De nieuwe proefboerderij in de Wogmeer Nieuws uit de Langedijk Werkcomité voor Boekenauto aan Langedijk opgericht In begroting Nieuwe Niedorp zit maar weinig speling Vele organisaties werken mee Rayon breidt zich steeds uit Noord-Scharwoude Met drs De Booy naar het Andes-gebergte St. Pancras Gezellige bijeenkomst der Plattelandsvrouwen BEROEPINGSWERK Aanhoudende koest nHlUI I Familiesamenkomst van P.v.d.A. Heer-Hugowaard „Huygenoten" brachten vrolijke avonden Contactavond van M.C. „Huygenwaart" Torenuurwerk wordt verlicht Toneelverenigingen tonen veel activiteit Nederlaag voor D.O.D. Een gunstig jaar voor het Onderling Veefonds Trekking Staatsloterij Arrestaties besproken te Djakarta JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Heiloo Aanhangwagen verloor een wiel Trainer Bakker zegt „Olympus" vaarwel Het Oranje-comité roept verenigingen op Winterhanden l^genéésl MARKTBERICHTEN Marktoverzicht van Purmerend WOENSDAG 24 FEBRUARI 1954 LANGEDIJK. Maandag kwam een aantal bij de Boekenauto aange sloten lezers in Concordia bijeen om zich onder leiding van de directrice van de Centrale Plattelands Biblio theek, mej. Van Beuningen en twee bestuursleden van deze instelling, de heren W. van der Pol en mr H. Les- terhuis, allen uit Alkmaar, om zich te beraden op enige noodzakelijke ver anderingen. Het werk van de rijdende biblio theek neemt steeds meer in omvang toe. Voortdurend willen meer gemeen ten bij dit werk ingeschakeld worden, steeds meer mensen willen gaan pro fiteren van het goede boek, dat tegen zo lage prijs verstrekt wordt. Dit is een zeer verheugend teken. Er dreigt echter een gevaar en dat is, dat door het groter worden van het rayon, dit niet intensief genoeg bewerkt kan worden met de beschik bare middelen. Voor al deze dingen is men namelijk afhankelijk van subsi dies van rijk, provincie en gemeente en deze willen wel medewerken, wan neer ze maar overtuigd zijn van een zo groot mogelijk rendement van hun geld, met andere woorden, dat een zo groot mogelijk aantal mensen blijk geeft zich voor het werk van de Plattelandsbibliotheek te interesseren. Dit alles en nog meer vertelde de heer Van der Pol in zijn inleiding. Een zeer geanimeerde bespreking volgde, met als resultaat, dat een voorlopig werkcomité werd gevormd, waarvan het dagelijks bestuur zal be staan uit de dames H. de Ruijtervan NOORD-SCHARWOUDE „In de uiterst moeilijke tijden, welke wij be leven, tijden waarin het voor menig land een strijd is van er op of er on der, hebben wij mannen nodig met durf, met ondernemingsgeest, moed en doorzettingsvermogen". Deze woorden werden geschreven in een boekje, uit gegeven door de Nederlandse Stichting voor Hooggebergte exploratie, dat ge schreven werd door dr P. C. Visser, de Nederlandse alpinist en ontdek kingsreiziger, die bekendheid geniet door zijn reizen naar de Karakorum en andere Centraal-Aziatische geberg ten. De genoemde woorden werden ge schreven, naar aanleiding van de An des expeditie 1952 door drs T. de Booy, een jong geoloog, die met zijn collega C. G. Egeler en de energieke Franse gids Terray deze expeditie tot een goed einde wist te brengen. propvol „Tivoli" theater, heeft Dinsdagavond met interesse de span nende en soms ook avontuurlijke tocht naar het Andes gebergte gevolgd, waarbij de 6395 meter hoge top van de Huantsan werd bereikt. Het gesprokene werd toegelicht met prachtige projecties en films. Geen