f ramplan van Ir Burgersdijk door Raad Bergen aangenomen Vier Alkmaar se standhouders op de ROKA1954 „Zonnestraal"-comité toonde film van het werk De kansen van Piet Kamp zijn aanzienlijk gestegen Oudorp benoemt commissie voor de krotopruiming Dieseltram tussen Bergen en Bergen aan Zee Overgangsfase naar een verkeersintensieve tijd Berger Schoolvereniging krijgt subsidie KLEDING NAAR MAAT Motordieven binnen een uur gesnapt Aanbesteding dempen van Afgesneden Kanaalvak Winkeliersbeurs in de Rotterdamse Ahoy-hal Biljartkampioenschap van Alkmaar Jan Póestkoke zijn grootste concurrent Remise tussen Harry Bus en Jan de Boer Indrukken van moderne t.b.c.-bestrijding Huldiging Jaap Ligthart Wedstrijden zwemmend redden in de „Overdekte" Onprettige opmerkingen over de heer Hoytink Eerste nummer „Kris Kras" binnenkort te verwachten Woningtoestand redelijk zei de voorzitter Heiloo Het Creatief Centrum en de boerderij van Muis Jeugdvereniging Heiloo voert operette op Egmond aan Zee Revanchewedstrij d door RKAFC VRIJDAG 5 MAART 1954 f ■Na langdurige discusssies, die meer dan 4 uur in beslag hebben ge nomen, heeft de gemeenteraad te Bergen gisteravond tegen midder nacht het concept-besluit van burgemeester en wethouders om te komen tot een railverbinding tussen Bergen en Bergen aan Zee volgens liet plan van ir W. J. Burgersdijk aangenomen. Toch heeft het er nog om uespannen, want de Bergenaren-raadsleden, niet geheel ten on- reel.ie wel eens gebrandmerkt door het spreekwoord „Zoveel hoofden «peel zinnen" waren niet met één slag vóór het nieuwe plan, dat voorziet in een tramdiesel-verbinding tijdens de zomermaanden, te winnen. De controverse tussen de heer Hemelrijk, die tenslotte met de leden der KVP-fractie tegen bet plan stemde en de heer Van Rees Vellinga, bleek niet te overbruggen. Ander was het met de motie, in gediend door mevrouw Broekman-Vriesman (VVD) en de heren Maasen, De Beurs en Hemelrijk (PvdA), waarin aangedrongen werd op een synthese tussen de reeds eerders ingediende railplannen. het plan-Burgersdijk. De bezwaren van mevrouw Broekman ontzenuwde hij als van secudaire aard en van later zorg; in ieder geval niet van dien aard dat men het verwerpen of accepteren van het tramplan hiervan afhankelijk mocht stellen. De tram achtte hij aanvaard baar als de concurrerende bus zou ver dwijnen, maar hij wees er op dat de gemeente wettelijk verplicht zou zijn de desbetreffende bus-onderneming uit te kopen. Voorts zag hij Bergen en Ber gen aan Zee volkomen van elkaar af hankelijk en achtte hij het door B. en W. gesuggereerde plan zeer voorzichtig opgezet. „Hier is inderdaad geen sprake van een overijlde beslissing", sprak de heer Sluis, doelend op de suggestie van de burgemeester om deze avond tot een principieel besluit te komen. Ja ren is aan het probleem gedokterd en om nog onderhandelingen met de N S. aan te knopen, teneinde tot een rail verbinding met Alkmaar te komen, heeft inderdaad geen zin. De heren Broersma en De Beurs kon den zich in grote lijnen bij het betoog van de heer Sluis aansluiten. In tegenstelling tot de heer Maasen, die geenszins van oordeel was dat een verkeersweg over de trambaan of bui ten Bergen om het dorp „dood zou ma ken" daar Bergen en Bergen aan Zee z.i. de eindpunten waren van 'n hoofd verkeersweg, was de heer De Beurs over een ontwikkeling in die richting wel de gelijk ongerust. Behoudens de heer Hemelrijk kwa men zij op hun eerder ingenomen stand punt terug daar zij tenslotte inzagen dat, zoals