Frans de Munck kon nederlaag van Köln niet voorkomen BRYLCREEM Voorlopigen behaalden zege dank zij schotvaardigheid De Tweede Kamer keurt Rode Kruis-conventies goed Ook de laatste partij bracht Huisman tot goed einde Driejarig knaapje geraakte in pappies auto te water Jaarvergadering der Federatie Noord-Holland Zuivel R 12 Verdediging beste deel van de ploeg Voor de nederlaag Het conflict rond de wandelsport Russen lieten twee zwemrecords sneuvelen De Engelse beker Tottenham en Bolton naar zesde ronde OMDAT Brylcreem waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere natuurlijke oliën bevat. OMDAT Brylcreem het haar natuurlijk-zacht en glanzend maakt. OMDAT Brylcreem niet plakkerig, niet vettig is en daardoor smetteloze haar verzorging waarborgt. tentoonsteifing-personenautomobielen en onderdelen H ET candidatentornooi dammen is gisteravond te Leiden gesloten. Guignard eindigde met zes punten achterstand Angst voor Znnrbranden na een heerlijk maal? Belangrijke verbetering Voorziening van de oude dag in het schildersbedrijf Oorlogsschaderegeling Inzending Reina Prinsen Geerligs jeugdprijs Handrem los, versnelling in vrijloop Bijeenkomst te Alkmaar werd druk bezocht DONDERDAG 25 FEBRUARI 1954 T glJNA IN alle opzichten waren de Duitse semi-profs van de F. C. Köln, die gisteren in het Bossche Stadion als sparringpartners voor het Nederlands elftal fungeerden, onze landgenoten de baas. Slechts op een punt waren zij minder en dat was de schotvaardigheid. Maar dat is dan ook de enige oorzaak dat de „voorlopigen" deze wedstrijd met 31 hebben kunnen winnen. Ruim 27.000 toeschouwers hebben een matige wedstrijd gezien met een uitgesproken slechte eerste helft. Weliswaar hebben zij zich kunnen verlustigen aan het voortreffelijke driehoekspel, waarmee de Duitsers telkens weer door de Nederlandse defensie sneden. Lichaamsbeheersing, balcontröle, samenspel en positie kiezen, het waren allemaal onderdelen die de Duitsers beter beheersten dan in de witte shirts gestoken Nederlanders. Voor het doel van Steiger was echter alle raffinement plotseling verdwenen en tot een goed geheel kwamen de gasten zelden. JN DE Nederlandse halflinie hebben Klaassens en Biesbrouck bergen werk verzet, maar de voorhoede, bestaande Uit Van Overbeke, Van Beurden, Van Melis, Bennaars en Gruyzen was aan vankelijk niet bij machte om gevaar lijke situaties te scheppen. Soms trok de linkervleugel er aardig samenspe lend tussenuit en vooral linksbuiten Gruyzen weerde zich daarbij. Maar wanneer de bal bij het binnentrio te recht kwam was het mis. Van Melis deed bijna nooit iets goeds en de Eind- hovenaar gal weer herhaaldelijk blijk van zijn gebrek als midvoor: het niet kunnen passeren van een man. Slechts éénmaal zagen wij hem voor rust iets handigs doen, dat was toen hij een lage voorzet van Gruyzen met een „overstapje" handig voor Van Beurden liet lopen. Jammer was het toen. dat het harde schot van de BW-er niet goed gericht was. Intussen was de Ne derlandse defensie al enkele malen in Itaat gebleken het korte spel van de Duitse aanvallers zonder veel moeilijk heden de baas te blijven. Odenthal on derscheidde zich daarbij, evenals Stei ger, Tebak (soms iets te ver opgedron gen) en spil Van der Hoek, die Terlouw op wel eens wat te rustige en daardoor te nonchalante wijze verving, waren Iets minder, maar als geheel sloot de verdediging wel. Vooral wanneer ook Biesbrouck en Klaassens zich er mee gingen bemoeien. Het spel in de eerste helft zakte, naarmate de tijd vorderde, naar een bedenkelijk laag peil af en toen de rust aanbrak, had niemand meer hoop in deze wedstrijd nog iets goeds, Iets boeiends te zullen zien. Op dat boeiende heeft men na