MmmwM Op de Nürburgring geven Nortier c.s. opening van (verrassende) zaken VITAMINEN ACTIFRAL-10 Nieuwe vondsten garanderen faam var deze sterrit Tweede Kamer verenigt zich met goedkeuring verdrag Verhoging der pensioenen 1 Klif 11 Sportief succes van Tulpen Rallye verzekerd De beste combinatie zal winnen DE zesde Tulpen Rallye wordt beslist niet moeilijker dan de voorgaande sterritten. Het aantal speciale etappes en klassementsproeven wordt welis waar groter, doch de afstanden waar op bijzondere prestaties moeten wor den geleverd zijn korter. Een bewijs hoe zwaar het twee jaar geleden was? Rallye en Ronde botsen Antwerpse zesdaagse Schulte-Peters als eerste door de finish Anquetil beste renner van het jaar Nederlandse Bondsploeg voor Wenen HEES..? Inhaalprogramma gewijzigd BILJARTKAMPIOENSCHAP DERDE KLASSE LIBRE België niet naar Ronde van Nederland tentoonstelling-personericauicmi&^iëivsn en onderdelen Bescherming rechten van de mens België verzuimde de invoerbeperking vis op te heffen DE „eer Den Hartog van de V.V.D. Interpellatie over koop- en pachtprijzen toegestaan DE kerkelijke pensioenen worden bij individuele Koninklijke Besluiten geregeld. De verhoging ervan wacht op het rapport van een Staatscom missie. s Belijdenis en militairen 1400 aanmeldingen Fictieve diensttijd voor bezitters onderwijsakte De goedkeuring van buitenlandse bedragen Clandestiene zenders in beslag genomen VRIJDAG 5 MAART 1954 burg weer in de typische rallye-ban gesloten, waarna de Ardennen nu eens bij daglicht worden doorkruist en tenslotte de laatste etappe naar Noord- wijk wacht. Donderdag 28 April zal in de reken kamer in hotel „Huis Ter Duin" te Noordwijk koortsachtig worden ge werkt om de resr'laten van de proeven te berekenen. Een vo'le dag is hier voor uitgetrokken en deze tijd zal men nodig hebben, want ook hierin heeft het organisatiecomité in zijn streven naar een eerlijke rallye verandering ge bracht. Kregen de vijf best geplaatsten in iedere klassementsproef het vorig jaar winstpunten, thans zijn dat winst seconden geworden en wel in de ver houding van 100, 80, 60, 40 en 20. Bo vendien zullen de vijf best geplaatste deelnemers in iedere klasse in iedere proef een extra aantal winstseconden verwerven en wel naar gelang van hun voorsprong op de volgende deelnemer. (Van een onzer redacteuren) OP de Nürburgring, het tornooiveld van menige legendarische auto race, daar waar de schimmen waren van cracks als Berndt Rosemeyer, Hans Stosch en vele anderen, zal de Tulpen Rallye 1954 pas goed be ginnen. Voordien is het slechts kinderspel. De nacht van de 25ste April zal de deelnemers met een gemiddelde snelheid van 55 km zien „wandelen" over de 500 km lange aanlooproutes, welke als de draden van de spinneweb van Bern, Brussel, Den Haag, Londen, München en Parijs naar de befaamde Ring voeren. Zelfs de snelste wagen met de Leste automobilist op de bok zal daar nooit als eerste kunnen arri veren, want terwijl het merendeel der rallye-rijders in het nachtelijk duister naar Nürburg koerst, zal een aantal sterrit-genoten in een plaatselijk hotelletje reeds dromen van strafpunten, rallye-successen, klassementsproeven, winstseconden en speciale etappes. Dit zal de groep zijn, die om geloofsredenen niet op Zondag kan rijden en nu de ge legenheid krijgt reeds op Zaterdag 24 April te starten. Als zij op de Nürburgring aankomen, zullen hun auto's in het