mevrouw Broekman het uit drukte „een half ei beter is dan een lege dop". Teneinde de onderhande lingspositie met de N.S. te verstevigen trachtte burgemeester Huygens tenslot te ook nog de KVP-fractie voor het plan-Burgersdijk te winnen. Het mocht hem niet gelukken. Wel gaven deze heren toe in dit stadium niet met een le vensvatbaar voorstel te kunnen komen, maar omdat zij, zeer kieskeurig zijnde, zich ook niet met het plan-Burgersdi.ik konden verenigen, stemden zij tegen. Met 8 stemmen vóór en 4 tegen kwam het besluit er dus door. WEGENPLAN TE KOSTBAAR Burgemeester Huygens leidde de de batten in met te constateren, dat het nu wel vast staat dat 'n tramverbinding Alkmaar—BergenBergen aan Zee niet meer tot de mogelijkheden behoort. Het hiertoe ingediende plan-„Otto", dat in technisch opzicht zeer wel aanvaard baar vas, strandde helaas op de finan ciële consequenties. Thans rest de ge meente nog het toeristenvervoer tussen Bergen en Bergen aan Zee te regelen. De heer Huygens sprak zich nog- maa! zeer positief uit, vóór een rail- verbinding en tegen een verbinding per autobus. De kosten van het aanleggen van een weg over de trambaan tussen Bergen en Bergen aan Zee of van een zg. rondweg tussen Alkmaar en Bergen aan Zee, buiten Bergen om, achtte hij jüfiven ntwoord hoog. Groter nog waren zijn bezwaren te gen de gevolgen hiervan voor het eco- nomis' he, op toeristen berekende be- itaan van Bergen. Bij het aanleggen van een weg door. of buiten Bergen om ral het verkeer immers de dorpskom mijden ot er rechtstreeks doorheen stui ven, terwijl het de bedoeling is dat leder! automobilist kennis maakt met de schoonheid van het dorp en dus, zo drukte de heer Huygens het ongeveer uit, „gezellig door het dorp heen moet ■char: elen". SHoewel hij het niet uitgesloten achtte dat op de lange duur, wanneer de tun nels te Velsen en Amsterdam gereed zuller zijn gekomen, tot een radicaal viegenplan zal moeten worden overge- Sian. achtte hij dit tijdstip nog lang fct gekomen en vond hij bijgevolg het lisic een dergelijk kostbaar project nl reeds aan te pakken, te groot. jNadat de voorzitter enkele minder Waarderende woorden had gewijd aan het schrijven van het tramcomité Ber- p, waarop later in de avond nog werd tuggekomen en hij naar aanleiding van een ongerustheidsbetuiging van Je Bergense middenstand de opmerking ■had gemaakt dat men deze mensen zelfs tegen zichzelf beschermen moest, werd het woord gegeven aan de heer Ellis ■VP). rDeze kwalificeerde het tramplan Burgersdijk als lapwerk, en alle aan hangers van het plan als zachte heel meesters die stinkende wonden maak ten Volgens hem zou het plan alleen ■cces hebben als daarmee het gehele verkeersvraagstuk in Bergen zou zijn opgelost. Met deze voorlopige -ing kor de heer Ellis zich niet verenigen. ■Mevrouw Broekman-Vriesman zag ie taken aan het begin van de avond uit de romantische hoek. Voor haar was Bergen de plaats in welks schone om- Tóng de mens nog mens kon zijn. iarem moet Bergen Bergen blijven. Be Bergenaren moeten zich zien als be waker, van een nationaal erfdeel en ?o veel mogelijk een groeiende verkeers- Bensiteit buiten het dorp en zi n om- gevir.g houden. Het was duidelijk dat de tram niet haar onverdeelde sympa thie had. Zij vreesde dat de personeels- ■zetting moeilijkheden zou oploveren. da* zakkenrollers de passagiers zou- der. belagen en stond uitvoerig stil bij Btsingen en aanrijdingen die de tram "'J uegovergangen zou kunnen ver- ïrzaken. Overstapmoeilijkheden