de hervatting slechts enkele seconden be hoeven te wachten. Nog voor vele toe schouwers hun plaats weer hadden in genomen en nog voor Frans de Munck zich realiseerde, dat zijn heiligdom in gevaar was, had Van Melis de bal van uit het middenveld opgebracht en na een korte rush hard In de benedenhoek geschoten. De Duitsers waren verbaasd, wie was het niet? Nog in dezelfde mi nuut gleed de linkervleugel van Köln als een mes door boter langs de lijn ln de richting van Steiger. Een gewel dig hard schot vormde het besluit van de combinatie, Steiger hing al in lucht, maar de bal stuitte af op een Neder landse borst en weer was toen de voor hoede van de „voorlopigen" er vandoor. Nu was het Bennaars, die De Munck met een „baas" van een kopbal belaag de. De „panter" was nu op zijn qui vive. Dit alles, dat zich binnen twee minuten had afgespeeld, had meer sensatie, meer attractie gebracht, dan de eerste drie kwartier bij elkaar. En al bleef het spel, met uitzondering van enkele vlagen vlot spel, armelijk van technische uitvoering, er was nu tenminste iets om naar te kijken. Een positief punt in het Nederlandse spel was, dat het tempo in de loop van de tweede helft eerder steeg dan zakte. En dat was nodig ook, want de Duitsers wilden dan wel hun rol van sparring partners spelen, maar om het met de Hein van der Zee, bokskampioen van Nederland in het bantam- gewicht, heeft in de Royal Em pire Hall te Londen het onder spit moeten delven in een ge vecht tegen Jake Tuli, kampioen vlieggewicht van het Empire. Beide mannen voor het begin van de wedstrijd. kous op de kop naar de Domstad terug te reizen, daar men toch beslist geen zin in. Zij gooiden er een stevig schepje op en toen langzaam maar zeker Bies brouck en Klaassens het middenterrein moesten prijsgeven, leek een onafwend bare nederlaag in de lucht te hangen. De verdediging, met Steiger aan het hoofd, hield zich echter kranig staan de, daarbij nog steeds geholpen door het te peuterige spel van de Duitse voorwaartsen. Juist in de periode, waar in de druk iets minder werd, maakte Schafer met een goed schot gelijk. Twee minuten na de gelijkmaker, kopte Gruy zen een goede voorzet van Van Beur den onberispelijk langs De Munck en was de leiding weer veroverd. Toen ongeveer 8 minuten voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Horn enkele Duitse verdedigers elkaar in de weg liepen, kon Van Beurden van de verwarring gebruik maken en nummer drie langs De Munck schieten. De zege was een feit, maar toen het tjjd was, waren de gezichten van de leden van de compleet aanwezige keu zecommissie lang niet triomfantelijk te noemen. Slechts twee positieve winst punten waren er uit deze oefenwed- s'rjjd geput: op de eerste plaats de kwaliteit van de doelpunten, ten tweede het feit, dat de ploeg het tempo kon handhaven. Zoals bekend aldus een medede ling van de persdienst van het mi nisterie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen zag de regering zich enige tijd geleden genoodzaakt haar medewerking aan wandelsportevene menten te ontzeggen in verband met de tussen de verschillende wandel sportorganisaties gerezen moeilijkhe den. Na deze regeringsbeslissing heeft hernieuwd overleg plaatsgevonden met de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, hetgeen ertoe geleid heeft, dat alle betrokken organisaties zich alsnog bereid hebben verklaard het geschilpunt, waarop destijds het overleg is vastgelopen, voor te leggen aan de arbitrage-commissie van het Nederlands Olympisch Comité. Nu derhalve verwacht mag worden, dat de gerezen geschillen binnen afzienba re tijd door de uitspraak van bedoel de arbitrage-commissie een einde zul len vinden, heeft de regering