De Alkmaarse Vrijwillige Brandweer wacht een belangrijk jaar Onwettige teelt van bollen werd met f 340.- beboet De brandweer-activiteit in het vorige jaar Het V eteranen-legioen Alkmaar richt zich tot de regering Jubileumviering, uitbreiding materiaal en opvoering technische vaardigheid Stadsbeeld van Alkmaar zal zich wijzigen ERRES RADIO Weerbarstige boer wordt medisch onderzocht Grepen uit het jaarverslag van de secretaris Politie 71 maal gealarmeerd, brandweer rukte 23 maal uit Het materiaal behoeft verbetering De Doorbraak driebanden kampioen van Alkmaar Trekschuit-ij sbr eker Bromfiets <niet op slot gezet) verdwenen Een kussen voor Brabant Ongerustheid over de toestand in Indonesië Perikelen in Zwembond Tech. commissie niet autonoom JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEBEN Biljartfinale tweede klasse libre Damclub DDD MARKTBERICHTEN Verdediging b< van de pl Voor de nee DONDERDAG 25 FEBRUARI 1954 DE Alkmaarse Vrijwillige Brandweer wacht een zeer belangrijk jaar. Niet alleen zal men in 1954 kunnen terugzien op het heuglijke feit, dat 75 jaar geleden de Alkmaarse Brandweer werd opgericht, welk feit in het kader van de feesten „Alkmaar 700 jaar stad" op grootse wijze zal worden gevierd, doch tevens zijn dit jaar uitbreiding en modernisering van het materiaal te verwachten, welke gepaard zul len gaan met een opvoering van de technische vaardigheid van de brandweer. Tijdens de gisteravond in de bovenzaal van café „Tom" ge houden 74ste jaarvergadering hehlien deze gebeurtenissen hun schadu wen vooruit geworpen. Zowel in het openingswoord van de comman dant, de heer J. v. Maarleveld, als in de rede van de burgemeester, tor dr H. J. Wytema, zijn laatstgenoemde voor de brandveiligheid in onze stad zo belangrijke zaken uitvoerig belicht. Naast de ernst was er even wel, getrouw aan de traditie, ook op deze vergadering genoeg ruimte gelaten voor luim. De gezellige sfeer welke de brandweer ook gister avond weer wist te scheppen, stempelt de 75-jarige hoe paradoxaal het ook moge klinken tot een levenslustige jongeling, die zich wel iswaar tenvolle bewust is van zijn grote verantwoordelijkheid, doch daarnevens de sociëteitsgedachte van de vrijwillige brandweer nimmer uit het oog verliest. £)E COMMANDANT, de heer J. van Maarleveld, kon in zijn openings woord vele autoriteiten verwelkomen, Zo o.a. burgemeester, mr dr H. J. Wytema, door de commandant de centrale figuur in de brandweer ge noemd, die een oude raditie van zijn voorgangers voortzet, trouw de jaar vergaderingen bezoekt en immer van zijn belangstelling voor de brandweer getuigt. De gemeentesecretaris, mr R Veendorp zal zijn ambt binnenkort neerleggen. Ook voor de brandweer betekent dit een gevoelig verlies, daar de gemeentesecretaris de brandweer steeds tot steun is geweest en de ver gaderingen niet alleen uit een oog punt van representatie bezoekt. De burgemeesters van de omliggende gemeenten de heren J. Posch, burge meester van Oterleek, de heer v. d. Heuvel, burgemeester van Akersloot en de heer Driesen, burgemeester van Noord- en Zuid-Schermer en Scher- merhorn, dankte, de heer v. Maarle veld voor de prettige samenwerking en de hartelijke ontvangst, welke de corpsen steeds bij een bezoek aan deze dorpen wordt bereid. Tot de commisaris van politie, de heer J. Dreeuws, zei spr., dat de verhouding tussen politie en brandweer steeds van de aangenaamste aard is en deze samenwerking door de brandweer op hoge prijs wordt gesteld. Tot slot heette de commandant de aanwezige leden van oud-goud