voor °orgaande reizigers uit Alkmaar deden Oor haar de emmer bijna overlopen, 'et een exploitatietekort van de dienst 111 zij genoegen kunnen nemen, daar Sn dit kon beschouwen als een sub die in het belang van het vreemdelin- m verkeer. Maar al met al vond zij 'ram toch maar een naar geval dat echts force majeur geaccepteerd zou linnen worden. Een wegenplan ten lenste van de communicatie tussen ergen en Bergen aan Zee kon wegens i hoge kosten eveneens geen genade Inden in haar ogen. In haar later in trokken motie stelde zij dan ook oor de bestaande railplannen nog eens bezien en een beslissing uit te stellen. In zijn repliek, waarmede hij mevr. 'roekman en haar „motiegenoten" ten- lotte bewoog de motie in te trekken ?rklaarde burgemeester Huygens zich Jerkant tegen het stuk. „Op deze ma ler gaat men bovenop het probleem '"en en broeden zonder dat er wat uit omt", merkte hij op. daarmee de mo- 'e als negatief kwalificerend. NIET OVERIJLD Positiever was de heer Sluis (Prot. in zijn uitlatingen. Hij was vóór De heer Van Rees Vellinga (vóór het plan) uitte zijn verwondering over het door de burgemeester reeds eerder ge noemde request van het tramcomité te Bergen. „De glasharde houding van het tramcomité", aldus de heer Van Rees Vellinga, „geeft de indruk dat hier niet alleen zakelijke, maar ook egoïstische motieven een rol spelen." Verontwaardigd was hij over het feit dat het comité, afgaand op het advies van ir. Bardet, die zich in de onder havige materie uitdrukkelijk als niet- deskundig had verklaard, de moed heeft gehad het plan-Burgersdijk zonder meer te diskwalificeren. Deze manier van doen noemde spreker volkomen ongegrond, belachelijk en afschuwelijk en getuigend van een mentaliteit van „Er moet een rondweg komen, dus vooruit maar jongens, het komt er toch niet meer op aan...." De heer Van Rees Vellinga voelde zich naar hij zeide, in zijn rug getrapt. De ontwikkeling van de tramkwestie werd nog eens uitvoerig door hem on der de loupe genomen toen hij de heer Hemelrijk, die zijn (bekende) stand punt nog eens uiteenzette en nader mo tiveerde, van repliek diende. OVERGANGSFASE Uit het slotverloop der besprekingen bleek, dat men in beide kampen cle Eeuwige laan zo veel en zo lang moge lijk zal willen sparen al zal de weg over 15 a 20 jaar in verband met de groeiende intensiteit van het verkeer wel verbreed moeten worden. Dat de voorstanders van het wegenplan ten slotte in het gelijk zullen worden ge steld werd door de „trammers" niet ge heel ontkend. Het tramplan mag dan gedurende een groot aantal jaren vol doen, op den duur zal, na het gereed komen der Noordzeekanaaltunnels, ook de animo voor forensen zich in Bergen en Bergen aan Zee neer te laten, groter worden. Tijdens de gisteravond in Bergen gehouden gemeenteraadsvergadering heeft dit college besloten een in de wet geregelde subsidie toe te kennen ten behoeve van de Berger School vereniging, in verband met uitbreiding van klasseruimte. Een voorstel van B. en W. een lening aan te mogen gaan van 2 ton ging eveneens snel onder de hamer door waarna de Raad tenslotte accoord ging met het voorstel dat in verband met het uitbreidingplan van de gemeente geen tussentijdse, in strijd hiermede zijnde bouwplannen mogen worden, uitgevoerd. oudste zaak ter plaat. De nieuwste coupe. i/idvertentie. Ing. Meü.) Gisteravond werd op het politie bureau aangifte gedaan van de diefstal van een motorrijwiel dat op het Waagplein met een stalen kabel en slot op het voorwiel, geblokkeerd