gemeend haar medewerking aan de verschillen de wandelsportvenementen niet langer te mogen onthouden. Tijdens de zwemwedstrijden tussen een Zweedse en een Russische ploeg, te Stockholm, heeft de Rus Vladimir Minaschkin het wereldrecord 100 meter schoolslag heren verbeterd. Hij noteer de een tijd van 1 min. 10,5 sec. Het oude record stond sedert 18 October 1953 op naam van de Pool Petruse- wicz, die in Warschau 1 min. 10,9 sec. had laten afdrukken. Voorts verbeter de een Russische herenploeg het we reldrecord 4 X 100 meter wisselslag estafette, door een tijd te maken van 4 min. 19 sec. De ploeg bestond uit Viktor Solovjev, die de 100 meter rug slag in 1,05,8 zwom, Vladimir Minasch kin, die de 100 meter schoolslag in 1,10,0 aflegde, Peter Skripchenko met een tijd van 1,05,9 voor de 100 meter vlinderslag, alsmede Balandin die voor de 100 meter vrije slag 57,3 sec. nodig had. Het oude record stond sedert 26 Januari 1954 op naam van dezelfde Russische ploeg, die in Moskou 4 min. 21,3 had genoteerd. Deze twee wereld recordverbeteringen betekenen uiter aard tevens® verbeteringen van de Europese records op genoemde afstan den. Voor de Engelse beker werden gis termiddag een tweetal wedstrijden overgespeeld. Bolton Wanderers be haalde een kleine 21 zege op Ports mouth en Tottenham Hotspurs ver sloeg Hull City met 20. Voor de zesde ronde komen de Spurs uit tegen West Bromwich Albion en Bolton Wanderers ontmoet Sheffield Wednesday. Ook voor de eerste divi sie van de Engelse league werden enige wedstrijden gespeeld. West Bromwich Albion vergrootte zijn voor- Deze regeringsbeslissing heeft o.m. sprong op Wolverhampton Wanderers ten gevolge, dat thans de Vierdaagse afstandsmarsen te Nijmegen op de ge bruikelijke wijze voortgang zullen kunnen vinden en dat daaraan ook militairen en rijkspersoneel in ambte lijk verband zullen kunnen deelnemen. tot twee punten door gelijk te spelen tegen Middlesbrough. De andere uit slagen luiden Manchester CityBlack pool 14; Preston North EndArse nal 01Sheffield WednesdayLi verpool 11. de haarcrème die betere haarverzorging mogelijk maakt! Massage met BRYLCREEM bestrijdt roosvorming maakt droog haar weer vitaal County Perfumery Co. Ltd., Stan more, England Imp. J acq. Mot Jr., Amsterdam (Advertentie, Ing. Med.) (Van onze parlementaire redacteur) [)E TWEEDE KAMER heeft Woens dagmiddag een goed werk verricht door zonder hoofdelijke stemming een aantal Rode Kruisconventies, gesloten in Genève, goed te keuren. De vier belangrijkste betreffen: 1. de verbete ring van het lot der gewonden en zie ken, zich bevindende bij de strijd krachten te velde; 2. de verbetering van het lot der gewonden, zieken en schipbreukelingen van de strijdkrach ten ter zee3. de behandeling van krijgsgevangenen; 4. de bescherming RAI RAI-Gebouw Amsterdam 26 Februari t/m 7 Maart (Advertentie, Ing. Med.) Van een speciale verslaggever) Wim Huisman eindigde met een overwinning op de Italiaan Fa- nelli en Demesmaecker en Verse deelden de winst. Het is wel zeer duidelijk dat onze landgenoot verreweg de sterkste speler in dit tor nooi is geweest. Hij behaalde 15 winstpunten uit acht partijen, zes meer dan zijn voornaamste concurrent Guignard. De Fransman Verse is enigszins tegengevallen. Als degelijk positiespeler hadden wij meer van hem verwacht. De vriendelijke Belg Demesmaecker heeft aan de verwachtingen voldaan. Hij speelt met veel wilskracht en energie en het is jammer dat de jaren hem parten spelen. De Italiaan Fanelli was zonder twijfel de zwakste speler. Hij speelt zijn partijen zonder enige systeem en daarvan hebben zijn tegenstanders telkens weer geprofi teerd. Guignard tenslotte kwam wat laat op toeren. Dat was jammer daar de strijd tussen de Zwitser en Huisman anders nog wel interessant had kunnen worden. LIET verloou van de laatste partij van onze landgenoot Huisman (zwart), die tegen Fanelu (wit) had het vergen de verloop: 1. 