wonder, dat de voorzitter van de Culturele kring, de organiserende vereniging, drs de Booy na afloop hartelijk dank bracht voor zijn boei ende causerie. SINT PANCRAS. In een bijeen komst van de afdeling Sint Pancras van de Bond van Plattelandsvrouwen, die druk bezocht was, werd in een gezellige sfeer de jaarvergadering, ge houden. Nadat de jaarverslagen wa ren goedgekeurd, werd het verdere deel van de avond doorgebracht met diverse voordrachten van de leden. Tussen de bedrijven door er waren acht jarigen werd er getracteerd. Er werd nog medegedeeld, dat zich weer twee nieuwe leden hadden aan gemeld. Het secretariaat wordt thans waargenomen door mevr. Madderom Stroker, Bovenweg 162. Op de vol gende samenkomst, in de maand Maart, zal de heer H. M. Koemans, hoofdredacteur van de Verenigde Noordhollandse Dagbladen, vertellen van zijn reiservaringen in Australië. Aan het einde werd door de presidente mevrouw T. WitStapel nog een op wekkend woord gesproken om het bestuur in zijn taak bij te staan, op dat men op de ingeslagen weg voort zal kunnen gaan. NED. HERV. KERK Beroepen te Waddinxveen: R. C. Abma te Rotterdam-Delfshaven. GEREF. KERKEN Beroepen te 't Zand (Gr.): J. van Dijk te Nieuw-Leusen. Beroepen te Zwagerveen: C. Glaubitz te Hollum. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Apeldoorn: I. de Bruy- ne te Hilversum-C. Bedankt voor Doornspijk: J. C. van Ravenswaay te Scheveningen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Werkendam: T. Caba ret, cand. te Rotterdam. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Bedankt voor Apeldoorn. H. F. Hu- son te Hendrik Ido Ambacht. Ge hebt kou gevat, ge hoest en een scheurende pijn van het vele hoesten beklemt Uw borst. Reinig Uw luchtwegen van het gevaarlijke slijm met Herwerden en G. W. de Poter en de heren A. P. Dockheer en J. Mande- maker. Besloten werd teneinde het werk van de Boekenauto te verlichten en vooruitlopend op een in de toekomst te stichten Openbare Leeszaal en Boekenrij, te komen tot de inrichting van voorlopig twee uitleenposten van de bibliotheek, nl. te Broek op Lan- gendijk en te Noord-Scharwoude. Het voordeel voor de lezers bestaat hierin, dat zij vermoedelijk wekelijks gedu rende 4 uren, 2 in de middag en 2 in de avond terecht kunnen, dat de ruimte in de zaaltjes groter is en zij niet meer buiten behoeven te wach ten. Om de financiële positie te verbete ren zal de lezers gevraagd worden een ledenwerfactie op touw te zetten en verder zal een beroep gedaan wor den op de burgerij om een bijdrage in eens te geven voor dit belangrijke culturele werk, het brengen van het werkelijk goede, moreel en zedelijk verantwoorde boek, romans, reisver halen, knutselwerk, kunst, levende natuur enz. voor de bespottelijk lage prijs van 4 cent per deel onder men sen van allerlei gezindte. LANGEDIJK. De afdeling Lan gedijk van de P.v.d.A., welke bijeen kwam in het zaaltje van de voor malige N.H. pastorie te Noord-Schar woude, was deze keer eens afgeweken van de gewone gang van zaken, door deze keer een familiesamenkomst te houden. Het programma bestond uit zang, schetsjes, declamatie en hersen gymnastiek etc. Een en ander had een geanimeerd verloop. Door de heer M. Coerts uit Alkmaar werd een pro- pagandarede gehouden, die in het teken stond van de a.s. Provinciale Statenverkiezingen. Spreker betoogde, dat dan uit zal komen of de door braak, die zich bij de Tweede