welkom, waar aan de huidige brandweer zoveel dankbaarheid is verschuldigd. De ere- commandant, de heer F. H. Ringers had in verband met het feit, dat hij vandaag zijn 40-jarig huwelijksfeest viert, bericht van verhindering ge zonden. Hij wenste de brandweer schriftelijk een vruchtbaar jaar toe. De oud-brandmeester, de heer Haas broek, die momenteel in het zieken huis vertoeft, werd een spoedig her stel toegewenst. Zich tot de brandweer richtende, dankte de heer v. Maarleveld de le den voor de steun welke hij in 1953 heeft ondervonden en in het bijzon der van de hoofdlieden. Er wacht de brandweerlieden in 1954 een zwaar jaar. Niet alleen zal de jubileumvie ring in het kader van de stadsfeesten harde arbeid eisen om aan de hoge verwachtingen te voldoen, doch tevens zal met de verbetering van het brandweermateriaal ook het peil van de brandweer moeten worden opge voerd. Zo er nog niet gesproken kan worden van een wetenschappelijke brandblussing, dan is toch de blussing van branden de laatste jaren steeds meer een onderwerp van studie ge worden. Een brand blussen wil thans zeggen met zo weinig mogelijk water een zo groot mogelijke brand bedwin gen. Ook de Alkmaarse brandweer zal zich nog meer dan tot heden het geval is geweest aan deze ontwikke ling moeten aanpassen. Reeds zijn door de B.B. cursussen voor chauf- teurs-motordijvers georganiseerd en binnenkort zullen de cursussen zich ook uitbreiden tot de brandweerlie den. De tijd is niet ver meer, dat ook in ons corps hulp-brandwachten le klasse en hoofdbrandwachten zul len worden benoemd. Gedachtig aan de leuze „niet ik, niet gij, maar wij moeten het doen" wekte de comman dant zijn brandweermannen op er niet de kantjes af te lopen en slechts en kelen het vuile werk te laten doen. De commandant sprak de hoop uit, dat hij zich dit jaar wat meer los zou kunnen maken van zijn adminis tratieve bezigheden en zijn werk op het gebied van de preventie en zien meer met het actieve brandweerleven zal kunnen bezighouden. Hij dankte het gemeentebestuur voor de toe stemming zich aan de Bergerweg te vestigen, hoewel hij daardoor op Ber gens grondgebied zal wonen, en voor de steun welke de brandweer in 1953 heeft ondervonden. De nieuwe slan gentoren vormt nu reeds de trots van de brandweer en de spoed, welke het gemeentebestuur heeft betracht met zijn goedkeuring voor de vervan ging van de oude Buick door een nieuwe brandweerwagen stemt tot grote erkentelijkheid. Nadat de secretaris, de heer C. de Grand, zijn eminent jaarverslag, dat de onverdeelde aandacht van alle aanwezigen genoot, had voorgelezen, nam burgemeester Wytema het woord. „Als het gemeentebestuur zich betrekkelijk weinig inlaat met de brandweer", aldus Alkmaars eer ste burger, „dan komt dit omdat het vertrouwen stelt in de leiding. Ik ben er zeker van dat de leiding van de brandweer bij de heer v. Maarle veld in de beste handen is. Er zullen in de komende maanden van het gemeentebestuur grote beslis singen op het gebied van het brand weermateriaal worden gevraagd. Reeds na de brand in „Westerlicht" heb ik gevoeld, dat het materiaal uit breiding behoeft. Dit zal tevens een verandering van de blustechniek met zichr brengen. Alkmaar groeit ge staag. Tot nu toe was er een verbod om percelen te bouwen, welke een hoogte van 15 meter overschreden. Deze verordening zal niet langer ge handhaafd kunnen worden. Het toe komstige stadsbeeld van Alkmaar zal anders zijn dan wij gewend zijn. Reeds is er een project met zeven verdiepingen. Het proces van hoog bouw is niet tegen