was geweest. Onmiddellijk begon de politie met haar naspeuringen en slaagde er reeds binnen een uur in de daders in de omgeving van Velsen te arresteren. Het bleken twee Amsterdammers te zijn. Op *24 Maart zal de aanbesteding plaats vinden van het gedeeltelijk dempen van het Afgesneden kanaal vak, zodat verwacht mag worden, dat over niet al te lange tijd tot de uit voering der werkzaamheden kan wor den overgegaan. In de Ahoy-hal te Rotterdam is het vandaag de laatste dag van de ROKA '54, een grote jaarbeurs op het gebied van levensmiddelen, welke niet toegankelijk is voor het grote publiek, doch uitsluitend voor grossiers en winkeliers. De ROKA wordt dit jaar voor de zes de achtereenvolgende maal gehou den en de belangstelling ervoor neemt nog steeds toe. Onder de 182 standhouders, die in de ruime Ahoy-hal ternauwernood een plaats konden vinden, bevinden zich ook vier Alkmaarders. Het was Woens dag de derde dag van de ROKA en de algemene indruk van deze Alkmaarse standhouders, die wij toen in de Ahoy-hal bezochten, was zeer gunstig. De belangstelling bleek hijzonder groot te zijn, er waren reeds talrijke orders ge plaatst en nieuwe relaties aange knoopt. De koopkracht van de winkeliers werd groot genoemd. QE T.B.C. is reeds zo oud als de mensheid, die tot 1882 bij de bestrijding; van deze gevreesde ziekte machteloos stond. Toen ontdekte Robert Koch de tuber kelbacil. Het bleek, dat de t.b.c. wet besmettelijk doch niet erfelijk was en veel al de longen aantastte. De bacil kreeg bij verminderd weerstandsvermogen de beste kansen, zodat de afweer diende te worden versterkt. Daartoe bood sana- toriumverpleging het meeste succes. Helaas was de financiering van de sanatoria lange tijd gebrekkig. Zij werd in latere jaren beter, al blijft particuliere steun onontbeerlijk om voortdurend paraat te blijven. Dit is wel dringend noodzakelijk want per jaar worden in ons land 15000 nieuwe gevallen van t.b.c. geconstateerd. de bezoekers per kleurenfilm mee naar de Cöte d'Azur, waar altijd onder een diepblauwe lucht de zon schijnt. Het was reeds bijna half twaalf, toen de voorzitter van het plaatselijk Zonne straal-Comité, de heer S. Blom, deze mooie filmavond besloot met de opwek king het werk van Zonnestraal onver minderd te blijven steunen. De kansen voor Piet Kamp op de titel van biljartkampioen van het district Alkmaar en Omstreken, tweede klasse libre, zijn gisteravond weer aanzienlijk gestegen. Zijn concurrenten Dirk Wester en Jan Rui ter moesten een nederlaag noteren, zodat thans alleen nog Jan Poets- koke een bedreiging kan vormen. Dirk Wester en Jaap Koelemey kun nen weliswaar nog een punt meer behalen dan Kamp, doch alleen als zij hun twee laatste partijen winnen en Piet Kamp zijn twee laatste partijen verliest. Poetskoke staat, met nog twee wedstrijden voor de boeg, twee punten achter. In een griezelig hoog tempo liep Klaas de Graaf bij Dirk Wester van daan. Na 6 beurten had de Egmonder reeds een voorsprong van 66 tegen 13. Tien beurten verder leek de neder laag van Wester bij de stand 113 tegen 58 zeker. Niettegenstaande het feit dat De Graaf in de daaropvolgende vijf beurten nog 30 caramboles produceer de, zette Wester een aanval in waar door de partij toch nog onverwacht zeer spannend werd. Wester overtrof zichzelf door achtereenvolgens series van 24,7,22,8 en 9 op tafel te depone ren, waarmee hij zijn achterstand re duceerde tot 128 tegen 143. Op de twee poedels van De Graaf antwoord de Wester met twaalf