pare ferme worden geborgen. Op de kleine uurtjes van de Maandagochtend krijgen de vroege starters ter verrekening van de genoten nachtrust 275 km te rijden, alvorens zij zich als gelijkgerechtigden bij de overige equipes kunnen voegen voor het gezamenlijke traject, dat een schat van non- veauté's bevat, welke het sportieve succes van deze zesde sterrit naar de tulpen zullen verzekeren. IN de bureaulade van wedstrijdleider Piet Nortier liggen op dit ogenblik de regels voor twintig klassements proeven en speciale etappes, alsmede een aantal omlegroutes. Als op Maan dag 26 April de zon boven de Nür burgring opgaat, zal Nortier zijn keu ze hebben bepaald. Geen kuren van het grillige voorjaarsweer, geen be sneeuwde bergwegen, geen door de vorst vernielde wegdekken zullen de organisatoren van de Tulpen Rallye kunnen verrassen. Naar schatting zes klassementsproeven en tien a twaalf speciale etappes, keurig op maat ge maakt voor de omstandigheden ter plaatse, zullen in Nürburg te voor schijn worden getoverd en het rallye- leger als de operatie-Tulp worden voorgezet. Waar de speciale etappes liggen en welke klassementsproeven zuilen moe ten worden afgelegd, behoort nog tot de grote geheimen van de kleine groep, die het zich telkenjare tot een eer rekent de Tulpen Rallye tot een sportief toeristisch genoegen te ma ken, dat door iedere goede automobi list met iedere goede wagen zonder gevaar voor man of machine gesmaakt kan worden. Dit is de grondgedachte, bij de orga nisatie van de eerste Tulpen Rallye geweest en hiervan is en zal nimmer worden afgeweken. Deze opzet heeft de Tulpen Rallye een internationale faam bezorgd, welke, nu vele be kende sterritten door een dalende be langstelling zieltogen, het succes van de 3400 km lange rit van de RAC- West waarborgt. De bekende „Route der 1000 bochten" telde toen maar liefst 220 km en werd gereden in een Egyptische duisternis en stromende regen. Neen, de rallye wordt dit jaar niet zwaarder; men heeft haar echter wel verfijnd. Met deze wetenschap en met de ze kerheid, dat de route over goed be rijdbare wegen zal voeren, zullen de deelnemers zich op Maandag 26 April Op de Nürburgring opstellen. De wa gens zullen daar klassegewijs er ko men vermoedelijk 12 tot 15 klassen voor de start van de gezamenlijke rou te worden afgevlagd. Ook dit is een nieuwigheidje, waardoor wordt voor komen, dat een snelle Jaguar tijdens een speciale etappe in zijn jacht op winstseconden wordt belemmerd door een Renaultje, dat een lager start nummer voert en om die reden een bergweg blokkeert. Daarbij krijgen de deelnemers uit dezelfde klasse op de ze wijze meer gelegenheid om elkan ders prestaties te volgen en tijdens de in te lassen 6 verplichte rustpozen hier over eens uitgebreid met elkander te discussieren. De klasse-indeling plaatste het orga nisatie-comité dit jaar voor nieuwe puzzles. De sportcommissie van de F. I. A. schrijft in het nieuwe rallye reglement voor, dat de groepsindeling moet geschieden volgens de produc tiecijfers van de auto's. Zo zullen bij voorbeeld gewone Fiats 1100 cc in de zelfde groep van normale seriewagens rijden als het nieuwe, maar in grote aantallen vervaardigde, veel snellere type Fiat T. V. Ook dit probleem is echter opgelost, want in verschillende klassementsproeven zal niet het mo torvermogen, maar de stuurmanskunst de doorslag geven. Trouwens ook in het verleden zijn de Tulpen