te houden. Dit betekent, dat ook de brandweer ob jecten zal ontmoeten, welke zy niet kent. Blustechniek en de samenstel ling van het materiaal zullen moeten worden aangepast. Zowel de burge meester als een deputatie van de Alk maarse brandweer heeft een bezoek gebracht aan St. Niklaas (België) een stad, welke men met Alkmaar kan vergelijken. Aldaar heeft men het materiaal in ogenschouw genomen en daarover gerapporteerd. Voortgaande wees mr dr, Wytema er op, dat h^t waarschijnlijk de laatste keer is, dat een der steunpilaren van de brandweer, de heer G. de Wit in functie aanwezig is. Hij kon reeds thans mededelen, dat B. en W. in hun vergadering van Dinsdag zijn zoon, de heer P. G. de Wit tot brandmeester van het nieuwe corps „Paraat" heb ben benoemd. De burgemeester hoop te, dat de zoon de voetstappen van zijn vader zou drukken en een sieraad van de brandweer zou zijn. Ook spr. was van oordeel, dat de brandweer een zwaar jaar wacht. Dit jaar komt, naar wij hopen, de wereld naar jarig Alkmaar. Het brandweer- feest zal een onderdeel vormen van de stadsfeesten. Zorgt u ervoor, dat het festijn zal klinken als een klok. De burgemeester sprak de wens uit, dat 1954 in de annalen van stad en brand weer met gouden letters zou kunnen worden ge chreven en dat de A.V.B. zich van haar beste zijde zal laten zien. Het getuigt van burgerzin, tijd en goeci over te hebben om te waken over het heil van stadgenoten. Het ge tuigt van idealisme om als het gevaar roept vooraan te staan in de bestrij ding van dat gevaar. Dit is een typisch manlijke karaktereigenschap en geeft voorts de rijke voldoening dat u werk zaam mag zijn voor het algemeen be lang. Voor uw aandeel in deze arbeid dank ik u van harte en hoop, dat u voort zult gaan. Daarbij voeg ik de wens, dat Alkmaar deze zomer onge stoord feest zal kunnen vieren dank zij uw waakzaamheid en nooit falende bereidheid." Vervolgens vond de officiële bevor dering plaats van de heren P. Koorn tot brandmeester en P. G. de Wit en J. G. Doesschot tot adjunct-brandmees ters en werden zeven nieuwe brand weerlieden geïnstalleerd. Nadat de commandant de leden van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer had opgewekt de verbintenis met de Bescherming Burgerbevolking te on dertekenen, getuigde burgemeester v.d. Heuvel van Akersloot mede namens de overige aangesloten gemeenten van de uitstekende samenwerking en de hech te vriendschapsbanden welke tussen de leden van de verschillende brand weren zijn gegroeid. De burgemeesters van de omliggende gemeenten hopen dat 1954 voor de Alkmaarse Vrijwil lige Brandweer onder de energieke leiding van haar commandant een zegenrijk jaar zal zijn. De heer Lind dankte tenslotte na mens oud-goud voor de uitnodiging waarna de heer M. Kuiper de gevoe lens van erkentelijkheid van de pers vertolkte. Hiermede was het officiële gedeelte van de vergadering ten einde. De aan wezigen dachten er echter nog niet over huiswaarts te keren. Vrolijk schalden de brandweerliederen door de bovenzaal van „Tom", luidkeels weer klonken de aanmoedigingen bij de race met miniatuur-brand weerautootj es, spontaan werd het glas geheven, kort om, nog vele uren heerste er de gezel lige stemming, waarvan de Alkmaarse brandweer in een uniek recept bezit. ruimtelijke weergave Dit prachtige radio-toestel uit de RUIMTELIJKE WEERGAVE-serie werd speciaal ontworpen voor het moderne, smaakvolle interieur. R. S. STOKVIS ZONEN N.V. (Advertentie, Ing. Med.) De zitting van de economische politierechter van gisteren geleek wel op een