Wet Vervreemding Landbouwgronden kan een groot gevaar oproepen iWB HUiQ. RAI- autotentoonstelling werd een succes Be beste mil Tweede Kamerlid Egas: Zwarte prijzen werden wit gemaakt Belangwekkende rede te Hoorn 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Violist Louis Zimmerman overleden Eerste stille omgang in de hoofdstad F 7.500.000 schade door boerderijbranden in '53 Groot aantal sieraden te Rotterdam gestolen f Pirn, Pain Pom en de graafmachine Record aantal (154.000) bezoekers Men deed goede zaken MARGARET MALCOLM g®néést[_ Luister eens naar: Radioprogramma MAANDAG 8 MAAKT 1954 Voor de causererie, die de heer C. Egas, lid van de Tweede Kamer, Zaterdagmorgen hield in hotel Leering te Hoorn werd van de zijde der leden van de Bond van landpacliters en hypotheekboeren een grote belangstelling aan de dag gelegd en geen wonder. De nieuwe wet op de vervreemding van landbouwgronden vormde het onderwerp van bespreking. Uiteraard diende de heer Egas, die zich als een bij uitstek deskundige en als een vlot causeur ontpopte, de uitgebreide materie sterk te comprimeren, doch de kernpunten van de zaak werden, ook aan de hand van vele door belanghebbenden gestelde vragen, uitvoerig belicht. Duidelijk kwam vast te staan, dat veel af- aangt van de samenstelling van de autonome Centrale Grond kamer. Een hechte organisatie van pacht- en hypotheekboeren kan bier veel goed doen. ^E HEER EGAS begon zijn betoog met in korte trekken het rege- ingsbeleid ten aanzien van grond- en •achtprijzen na de bevrijding na te aan. Deze prijzen werden op het tiveau van 1940 gehouden, dus be- rekkelijk laag en hierdoor werd in iOge mate het economisch herstel an ons land bevorderd. In 1948 had linister Mansholt reeds een wet oorbereid, waarbij de grondprijs ge- egeld en een behoorlijk grondgebruik evorderd zou worden. Met de toe- tand in het boerenbedrijf in de der- ger jaren voor ogen wilde men via eze wet versnippering van kleine edrijven voorkomen en tegengaan, at iand verkocht zou worden aan erafwonende boeren. Hiertegen wer en nogal bezwaren aangevoerd en a veel amendementen werd het .'etsontwerp ingetrokken. Eerst nu, ier jaren later, kwam een nieuwe ?et tot stand en het is te betreuren, at in 1948 de wet niet werd aange- oemen. Toen wilden de eigenaren og genoegen nemen met een lage ente. Door een zekere onrust, ont- iaan door het lang uitblijven van en wettelijke regeling, wonnen zij, ie de prijzen vrij wilden laten, ter- ain. Via de Stichting van de Land ouw bereikten adviezen in deze nest de regering. In 1952 boog de tichting weer om en sprak zich uit oor prijsbeheersing. Toen vroeg de linister advies aan de Sociaal Econo- lische Raad. Deze vond het een ïoeilijke materie, achtte de geldende Dgeling slecht en de handhaving an, de prijzen moeilijk. Het advies an de S.E.R., verkoop van grond via e grondkamer, vond bij de meerder- eid slechts een matig onthaal. Men ag grote bezwaren m het vrijlaten an de prijzen en besloot tot prijs- eheersing, na eerst een flinke ver- oging te hebben toegepast. Teneinde an al te wilde verkoop tegen te gaan, chtte men het wenselijk om de pach- rs voorkeursrecht te geven. De wet erd voor vijf jaren aangenomen en eoogde een wetenschappelijke prijs- epaling van de grond inplaats van sn historische. De koopprijs wordt nu bepaald naar c netto-pachtwaarde van een be- rijf, waarbij als maximum voor de este zavelgrond een bedrag van 200.per ha werd gesteld, voor oede klei f 180.voor weideklei 160.voor veenweide f 140.en oor zandgronden f 120.