Rallye winnaars nimmer onder de „speed- devils", maar in een gewone serie wagen te vinden geweest. yAN de Nürburgring voert de ge meenschappelijke route ditmaal door het oostelijk deel van de onvolprezen Vogezen. In de nacht van Maandag 26 April op Dinsdag 27 April wordt de Jura „genomen" en vervolgens trekt men bij Chambery voor de eerste maal de majestueuze Franse Alpen in, waar naar Piet Nortier gisteren met een veelbelovende knipoog vertelde enige trajecten zijn „gebakken waarop je het kunt leren". In Valence steken de deelnemers de Rhone over, koer sen door Auvergne en bereiken tegen het vallen van de duisternis weer de Vogezen. Apropos. Hoe groot de me dewerking van de Fra"se autoriteiten is, blijkt uit het feit, dat maar liefst 2000 a 3000 gendarmes tijdens het ver blijf van de karavaan in Frankrijk voor een vlotte verkeersregeling zul len zorgen. Bij het ochtendgloren op Woensdag 28 April wordt het gastvrije Luxem- (Van een onzer redacteuren) JJET staat op het ogenblik nog niet vast of tijdens de zesde Tulpen Rallye een conröle- post in Eindhoven zal worden ge vestigd. Als de rallye-karavaan op Woensdag 28 April Eindhoven binnenrolt, zal de Philips-stad tevens de finish van een etappe van de Ronde van Nederland be leven. Met twee sportgebeurte nissen van dit formaat op de zelfde dag in dezelfde stad vreest men organisatorische moeilijk heden. Het ministerie van Ver keer en Waterstaat heeft zich op het standpunt gesteld, dat de Tul pen Rallye de oudste rechten heeft, doch Piet Nortier c.s. zijn van mening, dat als men deze hoek van Nederland de finish van onze nationale wielerronde zou ontnemen, de kans bestaat „dat een massamoord op de rallye deelnemers zou plaats vindefl". De organisatoren van de auto- sterrit hebben dan ook spontaan het sportieve gebaar gemaakt, dat mochten er moeilijkheden ko men de rallye over t Breda zal worden geleid. Dit systeem heeft men geprobeerd op de uitslag van vorige rallyes en het resultaat was dat Van Zuylen bijvoor beeld het vorig jaar ook volgens deze berekening winnaar geworden zou zijn. De winnaar van het algemeen klasse ment wordt op gelijke wijze gevonden als vroeger. De best geklasseerden uit iedere groep komen op Vrijdag 30 April op het dan geheel vernieuwde circuit van Zandvoort aan de start voor de snelheidsproef, waarin naar mag worden verwacht de beslissing valt wie de Tulpen Trophy dit jaar in bezit mag nemen. Het staat als een paal bo ven water, dat het weer de man zal zijn, die in zijn eigen klasse, dus tegen gelijkwaardige wagens, het hoogste aantal winstseconden van alle deel nemers in alle klassen verworven heeft. Ook nu zal de Tulpen Rallye door de beste combinatie van man en wagen worden gewonnen. De Antwerpse Zesdaagse is gewon nen door het Nederlandse koppel SchultePeters. Enkele uren voor het einde verliet Van Est, die zich ziek voelde, de baan. even later gevolgd door zijn partner Wagtmans. Vroeger op de avond had de partner van Van Vliet, De Beukelaere, de strijd ge staakt. Van Vliet reed alleen door en toen ook Glorieux wegens ziekte moest uitvallen werd een nieuw koppel Van VlietBruyland gevormd. De uitslag luidt: 1 SchultePeters (Ned.) 81 punten, in 145 uur afgelegd: 3209.545 km. Op één ronde: 2 Plattner Von Bueren (Zwitserland) 227 pun ten, 3 Van SteenbergenOckers (Belg.) 171 punten. Op twee ronden: 4 Godeau Senfftleben (Frankrijk) 220 punten, 5 TerruzziGillen (It.