Revoluties in het Midden-Oosten van diepe betekenis KRUIS WOORD PUZZLE De beste ruil De wekelijkse wereldschouw De afzet v BRIDGERUBRIEK PUZZLERUBRIEK Monstergevecht in de V.S. Saarland spoedig Europees? r Pim, PamPom en de graafmachine MARGARET MALCOLM Radioprogramma voor het weekeinde Luister eens naar: Noordermarki Stemming in mi Weinig animo kruidenteel ZATERDAG 6 MAARff 1954 HET NIEUWS heeft ook deze week weer in harde, felle vlagen over onze aardbol geflitst. Egypte.... ge weet er eigenlijk alles al van: Naguib weg, Naguib terug, maar anders" al heeft hij dan blijkens de recente foto's zijn oude, innemende presidentiële glimlach behouden, zelfs ondanks de vier en dertig doden in Khartoem. Syrië zag een eertijds verdwenen president weer terug in het paleis van Damascus. België besluit in April naar de stembus te gaan, een zaak, die tussen Maas en Schelde tot een sterk geëmotionneerde strijd zal oplaaien. Het bendedom in Indonesië sloeg opnieuw zijn slag en het financiële gegoochel in Djakarta heeft het internationale vertrouwen in de eco nomische hechtheid van het gebouw „Indonesia" weer eens een ge duchte klap toegebracht. Toe maar jongens.... In de Ver. Staten hebben president Eisenhower en Senator McCarthy zich thans vrij openlijk in de arena begeven. Senator Joseph zwaait op meer en meer brutale wijze met de anti-rode rode lap en vraagt 0111 de stoot, die hem zal vellen. Dwiglit D. nam gesteund door een grote supportersmacht een flinke aanloop, maar niet voldoende om de grove en van alle eerbied gespeende uitdagingen van zijn tegenspeler af te kappen. En met stijgende spanning ziet het volk op de tribunes toe hoe dit mon stergevecht zal eindigen. In West-Europa praat men nóg en wéér over het Europese Leger en.... Saarland. J-jET IS merkwaardig hoe weinig com mentaar zowel Londen als Washing ton hebben geleverd op 't woelige gebeu ren in het Nabije Oosten, waar dit ge bied toch voor de Westerse wereld van enorm economisch en strategisch be lang is. In Egypte is in elk geval ge bleken, dat de stem van het volk kracht en macht heeft. Toen Faroek zijn kroon afzette en het leger de macht overnam, ging dat met vele snorkende concessies aan het volk ge paard. Daarmede werd het verlangen van de arme massa naar meer zeggen schap en bestaanszekerheid sterk ge voed. Nu dit vliegwiel van verlangens eenmaal op gang is, zal het niet meer lukken het in die gang te stuiten. Kolonel Nasser (zoon van een postbe ambte, lang, brede schouders, scherpe ogen, smalle hoekige neus, 35 jaar, groot bewonderaar van de Turkse dic tator Kemal Ataturk en de Ierse vrij heidsstrijders, uitstekend soldaat, ge vat diplomaat) had gedacht nu met een slag de militaire dictatuur te kunnen vestigen. Mis. De massa riep om de populaire Naguib. die in elk geval „voor het oog der wereld" Faroek wegzond. Nasser zag zich gedwongen Naguib terug te halen, al is het zeker, dat hij de sterke man achter de scher men blijft. De eerste verklaring van Naguib was gewijd aan het feit, dat het bewind zich ten doel stelt een parlementaire republiek te grondves ten. Ook in Syrië viel na de omwente ling weer sterk de nadruk op het scheppen van een rechtvaardig parle mentair stelsel. Mogelijk heeft men in beide landen de voorbeelden van Irak en Jordanië voor ogen gehad, waar de ze stelsels hun gunstige invloed op een rustige en vrij stabiele toestand van het land hebben bewezen. Met dat al heeft het er alle schijn van dat de naar buiten zo eensgezin de en solide lijkende Arabische Liga, waarvan Egypte zich als leider op wierp, een allesbehalve gelijkgestem