caramboles, maar in de volgende beurt maakte De Graaf de 150 vol. De nastoot leverde Wester slechts vier caramboles op, zodat hij in het gezicht van de haven (zes pun ten te kort) strandde. Jaap Koelemey heeft Piet Kamp, het vuur na aan de schenen gelegd. Na dertien beurten keek Kamp tegen achterstand van 61 tegen 35 op, maar de kansen keerden toen Kamp met een sterk gespeelde serie van 44 de leiding overnam. Hij kreeg echter geen gelegenheid om ver uit te lopen. Na 29 beurten was Kamp nog 12 caram boles van het eindpunt verwijderd, maar Koelemey slechts zes meer. Op de serie van 10 wfelke Kamp liet no teren bleef Koelemey het antwoord schuldig zodat hen tenslotte met een achterstand van 12 caramboles werd verslagen. Dank zij een serie van 43, gescoord in de 8e beurt was Poestkoke op Harry Bus uitgelopen. Deze voor sprong had Poestkoke nodig ook, want Bus bleef hardnekkig volgen en kreeg zelfs nog winstkansen toen hij in de 22e en 23e beurt met series van 19 en 23 uit de „bus" kwam. Op dat mo ment was de stand 125115 in het voordeel van Poestkoke. Zijn tegen stander had echter niets meer in re serve zodat Poestkoke toch nog met een voorsprong van 25 caramboles kon zegevieren. Toen Jan de Boer na 30 beurten zijn partij tegen Harry Bus de 150 vol maakte, zou hij zijn eerste winst partij hebben genoteerd als Bus niet van de nastoot gebruik had gemaakt om de resterende 9 caramboles te sc i- ren. Remise dus, zodat De Boer nog altijd als hekkensluiter fungeert. Jan Ruiter zag zijn kansen op de titel tot het minimum gereduceerd door een nederlaag tegen Dirk Wester. Geruime tijd had hij een, kleine voorsprong, maar toen Wester in de 25e beurt een serie van 20 maakte werd die voor sprong in een achterstand van 109 tegen 113 omgezet. Ruiter was niet in staat Wester een halt toe teroepen. Met series van 11 en 12 liep Wester verder uit om tenslotte in de 32e beurt de 150 vol te maken. Een te leurgestelde Ruiter was op 128 blijven staan. 6.25 6.— In de bestrijding van deze ziekte neemt het Sanatorium „Zonnestraal" in Hilversum door zijn ver doorgevoerde arbeidstherapie en nazorg een zeer bij zondere* plaats in. Later is men zich ook op de gewone verpleging gaan toeleg gen. zodat thans 600 patiënten ter ge nezing kunnen worden opgenomen. Zonnestraal breidde zich in de laat ste kwart eeuw sterk uit, waarbij het werk zich verbreedde en verdiepte. Bij de therapie begint ook de chirur gie meer en meer een belangrijke rol te spelen. De nazorg gaat thans zo ver, dat op het terrein van Zonnestraal huisjes zijn.-gebouwd, waarin de patiënt met zijn familie kan samenwonen om zijn gehele genezing af te wachten. In een door het Zonnestraal-Comité in het lokaal van de Sociëteit voor Ouden van Dagen belegde filmavond heeft de heer B. F. M. Sariemijn van de Stichting Zonnestraal de talrijke aanwezigen gisteravond iets van het grote werk, waarvan Jan van Zutphen nog altijd de pionier is, laten zien. Zo verkreeg men een goede indruk van het prachtig gelegen landgoed, de na- zorgwerkplaatsen, de huisvesting van het medisch- en verplegend personeel en die van de in gezinsverband samen wonende nazorgpatiënten. In het tweede deel van deze zeer ge slaagde avond nam de heer Sariemijn K. de Graaf 150 24 21 D. Wester 144 24 24 P. Kamp 150 32 44 J. Koelemey 138 32 21 J. Poestkoke 150 30 43 H. Bus 125 30 23 J. de Boer 150 30 18 H. Bus 150 30 29 D. Wester 150 32 20 J. Ruiter 128 32 19 De stand luidt; P. Kamp 5 5.10 9 Poestkoke 5 5.26 7 D. Wester 5 