excursie naar de bollen, een uitje overigens waarin men hoofd zakelijk kennis maakte, niet met het wèl, maar wel met het wee van het bollenkwekersbedrijf. Uit de omgeving van Alkmaar was het echter slechts één teler die een scheve schaats gereden had. Het was A. v. d. H. uit Oude Niedorp, die in het teeltjaar '52—'53 te veel tulpen getrok. ken had. Hij werd veroordeeld tot een boete die zijn extra, maar on- wettige winst geheel te niet deed: f 340.of 50 dagen. De officier, mr dr J. M. Vellinga, had f 375.of 26 dagen geëist. In de veeteeltsector had zich te ver antwoorden de Alkmaarse veehouder A. B., die vorig jaar reeds een boete had gekregen omdat hij zich niet bij de provinciale gezondheidsdienst voor dieren had aangesloten. Zoals bekend, is dit een voor veehouders wettelijke verplichting. Thans was hij wegens het in gebreke blijven hiervan wederom gedagvaard, echter niet verschenen. Hoewel een medisch onderzoek naar hem zou worden ingesteld, had hij zich hieraan nog niet onderworpen. Nóg ontsprong de weerbarstige, onaf hankelijke veehouder de dans, daar de dagvaarding op formele gronden nie tig werd verklaard. Maar het begint er nu toch wel erg donker voor hem uit te zien. De veehouder W. B. uit Alkmaar moest vervolgens rekenschap afleggen van het feit, dat hij een invulformulier ten dienste van de provinciale voed- selcommissaris, waarop hij een aantal mestvarkens had moeten vermelden, opzettelijk foutief had ingevuld. Con form de eis van de Officier werd hij veroordeeld tot een boete van f 50, of 25 dagen. Twee dames uit Bergen, K. v. d. L. en C. v. d. L„ hadden gezamenlijk uit een failliet-verklaarde inboedel huis raad verkocht. Daar de achtergronden ln zijn jaarverslagdat telken- jare een bijzondere geest ademt en ook ditmaal talrijke humoristische passages teldeheeft de secretaris van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweerde heer C. de Grand gisteravond herinnerd aan het 75- jarig bestaan, tvaarmede een periode wordt afgesloten van nim mer aflatende strijd tegen het vuur, een tijdperk waarin steeds weer mannen bereid zijn gevon den zich geheel vrijwillig in te zetten om met de hun ter beschik king staande middelen vernieti ging van have en goed door de rode haan tegen te gaan en indien nodig levensgevaar te trotseren als burgers in nood zijn. Na de verschilende facetten van het leven in de vrijwillige brandweer te hebben belicht, stond spr. stil bij de ac tiviteit in 1953. Hierbij tekende hij aan, dat meestentijds het moment van ont dekking en directe melding de bepalen de factoren zijn voor de omvang van een brand, hoewel daarnaast nog vele factoren een grote rol spelen. Geduren de het verslagjaar werd de politie 71 maal voor brand gealarmeerd. De brandweer rukte 23 maal uit, waarvan zesmaal naar buitengemeenten voor veelal grote branden. In de overige ge vallen heeft de politie, al of niet met behulp van bewoners, buren of omwo nende brandweerlieden de brandjes in de kiem gesmoord, waardoor onnodig uitrukken der brandweer werd voorko men, voor welke medewerking de brandweer de politie hartelijk dank bracht. Wat de oorzaken van de bran den betreft, kon worden gemeld, dat negentien maal een vuile schoorsteen werd geconstateerdzeven maal speel den kinderen met lucifers, terwijl voorts droogrekjes, wandkleden met over de schoorsteen hangende franje, pannetjes met vet, strijkijzers e.d. niet ontbraken. Na in chronologische volgorde de voornaamste branden in 1953 in herin nering te hebben gebracht, stond de se cretaris stil bij de