de of hechte eenheid is. Jordanië en Irak zijn sterk Engels gezind. Saoedi- Arabië, dat uit de olie rijke inkomsten trekt, koestert zich in dollars en een zorgvuldige neutraliteit en de spaak, die Cairo steeds in het Westerse wiel stak, heeft niet kunnen voorkomen, dat grote delen van de Mohammedaan se Wereld hun eigen gang aan en niet van plan zijn hun samenwerking met het Westen er aan te geven. Ja, deze zelfs versterken. Soms lijkt het of Egypte in deze zelfs geheel alleen staat en dat alles zal kolonel Nasser bij een mogelijk op de spits drijven valt de Suezkanaalkwestie zeker te denken geven. Het geringe commentaar in Washington en Londen is dus begrijpe lijk. In zeker opzicht is men er zich van bewust bepaalde zaken rustig te kunnen afwachten. Al zal Londen er voor moeten zorg dragen, dat de twee de (anti Nasser-) revolutie, die Naguib terugbracht, zijn remmende werking op de militaire waaghalzerij van Cairo zal blijven voorzetten. gONDSKANSELIER Adenauer en de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, zullen Dinsdag weer een bespreking hebben over de toe komstige status van het Saargebied. Opmerkelijk is dat men in de Bonds republiek na de verkiezingszege van Adenauer hoe langer hoe minder de leuze heeft gehoord, dat Saarland te rug diende te keren naar „moeder" Duitsland. Meer en meer komt in Bonn en de publieke opinie de over tuiging naar voren, dat voor Saarland een Europese oplossing dient te wor den gevonden, al zullen de Duitse so cialisten zich voorlopig zeker tegen een dergelijke oplossing van dit nijpen de vraagstuk blijven verzetten. Het staat echter vast, dat Adenauer een meerderheid achter zich heeft bij zijn streven Saarland een Europese status te geven. Het moge daarbij het Nederlandse gevoel een zekere mate van verheugenis geven, dat bij de be sprekingen, die thans zullen worden gevoerd, het door jonkheer Van der Goes van Naters bij de Consultatieve Vergadering van de Raad van Europa ingediende rapport over Saarland als basis zal dienen. Het werd in Septem ber 1953 reeds ingediend en spoedig in de ijskast gezet, doch heeft niette min in die tijd een vruchtbare invloed gehad op de Saarmeningen. Van der Goes wil Saarland voorlopig een Euro pese status geven voor de tijd van vijftig jaar onder supertoezicht van de Raad van Europa. Adenauer wil nu het Saaroffer bren gen als ruil voor een bekrachtiging door Frankrijk van 't Europese Leger- verdrag. Frankrijk hoopt daarbij de economische voordelen, die het thans van Saarland trekt te behouden Het Frans-Duitse gesprek zal ook nu niet eenvoudig zijn, doch het feit is dat een oplossing nader lijkt dan na 1945 het geval is geweest. //-■ u zp s r-i ZO IV T" 75 'V S 6 ~JPj§[7 P ggaJ/z gmj/j /s yf 5SS mïNMir PMP L EMijgjfjg-'O 8 P JJ ÉÊ&!<- s® H dó Jé 1 'i/o |gj VV Vt Mftr f? ISO S/ bjKT jflUtl J -Mhi pH 138 Si I s£ sara «KB H K Geblokkeerde dwangpositie £)E ingewikkelde woorden die de titel van dit artikel vormen, geven een speelwijze weer die inderdaad niet bij zonder gemakkelijk is en waarbij men een goede kijk op dwangposities moet hebben om een maximum resultaat te behalen. Het volgende spel kwam voor in een eenvoudige club-parenwedstrijd. Vrij wel steeds was het contract 3 SA, te spelen door Zuid, vrijwel steeds was de uitkomst klaver en werden er 11 slagen gemaakt. Niettemin was met een fraaie dwangpositie het maken van 12 slagen mogelijk geweest. V 5 *H73 H 6 2 +V7632 *B 1098642 *8642 B 4 VAN WOORD STUKKEN TOT WOORDEN (Opl.j De 13 woorden, die uit de 52 woord stukken gevormd konden worden (elk bestaande uit vier van die stukken) waren: 1. Belangstelling. 