Kamer en ook bij de gemeenteraadsverkie zingen zo duidelijk gedemonstreerd heeft, gestand zal blijven. „Het ver kiezingsprogram is', zei spreker, „in grote lijnen uitgestippeld". In Krom menie zal een speciaal verkiezings congres plaats vinden, terwijl in di verse vergaderingen een zaalforum ge organiseerd wordt. Aan de Langedijk zal dit bestaan uit vragen op agra risch gebied. De heer Coerts besloot zijn rede met de opwekking om de verkiezingsactie gezamenlijk tot een goed einde te brengen. Zondag- en Dinsdagavond heeft de toneelvereniging „De Huygenoten" in de groote zaal van de heer Van de Heiligenberg alhier een tweetal uit voeringen verzorgd. Het publiek was niet zo talrijk op gekomen als gewoonlijk, doch daar het programma echt was ingesteld op een vrolijke avond en men daar zeker in geslaagd is dit ten uitvoer te brengen, was de gezelligheid er toch. Voor de pauze werd opgevoerd een blijspel jn twee bedrijven van C. v. d. Linden, getiteld „De Trekpleister". Het werd vlot gespeeld en viel zeer in de smaak bij de aanwezigen. Na de pauze brachten de Huygenoten een wel zeer malle klucht in een bedrijf van Peter van Molenbeke „Mijnheer Pumps heeft een koe gewonnen". Ten gevolge van de daverende lachsalvo's ging van het spel veel verloren, maar het bracht de gewenste uitwerking bij het publiek en daar ging het om. De tweede avond verleende de radio zanger Jan de Koster zijn medewer king. Het zijn een paar succesvolle uitvoeringen geworden. In April of Mei komen de Huyge noten voor het laatst in dit seizoen nog eens voor het voetlicht met een toneelspel, hetwelk reeds in studie is genomen. De contactavond, die de motorclub „Huy- genwaert" 1.1. Zaterdagavond voor haar leden en hun dames organiseerde, mocht zich in een flinke belangstelling ver heugen. Een gezellig programma bestaande uit hersengymnastiek, spreken in het open baar, spelletjes als „wie doet het uit de doeken" en „trek aan de bel" enz., afge wisseld met muziek door mej. A. Mantel en de heren P. Beers en J. Rietbergen en voordrachten van de heer A. Overtoom Azn., werd in een vlot tempo afgewerkt. Onder leiding van wachtmeester v. d- Goot werden de dames en heren op hun kennis van de verkeersvoorschriftèn ge test, inderdaad een zeer nuttig werk, ter wijl de gebr. De Boer van de M. C. Oost woud de diverse problemen, welke zich bij puzzleritten voordoen en kunnen doen, uiteenzetten. De leiding van deze avond berustte bij de heer Molenmaker, die in zijn openings woord mededeling deed van de afwezig heid wegens ziekte van de altijd zo ac tieve voorzitter, de heer Doodeman, en in hartelijke bewoording mevr. Doode man verzocht haar man namens de ver eniging de beste wensen voor een spoedig herstel over te brengen. Aangemoedigd door het succes van deze avond beraadt het bestuur van „Huygen- waert" zich al weer op de organisatie van een tweede contactavond. De raad van Nieuwe Niedorp, die Vrijdagavond bijeenkomt, zal o.m. de begro ting voor het lopende dienstjaar in behandeling nemen. Dat het tijdstip niet helemaal aan de vroege kant is, zal wellicht mede te wijten zijn aan het feit, dat het wel wat moeite heeft gekost om de eindjes aan elkaar te knopen, In hun aanbiedingsbrief aan de raad wijzen B. en W. er op, dat een post onvoor ziene uitgaven van 2444,30 tegenover 4015 in het vorig jaar niet bemoedigend kan worden genoemd en tot de nodige voorzichtigheid maant Het totaal bedrag