-Lux.) 312 pun ten, 6 Van VlietBruyland (Ned.- Belg.) 178 punten, 7 RothBuecher (Zwitserland) 142 punten. De trophee Edmond Gentil, de klas sieke prijs voor de wielrenner, die in het afgelopen seizoen de beste prestatie heeft geleverd, is te Parijs na twee stemmingen toegekend aan de jeugdi ge Franse renner Jacques Anquetil uit Normandië. De 29 uitgebrachte stem men waren na de eerste stemming als volgt verdeeld: Anquetil 11, Bobet (Fr.) 8, Coppi (It.) 5, Hassenforder (Fr.) en Schaer (Zwitserl.) ieder 1, blanco 3. Aangezien niemand de noodzakelijke meerderheid had verkregen was een tweede stemming nodig. Frankrijk trok de candidatuur van Hassendorfer in. Het resultaat van de tweede stem ming was: Anquetil 22 stemmen, Coppi 3, Bobet 1, blanco 3. Anquetil werd hiermede als eerste Fransman houder van de trophee Edmond Gentil. De Nederlandse Bondsploeg, die op Woensdag 10 Maart te Wenen tegen Rapid zal uitfkomen in een wedstrijd ten bate van de slachtofers vande lawine-ramp in Oostenrijk, is als volgt samengesteld: Steiger (PSV); Oden- thal (Haarlem) en Boskamp (Ajax); Klaassens (VVV), Van der Hoek (Feyenoord) en Van Schijndel (SVV); Van Ede (Sparta), Michels (Ajax), Van Melis (Eindhoven), Brooymans RACJacques Heyster Hermes DVS Reserves: Mouw (Rapiditas), Wiers- ma (Donar), Kuys (Haarlem), Bleyen- berg (Rigtersbleek). Van Schijndel is aanvoerder. Sterk desinfecterend HET middel tegen ver koudheid, hoest, keel pijn enz, is AGRÉ-ÖÖLA. Het bevat o.a. het sterk werkende jodium en phenol. W tabletten f. 0.98 (Advertentie. mg Med De competitieleider van de KNVB heeft het voetbalprogramma voor Zon dag op verschillende plaatsen gewij zigd en enkele aanvullingen gedaan in de lagere klassen Het inhaalprogram ma ziet er nu als volgt uit: IA: LeeuwardenNEC. IB: VitesseAGOVV en Sneek VSV. IC: BleyerheideWH en Longa— NAC. 1D: MauritsWillem II en Limtur- giaJuliana. 3B: Rivalen—JOS. 3C: HilversumQSC en RKVVA— OWO. Zaterdag 6 en Zondag 7 Maart spe len in Apeldoorn de kampioenen van de zes gewesten van de KNBB om i et kampioenschap van Nederland derde klasse klein biljart libre. De deelne mers zijn: A. Balk, Heerlerheide (Lim burg), Th. Goossens, Zevenbergsehoek Brabnt-ZeelandJ. P. de Koning, Rotterdam (Het Westen), L. G. W. Meijer, Doetinchem (Het Oosten), R. Pel, Winschoten (Het Noorden) en J. Waal, Hoorn (Noord-West). De sportcommissie van de Belgische Wielerbond deelt mede, dat van (de organisatoren van de Ronde van Ne derland een schrijven is ontvangen, waarin België wordt uitgenodigd een ploeg voor de Ronde van Nederland aan te wijzen. De Belgische Wielerbond acht de voorwaarden door de organisa toren gesteld, 1 RAI-Gebouw Amsterdam 26 Februari t/m 7 Maart (Advertentie Ing. Med.) (Van onze parlementaire redacteur) „OP grond van de humanistische grondslag van het verdrag tot be scherming van de rechten van de mens en de fundamentele vrij heden en van het daarbij behorende protocol en omdat de conventie opnieuw opoffering van onze nationale zelfstandigheid betekent, zal de S.G.P. tegen het goedkeuringswetsontwerp stemmen", zei ds Zandt Donderdagmiddag in de Tweede Kamer. Zijn tweemansfractie en de kleine communistische fractie, die zich beide tegen de ratificatie van het verdrag verklaarden, konden de aan neming van het goedkeuringsontwerp evenwel niet verhinderen. De overige Kamerleden waren er allen voor. Zozeer had de