2. Lanterfan ten. 3. IJswedstrijden. 4. Medelijden. 5. Oppositie. 6. Erfgenamen. 7. Dagbla den. 8. Intimideren. 9. Geboorteplaats. 10. Horlogemaker. 11. Evacuatie. 12 In teresse. 13. Damesweekblad. Zoals men ziet vormen de eerste let ters van boven naar beneden gelezen: BLIJMOEDIGHEID Na loting onder de inzenders van een correcte oplossing is de wekelijkse prijs deze week ten deel gevallen aan: De heer D. G. Winkler, Draafsingel 32 te Hoorn (ab. Dagbl. voor W.-Friesland). En nu onze nieuwe opgave. PUZZELE 27. DE MOEILIJKE SOM VAN PIET (Eerste Maart-puzzle, serie '53-'54) Op school had Piet een heel mooi ge tal op het bord gezien. Hij wist nog dat het bestond uit negen cijfers, maar hij wist alleen nog maar deze cijfers: 97x882x0 2. De twee cijfers op de plaats van de kruisjes wist hij niet meer. Gelukkig wist hij nog. dat het getal deelbaar was door 3 7 2 6 9, en dat de twee ontbrekende cijfers niet gelijk waren. Na enig rekenen had hij toen spoedig de twee ontbrekende cijfers gevonden. Gevraagd wordt nu het getal van negen cijfers, dat precies door 37269 deelbaar was. (gehele som inzenden). Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 11 Maart aan de Re dactie van dit blad. Horizontaal: 1 Ternauwernood, 4 dier, 7 verkooptent, 10 bijdrage, 11 veilig, 12 voorzetsel, 13 muziek, instrument, 14 aanzien, 16 ten op zichte van, 18 lampepit, 21 tijd verlies, 24 zin, 26 plaats, waar Napoleon slag leverde, 27 wervel wind, 29 hulpmiddel voor sche pen, 30 tweetal, 33 windrichting, 34 Turks bevelhebber, 33 rijks daalder, 37 stoet, 39 plaats in N- Brabant, 40 snaarinstrument, 42 vogel, 44 uiteinde, 46 rank, 49 speculatie, 51 grappenmaker, 52 verdieping, 53 wereldtaal, 55 aan drift, 56 aantekening, 57 planten ziekte, 58 bevel, 59 aanleiding. Verticaal: 1 breedvoerig, 2 vrucht, 3 hekwerk, 4 geluid, 5 meisjesnaam, 6 kampeerbenodigd- heid, 7 splijten, 8 verdedigings orgaan, 9 kleurling, 15 gast, 17 voorzetsel, 19 zwarte, harde rub ber, 20 school, 22 spoedig, 23 open, wandkastje, 25 tekening, 26 ge- boortedag vierend, 27 venstergaas, 28 eveneens, 31 weggetje, 32 meis jesnaam, 36 bevel, 37 dictator, 38 meisjesnaam, 39 aarden vaas, 41 dringend, 43 vroeger, 44 gewoonte, 45 plant, 47 rang, 48 neerslag, 50 in orde, 51 rekening, 54 aanw. vrnw. (Voor de oplossing zie Dinsdag) A 7 *V B 10 5 AV9 4. A H 9 5 Zuid was de gever, OW waren kwets baar. Het bieden is van weinig belang en zelfs Oost zal zich, kwetsbaar zijnde, wel moeten hoeden voor onverant woordelijke biedingen. Éénmaal zagen wij het spel als volgt bieden en spelen, Zuid 2 SA, Noord 3 SA, allen passen. West speelde klaver 3 voor en de klaverboer won de eerste slag in Noord. Ruiten werd natuurlijk nagespeeld en Zuid sneed met ruitenvrouw, genomen door ruitenheer. Oost had in slag 1 schoppen gesignaleerd en West speelde daarom in slag 3 de schoppenvrouw na, genomen in Noord met schoppen heer. Weer werd ruiten gespeeld en toen de ruitenbeer bij Oost verscheen waren er nog slechts overslagproble men. Zuid nam ruitenaas en, om zoveel mogelijk slagen te maken, speelde hij nu harten 5 voor en gooide in Noord de harten 9, welke een slag maakte. Op dit ogenblik moet een goede Zuid speler na enig nadenken de dwang positie tegen West, aan tafel kunnen vinden. Onder geen voorwaarde mag hartenaas nagespeeld worden: uit Noord moet de geheleruitenkleur doorgetrokken worden; als die geheel is afgespeeld is de volgende situatie overgebleven: *H7 V78 Noord is aan slag en op dit ogenblik mag Zuid maar één kaart spelen die hem in staat stelt, alle