van de begroting bedraagt 187.355,11. (Advertentie, Ine. Med.) Van een enigszins ruime raming van de verschillende posten kon dan ook geen sprake zijn, daar tegenover de steeds stijgende uitgaven geen stijgen de inkomsten konden worden geno teerd, maar deze vaak soms zelfs la ger moesten worden uitgetrokken. De uitgaven worden voor dit jaar weer ruim tienduizend gulden hoger ge raamd dan vorig jaar. Gunstiger daar entegen wordt de kapitaalspositie van de gemeente, waarbij een voordelig saldo kon worden genoteerd van f 29.426,60. Belangrijke posten op de begroting zijn o.m. de meerdere kos ten van de technische dienst ad f 1550, de verlichting van de wijzerplaten van de torenklok ad f 600, terwijl voor res tauratie van de toren en het stichten van een gymnastieklokaal f 1000 elk wordt uitgetrokken. In de begroting is nog geen reke ning gehouden met de loonsverhoging die per 1 Januari is ingevoerd en die de gemeente een paar duizend gulden zal kosten, maar daartegenover staat de mogelijkheid, dat de gemeente een verhoogde uitkering van het Rijk zal krijgen, wegens de verlaagde op brengst van de personele belasting. Dat is een post van f 3500 en het is wel zeer waarschijnlijk, dat het Rijk tot een verhoogde uitkering zal over gaan. Ondanks deze zorgelijke financiën is het gemeentebestuur nog lang niet ka rig met zijn subsidies. Het. is een hele waslijst geworden, waarin we mis- Nog maar nauwelijks is de toneel wedstrijd achter de rug of de beide toneelverenigingen hebben alweer een nieuw werk in studie genomen. Toe valligerwijze hebben zowel „Cicero" als „Kunst na Arbeid" een volksstuk gekozen„Cicero" komt in de Paas- uitvoering met „Tehuis voor daklo zen" en „Kunst na Arbeid" brengt op 1 Mei „Verloren jeugd" van Anton Beuving. De Langereizer Damclub DOD heeft het in een wedstrijd tegen de dammers uit Dirkshorn opnieuw niet tot winst kunnen brengen: er werd met 1412 verloren. De persoonlijke resultaten waren: G. DekkerJ. Groot 02, J. Keetman C. Sterk 1—1, H. Haaima—E. War- naar 11, S. GeertsmaF. Liefhebber 20, J. CorbijnG. v.d. Heide 02, R. Geertsma—P. Bossen 02, R. Smit A. Olie 2—0, K. DekkerM. Bouke» 2—0, P. Dekker—A. de Wit 1—1, H. SlikkerS. Bakker 11, S. Slikker C. Bakker 20, H. SpaansP. Wiggers 20, G. Boukee—N. Bakker 0—2. schien nog wel enkele opmerkingen voorzien gemaakt door enkele raads leden. Wij achten het echter niet ge wenst deze puntjes reeds nu te ont hullen. Wel kunnen we mededelen, dat de post subsidie Dienst Maatschap pelijk Hulpbetoon een duizend gulden lager is geraamd. Anders zou de post onvoorzien ook heel klein zijn gewor den. In de vergadering van het Onder ling Veefonds Nieuwe Niedorp deelde voorzitter Plantinga mede, dat in 1953 de verliezen gering waren geweest, hetgeen hij voor een belangrijk deel toeschreef aan de tbc-bestrijding. Bij ontvangsten van ruim f 9400,was er een voordelig saldo van bijna f 1300, Er werden in 1953 elf koeien afge keurd en een hokkeling, terwijl op 31 December 1953 waren verzekerd 521 koeien en 116 stuks jongvee. Dat is 49 koeien en 13 stuks jongvee méér dan het jaar tevoren. Van Juni tot No vember waren gemiddeld 115 kalveren verzekerd. De omslag over 1953 be droeg f 11,voor een koe en voor jongvee f 5,50 per dier per jaar. Na behandeling van de verslagen werd de aftredende commissaris IJ. Poland herkozen. In de rondvraag wees de heer Po land op de wenselijkheid om bij ziek te van een dier zo spoedig mogelijk de hulp vna een dierenarts in te roe pen. Lang wachten is nadelig voor deelhebber en fonds. Uitslag trekking 522e Staatsloterij, 4e klasse, 7e lijst van hedenmorgen. 