4.51 6 J. Koelemey 5 4.15 6 J. Ruiter 4 5.14 4 K. de Graaf 5 4.80 4 H. Bus 6 4.04 3 J. de Boer 5 3.78 1 4.68 4.31 5.00 4.16 5.00 5.00 z "8 3.96 Morgenavond zal de biljartvereni ging „De Vriendschap" Jaap Ligthart huldigen. Zoals bekend behaalde Ligt hart vorige week ongeslagen de titel van Nederlands kampioen, tweede klasse, dader 38-2 en promoveerde bo vendien naar de eerste klasse. Naar wij vernemen zal ook het districtsbe- stuur van Alkmaar en Omstreken op deze huldigingsavond vertegenwoordigd zijn. Het district Noord-Holland van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen organiseert Zaterdagavond in de Alkmaarse Over dekte wedstrijden waaraan wordt deel genomen door de Alkmaarse Reddings brigade en de brigades uit Haarlem, IJmuiden en Amsterdam. De meest vooraanstaande leden van de K.N.B.R.D. komen aan de start, zodat men span nende wedstrijden kan verwachten. - Burgemeester Mijnlieff van Anna Paulowna heeft in de laatste vergade ring van de gemeenteraad ernstige critiek geleverd op de directeur van de Stichting voor Geestelijke Volks gezondheid te Alkmaar, de heer G. H. Hoytink, van wie hij geen enkele in lichting over het werk van de stich ting zou hebben gekregen, reden waar om hij zich vierkant verklaarde tegen het voorstel het subsidie aan deze in stelling te verhogen. Spreker vond het buitengewoon on hebbelijk dat de directeur van de stichting, die van de gemeente subsi die krijgt, van de gevers durft te zeg gen, dat het klaplopers zijn. Hij zag de stichting als een instelling, waarin de heer Hoytink alles te zeggen heeft en waarin hij zijn hobby kan botvie ren, terwijl Rijk, gemeente en provin cie goed zijn om te betalen. Men is begonnen met 37a cent per inwoner te vragen en nu is dat al gestegen tot twintig cent en men zal misschien wel op een gulden komen onder leiding van deze mijnheer, die tot meerdere ere van zichzelf bezig is deze zaak steeds meer te doen gedijen, aldus spreker. Nadat er op gewezen was dat de stichting ook in Anna Paulow na veel goed werk doet, riep de bur gemeester uit, dat de heer Hoytink eerst maar eens manieren moest leren. Hij was dan ook niet van plan hem voor een bespreking uit te nodigen als de directeur van de stichting niet eerst excuus maakt voor zijn in een verga dering in Zijpe gelanceerde onheuse opmerkingen aan het adres van Anna Paulowna. „Schrijven zullen we hem dit niet", zei burgemeester Mijnlieff. „Hij zal het wel in de courant lezen". En met deze laatste opmerking werd de op onprettige toon gevoerde dis cussie besloten. GESLAAGD VOOR COUPEUSE Geslaagd voor het diploma lerares coupeuse, mej. A. van Wijk te Burger vlotbrug, voor het diploma coupeuse mevrouw ZwartKap, Egmond aan Zee en mej. J. Miedema, Alkmaar, voor het diploma costuumnaaien de dames R. Bankersen te Graftdijk en G. Meeldijk te Alkmaar, en voor het di ploma applicatie mej. A. Turkstra te Bergen. SPREEKUUR WETHOUDERS Het spreekuur van de burgemeester en de wethouders zal op Maandag 8 Maart vroeger worden gehouden en wel van 15—16 uur. Er was een eenvoudige stand van de firma P. Kommer, welke de alleenver koop voor Nederland heeft van de zo genaamde „beanstalks", uit Engeland afkomstige en daar gepatenteerde win kelstellingen, die hoog op elkaar kun nen worden opgebouwd en op origi nele wijze aan elkaar bevestigd worden. Deze practische beanstalks zijn uit- neembaar en gemakkelijk op te bergen, dus uitstekend geschikt voor kleine ruimten. De N.V. Kon. Fabriek van verduur zaamde