overige slagen te maken, nl. schoppenaas. Gooit West daarop' een klaver af, dan worden kla veraas en heer gespeeld, Noord met hartenaas aan slag gebracht en klaver 10 is vrij. Gooit West echter harten 7 af, dan wordt hartenaas nagespeeld, Zuid komt met klaver weer aan slag en de har tenboer is vrij. Het zal nu ook duidelijk zijn, waar om hartenaas niet uit Noord nagespeeld diende te worden; is die belangrijke kaart uit het Noordspel verwijderd, dan kan Noord nooit meer aan slag komen om later een vierde klaver te maken. West kan dan rustig klaver af gooien als Zuid dat ook gedaan heeft, want er ontstaat dan nimmer een fi guur, waarbij West nog in dwang kan komen. JOKER. 58. Het was werkelijk om medelijden mee te krijgen. Piet Pakkum, die voor de tweede maal die avond tot over zijn oren in de puréé zat en die maar weer moest zien, hoe hij er uit moest komen. En dan te bedenken, dat intussen die twee gewiekste boeven wie weet al hoe ver warenPiet Pakkum kon wel huilenIntussen waren Billie en Kareltje nog betrekkkelijk dicht in de buurt Ze waren met hun graafmachine uit de zaal verdwenen en stonden nu in een kleedkamer, waar Billie zijn vriend binnengetrokken had. „Laten we nou weggaan", smeekte Kareltje, die de afstand tussen zichzelf en de brigadier liefst zo groot mogelijk wil de maken. „Zwijg" zei Billie kortaf, „anders kan ik niet denken". Zijn blik ken waren strak gericht op twee schooljongens, die aan een tweedelige koe stonden te morrelen. „Wat nu jon- jongens?" vroeg Billie monter. „Niet dansen vanavond?" „Ach nee meneer", zei één der jongens, een ferm uit de kluiten gewassen big. „We zouden eens extra goed voor de dag komen van avond en daarom gingen we samen als koe! We hebben wel een eerste prijs, dat is waar, maar verder valt dit pakje ons erg tegen. Niemand wil met ons dansen!' AANVRAGEN TE RICHTEN DOOR 32 Niemand, wie dan ook, kon hij in z'n vertrouwen nemen. En....hij wist zelf nauwelijks, of hij dit zou wensen. Zo lang geen ander van zijn vrees afwist, mocht hij er zich mee vleien, dat het een hersenschim was, maar als hij er eenmaal uiting aan had gegeven, zou ze barre werkelijkheid zijn. In deze stemming ontving hij de van zijn reis teruggekeerde John en plotse ling begreep Nick, datchij die trouwe vriend deelgenoot van zijn zorgen kon maken. Natuurlijk kwam het erop aan, geen verband te leggen tussen de bei de pas gesloten huwelijken, maar John scheen hoegenaamd geen verband te zien. „Ik geloof", zei hij peinzend, „dat ieder scheppend kunstenaar vroeger of later zoiets overkomt?,, „Heb jij dan wel eens gedacht, dat je nooit meer zou schilderen?" „Lieve hemel, ja hoor!" lachte John „En in zekere zin leek ik er nog erger aan toe, omdat er in dit opzicht twee mogelijkheden waren; of mijn talent zou me in de steek laten, óf ik zou een ongeluk aan mijn handen kunnen krij gen. Ik herinner me nog, dat ik op een nacht wakker werd met een stekende pijn in de hand doordat ik op mijn arm had gelegen. Toen heb ik 'n ogen blik gedacht, dat die hand voorgoed onbruikbaar zou zijn. O, het was vre selijk „Ja, dat zou het zijn geweest", gaf de nu wat opgefleurde Nick toe. „Je hebt gelijk. In zo'n geval zou ik ten minste nog kunnen dicteren...." „Of met je neus leren typen" .ver onderstelde John spottend..en teken de daar meteen zo'n caricatuur van, dat althans voor het ogenblik alle mui zenissen waren verdreven. Serena had John's terugkeer vol ge mengde gevoelens tegemoetgezien. Ze was natuurlijk enerzijds blij met zijn komst, maar anderzijds zou hij, zoals Nick reeds had opgemerkt, moeilijker om