de zwaar tekracht op zün linkervleugel heeft ge legd. 2414—20; 25. 43—39 Durft de consequentie tot 28- 22 niet aan, die byvoorbeeld .jnmiddellyk 12 17 belet wegens 34—29 en tal van an dere kleine dreigementen schept. 25. 12—18; 26. 39—33, 7—12; 27. 34—2», 23x34; 28. 40—29, 20—24 Op 19-23 zou wit met 15—22 gevolgd hebben 29. 29x20, 15x24; 30. 44—39, 24—29. 18-23 kwam hier zeker in aanmerking. 31. 33x24, 19x30; 32. 39—33, 18—23; 33. 28x19, 13x24. Zet de uitputtingstactiek, die de rand- schijf op 35 weer speelbaar moet ma ken, consequent door. 34. 3126 Natuurlijk! De lange vleugel moet nu in het spel gebracht worden, hetgeen door rheumatiek, spit. Ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Toga) bevrydt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere midde len falen. Togal zuivert door de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95. f 2.40. t 8.88 (Advertentie lng. Med.) voor zwart de keus moeilijk maakt. 34. 1218; De beste tempo om op brengen naar 23 en omruil 2429 te bewerken. 35. 26x17, 11x31; 36. 36x27, 913. 1823 kwam eveneens sterk in aanmerking. 37. 3328, 1319; 38. 48 43, 19—23; 39. 28x19, 24x13; 40. 38—33, 1823; 41. 4238, 611. Het eindspel wordt door beide spelers secuur ge speeld. Van overwegend voordeel is geen sprake. 42. 50—44, 11—17. Wit kan zich iets gemakkelijker bewegen, doch zwart zit ruim in tempi en kan nadeel nog' voorkomen. 43. 3328, 1319? Zwart had hier een moeilijke keus, maar kiest niet de sterkste voortzetting. 44. 3833Belet 1924 door de volgende variant: 4540, 43—39 en 40— 35 met schijfwinst. Dreigt bovendien 33—29 met 28—22 na. 4417—21; 45. 45—40, 3—9; 46. 43—39Stuurt regelrecht op schijfwinst aan, zie onze beschrijving bij zet 44. 46812; 47. 40—34, 19—24; 48. 28x19, 24x13; 49. 34x25En Guignard heeft door prachtig eindspel een schijf gewonnen. 499—14; 50. 39—34, 12—18; 51. 34—29!, 1319; Hij heeft niets beter. 52. 3328!, 1823; Verse offert een schijf. 53. 29x18, 19—24; 54. 28—23, 14— 19; 55. 23x14, 24—29; 56. 14—10, 29—33; 57. 105 dam, 3339; Opnieuw een of fer. 58. 44x33, 35—40; 59. 5—28, 40—44; 60. 28—6, 21—26; 61. 33—29Indien Guignard 2721 had gespeeld, was de party uit geweest. De Zwitser zag deze zet evenwel over het hoofd. 61 44—49 dam; 62. 6—22, 49—43; 63. 25—20, 43—25; 64. 2015Verse geeft het op. Na de negende ronde luidt de stand: 1. Huisman 13 punten uit 7 partijen; 2 Guignard 9 uit 8; 3 Demesmaecker 6 uit 7; Verse 5 uit 7; 5 Fanelli 3 uit 7. HeT doet er niet toe, hoe vaak een lezer vragen wil stellen; dat is niet aan een limiet gebonden. MENTOR. De commissie van beroep van de Automobiel Club van Monaco, die in de afgelopen weken herhaaldelijk bij eengekomen is om het door de Frans man ingediende protest tegen de'uitslag van de Rallye van Monte Carlo te be handelen, heeft in een slotvergadering dit protest verworpen qn Louis Chiron tot winnaar verklaard. Naar men zich herinnert had Houel o.m. aangevoerd dat de 2Vi liter Lancia van Chiron uit gerust was met een sterkere motor dan door de fabriek was geleverd, zodat de wagen niet aan de reglementen zou vol doen. Hierop had de Lancia fabriek geantwoord dat reeds 500 wagens ver kocht waren met motoren van hetzelfde type als waarover Chiron beschikte. Het wordt waarschijnlijk geacht dat Houel thans zijn protest zal overleggen aan de Franse Automobiel Club. In het voorlopig Nederlands elftal, dat vandaag in het stadion „DeVliert" te Den Bosch tegen FC Köln speelt, zal Terlouw wegens drukke werkzaamhe den niet kunnen spelen. Hij wordt ver vangen door Van der Hoek van Feijen- oord. Het probleem no. 33 van onze schaak rubriek behoeft een rectificatie. Het diagram is juist. Het onderschrift moet echter luiden: Wit: Kb5, Del, Td5 en h3, Ld4 en e6, Phl en d7, pionnen c3 en c4, e2 en f5. 