2000.—: 17102 1500.—: 4386 5446 16621 1000.—: 5800 8405 9577 13255 14165 16452 400.—: 1419 2891 3669 4328 4805 5226 5250 6105 6126 6847 8794 12347 17224 18311 19684 200.—: 1082 1854 2143 3492 4780 9927 10090 10426 10428 12169 12391 12742 13001 16741 17354 17533 18155 18980 19697 19704 19829 21398 (Ongecorrigeerd) Op het ministerie van Buitenlandse Zaken te Djakarta is Dinsdag een bij eenkomst gehouden door de ministers van Buitenlandse Zaken, Justitie en Binnenlandse Zaken, de procureur- generaal, mr Suprapto en de waarne mend hoge commissaris, mr Susanto Tirtoprodjo. Vermoed wordt, dat op deze bijeenkomst kwesties werden be sproken rond de arrestatie van Ne derlanders, die er van worden ver dacht in contact met benden te heb ben gestaan. 86. Jackie deed een luchtsprong, toen hij hoorde dat hij met zijn pleegvader het land der Boelwoeg- hono's zou mogen verlaten. Er werd hem bij verteld, wat de voorwaarde was en dat oom Pepie het met .zijn leven zou moeten betalen als Jackie ook maar met één woord zou verra den, wat hij hier beleefd had en waar het land der Boelwoeghono's lag. Jackie luisterde er in diepe ernst naar en toen alles tot hem was door gedrongen, gaf hij de professor een hand en zei: „Oom Pepie, ik vind het reusachtig jammer, dat u hier wilt acher blijven, maar ik beloof u plechtig, dat ik u nóóit en nooit zal verraden. Daarvoor heb ik u al tijd een veel te aardige man gevon den". Professor Propjos raakte er een beetjegeroerd door. Hij pinkte een traan weg. Maar later, toen zij met z'n drieën zaten te eten en eindelijk smaakte het eten weer wat beter! was er alleen maar blijd schap in hun hart. „Jullie moeten mij helemaal niet beklagen", zei oom Pepie, „ik krijg hier een verrukke lijk leven. Die Boelwoeghono's zijn heel brave mensen, die alleen het goede nastreven. Ik krijg alle gele genheid mijn studie voort te zetten. Mijn taak zal zijn de historie van dit merkwaardige volk te boek te stel len. Maar kom", zo vervolgde le professor, „ik ga eens voorbereidse len treffen voor jullie vertrek. Er moet nog heel wat voor klaar ge maakt worden". (Van een onzer redacteuren Hier en daar verspreid in de polders Obdam, Hensbroek en Wogmeer ligt een aantal boerderijen, nog behoren de tot de bezittingen van wijlen Graaf Bentinck. Deze boerderijen, door de jaren heen als „heren-plaatsen" aan geduid, werden aan de veehouders verhuurd en er was een rentmeester aangesteld, die toezicht hield op een richtige naleving van de pachtvoor- waarden, zulks in de eerste plaats in het belang van zijn heer en meester, bij wie hij echter ook voor de pach ters als pleitbezorger kon optreden. Deze week zal één van deze heren- plaatsen officieel van de lijst worden geschrapt, doordat de boerderij, be woond door de heer Jb. Fluister in de Wogmeer, door de samenwerkende landbouworganisaties is aangekocht om te dienen als grasland-proefbedrijf. Aan een dergelijk bedrijf, waarvan er slechts twee in Nederland bestaan, werd in veehouderskringen benoorden het IJ grote behoefte gevoeld en het is wel voor een goed deel aan het ini tiatief en het streven van ir Dijkema, Rijkslandbouwconsulent te Schagen te danken, dat de plannen, die terzake bestonden, op betrekkelijk