de tuin zijn te leiden dan juffrouw Twist; liefde zou immers John's blik hebben gescherpt! Ook vreesde ze, dat hij zich gekwetst zou achten omdat hij niet in vertrouwen was genomen, maar John's karakter was boven zulke klein geestigheden verheven. Hij begroette haar op zijn eigenaar dige, inmg-hartelijke manier. „Mijn beste kind", zei hij, terwijl hij haar beide handen in de zijne nam, „wat ben ik blij hierover voor jullie alle twee't Is gebeurd zoals het ge beuren moest, zie je. Van 't begin af aan. „Beste John", viel Serena hem in de rede, dankbaar, dat hij niets vermoed de. Welnu, dat moest zo blijven. „Herinner je je nog?" vroeg hij, „hoe ik eens de hoop geuit heb, dat Nick niet met Corinna zou trouwen, omdat een huwelijk met haar hem in zijn groei als kunstenaar zou belemmeren?" „Ja, dat herinner ik me", antwoord de ze ernstig. „Wel, nu het jou betreft, is precies 't omgekeerde het geval. Jij bent dus de vrouw, aan wie Nick behoefte heeft.." „Meen je dat?" vroeg, ze, een beetje buiten adem. „Ik ben zo bang, dat ik fouten en vergissingen zal begaan". „Geen ernstige", verzekerde hij. „Lang niet zoveel als de meeste vrouwen". Ze schudde twijfelachtig glimlachend 't hoofd. „Ik heb" hernam ze, „in mijn vroeger leven zo weinig mannen ont moet.... en helemaal geen zoals Nick en jij. Bovendien is goede wil niet vol doende er is verstand bij nodig". John aarzelde even. Hij vermoedde geen ogenblik de ware gang van zaken maar. vond dat de lieve Serena haar nieuwe levensstaat wel heel ernstig opnam. O, hij had niets minder van haar verwacht en als hij haar ergens mee kon helpen.... „Serena", vroeg hij, „heb je Shakespeare nogal gelezen?" „Zeker, heel veel, al heb ik mis schien niet alles begrepen". „Dat heeft niemand", lachte John, „maar herinner je je uit „Hamlet.... „Zijt waar voor u zelf?" „Ja, natuurlijk. „Hoor dan eens van mij, de verstok te vrijgezel, hoe je het moet aanleggen om gelukkig te zijn in het huwelijk! Och ja, die stuurlui aan de wal Maar, hoe dan ook, ik voor mij vind, dat getrouwde mensen zich die woor den steeds voor ogen moeten houden, zowel in hun beider belang als dat van ieder afzonderlijk. Wat dit betreft, geloof ik dat mannen vergeetachtiger zijn ten opzichte van hun vrouwen dan andersom. Ik heb mannen met onbe nullige zottinnetjes zien trouwen en dan diep teleurgesteld zijn als bleek, dat die schepseltjes nergens voor deugden. En anderen, die van verstan dige meisjes verwachtten, dat dezen er na hun huwelijk hoegenaamd geen eigen mening op na houden, maar die in alles hun heer gemaal naar de ogen zien". „Je hebt heel wat opgemerkt, John", lachte Serena zachtjes en op een wijze, MAANDAG 8 MAART HILVERSUM I, 402 m.' 7.00—24.00 AVRO. (746 kc/s). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 8.00 Nieuws, 8.15 Gram. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Geestelijke liederen. 9.25 V. d. huisvr. 9.30 Waterst. 9.35 Gram. 11.00 Voordr. 11.15 Kamerork. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.ouwmed. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Gram. 13.00 Nieuws- 13.15 Meded. en gram. 13.30 Metropole Ork. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?", caus. 14.20 Gram. 14.30 Voordr. 14.45 Fluit en piano. 15.15 V. d. vrouw. 16.15 Gram. 17.30 V. d. pad vinders. 17.45 Gram. 17.50 Mil. caus. 18.00 Nieuws. 18.15 Muzikale caus. 18.30 Ac cordeonclub. 19 00 „In en om de Univer siteit". 19.15 Rep. of gram. 19.25 Cabaret. 19.45 Regeringsuitz.Ir. A. W. van da Plaasche: „De Raad voor de landbouw voorlichting". AVRO: 2000 Nieuws. 20.05 „De globe". 