preventie. Ten aan zien van de waterwinning heeft het PWN nog niet aan de vele verzoeken van de brandweer om het brandkranen- net in zijn geheel te moderniseren, vol daan. In verband met de verschillende soorten brandkranen bestaat op dit ge bied nog een chaotische toestand. Het aantal brandkranen is mede door de aanleg van nieuwe wijken gestegen tot 362 stuks, o.w. 3 bovengrondse kranen. De hooistekers brachten 82 bezoeken aan boerderijen en gaven in zeven ge vallen opdracht tot spitten. De toestand van het materiaal is in grote trekken ongewijzigd gebleven, Steeds worden pogingen gedaan om het bestaande materiaal te perfectionneren, hetgeen echter met veel moeilijkheden gepaard gaat, omdat enige wagens reeds een respectabele leeftijd hebben be reikt. Zo dateert autospuit no. 1 van 1931, autospuit no. 2 is een jaar jonger en spuit no. 3 bezit een ondefinieerbare leeftijd. Alleen de ladderwagen en de manschappen-materiaalwagen welke na de oorlog zijn aangeschaft, voldoen aan de eisen en vragen weinig onderhoud. De capaciteit van het gezamenlijke mo torisch aangedreven blusmateriaal be draagt op het ogenblik 5600 liter per minuut. Verder staat de Alkmaarse brandweer 3869 meter brandslang ten dienste. Met verlangen ziet de brand weer de voltooiing van de slangentoren tegemoet. Eerst dan zal aan alle eisen, welke men voor de verzorging van het slangenmateriaal kan stellen, kunnen worden voldaan. In de completering van de kleding der manschappen is een goe de vooruitgang te bespeuren. De brand weer is thans uitgerust met petten, ter wijl voorts een aantal nieuwe helmen kon worden aangeschaft. Daarbij bleek, dat de Alkmaarse brandweer de enige in Europa was, waarbij de tot nu toe gedragen helmen, nog in gebruik wa ren. Hierop is besloten tot de aankoop van een ander model. Naar de bedrijfs zekerheid van een vol-automatische lad derwagen werd in enige gemeenten, waar een dergelijke ladder in gebruik is, een diepgaand onderzoek ingesteld. Het jaarverslag, dat voorts melding maakte van de prestaties van de brand weerband, het voetbalelftal, de oefenin gen en bijeenkomsten, besloot met de wens, dat de brandweer het 75-jarig be staan, dat in het kader van de komende stadsfeesten zal worden herdacht, op waardige wijze zal vieren. Door gisteravond gelijk te spelen te gen de biljartvereniging „Volharding" heeft het team van „De Doorbraak" het kampioenschap van Alkmaar, drie banden, veroverd. Voor deze beslissende match bestond in het café van de heer A, Martin grote belangstelling. De tijden van de trekschuit herleefde toen gisteren een vaartuig van gemeen tewerken door het ijs van de stads grachten zwoegde, voortgetrokken door een vrachtwagen van dezelfde dienst. Gebundelde krachten pleegt men zoiets te noemen en het bleek, dat de motor van de schuit en die van de auto hard nodig waren om de hier en daar nog zeer behoorlijke ijslaag tot schotsen te versplinteren. Deze vreemde, maar niettemin doeltreffende methode van ijsbreken trok in het late middaguur veel belangstelling. Bij de politie werd gisteravond aan gifte gedaan van diefstal <of vermis sing) van een Victoria-bromfiets, die bij de Apostolische kerk aan de Nas- saulaan stond en niet op slot was gezet. van deze affaire nogal tragisch waren, vorderde de officier van Justitie, mr dr J. M. Vellinga tegen de eerste ver dachte slechts een voorwaardelijke ge vangenisstraf voor de tijd van 3 maan den op een proeftijd van 3 jaar en tegen de tweede, een zuster van de eerste, 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De