49. Voor de commissaris en Piet Pak- tum wisten wat er met hen gebeurde, waren ze al in een lange rij van feest vierders opgenomen en moesten ze mee in de rondte hossen. „Lol ma kenbromde de commissaris. „En dat voor iemand in mijn positie!" Maar zijn gemopper werd overstemd door de luide tonen van het orkest, dat juist een prachtig lied had ingezet, dat door een ieder uit volle borst werd meegezongen: „En dat we toffe jon gens zijn, dat willen we weten Het was een fleurig gezicht, die lan ge rij van verklede feestgangers die daar door de zalen van „De oude Jon gens" heenliepen. Er waren boeren, zigeuners, indianen, cowboys, koks, clowns en wat niet al En natuur» lijk ook een paar kleine boefies, om maaf niet te spreken van de twee echte boeven, die voorop in de rij lie pen. „Ik heb in lange tijd niet zo'n gezellige avond meegemaakt Blllie", zei Kareltje. „Ik ook niet", zei Billie. „En wat het mooiste is, we zyn hier zo veilig alsKareltje bleef mid den in zijn zin steken, want op dat zelfde ogenblik keek hij recht in het gezicht van Piet Pakkum, doordat de rij juiste een bocht maakte. Gelukkig zag de brigadier hem niet. Hij zong uit volle borst met de andere feestgan gers mee en scheen helemaal vergeten te zijn, dat hij op onderzoek uit Blijl optimist helpt U over d)e narJgheld he#B Behoud Uw met een ''"«sur 'och en Q fr'sa» mond. (Advertentie, lng. M?d.) Het programma van het Nederlands jeugdelftal in het FIFA-jeugdtornooi, dat in April in West-Duitsland wordt gehouden, is een dag verschoven, waar door nu geheel aan de wens van de KNVB, zo weinig mogelijk stagnatie in de competitie te krijgen, is voldaan. Ne derland speelt nu in plaats van Zondag 11 April op Maandag 12 April tegen Argentinië en wel te Uebach-Palenberg. De tweede wedstrijd tegen Frankrijk wordt op 14 April te Kaldenkirchen gespeeld en die tegen Oost-Duitsland op 15 April te Herzogenrath bij Aken. (Advertentie, lng. Med.) DOOR 23 Er volgde een korte pauze, een pau ze toch lang genoeg om Becky eventu eel gelegenheid te hebben gegeven, ie mand „achter" in te lichten en een ont kennend hoofdschudden ten antwoord te krijgen. Ze herhaalde dan ook, met meer nadruk: „Het spijt me heus, me neer Hunslow, maar juffrouw Chale is inderdaad niet thuis". „O, juist", zei hij woedend de telefoon weer ophangend. Hij kon noch langer met de dienstbode redetwisten, noch naar de flat gaan en het risico lopen, bij de deur te worden afgewezen. Trou wens, dat behoefde hij ook niet, want door haar weigering om met hem te spreken had Corinna de waarheid van het krantenbericht bevestigd. „Maar waarom? Waarom?" vroeg hij hardop in de lege kamer. Wat had Co rinna tot haar stap doen besluiten? Een huwelijk en dan nog wel met Dalby! Hij nam de krant weer op en her las: Het spreekt vanzelf dat de heer Dalby veel belang stelt in de toekom stige artistieke loopbaan van zijn vrouw". Ja, maar Corinna had de steun van een man als Mark niet nodig. In elk geval behoefde zij er niet de prijs van een huwelijk voor te betalen! Ze was, wist Nick, al beroemd genoeg om op dit punt onbekommerd te kunnen zün. Haar naam alleen had de beste waar borg gevormd voor het succes van zijn eigen stuk. nog vóór het publiek de 2 >edc. eigenschappen ervan had ont dekt Maar waarom, waarom, waarom? Die vraag, waarop hij geen