22.40 Orgelconc. 23.00 Nieuws. 23.15 Filmprogr. 23.4524.00 Gram. HILVERSUM n, 298 m. 1007 kc/s. 700- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram, 7.15 Gym. 7.33 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Sportuitsl. 8.20 Gram. 8-30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Gevar. muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelconc. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Metropole ork. 15.50 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Gram. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Gram. 17.30 V. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: de Heer en Mevrouw F. R. J. Eibrink JansenWegenaar: „Ver lofgangers uit Nieuw Guinea vertellên". 18-00 Fanfare ork. 18.20 Sport. 18.30 Zi geunerkwintet. 18.45 Engelse les. 19.00 Nieuws en weerber, 19.10 Vocaal eris., Bachork. en solist. 19.30 „Volk en Staat", caus. 19.45 Huismuziek. 20 00 Radiokrant. 20.20 Lichte muz. 20.40 „Als de Hol landse Hemel in Maart....", hoorspel, 21.30 Mil. kapel. 22.00 „De Bijbel voor het persoonlijk leven", caus. 22.05 Gram» 22.10 Viool, cello en piano. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. DE VERKOCHTE BRUID. Be- drich Smetana heeft vrijwel uit sluitend naam gemaakt met deze opera en met een suite van kleine werken, zijn vaderland tot onder werp hebbend. In deze muzieken heeft hij dan ook zijn meester schap getoond en zijn romanti sche instelling bewezen. De uit voering, welke men te horen krijgt, is die, welke de Neder landse Opera in November te Amsterdam onder leiding' van Alexander Krannhals heeft gege ven. (Zondag 20.30 over Hilver sum II, 298 meter). HET STILLE LICHT, een hoor spel in drie delen naar de gelijk namige roman van Louis de Wohl, geschreven door Helene Swildens. Het speelt in de tijd van Thomas van Aquino, de beroemde mid deleeuwse denker, die voor de ontwikkeling van het theologische systeem van de r.k. kerk van zo veel betekenis is geweest. (Zon dag 22.00 over Hilversum II, 298 meter). WATÉRMUSIC, van Handel, mu ziek geschreven ter gelegenheid van een groot waterfeest van de Engelse koning, waarmee de vrede van Rijswijk werd ge vierd. Een voorbeeld van de voor treffelijke verstrooïingsmuziek, welke de grote achttiende eeuwse componisten wisten te schrijven. (Maandag 11.15 over Hilversum I, 402 meter). ROSAMUNDE-muziek. Schubert schreef de balletmuziek bij „Ro- samunde". Dat weten de meesten onzer en zij kennen ook de aan trekkelijke suite, die uit en terna wordt uitgevoerd. Dat deze mu ziek bestemd was als toneelmu ziek te dienen bij het overigens reeds langvergeten toneelstuk „Rosamunde, Furstin von Cypern", van de onbekende schrijf ster Hel- mina von Chezy, is veel minder bekend. Ook worden de koren en liederen nooit uitgevoerd, die Schubert hiervoor heeft gecompo neerd. De muziek valt thans vol ledig te beluisteren, uitgevoerd door Diana Eustrati, alt, het Ber- lijnse Motetkoor en het Berlijns Philharmonisch Orkest. (Maan dag 16.15 over Hilversum 1,402m.) ZONDAG 7 MAART hilversum I, 402 m. 8 00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA, 20.00—24.00 AVRO. (746 kc/s). VARA: 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 8.45 Sportmeded. 8.50 V. h. platteland. 9.00 Muzikale caus. met gram. 9.45 Geestelijk leven", caus. VPRO: 10.00 „Geef het door", caus. 10.05 V. d. jeugd. IKOR: 10.30 Doopsgezinde kerkd. AVRO: 12.00 Sportspiegel. 12.05 Lichte muziek. 12.35 „Even afrekenen, Heren!" 12.45 Amus.muz. 13.Nieuws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 Opwekkend woord voor de Nationale Inzameling van het Leger des Heils. 