kaas, v.h. Fa. H. Eyssen was in een aantrekkelijke stand vertegen woordigd met haar gebruikelijk assor timent verpakte korstloze en smeer kaas. Het middelpunt van de stand was een grote hoorn des overvloeds, waar uit een stroom van kaassoorten vloeide. De winkeliers mochten 't totaal gewicht van deze kaas raden en voor de win naars had de fabriek tien kaassnij- maehines beschikbaar gesteld. De N.V. Puddingfabriek Victrix had een stand, waar een enorme met saus overgoten pudding op een zuil rond draaide. Hier werden de bekende pud ding-, saus-, custard- en bakmeelarti- kelen gepresenteerd. Het aantal orders, dat de Victrix noteerde is groter dan tij dens de ROKA van het vorige jaar. Meer en meer worden landelijke pro ducten via de groothandel afgezet. In de stand van de N.V. v.h. W. Hoo- genstraaten en Co. draaiden hoge torens van blikken groente en soepen op een draaischijf onvermoeibaar rond. Deze fabriek werkt met sterk concurrerende prijzen. De blikjes champignons bleken zeer in trek te zijn en er was 'n nieuw product: geconcentreerde tomatenpuree in kleine verpakking, dat het uitste kend deed. Alkmaar kwam goed voor de dag op deze ROKA 1954. De service was overal even voorkomend en hoffelijk. Van avond om zes uur wordt dit winkeliers paradijs weer gesloten, waarmee voor de standhouders een vijfdaagse ten ein de komt, welke even succesrijk als do delijk vermoeiend is geweest. Binnenkort zal het eerste nummer ver schijnen van het om de veertien dagen uit te geven kinderblad „Kris Kras", orgaan van de onlangs opgerichte stichting „Kin- derbelangen". Als redacteur van het blad zal met an deren optreden, de heer D. L. Daalder, medewerker aan onze courant en redac teur van onze wekelijkse rubriek „De vergeten categorie". Donderdagavond werd onder voor zitterschap van burgemeester Bakker de eerste raadsvergadering in 1954 ge houden. De voorz. zei, dat het afgelo pen jaar behalve voor de tuinders gun stig kan worden genoemd. Wat de woningbouw betrof kon men tevreden zijn; er zijn de laatste drie jaren 14 woningen gebouwd, waarvan er 4 wa ren toegewezen aan de woningbouw vereniging. Van de woningbouwvereniging was een verzoek ingekomen, om definitie ve overdracht van de nieuwe wonin gen. De voorz. antwoordde, dat dit moet wachten aangezien de termijn betalingen, de termijn van onderhoud en de opmeting nog niet heeft plaats gevonden. Vervolgens werd de aan dacht gevestigd op de opruiming van krotwoningen, die volgens de voorzit ter in deze gemeente practisch niet aanwezig zijn. De heer Venneker was een andere mening toegedaan. Er zijn veel krotwoningen zei hij. Van het perceel Groenland tot aan het Brand weergebouw zijn het alle krotwonin gen. Volgens wethouder Tuijnman be treft het hier kleine woningen, geen krotwoningen. Vele van deze kleine Dezer dagen is onder leiding van burgemeester Kalff de commissie van openbare werken, waarin o.a. zitting hebben de heren J. Rus, Herm. Groot, A. Greeuw en J. Bolten, alsmede ar chitect Eversteijn, een kijkje wezen nemen in de boerderij van de familie Muis in Plan-West, waarin ir Tomson een creatief centrum wil stichten. Bij het bezoek aan deze boerderij is ko men vast te staan, dat het gebouw zou het aan zijn doel moeten beant woorden grondig onder handen zal moeten worden genomen. Men vreest o.a., dat de aanvankelijk genoemde kosten niet toereikend zullen zijn om het plan uit te voeren. Aanvankelijk was geraamd f 12.000 voor grond-aan koop en f 30.000 voor verdere onkos ten. Deze