korte ter mijn konden worden verwezenlijkt door aankoop van dit bedrijf, dat in vele opzichten aan de gestelde eisen voldoet. Het is betrekkelijk gunstig gelegen, zij het ook, dat de Wogmeer stiefmoederlijk bedeeld is wat betreft de openbare middelen van vervoer, de gronden Zijn van prima kwaliteit en de oppervlakte bedraagt lm. 31 ha. Als koopprijs hoorden wij officieus een bedrag van rond f 140.000,noe men. Het heeft natuurlijk zeer veel voor bereiding vereist voor en aleer dit re sultaat kon worden bereikt. Daartoe was de steun van overheids wege nodig, maar vooral ook van de standorganisaties, zoals de Holl. Mij. van Landbouw en de L.T.B. Voorts is door een hele rij van organisaties, w.o. de Prov. Bond van Rundveefok- verenigingen, de Bond van op Coöp. grondslag werkende Zuivelfabrieken, de Gezondheidsdienst voor het vee in Noord-Holland en de Bond van K.I.- verenigingen op ruime schaal een sub sidie in de exploitatie toegezegd. Zelfs de Bond van zelfstandige Meng voederfabrikanten heeft zich hierbij aangesloten. Het nieuwe proefbedrijf komt te staan onder directie van de Rijksland bouwconsulent, die zal worden bijge staan door een bestuurscommissie, waarin de .vertegenwoordigers van de subsidiërende lichamen zitting hebben. Reeds is een voorlopige commissie in functie, welke weldra in een defini tieve zal worden omgezet. Thans heb ben hierin zitting de heren C. N. Laan namens de Bond van Fokverenigingen, K. Hoornsman namens de Bond van Zuivelfabrieken, K. Hogetoorn Dz. na mens de Holl. Mij. van Landbouw en C. A. Berkhout namens de Gezond heidsdienst voor Dieren. Ook de bedrijfsboer is reeds aange steld in de persoon van de heer P. N. Roele uit de Purmer en nu de akte van overdracht bij de notaris is ver- De vorige week namen wij dit plaatje van de proefboerderij in de Wogmeer, die toen nog met sneeuw was bedektDe nieuw aan- gestelde bedrijfsboer Roele, die binnenkort gaat trouwen, zal hier in de toekomst zijn scepter zwaaien. leden, kan alles op volle toeren gaan draaien en zullen de practische proe ven, die men hier gaat nemen op het gebied van de veehouderij in de ruim ste zin des woords ongetwijfeld van stimulerende invloed zijn op deze voor Noord-Holland nog altijd zo belang rijke tak van bedrijf. Hierop aansluitend kunnen wij nog berichten, dat op initiatief van de Wolfederatie een interessant onder zoek zal worden ingesteld naar de vraag, welke soort schapen het voor deligste is voor de slacht. Dit onder zoek zal zich uitstrekken over een dertigtal schapen, waarvan tien met fijne, tien met middensoort en tien met grove wol. Het resultaat van dit onderzoek wordt in vakkringen met belangstelling tegemoet gezien. Een vrachtwagen met aanhanger, be laden met suikerbieten, die gisteravond omstreeks half elf ter hoogte van de Kattenberg- reed, kreeg onverhoopt pech doordat één van de achterassen van de aanhanger brak, waardoor een wiel losschoot. De politie plaatste direct rode lan taarns by het gestrande voertuig, waardoor' het obstakel geen gevaar meer voor het verk-^r opleverde. De heer C. Bakker uit Heiloo, reeds jaren trainer van dé R.K. athletiek- vereniging „Olympus" te Alkmaar, heeft wegens zeer drukke werkzaam heden voor zijn functie bedankt. Dat hij de athletiek vaaiwel zegt, is voor deze sport een gevoelig verlies. Menige overwinning in zijn athletiekioopbaan heeft de heer Bakker op zijn naam staan. In de Vrijdag 5 