13.15 Gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Boekbespr. 14.20 Pianorecital. 14.45 „De strijd om Troje". hoorsp. 15.10 Disco-caus. 15.55 Toneelbeschouwing. 16.10 Hammond-orgelspel. 16.30 Sport- revue. VPRO: 17.00 „De Frêtres-Ouvrlers", caus.'vara17-30 V. d. jeugd. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nieuws en sportuitsl. 18.30 Gram. 18.50 Radiolympus.. 19.20 Gram. AVRO: 20.00 Nieuws. 20-05 Puzzle- parade. 21.05 „De ring van de Profeet", hoorspel. 21.50 Strijkork. 22.25 Act. 22.40 Piano quatre mains. 23.00 Nieuws. 23.15- 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 1007 kc/s. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Orgelconc. 8-30 Morgen wijding. 9.15 Vocaal kwartet. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Radio Onderwijs Congres. 11.45 Orgel concert. 12.15 Gram. 12.20 Radio Onder wijs Congres. 32.30 Gram. 12.40 Ham mondorgel en piano. 12.55 Zonnewijzer, 'is.0() Nieuws en Kath. nieuws- 33.10 Lichte muziek. 13.40 Radio'Onderwijs Congres. 14.00 VoêtbSlwedstr. v. ama teurs Nederland-Engeland. 16.40 Gram. IKOR: 17.00 Verteldienst. 18 00 Zang- dienst. 18.45 „De Kerk luistert naar Uw vragen", caus. NCRV: 19.00 Kerkelijk nws. 19 05 Samenzang. 19.30 „Weg en werk der Kerkhervormers", caus. KRO: .19.45 Nws. 20 00 Gram. 20.20 Radio Onderwijs Con gres. 20.30 „Die verkaufte Braut", opera (le bedrijf). 21.30 Act. 21.40 Russisch ens. 22.00 „Het stille licht", hoorspel. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws, 23.15 Viool en piano. 23.4024.00 Gram. TELEVISIE N.T.S. 15.16—16.15 Rep. tweede helft voetbalwedstr. Nederland—Engeland (ama teurs). (Gezamenlijk Programma van AVRO, KRO, VARA en VPRO). TOT ONS KANTOOR, MOLENSTRAAT 61, DEN HAAG (Advertentie, Ing. Med.) die hem meer dan tot nu toe aan de Serena van vóór de vacantiereis her innerde. „Misschien tè veel", zei hij peinzend, „maar nu om mijn preek te beëindi gen: het ellendige is, dat heel dikwijls vrouwen zo veranderlijk zijn en dat hun dwaas van een man zich dan, hoe die verandering ook uitvalt, daarover opwindt 1" „Hoor eens, John, dat klinkt allemaal erg ingewikkeld", riep Serena ontmoe digd. „Maar wat verwacht je dan, kind lief? Huwelijk is nu eenmaal het ge deeltelijk opgaan van twee persoon lijkheden in één.... en het al of niet slagen hangt af van de mate, waarin zich dat proces voltrekt". „Dus je vindt, dat ik mezelf moet blijven niet proberen, mijn eigen ik weg te cijferen, zelfs als Nick dit zou verlangen?" vroeg ze langzaam. „Ja, zeker", antwoordde hij heel ern stig. „Kijk eens, Serena, jij bent lief, oprecht en eerlijk. Niets en niemand ter wereld zou jou, de hemel zij dank in een Corinna Chale kunnen veran deren. Maak dus jezelf niet wijs of laat je niet wijsmaken dat je het moet proberen. Nick is met jou met jou, versta je getrouwd. Blijf daar om wie je bent als je zijn liefde wilt behouden". Onwillekeurig huiverde Serena enigs zins bij deze woorden en toch had John het soms bij 't rechte eind? Had Nick, ofschoon onbewust, zich tot haar gewend omdat hij haar kon vertrouwen; omdat hij voelde, hoe zeer ze van Corinna verschilde? In dien dit zo was, had John gelijk. Zij, Serena, moest zichzelf gelijk blijven en niet trachten, anders te worden zelfs al zou ze geen succes weten te behalen. (Wordt vervolgd.) BIJ GRIEP .PASTI LLES VALDAMILD (Advertentie, Ing. Med.) NOORD-SCHARWOUUE. lieer P. Duijves in de van de Noordermarktboi ondanks de strenge vorst t wil met de afzet der bewa leving een teruggang te b is het mis gelopen de laa worden opgehouden. „Du steeds niet