antwoord vond, hield zijn hersens bezig tot hy er duizelig van werd, de krant tot een bal samendrukte en op de grond wierp, waar ze onder zijn schryfbureau terecht kwam. Nick had nog niet ontbeten, maar kon ook geen stuk door de keel krijgen. Hij zette wat sterke koffie en sloeg er twee of drie koppen van naar binnen. Toen werd de stilte van de flat, een stilte, die hem leek te bespotten, hem te machtig en snelde hij de straat op. Waarheen hij ging wist Njck niet. In de grijze mist van zijn sombere over peinzingen schenen alle straten gelijk en ondanks de heerlijke zonneschijn huiverde hij onwillekeurig. Geleidelijk kwam hij tot de conclusie, dat het „waarom?" er weinig toe deed. Hoofd zaak was, dat Corinna hem dit had ge leverd. Dat feit en dat alleen maakte hem zo woedend als hij nooit te voren was geweest. Dingen gelijk deze, mochten dan anderen eens overkomen, maar dat hij er de dupe van werd ging alle per ken te buiten! Als Emma Twist, die hem door en door kende, hem nu had gezien, zou ze zyn stemming volko men hebben begrepen, immers, ze had het reeds tot Serena gezegd: Nick was gewoon, de wereld aan zijn voeten te zien; hij was dit gaandeweg als zijn recht gaan beschouwen. En nu had plotseling, schijnbaar zonder reden, C- rinna hem die vernedering aangedaan. Het ergste waa, dat Nick er niets tegen kon beginnen. Zyn boosheid ver teerde hem als 't ware, maar zou Co rinna koud laten. Hoe kon het ook an ders, nu ze reeds haar grote onverschil ligheid ten opzichte van zijn gevoelens had doen blijken? Ja, ja, „meneer Dalby koesterde gro te belangstelling in de toekomstige ar tistieke loopbaan van zyn vrouw". Was Corinna soms voornemens haar contract met hem, Nick, te verbreken? Nu, dacht hij, zijn kin uitdagend voor uitstekend. als ze dat spelletje pro beert, zal ik er haar voor laten boeten. Zonder pardon! Goed, goed, maar ze hèd het nog niet gedaan. En intussen was daar die per soonlijke vernedering, iets wat hem nog nooit was gebeurd. Hij wist niet, hoe daarover heen te komen. Hij was verslagen. Plotseling besefte hij, dat hij volkomen uitgeput was. Nu eerst keek hij om zich heen en zag, dat hij zich in een soort park bevond. Niet ver af stond een bank, waarop hij dankbaar neerzeeg. Met de ellebogen op de knieën begroef hij het gezicht in de handen, terwijl iets als gekreun zyn lippen ontsnapte. Hoe lang hij daar had gezeten, wist Nick niet, maar eensklaps ontdekte hy, dat hy niet lqnger alleen was. Iemana kwam op hem toe en opkykend, zag hy Serena voor zich staan. Zij van haar kant slaakte een zachte kreet van blijde verrassing. „Ik dacht al dat jij het was, Nick", begon ze, maar hield toen plotseling op. „Wat is er?" vroeg ze angstig, ter wijl ze naast hem ging zitten. Met de uiterste inspanning richtte hij zich op. „O, niets", verzekerde hy haastig, „maar wat doe jy hier?" „Hier in Suburban Park, dicht bij huis?" vroeg ze glimlachend, maar stomverbaasd. „Waarom zou ik niet hier zijn?" „Suburban Park?" riep hij, met de hand over zijn gezicht strykend. „Lie ve hemel, ik wist niet, dat ik zo ver was afgedwaald. Hoe laat is het Se rena?" „Bijna half twaalf, Nick. Er is zeker iets niet in orde, wel? Ze had haar arm op zijn mouw ge legd en haar warme, zachte adem streek langs zijn wangen. Plotseling werd de woede, die hem in gloed had gezet ijzig koud. Ja, er was iets, waarmee hij Corin na kon tonen, hoe weinig 't hem kon schelen, hoe weinig ze hem had ver nederd immers! Nu kon hij 't wel hebben uitgescha terd van het lachen. O, wat een dwaas heid allemaal! Hier, vlak