rechter verminderde de voorwaardelijke straf voor zover dit de tweede verdachte be trof tot 14 dagen. Voor het overige was het vonnis conform de eis van de Officier. Mevrouw C. P. uit Bergen die en kele goederen uit de failliete inboedel had gekocht werd vrijgesproken. Te gen haar was wegens heling een boete van f 45,of 20 dagen gevorderd. J^AAN DAG a.s. zal een delegatie, bestaande uit de lieren J, Posch, dijkgraaf van het Hoog heemraadschap uan de Uitwate- rende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland, Kooi, wnd. dijk graaf, mr dr J. Belonje, secretaris van het hoogheemraadschap, J. W. Boersma, secretaris van de Vereniging van Noordhollandse Waterschappen en mr dr H. J. Wytema, burgemeester van Alk maar, zich naar 's-Hertogenbosch begeven om aldaar in het pro vinciehuis aan de gouverneur van Brabant, de commissaris der ko ningin, prof. dr J. E. de Quay een antiek kussen, waarop de Bra bantse leeuw gedekt door hertogs hoed is geborduurd, aan te bieden. Dit kussen is met een exem plaar, dat het wapen van de Uit- waterende Sluizen in Kennemer land en West-Friesland draagt, onlangs door de dijkgraaf, de heer J. Posch, in opdracht van de hoogheemraden op een veiling te Amsterdam gekocht. Voor de bei de kussens, welke als een ondeel baar geheel werden aangeboden, bestond een kooporder voor de Verenigde Staten. Toen men dit vernam, werd besloten de beide kussens voor Nederland te bewa ren. Het kussen met het wapen van het hoogheemraadschap is vermoedelijk vroeger aan een dijkgraaf geschonken. Het zal thans door het hoogheemraad schap worden bewaard. Het an dere kusssen is waarschijnlijk af komstig van de souvereine raai van Brabant van vóór 1795. Het werd gebruikt in deze raad, die in Den Haag zetelde en waarvan de leden door de Prins van Oranje 'werden benoemd. De raad trad op als bestuur van Brabant. Als vriendelijke geste van het hoog heemraadschap van de Uitwate- rende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland zal het kussen aan de commissaris der koningin in de provincie Noord-Brabant worden aangeboden. De afdeling Alkmaar en omstreken van het Veteranen Legioen Nederland heeft een open brief gericht aan minis ter president^ dr W. Drees, aan de mi nister van overzeese rijksdelen prof. dr. W. J. A. Kernkamp en aan de minister van oorlog en marine ir C. Staf. In deze brief tvordt o.m. medegedeeld dat de leden dier afdeling zeer veront rust zijn door de gang van zaken in In donesië. Zij vrezen dat de anti-Nederlandse houding van Indonesische autoritieten er toe zal leiden, dat binnen zeer af zienbare tijd een tweede Bersiap-peri- ode haar intrede zal doen. Voorts de len zij mede met ontsteltenis kennis te hebben genomen van de op Zondag 21 Februari te Djakarta gehouden demon straties, met onsteltenis, omdat de Indo nesische regering heeft medegedeeld sympathiek te staan tegenover de ge- Op de algemene jaarvergadering van de kring Noord-Holland benoorden het Y van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, welke Zaterdagmiddag te Alkmaar werd gehouden, .kwam ter sprake de autonomie van de technische commissies. Hoewel de voorzitter, de heer F. Boxem, het in twijfel trok dat de technische commissies van de kringen volkomen zelfstandig konden handelen en dus alleen maar verantwoording verschuldigd zijn aan de algemene vergadering, werd deze kwestie toch in stemming gebracht. Met grote meer derheid van stemmen besloot de ver gadering om de commissie autonoom te verklaren. Daar deze figuur ons wat wonderlijk voorkwam hebben wij ons in verbinding gesteld met het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Zwem bond. Wij vernamen dat de technische commissies van de kringen nimmer autonoom kunnen zijn en dat dus de beslissing van de algemene vergade ring van de kring Noord-Holland bo ven het Y ongedaan zal worden ge maakt. 