aan de markt afzet wordt steeds korter, gehouden. Als er geen v twijfelachtig uit. In het h de exportonderhandelingi voert is nog niets positief; Betreffende eventuele steu tuinbouw deelde de voorzit! dat als dit komt, het wel e op het product zal worden, opgaven van de teelt van su als teeltspreiding loopt het niet erg, daar er slechts e< van vier hectare Is opgegev van plan in deze contact op met de Langedijker Groer te Broek op Langedijk waai teresse ook niet zo groot is. De veilingomzet over de Januari en Februari was rt lijk f 234.202 en f 368.194. I jaar was dit f 524.620 en f rond f 500.000 minder. Het bel ces Grofu (Gele kool kwes contra de veilingen, is, zo 1 medegedeeld door de laatste j Hiermede is deze zaak nog n de veiling in een procedure gedagvaard is. De voor-v< van het Centraal Bureau lingen wordt gehouden op i 11 Maart in Alkmaar. Op ve de vereniging IJsstrijd bes! lid te worden voor een contr. f 25 per jaar. ]\[AAR aanleiding van het het verkopen van product de veiling om besloot men de om hierop een intensieve co te oefenen tezamen met an< lingen te steunen. In ver,banc ze kwestie werd de wenseüj: gesproken dat de Vierbond lingen minstens een keer pe zal gaan vergaderen. Het ra] de accountantsdienst van het Bureau van Veilingen verme gunstig financieel resultaat Noordermarktbond, aldus d£ ter. De algemene vergaderin Noordermarktbond werd v op Woensdag 21 April. V werd de beschrijvingsbrief 1 voor de algemene vergaderin Centraal Bureau van Veilin. aanzien van de minimumprij: de vergadering zich uit dat c niet te hoog opgevoerd zal v dat zonodig het geld met am BROEK OP LANGENDIJK aan de Langedijk in de verg der tuinbouwverenigingen d tijd veel gesproken wordt o spreiding, is het bepaald telei dat nu er een kans is om het een ander product te probere; nig animo getoond wordt. We bedoelen in dit geval van kruiden, een nieuwe te< de laatste jaren hier en daar gang maakt. Het mag zeker een desillusi genoemd, dat op een oproep tuinders niet meer dan ee van hen acte de presence gal heer Valentijn van de Rijks! voorlichtingsdienst in de Cb Tuinbouwschool een deskum eenzetting hield over deze Ook voor de organiserende „Groenteneultuur" en in het haar bestuur, was het een o Img. Toch is er enig resultaat daar een bescheiden begin za gemaakt door deze vijf tuin de teelt van kruiden op 29 zal nog contact opnemen met in bint Pancras, opdat zo mo areaal nog kan worden opge\ Kruidenteelt leent zich voc voor de lichtere gronden en nemen is om te beginnen me zetten van de z.g. maggiplant bekende maggiblokjes van worden. In de eerste week van Apr de plantjes uitgezet worden October geoogst te kunnen Naar wij vernemen zal „Gro tuur" ook zelf een proefveld a Laten wij hopen, dat deze succes zullen hebben. BROEK OP LANGENDIJK klaverjascompetitie werd dc beëindigd. De laatste wedst: plaats in café „Marktzicht Vijzelaar. Er waren door vers leveranciers mooie prijzen baar gesteld. De leiding was ■handen van de heer L. Augus "9.® uitslag luidde als volgt: strijd, 34 paren: 1. P. B Groen 7709 p; 2. Alles—Dusl p; 3. Kaag—Baars 6882 p; 4 i —Schuit 6865 p; 5. Bruin—B punten. Marsenprijs (5) door Alles—Dusbaba. Uitslag competitie waara; meegespeeld door 24 paren: 1 en mevrouw C. Vijzelaar 188! (tevens winnaar marsenprijs Alles—Dusbaba 18831 p; 3. Al 18821 p; 4. Bruin—Bruin 18< Schuit—Jacet 18305 p; 6. Gn ker 18216 p.; 7 v. He-rden-Bal 8. v. d. Vliet—Schuit 1 1708 p- der—Mulder 17480 p; 10. J0"k mandeur '7406 nunten. Een en mder had een bijzi zellig verloop.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2