32—28, 16—21; 2. 37—32, 11—16; 3. 3126, 1822; Zwart neemt de Ro zenburg variant. 4. 4137, 711; 5. 3429, 20—24; 6. 29x20, 15x24; 7. 40—34, 17; 8. 4540, 2127; Het voorposten gevecht vangt aan. 9. 32x21, 16x27; 10. 37—32, 11—16; 11. 32x21, 16x27; De be doeling van zwart is in dit systeem het vijandelijk centrum te omsingelen. Van daar de consequent volgehouden vleu- geltoppen op 24 en 27. 12. 3429?? De partij wordt nu reeds door een blunder van Fanelli ontsierd. Door een dood eenvoudige meerslag wint Huisman een stuk. 1227—32; 13. 38x18, 12x 45; 14. 28—23, 19x28; 15. 33x11, 7x16; 16. 46—41, 14—19; 17. 41—37, 10—14; 18. 4238, 510; De standen worden weer opgebouwd. 19. 37—32, 13—18; 20. 39—33, 9—13; 21. 26—21, 16x27; 22. 32x21, 19—23; 23. 21—16, 2—7; 24. 44—39, 14—19; 25. 47—42, 8—12; 26. 42—37, 10—14; 27. 37— 32, 24—29; 28. 33x24, 19x30; 29. 35x24, 2328; 30. 32x23, 18x20; Er valt weinig te vertellen. Huisman brak zijn stelling af door omruilen. Waarschijnlijk om vlug tot het eindspel te komen. Intus sen moet nu de stand weer geheel wor den opgebouwd. 31. 3832, 1318; 32. 3933, 611; Isoleert de witte schijf op 16. 33. 48—42, 11—17; 34. 43—38, 20— 24; 35. 36—31, 4—10; 36. 31—26, 3—8; Belet 32—27; 37. 49—14, 10—15; 38. 42— 37, 14—20; 39. 33—28, 20—25; 40. 37—31, 25—30; 41. 38—33, 15—20; 42. 31—27, 18—23; 43. 28x19, 24x13; 44. 27—21, IS IS; 45. 33—28, 30—34. Wit staat thans practisch verloren. Nu zwart gelegen heid krijgt zijn stuk op 45 bij te staan, volgt daar een doorbraak naar dam. Op de rechtervleugel kan wit niet meer zonder verlies spelen. 46. 3227, 2024; 47. 28—23, 18x29; 48. 27—22, 17x28; 49. 21—17, 12x21; 50. 26x17, 8—13; zoals kon worden verwacht. 51. 1711, 712; 52. 116, 1318; Rustig laat Huisman door tocht naar dam toe omdat de opvang- stelling gereed staat door 1823, 1x18, 23x12; 53. 16—11, 28—33; 54. 6—1 dam, 18—23; 55. 1x18, 23x12; 56. 11—6, 33—39; 57. 44x33, 29x38; 58. 50—44, 24—29; In deze stand bood Fanelli remise aan, hetgeen Huisman die gewonnen stond, uit hoffelijkheid jegens zijn tegenstan der accepteerde. De wedstrijdleiding, die ook met de belangen van de andere deelnemers rekening moet houden, ging met deze ontknoping echter niet ac- coord, waarop Fanelli de partij opgaf. De eindstand luidt: 1. Huisman 15 pt.; 2. Guignard 9 pt.; 3 Demesmaecker 7 pt.; 4. Verse 6 pt.; 5. Fanelli 3 pt. Met één of twee Rennies bij de hand geen angst voor zuurbranden. Eet ge rust alles waar de maag naar vraagt. Sommige mensen nemen Rennies bij voorbaat als een goede gewoonte, smakelijk en fris. Bij onverwacht op komend zuurbranden zijn Rennies een ware uitkomst. Houdt ze daarom altijd bij de hand. Gewqon laten smelten op de tong en 't zuurbranden behoort weer tot het verleden. Adv. I.M. Met terugwerkende kracht tot 4 Januari 1954 zal door het bedrijfspen sioenfonds voor het schildersbedrijf een belangrijke uitbreiding en verho ging van de uit te keren ouderdoms pensioenen kunnen worden ingevoerd. In de eerste plaats heeft de daartoe bevoegde autoriteit goedkeuring ge hecht aan een reglementswijziging, welke tot doel heeft ook ouderdoms pensioen toe te kennen aan bedrijfsge- noten, die na het bereiken van de 65- jarige leeftijd de arbeid in het schil dersbedrijf voortzetten. In de tweede plaats zullen de „back-service"-rech- ten (rechten te ontlenen aan de diensttijd, liggende tussen de 25ste verjaardag en de invoeringsdatum van het fonds), welke tot dusver slechts voor 45 konden worden gehono reerd, met