conventie hun instemming, dat de minister van Buiten, landse Zaken, mr Beyen, er weinig aan te verdedigen had. Het grootste deel van zijn rede, waarin hij de afgevaardigden, die Woensdag het woord hadden gevoerd, van repliek diende, was gewijd aan de be strijding van het amendement van prof. Oud (V.V.D.) om de regering de bevoegdheid te verlenen het zogenaamde individuele klachtrecht te aanvaarden. De regering is op dit ogenblik van oordeel, zo zeide hij, dat het indivi duele klachtrecht niet moet worden geaccepteerd. En mocht de regering dit recht in de toekomst willen er kennen, dan is zij bereid daarover vooraf overleg met de Staten-Gene- raal te plegen. De aanneming van het amendement achtte de bewinds man onnodig. De landsregering van Suriname heeft nog niet haar standpunt be paald omtrent de toepasselijkhe'i van de conventie op dit gebiedsdeel, zo deelde de bewindsman verder mee. Tenslotte zette hij in zijn lange rede voering nog uiteen, dat van de op neming van sociale grondrechten van de mens in de conventie afgezien is vanwege de grote moeilijkheid van de juiste formulering van deze rech ten. Prof. Oud was het uiteraard in iet geheel niet met de minister eens over het individuele klachtrecht. Hij ver dedigde zijn amendement uitvoerig, doch het mocht hem niet baten. De Kamer verwierp het met 37 tegen 32 stemmen. Voor stemden de V.V.D., de P.v.d.A. en de K.N.P. Direct daarna klonk een luid gelach op. De emotionele en impulsieve heer Welter was naar de banken van de cimmunisten gelopen om deze heren de les te lezen. „Hier hadden jullie nu de gelegenheid een belangrijk recht te verwerven en jullie stemden te gen 1" riep hij spijtig uit. Een tweede amendement-Oud (van formele betekenis) werd verworpen met 47 tegen 20 stemmen. Er voor waren de V.V.D., de K.N.P., de A.R. en de C.H. Het goedkeuringsontwerp verwierf het fiat van de Kamer zonder hoofde lijke stemming, doch met aantekening zoals gezegd dat de C.P.N. en de S.G.P. geacht wilden worden te hebben tegengestemd. geeft U precies wat U nodig hebtl (Advertentie Ins. Med., (Van onze parlementaire redacteur). heeft in de Donderdagmiddag gehou den vergadering van de Tweede Kamer mondelinge vragen gesteld aan de mi nister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, de heer Mansholt, over de moeilijkheden, die België aan de in voer van vis uit Nederland in de weg legt. Als uitvloeisel van de Benelux sa menwerking is in 1952 de in- en uitvoer van vis en visserijproducten wederzijds geliberaliseerd. Uitzondering werd ge maakt voor verse vis beneden veertig centimeter. De liberalisatie daarvan zou wederzijds zonder voorbehoud ingaan op 1 Maart 1954. De heer Den Hartog wenste te weten, of de Belgische regering de overeen komst, waarbij de laatste beperkende bepaling voor de invoer in België van vis uit Nederland wordt opgeheven, niet wenst na te komen. Voorts infor meerde hij, wat de regering zal doen om de Belgische regering ertoe te be wegen de getroffen overeenkomsten r,a te leven. Minister Mansholt deelde mee, dat van de Belgische regering bericht was ontvangen, dat de invoer van vis uit Nederland op grote moeilijkheden stuit. Een aantal kleine bedrijven wordt zelfs met ondergang bedreigd. Op grond hiervan is van Belgische zijde verzocht onderhandelingen over deze zaak te openen. Minister Mansholt was niet bMnd voor de moeilijkheden, waarmede Bel gië blijkbaar kampt, maar hij vond het wel jammer, dat zo laat om onderhan delingen is verzocht. Het was daardoor onmogelijk nog vóór 1 Maart overleg te plegen. Men zal nu op Zaterdag 13 Maart bij een komen. De Nederlandse regering heeft zich bereid verklaard genoegen te nemen met het voortduren van de invoerbelemmeringen, tot dat het re sultaat van de besprekingen bekend is. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer verleende in haar Donderdagmiddag gehouden vergade ring verlof aan de heer Engelbertink (K.V.P.) om de minister van Landbouw Visserij en Voedselvoorziening te in terpelleren over de ontwikkeling van .de koop- en pachtprijzen voor boerde rijen en cultuurland en van de koop prijzen voor woeste grond naar aan leiding van de inwerking getreden uit voeringsbeschikking op grond van de wet Rechtshandelingen Landbouw gronden. Het is de bedoeling de heer Engelbertink op 23 Maart a.s. de ge- (Vervolg van pag. 1) De bewindsman zegde toe, dat hij zou onderzoeken, of het rapport op korte termijn verwacht kan worden. Blijft het nog enige tijd uit, dan zal prof. Beel zich zelfstandig met zijn ambtgenoot van Financiën in verbin ding stellen. Ook hij vond de toestand onbevredigend. Daarom wilde hij zo spoedig mogelijk met voorstellen ko men. Hij ontried na deze toezegging met klem de aanneming van het amendement-Beernink. De heer Beer- ning handhaafde het evenwel na deze eigenlijk wel duidelijke wenk. Zelfs toen dr Schouten (AR) in overweging gaf het in te trekken, om te voorko men, dat leden, die het met de in houd ervan eens zijn, toch zullen moeten tegenstemmen, omdat zij r-- voelig zijn voor de argumenten van de minister. Dat de anti-revolutionnaire fractie leider deze vaderlijke raad niet voor niets gaf, bleek dadelijk daarop uit een verklaring van de heer v. d. Zanden, die mededeelde, dat hij het amendement wel mede-ondertekend had, maar dat hij er na de uiteenzet ting van de minister tegen zou stem men. J-JET amendement-Beernink werd verworpen met 46 tegen 26 stem men. Vóór stemden de C.H., de V.V.D. en de S.G.P., tegen waren de C.P.N. en de KVP. en verdeeld stemden de K.V.P., de P.v.d.A. en de A.R. De wetsontwerpen verwierven zon der hoofdelijke stemming goedkeu ring. In deze vergadering aanvaardde de Kamer voorts twee v. etsontwerpen tot naturalisatie van 39 vreemdelin gen en een wetsontwerp tot goedkeu ring van het Protocol van Parijs no pens de rechtspositie van interna'io- nale militaire hoofdkwartieren, inge steld uit hoofde van het Noord-At lantisch Verdrag. Bij laatstgenoemd goedkeuringsontwerp kreeg de C.P.N.- fractie aantekening, dat zij tegen was. Naar wij vernemen zullen zij, die 1 April a.s. in militaire dienst gaan, maar op Zondag 4 April of Zondag 11 April openbare belijdenis van hun ge loof hopen af te leggen, daarvoor ver lof ontvangen, mits zij een daartoe strekkend bewijs van hun kerkeraad kunnen overleggen. De betrokkenen doen goed zich tevoren van zulk een bewijs te verzekeren, dan kunnen zij legenbeid te geven zijn interpellatie te i als ze 1 April a.s. onder de wapenen houden. gaan, dat al direct overleggen. Onlangs heeft het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen herhaalde oproepen gericht tot de bezitters van de onderwijsakte, die thans niet bij het onderwijs werk zaam zijn, doch die in beginsel bereid zijn alsnog een betrekking bij het la ger onderwijs te aanvaarden. Aan hen werd