—. De tuin- ouwgronden gaan hier bovenuit tot i f 500.en bloembollengrottd tot 900.Hierboven komt de prijs van e woning en de bedrijfsgebouwen, e prijs van de woning is naar ge- mg de staat, waarin deze verkeert, tl die van de bedrijfsgebouwen ordt naar de toestand ervan en per a berekend. Hierin ligt opgesloten, at de norm lager ligt, naarmate het edrijf groter is, zodat de kleine be- rijven het duurste zijn en de eerste lap krijgen. Tevens ligt hierin een gevaar voor e boeren op de slechte zandgronden, p deze gronden waren de pachten oog tengevolge van de heerse uidhonger en een kleine conjunc- ïurschommeling kan hier zware sla- en teweegbrengen. Hier zou het be- ïr zijn na te gaan wat de grond aard is dan de grondprijs te richten aar de opgeschroefde pachtprijzen, •och het tegendeel geschiedde hier en aar, zoals in gevallen, waarbij de oor de Friese grondkamer verhoogde achtprijzen door de centrale grond- amer nog eens flink werden ver- oogd, ja zelfs bijna verdubbeld, toen en daar tegen de eerste verhoging beroep ging. De beslissing van de mtrale grondkamer is onherroepelijk n zo werden de betreffende boeren ot blijvende armoede veroordeeld, an deze bewerkers van slechte rond werd elke mogelijkheid om te eserveren ontnomen en dit is funest, fiemand is met deze hoge prijzen ebaat. De pachter niet, omdat hij ze ïoeilijk kan opbrengen en de eig°- aar evenmin, daar ze, vooral bij de rote landeigenaren, een grote waar evermeerdering betekenen, die hun ïkomsten- en vermogensbelasting ver mhoog voert en dus veel geld aan e landbouw onttrekt. Momenteel is federland één van de landen met de oogste grondprijzen. Deze maken nze conjunctuur hoogst kwetsbaar, ooral nu bijv. de wereldgraanprijs ichtelijk daalt. Mocht Amerika, dat ijn voedselpakhuizen vol heeft lig- en, deze voorraad op de markt bren- en, dan zitten wij weer volop in de risis. Het enige wat bij deze regeling van e grond- en pachtprijzen nog iets ten oede kan doen keren is een grond- amer, die een beleid voert inplaats an zich aan de letter van de wet te gesprongen handen, kloven? houden. Een controverse als die tus sen de Friese en de Centrale grond kamer kan tot rampen leiden. De Friese domeinboeren verenigden zich daling van pachtprijzen. Dit is een en bereikten via hun organisatie een teken voor alle pachters om zich te organiseren en dan via hun bond ue zaak met kracht aan te pakken. An ders bestaat het gevaar, dat theoretici zich met de zaak van land- en pacht prijzen gaan bemoeien tot schade van pachter en eigenaar. Het voorkeursrecht van de pachter bij verkoop van de grond is ook een levensgevaarlijk punt in de wet. De eigenaar mag niet verkopen dan na de grond aan de pachter te hebben aangeboden. Zulks geschiedt tegen de hoogst toelaatbare prijs. In Groningen kwam het voor dat een bedrijf van 75 ha weidegrond, goed bebouwd, aan de pachter werd aangeboden voor f 200.000.Deze werd daarbij voor de keus gesteld tussen een offer van twee tQn of brodeloos worden. Accep teert de pachter niet, dan kan de eigenaar tegen elke prijs verkop.n aan andere gegadigden. Deze regeling maakt dus van pachtboeren hypo theekboeren voor veel te hoge bedra gen. Het zilveren dak op hun bedrijf gaat bij de minste moeilijkheden als lood drukken. Voorts kunnen bij verervingskwes ties de bedrijven versnipperd worden. De nieuwe wet tastte de wet op het erfrecht niet aan. Een zeer foutieve gang van zaken achtte de heer Egas het, dat de taxa teurs van de centrale grondkamer zich bij de taxatie laten leiden door de bedrijfsuitkomsten van de drie afge lopen jaren. Waren dit goede jaren door gelukkige omstandigheden en hard werken, dan wordt bij een prijs bepaling, gebaseerd op de bedrijfs uitkomsten, de deugd gestraft. Niet de winstcijfers van een bedrijf, doch de kwaliteit van de grond moet de basis van de prijsbepaling zijn. Over legcommissies zouden in deze veel goed kunnen doen. Met klem drong de heer Egas .an op organisatie. Een machtige bond van pachters en hypotheekboeren kan een deputatie in de grondkamers krijgen en daar met kennis van za ken advies geven aan de kern van rechters, tegen wier uitspraak geen beroep openstaat. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is et nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoel gang. Neem de eerste week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derae week - om de andere avönd één. Daarna niets meer, want Carter's Lever pilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeer middelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes. (Advertentie, fng. Med.) (Advertentie lng. Med.) De violist Louis- Zimmerman, eer tijds eerste concertmeester van het Concertgebouworkest, is Vrijdagnacht op tachtigjarige leeftijd in zijn woning te Amsterdam overleden. Reeds op twintigjarige leeftijd werd hij eerste concertmeester te Hamburg. Twee jaar later volgde zijn benoeming tot concertmeester aan de Hofopera te Darmstadt. In 1899 werd hij aange steld tot tweede concertmeester bij het Concertgebouworkest in Amster dam. In 1904 werd hij hoogleraar aan de Royal Academy of Music te Lon den, welke functie hij tot 1910 be kleedde. In dat jaar werd Zimmerman eerste concertmeester van het Concert gebouworkest en hoofdleraar van het Amsterdamse conservatorium. Hij schreef o.m. verscheidene liederen stukken voor viool en piano, een strijkkwartet en cadensen voor het concert van Beethoven en Brahms. Hij bezat tal van onderscheidingen. Tweehonderd autobussen en 19 extra treinen uit alle delen van ons land heb ben in de nacht van Zaterdag op Zondag 21.000 r.k. mannen naar de hoofdstad gebracht voor de eerste stille omgang van dit jaar. Voorts waren velen per rijwiel en enige tientallen lopend - soms tot van veertig kilometer ver - naar Am sterdam gekomen voor deze zwijgende bedegang door een deel van de oude stad, die als huldebetoon is bedoeld voor het heilig sacrament van mirakel. BEJAARDE VOETGANGER DOOR AUTO GEGREPEN Een 70-jarige voetganger, die Zater dagmorgen op de Amsterdamse Haarlem merdijk zich even van het trottoir op de rijweg begaf, werd door een passerende vrachtauto gegrepen en enige meters meegesleurd. Met zeer ernstige verwon dingen werd de man in het Wilhelmina- gasthuis opgenomen, waar hij inmiddels is overleden. Door brand heeft de landbouw In 1953 een schade geleden van meer dan f 20.000 per dag, aldus het mededelin genblad van de Stichting voor de Landbouw. In dat jaar zijn 229 boerderijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij ver nield of zwaar beschadigd werd. De totale schade door deze branden be droeg bijna f 7.500.000. De lichte bran den zijn bij het bedrag van ruim f 20.000 per dag buiten beschouwing gelaten. Twee en dertig branden zijn ontstaan door spelen met vuur, 20 door - elec- trische leidingen, 26 door onvoorzich tigheid of onnadenkendheid, 19 door hooi- of korenbroei en 25 door blik seminslag. Dertig branden zijn ont staan door verschillende oorzaken, zo als het neerstorten van een Vliegtuig, brandstichting, overslaan van brand e.d. Van 77 branden is do oorzaak on bekend gebleven.' 149 stuks rundvee, 202 varkens, 4 paarden en 1027 stuks pluimvee zijn in de vlammen omge komen. Zaterdagavond is ingebroken in de wo ning van de weduwe E. M. aan de Bur gemeester Lefévre de Montignylaan te Rotterdam. Alle kamers werden grondig onderzocht. Uit een linnenkast. op de slaapkamer is een geldkist. inhoudende een groot aantal sieraden en een nog niet te bepalen bedrag aan geld ontvreemd- De politie vond bij onderzoek op het open land achter de woning de geldkist terug. De waardevolle voorwerpen waren er uit. BROODBEZORGER TE SCHIEDAM ONDER VRACHTAUTO In de P. J. Troelstralaan te Schiedam is de 37-jarige broodbezorger M. J. van Dam Zaterdag met zijn bakfiets door een vrachtauto aangereden. Hij is naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. 59. „Niemand wil met ons dansen", zuchtte de jongen, die samen met zijn broertje als koe op het feest was ver schenen. „Ja, die horens doen het'm", verduidelijkte de tweede jongen. „Bo vendien kunnen we tussen het dansen door moeilijk ergens gaan zitten. Als je in het achterste deel zit welMaar dat is weer zo warm en je ziet niks. Nee hoor. Ik vind er niks aan!" „Ja en als je in het voorste stuk zit, kun je door 'n glaasje kijken, hoewel dat óók tegenvait", zei nummer één teleur gesteld. „Ik stond vijf minuten lang te bedelen om een dans, toen ik pas in de gaten kreeg, dat ik tegen een stoel stond te praten, waarover