ingang van genoemde da tum voor 75 tot uitkering mogen komen. Het gaat hier om ca. 1500 werknemers, werkgevers en zelfstan digen in het schildersbedrijf, die in het genot van pensioen zullen worden ge steld, resp. wier lopende pensioenen een verhoging zullen ondergaan. Blijkens de memorie van antwoord van de minister van Financiën over de ontwerpbegroting 1954 bedraagt het aantal geregistreerde gevallen van oorlogsschade 39.555. De terzake ge vraagde schadevergoeding, becijferd naar de werkelijke kosten, en, voor zover deze nog niet bekend zijn, naar het prijspeil van 1953, beloopt rond f 800 millioen. Sinds 1 Januari 1952, de datum, waarop practisch met de definitieve afwikkeling kon worden begonnen beloopt het aantal afgedane gevallen 12468. Aan vergoedingen werd een be drag van f 127.4 millioen toegekend, terwijl aan voorschotten bovendien een bedrag van f 202.6 millioen werd ver strekt. De inzendingen van prozagedichten of toneelstukken voor de literaire Reina Prinsen Geerligs jeugdprijs 200) worden vóór 1 Augustus a.s. ingewacht bij de secretaresse der jury, mevr. Hella S. van Lelyveld-Haasse, Milletstraat 56 (1), Amsterdam. De jury bestaat uit Anna Blaman, Anton Coolen, Hella Haasse, Adriaan Mor- nen en Adriaan van der Veen. van burgers in oorlogstijd. De eerste drie conventies bestaan al langer. De goedkeuringswetsontwerpen hadden dan ook betrekking op wijzigingen er van. De vierde is nieuw. De afgevaardigden, die er het woord over voerden, juichten het menslie vend werk van het Rode Kruis zeer toe en gaarne gaven zij er hun mede werking aan door zich voor de ratifi catie van de conventies te verklaren. Wat de bescherming van de burgers in oorlogstijd betreft, zijn trouwens reeds 32 landen Nederland voorge gaan. Op een aantal punten wenste d« Kamer nader te worden ingelicht. De minister zonder portefeuille, mr Luns, daarop antwoordende, zegde dr Mol van de K.V.P. toe, dat hij, zodra de gelegenheid zich daartoe voordoet, zijn medewerking zou verlenen aan de totstandkoming van een gunstiger regeling voor het medische personeel te velde. Voorts gaf hij als zijn zienswijze aan dr Mol, aan jkvr mr Wttewaall van Stoetwegen (C.H.), mej. mr Ten- deloo (P.v.d.A.) en mr Van Rijcke- vorsel (K.V.P.) die er hun ongerust heid over hadden uitgesproken, dat Nederland bij het toekennen van de bevoegdheid aan een bezettende macht om bij ernstige sabotagegevallen da doodstraf op te leggen, uitdrukkelijk de restrictie wil maken, dat de dood straf ook kan worden geëist, als het bezette land de doodstraf niet in zijn wetgeving heeft opgenomen. De res trictie geeft ons land voordelen, als het als bezetter optreedt. Als ons land zelf bezet wordt, dan schaadt de restrictie niet, omdat naar 's ministers oordeel in ons land de doodstraf toch al mogelijk is. De plicht tot gehoorzaamheid aan de bezetter aldus de bewindsman bestaat niet. In één van de wetsontwerpen, dat betreffende het terberechting overle veren van oorlogsmisdadigers, zal als nog een wijziging worden aangebracht, waardoor gesproken zal worden van personen, die van oorlogsmisdaden worden verdacht. Met het oog hierop werd de goedkeuring van dit wets ontwerp aangehouden tot de volgende week Dinsdag. Het drie-jarig zoontje van een Am sterdamse arts heeft Dinsdagmiddag een angstig avontuur beleefd, dat hem nog lang zal heugen. Zijn vader, die op bezoek ging bij een patiënt, had zijn zoontje op de voorbank van zijn langs de Kloveniersburgwal gepar keerde wagen achtergelaten. De arts had de handrem aangetrokken en de versnelling in achteruit gezet. Wat er precies gebeurd is toen het knaapje alleen in pappies wagen zat is onbe kend, maar op een gegeven ogenblik zagen