Maart te hou den ledenvergadering zal hij officieel zpn functie overdragen aan de heer De Vries, leerling van de Sportschool te Overveen. Dezer dagen worden door het Comité tot viering van Oranje- en Nationale feesten uitnodigingen verzonden aan de verenigingen ter plaatse om geza menlijk te bespreken op welke wijze de a.s. nationale feestdagen het beste georganiseerd kunnen worden. Het comité, dat grotendeels uit nieuwge- kozen leden bestaat, verwacht, dat vele verenigingen aan de oproep ge hoor zullen geven. zwjisal (Advertentie Ing. Med.) MEDEMBLIK, 23 Febr. Ronde bie ten: A 5,80 en B 4; peen. B 8,10 en C 7, gele kool 6,5015,60; rode kool 6— 10,40; witte kool 6; groene kool 12; uien? grove 9,80—10.40, gewone 10,2011, drie lingen 15,50, nep 22 en stek 14. OPPERDOES, 23 Febr. Ronde bieten: A 5,605,80 en B 4; peen: B 6,408,10 en C 6,10; witte kool 5,50; gele kool 9 10; rode kool 910,40; uien: drielingen 1515,50, nep 25 en stek 4,204,30. GROOTEBROEK, 23 Febr. 53.600 kg uien:' grove 8,60—9,10, middel 10,20— 10,60, drielingen 13,7014,80 en rode mid del 10—10,10; 70 kg spruiten 35—41; 3200 kg rode kool afw. 6—10,10; 250 kg gele kool 12,5014; 500 kg groenekool afw. 12—22. AVENHORN. 23 Februari 1954, Rode kool 611.80, 11000; gele kool 8.6019.10, 5600; grove uien 1010.90, gewone uien 10.30—11.30, driel uien 14.50—16.20, nep uien 27—28, 15500 kg; Bieten 1 rond 5.40—7.20, 2 4—4.20, Modjo 4—4.10, 15.000 kg; peen 2 5— 8.60, 3 5—6.90, 4 5.60—6.70, 47000 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Febr. 6200 kg uien 9,1010.80 en grove 8,30 10.80; 2000 kg witlof IB 47—61 en IIB 36—52; 2200 kg groene kool 14.50—21,60; 40.000 kg gel kool 7—16,90; 8700 kg rode kool A 8,90—12,30 en B 6—7,30; 36-000 kg witte kool 5,50—9,60. LANGEDIJKER GROEN TENCENTRALE, 23 Febr. 13.000 kg uien 11,40—12 en grove 10,5011,10; 2100 kg groene kool 16—28,60; 30-000 kg rodg kool A 7—12,90 en B 67,30; 92.000 kg gele kool 8,60^— 19.10; 64.000 kg witte kool 5,70—10,30; 3700 kg bieten A 7,70—8,60; 2500 kg peen C 5,20—6,20; 700 kg witlof IB 62—67 en IIB 54—57; 300 kg spruiten 2140. NOORDSCHARWOUDE, 24 Febr. 15.000 kg uien 9,9011,10, grove 9,40— 9,60 .drielingen 15 en nep 17; 3000 kg peen B 6—6,60 en C 6,70—7; 30.000 kg rode kool A 7,90—12 en B 6—7; 14.000 kg gele kool 8,90—18,30; 130.000 kg Deen se witte kool 5.50—10. Doorgedraaid: 2000 kg rode kool. WARMENHUIZEN, 24 Februari. 3200 kg. rode kool 7.809.9200 kg. gele kool 7.1010.60; 13.5(70 kg. Deense witte 5.90—9.70; 250 kg. uien 11.80; 625 kg. peen B 9.10. PURMEREND, 23 Februari. Vee: Totaalaanvoer 3.011 St., w.o. 654 runde ren. Prijzen: 390 vette koeien, f 2.25 2.90; 74 geldekoeien, f 525—750; 170 melk- en kalfkoeien, f 7001.100; 10 stieren, f 7001.200; 10 graskalveren, f 260350; 1.127 nucht. kalv., v. d. sl. f 3085, v. d. fok f 65120, per stuk; 161 varkens, vette slachtvarkens f 1.-72 —1.90, vette zeugen f 1.701.78, per kg.; 784 biggen, lichte f 4280, zware f 75 115; 211 schapen en lammeren, vette schapen f 90155, lamm. f 70115; 31 bokken en geiten, f 20—60; 27 paarden, f 625850; 16 fokzeugen, f 260365, per stuk. PURMEREND, 23 Febr. Pluim vee. Prijzen: oude kippen en hanen: 3.300, witte en rode, f 1.801.90; 200 blauwe, f 1.902.per kg.; 200 een den, f 11.75; 400 konijnen, f 2.506.50 per stuk. Eieren: 12.000 kippeneieren, f 11 f 13; 500 eendeneieren, f 9, per 100 st.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3