iemand zijn mantel gehangen had.... Nee hoor het is pètje! Ik geloof maar, dat we naar huis gaan". Nee jullie moeten niet naar gaan", zei Billie. Hier nemen jullie on ze pakjes. Daar kun je gein mee hebben en dan nemen wij jullie koe. Wij heb ben toch al de hele avond gedanst!" „Meent U dat?" riep het biggenjonge- tje verheugd. „Natuurlijk", zei Billie. „Ik heb altijd al eens verlangd om een koe te zijn. Het lijkt me zo'n rustig vreedzaam leven (Advertentie, lng. Med.) (Advertentie. Ing Med.) Met een oorverdovend geloei van signaalhorens en claxons is Zondag middag om vijf uur de 33ste RAI-ten- toonstelling van personcnautomobielen in het RAI-gcbouw te Amsterdam ge sloten. Zowel het bestuur van de RAI als de standhouders zijn over deze ten toonstelling zeer tevreden. Het bestuur, omdat de publieke belangstelling alle verwachtingen heeft overtroffen en met een totaalcijfer van 154.700 beta lende bezoekers een nieuw record is gevestigd. De drtikst bezochte tentoon stelling tot nog toe was die van 1952, toen 110.000 bezoekers werden geteld. Gisteren, de'laatste dag Van de ten toonstelling, zijn ondanks het slechte weer en de radio-reportage van de in terland voetbalwedstrijd Nederland Engelse amateurs ruim 15.000 bezoe kers in het RAI-gebouw geweest. Op merkelijk is, dat in het laatste halve uur voor de sluiting nog ruim 100 toe- gansbewijzen zijn verkocht. Zelfs in de laatse minuten voor de sluiting meldden zich nog liefhebbers aan. De standhouders zijn tevreden, om dat zij, ond. ks de grote drukte op sommige dagen, goede zaken hebben kunnen doen. Vooral in de prijsklasse tussen f 4000 en f 6000 is vrij veel verkocht, zo wordt ons medegedeeid. Maar ook is op deze tentoonstelling een Rolls Royce verkocht en kan de importeur van de „Bentley Sports Da- loon", de duurste auto van de ex positie (ruim f 70.000), het tentoon stellingsmodel nog niet naar de fa briek terugsturen, omdat hij er een gegadigde voor heeft. Bijzonder druk was het Zondag bij de stand, waar op de laatste dag twee Russische personenautomobielen, de „Pobeda" en de „Zim" werden geëx poseerd. De standhouder en zijn per soneel zijn de gehele dag in de weer geweest óm nieuwsgierige collega's en het publiek uitleg te geven. Zo druk was het soms bij deze stand, dat een hooggeplaatst Russisch ambtenaar, die een kijkje kwam nemen, op een stoel moest gaan staan om een glimp van de auto's uit zijn land te kunnen op vangen. Zaterdag hebben o.m. de am bassadeur van West-Duitsland, dr *T. Miihlenfeld, en de ambassadeur van Groot-Brittannië, Sir Nevile Butler, een bezoek aan de expositie gebracht. DOOR ongcëvpng,a rde ge,neeskraólft (Advertentie, Ing. Med.) 33 „Ja. maar", hernam ze peinzend, „het spreekt vanzelf, dat je niet hele maal kunt blijven die je was". „Inderdaad", gaf hij onmiddellijk toe, „getrouwde mensen nemen wat licht en schaduw van elkaar over, maar in de grond der zaak, als het om be langrijke levenskwesties gaat „Ik begrijp het", zei ze ernstig, haar kin met een hand ondersteunend. „En natuurlijk geldt voor Nick het zelfde. Ook hij moet zijn persoonlijk heid behouden en ik mag niet probe ren hem anders te maken". John aarzelde even, misschien slechts een halve Seconde. Hij had niet gehoord, wat juffrouw Twist eens had gezegd: „Soms vraag ik trie af, of het de een of andere vrouw niet ongelukkig zal maken, dat alles hem als 't ware in de schoot valt", maar wellicht zou hij 't voor een deel althans met haar eens zijn geweest. Nick was een allerbeste ketel, zijn meest intieme vriend, doch soms had John er zich over verbaasd, dat een man, die voor het toneel zo uitste kend karakterrollen schreef, dikwijls gebrek aan begrip toonde als het om mensen in't werkelijke leven ging. „Zeg eens, behandelen jullie soms de internationale politiek?" klonk het eensklaps en meteen stond Nick in le vende lijve voor hen. Als gewoonlijk werd hij vergezeld door een heel stel mr- sen, die onderweg „even kwamen aanlopen" en Serena had reeds ge leerd, dat ze er verstandig