voorbijgangers de auto het wa ter in rijden, en hoorden zij het ke reltje om hulp schreeuwen. De wagen dook met de neus naar voren het nog met ijs bedekte grachtwater in. Een wagen van de radio-autodienst was fluks ter plaatse en vier mannen (een hoofdagent van politie, een glas blazer, een koopman en een directeur) beijverden zich het knaapje, dat op drt achterbank gekropen was uit zijn hachelijke positie te bevrijden. De kleine achterruit van de Chevrolet werd vernield. Het ventje kon hier precies doorheen. Juist verscheen zijn pappie ten tonele. Hij kon terstond zoonlief, die snijwonden aan rechter- knietje en linkerhandje had opgelo pen, eerste hulp verlenen. Ook de red ders hadden snijwonden opgelopen, die door de G G D. ter plaatse werden HALFJAAR VOOR SMOKKEL Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft gisteren het vonnis van de recht bank bevestigd, waarbij de Chinese laundrvman L. W. uit P'ngapore was veroordeeld tot zes maa n gevange nisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. behandeld. Toen de wagen door de brandweer uit de gracht was getakeld bleek, dat de handrem los en de ver snelling in de vrijloop stond. Zou het ventje zijn handjes.... bestrijdt rheumatf sche aandoeningen Met R 12 is het mogelijk de meestal voor een doeltreffende behandeling van rheumathiek benodigde grotere hoeveel heden in een kort tijdsbestek in te nemenj De gunstige uitwerking van dit anti- rheumapreparaat zonder onaangename of schadelijke nevenverschijnselen werd door proefnemingen bewezen. R 12 is werkzaam in vele gevallen van spier-, zenuw- en gewrichtsrheu- matiek, spit, ischias, lumbago, verkoud heden en pijnen. Pas de resultaten van pharmacologische en klinische proefnemingen hebben het mogelijk ge maakt R 12 ook voor het publiek ter beschikking te stellen. Kaarverpakking, infu 48 tabletten, Gld. 3.20. Verkrijgbaar bij apotheker» en drogisten» (Advertentie, Ing. Med.) In een drukbezochte bijeenkomst hield de Federatie Noord-Holland- Zuivel gisteren haar jaarvergadering in Paviljoen „Kinheim" te Alkmaar. In zijn openingswoord wierp de voorzitter, de heer H. Stoffers, een blik terug op het afgelopen jaar en constateerde daarbij, dat de federatie een vruchtbaar jaar achter de rug had. De vergaderingen, aldus spreker, waren uitstekend bezocht en munten uit door de prettige, maar vooral ook diepgaande discussies, die er altijd plaats vinden. Hij heette de aanwezi gen hartelijk welkom en in het bij zonder drie afgevaardigden van de pas opgerichte afdeling Den Helder. Het woord was daarna aan de hoofd bestuurder Bouma, die allereerst zijn blijdschap uitte over het bereiken van de 40.000 leden van de ANAB, waarvan deze federatie een deel uitmaakt. Verder gaf spreker nog advies in zake het oprichten van de zgn. „On dernemingsraden", er daarbij op wij zend, dat een grote verantwoordelijk heid wordt aanvaard,r voor diegenen die er zitting in zullen' nemen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden C. Faber en L,. van Buuren bij enkele candidaatstelling her kozen. Uit het jaarverslag van secretaris en penningmeester bleek dat een zeer ac tief en vruchtbaar jaar achter de rug is, en dat de financiële aspecten zeer gunstig zijn. Het woord was toen aan de heer W. Palenstijn, administrateur van het zie kenfonds „West-Friesland", die aen in leiding hield over: De werking van het Ziekenfonds. In een vlot en duidelijk betoog schetste spreker het on .staan en de ontwikkeling van het ziekenfonds wezen in ons land, om tenslotte uiteen te zetten de verschillende rechten en plichten die de verzekerden ten op zichte van genoemd fonds hebben-

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 11