verzocht zich vóór 1 Maart schriftelijk aan te melden bij de afdeling lager onderwijs van betrokken ministerie. De regering deelt thans mede, dat op 1 Maart 1400 aktebezit- ters zich hadden aangemeld. Dagelijks komen nieuwe aanmeldingen binnen. Er is nu besloten aan hen, die naar het lager onderwijs overgaan, fictieve diensttijd toe te kennen en wel 3/4 van de tijd, die zij na het bereiken van de 21-jarige leeftijd buiten het onderwijs hebben doorgebracht. Deze toekenning zal ook gelden voor hen, die reeds bij het onderwijs werkzaam zijn, doch thans geen aanspraak op fictieve diensttijd kunnen maken. Uit dit alles mag echter niet worden af geleid, dat alle 1400 aktebezitters naar het onderwijs zullen overgaan. Veie aanmeldingen zijn nl. zeer onvolledig. De benoeming van onderwijzend per soneel geschiedt door de gemeente- en schoolbesturen. (Van onze parlementaire redacteur) Na een lange discussie, waaraan voor namelijk de juristen en de experts op het gebied van het staatsrecht deelna men, verenigde de Tweede Kamer zich Donderdagmiddag met een wijziging van haar „reglement van orde", voorge steld door prof. Romme en enige andere afgevaardigden. De wijziging van de bepalingen in da Grondwet betreffende de buitenlandse betrekkingen maakte het nodig het reglement van orde daaraan aan te passen. In het algemeen konden de sprekers zich met de herziening van hun regle ment verenigen. De heer Burger, voor zitter van de fractie van de P.v.d.A., echter, wenste op een bepaald punt een verandering van het voorstel. Daarom had hij een amendement ingediend, dat tot doel had voor de Tweede Kamer dezelfde regeling te treffen als welke de Eerste Kamer heeft getroffen. Over dit denkbeeld is heftig gestre den. Mr Burger won het pleit, want zijn amendement werd aangenomen met 42 tegen 19 stemmen. Een eigen aardige stemmenverhouding, want te gen waren de K.V.P. de C.H. en de V.V.D., die tezamen over 48, dus over bijna de helft van het aantal zetels in de Tweede Kamer beschikken. Ver scheidene leden van deze fracties waren echter, toen gestemd moest worden om tegen zeven uur, nadat de verga dering al om één uur begonnen was vertrokken. maak) zwakke mensen, wan) zij nemen tenslotte hoe langei 5 hoe mindei voedsel tot zich i Zi) zijn bang voor de na tedere H maaltijd optredende Wachten H zoals maagpijn, mlsselnkheld, maagzuur of een zwaar en drukkend gevoel Het maag- 1 middel B1CARPAN bevat alles I voor het herstel van Uw maag, verlicht Uw klachten onmid- dellijk en bij voortgezet gebruik volgens voorschrift verdwijnen deze voor goed. U krijgt weer een gezonde maag en een even gezonde eetlust. De cachet- (ouwel-)vorm heeft speciaal voor gevoelige magen dubbel voordeel. AAG-CACHETS "AKKER (Advertentie, Ing. Med.) De gemeente-politie van Hoogeveen heeft gisteren twee radiozenders in beslag genomen, die in strijd met de telegraaf- en telefoonwet onder de naam „Doornroosje" werden bediend door zekere K. S. en A. K., beiden landarbeiders te Hoogeveen, en res pectievelijk 27 en 29 jaar oud. De twee geverbaliseerden zonden, al naar om standigheden met de ene of met de andere zender populaire gramofoon- muziek, felicitaties e.d. uit voor jari gen of jubilerenden wier vrienden de opdracht hadden verstrekt. Per op dracht ontvingen S. en K. een gulden. De toestellen hadden zij eigenhandig geconstrueerd.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 11