aan deed, altijd koffie en „materiaal" voor sandwiches in voorraad te hebben. Nick" zei John iuchtigweg: „Neen, We praten over Shakespeare; om precies te zijn over Hamlet". Nick's mondhoeken trilde even, zij 't voor de anderen schier onmerkbaar Bij het binnentreden had hij onmid dellijk gezien, hoe ernstig zijn vrouw en zijn vriend met elkander spraken, zodat John's verklaring hem niet erg geloofwaardig toescheen. „Wat saaien wat inspannend", hernam hij onverschillig. „Zeg eens' Serenaliéf, hoe staat het met de kof fie? Geloof je, dat je het gezelschap er mee wakker kunt houdèn, ondanks mijn nogal vervelende conversatie?" „Ik denk van wel", antwoordde Se rena, zelf verbaast over het gemak, waarbij 2e zich bij zijn uiterlijke op gewektheid aanpaste. Meteen sprong ze overeind en begaf zich naar de keu ken, maar riep bij de deur nog even over haar schouder: „Als iemand soms een omelet kan maken; er zijn eieren genoeg!" En tot Nick^s grote verwondering vonden deze luitjes, die nooit te voren ook maar beproefd hadden, een handje te helpen bij zo'n prozaïsche bezig heid ah eten bereiden, het een uit stekend idee. Toen de toonaangevende criticus van het ogenblik een speci aliteit in het bakken van omeletten bleek te zijn, had Nick het gevoel, •at nu niets hem meer zou kunnen verbazen. Toch vergiste hij zich. Serena,- druk bezig in haar 'eigen keuken en volkomen op haar gemak ondanks het bijzijn van London's knapste koppen althans een deel ervan! - was een nog veel grotere verrassing. John had zijn werk tentoongesteld bij een kunsthandel, tezamen met enige doeken van een collega, die was echter landschapschider en dus zaten ze elkaar niet in het vaarwater. Wel stelden zij beiden een discussie over de uiteenlopende richtingen van schil derkunst zeer op prijsals ze er tijd voor hadden. Intussen werd Nick's voorspelling ten volle bewaarheid: Joh'n portret van Serena was een sensatie en zou ongetwijfeld tegen hoge prijs aan een (Jer talrijke gegadigden zijn verkocht, als dit niet bij voorbaat uitgesloten was geweest. Jhon had er echter hele maal geen spijt van, te minder daar de tentoonstelling hem één definitieve op dracht bezorgde en' de mogelijkheid voor nog meer „bestellingen" opende. Bovendien verkocht hij vijf andere schilderijen, waaronder dat van het door Nick als mooi maar dom geken schetste meisje. Zowel Serena als Nick verheugden zich over het succes van hun vriend. Nick vooral omdat hij gelijk had ge had, maar ook omdat hij. misschien meer dan iemand anders, wist, hoe hard John had gewerkt om zijn doel Ie bereiken. ,.Hii verdient zijn geluk ten volle en ik mag een boon wezen, als hij de ko mende jaren niet nog meer van zich laat spreken", luidde Nick's commen taar toen hij met Serena van de ten toonstelling huiswaarts keerde. „En daarbij komt. dat als wij oud en arm worden we door 't verkopen van onze schilderij tot het einde onzer dagen in Weelde en overdaad kunnen leven". „Dat klinkt geruststellend", zei Sere na op de luchtige toon, die ze ziqh ge makshalve had eigen gemaakt. „Maar ik dring er alvast op aan dat we Jhon's kunstwerk pas het allerlaatst verkopen". „Goed", stemde Nick ernstig toe. „Eerst dan maar meubilair, haarden en.... kom help me eens", ging hij voort met een smekend gebaar. „Sieraden en wat meer onder de ha mer zal worden gebracht", vulde ze even ernstig aan, waarop Nick de grap besloot met de woorden: „Nu, alle gek heid op een stokje, maar het doet me voor die brave John buitengewoon veel plezier'1. „Mij ook", verklaarde Serena, die bij zichzelf dacht: „John had gelijk; ik moet trachten mijn eigen ik te hand haven, hoe moeilijk en pijnlijk het ook zij. Dat eigen ik is van natura opge werkt en vrolijk, als 't er maar de kans toe krijgt. Welnu, ik zl zien, die kans te scheppen, zelfs wanneer het onmoge lijk schijnt". Uiteraard was het allemaal slechts oppervlakkige vrolijkheid, dat besefte Serena heel goed en Nick wellicht ook. Ze namen er echter genoegen mee en schonken aldus zichzelven