87 Jimmy had gehoopt zelf alle toe bereidselen voor de lange terugreis te mogen maken, maar dat werd hem niet toegestaan. Hij werd weer naar zijn cel teruggebracht en het enige ver schil was, dat men er een tweede rust bank in had geplaatst, daar Jackie de laatste dagen vóór het vertrek de cel met zijn vader mocht delen. In elk ge val hadden zij het nu wat gezelliger. Jackie begreep er niet veel van. „Maar waaróm, pappie", vroeg hij verwonderd, „waarom mogen wij hier niet vrij rondlopen? Wij hebben toch beloofd, nooit met één woord te ver raden, wat wij hier gezien en beleefd hebben". Jimmy knikte. „Ja, dat is nu wel zo", antwoordde hij, „maar hele maal vertrouwen doen ze ons blijkbaar niet. In elk geval willen zij niet heb ben dat wij méér van dit land zien dan nodig is en daarom zetten zij Ons uit alle veiligheid maar achter slot en grendel". Jimmy en Jackie bespraken verder hun plannen voor de terugreis en met dat soort gesprekken vulden i zij hun tijd. Tot het ogenblik, waarop professor Propjos heel onverwacht hun cel binnen trad. Zij keken even heel vreemd op, want de professor zag er nu van top tot teen als een Boelwoeg- hono uit. Hij droeg een grijze tuniek die hij zo bevallig mogelijk om zijn gestalte trachtte te draperen. Ook hij liep op blote voelen, ,,'t Valt niet eens mee", zei hij tegen Jimmy. „Af en toe breek ik bijna mijn hals over de zoom van dat kleed". stelde eisen, o.a. inlijving van Westelijk Nieuw Guinea bij Indonesië. Met ont steltenis temeer omdat de Nederlandse Hoge Commissaris een protestnota en een aantal resoluties van de demon stranten in ontvangst heeft genomen. Zij dringen er, in het bijzonder bij mi nister Staf, op aan om aan de beveili ging en verdediging van Nieuw Guinea grote aandacht te schenken. Zij besluiten de brief met de hoop uit te spreken, dat in het bijzonder de te gen Nederland en de Nederlanders ge richte activiteiten van Indonesiërs spoe dig tegengegaan zullen worden en ver trouwen, dat bij de bevoegde instanties in Indonesië daartoe de nodige stappen zullen worden genomen. Na wekenlange rust begint aanstaan de Maandag weer een biljarttornooi. In café Ceres komen namelijk van 1 tot en met 6 Maart de finalisten 2e klasse libre bijeen om elkaar het kampioen schap van Alkmaar en Omstreken te betwisten. De organisatie is in handen van de biljartvereniging „De Linden- hoek". Het gaat ongetwijfeld een span nend tornooi worden waarvoor in bil jartkringen veel belangstelling'bestaat. De finalisten zijn: Jan de Boer (De Doorbraak; Nic de Graaf (Het Witte Huis, Egmond aan Zee Jan Poestko- ke (Optimisten Harry Bus (De Ge kroonde Valk); Jaap Koelemey (De Gekroonde Valk Dirk Wester (Excel sior); Piet Kamp (De Doorbraak) en Jan Ruyter (De Lindenhoek). In de onderlinge wintercompetitie van D.D.D. zi.in deze week de volgende resul taten behaald in de zeven gespeelde par tijen: K. TuinmanJ. Mekken 02; P. SmolenaarsN. Oud 02; J. JornaM« Hemels 1—1; M. J. Langras Jr.