begroting is opgemaakt door architect C. Royaards uit Schoorl. De kinder-operetteclub van de Jeugd vereniging „Heiloo" gaat op Woensdag 31 Maart de operette „Princes Roze- lijn" opvoeren. Deze is samengesteld door Ben Benders en Jan v. Rietscho ten. Er werken aan mee 80 jongens en meisjes, het geheel onder leiding van mevr. v. Engelen. Mevr. de Vries zorgt voor de pianobegeleiding. Het ballet wordt verzorgd door mevr. Majolée met haar jongste balletmeisjes. De costuumpjes zijn ontworpen door me vrouw Halen-Bos. MUTATIE "TT DORPSHUIS Wegens verhuizing naar elders van de heer Bergman, zal de heer D. Stam mes het secretariaat van het Dorps huis overnemen, adres Stationsweg 59. huisjes worden bewoond door bejaar de echtparen of kleine gezinnen. Ver schillende verkeren in goede staat van onderhoud en spr. geloofde niet, dat men de bewoners een dienst zal doen hun het huisje, dat voor hen een kost baar bezit is, te ontnemen en een nieuw huis aan te bieden, waardoor zij voor veel te zware lasten komen te staan. De heer Piepenbroek zou een commis sie willen benoemen om een onder zoek naar de woningtoestand in deze gemeente in te stellen. De voorzitter achtte dit overbodig daar het dagelijks bestuur volkomen met de woningtoe stand op de hoogte is. Hij had echter geen bezwaar tegen het instellen van een commissie. Hierna werd een com missie benoemd, bestaande uit de he ren Piepenbroek, Tuijnman en Venne ker. Op een derde verzoek van de wo ningbouwvereniging een tehuis voor bejaarden te stichten, werd overeen komstig het voorstel van de voorz. be sloten dit eerst in een comitévergade ring te bespreken. Van de R.K. Meis jesschool was een verzoek ontvangen om vergroting en betere inrichting van de onderzoekkamer voor de Schoolarts. Besloten werd medewerking te ver lenen. De kosten werden begroot op f 1200,—. In verband met het wegen verkeersreglement werden de Burge meester G. Bosstraat, de Ooievaarstraat en de Kievitstraat tot B-weg verklaard. Op een verzoek aan de Provincie om financiële steun te verlenen bij het verbreden van de weg op 't Wuiver is afwijzend beschikt. Voor de gebruikers van de stortgronden acht men de uit gang naar de Nieuwe Schermerweg en het grote vaarwater voldoende. In ver band hiermede, nam de Raad het be sluit om het 't Wuiver voor alle rij en voertuigen af te sluiten. Bij de rondvraag verzocht de heer Bos zo spoedig mogelijk verlichting aan te brengen bij de nieuwbouw aan 't Wuiver. De voorz. zei dat reeds op dracht is gegeven doch dat het werk vermoedelijk door de vorst is gestag neerd. De heer Buisman vond de wachtkamer van de dokter, die hier in een kamer van het gemeentehuis zit ting houdt te koud voor de mensen, die moeten wachten. Voorz. wees er op, dat dit een privé aangelegenheid van de dokter is. Zondag ontvangt Egmondia I bezoek van RKAFC I voor een vriendschap pelijke oefenwedstrijd in het Egmondse Sportpark. Waar RKAFC in de laatste ontmoeting een zware nederlaag leed, zullen de Alkmaarders stellig alles op alles zetten om revanche te nemen. Zo doende kan een zeer spannende strijd verwacht worden, die ondanks de Hol landEngeland-wedstrijd waarschijn lijk veel publiek zal trekken. De wed strijd begint om half drie. WIJDINGSAVOND DOOR HER VORMDE EN KATHOLIEKE VROUWEN Vandaag, de wereldgebedsdag, zal om 8 uur in de Oud-Katholieke kerk al hier een dienst worden gehouden door en voor vrouwen der Ned. Hervormde en Oud-Katholieke gemeenten.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9