tijdtijd, die misschien alles ten goede zou ke ren. „Zeg, heb je die oude vent gezien, die maar om je portret heendraaide?" vroeg Nick eensklaps. „Lang, dun en wat gebogen. Precies een rechtsgeleer de zoals ze die op het toneel gewoon lijk voorstellen!" „Neem, ik zag hem niet", antwoord de Serena. „Wanneer was hij er dan? Ik bedoel; daaroven of al vroeger?" „Allebei" zei Nick nadenkend „ik bedoel niet zijn belangstelling voor de schilderij, want die is inderdaad prachtig, maar wèl, dat hij telkens te rugkwam. Ik ben benieuw, wie het kan zijn". ..Vermoedelijk de een af andere ex centrieke millionnair", opperde Nick. (Wordt vervolgd.) FRANCESCADA RIMINI. Al meer dan eens is het leven van deze figuur het onderwerp geweest van een drama of een opera. De to neelschrijver Gabriele d'Annunzio, bekend o.m. door de bezetting van de havenstad Fiume kort na de eerste wereldoorlog, heeft zich eveneens laten inspireren door het leven van deze vrouw en een toneelspel aan haar gewijd. Dit is door Tito Riccordi tot een opera tekst verwerkt en vervolgens door Riccardo Zandonai op muziek, ge- zei. De eerste acte van dit werk wordt thans uitgezonden, vertolkt door koor en orkest van de Ita liaanse Radio-omroep onder lei ding van Antonio Guarnieri. (Dinsdag 23.20 over Hilversum I, i02 meter). DINSDAG 9 MAART HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. (746 kc/s). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9-25 V. d. huisvr. 9.30 Waterst. 9.35 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 R.V.U.: Prof. Dr. D. H. Wester: „Plastics". 11-30 V. d. zieken. 12.00 Pianorecital. 12.34 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.40 Orgel en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen en gram, 13.30 Dansmuziek. 14.00 „Wij ontdekken Amerika". 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 V. d. vrouw. 15.45 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Instr. sext. en soliste. 17.50 Mil. caus. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.25 „Paris vous parle", 18.30 R.V.U.: Prof. R. W. Broekman: „De moderne mens onder hoogspanning". 19.00 V. d. kleuters. 19-05 Mil. ork. 19.30 Motettenkoor. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 21.35 Lichte muziek. 21.55 Meded. 22.00 Gram. 22.05 Dansmuz. 22.45 Buitenl. ovèrz. 23.00 Nieuws. 23-15 „New York calling". 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 1007 kc/s. 7.00 —24.00 KRO. KRO: 7-OONieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 9-00 Voor de huisvrouwk. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Schoolradio. 10.45 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 11.50 „Als de ziele luistert", cau serie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Piano-duo. 12-55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Amus.- orkest en soliste. 14.00 Franse muziek. 14.30 Gram. 15.30 Ben je zestig?". 16-00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Drs. B. van Eldilc: „Nederland en de we reld: Indonesië als afzetgebied voor en leverancier van Nederland". 18 00 Lichte muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 „Dit is leven", causerie. 18.45 Alt en piano. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram- 19.15 Radio Onderwijs Congres. 19.30 Gram. (In de pauze: pl.m. 19.50 „Vader aoet de vaat"). 20.23 Radio Onderwijs Congres. 20.30 Lijdensmeditatie. 21.30 Viool en clavecimbel. 21.50 Gram. 21.55 Radio Onderwijs Congres. 22.20 Gram. 22.38 Radio Onderwijs Congres. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. £3.00 Nieuws 23-15—24.00 Omroep-orkest. Televisie-programma. VARA. 20.15— 23.00 „Anastasia", toneelspel. Doof dat zuurbrandea op Uw maag. Neem een of twee Rcnnies als er van Uw maal eens iets „verkeerd gevallen" is. Rennies blussen dat zuurbranden dadelijk. Een smakelijk middel, onfeil baar in zijn werking enonopval lend in te nemen. Iedere Rennie hy giënisch verpakt één voor één. (Advertentie, lng. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2