—D. Brug- geman 20; D. KornP. de Wijn 11; D. Klinkhamer—N. Lengers 0—2; D. Stam D. Korn 1—1. SPIEGELRUIT INGEDRUKT Tegen de spiegelruit van een winkel in de Langestraat stonden gistermid dag op een gegeven moment zoveel fiet sen „geleund", dat de ruit het begaf en in scherven uiteen viel. ALKMAAR, 24 Febr. Witlof A en B 5661, stek 3338: rode kool 712; sa- voye kool 9,50—19; groene kool 15—24; spruitkool A 35—75; boerenkool 9,50—37; rode bieten 4—6; winterpeen 57: was- peen 10—36; uien 2—11; prei 8—19,50; selderie 2527; knolselderie 6,509; ap pels: Goudreinetten K 21—27, Jonathan K 27 en Present van Engeland K 21 en Hl 43; peren; St. Rémy H 34 en K 7—17. NOORDERMARKTBOND, 25 Febr. 6000 kg uien 8,90—9,80, grove 8,20—8,80, drielingen 14—16 en nep 12—20; 34.000 kg peen B 5,20—5,70 en C 5,90—6,10; 55.000 kg rode kool A 7,30—11 en B 6— 6,50; 20000 kg gele kool 6,50—15,20; 140.000 kg Deense witte kool 6,10—9,20. Doorgedraaid; 15000 kg rode kool. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 25 Febr. 11.000 kg uien 7,70—9.30 en grove 5,80—8,30; 23.000 kg rode kool A 711 en B 68,70; 47.000 kg gele kool 7—15; 26.000 kg witte kool 5,509.20; 1500 kg witlof IB 52—56 en IIB 39— 47; 3000 kg bieten A 5,60—7,30; 1400 kg peen C 6,507,50; 1200 kg groene kool 21,60—23. WARMENHUIZEN, 25 Febr. 23.000 kg rode kool 6—11,10; 4400 kg gele kool 9,5015,20; 26.200 kg Deense witte kool 6,40—9,60. T BUNA IN alle op Köln, die gisteren het Nederlands elftal op een punt waren z dat is dan ook de en met 31 hebben kur een matige wedstrijd Weliswaar hebben zij driehoekspel, waarme defensie sneden. Li positie kiezen, het w: beheersten dan in de van Steiger was echt een goed geheel kwan JN DE Nederlandse ht Klaassens en Biesbrouc verzet, maar de voorho uit Van Overbeke, Van Melis, Bennaars en Gru vankelijk niet bij mach lijke situaties te schepp de linkervleugel er aar lend tussenuit en voor Gruyzen weerde zich wanneer de bal bij het recht kwam was het n deed bijna nooit iets goe hovenaar gaf weer heri van zijn gebrek als mie kunnen passeren van eei éénmaal zagen wij hem handigs doen, dat was lage voorzet van Gru; „overstapje" handig vooi Jiet lopen. Jammer was het harde schot van d< goed 'gericht was. Intussi derlandse defensie al er Staat gebleken het kort puitse aanvallers zonder heden de baas te blijven derscheidde zich daarbij ger, Tebak (soms iets te gen) en spil Van der Hoe op wel eens wat te rusti; te nonchalante wijze v iets minder, maar als g verdediging wel. Vooral Biesbrouck en Klaassen: gingen bemoeien. Het spel in de eerst naarmate de tijd vorde bedenkelijk laag peil af i aanbrak, had niemand deze wedstrijd nog iel boeiends te zullen zien. Op dat boeiende heel hervatting slechts enkeli hoeven te wachten. Nog schouwers hun plaats wi genomen en nog voor Fi zich realiseerde, dat ziji gevaar was, had Van Me uit het middenveld opg een korte rush hard in d geschoten. De Duitsers w wie was het niet? Nog i nuut gleed de linkervlei als een mes door boter in de richting van Steig dig hard schot vormde 1 de combinatie, Steiger hi maar de bal stuitte af landse borst en weer wai hoede van de „voorlopige Nu was het Bennaars, i met een „baas" van een de. De „panter" was nu o Dit alles, dat zich binnen had afgespeeld, had meer attractie gebracht, dan kwartier bij elkaar. En al bleef het spel, m van enkele vlagen vlot van technische uitvoerii tenminste iets om naar positief punt in het Ne was, dat het tempo in o tweede helft eerder steeg dat was nodig ook, wai wilden dan wel hun rol partners spelen, maar o Hein van der Zee, bo van Nederland in h gewicht, heeft in de pire Hall te Londen spit moeten delven vecht tegen Jake Tul vlieggewicht van h Beide mannen voor van de wedst

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 10