naast hem, was een wapen, waarmee hy Corinna zo kon treffen, dat ze van woede niet zou weten wat te doen. Ze was in staat de man, wiens vrouw ze beloofd had te zullen worden, eensklaps als een vod weg te werpen, maar natuur- lyk verwachtte ze niets anders dan dat ze zijn hart zou hebben gebroken. Als dit niet het geval bleek, zou haar ijdelheid diep gekwetst zijn. Goed, ze zou krygen wat ze ver diende! Hy sloeg een arm om Serena heen en voelde, hoe even haar adem stokte. „Niets aan de hand", verzekerde hy. „Ik hoop ten minste van niet. Ik Ik zat me zorgen te maken omdat ik besefte, dat ik je iets wilde vragen en bang was, dat je me het niet zou ge ven". Ze keek hem ongelovig in het knap pe, wat vertrokken gezicht. „Wat wilde je, dat ik je geven zou, Nick?" vroeg ze zachtjes. Hij sloeg de arm vaster om haar heen. „Je zelf", zei hy hees. „Serena, ik wil dat je met me trouwt!" (Wordt vervolgd.) Op Zondag 2 Mei zal op de banen van het kegelgebouw van de Haarlem se Kegelbond het bondskampioenschap dames over 3 banen van de Nederland- sche Kegelbond worden gehouden, als mede het clubkampioenschap heren over 6 banen. Op 9 Mei zal tevens in Haarlem om het bondskampioenschap heren over 6 banen worden gestreden, alsmede om het persoonlijk kampioen schap heren en dames, elk over 3 banen. Voorts staan op het programma na tionale kegelwedstrijden te Valkenburg (L), van 15 tot en met 30 Mei en ge organiseerd door de Valkenburgsche Kegelbond, van 25 Juli tot en met 8 Augustus te Alkmaar, georganiseerd door de Alkmaarsche Kegelbond en té 's-Hertogenbosch van 24 April tot en met 9 Mei, waarvan de kegelbond van Den Bosch organisator is. RUSSISCH OPERACONCERT, een programma van gramofoon- platen dat bijzonder belangwek kende muziek brengt. Niet alleen, omdat we muziek kunnen horen, die we zelden te genieten krijgen, maar ook, omdat er hedendaagse Russische artisten aan medewer ken, die ons practisch volkomen onbekend zijn. (Donderdag 20.05 over Hilversum l, 402 m). ZWARTE CREPE DE CHINE, een hoorspel naar het toneelstuk van Lesley Storm, door Molly Greenhaigh. Donderdag 20.55 over dezelfde zender). DONDERDAG 25 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 m-: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Orgelconcert. 9.25 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35' Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevar. pro gramma. 12.00 Gram. 12.25 „In 't spion netje". 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Orgelspel. 12.50 „Uit het bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen en gram. 13.30 Amus.-muziek. 14.00 „Rijk en geen geld", hoorspel. 14.30 Alt en piano. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.00 „Tussen vier en vijf". 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Rege ringsuitzending: J. Winkler: „Nederland en de wereld: Nederlands-Deense vriend schap". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproble- men, 18.25 Gram. 18.40 Reportage of gram. 18.45 „Bill Sheriff en zijn prairie- duivels", hoorspel met muziek. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Gram. 19.15 Piano quatre mains. 19.45 Voordracht. 20.00 Nieuws. 20.050mroeporkest en solist. 20.55 „Zwarte crêpe de Chine", hoorspel. 22.25 Lichte muziek. 22.45 Sportactualiteiten. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7-15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8 15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Gram. ïO.OO Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Pianospel. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch concert. (12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.3312.40 Voor de boeren.) 12-55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Sopraan en piano. 13.50 Gram. 14.00 Gram. 14.15 Surinaamse volksmuziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Kamermuziek. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Fluit, viola da gamba en clavecimbel. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordracht. 18.00 Gram. 18.10 Strijksextet. 18.35 Raadhuis-praat. 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. programma. 21-45 Gram. 21.50 „Ik denk er zo overen U?". 22.00 Amus.-mu ziek. 22.20 „De Protestantse Orgelkunst". 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-bericnten. 23.15—24.00 Gram. LANGEDIJK. N een aantal by de Boek sloten lezers in Conco: zich onder leiding va van de Centrale Pla! theek, mej. Van Beunir bestuursleden van deze heren W. van der Pol terhuis, allen uit Alki te beraden op enige noo anderingen. Het werk van de i theek neemt steeds m toe. Voortdurend wille ten bij dit werk ingescl steeds meer mensen wi fiteren van het goede t zo lage prijs verstrekt een zeer verheugend tel Er dreigt echter een is, dat door het grotf het rayon, dit niet ir. bewerkt kan worden m bare middelen. Voor al men namelijk afhankel dies van rijk, provincit en deze willen wel mei neer ze maar overtuigd zo groot mogelijk rende geld, met andere woord groot mogelijlc aantal geeft zich voor het Plattelandsbibliotheek t Dit alles en nog me heer Van der Pol in Een zeer geanimeerde volgde, met als resul voorlopig, werkcomité waarvan het dagelijks staan uit de dames H. NOORD-SCHARVVOUD niterst moeilijke tijden, leven, tijden waarin h land een strijd is van e der, hebben wij minne durf, met ondernemingsf doorzettingsvermogen", werden geschreven in e gegeven door de Nederle voor Hooggebergte explc schreven werd door di de Nederlandse alpinist kingsreiziger, die beki door zijn reizen naar d en andere Centraal-Azi; ten. De genoemde woordei schreven, naar aanleidir des expeditie 1952 door c een jong geoloog, die m C. G. Egeler en de ene gids Terray deze exped goed einde wist te bren Sgp propvol „Tivoli" Dinsdagavond met inte nende en soms ook avor naar het Andes gebei wag£bij de 6395 meter de Huantsan werd berei Het gesprokene we met prachtige projecties Geen wonder, dat de de Culturele kring, de vereniging, drs de Bo< hartelijk dank bracht i ende causerie. SINT PANCRAS. komst van de afdelin van de Bond van Platt die druk bezocht was gezellige sfeer de jaarv houden. Nadat de jaa ren goedgekeurd, werd deel van de avond do( diverse voordrachten Tussen de bedrijven do< acht jarigen werd Er werd nog medege weer twee nieuwe lede gemeld. Het 'secretariaa waargenomen door me' Stroker, Bovenweg 162. gende samenkomst, i Maart, zal de heer H hoofdredacteur van Noordhollandse Dagbis van zijn reiservaringen Aan het einde werd doo mevrouw T. WitStap< wekkend woord gesp bestuur in zijn taak bi dat men op de ingesla zal kunnen gaan. NED. HERV. Beroepen te Waddin: Abma te Rotterdam-De! GEREF. KER Beroepen te 't Zand Dijk te Nieuw-Leusen. Zwagerveen: C. Glaubi CHR. GEREF. E Beroepen te Apeldoor ne te Hilversum-C. Doornspijk: J. C. van Scheveningen. GEREF. GEME1 Beroepen te Werken( ret, eand. te Rotterdan VRIJE EVANG. G1 Bedankt voor Apeldo son te Hendrik Ido Am Ge hebt kou gevat, en een scheurend het vele hoest Uw borst, luchtwegen gevaarlijke sli

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2